На контролі Костопільської РДА – питання будівництва об’єктів соціальної інфраструктури

Сьогодні, 22 березня 2019 року, під керівництвом Олександра Середи, голови Костопільської райдержадміністрації відбулась нарада з керівниками-розпорядниками бюджетних коштів щодо розгляду питань будівництва об’єктів соціальної інфраструктури на території району.

У ході конструктивного діалогу учасниками наради розглянуто ряд важливих питань, зокрема, щодо:

– стану виготовлення проектно-кошторисної документації з проведення капітального ремонту центрального корпусу у Костопільській районній центральній лікарні (проведення капітального ремонту даху, заміна вікон, утеплення фасаду);

– визначення черговості ремонтних робіт по завершенню реконструкції стадіону «Колос»;

– підготовки документації, необхідної для оголошення тендеру по будівництву фізкультурно-оздоровчого басейну на базі Костопільської ДЮСШ за адресою: провулок Артилерійський, 5а  м.Костопіль Рівненська область;

– поточного стану виконання ремонтних робіт у закладах освіти району (нині тривають будівельні та ремонтні роботи у Гутянській, Великомидській ЗОШ, Іваницькій філії Головинського ліцею, ЗОШ №3,5 м.Костополя).

Варто зазначити, що усі активні процеси перетворень на території району знаходяться на постійному контролі керівництва Костопільської РДА та здійснюються у рамках реалізації ініціатив Президента України Петра Порошенка.

Олександр Середа провів особистий прийом громадян

22 березня 2019 року відбувся особистий прийом голови Костопільської райдержадміністрації Олександра Середи. У ході прийому громадянами порушувалися питання надання матеріальної допомоги та вирішення земельних питань.

За результатами розгляду вищезазначених звернень надано відповідні доручення до виконання.

Президент звернувся до Всеукраїнської Ради Церков закликати до проведення виборів без насильства

«Україна увійшла у виборчий період. Вибори – це є випробовування для держави, для демократії, випробовування єдності для будь-якого суспільства. А особливо для суспільства, яке знаходиться у стані війні. На кордоні якого знаходяться російські дивізії, готові до вторгнення», – сказав Президент Петро Порошенко на зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій.

Глава держави наголосив, що щодня відбуваються обстріли і провокації на лінії фронту. І, на жаль, майже щодня наші герої віддають своє життя за свободу, незалежність нашої держави, за можливість розбудовувати державу.

«Я був би вам дуже вдячний, якби Всеукраїнська Рада Церков закликала провести вибори без насильства. Провести вибори в мирі і спокої. Ваш заклик до суспільної злагоди обов’язково буде почутий. Цей заклик міг би бути доповненим молитвами за перемогу, мир і єдність в Україні», – звернувся Президент до учасників зустрічі.

Петро Порошенко зауважив, що з боку Кремля це зветься гібридна війна, і його посланці не просто атакують нашу країну на сході, незаконно анексували Крим, а ще й ведуть активну інформаційну війну, несуть фейкові новини, брехню, розбрат і ненависть.

Президент переконаний, що сьогодні, коли Україні конче потрібні єдність та мир, у цей складний час голос церкви є надзвичайно важливим. «Важливим у питаннях суспільного миру, адже ви маєте великий авторитет у суспільстві», зауважив він.

В свою чергу, Верховний архієпископ Української греко-католицької церкви Святослав наголосив: «Ми разом з українськими волонтерами, добровольцями, ми разом сказали – ні насильству під час виборів».

«Справді, це нас турбує. Що є прояви агресії, прояви ненависті, протистояння, яке хтось хоче спроектувати в лоно українського суспільства. Але можливо ті, яким найбільше довіряє сьогодні український народ – армія, волонтери, церкви і релігійні організації – ми разом кажемо: ні насильству», – наголосив він.

«Бо інакше необхідних умов для чесних і справедливих, прозорих виборів не можна створити», – додав Верховний архієпископ УГКЦ.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-zvernuvsya-do-vseukrayinskoyi-radi-cerkov-zaklikat-54130

Відбулась комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району

Сьогодні, 21 березня 2019 року  під керівництвом Олександра Коваля, першого заступника голови Костопільської районної державної адміністрації, відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  Костопільського району, у роботі якої взяли участь керівники відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних органів міністерств.

