Відбудеться Перший земельний форум «Доступ до фінансів та лізингу».

29 листопада 2019 року в м. Київ відбудеться Перший земельний форум «Доступ до фінансів та лізингу».

Під час форуму обговорюватимуться наступні питання:

 • джерела та пошук джерел отримання фінансів для купівлі землі;
 • як отримати банківський кредит для придбання земельної ділянки;
 • вимоги до позичальника, страхування ризиків та оцінка землі як застави;
 • лізингові інструменти як додатковий спосіб придбання агротехніки та інші питання.
 • розглянуті та надані практичні поради щодо підготовки аграрних та фермерських господарств до залучення фінансових ресурсів.

В рамках форуму будуть розглянуті та надані практичні поради щодо На захід запрошуються власники та керівники та аграрних підприємств, фермерських господарств підготовки аграрних та фермерських господарств до залучення фінансових ресурсів.

Місце проведення форумум. Київ, готель Україна, вул. Інститутська,

Деталі та реєстрація за посиланнямhttp://bit.ly/2BAP2KD

Завантажити (PDF, 1.22MB)

У Клеванській та Малолюбашанській ОТГ фінансовий менеджмент на високому рівні

Експертами Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД), у співпраці з Рівненським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», проведено оцінку фінансового менеджменту двох Рівненських громад: Клеванської та Малолюбашанської.

Днями результати оцінки представили у громадах радниця з питань місцевих фінансів ЦРМС Ірина Кондратюк та експертка ІБСЕД Тетяна Паутова.

Основною метою оцінки фінансового менеджменту є підтримка громад для налагодження ефективності управління їх фінансовими ресурсами. Як розповіла Ірина Кондратюк, щоб досягти стратегічних цілей розвитку та стати привабливим місцем для життя своїх громадян, а також для створення та розвитку бізнесу, керівництву громади необхідно знати фактичний стан існуючої системи управління фінансами в ОТГ, включаючи сильні та слабкі сторони, переваги та недоліки.

«Для проведення оцінки системи фінансового менеджменту Програмою «U-LEAD з Європою» на Рівненщині були відібрані Клеванська та Малолюбашанська ОТГ. Насамперед, це свідчить про відкритість громад. І результати оцінювання показують, що в обох громадах на високому рівні організоване управління місцевими фінансами. Більше того – результати оцінки є одними з найкращих в Україні! Однак експертами надані певні рекомендації за результатами перевірки. Вони, сподіваюся, будуть впроваджені громадами», – зазначила вона.

Такий зовнішній аудит дозволить громадам побачити свої помилки і виправити їх без наслідків. Позаяк недоліки, виявлені перевірками державних контролюючих органів, зазвичай, призводять до штрафних санкцій.

https://www.rv.gov.ua/news/u-klevanskij-ta-malolyubashanskij-otg-finansovij-menedzhment-na-visokomu-rivni

25,5 мільйонів гривень додатково проситиме обласна влада у ДФРР

Перелік об’єктів, на які влада області просить додати кошти Державного фонду регіонального розвитку, затвердили під час засідання спеціальної обласної комісії. Йдеться про додаткових 25,5 млн.грн., які дадуть можливість продовжити будівництво переважно соціальних об’єктів: шкіл, дитсадків та спортивних споруд.  Чи отримає Рівненщина ці гроші, стане відомо на засіданні ДФРР цієї п’ятниці, 15 листопада.

Як пояснив перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, у ДФРР з’явився нерозподілений залишок коштів, який держава готова розподілити між областями, котрі  встигають їх освоїти до кінця поточного року.

З 25,5 млн.грн., на які розраховує Рівненщина, 10 млн.грн. хочуть спрямувати на нову школу в селі Цепцевичі  Сарненського району, будувати яку розпочали цьогоріч . 7 млн.грн. на реконструкцію ДНЗ в селі Переброди Дубровицького району,  5,5 млн.грн. на реконструкцію будівель Дубровицького НВК “Ліцей-загальноосвітньої школи I – II ступеня” та 3 млн.грн. на будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну на базі Костопільської ДЮСШ в місті Костопіль.

