Яковчук Ольга Михайлівна

Завідувач сектору

інфраструктури та промисловості

Майданець Олена Миколаївна

Головний спеціаліст сектору інфраструктури та промисловості

Положення про сектор

Посадові інструкції

Контакти

0365721165

econom2@ukr.net

Графік роботи

Понеділок – Четвер:
  • з 9:00 до 18:15

П’ятниця:

  • з 9:00 до 17:00
  • напередодні святкових днів тривалість роботи працівників скорочується на одну годину

Субота – Неділя:

  • вихідний

Промисловість
Промисловий потенціал району
Промислові підприємства (основне коло підприємств)
Стан розвитку промисловості

Промисловість січень-червень 2017

Промисловий комплекс району представляє 14 провідних підприємств різної форми власності, на яких виробляється 6,8 відс. промислової продукції області. За обсягами виробленої продукції за січень-червень  2017 року район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району. Індекс промислової продукції до січня – червня  2016 року становить 124,3 відс (для порівняння: по Україні індекс (січень- травень) – 103,5 відс., по області  -101,7 відс.).

Обсяг виробленої промислової продукції за січень-червень 2017 року склав 1084,3 млн. грн., що на 212,3 млн. грн. більше відповідного періоду 2016 року.  Сума реалізованої продукції за січень-травень  2017 року становить 911,6  млн.грн., у розрахунку на одну особу – 14,1 тис.грн.(по області – 11,6).

Позитивну динаміку зростання випуску продукції забезпечили ТОВ „Свиспан Лімітед”, ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»,  ТзОВ «Костопільський фанерний завод», ПП „Дизайн”, АТ „Родина”, ПП «Костопільський маргариновий завод»,  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар’єр”, ТОВ «Сетім», КП „Костопількомуненергія”, ТОВ „Меблева фабрика „Волинь”.

Упродовж звітного періоду на окремих  промислових підприємствах району проводиться оновлення основних фондів та технічне переоснащення виробництва. Зокрема:

на ВАТ « Берестовецький спецкар’єр» проведено реконструкцію дробильно-сортувального цеху, що покращило якість щебеневої продукції;

на ТОВ «Свиспан Лімітед» розпочато впровадження першого етапу модернізації виробництва шляхом заміни частини морально застарілих сушарок та лінії пресування на нове екологічно-ефективне обладнання;

на ТОВ «Українські лісопильні» підходять до завершення роботи по реалізації інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів»  в обсязі 300 тис. куб. метрів у рік;

на ПрАТ «Івано-Долинський спецкар»єр» проводяться будівельні роботи по розширенню будівлі каменерізного цеху  та монтажні роботи по встановленню придбаного каменеобробного устаткування. Продовжено роботу по розширенню діючих кар»єрів №2 та №4. Отримано дозвіл від Держлісагенства  України на вилучення земельної ділянки площею 2,87 га  під розширення кар»єру №2 та надіслано облдержадміністрацією в березні 2017 року до Міністерств економічного розвитку і торгівлі, фінансів , екології та природних ресурсів, аграрної політики та продовольства України пакет документів щодо відведення земельної ділянки площею 3,80 га під розширення кар»єру №4 по видобуванню базальтів;

на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» капітальні інвестиції підприємства спрямовані  на придбання допоміжного обладнання для оптимізації виробничих процесів та автомату контролю для покращення процесу контролю за якістю склотари;

на  АТ «Родина» придбано та встановлено дороговартісні пакувальні машини. Проводиться зміна смаків начинки вафлі  та дизайну упаковок кондитерських виробів, які експортуються. Вдосконалені печі  з запровадженням енергозберігаючих технологій по випічні хлібобулочних виробів;

На Костопільській філії ДП « Укрветсанзавод» розпочато реалізацію проекту з  реконструкції підприємства шляхом встановлення біофільтрів максимальної потужності з метою зменшення викидів забруднюючих речовин .

Промислові підприємства району постійно беруть участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг). На регіональному етапі конкурсу в березні місяці ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» та ТзОВ «Свиспан Лімітед» визнані одними з кращих товаровиробників та відзначені дипломом «Лідер якості Рівненщини». Крім того ТОВ «Свиспан Лімітед» постійно бере участь у всіх виставкових заходах, де представляють колекції нових декорів меблевих плит від Swisspan By Sorbes. Участь у конкурсі дозволила підприємствам маркувати свою продукцію логотипом Конкурсу «Лідер якості Рівненщини», розширити рекламу своєї продукції, підвищити інвестиційну привабливість та їхній імідж.