У ході проведення засідання комісії розглянуто ряд важливих питань, зокрема:

про готовність міськсільвиконкомів, підприємств, установ, об’єктів життєзабезпечення до пропуску льодоходу, повені та паводків у  2019 році;

– про стан організації протипожежного захисту населених пунктів району;

– затвердження плану заходів з попередження пожеж, загибелі травмування людей на них;

– про стан техногенної безпеки на хімічно-небезпечних об’єктах району та стан впровадження на них систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення;

– про стан готовності місць масового відпочинку населення до проведення сезону безпеки на водних об’єктах району;

   – про дотримання вимог ДБН Б.2.2-1-01 «Містобудування,  планування, забудова, населених пунктів» (про дотримання протипожежних розривів (відстані) між будівлями та спорудами).

За результатами розгляду вищезазначених питань надано відповідні доручення до виконання.

               

21 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ КОЛЬОРОВИХ ШКАРПЕТОК І СОНЯЧНИХ ЛЮДЕЙ

Міжнародний день людини з синдромом Дауна отримав свій офіційний статус завдяки ініціативі Міжнародної (IDSA) та Європейської (EDSA) асоціацій Даун Синдром на VI міжнародному симпозіумі з питань синдрому Дауна.

Вперше він відзначався у 2006-му році, а в грудні 2011-го року Генеральна Асамблея ООН запропонувала відзначати цей день усім державам і міжнародним організаціям, аби підвищити рівень поінформованості суспільства про синдром Дауна і звернути увагу на необхідність поліпшення якості життя та інтеграції у суспільстві людей з СД.

День і місяць для цієї події були обрані зовсім не випадково — вони символічно позначають природу синдрому Дауна: мова йде про 3 (замість 2-х, як зазвичай у людини) копії 21-ї хромосоми.

Аби привернути увагу до інакшості, однак не меншовартості, людей з синдромом Дауна по всьому світу в цей день проходить акція “LOTS OF SOCKS”.

Долучилися до неї і працівники Костопільської РДА на чолі з Олександром Середою, головою райдержадміністрації. Все просто – одягнувши різнокольорові яскраві шкарпетки, держслужбовці продемонстрували свою солідарність із людьми з непарною хромосомою, й водночас переконались, як це — бути не таким, як більшість.

Щороку асоціація Down Syndrome International закликає друзів з усіх країн приєднатися до всесвітнього флешмобу й показати, яку важливу роль відіграють люди з синдромом Дауна в нашому суспільстві. Зробити це можна просто, розмістивши більш детальну інформацію про синдром Дауна або фотографії, повідомлення, цитати друзів у соціальних мережах, використавши при цьому хеш-теги #MyFriendsMyCommunity та #WDSD.

Міжнародний день Франкофонії на Костопільщині

20 березня 2019 року Костопільщина приєдналася до відзначення Міжнародного дня Франкофонії. У закладах загальної середньої освіти відбулися виставки літератури, демонстрації фільмів французькою мовою із субтитруванням державною мовою, конкурси-вікторини «Цікаві факти про Францію». Діти також виготовляли  буклети «Запрошуємо до Франції», демонстрували малюнки та презентували проекти «Франція – країна моєї мрії». Кульмінацією дня стало районне свято «Франція у моєму серці», яке відбулося у молодіжному кафе «PATMOS». Ведучі свята ознайомили присутніх із культурою, традиціями, досягненнями у сфері спорту, науки, світу моди, особливостями французької кухні.  Піднесена атмосфера заходу, створена творчими вчителями французької мови та їх вихованцями, сприяла популяризації французької мови та культури.

Гостями свята стали  Оксана Кіптель заступник голови Костопільської районної державної адміністрації, яка від імені Олександра Середи, голови РДА подякувала усіх учасникам заходу та відзначила актуальність проведеного дійства в контексті інтеграції України в європейський простір, та Наталія Беляновська, начальник відділу освіти Костопільської районної державної адміністрації, Оксана Регеза, завідувач Костопільського районного методичного кабінету та методисти районного методичного кабінету, директори закладів освіти міста.

Надія Чумак, методист Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, підкреслила ефективність багаторічної співпраці шкіл району із громадською організацією «Альянс Франсез», директором якого вона є.

Аутентичності святу надало спілкування із Леа Пешо, стажеркою університету міста Ле Ман, адже саме вона сприяла створенню  неповторності заходу.

Фінансову підтримку на свої проекти можуть отримати підприємці Рівненщини

Фінансову підтримку на свої проекти можуть отримати підприємці Рівненщини

Бізнесмени Рівненщини мають можливість здешевити свої банківські позики на реалізацію власних проектів. Для цього їм необхідно взяти участь в обласній програмірозвитку малого і середнього підприємництва на 2018-2020 роки

Підприємцям-учасникам частково відшкодують відсотки за кредитами за кошти з обласного бюджету. Цього року закладено 800 тисяч гривень.

Підприємцям необхідно підготувати бізнес-план та подати його на розгляд комісії, яка обиратиме проекти. Термін подачі заявок продовжили до 29 березня.

