До відома депутатів Костопільської районної ради, населення району

Відповідно до частин 1, 4, 5, 10 статті 46, пунктів 1, 2 частини 6
статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту районної ради сьомого скликання, розпорядження голови районної ради від 11.11.2019 № 252 «Про скликання тридцять сьомої сесії районної ради сьомого скликання», 22 листопада 2019 року о 10:30 годині у сесійній залі районної ради (м. Костопіль, вул. Незалежності, 7) відбудеться пленарне засідання тридцять сьомої сесії районної ради сьомого скликання.
На розгляд цього пленарного засідання тридцять сьомої сесії районної ради та засідання її постійних комісій вносяться питання:
1.Про інформацію керівника Здолбунівської місцевої прокуратури про результати діяльності на території Костопільського району в першому півріччі 2019 року.
Доповідає: Нижник Г.П. – керівник Здолбунівської місцевої прокуратури.
2.Про районну програму розвитку дорожнього господарства Костопільського району на 2019-2022 роки.
Доповідає: Коваль О.С. – в.о. голови Костопільської райдержадміністрації.
3.Про Районну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2019-2023 роки.
Доповідає: Марчук Н.О. – начальник управління праці та соціального захисту населення Костопільської райдержадміністрації.
4.Про затвердження Програми розвитку освіти Костопільського району на 2019-2021 роки.
Доповідає: Беляновська Н.М. – начальник відділу освіти Костопільської райдержадміністрації.
5.Про програму утримання майна спільної власності територіальних громад Костопільського району на 2020-2021 роки.
Доповідає: Лепський О.В. – керуючий справами виконавчого апарату Костопільської районної ради.
6.Про затвердження фінансового плану комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної допомоги» Костопільської районної ради на 2020 рік.
Доповідає: Войцеховська О.М. – головний лікар КНП «Центр ПМД» Костопільської районної ради.
7.Про внесення змін до районного бюджету Костопільського району на 2019 рік.
Доповідає: Валюченко І.В. – начальник фінансового управління Костопільської райдержадміністрації.
8.Про затвердження Положення про Спостережну раду комунального некомерційного підприємства «Костопільська центральна районна лікарня» Костопільської районної ради.
Доповідає: Товарницький Р.М. – головний лікар комунального некомерційного підприємства «Костопільська центральна районна лікарня» Костопільської районної ради.
9.Про внесення змін до рішення районної ради від 12.09.2019 № 598 «Про реорганізацію Районної стоматологічної поліклініки Костопільської районної ради Рівненської області шляхом перетворення».
Доповідає: Радивоник Н.М. – головний лікар, голова комісії з реорганізації Районної стоматологічної поліклініки Костопільської районної ради Рівненської області.
10.Про створення комунальної установи «Костопільський інклюзивно-ресурсний центр № 2» Костопільської районної ради Рівненської області.
Доповідає: Беляновська Н.М. – начальник відділу освіти Костопільської райдержадміністрації.
11.Про внесення змін до рішення районної ради від 25.02.2016 №70 «Про надання згоди на передачу приміщення районної комунальної власності в м.Костопіль, вул.Бурова, 17а».
Доповідає: Трофимчук Г.В. – начальник Костопільського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.
12.Про надання згоди на укладення договору позички службово-адміністративного приміщення районної комунальної власності (м.Костопіль, вул.Бурова, 17а/3).
Доповідає: Трофимчук Г.В. – начальник Костопільського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.
13.Про внесення змін до рішення районної ради від 23.12.2016 № 188 «Про внесення змін до структури та чисельності виконавчого апарату Костопільської районної ради».
Доповідає: Лепський О.В. – керуючий справами виконавчого апарату Костопільської районної ради.
14.Різне.

