Рятувальники Костопільщини попереджають, застерігають

Щоб попередити виникнення можливих надзвичайних ситуацій та застерегти мешканців Костопільського району від нехтування правилами пожежної безпеки у побуті та під час відпочинку у лісових масивах, щодо запобігання пожеж у природних екосистемах рятувальниками ДПРП ДПРЧ-19 ГУ ДСНС України у Рівненській області 18 липня 2018 року, проведено профілактичні рейди в с. Деражне Деражненської об’єднаної територіальної громади. Рятувальники поспілкувалися з мешканцями с. Деражне і розповіли їм про дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку у лісових масивах, нехтування якими може призвести до пожеж у природних екосистемах.                            

Також рятувальники нагадали людям про дотримання правил поведінки під час відпочинку на воді.

 

«Нова українська школа має запрацювати за будь-яких обставин», – Міністр освіти

Залишилося небагато часу до навчального року та впровадження Нової української школи з 1 класу. Тож, що необхідно зробити, аби освітня реформа запрацювала з 1 вересня, обговорили під час наради (більше…)

Робота на будмайданчиках Рівненщини кипить

Будують «з нуля» чи проводять реконструкцію – на Рівненщині активно ведуться будівельні роботи на різнопланових об’єктах. Це – школи, дитсадки, амбулаторії, дороги та спортмайданчики.

Нагадаємо, з Державного фонду регіонального розвитку для області виділили 214 мільйонів гривень. На умовах співфінансування ці кошти спрямують на 27 об’єктів будівництва в Рівненському, Дубровицькому, Здолбунівському, Сарненському, Рокитнівському, Дубенському, Костопільському та Острозькому районах.

Зокрема, наразі тривають роботи по реконструкції трибун та бігових доріжок стадіону «Колос» Костопільської ДЮСШ, на які у травні  було оголошено тендер на проведення робіт. Замовником підрядних робіт виступила Костопільська дитячо-юнацька спортивна школа, генеральним проектувальником є  ТОВ «Атлант-проект». Загальна вартість реалізації проекту відповідно до експертизи становить 9348,451 тис.грн. Переможцем тендеру визначено ПКВФ «Фіалка».

Оглянуто хід проведення ремонтних робіт у навчальних закладах Костополя

16 липня 2018 року заступник голови Костопільської райдержадміністрації Оксана Кіптель спільно із начальником відділу освіти Костопільської райдержадміністрації Наталією Беляновською, начальником господарської групи відділу освіти Сергієм Бобром  здійснили робочу поїздку до Костопільських ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, № 4.

IMG_20180716_120208

IMG_20180716_120427

Нині в навчальних закладах тривають завершальні опоряджувальні роботи, оновлюється освітній простір шкільних кабінетів, триває благоустрій  навколишніх територій.

IMG_20180716_123253

IMG_20180716_123933

IMG_20180716_124742

Протягом 2017-2018 років із державного бюджету на капітальний ремонт, а саме утеплення фасаду та ремонт покрівлі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 виділено 1млн 85 тис грн., із обласного бюджету –на утеплення фасаду приміщення ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 – 1млн 390 тис 795 грн.

За результатами оглянутих об’єктів надано відповідні доручення.

Триває підготовка до навчальних зборів

17 липня 2018 року під керівництвом військового комісара Костопільського районного військового комісаріату  Олександра Литвиненка, за участі заступника військового комісара Рівненського обласного військового комісаріату Володимира Коваля, представників Костопільського районного військового комісаріату, сільських голів та їх заступників відбулася координаційна нарада, під час проведення якої  обговорено питання з підготовки та проведення навчальних зборів у період із 01 по 05 серпня 2018 року; проведення спільного мобілізаційного тренування в період із 24 по 25 липня 2018 року та порядок проведення оповіщення громадян про виклик до військового комісаріату та притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про військовий обов’язок.

IMG_20180717_111001

За наслідками розглянутих питань присутні голови виконавчих комітетів сільських рад та об’єднаних територіальних громад отримали відповідні доручення.

На сайті обласного управління освіти запрацював додаток «ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ»

Новий закон «Про освіту» визначає освітній заклад як автономну одиницю.

Добір, призначення та звільнення з посади педагогічних працівників державних та комунальних освітніх закладів передано їхнім керівникам.

На Рівненщині таких освітніх закладів близько 1, 2 тисячі. З них: 535 дошкільних, понад 600 загальної середньої освіти, 19 ПТНЗ та 33 заклади вищої освіти І-ІV рівнів акредитації.

Аби знайти роботу, фахівцю потрібно звернутися в кожен заклад особисто, а це, погодьтеся, справа не легка. Керівники, натомість, не завжди знають куди звертатися у разі появи вакансії.

Саме тому, в управлінні освіти і науки Рівненської облдержадміністрації на сайті http://www.rvosvita.org.ua був створений додаток «Працевлаштування».

 

Додаток допоможе не тільки швидко розмістити резюме, а й дасть змогу побачити освітянські вакансії з усієї Рівненської області.

Визначено переможця конкурсного відбору на посаду державної служби

13 липня 2018 року у Костопільській райдержадміністрації відбувся конкурс на зайняття  вакантної посади державної служби категорії «Б» – завідувача сектору управління персоналом апарату Костопільської районної державної адміністрації у якому брав участь 1 кандидат.

Переможцем за результатами  конкурсу став Ельяшевський Роман Васильович, який у загальному набрав 12 балів.  