Часткове відшкодування за банківськими позиками зможуть отримати бізнесмени, які розробили або реалізують проект, що передбачає:

впровадження енергозберігаючих та екологічно чистих технологій;

модернізацію, оновлення та розширення виробництва товарів (надання послуг, виконання робіт).

Отримати часткове відшкодування відсоткової ставки зможуть підприємці, які цього року вже взяли кредити на проекти, та ті, хто вперше за ними звернувся.

УМОВИ УЧАСТІ У ПРОГРАМІ

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

Прийом документів здійснюється департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації – організатором конкурсного відбору: з понеділка по четвер – з 9 до 1815 год., в п’ятницю з 9 до 17  год. (обідня перерва: з 13 до 14 год.) за адресою: місто Рівне, майдан Просвіти, 1, кабінет 402 до 29 березня 2019 року.

Довідкову інформацію щодо конкурсного відбору можна отримати за номером телефону: (0362) 695-215 або електронною поштою: mp-ekon@ukr.net.

http://www.rv.gov.ua/sitenew/main/ua/news/detail/57083.htm

«ГРАН-ПРІ» Костопільській «Веселці»

15-17 березня у місті Львові проходив Міжнародний фестиваль-конкурс «GOLDEN LION», організатором якого є МГО «Європейська молодіжна ліга». У фестивалі-конкурсі взяли участь 36 колективів із різних областей України та зарубіжжя, серед яких і були учасники народного ансамблю танцю «Веселка» Костопільського районного будинку культури, які змагалися у двох вікових групах: 3-ій середній віковій категорії та 4-ій старшій віковій категорії. Костопільська «Веселка» продемонструвала яскраві, колоритні українські танці та високу майстерність, і здобула найвищі нагороди «ГРАН-ПРІ» у двох вікових категоріях. Грамоти та Золотого Лева їм вручив  Президент фестивалю – голова МГО «Європейська молодіжна ліга»,   голова журі Віталій Нечитайло.

У Костопільській РДА обговорено завдання щодо організації проведення мобілізаційного навчання

20 березня 2019 року в сесійній залі Костопільської районної ради проведено координаційну нараду щодо проведення мобілізаційного навчання, у якій взяли участь голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа, військовий комісар Костопільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Литвиненко, а також запрошені представники міської та сільських рад, об’єднаних територіальних громад, керівники (працівники) підприємств, установ і організацій району, які відповідальні за мобілізаційну підготовку.

Під час проведення наради були обговорено ряд питань:

  1. Завдання щодо організації проведення мобілізаційного навчання.
  2. Підведення підсумків проведення спільного мобілізаційного тренування 27 лютого -28 лютого 2019 року.
  3. Доведення вимог керівних документів та постановка завдань на проведення мобілізаційного навчання.
  4. Вручення розрахунків оповіщення на виклик військовозобов’язаних на дільниці оповіщення та сільські ради, доведення графіка подання доповідей до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У своєму виступі Олександр Середа, голова Костопільської районної державної адміністрації поряд з іншими актуальними питаннями закцетував увагу на наочних матеріалах, що стосуються плану перспективного розвитку  Рівненської області на 2019 – 2021 роки.

Олександр Середа: у Міжнародний день щастя – лише приємні новини

Ось який основний меседж сьогодні, 20 березня 2019 року, отримали педагоги Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 від голови Костопільської РДА Олександра Середи. Адже очільник району разом з начальником відділу освіти райдержадміністрації Наталією Беляновською у рамках робочого візиту повідомили про виділені кошти із обласного бюджету на забезпечення санітарно-гігієнічних умов приміщення навчального закладу (ремонт внутрішніх санвузлів та облаштування вентиляції спортивної зали) у сумі – 600 тис.грн.

У ході активного діалогу з освітянами Олександр Середа наголосив на постійній підтримці влади освітянських потреб, а також у рамках кампанії,  у ході якої кожен має змогу отримати пакет матеріалів від Голови Ради регіонального розвитку Петра Порошенка – продемонстрував буклети, в яких зображено реалізовані ініціативи в регіоні за останні роки, основні напрямки розвитку області та найбільш вагомі проекти, які планується здійснити у Рівненській області, зокрема, у Костопільському районі протягом найближчих трьох років; карту-схему плану перспективного розвитку  Рівненської області на 2019 – 2021 роки; опитувальний лист, за допомогою якого можна повідомити свої побажання, проінформувати про проблему або висловити критику щодо проведених або запланованих робіт на телефон гарячої лінії.

Не оминули своєю увагою представники влади і початкові класи, які працюють за новим освітнім стандартом та побували у спортивній залі під час волейбольного турніру.