Загалом 2019 року на реалізацію проектів Державного фонду регіонального розвитку Рівненщина отримала 212 млн.грн. Це 22 об’єкти. За словами в.о. начальника департаменту з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації Віталія Кардаша, є всі шанси, що деякі об’єкти цьогоріч вдасться завершити повністю. Так, дошкільний навчальний заклад в селі Новомильськ Копитківської сільської ради Здолбунівського району вже здали в експлуатацію. Готовий до здачі в експлуатацію й дитсадок в селі Залавя Млинівського району. До нового року планують завершити роботи з реконструкція приміщення Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Крім того, аби ефективно використати надані ДФРР кошти, комісія затвердила їх перерозподіл між низкою об’єктів. Так, додаткові мільйони спрямували на роботи з реконструкції очисних споруд у Березному, завершення будівництва нового дитсадка в тому ж таки Березному, на роботи з реконструкції Степангородської ЗОШ Володимирецького району та на будівництво спорткомплекту в Сарнах, відкриття якого очікується наступного року.

https://oblrada.rv.ua/oblrada/news/19211/?fbclid=IwAR18p2K0huWm8Ta6TYzY9czJ7uX4ey2_u2sZZYmwwYNBhZgQS8Z51vzCD78

Шановні жителі та гості міста!

15 листопада 2019 року о 14.00 год. у районному будинку культури відбудеться урочистий захід, присвячений  поверненню військовослужбовців в/ч А0532 з виконання бойових завдань у зоні проведення ООС.

Запрошуємо усіх бажаючих.

 

Парламент готує зміни до утворення ОТГ

Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу урядовий законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019.

Важливою новацією законопроекту є норма, якою встановлено, що об’єднання громад має відбуватися виключно за перспективним планом формування громад області. Це означає, що будь-яке хаотичне об’єднання тепер буде недопустиме.

Також у проекті закону йдеться, що перспективні плани, як і тепер, розроблятимуть обласні державні адміністрації і затверджуватиме Уряд. Але процедура створення перспективних планів більше не передбачатиме етапу схвалення цих документів обласними радами.

«Цей законопроект не суперечить добровільності об’єднання громад, як дехто вважає.

Навпаки, він дає можливість швидко і якісно створити незаполітизовані, незаангажовані перспективні плани. Ми дамо громадам, що хочуть добровільно об’єднатися, прагматичні, чітко прораховані орієнтири. Створюються передумови для розроблення з більшою відповідальністю перспективних планів з урахуванням фінансових можливостей, розвитку інфраструктури, доступності послуг, здатності громад ці послуги надавати.

Крім того, будуть враховуватися географічні, історичні, етнічні, культурні та інші особливості територій. В результаті громади матимуть ефективну модель об’єднання і прийматимуть зважені рішення, вирішуючи, як розвиватися надалі. Важливо також, що до створення перспективних планів обов’язково будуть залучені профільні асоціації, які представляють і захищають інтереси органів місцевого самоврядування всіх рівнів», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.

За останніми даними моніторингу Мінрегіону, за 2015-2019 роки перспективними планами вдалося покрити 87,6% території України.

https://www.rv.gov.ua/news/parlament-gotuye-zmini-do-utvorennya-otg

У Костопільській РДА військовослужбовцям урочисто передано маскувальну сітку

Сьогодні, 13 листопада 2019 року, у Костопільській РДА військовослужбовцям 10 окремої гірсько-штурмової бригади урочисто передано маскувальну сітку.

Адже наші славні захисники незабаром вирушать на Схід України для виконання бойових завдань та аби захистити свою державу, землю, волю, нас від ворожої військової агресії.

Олександр Коваль, в.о.голови Костопільської райдержадміністрації, подякував воїнам за активну громадянську позицію та передав маскувальну сітку.

Нагадаємо, що маскувальна сітка — це маскувальне (камуфляжне) покриття. Широко застосовується для маскування озброєння, військової техніки та інженерних споруд на фоні місцевості, рослинного покриву від різних методів розвідки противника.

Усім дорослим та дітям, які приєдналися  робити добру справу в ім’я перемоги та  щасливого майбутнього своєї країни – виготовлення маскувальної сітки – ДЯКУЄМО.

А саме:

 1. Апарат Костопільської райдержадміністрації.
 2. Фінансове управління райдержадміністрації.
 3. Сектор агропромислового розвитку райдержадміністрації.
 4. Відділ освіти райдержадміністрації, методкабінет.
 5. Архівний відділ райдержадміністрації.
 6. Відділ культури і туризму райдержадміністрації.
 7. Костопільська централізована система публічно-шкільних бібліотек.
 8. Районний будинок культури.
 9. Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
 10. Костопільська районна рада.
 11. Костопільська філія Рівненського державного базового медичного коледжу.
 12. Костопільський будівельно-технологічний коледж НУВГП.
 13. Волонтери.
 14. Громадськість.