Соціально-економічне становище Костопільського району у січні-вересні 2019 року
Костопільська районна рада оголошує про намір передати в оренду майно
  • Костопільська районна рада оголошує про намір передати в оренду майно – частину будівлі КНП «Костопільська ЦРЛ» (підвальне приміщення пологового корпусу), що є спільною власністю територіальних громад Костопільського району (районною комунальною власністю), розташованої за адресою: м.Костопіль, вул. Степанська, 52А, загальною площею 18 м2.
  • Приміщення пропонуються для оренди з метою розміщення аптечного пункту.
  • Умовами передачі майна в оренду є:
  • – відпуск на території м. Костопіль наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів;
  • – участь в урядовій програмі «Доступні ліки»;
  • – участь у забезпеченні лікарськими засобами та продуктами харчування безоплатних та пільгових категорій населення за рецептами лікарів за рахунок асигнувань державного і місцевого бюджету;
  • – відпуск препаратів інсуліну;
  • – встановлення в орендованому аптечному пункті цін на лікарські засоби та медичні препарати, які не вищі середньоринкових по Костопільському району;
  • – відшкодування балансоутримувачу витрат понесених при проведені оцінки майна, що передається в оренду;
  • – надання знижки 5% на лікарські засоби та медичні препарати для пільгових категорій населення.
  • Прийняття заяв здійснюється до 08 листопада 2019 року (включно) за адресою: м.Костопіль, вул. Незалежності, 7, каб. № 27.
  За додатковою інформацію звертатися за адресою: м.Костопіль, вул. Незалежності, 7, каб. № 27, тел.: 2-15-71; 2-21-36.

До відома громадян Костопільського району
  В зв’язку з формуванням списку присяжних Костопільського районного суду, виконавчий апарат районної ради до 15 вересня 2019 року здійснює прийом пропозицій щодо включення до списку присяжних Костопільського районного суду з подальшим затвердження його сесією районної ради, від громадян які постійно проживають на території юрисдикції Костопільського районного суду і відповідають вимогам передбаченим ст.65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і дали згоду бути присяжними.

Перелік документів, що подаються у виконавчий апарат районної ради:

1.Згода бути присяжним Костопільського районного суду.
2. Копія паспорту.
3.Згода на обробку персональних даних.

Телефони для довідок: 2-14-91, 2-43-24, 2-15-71.

Відновлення здоров’я застрахованих осіб – важливий напрямок діяльності Фонду соціального страхування України

Одним із важливих напрямків роботи Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) є забезпечення за рахунок коштів Фонду послугами з медичної реабілітації застрахованих осіб після перенесених захворювань та травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Мова йде про повну 100 відсоткову оплату реабілітаційного лікування застрахованих осіб та членів їх сімей в санаторно-курортних закладах за рахунок коштів Фонду.
Направлення на реабілітаційне лікування, що надається безоплатно для застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду, здійснюють заклади охорони здоров’я, де наявні стаціонарні відділення відповідного профілю.
Правом на відновлення здоров’я за рахунок коштів Фонду може скористатись кожна застрахована особа (яка сплачує та/або за яку сплачується єдиний соціальний внесок), яка перебуває на стаціонарному лікуванні певного профілю. Підтвердженням потреби подальшого лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу, де застрахована особа перебуває на стаціонарному лікуванні.
Застрахована особа має право вільного вибору реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу відповідно до показань. На даний час, в розпорядженні застрахованих осіб за наявності медичних показань, налічується понад 50 санаторно-курортних закладів, інформація щодо яких оприлюднена на офіційному сайті Фонду. Тривалість відновлювального лікування залежить від медичних показань та може тривати до 24 днів. За такою спрощеною процедурою можна відновити здоров’я, зокрема після перенесеного інсульту, інфаркту міокарда, операцій на опорно-руховому апараті, серці, у разі під гострого періоду опіків, захворювань легень.
Крім того, на час проходження реабілітації застрахованій особі видається листок непрацездатностіо, який фінансується Фондом з першого дня тимчасової непрацездатності до закінчення курсу лікування з метою компенсації втраченого заробітку.
За І півріччя 2019 року, шляхом укладання тристоронніх договорів на реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах, де сторонами договору є застрахована особа, Фонд і санаторно-курортний заклад, було забезпечено 369 осіб реабілітаційними послугами.
Таке адресне забезпечення застрахованих осіб передбачає підвищення якості надання послуг та збільшення кількості осіб, які зможуть відновити здоров’я за рахунок коштів Фонду, не витрачати при цьому власних коштів ні за отримання медичного висновку, ні за отримання реабілітаційних послуг в санаторно-курортному закладі відповідно до профілю, за яким особа направлена в санаторно-курортний заклад.
За більш детальною інформацією стосовно профілів медичної реабілітації та порядку направлення застрахованих осіб на реабілітаційне лікування, прохання звертатись до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області та його відділень на місцях за адресами та телефонами, що вказані на сайті Фонду.

