Яковчук Ольга Михайлівна

Завідувач сектору

інфраструктури та промисловості

Майданець Олена Миколаївна

Головний спеціаліст сектору інфраструктури та промисловості

Положення про сектор

Посадові інструкції

Контакти

0365721165

econom2@ukr.net

Графік роботи

Понеділок – Четвер:
 • з 9:00 до 18:15

П’ятниця:

 • з 9:00 до 17:00
 • напередодні святкових днів тривалість роботи працівників скорочується на одну годину

Субота – Неділя:

 • вихідний
Промисловість
 У січні – жовтні 2019 року провідними промисловими підприємствами Костопільського  району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 2691,7 млн. грн., що на 1,3 відс. більше рівня відповідного періоду 2018  року. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 7,8  відсотка, це четверта позиція в обласному обсязі. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу  населення склав 42,1 тис. грн. (по області – 30,0 тис.грн.).

У січні – вересні 2019 року провідними промисловими підприємствами Костопільського  району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 2408,9 млн. грн., що на 2,9 відс. більше рівня відповідного періоду 2018  року. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 7,8  відсотків, це четверта позиція в обласному обсязі. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу  населення склав 33,4 тис. грн. (по області – 23,8 тис.грн.).

У січні – серпні 2019 року провідними промисловими підприємствами Костопільського  району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 2141,0 млн. грн., що на 3,8 відс. більше рівня відповідного періоду 2018  року. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 7,8  відсотків, це четверта позиція в обласному обсязі. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу  населення склав 33,4 тис. грн. (по області – 23,8 тис.грн.).

У січні – травні 2019 року провідними промисловими підприємствами Костопільського району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 1366,4 млн. грн., що на 10,4 відсотка більше рівня відповідного періоду 2018  року. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 7,6 відс., це четверта позиція в обласному обсязі після міст Рівне, Вараш, Рівненського району. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу  населення склав 21,4 тис. грн. – п’ята  позиція в обласному обсязі (по області – 15,5  тис. грн.).

У січні – квітні 2019 року провідними промисловими підприємствами Костопільського району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 1090,6 млн. грн., що на 10,9 відс. більше рівня відповідного періоду 2018  року. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 7,6 відс., це четверта позиція в обласному обсязі. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу  населення склав 17,0 тис. грн. – п’ята  позиція в обласному обсязі (по області – 12,4  тис. грн.).

У січні – березні 2019 року у  районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 16 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 7,7 відс. промислової продукції області. За звітний період обсяг виробленої промислової продукції склав 1043943,9 тис. грн., що на 23238,6 тис. грн. більше відповідного періоду 2018 року. Обсяг реалізованої продукції у січні – березні поточного року становить 840601,5тис. грн., що на 11,8 відс. більше рівня відповідного періоду 201 року. У розрахунку на одну особу населення – 13,1 тис. грн. (по області – 9,4 тис.грн.).

У 2018 році провідними промисловими підприємствами Костопільського району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 3260,3 млн. грн., що на 37,1 відс. більше рівня 2017  року. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 8,7 відсотка, це четверта позиція в обласному обсязі. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу  населення склав 50,7 тис. грн. – третя позиція в обласному обсязі (по області – 32,3  тис. грн.).

Колектив КП «Костопількомуненергія» приймає вітання з нагоди 20-річчя з дня заснування

Напередодні 20-річчя з дня заснування комунального підприємства «Костопількомуненергія» перший заступник голови Костопільської районної державної адміністрації Олександр Коваль від імені голови райдержадміністрації Олександра Середи привітав колектив з побажаннями подальших виробничих успіхів, економічного і фінансового благополуччя, миру, добробуту, здоров’я та нових здобутків та за високий рівень професійної майстерності, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району, забезпечення сталої роботи підприємства та з нагоди 20-річчя від дня заснування вручив Подяку.

Комунальне підприємство «Костопількомуненергія» розпочало свою діяльність у 1998 році з метою задоволення суспільних потреб в послугах централізованого опалення.

Підприємство проводить свою діяльність відповідно до ліцензій на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. КП «Костопількомуненергія» має на балансі 17 котелень загальною потужністю 39,093 гкал\год. де встановлено 61 котел та модуль нагріву. Відпущена теплова енергія транспортується до споживачів тепловими мережами загальною довжиною 13832 м. в однотрубному варіанті. Приєднане теплове навантаження14,7 гкал\год, в тому яислі 10,9 –населення, 3,1 – бюджетні споживачі, інші споживачі-0,7 гкал\год . Загальна опалювальна площа 201 тис.м.кв в тому числі населення 152 , бюджетні споживачі 40, інші споживачі -9 тис.м.кв.

Середньомісячний обсяг виробництва продукції близько 5 млн. грн. Упродовж поточного року вироблено продукції на суму 26,5 млн. грн., що на 15,8 відсотка більше відповідного періоду минулого року. На підприємстві працює 80 осіб.

КП «Костопількомуненергія»  – лідер галузі житлово-комунального господарство у Рівненській області, а у 2018 році визнано «Лідер року 2018» серед державних комунальних підприємств України.

На підприємстві “Свиспан Лімітед” розповіли, як триває екологічна реконструкція виробництва

У 2017 році на костопільському деревообробному підприємстві стартував проект екологічної реконструкції виробництва, яка має на меті мінімізувати вплив на довкілля з боку ТОВ “Свиспан Лімітед”. На його реалізацію інвестори спрямували понад 25 млн. євро, хоч і зізнаються, що ситуація на ринку зараз не найкраща для здійснення таких масштабних інвестицій. З часу прийняття рішення про його реалізацію і донині минув вже майже рік, на якому ж етапі перебуває реалізація проекту?

Директор ТОВ “Свиспан Лімітед” Юлія Федишин розповіла, які роботи вже вдалося виконати протягом року, та окреслила план заходів на наступний рік:

– Восени ми завершили перший етап проекту з реконструкції заводу: знайшли потрібне обладнання та закупили його основну частину. Оскільки ми давно вивчали ці технології, то вже були ознайомлені з досвідом європейських країн. Ми переконались, що обране нами обладнання справді допоможе зменшити вплив на довкілля, а також покращити деякі виробничі показники. Наші проектанти здійснили повну передпроектну підготовку, і після того як ми отримали від міськради містобудівні умови та обмеження – перейшли до розробки проекту. В Костополі ми хочемо використати насправді сучасний світовий досвід передових країн, таких як Німеччина, Франція, Італія, тому дуже прискіпливо вникаємо в усі деталі, адже розуміємо, що не маємо права на помилку. Здебільшого на всіх провідних підприємствах використовують фільтри вологої очистки, що на сьогодні є найбільш ефективним методом очищення повітря. Такий фільтр німецького виробництва плануємо запустити і на нашому підприємстві. Орієнтовно, всі формальності з дозволами та погодженнями плануємо подолати до середини наступного року.

За словами директора, в умовах непростої економічної ситуації, яку ми все ще спостерігаємо сьогодні, мають бути створені сприятливі умови для реалізації таких проектів з боку влади і громадськості. Адже взаєморозуміння та співпраця допоможуть реалізувати проект у заплановані терміни.

ТОВ “Свиспан Лімітед” – одне з найбільших виробників деревостружкових плит в Україні. Його продукція широко відома та користується попитом як на внутрішньому ринку, так і в багатьох країнах Євросоюзу. Близько 60% всієї реалізованої продукції Костопільщини припадає саме на цього виробника. Сьогодні тут працює близько 800 працівників, а підприємство є одним з найбільших роботодавців і платників податків Рівненщини.

Промисловий потенціал району
Промислові підприємства (основне коло підприємств)
Стан розвитку промисловості
Промисловість у січні–вересні 2019 року

За січень – вересень 2019 року провідними промисловими підприємствами Костопільського  району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 2408,9 млн. грн., що на 2,9 відс. більше рівня відповідного періоду 2018  року. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 7,8  відсотків, це четверта позиція в обласному обсязі. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу  населення склав 33,4 тис. грн. (по області – 23,8 тис.грн.).

Промисловість у січні–червні 2019 року

Упродовж І півріччя 2019 року у районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 16 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 7,6 відс. промислової продукції області.    Обсяг виробленої промислової продукції склав 1692,0 млн. грн., що на 213,6 млн. грн. більше  відповідного періоду 2018 року.  Індекс промислової продукції до січня-червня  2018 року становить 114,4 відс. (область – 121,2 відс., Україна – 100,9 відс. за січень-травень).

У загальнорайонному обсязі  всього промислового виробництва 56,7 відс. зосереджено на ТОВ „Свиспан  Лімітед”,  24,7 відс. – на ПрАТ „Костопільський завод скловиробів”, 4,2 відс. – на ТОВ „Українські Лісопильні”, 4,0 відс. – на ТзОВ „Костопільський фанерний завод”, 3,8 відс. – на підприємствах торгової марки „Родина”, 1,3 відс. – на  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар”єр”, 0,7 відс.-  на ТзОВ „Ліспромсервіс ЛТД”.

Перевищено обсяги випуску  січня–червня 2018 року у натуральному виразі з виготовлення виробів з деревини, пляшки зі скла місткістю менше 2,5 л для напоїв і харчових продуктів, меду штучного, пряників, маргарину, кетчупу, соусів і продуктів для приготування соусів, приправ та прянощів змішаних інших та борошна м’ясокісткового.

Обсяг реалізованої промислової продукції за січень-травень 2019 року склав 1366,4  млн. грн., у розрахунку на одну особу – 21,4 тис. грн. (по області – 15,3,0 тис. грн.). За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

Стан розвитку промисловості у 2018 році

Завдяки оновленню основних фондів та технічного переоснащення промислового виробництва в районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 15 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 8,7 відс. промислової продукції області. У   2018 році обсяг виробленої промислової продукції склав 3135,7 млн. грн., що на 848,2 млн. грн. більше 2017 року.  Індекс промислової продукції до 2017 року склав 137,1 відс. (область – 95,3 відс., Україна – 101,1 відс.).  Обсяг реалізованої продукції становить 3260,3 млн. грн., у розрахунку на одну особу – 50,7 тис. грн. (по області – 32,4 тис. грн.).

За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

У 2018 році порівняно з 2017 роком підприємствами району у 3,9 раза збільшено виробництво меблів кухонних, на 12,4 відс. – каменю дробленого (щебеню), на 3,9 відс. – базальту, туфу вулканічного і каменю іншого, необроблених або начорно оброблених чи розпиляних на прямокутні або квадратні блоки та плити, у 2,8 раза – кетчупу і соусів томатних інших, на 13,8 відс. – виробів ковбасних та подібних продуктів з м’яса, на 11,5 відс. – соусів і продуктів для приготування соусів, приправ та прянощів змішаних інших.

Від господарської діяльності профільних промислових підприємств району за 2018 рік надійшло платежів до державного бюджету – 62,1 млн. грн., до місцевого бюджету – 52,4 млн. грн., що складає у загальнорайонному показнику надходжень до бюджетів відповідно 38,4 відс. та 26,6 відс.

Промислові підприємства району постійно працюють над впровадженням та оновленням виробничих потужностей, створенням нових робочих місць. Зокрема, упродовж 2018 року:

– на ПрАТ «Івано-Долинський спецкарׄ’єр» продовжувались роботи по реконструкції каменерізального цеху по переробці каменю базальту і гранітів, загальною вартістю 1,8 млн. грн. (пробний запуск був у листопаді 2018 року). Придбано екскаватор Volvo вартістю 1,5 млн.грн. Завершуються роботи по розширенню площ діючих кар’єрів №4 площею 3,8 га та №2 площею 2,87 га.

– на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» реалізовано інвестиційний проект «Модернізація виробничого устаткування» вартістю 260 млн. грн., що є рекордним показником для підприємства. За ці кошти проведено капітальний (холодний) ремонт ванної печі №1 із збільшенням її потужності до 140 тонн скломаси за добу (+15%), придбано нову дванадцятисекційну склоформуючу машину IS-12-2, проведений поточний ремонт іншого виробничого обладнання. Впродовж року підприємством освоєно 23 нових види продукції.

– на ТОВ Українські лісопильні» продовжувалась робота по реалізації другої черги інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів»  в обсязі 300 тис. куб. метрів.

– на ТОВ «Свиспан – Лімітед» продовжувалась робота з реалізації інвестиційного проекту «Модернізація існуючого виробництва, заміна старої лінії формування та пресування ДСП на нову фірми Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу»(2017 – 2019 роки), вартістю 25 млн. євро.

         – на  АТ «Родина» освоєно 2 нових види хлібобулочних виробів (ріжки з джемом та багет «Колос» та  1- кондитерський (цукерки «Tri di chocolate).

На регіональному рівні визнано переможцями конкурсу «Лідер якості Рівненщини» ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» та ТзОВ «Свиспан Лімітед», що  дозволило підприємствам маркувати свою продукцію логотипом «Лідер якості Рівненщини», розширити рекламу своєї продукції, підвищити інвестиційну привабливість та їхній імідж. Крім того, ТОВ «Свиспан Лімітед» постійно бере участь у всіх виставкових заходах, де представляють колекції нових декорів меблевих плит від Swisspan By Sorbes.

Промисловість у січні – листопаді 2018 року

За січень – листопад 2018 року провідними промисловими підприємствами Костопільського  району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 2983,7 млн. грн., що на 37,1 відс. більше рівня відповідного періоду 2017  року. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 8,9  відсотків, це четверта позиція в обласному обсязі. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу  населення склав 46,4 тис. грн. – третя позиція в обласному обсязі (по області – 28,9 тис.грн.).

Промисловість у січні – вересні 2018 року

У січні – вересні 2018 року у  районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 15 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 9 відс. промислової продукції області. За звітний період обсяг виробленої промислової продукції склав 2237,2 млн. грн., що на 585,8 млн. грн. більше відповідного періоду 2017 року. Індекс промислової продукції  за січень – вересень 2018 року до відповідного періоду 2017 року склав 135,5 відс.

Обсяг реалізованої продукції у січні – серпні поточного року становить 2061,7 млн. грн., у розрахунку на одну особу населення – 32,1 тис. грн. (по області – 19,6 тис.грн.). Темп зростання обсягів реалізованої продукції -137,5 відс. (область  – 105,7 відс.)

За обсягами реалізованої  промислової продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району. Позитивну динаміку зростання випуску продукції  у грошовому виразі забезпечили ТОВ „Свиспан Лімітед”, ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»,  ТзОВ «Костопільський фанерний завод», ПП „Дизайн”, АТ „Родина”, ПП «Костопільський маргариновий завод»,  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар’єр”, ТОВ «Сетім», КП „Костопількомуненергія”, ТОВ «Українські Лісопильні».