Жителям Рівненщини виплачують гроші за утримання ВРХ

26 господарств на Рівненщині вже вдруге отримали у цьому році кошти за кожну корову. Загалом господарям виплатили 3,8 мільйона гривень. Вони утримують 4177 корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму.

Окрім того, 8 підприємствам надійшло 2,4 мільйона гривень на часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин.

Таку допомогу жителі Рівненщини отримують за програмою державна підтримка тваринництва. Загалом в область надійшло коштів в сумі 34,5 мільйона гривень. Допомогою скористалося 37 господарств та 8069 селян.

До кінця року очікується фінансування за вирощування молодняка ВРХ. Це ще один вид державною допомоги.

До уваги жителів Рівненщини, які утримують ідентифікований та зареєстрований до 13-місячного віку молодняк ВРХ, який народився у господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників:

дотація за молодняк, який народився у господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання з урахуванням віку молодняка у розмірі (у період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову, у період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову, у період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців -1500 гривень за голову);

дотація за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним тринадцятимісячного віку у розмірі (за перші чотири місяці утримання молодняка – 300 гривень за голову; за наступні чотири місяці утримання молодняка – 700 гривень за голову; за наступні чотири місяці утримання молодняка – 1500 гривень за голову).

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень на одну голову молодняка.

Для отримання дотації за молодняк фізичним особам необхідно звернутися  за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади та надати копії таких документів:

паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

паспорта громадянина України;

довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 грудня поточного року. 

https://www.rv.gov.ua/news/zhitelyam-rivnenshchini-viplachuyut-groshi-za-utrimannya-vrh

Польський інвестор вирощуватиме на Рівненщині полуницю

Відповідний Меморандум про співпрацю сьогодні підписав голова Рівненської ОДА Віталій Коваль та директор польського підприємства TERRA-PLANT ZPHU Пьотр Качмарчик.

У Меморандумі, зокрема, йдеться, що інвестор залучатиме інвестиції в Рівненську область, створюватиме робочі місця та модернізуватиме агропромислову інфраструктуру регіону.

«З інвесторами я познайомився у вересні на VIII Конгресі ініціатив Східної Європи у польському Любліні. Ми вели діалог про співпрацю і нарешті підписали відповідний Меморандум. На польському підприємстві сьогодні працює біля 70 уродженців з Рівненщини. І наші земляки невдовзі повернуться на батьківщину, працюватимуть вдома, поруч зі своїми родинами. Це також велика перемога», – підкреслив Віталій Коваль. Довідка Компанія TERRA-PLANT ZPHU, яка займається вирощуванням полуниці, малини та цибулі і є одним з лідерів цієї галузі в Польщі.

https://www.rv.gov.ua/news/polskij-investor-viroshchuvatime-na-rivnenshchini-polunicyu

Важлива інформація для одержувачів пільг на ЖКП

 

Починаючи з листопада 2019 року українці будуть отримувати квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу – без урахування пільг та субсидій.

Це пов’язано із новим механізмом нарахування пільг на ЖКП, який вступив в силу з 1 жовтня 2019 року. Нагадаємо, що відтепер пільга надається у грошовій формі органами соціального захисту населення.

За інформацією Мінсоцполітики, розраховані суми пільг будуть перераховуватися АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).

Пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року.

У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання для уточнення інформації. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована в наступному місяці.

https://www.rv.gov.ua/news/vazhliva-informaciya-dlya-oderzhuvachiv-pilg-na-zhkp?fbclid=IwAR3sBOJIJSxjZ-A0umHtQVyA1HdhLCDsU1xthIFNIcCcirT9I_FBLOrPJWA

На Рівненщині проходить тиждень безпеки дорожнього руху

Тиждень безпеки дорожнього руху з 11 по 17 листопада проходить на Рівненщині. У його рамках будуть проходити профілактичні та практичні заходи щодо дотримання правил дорожнього руху.

Головна мета – привернути увагу усіх учасників дорожнього руху до проблеми безпеки на дорогах. Протягом тижня патрульні будуть націлені на ряд завдань:

 • покращення транспортної дисципліни серед учасників дорожнього руху;
 • здійснення заходів інформування населення з дотримання ПДР та безпеки руху при перетині залізничних переїздів;
 • проведення профілактичних заходів із попередження дорожньо-транспортних пригод;
 • активізація роботи щодо підвищення безпеки дорожнього руху, особливо при здійсненні пасажирських перевезень.

Також інспектори поліції проводитимуть організаційно-профілактичні заходи щодо безпеки на дорогах та відвідуватимуть навчальні заклади з метою попередження дитячого травматизму.