Промисловість січень-квітень 2017 року 

http://kostvlada.org/wp-content/uploads/2017/07/Реалізовано-4-міс.-сайт-2.doc

Промисловість – 2016

Завдяки системній організаційній роботі органів виконавчої влади району у 2016 році забезпечено стабільну роботу та динаміку розвитку промислового комплексу. Індекс промислової продукції  по району склав 116,7 відс. ( по області – 97,8 відс., по Україні – 102,4 відс.).

Випуск продукції промисловими підприємствами району за рік склав 1928,1 млн. грн., що на 275,9 млн. грн. більше 2015 року. За обсягами продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

Позитивну динаміку зростання випуску продукції досягнуто завдяки збільшенню обсягів продукції на підприємствах: ТОВ «Свиспан Лімітед», ПрАТ «Костопільський завод скловиробів», АТ «Родина», ПП «Костопільський маргариновий завод», ПАТ «Івано-Долинський спецкар’єр», ВАТ «Берестовецький спецкар’єр», ДП «Костопільське лісове господарство», ПП «Дизайн», ТОВ «Меблева фабрика «Волинь», КП «Костопількомуненергія».

У 2016 році порівняно з 2015 роком підприємствами району збільшено випуск у натуральних показниках меблів для офісів і підприємств торгівлі у 3 рази, виробів зі скла лабораторного, гігієнічного чи фармацевтичного призначення, градуйованих чи неградуйованих – в 1,7 раза, пляшок зі скла безбарвного, місткістю менше 2,5 л, для напоїв та харчових продуктів – на 26,8 відс., деревини уздовж розпиляної чи розколотої, розділеної на частини чи лущеної, завтовшки більше 6 мм – на 26,7 відс., порфіру, базальту, туфу вулканічного і каменю іншого, необроблених або начорно оброблених чи розпиляних на прямокутні або квадратні блоки та плити – на 17,9 відс., гранул, щебеню (каменю дробленого), крихти та порошку; гальки, гравію – на 12,5відсотка.

Реалізовано продукції впродовж  2016 року 1965,9 млн. грн., що на 344,5 млн. грн. більше 2015 року, у розрахунку на одну особу  реалізовано – 30,4 тис. грн., при середньообласному показнику 25,5 тис. грн.

  У структурі обсягу реалізації 63,4 відс. припадає на виготовлення виробів з деревини, паперу та поліграфічна діяльність, 22,5 –скляної тари, 6,0 відс. – харчових продуктів, напоїв, 1,6 відс. – на добувну промисловість і розроблення кар’єрів.

У 2016 році на окремих  промислових підприємствах району проведено модернізацію виробничих потужностей та освоєно нові види продукції, зокрема на:

– ТОВ «Свиспан Лімітед» впроваджено новий черговий рукавний фільтр німецького виробництва, який функціонує цілодобово та очищує повітря від пилу до 98,0 відс.;

– ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» придбано та встановлено нову склоформуючу машину (IS 10 секцій 4” ¼ DG), яка дозволила збільшити обсяг виробництва склотари на експорт (Європейський ринок) та нову інспекційну машину MULTI 4, що дозволить покращити контроль за якістю склотари. Освоєно нові найменування скляної тари;

– АТ «Родина» введено в дію нові сучасні пакувальні автомати, завдяки яким проводиться якісне пакування кондитерських виробів нового дизайну, освоєно 17-видів кондитерських виробів та 3-види хлібобулочних виробів;

– ПАТ «Івано-Долинський спецкар’єр» продовжуються підготовчі роботи для проведення реконструкції каменерізального цеху по переробці каменю базальту та гранітів, проектною вартістю 2,0 млн.грн., закуплено виробниче обладнання (ріжучий, обрізний та полірувальний станки).

Вагомим поштовхом для подальшого зростання промислового виробництва в районі є реалізація інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів в обсязі 300 тис.куб.м у рік на ТОВ «Українські лісопильні», роботи по монтажу І – черги підходять до завершення.

Із метою популяризації, рекламування та просування на внутрішньому та зовнішніх ринках продукції місцевих товаровиробників, перелік провідних підприємств та продукції, що виробляється, розміщено на офіційному веб-сайті  Костопільська влада.