З почату 2018 року підприємствами району порівняно до відповідного періоду 2017 року збільшено виробництво плит ДСП оброблених папером, деревини уздовж розпиленої, виробів столярних, пляшок зі скла  для напоїв і харчових продуктів, каменю дробленого (щебеню), кетчупу і соусів томатних.

Разом з тим зменшився випуск хлібобулочних та ковбасних виробів , базальту, туфу вулканічного і каменю іншого, фанери клеєної, меблів дерев’яних для офісів.

Промислові підприємства району постійно працюють над впровадженням та оновленням виробничих потужностей та  створенням нових робочих місць. Зокрема, упродовж січня – вересня 2018 року продовжуються роботи:

­- на ПрАТ «Івано-Долинський спецкар’єр» по реконструкції каменерізального цеху із переробки каменю базальту і гранітів;

– на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» по покращенню якості продукції з метою посилення конкурентних позицій як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках;

– на ТОВ «Свиспан Лімітед» по  модернізації існуючого виробництва, заміна старої лінії формування та пресування ДСП на нову – фірми  Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу.

Реалізація промислової продукції підприємствами Костопільського району
у січні – серпні 2018 року

за січень – серпень 2018 року провідними промисловими підприємствами Костопільського  району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 2061,7 млн. грн. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 9 відсотків. Це четверта позиція в обласному обсязі. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу склав 32,1 тис. грн. (по області – 19,6 тис.грн.).

Стан розвитку промисловості

у січні – липні 2018 року

За січень – липень 2018 року провідними промисловими підприємствами Костопільського  району вироблено продукції в діючих цінах на суму 1725 млн. грн. Індекс промислової продукції до відповідного періоду 2017 року становить 135,9 відсотка. Реалізовано промислової продукції у січні – червні 2018 року на суму 1486 млн. грн. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 8,7 відсотка. Це четверта позиція в обласному обсязі.

У розрахунку на одну особу населення обсяг реалізованої  промислової продукції  склав 23,1 тис. грн. (по області – 14,7 тис. грн.).

По показниках із «Розвитку господарського комплексу» Костопільський район посів друге місце, пропустивши вперед лише Рівненський район.

Стан розвитку промисловості

у січні – червні 2018 року

У січні – червні 2018 року у  районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 15 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 8,7 відс. промислової продукції області. За звітний період обсяг виробленої промислової продукції склав 1493,2 млн. грн., що на 408,9 млн. грн. більше відповідного періоду 2017 року. Індекс промислової продукції  за січень – червень 2018 року до відповідного періоду 2017 року склав 137,7 відс. (за січень – квітень: область – 90,0 відс., Україна – 102,6 відс.). Обсяг реалізованої продукції у січні – травні поточного року становить 1237,1 млн. грн., у розрахунку на одну особу населення – 19,3 тис. грн. (по області – 12,3 тис.грн.).

За обсягами реалізованої  промислової продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району. За темпами зростання обсягів реалізованої продукції – п’яте місце.

Позитивну динаміку зростання випуску продукції  у грошовому виразі забезпечили ТОВ „Свиспан Лімітед”, ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»,  ТзОВ «Костопільський фанерний завод», ПП „Дизайн”, АТ „Родина”, ПП «Костопільський маргариновий завод»,  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар’єр”, ТОВ «Сетім», КП „Костопількомуненергія”, ТОВ «Українські Лісопильні».

З почату 2018 року підприємствами району порівняно до відповідного періоду 2017 року збільшено виробництво плит ДСП оброблених папером, деревини уздовж розпиленої, виробів столярних, пляшок зі скла  для напоїв і харчових продуктів, каменю дробленого (щебеню), кетчупу і соусів томатних.

Разом з тим зменшився випуск хлібобулочних та ковбасних виробів , базальту, туфу вулканічного і каменю іншого, фанери клеєної, меблів дерев’яних для офісів.

Промислові підприємства району постійно працюють над впровадженням та оновленням виробничих потужностей та  створенням нових робочих місць. Зокрема, упродовж січня – червня 2018 року продовжуються роботи:

­- на ПрАТ «Івано-Долинський спецкар’єр» по реконструкції каменерізального цеху із переробки каменю базальту і гранітів;

– на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» по покращенню якості продукції з метою посилення конкурентних позицій як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках;

– на ТОВ «Свиспан Лімітед» по  модернізації існуючого виробництва, заміна старої лінії формування та пресування ДСП на нову – фірми  Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу.

Промисловість у січні – травні 2018 року

У січні – травні 2018 року у  районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 15 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 8,6 відс. промислової продукції області. За звітний період обсяг виробленої промислової продукції склав 1251,1 млн. грн., що на 344,1 млн. грн. більше відповідного періоду 2017 року. Індекс промислової продукції  за січень – травень 2018 року до відповідного періоду 2017 року склав 137,9 відс. (за січень – квітень область – 96,0 відс., Україна – 102,6 відс.). Обсяг реалізованої продукції у січні – квітні поточного року становить 983,4 млн. грн., у розрахунку на одну особу – 15,3 тис. грн. (по області – 9,8 тис.грн.).

За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

Позитивну динаміку зростання випуску продукції  у грошовому виразі забезпечили ТОВ „Свиспан Лімітед”, ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»,  ТзОВ «Костопільський фанерний завод», ПП „Дизайн”, АТ „Родина”, ПП «Костопільський маргариновий завод»,  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар’єр”, ТОВ «Сетім», КП „Костопількомуненергія”, ТОВ «Українські Лісопильні».

У січні–травні 2018 порівняно з відповідним періодом попереднього року підприємствами району у 2,3 раза збільшено виробництво меблів кухонних, на 10,8 відс. – каменю дробленого (щебеню), на 5,6 відс. – соусів і продуктів для приготування соусів; приправ та прянощів змішаних інших. Разом з тим на 11,1 відс. зменшилося виробництво виробів ковбасних, на 24,3 відс. – маргарину, на 39,8% – меблів дерев’яних для офісів, на 14,1% – фанери клеєної, на 7,7відс. – порфіру, базальту, туфу вулканічного і каменю іншого необробленого.

Промислові підприємства району постійно працюють над впровадженням та оновленням виробничих потужностей та  створенням нових робочих місць. Зокрема, упродовж січня – травня 2018 року продовжуються роботи:

на ПрАТ «Івано-Долинський спецкар’єр» по реконструкції каменерізального цеху із переробки каменю базальту і гранітів;

– на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» по покращенню якості продукції з метою посилення конкурентних позицій як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках;

– на ТОВ «Свиспан Лімітед» по  модернізації існуючого виробництва, заміна старої лінії формування та пресування ДСП на нову – фірми  Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу.

Промисловість у січні 2018 року

Обсяг реалізованої промислової продукції по району у січні  2018 року становив 208,6  млн. грн., у розрахунку на одну особу населення – 3,2 тис. грн. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції – 7,2 відсотка.

Промисловість у  2017 році

Завдяки оновленню основних фондів та технічного переоснащення промислового виробництва в районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 14 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 6,9 відс. промислової продукції області. У   2017 році обсяг виробленої промислової продукції склав 2287,5 млн. грн., що на 359,4 млн. грн. більше 2016 року.  Індекс промислової продукції до   2016 року склав 118,6 відс. (область -109,0 відс., Україна – 99,9 відс.). Обсяг реалізованої продукції за січень – грудень 2017 року становить 2377,4 млн.грн., у розрахунку на одну особу – 36,8 тис.грн. (по області – 29,6 тис.грн.).

За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

Позитивну динаміку зростання випуску продукції забезпечили ТОВ „Свиспан Лімітед”, ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»,  ТзОВ «Костопільський фанерний завод», ПП „Дизайн”, АТ „Родина”, ПП «Костопільський маргариновий завод»,  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар’єр”, ТОВ «Сетім», КП „Костопількомуненергія”, ТОВ „Меблева фабрика „Волинь”.

У 2017 році порівняно з 2016 роком підприємствами району в 1,6 раза збільшено виробництво деревини уздовж розпиляної чи розколотої, на 29,1 відс. – каменю декоративного і будівельного обробленого і виробів з нього, на 24,2 відс.  – пляшок зі скла безбарвного, місткістю менше 2,5 л, для напоїв та харчових продуктів, на 1,4 відс.  – меблів для офісів і підприємств торгівлі, в 1,6 раза – маргарину і жирів харчових подібних, на 11,5 відс.– виробів ковбасних, на 2,3 відс. – соусів і продуктів для приготування соусів, приправ та прянощів змішаних інших. Разом з тим зменшено на 14,2 відс. – каменю дробленого (щебеню), який використовується як наповнювач бетону, для дорожнього покриття, на 7,5 відс. – виробів зі скла лабораторного, гігієнічного чи фармацевтичного призначення, на 1,2 відс. – фанери клеєної, на 17,6 відс. – кетчупу і соусів томатних інших, на 4,8 відс. – гірчиці готової, на 14,відс. – кормів готових для тварин.

Від господарської діяльності профільних промислових підприємств району за 2017 рік надійшло платежів до державного бюджету – 33,5 млн. грн., до місцевого бюджету – 31,6 млн. грн., що складає у загальнорайонному показнику надходжень до бюджетів відповідно 33,3 відс. та 21,9 відс.

Промислові підприємства району постійно працюють над впровадженням та оновленням виробничих потужностей, створенням нових робочих місць. Зокрема, упродовж 2017 року:

– На ТОВ «Українські лісопильні» завершено роботи по реалізації інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів»  в обсязі 300 тис. куб. метрів у рік, відкриття підприємства відбулося 21 грудня 2017 року. Передбачається створення на підприємстві 150 нових робочих місць, наразі вже працевлаштовано 116 осіб.

На ПрАТ «Івано-Долинський спецкар’єр» проводились будівельні роботи по розширенню будівлі каменерізного цеху  та монтажні роботи по встановленню придбаного каменеобробного устаткування. Продовжено роботу по розширенню діючих кар’єрів №2 та №4.

На ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» капітальні інвестиції підприємства спрямовані  на придбання допоміжного обладнання для оптимізації виробничих процесів та автомату контролю для покращення процесу контролю за якістю склотари.

На  АТ «Родина» придбано та встановлено дороговартісні пакувальні машини. Проведено зміну смаків начинки вафлі  та дизайну упаковок кондитерських виробів, які експортуються. Вдосконалені печі  з запровадженням енергозберігаючих технологій по випічці хлібобулочних виробів. Освоєно 3 нових види продукції .

На Костопільській філії ДП «Укрветсанзавод» проведено роботи  з  реконструкції підприємства шляхом встановлення біофільтрів максимальної потужності з метою зменшення викидів забруднюючих речовин .

– На ВАТ «Берестовецький спецкар’єр» проведено реконструкцію дробильно-сортувального цеху.

– На ТОВ «Свиспан Лімітед» розпочато впровадження першого етапу модернізації виробництва шляхом заміни частини морально застарілих сушарок та лінії пресування на нове екологічно-ефективне обладнання;

– НА ПП «Костопільський маргариновий завод»  покращено якість продукції, освоєно 2 нових види.

Частка району у обласному обсязі реалізованої продукції

за січень-грудень 2017 року

реал

Обсяг реалізованої промислової продукції у  2017 році становить 2377,4  млн. грн., у розрахунку на одну особу населення – 36,8 тис. грн. (по області – 29,6 тис.грн.). Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції – 6,9 відсотка. Це четверта позиція в обласному обсязі.

Структура реалізованої промислової продукції району за видами діяльності у січні-листопаді 2017 року

Безымянный

Структура обсягів реалізованої промислової продукції: деревообробна промисловість – 64,4 відс., виробництво скловиробів – 26,3 відс., харчова промисловість – 4,5 відс., добувна промисловість і розроблення кар’єрів – 1,8 відс.,  виробництво тепла – 2,5 відс., інші – 0,5 відс.

У промисловій галузі району за 2017 рік досягнуто вагомих успіхів

Виробництво

У 2017 році провідними промисловими підприємствами району вироблено продукції в діючих цінах на суму 2287,5 млн. грн., що на 359,4 млн. грн. більше 2016 року. Індекс промислової продукції до 2016 року становить 118,6 відсотка. Наростили обсяг випуску продукції ТОВ «Свиспан Лімітед», ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»,  ТзОВ «Костопільський фанерний завод», ПП „Дизайн”, АТ „Родина”, ПП «Костопільський маргариновий завод»,  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар’єр”, ТОВ «Меблева фабрика Волинь».

Стан розвитку промисловості за січень – листопад 2017 року

За  січень – листопад  2017 року провідними промисловими підприємствами району вироблено продукції в діючих цінах на суму 2073,9 млн. грн. Індекс промислової продукції до січня – листопада  2016 року становить 118,8 відсотка.

Обсяг реалізованої промислової продукції у  січні – жовтні   2017 року становить 1911,5  млн. грн., у розрахунку на одну особу населення – 29,6 тис. грн. (по області – 23,8 тис.грн.). Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції – 6,9 відсотка. Це четверта позиція в обласному обсязі.

ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» серед лідерів своєї галузі

На Костопільщині із 14 профільних промислових підприємств цю галузь представляє ПрАТ «Костопільський завод скловиробів». На підприємстві використовується найсучасніше високотехнологічне обладнання і технології, необхідні для високопродуктивного виробництва продукції (скляної пляшки для напоїв, парфумерної пляшки, медичної тари), які відповідають європейським стандартам якості.

Підприємством в цілому за 10 місяців 2017 року  випущено продукції на суму 437,4 млн. грн. За обсягами випуску продукції підприємство займає друге місце серед провідних промислових підприємств району, питома вага у загальнорайонному виробництві становить 23,5 відс. ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» є найбільшим бюджетоутворюючим підприємством району, майже 72 відс. сплачених платежів до місцевих бюджетів залишається в районі.

ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» вийшло в лідери своєї галузі і входить у п’ятірку кращих скляних заводів України та визнане  лідером якості Рівненщини.

Реалізація промислової продукції підприємствами Костопільського району у січні – вересні 2017 року

За січень – вересень 2017 року провідними  підприємствами Костопільського  району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 1706274,0 тис. грн. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 7,0 %. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу склав 26,4 тис. грн.

 Промисловість січень – вересень 2017 року

За  січень – вересень 2017 року провідними промисловими підприємствами району вироблено продукції в діючих цінах на суму 1651,4 млн. грн., що на 263,9 млн. грн. більше відповідного періоду 2016 року. Індекс промислової продукції до січня – серпня  2016 року склав 119,0 відс., по Україні індекс (січень- серпень) – 99,6 відс., по області  – 108,4 відс.). Обсяг реалізованої продукції за січень-серпень  2017 року становить 1498,9  млн. грн., у розрахунку на одну особу – 23,2 тис. грн.(по області – 18,5 тис. грн.). Частка району в обласному обсязі реалізованої продукції становить  7,0 відс. За об’ємами реалізованої продукції  район  займає 4 місце серед регіонів області та друге – серед районів, після міст Рівне, Вараш, Рівненського району. За темпами зростання обсягу реалізованої продукції (126,5 відс.) –  десяте місце.