Начальник відділу медичних
та соціальних послуг О.Трофимчук

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля (Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕРАБУТ КОМПАНІ»)
Оголошення Костопільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 520 «Про внесення змін до Порядку казначейського обслуговування коштів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування» та листа Державної казначейської служби України від 24.06.2019 № 15-06/10931 з 8 липня 2019 року вступають у дію нові рахунки 3717 «Рахунки державних позабюджетних фондів», що відкриваються в Казначействі управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в областях та місті Києві та їх відділенням.
При цьому кошти, сплачені страхувальниками на старі рахунки 3717 з 8 липня 2019 року не будуть зараховуватись, а повертатимуться, як нез’ясовані надходження.

Костопільське відділення
управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування
України у Рівненській області

Особливості розслідування виробничих травм: що має знати потерпілий?

Чинне законодавство зобов’язує розслідувати нещасні випадки, що стаються на підприємствах, в установах та організаціях. Розслідування проводиться згідно з вимогами порядку, норми якого періодично змінюються відповідно до потреб часу.
01 липня 2019 року набуває чинності новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №337. У ньому врегульовано певні недоліки, які мав попередній порядок розслідування, а також запроваджено деякі нововведення.
Передусім новий нормативний акт визначає процедуру розслідування нещасних випадків з усіма застрахованими особами, а саме, з тими, хто працює на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, фізичними особами-підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, членами фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах.
Насамперед, варто навести визначення нещасного випадку, щоб зрозуміти, що саме підлягає розслідуванню.
Нещасний випадок – обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків або в дорозі (на транспортному засобі підприємства чи за дорученням роботодавця), внаслідок яких заподіяно шкоду здоров’ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання (отруєння) та інших отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного та рослинного світу, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, зникнення тощо.
Отож, ознакою нещасного випадку є втрата працездатності у працівника або необхідність переведення його на легшу роботу. Ці факти має бути підтверджено відповідними медичними документами (відкрито листок непрацездатності).
Строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві становить три роки з дня їх настання. Проте, у разі встановлення факту нещасного випадку рішенням суду, розслідування проводиться незалежно від дати настання.
Залежно від виду нещасного випадку або його наслідків розслідування проводить комісія впродовж 5 робочих днів з дня її утворення або спеціальна комісія впродовж 15 робочих днів. Комісію утворює роботодавець, а спеціальну комісію – територіальний орган Держпраці. В обох випадках до її складу входить представник Фонду соціального страхування України. У разі потреби, розслідування нещасного випадку може бути продовжено.
Потерпілий, члени його сім’ї або уповноважена ними особа не входять до складу комісії (спеціальної комісії), але мають право одержувати від голови комісії інформацію про хід проведення розслідування, ознайомлюватися з матеріалами розслідування, отримувати витяги та копії з них, вносити пропозиції, подавати документи щодо нещасного випадку, надавати відповідні пояснення, а також з метою сприяння об’єктивному та своєчасному розслідуванню надавати відповідну інформацію, документи та висновки або сприяти їх отриманню від відповідних органів, установ і закладів тощо.