Промислові підприємства району брали участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України». На регіональному етапі конкурсу переможцями стали ПрАТ «Костопільський завод скловиробів», ТзОВ «Свиспан Лімітед», ДП «Костопільське лісове господарство», ТзОВ «Завод мінеральної води «Маломидська». ТОВ «Свиспан Лімітед» постійно бере участь у всіх виставкових заходах, де представляють оновлені колекції декорів меблевих плит від Swisspan By Sorbes.

Індекси промислової продукції
Інформаційні матеріали

Розпочато модернізацію ДП «Костопільський ветсанзавод»

5 липня на ДП «Костопільський ветсанзавод» відбулася робоча зустріч за участі голови Костопільської райдержадміністрації Олександра Середи, голови Костопільської районної ради Сергія Ткачука, депутата Рівненської обласної ради, голови постійної комісії з питань будівництва та розвитку інфраструктури Микола Кучерука, начальника департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА Ярослава Мазярчука, першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Коваля, директора ветсанзаводу Юрія Мусія, члена громадської ради при Костопільській райдержадміністрації Юлії Тарасюк із питання реалізації проекту по модернізації-реконструкції зазначеного підприємства шляхом встановлення біофільтрів максимальної потужності з метою зменшення викидів забруднюючих речовин та ліквідації неприємного запаху.
Як повідомлялося раніше, проектно-кошторисна документація для реалізації проекту вартістю 2млн.600тис.грн. затверджена, необхідні кошти з обласного природоохоронного фонду для придбання та встановлення обладнання для очистки повітря від викидів біологічного походження виділено. Перший етап реконструкції має здійснити власними зусиллями  державне підприємство під керівництвом Юрія Мусія, що передбачає технологічну заміну діючих котлів задля ефективної роботи передбачених біофільтрів.

Олександр Середа, голова райдержадміністрації  наголосив на тому, що дирекція ветсанзаводу має планово виконати свої зобовязання у частині встановлення нових котлів,  письмово гарантувати результативність роботи заміненого обладнання в ході реалізації проекту по встановленню фільтрів.

Костопільська райдержадміністрація підтримує всі підприємства району, які працюють на зниження екологічного навантаження на навколишнє середовище.

ПІДПРИЄМСТВО «СВИСПАН ЛІМІТЕД» ПРОВОДИТЬ ПЕРШИЙ ЕТАП МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗАВОДУ

На ТОВ «Свиспан Лімітед» вже розпочато впровадження першого етапу модернізації виробництва з метою покращення якості повітря навколо нашого підприємства та зменшення задимленості прилеглих територій.
Суть проекту модернізації полягає у заміні частини морально застарілих сушарок та лінії пресування на нове екологічно-ефективне обладнання, а також встановлення потужної системи очищення повітря за допомогою фільтру вологої очистки.
Робота нового обладнання дозволить зменшити задимленість прилеглої території утричі, а викиди пилу – удвічі.
Сьогодні аналогічні системи водяного очищення викидів повітря застосовуються на провідних деревообробних підприємствах Польщі, Німеччини, Франції та інших країнах Євросоюзу.19511116_1922904974651245_8749568790737081612_n
Команда наших інженерів та технологів вивчала досвід закордонних виробництв та нині працює над проектними та конструкторським рішеннями, щоб невдовзі приступити до монтажу обладнання.
Процес модернізації виробництва – це досить масштабний, тривалий та дороговартісний проект, триватиме він до 2019 року, але це єдиний та ефективний шлях до суттєвого покращення якості повітря навколо підприємства. Вартість впровадження такого проекту сягає 25 млн. євро. і це ті реальні кроки, які ми вже сьогодні розпочали втілювати.19657139_1922905334651209_7300250613445301658_n
Так, ви ще не можете побачити безпосереднього монтажу обладнання, але перед його початком ми зобов’язані узгодити проект, отримати цілі стоси дозвільної документації. Успішна реалізація цього проекту залежатиме і від Міськради, адже частину дозволів та узгоджень надає вона.19665480_1922905007984575_1225815124219982975_n
Ми не можемо допустити того, що сьогодні окремі політичні партії та громадські організації активно розповсюджують неправдиву інформацію про наше підприємство, дискримінуючи весь наш трудовий колектив та ставлячи під загрозу роботу тисячі людей.
Ми надалі залишатимемося відкритими для громади та готовими до діалогу, будемо й надалі інформувати громаду Костополя про подальші кроки по модернізації виробництва.