Зростання обсягів промислового виробництва у вартісних показниках забезпечили майже всі промислові підприємства району , а саме :ТОВ „Свиспан Лімітед”, ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»,  ТзОВ «Костопільський фанерний завод», ПП „Дизайн”, АТ „Родина”, ПП «Костопільський маргариновий завод»,  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар’єр”, ТОВ «Сетім», КП „Костопількомуненергія”, ТОВ „Меблева фабрика „Волинь”.

В натуральному виразі  підприємствами району в 1,6 раза збільшено виробництво деревини уздовж розпиляної чи розколотої, в 1,5 раза – меблів кухонних, на 36,3 відс.– пляшок зі скла безбарвного, місткістю менше 2,5 л, для напоїв та харчових продуктів, на 14,2 відс. – фанери клеєної, панелей фанерованих та матеріалів шаруватих подібних, з деревини, на 5,0 та 8,6 відс. – плит деревостружкових необроблених та плит деревостружкових просочених меламіновою смолою, більше ніж на 70 відс.  хлібобулочних здобних виробів, пряників, соломки, в 1,7 раза – маргарину і жирів харчових подібних, на 17,6 відс. – виробів ковбасних, на 16,7відс. – соусів і продуктів для приготування соусів, приправ та прянощів змішаних інших.

Упродовж звітного періоду на окремих  промислових підприємствах району проводиться оновлення основних фондів та технічне переоснащення виробництва. Зокрема:

на ВАТ « Берестовецький спецкар’єр» проведено реконструкцію дробильно-сортувального цеху, що покращило якість щебеневої продукції;

на ПрАТ «Івано-Долинський спецкар»єр» проводяться будівельні роботи по розширенню будівлі каменерізного цеху  та монтажні роботи по встановленню придбаного каменеобробного устаткування. Продовжено роботу по розширенню діючих кар»єрів №2 та №4;

на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» капітальні інвестиції підприємства спрямовані  на придбання допоміжного обладнання для оптимізації виробничих процесів та автомату контролю для покращення процесу контролю за якістю склотари;

на ТОВ «Свиспан Лімітед» розпочато впровадження першого етапу модернізації виробництва шляхом заміни частини морально застарілих сушарок та лінії пресування на нове екологічно-ефективне обладнання;

на  АТ «Родина» придбано та встановлено дороговартісні пакувальні машини, проведено зміну смаків начинки вафлі  та дизайну упаковок кондитерських виробів, які експортуються. Освоєно 3 нових види продукції (хліб духмяний, хліб з чорнушкою, драже «Виноградний мікс».  Вдосконалені печі  з запровадженням енергозберігаючих технологій по випічці хлібобулочних виробів;

на ПП «Костопільський маргариновий завод освоєно 2 нових види  продукції (ковбаси губернаторська, австрійська).

На ТОВ «Українські лісопильні» завершуються роботи по реалізації інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів»  в обсязі 300 тис. куб. метрів у рік. Товариство забезпечуватиме ринок високоякісними обрізними пиломатеріалами, які є сировиною для будівельних, столярних, меблевих та інших підприємств.

Реалізація промислової продукції підприємствами Костопільського району у січні – серпні 2017 року

За січень – серпень 2017 року провідними  підприємствами Костопільського  району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 1498964,0 тис. грн. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 7,0 %. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу склав 23,2 тис. грн.

Промисловість січень-червень 2017

Промисловий комплекс району представляє 14 провідних підприємств різної форми власності, на яких виробляється 6,8 відс. промислової продукції області. За обсягами виробленої продукції за січень-червень  2017 року район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району. Індекс промислової продукції до січня – червня  2016 року становить 124,3 відс (для порівняння: по Україні індекс (січень- травень) – 103,5 відс., по області  -101,7 відс.).

Обсяг виробленої промислової продукції за січень-червень 2017 року склав 1084,3 млн. грн., що на 212,3 млн. грн. більше відповідного періоду 2016 року.  Сума реалізованої продукції за січень-травень  2017 року становить 911,6  млн.грн., у розрахунку на одну особу – 14,1 тис.грн.(по області – 11,6).

Позитивну динаміку зростання випуску продукції забезпечили ТОВ „Свиспан Лімітед”, ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»,  ТзОВ «Костопільський фанерний завод», ПП „Дизайн”, АТ „Родина”, ПП «Костопільський маргариновий завод»,  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар’єр”, ТОВ «Сетім», КП „Костопількомуненергія”, ТОВ „Меблева фабрика „Волинь”.

Упродовж звітного періоду на окремих  промислових підприємствах району проводиться оновлення основних фондів та технічне переоснащення виробництва. Зокрема:

на ВАТ « Берестовецький спецкар’єр» проведено реконструкцію дробильно-сортувального цеху, що покращило якість щебеневої продукції;

на ТОВ «Свиспан Лімітед» розпочато впровадження першого етапу модернізації виробництва шляхом заміни частини морально застарілих сушарок та лінії пресування на нове екологічно-ефективне обладнання;

на ТОВ «Українські лісопильні» підходять до завершення роботи по реалізації інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів»  в обсязі 300 тис. куб. метрів у рік;

на ПрАТ «Івано-Долинський спецкар»єр» проводяться будівельні роботи по розширенню будівлі каменерізного цеху  та монтажні роботи по встановленню придбаного каменеобробного устаткування. Продовжено роботу по розширенню діючих кар»єрів №2 та №4. Отримано дозвіл від Держлісагенства  України на вилучення земельної ділянки площею 2,87 га  під розширення кар»єру №2 та надіслано облдержадміністрацією в березні 2017 року до Міністерств економічного розвитку і торгівлі, фінансів , екології та природних ресурсів, аграрної політики та продовольства України пакет документів щодо відведення земельної ділянки площею 3,80 га під розширення кар»єру №4 по видобуванню базальтів;

на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» капітальні інвестиції підприємства спрямовані  на придбання допоміжного обладнання для оптимізації виробничих процесів та автомату контролю для покращення процесу контролю за якістю склотари;

на  АТ «Родина» придбано та встановлено дороговартісні пакувальні машини. Проводиться зміна смаків начинки вафлі  та дизайну упаковок кондитерських виробів, які експортуються. Вдосконалені печі  з запровадженням енергозберігаючих технологій по випічні хлібобулочних виробів;

На Костопільській філії ДП « Укрветсанзавод» розпочато реалізацію проекту з  реконструкції підприємства шляхом встановлення біофільтрів максимальної потужності з метою зменшення викидів забруднюючих речовин .

Промислові підприємства району постійно беруть участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг). На регіональному етапі конкурсу в березні місяці ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» та ТзОВ «Свиспан Лімітед» визнані одними з кращих товаровиробників та відзначені дипломом «Лідер якості Рівненщини». Крім того ТОВ «Свиспан Лімітед» постійно бере участь у всіх виставкових заходах, де представляють колекції нових декорів меблевих плит від Swisspan By Sorbes. Участь у конкурсі дозволила підприємствам маркувати свою продукцію логотипом Конкурсу «Лідер якості Рівненщини», розширити рекламу своєї продукції, підвищити інвестиційну привабливість та їхній імідж.

Промисловість січень-квітень 2017 року 

http://kostvlada.org/wp-content/uploads/2017/07/Реалізовано-4-міс.-сайт-2.doc

Промисловість – 2016

Завдяки системній організаційній роботі органів виконавчої влади району у 2016 році забезпечено стабільну роботу та динаміку розвитку промислового комплексу. Індекс промислової продукції  по району склав 116,7 відс. ( по області – 97,8 відс., по Україні – 102,4 відс.).

Випуск продукції промисловими підприємствами району за рік склав 1928,1 млн. грн., що на 275,9 млн. грн. більше 2015 року. За обсягами продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

Позитивну динаміку зростання випуску продукції досягнуто завдяки збільшенню обсягів продукції на підприємствах: ТОВ «Свиспан Лімітед», ПрАТ «Костопільський завод скловиробів», АТ «Родина», ПП «Костопільський маргариновий завод», ПАТ «Івано-Долинський спецкар’єр», ВАТ «Берестовецький спецкар’єр», ДП «Костопільське лісове господарство», ПП «Дизайн», ТОВ «Меблева фабрика «Волинь», КП «Костопількомуненергія».

У 2016 році порівняно з 2015 роком підприємствами району збільшено випуск у натуральних показниках меблів для офісів і підприємств торгівлі у 3 рази, виробів зі скла лабораторного, гігієнічного чи фармацевтичного призначення, градуйованих чи неградуйованих – в 1,7 раза, пляшок зі скла безбарвного, місткістю менше 2,5 л, для напоїв та харчових продуктів – на 26,8 відс., деревини уздовж розпиляної чи розколотої, розділеної на частини чи лущеної, завтовшки більше 6 мм – на 26,7 відс., порфіру, базальту, туфу вулканічного і каменю іншого, необроблених або начорно оброблених чи розпиляних на прямокутні або квадратні блоки та плити – на 17,9 відс., гранул, щебеню (каменю дробленого), крихти та порошку; гальки, гравію – на 12,5відсотка.

Реалізовано продукції впродовж  2016 року 1965,9 млн. грн., що на 344,5 млн. грн. більше 2015 року, у розрахунку на одну особу  реалізовано – 30,4 тис. грн., при середньообласному показнику 25,5 тис. грн.

  У структурі обсягу реалізації 63,4 відс. припадає на виготовлення виробів з деревини, паперу та поліграфічна діяльність, 22,5 –скляної тари, 6,0 відс. – харчових продуктів, напоїв, 1,6 відс. – на добувну промисловість і розроблення кар’єрів.

У 2016 році на окремих  промислових підприємствах району проведено модернізацію виробничих потужностей та освоєно нові види продукції, зокрема на:

– ТОВ «Свиспан Лімітед» впроваджено новий черговий рукавний фільтр німецького виробництва, який функціонує цілодобово та очищує повітря від пилу до 98,0 відс.;

– ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» придбано та встановлено нову склоформуючу машину (IS 10 секцій 4” ¼ DG), яка дозволила збільшити обсяг виробництва склотари на експорт (Європейський ринок) та нову інспекційну машину MULTI 4, що дозволить покращити контроль за якістю склотари. Освоєно нові найменування скляної тари;

– АТ «Родина» введено в дію нові сучасні пакувальні автомати, завдяки яким проводиться якісне пакування кондитерських виробів нового дизайну, освоєно 17-видів кондитерських виробів та 3-види хлібобулочних виробів;

– ПАТ «Івано-Долинський спецкар’єр» продовжуються підготовчі роботи для проведення реконструкції каменерізального цеху по переробці каменю базальту та гранітів, проектною вартістю 2,0 млн.грн., закуплено виробниче обладнання (ріжучий, обрізний та полірувальний станки).

Вагомим поштовхом для подальшого зростання промислового виробництва в районі є реалізація інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів в обсязі 300 тис.куб.м у рік на ТОВ «Українські лісопильні», роботи по монтажу І – черги підходять до завершення.

Із метою популяризації, рекламування та просування на внутрішньому та зовнішніх ринках продукції місцевих товаровиробників, перелік провідних підприємств та продукції, що виробляється, розміщено на офіційному веб-сайті  Костопільська влада.

Промислові підприємства району брали участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України». На регіональному етапі конкурсу переможцями стали ПрАТ «Костопільський завод скловиробів», ТзОВ «Свиспан Лімітед», ДП «Костопільське лісове господарство», ТзОВ «Завод мінеральної води «Маломидська». ТОВ «Свиспан Лімітед» постійно бере участь у всіх виставкових заходах, де представляють оновлені колекції декорів меблевих плит від Swisspan By Sorbes.

Індекси промислової продукції

Індекс виробництва промислової продукції у 2017 році до 2016 року, %

Безымянный

Січень – серпень 2017 року

Безымянный

Індекси промислової продукції за 2017 рік

Індекси промислової продукції за 2016 рік

Інформаційні матеріали з промисловості

Костопільський завод скловиробів – переможець щорічної премії Ukrainian Employers Awards!

“Костопільський завод скловиробів” став переможцем щорічної премії Федерації роботодавців України Ukrainian Employers Awards у номінації “Експорт без кордонів”!

Щодоби на Костопільскому заводі скловиробів на експорт відправляється 700 тис. пляшок.

Продукцію українських скловиробників із задоволенням приймають у 18 країнах, серед яких Угорщина, Білорусь, Іспанія, Португалія, Латвія, Литва, Молдова, Словаччина, Болгарія, Грузія, Азербайджан, Туреччина, США, Естонія, Австрія тощо.

Як це вдається? Відповідь проста: на підприємстві вкладають значні кошти у виробничі потужності. Їх модернізація позитивно вплинула на збільшення конкурентоздатності заводу, ефективності виробництва та підвищення якості готової продукції.

Завдяки інвестиціям, підприємство наростило обсяги продаж склотари на експорт, частка якого в загальному об’ємі продаж склала понад 60%.

“Костопільський завод скловиробів” є драйвером в розвитку економіки області вже протягом багатьох десятиліть.

І за цими показниками понад 400  людей, які залишаються вірними своїй професії!

Нагороду “Костопільському заводу скловиробів” вручив Яків Грибов співвласник українського холдингу Nemiroff.

 Nemiroff Ukrainian Vodka Company знають і люблять на всіх п’яти континентах! І коли десь на березі Тихого чи Атлантичного, Індійського чи Північного Льодовитого океану розливають по келихах пляшку Nemiroff, то з великою вірогідністю вона була виготовлена на Костопільському заводі скловиробів!

Вітаємо “Костопільський завод скловиробів”  із заслуженою нагородою! Ви найкращі!

Онлайн-аукціони з продажу деревини запустять з квітня

Кабінет Міністрів України схвалив рішення щодо реалізації пілотного проекту продажу окремих партій необробленої деревини через систему електронних аукціонів «Прозорро. Продажі»

Проект триватиме з квітня 2020 року до квітня 2021 року. Це допоможе побороти корупцію та зменшить незаконний обіг української деревини.

Також, на засіданні Уряду прийнято рішення про запровадження єдиного електронного обліку української деревини. Це дозволить проаналізувати внутрішній ринок споживання та запобігти неконтрольованим незаконним рубкам українського лісу. Це також інструмент боротьби з непрозорим продажем деревини та засіб посилення боротьби з корупцією у сфері надання дозволів на лісозаготівлю.