 

28 років тому була прийнята декларація про державний суверенітет України

16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР голосами 355 депутатів, «виконуючи волю українського народу до побудови вільної незалежної держави», схвалила Декларацію про державний суверенітет України. Це був перший крок до утворення незалежної суверенної держави. 

У преамбулі Декларації підкреслювалося, що Верховна Рада УРСР проголошує суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах».

Одним з головних положень Декларації було положення про громадянство. Проголошувалося, що Україна має своє громадянство, де «всі громадяни рівні перед законом, незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять». Громадяни всіх національностей становлять народ України.

Декларація проголошувала економічну самостійність України. У документі підкреслювалося намір створити банківську, цінову, фінансову, митну та податкову системи, сформувати державний бюджет, а при необхідності ввести власну грошову одиницю.

Декларація визнавала самостійність республіки у вирішенні питань науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації.

Україна проголошувала свій намір стати в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не буде брати участі у військових блоках і зобов’язується дотримуватися трьох неядерних принципів: не застосовувати, не виробляти і не набувати ядерної зброї.

Декларація проголошувала право України безпосередньо реалізувати відносини з іншими державами, укладати з ними договори, обмінюватися дипломатичними, консульськими, торговельними представництвами.

Цей документ став продовженням «параду суверенітетів», які знаменували розпад тоталітарної імперії, яким був Радянський Союз. Водночас в Україні продовжувала діяти Конституція УРСР і Україна фактично залишалася частиною Радянського Союзу, тому більшість країн не визнали створення нової держави.

Це сталося лише через рік, коли 24 серпня 1991 року Верховна Рада прийняла Акт про державну незалежність України, а 1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі більше 90% українців проголосували за самостійний історичний шлях України.

Утім, без Декларації про державний суверенітет України цей шлях був би значно довшим.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

 

 

Уряд підтримує розвиток Рівненської області

Цього року Уряд виділив понад 6 млрд.грн. на реалізацію в регіонах соціально-економічних проектів та інвестиційних програм, що сприятимуть розвитку територій. Кошти передбачено і для Рівненщини.

У Рівненській області виділені урядом кошти будуть використані на будівництво, ремонт та утеплення понад чотирьох десятків садочків, шкіл, спортивних об’єктів та об’єктів культури.

Зокрема, виділені кошти на:

    реконструкцію школи у с. Степангород Володимирецького району – 10 млн грн

·  реконструкцію дитячого будинку-інтернату у с. Мирогоща Друга Дубенського району – 2,6 млн грн

·  реконструкцію школи під дитячий садок у с. Залав’я Млинівського району – 3 млн грн

·  добудову школи у с. Старе Село Рокитнівського району – 10 млн грн

·  реконструкцію будівель Дубровицького НВК “Ліцей — загальноосвітньої школи I—II ступеня” в м. Дубровиці – 5 млн грн

·  будівництво дитячого садка на 150 місць в смт Оржів Рівненського району – 10 млн грн

·  реконструкцію дошкільного навчального закладу у с. Переброди Дубровицького району – 5 млн грн

·  будівництво дошкільного навчального закладу в с. Новомильськ Здолбунівського району – 5 млн грн

·  ремонт покрівлі ДНЗ № 8 “Веселка” в м. Сарни – 1,5 млн грн

·  реконструкцію клубу-їдальні в с. Городище Рівненського району під дитячий садочок на 30 місць – 1,3 млн грн

·  реконструкцію школи в с. Корнин Рівненського району – 60 млн грн

·  будівництво спортивно-оздоровчого комплексу в м. Дубровиці – 15 млн грн

·  будівництво спортивного комплексу у м. Сарнах – 10 млн грн

·  реконструкцію трибун та бігових доріжок стадіону “Колос” Костопільської дитячо-юнацької спортивної школи у м. Костополі – 7,7 млн грн

Також буде проведено ремонти у медичних закладах області та закуплено для них дороговартісне обладнання. Зокрема, передбачені кошти на:

·  реконструкцію Зарічненської центральної районної лікарні в смт Зарічне – 2,3 млн грн

·  ремонт спального корпусу № 3 комунального закладу “Рівненський обласний центр комплексної реабілітації інвалідів” у с. Олександрія – 7,7 млн грн

·  впровадження медичної інформаційної системи на базі комунального закладу “Рівненська обласна дитяча лікарня” – 3 млн грн

·  придбання відеоендоскопічної системи для Рівненської обласної клінічної лікарні – 8 млн грн

Окрім того, 11 млн грн буде спрямовано на реконструкцію очисних споруд в м. Березному. Також виділені кошти на ремонт доріг в семи населених пунктах області і між ними. Зокрема, будуть спрямовані на будівництво та ремонт різних об’єктів, яких потребують мешканці конкретного міста, села, ОТГ – дитячих садочків, шкіл, медичних закладів та оснащення їх сучасним обладнанням, на будівництво і ремонт доріг, мереж водопостачання та вуличного освітлення, щоб забезпечити комфортні умови для життя.

«Ми зберігаємо і підсилюємо, підвищуємо відповідальність місцевих органів влади. З 3,5 млрд до 6 млрд зріс Державний фонд регіонального розвиту. Додатково ми виділили цього року з бюджету ще понад 2 млрд.грн., які будуть спрямовані на будівництво та ремонт об’єктів, потрібних мешканцям міст, сіл та селищ. Будуть модернізовані тисячі нових об’єктів – доріг, шкіл, стадіонів, поліклінік, котелень. Ми будемо допомагати територіям модернізувати інфраструктуру», – зазначив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.