Два підприємства Костопільщини стали переможцями у номінації «Товари виробничо-технічного призначення»:

ТзОВ «Свиспан Лімітед» та ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»

40 підприємств Рівненщини стали переможцями обласного конкурсу якості продукції, товарів, робіт та послуг «Лідер якості Рівненщини». Їх обрали серед сотні претендентів. Загалом відзнаки отримали виробники будівельних матеріалів, виробів із текстилю, скла, твердопаливних котлів, дверей, вікон, агропродукції.

Участь у конкурсі дозволить підприємствам маркувати свою продукцію логотипом Конкурсу «Лідер якості Рівненщини», розширити рекламу своєї продукції, підвищити інвестиційну привабливість та їхній імідж.

DSC08444

Зокрема, два підприємства Костопільщини стали переможцями у номінації «Товари виробничо-технічного призначення»:

ТзОВ «Свиспан Лімітед» та ПрАТ «Костопільський завод скловиробів».

Костопільська райдержадміністрація вітає переможців обласного конкурсу від Костопільщини та бажає подальших успіхів, нових перемог і плідної роботи на благо нашого району та всієї України.

загружено

Транспорт

Транспорт

Автотранспортними підприємствами району за січень 2017 року доставлено замовникам 1,3 тис. тонн вантажів та виконано 0,9 млн. тоннокілометрів вантажообороту, що становить відповідно в 1,9 та у 2,0 рази більше до рівня січня  2016  року.

Маршрутна мережа автобусних перевезень становить 40 маршрутів, із них 27-внутрішньорайонні, 8-міжрайонні, 5-міські, на яких виконується щоденно 206 рейсів крім  міста.

Транспортним сполученням охоплено всі сільські населені пункти. До складу пасажирської автомобільної системи району входить 11-суб’єктів  господарської діяльності  приватної форми власності, із них  5 – перевізників, які зареєстровані у районі як суб’єкти підприємницької діяльності.

Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», районна державна адміністрація  у листопаді 2016 року проводила конкурс на право перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування по шести маршрутах на яких визначено три автоперевізники.

Перелік пасажирських перевізників району
Автобусна маршрутна мережа
Стан розвитку транспорту

У 2016 році автотранспортними підприємствами району доставлено замовникам 17,4 тис. тонн вантажів, що становить 44,2 відс. рівня 2015року. Вантажооборот збільшився на 2,6 відс. та склав 7,8 млн. тоннокілометрів.

Маршрутна мережа автобусних перевезень району  з початку року збільшилась  на 5 маршрутів  і становить 40, із них 27-внутрішньорайонні, 8-міжрайонні, 5-міські, на яких виконується щоденно 206 рейсів крім  міста.

Автобусним сполученням охоплено всі сільські населені пункти.

До складу пасажирської автомобільної системи району входить 11-суб’єктів  господарської діяльності  приватної форми власності, із них  5 – перевізників, які зареєстровані у районі як суб’єкти підприємницької діяльності.

Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» районна державна адміністрація  у листопаді 2016 року проводила конкурс на право перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування по шести маршрутах, на яких визначено три автоперевізники.

Інформаційні матеріали

На автовокзалі та залізничній станції у Костополі

пандуси відповідають нормам

15Сьогодні завідувач сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації Ольга Яковчук, головний спеціаліст сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації Олена Майданець, головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олена Вдовиченко обстежили на залізничному та автовокзалах міста Костополя пандуси на відповідність стандартам для безперешкодного доступу до об’єктів громадського загального користування осіб із обмеженими фізичними можливостями та маломобільних груп населення. Пандуси відповідають діючим будівельним нормам.

Обговорено питання підвезення жителів 

військового містечка до районного центру

29 травня 2017 року під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Коваля, за участі заступника командира військової частини А2390 Дениса Журбенка у малій залі райдержадміністрації відбулася зустріч з місцевими перевізниками та спеціалістами районної державної адміністрації з питання підвезення жителів військового містечка №61 військової частина А2390 с. Велика Любаша до районного центру у літній період.Узгоджено заїзд автобусів внутрішньорайонних маршрутів «Гута-Костопіль», «Костопіль-Золотолин» та «Костопіль – Жалин».

 

ЩОДО ВРЕГУЛЮВАННЯ ТАРИФІВ НА ПАСАЖИРСЬКІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ

З 6 травня 2015 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548».

Постановою скасовано державне регулювання обл(міськ)держадміністраціями тарифів на перевезення пасажирів автобусами в приміському та міжміському сполученні всередині областей.

Окрім того, скасовано норму, за якою тарифи на перевезення пасажирів і вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті – метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі (який працює в звичайному режимі руху) регулюють (встановлюють) обласні, Київська міська державні адміністрації, виконавчі органи Львівської і Криворізької міських рад.