«Це рішення спрямоване на те, щоб українські підприємства могли законно і, головне, прозоро придбати необхідну кількість деревини для виробництва продукції в Україні. А це – робочі місця, додана вартість від виробництва і, головне, зменшення корупції», – коментує Олексій Гончарук.

 

На підприємстві «Свиспан Лімітед» інтенсивно тривають роботи з монтажу очисного обладнання

Головний технолог Дмитро Кудінкін щодо перебігу монтажних робіт системи очистки повітря на підприємстві ТОВ “Свиспан Лімітед”:

– Це сучасний фільтр німецького виробництва EWK, що має три ступені вологої очистки повітря від викидів виробництва.Діаметр фільтру 10м та висотою 35

м- розповів він.

Дана очисна установка забезпечує три етапи очистки викидних газів, пилу деревини та інших домішок:

На першому етапі, завдяки омиванню струменями води газового потоку буде відділятися стружка великого розміру. На другому етапі відбуватиметься водяне зрошення та відділення частинок середнього розміру, а на третьому етапі повітря проходить через водяний туман та очищується від найдрібніших частинок. Це допоможе суттєво зменшити задимленість та викиди пилу в атмосферне повітря.

Це лише перший етап екологічної програми. Наступним, не менш важливим кроком, буде монтаж нової лінії виробництва та встановлення додаткової

системи очищення повітря. В результаті всіх впроваджень на підприємстві

очікують досягнути максимального ефекту від екологічних заходів.

Адже нова лінія, за словами керівників підприємства – це величезний крок вперед у сфері використання сучасних технологій виробництва, екологічної безпеки та економії ресурсів.

Представник німецької компанія EWK Клаус Шорр, який сьогодні задіяний у монтажі обладнання, розповів, що компанія EWK співпрацює з промисловими підприємствами більшості країн Євросоюзу. Обладнання фільтру високотехнологічне, працює в автономному режимі.

На разі монтаж фільтру знаходиться на завершальному етапі, спеціалісти підприємства готуються до пусконалагоджувльних робіт. Відразу, після успішної пусконаладки фільтр запустять у роботу.

Варто зазначити, що ТОВ “Свиспан Лімімтед” перейшов на виробництво нової плити. Це деревинностружкові плити з низькою емісією формальдегіду
Е-05 – виготовлені за спеціальною технологією та сертифіковані згідно міжнародних стандартів, екологічних норм та правил.

Дані плити відповідають вимогам:Стандарт “California Air Resources Board,IKEA IOS-MAT 0003, US EPA (Управління з охорони довкілля США).

ТЗОВ “КОСТОПІЛЬСЬКИЙ ФАНЕРНИЙ ЗАВОД” – у лідерах!

Адже три підприємства з Рівненщини стали переможцями Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2018».

Рейтинг започаткувала Асоціація платників податків України. Захід спрямований на посилення авторитету платників податків та максимальне залучення бізнесу до їх сумлінної сплати.

Перші місця серед відповідних галузей та номінацій України вибороли:

ДП «Сарненське лісове господарство» – у категорії підприємства лісової галузі;

ПСП «Україна» –  серед сільськогосподарських підприємств в номінації «Тваринництво»;

ТзОВ «Костопільський фанерний завод» – серед підприємств деревообробної галузі.

Загалом на Всеукраїнський конкурс «Сумлінні платники податків – 2018» учасники подали 381 заявку. Переможцями визначено 53 підприємства із різних регіонів України.

Всеукраїнський Рейтинг проводиться у два конкурсні тури: перший тур – на обласному (регіональному) рівні, другий тур – на всеукраїнському рівні.

У рейтингу беруть участь підприємства трьох категорій – великі, середні, малі. Під час оцінювання роль відіграють не абсолютні, а відносні показники ефективності роботи підприємств. Кандидати на перемогу в рейтингу повинні продемонструвати високі досягнення щодо повноти та своєчасності сплати податків та зборів, дотримання податкової дисципліни, кількості офіційно працевлаштованих осіб, розміру середньомісячної заробітної плати по підприємству, суми коштів, витрачених на соціальні програми та благодійні акції тощо.

За матеріалами Рівненської ОДА

До дня скло виробника

Історія розвитку ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»

Історія ПрАТ “КЗС” ведеться з початку XX ст. У середині 1913року Польським поміщиком була створена скляна гута, яка виготовляла бутлі різної місткості і скло для гасових ламп. Після Другої світової війни, у 1946 році,  завод відновив свою роботу, розпочавши виготовлення того самого асортименту продукції. У 1962 році завод підпорядковано Львівському раднаргоспу, главку електронної промисловості. Саме тоді розпочалося будівництво цеху №2 з двома скловарними печами, які виробляли скло ізолятори і колби для електронних ламп. У 1972 році в цеху №3 освоєно механічну обробку скла і ситалів. Із розвитком наукомістких галузей промисловості виникла потреба в нових видах продукції і було збудовано цех №4 з випуску скляних підкладок для інтегральних схем. З цією метою в США було закуплено цех з виробництва склокомпозиційних матеріалів. Вершина розвитку заводу досягнута в 80-ті роки, коли підприємство виготовляло унікальну продукцію для радіоелектронної промисловості, а також товари народного споживання. На Костопільському склозаводі тоді працювало близько 3,3 тис. осіб. З розпадом Радянського Союзу і змінами оборотної стратегії незалежної України почалося скорочення і зупинка більшості виробництв. Нове життя підприємства розпочалося в серпні 2000 році, коли два скляні заводи – ВАТ „Гостомельський скловод” і ВАТ „Костопільський склозавод” – об’єднали зусилля і заснували ЗАТ „Костопільський завод скловиробів”. На площах цеху № 6 Костопільського склозаводу з серпня 2000 року до січня 2001 року тривало будівництво скловарної печі потужністю 55 т скломаси за добу і монтаж двох склоформуючих машин IS–6–2. Першу продукцію, медичну склотару, отримано 8 січня 2001 року. Упродовж 2001 року на підприємстві було освоєно випуск усіх видів медичної склотари, споживачами якої стали акціонарні товариства „Галичфарм”, „Фармак”, фармацевтичні фабрики. Паралельно проектувався та монтувався третій фідер і склоформуючий автомат IS – 6 – 2.

З урахуванням тенденцій ринку медичної склотари відбувається процес перефарбовування скла у ванній печі № 1 з коричневого на безбарвне. Завод у серпні 2001 р. перейшов на випуск парфумерної склотари. Із введенням в дію третього склоформуючого автомата IS – 6 – 2 підприємство почало освоювати склотару для напоїв. Випуск продукції на початок 2002 р. склав 67 193 тис. одиниць. Споживачами підприємства стали такі відомі торгові марки як „Союз-Віктан”, „Росинка”. Парфумерна тара постачається на парфумерні комбінати „Супермаш”, „Алые паруса”, „Ефект”, „Россо”.

З 2002 року розширено виробничі потужності, збудовано ванну піч № 2 проектною потужністю 115 т скломаси за добу і змонтовано ще дві склоформуючі машинолінії моделі IS–6–2 ( 5 дюймів). З метою ефективного використання печі № 2 протягом 2003 року до печі був змонтований третій фідер зі склоформуючим автоматом IS-6–2.

У 2003-2004 роках проведено реконструкцію складального цеху і введено сучасну лінію дозування шихти. У 2007 році на підприємстві проведено „холодний” ремонт обох печей з встановленням нового обладнання, після чого загальна потужність заводу складає 250 тонн скломаси на добу, п’ять машиноліній типу IS (одна IS-10-2, одна IS-8-2, три IS-6-2).

Також у 2007 році введено в дію машинолінію IS–8–2, яка може працювати як в двокрапельному режимі, так і в однокрапельному режимі, що дало змогу значно розширити асортимент продукції і виготовляти тару до 1,75 літра.

У 2008 році реалізації планів по будівництву нового цеху і запуску нової ванної печі завадила світова фінансово-економічна криза. Проте обладнання та вогнетривкі матеріали, які були придбані на той час для реалізації інвестиційного проекту, були в подальшому використані для діючого виробництва. Зокрема, склоформуюча машина IS 8-2 5” була встановлена у 2010 році, а склоформуюча машина №5 IS 8-2 4 ¼” – у 2011 році. Крім цього, в жовтні 2014 року був проведений холодний ремонт ванної печі №2, потужність роботи якої складає 115 тонн/добу.

ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» не зупиняється на досягнутому і в 2016 році в черговий раз інвестував біля 50 млн. грн у свої виробничі потужності. За ці кошти придбано та встановлено нову скло формуючу машину IS 10-2 4” ¼ DG), яка замінила СФМ IS 6-2 5”, нову інспекційну машину MULTI 4, сучасну лінію контролю склотари та інше обладнання для потреб виробництва. У 2017  капітальні інвестиції підприємства були спрямовані  на придбання допоміжного обладнання для оптимізації виробничих процесів та автомату контролю для покращення процесу контролю за якістю склотари. У 2018 році обсяг інвестицій у розвиток підприємства складе 560 млн. грн.  Що є рекордним показником для підприємства. За ці кошти  проведено капітальний ремонт ванної печі №1 із збільшенням потужностей до 140 тонн скломаси за добу, придбати нову дванадцятисекційну скло формуючу машину. Проведено поточний ремонт  іншого виробничого обладнання. Модернізація виробничих потужностей позитивно вплинула на збільшення конкурентоздатності заводу, ефективності виробництва та підвищення якості готової продукції. На сьогоднішній день підприємством освоєно випуск понад 250 видів різноманітної склотари, в тому числі для таких відомих торгових марок як „Nemiroff”, „Хортиця”, Сандора, Юрія-Фарм та інші. Також, завдяки інвестиціям, підприємство наростило обсяги продажу склотари на експорт, частка якого в загальному об’ємі продажу склала 44% в гривневому еквіваленті. Географія продажу за кордон поширюється на такі країни як Угорщина, Словаччина, Польща, Молдова, Білорусь, Латвія та інші. Тісна співпраця зі споживачами, орієнтація виробництва на задоволення їхніх вимог дозволила Костопільському заводу скловиробів знайти себе на ринку України у першій п’ятірці вітчизняних виробників склотари, також в 2017 році на регіональному рівні підприємство визнано переможцем обласного конкурсу якості продукції, товарів, робіт та послуг «Лідер якості Рівненщини».

Успіх ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» ґрунтується також і на чіткій політиці у сфері якості і безпеки, яка направлена на впровадження нових технологій, нових підходів до проблем якості і безпеки виробництва і продукції, нових принципів управління виробничими процесами та невпинний рух назустріч нововведенням, що дає можливість виготовляти якісну та безпечну продукцію, конкурентоспроможну як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

З розвитком науково – технічного прогресу проблема якості і безпеки не спрощується, а, навпаки, стає більше приорітетною. Тому вирішувати її традиційними методами, тобто лише шляхом контролю якості готової продукції, практично неможливо. Для того, щоб не втратити конкурентоздатність і підтримувати високі економічні показники, підприємство запроваджує ефективні та дієві системи. На сьогодні ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» – це підприємство, яке відповідає високим вимогам державного та міжнародних стандартів ДСТУ ISO 9001, ISO 9001, BRC/IoP.

В цілому, на сьогоднішній день підприємство виготовляє пляшки місткістю від 40 мл до графінів 2 літра.

Упродовж  10 місяців 2018 року  підприємством  випущено продукції на суму  майже 500 млн. грн. За обсягами випуску продукції підприємство займає друге місце серед провідних промислових підприємств району, питома вага у загальнорайонному виробництві становить 20,0 відс. ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» є найбільшим бюджетоутворюючим підприємством району, майже 72 відс. сплачених платежів до місцевих бюджетів залишається у районі.

Держава дає гроші на інноваційні промислові проекти

jd78s0n2gt5gkcjkw47k9u0zkПромисловці Рівненщини можуть розраховувати на державну підтримку.

Урядом передбачено 100 мільйонів гривень на розвиток інноваційної діяльності в промисловості. Ці кошти заклали в держбюджеті на статутний капітал Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ), яка і обиратиме проекти по всій Україні.

Про це під час зустрічі в Рівненській торгово-промисловій палаті із керівниками промислових підприємств Рівненщини розповів регіональний представник ДІФКУ в західному регіоні Олександр Трофимчук.

«Це передбачено Постановою Кабміну від 30 травня 2018 року №328. На сьогодні розробляється порядок відбору проектів. Це мають бути ідеї, спрямовані на технологічні інновації в промисловості. Фінансування буде йти по трьох основних напрямках: часткова участь у реалізації проектів, відшкодування частини відсотків по кредитах, підтримка стартапів в Україні».

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко відзначив, що такий механізм – це хороші можливості як для підприємств області модернізувати своє виробництво, так і для економіки країни в цілому:

«Поки розробляється порядок, я б радив вже думати про нові проекти, – звернувся посадовець до керівників промислових підприємств. – На сьогодні в Україні стабілізувалась економіка, тому для Уряду важливо підтримувати бізнес. А Державна інноваційна фінансово-кредитна установа – це та кампанія, яка на початку 2000-х років буквально заклала фундамент четвертої частини економіки області».

Як відзначили самі підприємці, така державна підтримка актуальна для налагодження виробництва, адже однією з проблем у їхній роботі – відсутність обігових коштів на модернізацію та інноваційні технології.

До уваги суб’єктів господарювання!

Рада голів державних адміністрацій інформує про проведення українською компанією Terrasoft, яка є одним з ключових гравців на міжнародному ринку корпоративного програмного забезпечення для управління бізнес-процесами і CRM, наймасштабнішої бізнес-події цього літа Форуму бізнес- і ІТ-лідерів, який відбудеться у м. Київ, 21 червня 2018 р.

Місце проведення: м. Київ, пр-т. Лобановського, 119, концертний майданчик Stereo Plaza.

Умови участі: безкоштовно (обов’язкова попередня онлайн реєстрація).

На Форумі зберуться понад 2000 учасників для бізнес-спілкування, які зможуть розширити коло ділових контактів, знайти нових клієнтів і партнерів. Також у рамках Форуму буде працювати експозона, де всі учасники зможуть ознайомитися з продуктами в галузі BPM- і CRM-систем.

Програма Форуму складається з трьох потоків:

 • Історії успіху і кейси: кейси компаній про стратегії та підходи, що допомагають пришвидшуватися на кожному етапі роботи компанії і ще швидше знаходити нові точки для росту.
 • Інструменти і технології: кращі практики застосування BPM- і CRM-інструментів у різних сферах діяльності організації, що допомагають компаніям швидко зростати і розвиватися.
 • Тренінги і мастер-класи: авторські майстер-класи з управління взаємовідносинами з клієнтами та оптимізації процесів компанії.