Голова комісії (спеціальної комісії) зобов’язаний листом до першого засідання комісії поінформувати потерпілого (членів його сім’ї чи уповноважену ними особу) про призначення розслідування, їх права, запросити до співпраці та на засідання комісії (спеціальної комісії), у подальшому надавати інформацію про хід проведення розслідування, ознайомити з матеріалами розслідування на заключному засіданні комісії (спеціальної комісії).
Голова та члени комісії (спеціальної комісії) мають право одержувати усні та письмові пояснення щодо нещасного випадку, проводити опитування роботодавця, посадових осіб та інших працівників підприємства (установи, організації), потерпілих, свідків нещасного випадку та причетних до нього осіб.
Голова комісії (спеціальної комісії) має право надсилати необхідні запити під час розслідування нещасного випадку, вносити пропозиції щодо розподілу функцій між членами комісії.
Розслідування нещасних випадків, що сталися внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів, тобто внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, проводиться з обов’язковим використанням відомостей розслідування такої події, підготовлених відповідними органами (органами досудового розслідування)
У підсумку розслідування комісія (спеціальна комісія) визначає пов’язаний чи не пов’язаний нещасний випадок з виробництвом. Рішення щодо цього приймається комісією (спеціальною комісією) шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії голос голови комісії є вирішальним.
Крім того, комісія (спеціальна комісія) установлює осіб, які допустили порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, та розробляє план заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам.
Усі перераховані відомості зазначаються в акті за формою Н-1, один примірник якого (оригінал) роботодавець має надати потерпілому (членам його сім’ї чи уповноваженій ними особі).
Варто наголосити, що відтепер для обох видів випадків – пов’язаних чи не пов’язаних з виробництвом – складається акт за формою Н-1, але з відповідною позначкою. Зокрема, якщо нещасний випадок визнається пов’язаним з виробництвом, це позначається великою літерою П (Н-1/П), якщо не пов’язаним з виробництвом – великими літерами НП (Н-1/НП).
Протягом трьох років з дати отримання акта за формою Н-1 потерпілий, член його сім’ї чи уповноважена ними особа або органи, установи та організації, представники яких брали участь у розслідуванні нещасного випадку, мають право звернутися до роботодавця, Держпраці або її територіального органу щодо призначення повторного розслідування (спеціального розслідування) у зв’язку з незгодою з обставинами та причинами настання нещасного випадку та/або з висновком комісії, які викладені в акті за формою Н-1.
У разі виявлення в затвердженому акті за формою Н-1 недоліків у оформленні, що не впливають на об’єктивність розслідування, причини настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) та висновки комісії (спеціальної комісії), вносити необхідні зміни безпосередньо наказом роботодавця або органу, що утворив комісію.
Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або у разі смерті від нещасного випадку на виробництві, здійснює Фонд соціального страхування України. Обов’язковою умовою для цього є акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом Н-1/П.
Роботодавець може за рахунок власних коштів здійснювати потерпілим та членам їхніх сімей додаткові виплати відповідно до колективного чи трудового договору.
За працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, зберігаються місце роботи (посада) та середня заробітна плата на весь період до відновлення працездатності або до встановлення стійкої втрати професійної працездатності. У разі неможливості виконання потерпілим попередньої роботи проводяться його навчання і перекваліфікація, а також працевлаштування відповідно до медичних рекомендацій.
Та попри те, що законодавством передбачено відшкодування шкоди працівникові у разі ушкодження здоров’я, найкраще, звісно, дотримуватися вимог охорони праці, а це дозволить зберегти життя і здоров’я.