У той же час у сфері міських пасажирських перевезень зберігатиметься державне тарифне регулювання, яке буде здійснюватися органами місцевого самоврядування згідно із Законом «Про місцеве самоврядування».

Ринок перевезення пасажирів транспортом загального користування  є соціально-важливим і знаходиться під постійним контролем органів Антимонопольного комітету України. Внесення змін до постанови КМУ № 1548 не означає автоматичну відміну державного регулювання та встановлення будь-яких, не обґрунтованих економічно тарифів, а переводить дії цих перевізників в частині тарифоутворення  із безпосереднього встановлення (затвердження) тарифів органами місцевого самоврядування в площину контролю антимонопольного законодавства.

У випадку виявлення фактів встановлення завищених тарифів на перевезення пасажирів перевізниками, що здійснюють діяльність на приміських та міжміських маршрутах в межах області, відділення вживатиме заходи, передбачені законодавством, для припинення таких дій.

Ефективність використання вантажних вагонів вивчатиме робоча група

27 березня голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа, за участі начальника станції Костопіль Романа Сморкіся, завідувача сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації Ольги Яковчук провів робочу нараду.

За результатами наради було вирішено утворити робочу групу із питань ефективного використання залізничних вантажних вагонів. До робочої групи будуть залучені: керівники промислових підприємств району та станції Костопіль, працівники райдержадміністрації.

 До уваги суб’єктів господарювання будівельної, деревообробної, добувної, каменепереробної, лісової та сільськогосподарської галузей, водіїв вантажних перевезень!

З метою збереження автомобільних доріг загального користування, попередження їх передчасного руйнування районна державна адміністрація просить дотримуватися вимог законів України «Про автомобільні дороги», «Про автомобільний транспорт», постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» та встановлених законодавством вагових та габаритних норм і параметрів при завантаженні транспортних засобів.

У Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4660-д «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» (щодо дотримання вагових або габаритних норм і/або умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі)».

Законопроектом пропонується наступне:

– під час внутрішніх перевезень вантажів забороняється допускати перевищення встановлених законодавством вагових або габаритних норм при завантаженні транспортних засобів та/або порушення умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі;

– водій транспортного засобу зобов’язаний перевіряти вагові або габаритні параметри завантаженого автомобільного транспортного засобу; також він може відмовлятися від перевезення вантажу в разі завантаження транспортного засобу з перевищенням встановлених законодавством вагових або габаритних норм і/або з порушенням умов;

– відправник вантажу за договором про перевезення вантажу зобов’язаний забезпечити своєчасне та повне оформлення документів на перевезення вантажу і надавати вантаж до перевезення з дотриманням встановлених законодавством вагових або габаритних норм при завантаженні транспортних засобів;

– автомобільний перевізник зобов’язаний здійснювати контроль за додержанням вантажоперевізником, встановлених законодавством вагових або габаритних норм, та/або умов, визначених у договорі на перевезення;

–  порушення  водієм встановлених законодавством вимог щодо габаритно-вагових норм при перевезенні вантажу — штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 тис. грн).

На дорогах державного значення працює пересувний габаритно-ваговий комплекс, який здійснює контрольні зважування вантажівок вагою понад 24 тони та навантаженням на вісь понад 7 тонн. Спочатку вантажівку зважують, визначаючи масу, наскільки вантаж перевищує встановлені норми. Дані пересувного габаритно-вагового комплексу автоматично обробляє спеціалізована комп’ютерна програма та, якщо було встановлено перевищення параметрів, працівники Укртрансінспекції складають акт про порушення.

P.S. На початок березня водіїї-порушники 35 вантажівок на Львівщині  сплатили штрафу на суму 5 366,36 євро.

 

Обговорили питання підвищення вартості проїзду на приміських маршрутах

 19 січня 2017 року, у райдержадміністрації відбулася зустріч із місцевими перевізниками.

Підвищення цін на проїзд в автобусах приміських маршрутів  загального користування перевізники аргументують здорожчанням цін на пальне, автозапчастини та збільшенням податкових нарахувань.

У результаті домовленостей власники маршрутів погодили тариф  на проїзд в межах району 60 копійок за пасажиро-кілометр та вирішили ввести в дію нові тарифи на перевезення  пасажирів із 23 січня 2017 року.

Захід відбувся за участі голови райдержадміністрації Олександра Середи та президента громадської організації «Союз  перевізників України» Валентина Демчука.