Своїм досвідом поділяться представники найбільших організацій: MTI, ПУМБ, Біосфера, Датагруп, Fedoriv, Deloitte, Vodafone Україна, ELDORADO, Hewlett-Packard Enterprise, Укртелеком, Нафтогаз України, MULTIPLEX, Miller Heiman Group, Бізнес-Конструктор та інші.

Більш детальну інформацію про Форум бізнес- і ІТ-лідерів можна отримати від працівників компанії Terrasoft за телефонами: +380(044)363-31-33, +380(95)924-36-96. А також в режимі онлайн через Інтернет на сторінці реєстрації учасників на Форум за гіперпосиланням: https://www.terrasoft.ua/global-tour-2018/kiev?partner=glavrada .

На підприємстві “Свиспан Лімітед” триває модернізація

У травні минулого року керівники костопільського заводу деревостружкових плит “Свиспан Лімітед” заявили про початок екологічної модернізації підприємства вартістю, 25 мільйонів євро.

Безымянный

Модернізація заводу передбачає заміну частини застарілого обладнання на сучасне та встановлення потужного фільтра очистки повітря від викидів, що утворюються в результаті виробництва ДСП.

Щоб дізнатись, як тривають роботи з модернізації підприємства, а також побачити нове обладнання, на завод завітали члени громадської ради Костопільщини, голова Костопільської РДА Олександр Середа, представники міської ради.

– Модернізація заводу – дуже важливий крок для нас як українського виробника, – розповідає директор ТОВ “Свиспан Лімітед” Юлія Федишин. – Адже впровадження сучасних технологій допоможе нам бути на крок попереду за якісними показниками виробництва і покращити екологічні показники стану довкілля. Вона передбачає заміну старої лінії виробництва ДСП на нову німецького виробництва Siempelcamp та заміну частини морально застарілих сушарок на нову сушильну лінію з потужним фільтром очистки повітря від викидів. На сьогодні ми закупили більшу частину обладнання – понад 90 контейнерів вже завезено на територію підприємства. Таке обладнання сьогодні використовують провідні підприємства Польщі, Німеччини, Австрії та інших європейських країн.

Однією з важливих складових модернізації заводу є екологічна. Адже підприємство планує суттєво знизити викиди деревинного пилу в атмосферне повітря та знизити рівень задимленості прилеглої території, що так непокоїть мешканців Костополя. Нове сушильне обладнання буде оснащено потужним фільтром вологої очистки.

1– Новий фільтр, що матиме три ступені вологої очистки, вловлюватиме частинки деревини та сизого диму, який непокоїть костопільчан, – коментує головний технолог Дмитро Кудінкін. – У результаті чого задимленість знизиться утричі, а викиди пилу – удвічі. Використана у процесі очищення вода та вловлений деревний пил будуть знову використані у виробництві.

Модернізацію та встановлення очисних фільтрів здійснюватимуть комплексно, тому й називають модернізацією екологічною. Проект планують реалізувати протягом 2018-2019 років, наприкінці 2019-го мають відбутися пусконалагоджувальні роботи та здача об’єкта в експлуатацію.

2– Щойно ми отримаємо містобудівні умови та обмеження, а також дозвіл на будівництво, одразу приступимо до робіт, -каже Юлія Федишин. – Сподіваємося, що ніхто не створюватиме перепон, а буде лише сприяння та допомога у реалізації цього проекту. У такому разі очікуємо, що у травні отримаємо необхідні документи для початку робіт. Попереду в нас ще громадські слухання та схвалення проекту громадою, потрібен буде також дозвіл на прокладення нових електрокабелів. Ми відкриті до спілкування, готові відповідати на усі запитання, щоб досягти результату й якнайшвидше завершити проект. Екологічний результат цієї роботи – один з найбільш важливих для нас, бо ми всі є мешканцями цього міста.

3Представники влади та громадськості району заявили, що сприятимуть реалізації проекту, адже зацікавлені у тому, щоб він відбувся у заявлені терміни, а антропогенний вплив на Костопіль потрібно вивчати комплексно, враховуючи всі інші промислові заводи та викиди транспорту, що також спричиняють забруднення повітря в місті.

(20 лютого 2018 року).

ДП «Костопільський лісгосп» – підприємство з багатою історією та здобутками

diagrama3

Костопільський держлісгосп був  створений у 1939 року на базі колишніх польських державних і поміщицьких лісів. Лісгосп складався із шести лісництв.

На сьогоднішній день державний лісовий фонд Костопільського лісгоспу становить понад 38,8 тис. га. Він розділений між сімома лісництвами, а саме: Костопільським, Мащанським,  Базальтівським, Злазненським, Стидинським, Моквинським, Мидським.

Основним напрямом діяльності лісгоспу є проведення заходів із відновлення лісів, підвищення їх продуктивності, створення насаджень із швидкоростучих і технічно цінних порід, проведення лісозаготівельних робіт. ДП «Костопільський лісгосп» є базовим господарством у Рівненській області по збиранню елітного насіння сосни звичайної із лісонасінневих плантацій, створених на генетично – селекційній основі.diagrama1

Лісгосп стабільно працює, нарощує обсяги виробництва, підвищує продуктивність праці. На підприємстві проводиться виважена економічна політика, завдяки чому зростають основні економічні показники. У 2017  році обсяг реалізації продукції склав 101,8 млн. грн.,темп росту до 2016 року – 101,9%. Середньомісячна заробітна плата одного працюючого зросла на 12 % і досягла 11тис.735 грн.

Вагомим є внесок лісового господарства і до державної скарбниці. Сплачено до зведеного бюджету податків та обов‘якових платежів у сумі 32,1 млн.грн., у тому числі до державного бюджету – 17,8 млн. грн., до місцевого бюджету – 7,7 млн. грн., єдиного соціального внеску – 6,5 млн. грн. Упродовж 2017 року висаджено 206 га лісових культур, що на 38 га більше у порівнянні до 2016 року. Загальна чисельність працівників  – 218 осіб.

Стабільність роботи підприємства забезпечило прибуткову діяльність. Чистий прибуток за 2017 рік склав понад 3,5 млн. грн., який у 2018 році буде направлено на  капітальні інвестиції. Планується, що вже цього року  розпочне працювати лісопильний цех із випуску пиломатеріалів у обсязі 1500 куб. метрів у місяць.

diagrama2

У Костополі запрацювало потужне інвестиційне українсько-шведське підприємство «Українські лісопильні»

image-0-02-05-8038cc623c22a068586f65d2a40f305acdd90987028f8dc55461248d8871a40f-V

Це сучасний деревообробний завод, що спеціалізується на виробництві соснових пиломатеріалів, призначених для виготовлення якісних меблів, столярних виробів і будматеріалів.

Реалізація україно-шведського проекту стала можливою після запровадження в державі мораторію на експорт необробленого лісу. Саме це стало вирішальним фактором для інвесторів працювати саме в Україні.

25594389_1946763285642829_7665943788797595529_nНа відкритті заводу побували Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, його заступник Лев Парцхаладзе, голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, голова Рівненської облради Микола Драганчук, голова Костопільської РДА Олександр Середа, голова Костопільської райради Сергій Ткачук.

Геннадій Зубко вручив шведському співзасновнику компанії «Українські лісопильні» Йохана Дунбеку сертифікат на введення підприємства в експлуатацію. Сьогодні виробництво вже готове до запуску, працює в тестовому режимі та виробляє перші партії готової продукції.

Віце-прем’єр-міністр переконаний, що підприємство значно підвищить конкурентоспроможність регіону. Він подякував інвестору за вибір України у якості платформи розвитку бізнесу, зазначив, що  дуже важливо щоб такі проекти як «Українські лісопильні» реалізовувались в країні, оскільки від примітивного вивезення українського ресурсу треба відмовлятись. Це робочі місця, зарплати, податки, а найголовніше – в цьому розвиток країни та благополуччя населення.

Йохан Дунбек подякував місцевій владі та громаді, які надавали підтримку на всіх етапах реалізації проекту. Також розповів, що в найближчих планах  – розвивати глибоку переробку деревини, створювати  український продукт  та нові робочі місця.

Підприємство «Українські лісопильні» є стратегічно важливим для України об’єктом , так як це одне з перших підприємств, яке займатиметься у промислових масштабах переробкою вітчизняної деревини на готову продукцію. Адже раніше майже весь наш необроблений ліс йшов на експорт у країни Європи та близького Сходу. Тому введення в дію мораторію на вивіз з України лісу- кругляку стало сприятливим підґрунтям для інвесторів займатись переробкою деревини всередині країни, створюючи український продукт, додану вартість та нові робочі місця.

DSC_0563Геннадій Зубко висловив надію, що підприємство буде розвиватися й надалі, адже відомо, що після запуску заводу у Костополі інвестор готовий розпочати будівництво нового заводу у Сарненському районі, тому перспективи подальшого розвитку деревообробки в Україні є позитивні.

ДОВІДКОВО

ТОВ «Українські лісопильні» – підприємство з іноземними інвестиціями, потужністю 300 000 м³ продукції на рік, що спеціалізується на виготовленні соснових пиломатеріалів ( обрізних дощок) для столярної, меблевої  та будівельної галузей. Об’єм залучених інвестицій – 25 млн. євро. Створюється 150 нових робочих місць.

У якості сировини підприємство використовує FSC-сертифіковану деревину місцевих державних лісгоспів та планує переробляти саме ті об’єми,що віднедавна йшли на експорт.ТОВ «Українські лісопильні» – це один з найбільших інвестиційних проектів на Рівненщині за останні 8 років.

На заводі встановлено сучасне обладнання фінського, німецького, шведського виробництва, що забезпечить екологічно безпечний та абсолютно автоматизований процес виробництва. Зокрема лісопильна лінія, що складатиметься з мультифрезерних верстатів „Weisto R200 HewSaw“ ( Фінляндія), автоматична лінія сортування Heinola, комплекс сушарок “Valutec” ( Швеція) – дозволять переробляти деревину за сучасною скандинавською технологією лісопиляння, висушування та сортування пиломатеріалів.

Окрім того, нове високоточне обладнання забезпечить 100% екологічно чистий процес виробництва, що відповідає сучасним європейським стандартам екологічної безпеки. Так тут встановлено котел італійського виробництва «Uniconfort», на 6 MВт , де у якості палива використовуватиметься кора деревини, а викиди здійснюватимуться за жорсткими європейськими стандартами.

Саме виробництво є безвідходне та передбачає 100% використання залишків після виробництва:

 • Кора деревини використовуватиметься у якості палива на підприємстві.
 • Тріска буде постачатися на сусіднє підприємство для виробництва деревостужкових плит.

Завершити реконструкцію ДП “Укрветсанзавод” планують у листопаді

На сьогоднішній день планово ведеться реконструкція відокремленого підрозділу Костопільської філії ДП «Укрветсанзавод» відповідно до проекту «Реконструкція з установленням обладнання для очищення газопилового потоку від речовин біологічного походження на території с.Лісопіль, по вул.Хотинській, 4, Малолюбашанської сільської ради, Костопільського району» із метою досягнення скорочення до мінімуму викидів  в  атмосферу  сокових  парів  при  утилізації  відходів тваринного походження.

Збудовано фундамент, стіни та перекриття – основу біофільтру для засипання деревної щіпи, що передбачено проектом. Розпочато роботи по влаштуванню водопровідних та каналізаційних мереж, електропостачання, завершиться проект благоустроєм території.

Станом на 27.10.2017 проект реалізовано на 95 відсотків, його завершення заплановано в першій половині листопада 2017 року.

У листопаді запрацює деревообробне підприємство «Українські лісопильні»

Завершуються роботи по впровадженню найпотужнішого інвестиційного проекту –  будівництво деревообробного заводу ТОВ «Українські лісопильні» з виробництва пиломатеріалів.

Вартість проекту становить 25 млн.євро. На підприємстві сьогодні активно йде набір та навчання працівників, адже робота за сучасним та високоточним обладнанням вимагає відповідних професійних навиків. Сьогодні тут створені робочі місця 107 працівникам. Окрім цього, набір спеціалістів таких професій як інженер із автоматизації, електрик,енергетик, механік, машиніст котлів, оператор автоматичних та напівавтоматичних ліній, водій автонавантажувача продовжується.

Наразі на підприємстві проводяться роботи по налагодженню високотехнологічного обладнання.

Підприємство планує переробляти при повній потужності 600 тис. кубометрів лісу на рік. Обсяг виробництва пиломатеріалів (готової продукції) – 300 тис.куб.метрів у рік. Передбачається використовувати 100% лісосировину з регіональних поліських лісів, що мають сертифікат походження FSC.

Товариство забезпечуватиме ринок високоякісними обрізними пиломатеріалами, які є сировиною для будівельних, столярних, меблевих та інших підприємств.

Довідково

 ТОВ «Українські лісопильні»

м. Костопіль, вулиця Степанська, 9/6

Із 2015 року підприємство приступило до реалізації інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів».

Генеральним підрядником будівельно-монтажних робіт виступає ТОВ «Свиспан Лімітед». Шефмонтаж технологічного обладнання здійснюється із залученням спеціалістів із Фінляндії.

На підприємстві завершуються пусконалагоджувальні роботи. ТОВ «Українські лісопильні» обладнане за європейськими стандартами з  високоавтоматизованим виробництвом. Наразі проводиться випробування останньої виробничої ланки – цеху сухого сортування, отримуються фінальні дозвільні документи.

Передбачається використовувати 100% лісосировини з регіональних поліських лісів, що мають сертифікат походження FSC.

Підприємство планує переробляти при повній потужності 600 тис. кубометрів лісу на рік. Обсяг виробництва пиломатеріалів (готової продукції) – 300 тис.куб.метрів у рік.

Загальний обсяг інвестицій проекту становить 25 млн.євро та створення на підприємстві 150  нових робочих місць.

Товариство забезпечуватиме ринок обрізними високоякісними пиломатеріалами, висушеними до 18 відсотків вологості, які є сировиною для будівельних, столярних, меблевих та інших підприємств. Ринок для такої продукції за словами шведського інвестора Йохана Дунбек: – « Міжнародні виробники меблів,  японські компанії з виробництва дерев»яних будинків, які не бояться землетрусу. Очікуємо на значний попит у Польщі, де інтенсивно розвивається меблеве виробництво і звісно, у пріоритеті український ринок».

Проект “Українські лісопильні” є безвідходним виробництвом. Відходи лісопиляння можна розділити на три групи: кора, кускові відходи, тирса. Кора використовуватиметься у якості палива для  власної котельні підприємства. Подрібнені кускові відходи разом із тирсою постачатимуться  на ТОВ «Свиспан Лімітед», що працює по сусідству, для виробництва деревостружкових плит та відпаде необхідність застосовувати ліс в тих кількостях, в яких він використовувався.