Володимир Яковишин,
страховий експерт з охорони праці
Костопільського відділення
управління ВД ФСС України
у Рівненській області

Рівненщина готується до проведення
Всеукраїнського перепису населення у 2020 році

На виконання Законів України «Про державну статистику», «Про Всеукраїнський перепис населення» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 09 квітня 2008 року №581-р «Про проведення у 2020 році Всеукраїнського перепису населення (зі змінами) Головне управління статистики у Рівненській області розпочало виконання комплексу робіт з підготовки до Всеукраїнського перепису населення 2020 року.
Вже здійснюється проведення робіт з уточнення переліків та меж міських населених пунктів, упорядкування в них назв вулиць, провулків тощо, номерів будинків і квартир. Адже житлове господарство області, а відповідно і його адресація, останнім часом зазнають постійних змін унаслідок реконструкції раніше забудованих територій, знесення старих та будівництва нових будинків, окремих мікрорайонів, поселень. Крім того, на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” були перейменовані населені пункти, вулиці, площі та інші елементи вулично-дорожньої мережі.
Саме дотримання належного порядку в адресному господарстві населених пунктів є однією з необхідних умов для забезпечення якості складання квартальних списків житлових будинків та житлових приміщень у міських поселеннях та великих сільських населених пунктах, здійснення переписного районування як основи для складання організаційних планів проведення перепису та забезпечення повноти охоплення ним населення.
Про всі виявлені недоліки в адресному господарстві органи державної статистики будуть інформувати місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування для подальшого їх усунення.
Таким чином підготовка до перепису розпочалася і у найближчій перспективі матимемо змогу отримати необхідні для державного управління актуальні демографічні дані щодо чисельності населення, його розміщення та розподілу за віком, статтю, етнічного, мовного, шлюбного стану тощо.

Головне управління статистики
у Рівненській області

До відома респондентів Державної служби статистики України

ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ!
Державна служба статистики України запровадила роботу нового
сервісу для електронного звітування –
безкоштовне програмне забезпечення “Кабінет респондента”.

Доступ до “Кабінету респондента” відкрито з 01 лютого 2019 року (для переходу натисніть на цей текст)

   1. .

До відома депутатів Костопільської районної ради, населення району

Відповідно до частин 1, 4, 5, 10 статті 46, пунктів 1, 2 частини 6
статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Костопільської районної ради сьомого скликання, розпорядження голови районної ради від 08.04.2019 № 74 «Про скликання тридцять третьої сесії районної ради сьомого скликання», 19 квітня 2019 року об 11:00 годині у сесійній залі районної ради (м. Костопіль, вул. Незалежності, 7) відбудеться пленарне засідання тридцять третьої сесії районної ради сьомого скликання.
Проекти рішень з питань, що пропонуються на розгляд постійних комісій та пленарного засідання тридцять третьої сесії оприлюднені на офіційному веб-сайті Костопільської районної влади”

Інформація від Костопільського відділення Фонду соціального страхування України
Інформація про намір здійснити коригування тарифу на теплову енергію
Грицюк Зоряну Олександрівну призначено на посаду керівника комунальної установи «Костопільський інклюзивно-ресурсний центр № 1» Костопільської районної ради Рівненської області
Інформація КП «Костопільські районні мережі» Костопільської районної ради Рівненської області про намір здійснити зміну тарифу на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для категорій споживачів - бюджетні установи
Для ознайомлення жителів та власників земельних ділянок Малостидинської сільської ради (Рішення Малостидинської сільської ради від 22.12.2017 № 139 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2018 рік»)
Інформація КП «Костопільські районні мережі» Костопільської районної ради Рівненської області про намір здійснити зміну діючого тарифу на надання послуг з централізованого водопостачання холодної води
Оголошення, щодо майна територіальних громад району, яке може бути передано в оренду

Костопільська районна рада повідомляє, що у спільній власності територіальних громад району (районній комунальній власності) перебуває майно, яке може бути передано в оренду.
За додатковою інформацію звертатися за адресою: м.Костопіль, вул.Незалежності, 7 каб. № 27 тел. 2-43-24.