Виробництво відповідає сучасним європейським стандартам екологічної безпеки.

Станом на 05.10.2017 року на підприємстві працює 107 осіб. Більшість працівників  мають фахову лісотехнічну освіту. На підприємстві організовано курси з навчання роботи на автоматичному обладнанні, вивчення спеціалізованих  комп»ютерних програм, англійської мови.

Завершення проекту та запуск першої черги виробництва запланований  на кінець 2017 року.  Запуск другої черги виробництва запланована на серпень 2018 року.

Розпочато модернізацію ДП «Костопільський ветсанзавод»

5 липня на ДП «Костопільський ветсанзавод» відбулася робоча зустріч за участі голови Костопільської райдержадміністрації Олександра Середи, голови Костопільської районної ради Сергія Ткачука, депутата Рівненської обласної ради, голови постійної комісії з питань будівництва та розвитку інфраструктури Микола Кучерука, начальника департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА Ярослава Мазярчука, першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Коваля, директора ветсанзаводу Юрія Мусія, члена громадської ради при Костопільській райдержадміністрації Юлії Тарасюк із питання реалізації проекту по модернізації-реконструкції зазначеного підприємства шляхом встановлення біофільтрів максимальної потужності з метою зменшення викидів забруднюючих речовин та ліквідації неприємного запаху.
Як повідомлялося раніше, проектно-кошторисна документація для реалізації проекту вартістю 2млн.600тис.грн. затверджена, необхідні кошти з обласного природоохоронного фонду для придбання та встановлення обладнання для очистки повітря від викидів біологічного походження виділено. Перший етап реконструкції має здійснити власними зусиллями  державне підприємство під керівництвом Юрія Мусія, що передбачає технологічну заміну діючих котлів задля ефективної роботи передбачених біофільтрів.

Олександр Середа, голова райдержадміністрації  наголосив на тому, що дирекція ветсанзаводу має планово виконати свої зобовязання у частині встановлення нових котлів,  письмово гарантувати результативність роботи заміненого обладнання в ході реалізації проекту по встановленню фільтрів.

Костопільська райдержадміністрація підтримує всі підприємства району, які працюють на зниження екологічного навантаження на навколишнє середовище.

ПІДПРИЄМСТВО «СВИСПАН ЛІМІТЕД» ПРОВОДИТЬ ПЕРШИЙ ЕТАП МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗАВОДУ

На ТОВ «Свиспан Лімітед» вже розпочато впровадження першого етапу модернізації виробництва з метою покращення якості повітря навколо нашого підприємства та зменшення задимленості прилеглих територій.
Суть проекту модернізації полягає у заміні частини морально застарілих сушарок та лінії пресування на нове екологічно-ефективне обладнання, а також встановлення потужної системи очищення повітря за допомогою фільтру вологої очистки.
Робота нового обладнання дозволить зменшити задимленість прилеглої території утричі, а викиди пилу – удвічі.
Сьогодні аналогічні системи водяного очищення викидів повітря застосовуються на провідних деревообробних підприємствах Польщі, Німеччини, Франції та інших країнах Євросоюзу.19511116_1922904974651245_8749568790737081612_n
Команда наших інженерів та технологів вивчала досвід закордонних виробництв та нині працює над проектними та конструкторським рішеннями, щоб невдовзі приступити до монтажу обладнання.
Процес модернізації виробництва – це досить масштабний, тривалий та дороговартісний проект, триватиме він до 2019 року, але це єдиний та ефективний шлях до суттєвого покращення якості повітря навколо підприємства. Вартість впровадження такого проекту сягає 25 млн. євро. і це ті реальні кроки, які ми вже сьогодні розпочали втілювати.19657139_1922905334651209_7300250613445301658_n
Так, ви ще не можете побачити безпосереднього монтажу обладнання, але перед його початком ми зобов’язані узгодити проект, отримати цілі стоси дозвільної документації. Успішна реалізація цього проекту залежатиме і від Міськради, адже частину дозволів та узгоджень надає вона.19665480_1922905007984575_1225815124219982975_n
Ми не можемо допустити того, що сьогодні окремі політичні партії та громадські організації активно розповсюджують неправдиву інформацію про наше підприємство, дискримінуючи весь наш трудовий колектив та ставлячи під загрозу роботу тисячі людей.
Ми надалі залишатимемося відкритими для громади та готовими до діалогу, будемо й надалі інформувати громаду Костополя про подальші кроки по модернізації виробництва.

Два підприємства Костопільщини стали переможцями у номінації «Товари виробничо-технічного призначення»:

ТзОВ «Свиспан Лімітед» та ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»

40 підприємств Рівненщини стали переможцями обласного конкурсу якості продукції, товарів, робіт та послуг «Лідер якості Рівненщини». Їх обрали серед сотні претендентів. Загалом відзнаки отримали виробники будівельних матеріалів, виробів із текстилю, скла, твердопаливних котлів, дверей, вікон, агропродукції.

Участь у конкурсі дозволить підприємствам маркувати свою продукцію логотипом Конкурсу «Лідер якості Рівненщини», розширити рекламу своєї продукції, підвищити інвестиційну привабливість та їхній імідж.

DSC08444

Зокрема, два підприємства Костопільщини стали переможцями у номінації «Товари виробничо-технічного призначення»:

ТзОВ «Свиспан Лімітед» та ПрАТ «Костопільський завод скловиробів».

Костопільська райдержадміністрація вітає переможців обласного конкурсу від Костопільщини та бажає подальших успіхів, нових перемог і плідної роботи на благо нашого району та всієї України.

загружено

Транспорт

На Рівненщині проходить тиждень безпеки дорожнього руху

безпеки дорожнього руху з 11 по 17 листопада проходить на Рівненщині. У його рамках будуть проходити профілактичні та практичні заходи щодо дотримання правил дорожнього руху.

Головна мета – привернути увагу усіх учасників дорожнього руху до проблеми безпеки на дорогах. Протягом тижня патрульні будуть націлені на ряд завдань:

 • покращення транспортної дисципліни серед учасників дорожнього руху;
 • здійснення заходів інформування населення з дотримання ПДР та безпеки руху при перетині залізничних переїздів;
 • проведення профілактичних заходів із попередження дорожньо-транспортних пригод;
 • активізація роботи щодо підвищення безпеки дорожнього руху, особливо при здійсненні пасажирських перевезень.

Також інспектори поліції проводитимуть організаційно-профілактичні заходи щодо безпеки на дорогах та відвідуватимуть навчальні заклади з метою попередження дитячого травматизму.

Обстеження маршрутів загального користування

16 жовтня 2019 року спеціалістами сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації з метою підвищення якості надання транспортних послуг автобусами маршрутів загального користування  проведено обстеження приміських маршрутів “Костопіль-Деражне”, “Костопіль-Данчиміст” на предмет виконанням умов договору на право перевезення пасажирів.

2 жовтня 2019 року спеціалістами райдержадміністрації з метою підвищення якості надання транспортних послуг на автобусних маршрутах проведено обстеження маршруту «Костопіль-Звіздівка ч/з Головин», а також здійснено контроль за виконанням умов договору на право перевезення пасажирів.

                                             Обстеження маршрутів загального користування

25 вересня 2019 року спеціалістами райдержадміністрації з метою підвищення якості надання транспортних послуг на автобусних маршрутах проведено обстеження маршруту «Костопіль-Ганнівка ч/з Головин», а також здійснено контроль за виконанням умов договору на право перевезення пасажирів.

Обстеження маршрутів загального користування

03 липня 2019 року спеціалістами сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації з метою підвищення якості надання транспортних послуг автобусами маршрутів загального користування   проведено обстеження приміського маршруту «Костопіль-Борщівка» на предмет виконанням умов договору на право перевезення пасажирів. Пасажири автобуса висловлювали подяку автоперевізнику ПП Мамчур С.М. за якісне надання послуг та утримання в належному санітарному та технічному стані автобусів, що обслуговують маршрут .

На Рівненщині боротимуться з перевізниками-нелегалами

На Рівненщині посилять контроль над ринком автобусних пасажирських перевезень.

Про це йшлося на першій нараді робочої групи, яку створили, аби посилити контроль за діяльністю перевізників.

Очолив її заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, а до складу увійшли начальник управління інфраструктури та промисловості Федір Мисюра, а також представники з Укртрансбезпеки, поліції, управління держпраці, ГУ державної фіскальної служби, Антимонопольного комітету України, Всеукраїнської асоціації автомобільних перевезень, автостанції «Чайка» та «Рівне-Пас».

Начальник управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА Федір Мисюра розповідає, що безпечність пасажирських перевезень залишається досить актуальним питанням для області:

«Головна причина такого формату роботи – напрацювати дійсно дієвий план боротьби з нелегальними перевезеннями, адже вони негативно впливають на безпеку дорожнього руху. Недобросовісні перевізники не платять податки, не перевозять пасажирів пільгових категорій і не дбають про безпеку власного транспорту»

Він наголосив, що новостворена комісія вживатиме всіх заходів щодо ліквідації нелегальних перевізників на території області. До того ж, на Рівненщині вже активували роботу щодо перевірки ринку пасажирських перевезень. З початку року інспектори Укртрансбезпеки у Рівненській області вже перевірили 60 транспортних засобів, тоді як за увесь минулий рік – всього 97.

Обстеження пасажиропотоку

26 лютого 2019 року спеціалістами райдержадміністрації з метою підвищення якості надання транспортних послуг на автобусних маршрутах проведено обстеження пасажиропотоку маршруту «Костопіль-Перетоки ч/з Вигін», а також здійснено контроль за виконанням умов договору на право перевезення пасажирів.

        Автоперевізнику рекомендовано  дотримуватись Правил надання послуг пасажирських перевезень автомобільним транспортом  та умов договору.

В Україні може бути запроваджено європейську практику зниження швидкості руху при в’їзді до населених пунктів

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує впровадити європейську практику обов’язкового створення спеціальних технічних засобів для зниження швидкості руху на українських трасах при в’їзді до населених пунктів.

Так, у проекті змін до державних будівельних норм щодо проектування доріг загального користування міститься обов’язкова вимога — при будівництві нових та реконструкції існуючих трас влаштовувати спеціальні острівці у напрямку населених пунктів. За можливістю такі засоби безпеки мають передбачатись і під час капітального ремонту.

 «Внаслідок ДТП в Україні щорічно гине близько 4 тис. людей. З них майже 20% — внаслідок перевищення безпечної швидкості. Ми продовжуємо створювати заходи для підвищення безпеки на дорогах. Особливо це стосується ділянок дороги при в’їзді до населених пунктів, де швидкість має бути значно нижча, ніж на трасах. Тому в проекті оновлених ДБН пропонується запровадити ще одну європейську практику — проектувати спеціальні острівці на трасах при в’їздах до населених пунктів. Вони мають напівовальну форму і штучно створюють вигини проїзної частини, чим змушують водіїв знижувати швидкість і бути більш уважними за кермом», — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

В Європі така система називається «traffic calming» та включає в себе комплекс заходів із дизайну доріг та створення штучних звужень та нерівностей з метою уповільнення дорожнього руху або зменшення кількості транспортних засобів.

 За словами Парцхаладзе, ці зміни дозволять унеможливити перевищення дозволеної швидкості руху на трасах, сприятимуть зменшенню кількості ДТП та підвищенню безпеки руху.

Згідно із запропонованими змінами, такі острівці мають влаштовуватися на смузі руху у напрямку населеного пункту та бути підвищені над проїзною частиною на висоту 5-10 см поза населеними пунктами та 15-20 см — в населених пунктах. Крім цього, місця проектування острівців необхідно облаштовувати відповідними технічними засобами.

Проект змін у ДБН розробляється ДП «ДерждорНДІ».

 Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Підвищено вартість проїзду в громадському транспорті на приміських маршрутках з 01.11.2018

Постановою Кабінетів Міністрів України від 25 березня 2015 року №240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від грудня 1996 р. №1548» скасовано державне регулювання облдержадміністраціями тарифів на перевезення пасажирів автобусами в приміському та міжміському сполученні всередині областей та  надано право приватним перевізникам самостійно формувати ціну квитка. Жодного впливу на цей процес тепер державна адміністрація не має.  Проте питання підвищення цін на проїзд в автобусах приміських маршрутів  загального користування обговорено у райдержадміністрації із місцевими перевізниками 18 жовтня 2018 року.

Підвищення тарифів на проїзд перевізники аргументували здорожчанням цін на пальне та автозапчастини. Відповідно до методики розрахунку тарифів на послуги  пасажирського  автомобільного транспорту, затвердженого  наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 №1175, пункту 1.6 «перегляд рівня тарифів повинен здійснюватись у зв’язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації Послуг, що не залежать від господарської діяльності Перевізника, в тому числі в разі зміни вартості палива більш ніж на 10%».

Перевізниками було запропоновано вартість проїзду 1 гривня за кілометр. Однак керівництвом району було запропоновано автоперевізникам з розумінням поставитись до фінансових можливостей жителів і зменшити вартість проїзду. Тому у ході перемовин дійшли до того, що на приміських маршрутах району вартість проїзду становитиме 95 копійок за кілометр та ввести в дію нові тарифи на перевезення пасажирів із 1 листопада 2018 року. Це одна з найнижчих цін по області (на внутрішньообласних маршрутах 1 гривня – за 1 кілометр). Автоперевізникам міжміських маршрутів, які обслуговують Костопільський район  було  також запропоновано знизили вартість проїзду з 1 гривні до 95 копійок – за 1 кілометр.

Відстань (кілометраж) між населеними пунктами, по якому розраховують вартість проїзду перевізники, передбачено паспортом автобусного маршруту регулярних перевезень, який  погоджується в головному управлінні Національної поліції в Рівненській області.

Упродовж тижня з наріканнями на необґрунтоване підвищення тарифів на пасажирські перевезення  щоденно звертаються жителі району до райдержадміністрації. Місцева влада намагається врегулювати ці питання. Після перемовин із автоперевізниками все-таки вдалося дещо знизити вартість проїзду. Зокрема, на міжміському маршруті „Рівне-Гута”  зменшено ціну квитка до села Рудня на 5 гривень, на приміському маршруті  „Костопіль-Мар”янівка” до  села Рокитне та Пісків на 1 гривню.  На міжміському маршруті ,Рівне-Ледне” нові тарифи введено з 08.11.2018 року.

Здійснено обстеження пасажиропотоку маршруту «Костопіль-Берестовець ч/з Глажеву»

IMG_20181003_082307 (1)

       3-4 жовтня 2018 року спеціалістами райдержадміністрації з метою підвищення якості надання транспортних послуг на автобусних маршрутах проведено обстеження пасажиропотоку маршруту «Костопіль-Берестовець ч/з Глажеву», а також здійснено контроль за виконанням умов договору на право перевезення пасажирів.

        Автоперевізнику рекомендовано  дотримуватись Правил надання послуг пасажирських перевезень автомобільним транспортом  та умов договору.

        Наголошено, що при виявленні порушень райдержадміністрація, як організатор пасажирських перевезень, має право на дострокове розірвання договору на перевезення пасажирів.

Безкоштовні поїздки пільговиків замінять грошовою компенсацією

Безкоштовний проїзд пільговикам Рівненщини компенсуватимуть грошима.

Фінансуватимуть виплати місцеві ради. Для цього їм потрібно прийняти рішення про монетизацію пільг на проїзд, що впровадив Кабмін.

«Безкоштовні поїздки пільговиків замінять грошовою компенсацією. Витрати фінансуватимуть за рахунок місцевих бюджетів. Місцеві ради на власний розсуд визначатимуть, як будуть проходити розрахунки – купюрами чи пластиковими картками. Діяти такі правила будуть на усіх видах транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. І виключно після того, як місцеві органи влади приймуть рішення про монетизацію. Рівненська ОДА буде націлювати голів ОТГ, районних і міських рад, щоб вони вишукувати кошти для компенсації», – коментує керівник управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА Федір Мисюра.

Кількість таких поїздок не може бути менше від 30-ти. Такі соціальні норми затвердив уряд.

Розмір щомісячної виплати визначається шляхом множення кількості поїздок на середню вартість проїзду в міському комунальному транспорті.

Втім, місцеві ради залежно від власної фінансової ситуації можуть збільшити суму виплат, але у жодному разі не зменшити. Окрім того, на місцях мають право розширити перелік пільгових категорій, які зможуть отримати доплату.

Якщо ж людина їздить часто або з пересадками – купувати квитки їй доведеться за власний рахунок.

Слід зазначити, що певні категорії пільговиків матимуть «бонуси»:

·      Людям, які мають право на пільги з оплати проїзду транспортом загального користування на міжміських маршрутах, розмір щомісячної готівкової виплати збільшується на 20%;

·      Особам з інвалідністю I групи або дітям з інвалідністю (крім дітей до 6 років) виплата пільг здійснюється у подвійному розмірі;

·      Для осіб з інвалідністю I, II групи і дітей з інвалідністю (крім дітей до 6 років), які навчаються у закладах загальної середньої, професійної та вищої освіти або які проходять реабілітацію, розмір щомісячної готівкової виплати додатково збільшується вдвічі.

Обстежено пасажиропотік транспорту загального користування села Лісопіль

27 – 28 грудня 2017 року спеціалістами сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації за участі сільського голови Малолюбашанської сільської ради та  жителів  села Лісопіль проведено обстеження пасажиропотоку за маршрутами загального користування «Костопіль –Берестовець – Кам’яна гора» та «Костопіль – Берест овець ч/з Глажеву.

Вантажооборот автомобільного транспорту району у січні – серпні 2017 року

У січні–серпні 2017 року автотранспортними підприємствами району доставлено замовникам 12,7 тис. т вантажів та виконано вантажооборот в обсязі 6,8 млн. км, що відповідно на 22 % та в 1,7 раза більше, ніж у січні–серпні 2016 року

Вантажооборот автомобільного транспорту району у січні 2017 року

 Автотранспортними підприємствами району за січень 2017 року доставлено замовникам 1,3 тис. тонн вантажів та виконано 0,9 млн. тоннокілометрів вантажообороту, що становить відповідно в 1,9 та у 2,0 рази більше до рівня січня  2016  року.

Маршрутна автотранспортна мережа

Маршрутна мережа автобусних перевезень становить 40 маршрутів, із них 27-внутрішньорайонні, 8-міжрайонні, 5-міські, на яких виконується щоденно 206 рейсів крім  міста.

Транспортним сполученням охоплено всі сільські населені пункти. До складу пасажирської автомобільної системи району входить 11-суб’єктів  господарської діяльності  приватної форми власності, із них  5 – перевізників, які зареєстровані у районі як суб’єкти підприємницької діяльності.

Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», районна державна адміністрація  у листопаді 2016 року проводила конкурс на право перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування по шести маршрутах на яких визначено три автоперевізники.

Транспортні засоби на внутрішньорайонних маршрутах

Завантажити (DOC, 83KB)

Перевізник Назва маршруту Кількість транспортних засобів Марка

Модель

Державний номер Пасажиромісткість

місць

для сидіня всього
1 2 3 4 5 6 7
 ФОП Фурман  Н.О. Костопіль-В.Мидськ-Осова,

Костопіль-М.Стидин-Майдан

Костопіль-Золотолин ч/з Тростянець

Костопіль -Погулянка ч/з Злазне

Костопіль-Комарівка

Костопіль-Жалин- Волиця

Костопіль-Трубиці

Костопіль – Чудви

Костопіль-Деражне ч/з Головин

Костопіль – Ганнівка  ч/з Головин

Костопіль-Дюксин  ч/з Головин

Костопіль-Дюксин  ч/з  Соломку

Костопіль-Мар”янівка ч/з Яснобір

Костопіль-Берестовець ч/з Глажеву

14 ПАЗ 32053 ВК 00-35 АА 22 38
MERCEDES-BENZ  609D ВК 39-52 АК 27 27
VOLKSWAGEN LT 35 ВК 65-92 ВС          17 17
ПАЗ 32053 ВК 00-34 АА 22 38
БАЗ А079.09 ВК 08-13 АА 26 26
ЧАЗ А074.10 ВК 16-80 ВН                  25 38
БАЗ А079.19                            ВК 12-43 АА                  25 25
MERCEDES-BENZ  310D ВК 27-60 АЕ                  19 19
БАЗ А079.20                             ВК 12-44 АА                  30 30
БАЗ А079.23                           ВК 12-41 АА                  30 30
MERCEDES-BENZ  609D ВК 69-76 АА 18 18
MERCEDES-BENZ  1117 ВК 08-00 АА          32 32
MERCEDES-BENZ  711D ВК 69-67 АА          22 22
MERCEDES-BENZ  814D ВК 39-52 АК           27 27
ТзОВ „Укр-Пас-Транс” Гута, Рудня, Мидськ,Постійне, Ганнівка, Рівне
Костопіль – Ганнівка ч\з Головин,Рівне 2 БОГДАН-092 ВК 92-10 АК 22 43
I-YAN А07А ВК 08-98 АК 23 40
ФОП Калужна Л.Ф. Костопіль-Данчиміст, Рівне 2 MERCEDES BENZ О 614D               ВК 05-74  АА 30 30
MERCEDES BENZ BUS                     ВК 63-23АТ 32 32
ТзОВ „СВ Лайф” Костопіль-Перетоки, Рівне 2 MERCEDES-BENZ  О614D ВК 12-60 ВК                 34 34
MERCEDES-BENZ  Е0820L ВК 10-20 АА                  40 40
ФОП Мамчур С. М. Костопіль-Борщівка, Рівне 3 MERCEDES-BENZ 609D ВК 14-69 АВ 21 21
БАЗ А079.23 ВК 82-56 АН 29 29
MERCEDES-BENZ 609 ВК 63-35 АН 22 22
ФОП Панчелюга О.П. Костопіль-Деражне, Головин, Рівне 2 MERCEDES-BENZ 814 ВК 62-58 АЕ 22 22
MERCEDES-BENZ 609D ВК 68-61 АВ 21 21
ФОП Фінчук О. А. Костопіль-Звіздівка, Рівне 3 MERCEDES-BENZ 1120 ВК 43-91 АТ          31 31
MERCEDES-BENZ BUS 814 ВК 73-62 АВ 38 38
MERCEDES-BENZ VARIО 814D ВК 40-46 ВК 29 29

Перелік пасажирських перевізників району

Завантажити (DOC, 72KB)

Маршрутна мережа автобусних перевезень Костопільського району включає 40-маршрутів, із них 23-внутрішньорайонні, 12-міжрайонні, 5-міські, на яких виконується щоденно 206 рейсів крім  міста.

До складу пасажирської автомобільної системи району входить 10-суб’єктів  підприємницької діяльності  приватної форми власності, із них  5- перевізників, які зареєстровані у районі як суб’єкти підприємницької діяльності.

Перелік

автоперевізників, які працюють  на  внутрішньорайонних маршрутах Костопільського району та здійснюють свою діяльність з міста Костопіль  по слідуючих  напрямах:  

                                                             

Автоперевізник Напрям
ФОП Фурман Н. О. Берестовець, Осова, Майдан,Мидськ,Жалин, Погулянка, Комарівка, Трубиці, Дюксин, Деражне, Ганнівка,  Чудви, Яснобір,  Рівне
ТзОВ „Укр-Пас-Транс” Гута, Рудня, Мидськ,Постійне, Ганнівка, Рівне
ФОП Калужна Л.Ф. Данчиміст, Рівне
ТзОВ „СВ Лайф” Ледне ,Перетоки, Рівне
ФОП Мамчур С. М. Борщівка, Рівне
ФОП Ярмольчук П.Є. Берестовець,  Маща, К.Гора, Рівне
ФОП Панчелюга О.П. Деражне, Головин, Рівне
ФОП Фінчук О. А. Звіздівка, Головин, Деражне, Дюксин, Злазне, Рівне
ФОП Мельник Л.Є. по місту
ФОП Алексійчук А.А. по місту

Автобусна маршрутна мережа
ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови Рівненської обласної
державної адміністрації

02.03.2009 № 75

(у редакції розпорядження голови облдержадміністрації

14.02.2018   № 85 )

Автобусна маршрутна мережа

приміських та міжміських внутрішньообласних маршрутів

загального користування Рівненської області

Костопільський район
Приміські (внутрішньорайонні) маршрути Приміські та міжміські (міжрайонні) маршрути
 1. Костопіль – Осова – 3 об. р. Рівне – Гута ч/з Рудню (Гута – Рівне ч/з Рудню) – 6 об. р.
 2. Костопіль – Малий Стидин – Майдан –

5 об. р.

Рівне – Гута ч/з Степань (Гута – Рівне ч/з Степань) – 3 об. р.
3. Костопіль – Золотолин ч/з Тростянець –

4 об. р.

Рівне – Ледне  – 3 об. р.
4. Костопіль – Погулянка ч/з Злазне – 3 об. р. Рівне – Берестовець – Кам’яна Гора – 4 об. р.
5. Костопіль – Комарівка – 3 об. р. Костопіль – Рівне

(Рівне – Костопіль) – 54 об. р.

6. Костопіль – Жалин – Волиця – 4 об. р.  Костопіль – Рівне ч/з Клевань –

6 об. р.

7. Костопіль – Трубиці – 7 об. р. Рівне – Дюксин

(Дюксин – Рівне) – 4 об. р.

8. Костопіль – Перетоки  ч/з Вигін,
Головин – 4 об. р.
Рівне – Постійне – Ганнівка (Ганнівка – Постійне – Рівне) –
4 об. р.
9. Костопіль – Чудви – 4 об. р. Рівне – Деражне ч/з Жобрин (Деражне – Рівне ч/з Жобрин) –
4 об. р.
10. Костопіль – Звіздівка ч/з Головин – 4 об. р. Рівне – Деражне ч/з Костопіль – 1 об. р.
11. Костопіль – Деражне ч/з Головин – 3 об. р. Рівне – Деражне ч/з Клевань –
1 об. р.
12. Костопіль – Ганнівка ч/з Головин – 6 об. р. Костопіль – Оржів ч/з Суськ –
3 об. р.
13. Костопіль – Дюксин ч/з Головин – 3 об. р.
14. Костопіль – Дюксин ч/з Соломку – 2 об. р.
15. Костопіль – Суськ ч/з Глажеву – 3 об. р.
16. Костопіль – Жильжа – 2 об. р.
17. Костопіль – Берестовець ч/з Глажеву –

4 об. р.

18. Костопіль – Мар’янівка ч/з Яснобір –

5 об. р.

19. Костопіль – Яснобір ч/з Моквинські Хутори – 5 об. р.
20. Костопіль – Данчиміст – 6 об. р.
21. Костопіль – Моквин – 3 об. р.
22. Костопіль – Борщівка – 9 об. р.
23. Костопіль – Іваничі – 4 об. р.

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови Рівненської обласної
державної адміністрації

02.03.2009 № 75

з внесеними змінами від 14.09.2016 №564

 

Автобусна маршрутна мережа

приміських та міжміських внутрішньообласних маршрутів

загального користування Рівненської області

Костопільський район

Приміські (внутрішньорайонні) маршрути Приміські та міжміські (міжрайонні) маршрути
 1. Костопіль – Гута ч/з Рудню (Гута – Костопіль ч/з Рудню) – 6 об. р. Костопіль – Рівне

(Рівне – Костопіль) – 70 об. р.

 2. Костопіль – Гута ч/з Степань (Гута – Костопіль ч/з Степань) – 3 об. р.  Костопіль – Рівне ч/з Клевань –

6 об. р.

3. Костопіль – Осова – 3 об. р. Рівне – Дюксин

(Дюксин – Рівне) – 4 об. р.

4. Костопіль – Ледне – 3 об. р. Рівне – Постійне – Ганнівка (Ганнівка – Постійне – Рівне) –
4 об. р.
5. Костопіль – Малий Стидин – Майдан –

5 об. р.

Рівне – Деражне ч/з Жобрин (Деражне – Рівне ч/з Жобрин) –
4 об. р.
6. Костопіль – Золотолин ч/з Тростянець –

4 об. р.

Рівне – Деражне ч/з Костопіль – 1 об. р.
7. Костопіль – Погулянка ч/з Злазне – 3 об. р. Рівне – Деражне ч/з Клевань –
1 об. р.
8. Костопіль – Комарівка – 3 об. р. Костопіль – Оржів ч/з Суськ –
3 об. р.
9. Костопіль – Жалин – Волиця – 4 об. р.
10. Костопіль – Трубиці – 7 об. р.
11. Костопіль – Перетоки  ч/з Вигін,
Головин – 4 об. р.
12. Костопіль – Чудви – 4 об. р.
13. Костопіль – Звіздівка ч/з Головин – 4 об. р.
14. Костопіль – Деражне ч/з Головин – 3 об. р.
15. Костопіль – Ганнівка ч/з Головин – 6 об. р.
16. Костопіль – Дюксин ч/з Головин – 3 об. р.
17. Костопіль – Дюксин ч/з Соломку – 2 об. р.
18. Костопіль – Суськ ч/з Глажеву – 3 об. р.
19. Костопіль – Жильжа – 2 об. р.
20. Костопіль – Берестовець – Кам’яна Гора –

4 об. р.

21. Костопіль – Берестовець ч/з Глажеву –

5 об. р.

22. Костопіль – Мар’янівка ч/з Яснобір –

5 об. р.

23. Костопіль – Яснобір ч/з Моквинські Хутори – 5 об. р.
24. Костопіль – Данчиміст – 6 об. р.
25. Костопіль – Моквин – 3 об. р.
26. Костопіль – Борщівка – 9 об. р.
27. Костопіль – Іваничі – 4 об. р.

 

Зміни до мережі

Автобусна мережа

Стан розвитку транспорту

У 2016 році автотранспортними підприємствами району доставлено замовникам 17,4 тис. тонн вантажів, що становить 44,2 відс. рівня 2015року. Вантажооборот збільшився на 2,6 відс. та склав 7,8 млн. тоннокілометрів.

Маршрутна мережа автобусних перевезень району  з початку року збільшилась  на 5 маршрутів  і становить 40, із них 27-внутрішньорайонні, 8-міжрайонні, 5-міські, на яких виконується щоденно 206 рейсів крім  міста.

Автобусним сполученням охоплено всі сільські населені пункти.

До складу пасажирської автомобільної системи району входить 11-суб’єктів  господарської діяльності  приватної форми власності, із них  5 – перевізників, які зареєстровані у районі як суб’єкти підприємницької діяльності.

Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» районна державна адміністрація  у листопаді 2016 року проводила конкурс на право перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування по шести маршрутах, на яких визначено три автоперевізники.

Інформаційні матеріали з транспорту
На Рівненщині вантажівки зважуватимуть по-європейськи

У Рівненській області впроваджуватимуть словенський досвід збереження автомобільних доріг від руйнування. Про це домовилися голова ОДА Віталій Коваль та представники делегації зарубіжної країни, що прибула на Західноукраїнський форум «Розвиток та безпека місцевих доріг». Свою співпрацю сторони закріпили підписанням меморандуму.

«Словенія славиться якістю своїх доріг, в цій країні діє ваговий контроль на найвищому рівні. На дорогах європейської країни використовують мостову систему для зважування автомобілів в русі Weight in motion (WiM). В Україні вона діє лише в Києві. Невдовзі почнемо використовувати цю систему на Рівненщині», – зазначив Віталій Коваль.

Система дозволяє зважувати транспорт в русі та виявляти перевантажені автомобілі, що руйнують дороги. Тож, завдяки розробці на дорогах Словенії встановлений цілодобовий контроль за масою транспортних засобів, автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху. Уся інформація про інтенсивність руху та склад транспортних потоків акумулюється, адже необхідна для планування ремонтно-будівельних робіт.

Як зазначив керівник області, словенці передають систему на Рівненщину на кілька місяців, аби ми переконалися в її ефективності. Прибори розмістять під мостами в місцях великої інтенсивності руху транспорту. Перевантажені авто не знатимуть, де сьогодні чи завтра розташовуватиметься цей суперсучасний ваговий контроль.

«Якщо WiM зарекомендує себе якнайкращим чином, придбаємо подібні комплекси для постійного використання. Можливо саме цей інструмент допоможе врятувати місцеві дороги Рівненської області і зупинити їх руйнації», – наголосив Віталій Коваль.

Нагадаємо, сьогодні у Рівному проходить Західноукраїнський Форум «Розвиток та безпека місцевих доріг». Масштабна подія зібрала українських та зарубіжних експертів, бізнесові ділові кола дорожньої галузі. За результатами Форуму буде розроблено бачення розвитку місцевих доріг на 2020 рік. Пропозиції будуть направлені Уряду України.

Форум організований Всеукраїнською дорожньою Асоціацією у партнерстві з Рівненською ОДА.

Обговорено стан пасажирських перевезень в районі

17 жовтня 2019 відбулась нарада за участі в.о. голови райдержадміністрації Олександра Коваля, спеціалістів сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації з автоперевізниками району.

Обговорено стан пасажирських перевезень в районі, питання надання якіснихпослуг, питання обстеження маршрутів загального користування на предмет дотримання умов договору на право перевезення пасажирів. Окреслили напрямки подальшої роботи.

У ході зустрічі висловили подяку фізичній особі – підприємцю, автоперевізнику Наталії Фурман та її колективу за активну громадянську позицію, благодійну та волонтерську допомогу під час проведення заходів в урочищі Гутвин з нагоди 77-х роковин утворення УПА.

На Рівненщині розпочалася операція «Безпека дорожнього руху – це життя»

Під такою назвою розпочалися профілактичні заходи на Рівненщині.
Так, в області створені спільні мобільні групи, до яких увійшли патрульні та представники Укртрансбезпеки.

Профілактика учасників дорожнього руху запобігає загибелі та травмуванню людей, зниженню аварійності та попередженню її наслідків.

Окрім того, патрульні поліцейські розпочали підготовчий етап осіннього комісійного огляду автомобільних доріг загального користування, вулиць населених пунктів та залізничних переїздів.

Перевірка проводиться з метою визначення стану експлуатаційного утримання автомобільних доріг та залізничних переїздів після закінчення літнього сезону і належної підготовки їх до зимового періоду експлуатації.
Практичний етап огляду триватиме до 29 жовтня.

За матеріалами Рівненської ОДА.

Безкоштовні поїздки пільговиків замінять грошовою компенсацією

download

Безкоштовний проїзд пільговикам Рівненщини компенсуватимуть грошима.

Фінансуватимуть виплати місцеві ради. Для цього їм потрібно прийняти рішення про монетизацію пільг на проїзд, що впровадив Кабмін.

«Безкоштовні поїздки пільговиків замінять грошовою компенсацією. Витрати фінансуватимуть за рахунок місцевих бюджетів. Місцеві ради на власний розсуд визначатимуть, як будуть проходити розрахунки – купюрами чи пластиковими картками. Діяти такі правила будуть на усіх видах транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. І виключно після того, як місцеві органи влади приймуть рішення про монетизацію. Рівненська ОДА буде націлювати голів ОТГ, районних і міських рад, щоб вони вишукувати кошти для компенсації», – коментує керівник управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА Федір Мисюра.

Кількість таких поїздок не може бути менше від 30-ти. Такі соціальні норми затвердив уряд.

Розмір щомісячної виплати визначається шляхом множення кількості поїздок на середню вартість проїзду в міському комунальному транспорті.

Втім, місцеві ради залежно від власної фінансової ситуації можуть збільшити суму виплат, але у жодному разі не зменшити. Окрім того, на місцях мають право розширити перелік пільгових категорій, які зможуть отримати доплату.

Якщо ж людина їздить часто або з пересадками – купувати квитки їй доведеться за власний рахунок.

Слід зазначити, що певні категорії пільговиків матимуть «бонуси»:

·      Людям, які мають право на пільги з оплати проїзду транспортом загального користування на міжміських маршрутах, розмір щомісячної готівкової виплати збільшується на 20%;

·      Особам з інвалідністю I групи або дітям з інвалідністю (крім дітей до 6 років) виплата пільг здійснюється у подвійному розмірі;

·      Для осіб з інвалідністю I, II групи і дітей з інвалідністю (крім дітей до 6 років), які навчаються у закладах загальної середньої, професійної та вищої освіти або які проходять реабілітацію, розмір щомісячної готівкової виплати додатково збільшується вдвічі.

Перевізникам рекомендували привести

маршрутки до належного санітарного стану

IMG_3030

1 березня перший заступник голови Костопільської райдержадміністрації Олександр Коваль провів робочу нараду, за участі першого заступника міського голови Костополя Андрія  Ткачука, із перевізниками Костопільського району. Під час засідання за круглим столом обговорено питання  технічного стану маршруток, надання якісних автопослуг пасажирам, здійснення компенсаційних виплат перевізникам за пільгові перевезення, зокрема, пільгове перевезення освітян на приміських автобусних маршрутах загального користування.

За результатами наради автоперевізникам району рекомендовано: забезпечити роботу транспортних засобів та персоналу на маршруті відповідно до вимог законодавства України; здійснювати перевезення пасажирів на маршруті у належному санітарному стані автобусами, які відповідають вимогам Закону України “Про дорожній рух”, Закону України “Про автомобільний транспорт”, Правилам дорожнього руху, умовам конкурсу.

Сьогодні,  23 січня, у малій залі райдержадміністрації відбулася нарада із місцевими перевізниками за участі першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Коваля, голови громадської ради при Костопільській райдержадміністрації Анатолія Семенюка, у ході якої обговорено питання щодо  підвищення цін на проїзд в автобусах приміських маршрутів  загального користування, дотримання умов договорів на право перевезення пасажирів.

Підвищення тарифів на проїзд перевізники аргументують здорожчанням цін на пальне та автозапчастини.

IMG_2779

У результаті домовленостей власники маршрутів погодили тариф  на проїзд у межах району 75 копійок за кілометр та вирішили ввести в дію нові тарифи на перевезення  пасажирів із 25 січня 2018 року.

На автовокзалі та залізничній станції у Костополі пандуси відповідають нормам

15Сьогодні завідувач сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації Ольга Яковчук, головний спеціаліст сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації Олена Майданець, головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олена Вдовиченко обстежили на залізничному та автовокзалах міста Костополя пандуси на відповідність стандартам для безперешкодного доступу до об’єктів громадського загального користування осіб із обмеженими фізичними можливостями та маломобільних груп населення. Пандуси відповідають діючим будівельним нормам.

Обговорено питання підвезення жителів військового містечка до районного центру

29 травня 2017 року під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Коваля, за участі заступника командира військової частини А2390 Дениса Журбенка у малій залі райдержадміністрації відбулася зустріч з місцевими перевізниками та спеціалістами районної державної адміністрації з питання підвезення жителів військового містечка №61 військової частина А2390 с. Велика Любаша до районного центру у літній період.

Узгоджено заїзд автобусів внутрішньорайонних маршрутів «Гута-Костопіль», «Костопіль-Золотолин» та «Костопіль – Жалин».

ЩОДО ВРЕГУЛЮВАННЯ ТАРИФІВ НА ПАСАЖИРСЬКІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ

З 6 травня 2015 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548».

Постановою скасовано державне регулювання обл(міськ)держадміністраціями тарифів на перевезення пасажирів автобусами в приміському та міжміському сполученні всередині областей.

Окрім того, скасовано норму, за якою тарифи на перевезення пасажирів і вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті – метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі (який працює в звичайному режимі руху) регулюють (встановлюють) обласні, Київська міська державні адміністрації, виконавчі органи Львівської і Криворізької міських рад.

У той же час у сфері міських пасажирських перевезень зберігатиметься державне тарифне регулювання, яке буде здійснюватися органами місцевого самоврядування згідно із Законом «Про місцеве самоврядування».

Ринок перевезення пасажирів транспортом загального користування  є соціально-важливим і знаходиться під постійним контролем органів Антимонопольного комітету України. Внесення змін до постанови КМУ № 1548 не означає автоматичну відміну державного регулювання та встановлення будь-яких, не обґрунтованих економічно тарифів, а переводить дії цих перевізників в частині тарифоутворення  із безпосереднього встановлення (затвердження) тарифів органами місцевого самоврядування в площину контролю антимонопольного законодавства.

У випадку виявлення фактів встановлення завищених тарифів на перевезення пасажирів перевізниками, що здійснюють діяльність на приміських та міжміських маршрутах в межах області, відділення вживатиме заходи, передбачені законодавством, для припинення таких дій.

Ефективність використання вантажних вагонів вивчатиме робоча група

27 березня голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа, за участі начальника станції Костопіль Романа Сморкіся, завідувача сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації Ольги Яковчук провів робочу нараду.

За результатами наради було вирішено утворити робочу групу із питань ефективного використання залізничних вантажних вагонів. До робочої групи будуть залучені: керівники промислових підприємств району та станції Костопіль, працівники райдержадміністрації.

 До уваги суб’єктів господарювання будівельної, деревообробної, добувної, каменепереробної, лісової та сільськогосподарської галузей, водіїв вантажних перевезень!

З метою збереження автомобільних доріг загального користування, попередження їх передчасного руйнування районна державна адміністрація просить дотримуватися вимог законів України «Про автомобільні дороги», «Про автомобільний транспорт», постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» та встановлених законодавством вагових та габаритних норм і параметрів при завантаженні транспортних засобів.

У Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4660-д «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» (щодо дотримання вагових або габаритних норм і/або умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі)».

Законопроектом пропонується наступне:

– під час внутрішніх перевезень вантажів забороняється допускати перевищення встановлених законодавством вагових або габаритних норм при завантаженні транспортних засобів та/або порушення умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі;

– водій транспортного засобу зобов’язаний перевіряти вагові або габаритні параметри завантаженого автомобільного транспортного засобу; також він може відмовлятися від перевезення вантажу в разі завантаження транспортного засобу з перевищенням встановлених законодавством вагових або габаритних норм і/або з порушенням умов;

– відправник вантажу за договором про перевезення вантажу зобов’язаний забезпечити своєчасне та повне оформлення документів на перевезення вантажу і надавати вантаж до перевезення з дотриманням встановлених законодавством вагових або габаритних норм при завантаженні транспортних засобів;

– автомобільний перевізник зобов’язаний здійснювати контроль за додержанням вантажоперевізником, встановлених законодавством вагових або габаритних норм, та/або умов, визначених у договорі на перевезення;

–  порушення  водієм встановлених законодавством вимог щодо габаритно-вагових норм при перевезенні вантажу — штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 тис. грн).

На дорогах державного значення працює пересувний габаритно-ваговий комплекс, який здійснює контрольні зважування вантажівок вагою понад 24 тони та навантаженням на вісь понад 7 тонн. Спочатку вантажівку зважують, визначаючи масу, наскільки вантаж перевищує встановлені норми. Дані пересувного габаритно-вагового комплексу автоматично обробляє спеціалізована комп’ютерна програма та, якщо було встановлено перевищення параметрів, працівники Укртрансінспекції складають акт про порушення.

P.S. На початок березня водіїї-порушники 35 вантажівок на Львівщині  сплатили штрафу на суму 5 366,36 євро.

Обговорили питання підвищення вартості проїзду на приміських маршрутах

 19 січня 2017 року, у райдержадміністрації відбулася зустріч із місцевими перевізниками.

Підвищення цін на проїзд в автобусах приміських маршрутів  загального користування перевізники аргументують здорожчанням цін на пальне, автозапчастини та збільшенням податкових нарахувань.

У результаті домовленостей власники маршрутів погодили тариф  на проїзд в межах району 60 копійок за пасажиро-кілометр та вирішили ввести в дію нові тарифи на перевезення  пасажирів із 23 січня 2017 року.

Захід відбувся за участі голови райдержадміністрації Олександра Середи та президента громадської організації «Союз  перевізників України» Валентина Демчука.