Повх Віталій Віталійович

Начальник

Відділу економічного та інвестиційного розвитку

Мелейчук Ігор Миколайович

Головний спеціаліст відділу економічного та інвестиційного розвитку

Дідич Тетяна Вікторівна

Головний спеціаліст відділу економічного та інвестиційного розвитку

Положення про відділ

Посадова інструкція начальника відділу

Контакти

0365724447

econom5@ukr.net

econom6@ukr.net

Графік роботи

Понеділок – Четвер:
 • з 9:00 до 18:15

П’ятниця:

 • з 9:00 до 17:00
 • напередодні святкових днів тривалість роботи працівників скорочується на одну годину

Субота – Неділя:

 • вихідний

Оголошуємо конкурс історичних проектів для молоді

Представництво Асоціації Німецьких Народних Університетів в Україні (DVV International Ukraine)  у партнерстві із Всеукраїнською асоціацією викладачів історії “Нова Доба” оголошує конкурс історичних дослідницьких проектів для молоді.

Проведення досліджень на тему місцевої історії, збереження об’єктів культурної спадщини, організація роботи місцевих музеїв, популяризація історичної минувшини, проведення мистецьких фестивалів – усе це не лише сприяє формуванню національної чи локальної ідентичності, а й може дати поштовх розвитку місцевих громад. Саме громада, її минуле, її ідентичність, стають сьогодні визначальними, особливо у світлі процесів децентралізації.

Саме тому, тема нашого конкурсу: “Історія моєї громади: Минуле для спільного майбутнього”

Конкурс має на меті привернути увагу до місцевої історії та допомогти молодим людям краще зрозуміти методи історичного дослідження.

Завданням конкурсу – є залучення молоді до історико-пошукової роботи, спрямованої на дослідження локальних історичних пам’яток, подій, постатей.

ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?

Участь у програмі можуть взяти учні шкіл, студенти коледжів та молодь у віці від 14 до 18 років під керівництвом тюторів (вчителів історії, працівників освіти, музеїв, краєзнавців, громадських активістів, які займаються дослідженням та популяризацією історичного минулого своєї громади).

Брати участь у конкурсі можна як у складі невеликих груп (наприклад, члени гуртка, клубу, ініціативної групи тощо), так і у складі цілого класу. Комунікація організаторів конкурсу з групами здійснюється через тюторів.

Учасники матимуть можливість:

 • створити для своєї громади історичний бренд,
 • попрацювати над командним історичним дослідженням,
 • здобути навички фахового вивчення історичного минулого,
 • розказати про свій проект широкій аудиторії,
 • реалізувати проект, спрямований на промоцію історії, збереження історичної спадщини
 • долучитися до формування локальної культури пам’яті.

Переможці конкурсу візьмуть участь у молодіжній академії EUSTORY, що відбудеться у листопаді 2018 року в Берліні.

ХТО ТАКІ ТЬЮТОРИ?

Тьютори — це наставники, які зможуть організувати роботу команд, та будуть курувати дослідницькі проекти учнів. Це може бути вчитель історії у школі, працівник музею, екскурсовод, студент університету. Ключова вимога – аби потенційний тьютор мав доступ до молоді відповідного віку та міг організувати дослідження.

head_logoЗа підсумками проекту, тьютори отримають сертифікат від організаторів.

ЯК ЗРОБИТИ ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ?

Дослідницький проект, який подається на конкурс, складається з 3 частин:

Історичне дослідженняХроніка дослідження та Пропозиції із застосування дослідження на користь громаді.

ЩО ОЦІНЮВАТИМЕ ЖУРІ?

 • Саме дослідження (детальні критерії можна переглянути за посиланням);
 • Наявність заповненої хроніки проекту, у якому учасники будуть описувати процес проведення дослідження, відповідаючи на певні питання;
 • Пропозиції щодо можливого використання дослідження на користь громаді.

ЯК СТАТИ УЧАСНИКОМ?

Тьютор до 25 січня 2018 року реєструє свою команду за посиланням

До 31 березня 2018 року включно тьютор надсилає Дослідницький проект на електронну адресу eustory.ukraine@gmail.com

Протягом квітня-травня 2018 року журі оцінює надіслані роботи та відбирає команди переможців.

Командам, які представлять найцікавіші Дослідницькі проекти, буде надано фінансову підтримку для втілення заявлених пропозицій.

Для отримання додаткової інформації можна звернутися до координатора проекту за адресою:

eustory.ukraine@gmail.com або написати нам у Facebook

 Проект реалізується представництвом DVV International в Україні у партнерстві з Фондом Кьорбера та у співпраці з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін “Нова Доба”, міжнародною мережею історичних конкурсів EUSTORY за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. 

Гранти на мікропроекти від посольства Федеративної Республіки Німеччини
Kleinstprojekte_2018_ukr

Мікропроекти – це заходи/проекти з коротким терміном реалізації (проект повинен бути реалізований до 15.10.2018), спрямовані на поліпшення базових потреб бідних і вразливих верств населення та на забезпечення довгострокового ефекту від проекту.

Важливе зауваження:

Розглядаються і обробляються лише повністю заповнені, зрозумілі та переконливі заявки з планом фінансування.

Хто може подавати заявку?

Організації/установи/спілки/неурядові організації (АЛЕ не підприємства і не ОСББ – об′єднання співвласників багатоквартирних будинків) з усіх інших областей, які не спроможні самостійно профінансувати свій проект, можуть до закінчення строку подання заявок (23.02.2018) подавати їх до Посольства. Для цього необхідно використовувати лише наданий Посольством формуляр заявки, який має бути заповнений повністю.

Для заявників зі Сходу України:

Організації/установи/спілки/неурядові організації з Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Запорізької областей подають заявки до Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина Проспект Дмитра Яворницького, 1 а (колишній проспект Карла Маркса), офіс 301 49005 м. Дніпро Тел. +38 056 756 89 60 (комутатор) Факс: +38 056 756 89 66 E-Mail: info@donezk.diplo.de

Умови надання фінансової підтримки проекту

Посольство підтримує організації/установи/спілки/неурядові організації у здійсненні їхніх проектів шляхом надання часткового фінансування, за умови, що заявник не може самостійно реалізувати свій проект. Це означає у будь- якому випадку обов’язкову наявність власного внеску заявника (також і нефінансового, наприклад, у формі виконання робіт власними силами, надання транспортних послуг чи приміщень, технічного нагляду або сервісних послуг). Можливе часткове фінансування третіми сторонами (приватними донорами, громадами, місцевими підприємцями).

Примітка: Умовами проекту НЕ визначається мінімальна обов’язкова частка фінансового внеску заявника або третьої сторони.

Максимальна сума грантового сприяння, що надається Посольством, становить, як правило, 8 000 євро.

 Закупівлі, які мають бути здійснені у рамках проекту, відбуваються виключно в Україні.
 За можливості, слід зібрати не менше трьох незалежних комерційних пропозицій/кошторисів від місцевих постачальників товарів чи послуг і подати їх у задокументованому вигляді (на вимогу).
 Проект не повинен призводити до повторних зобов’язань Посольства.
 Одна організація/об’єднання/установа може подати лише одну заявку.
 Ініціатор/виконавець проекту повинен бути в змозі самостійно нести поточні витрати (оплата персоналу, електроенергії, газу, опалення, витратних матеріалів тощо) або заробляти кошти на їхнє покриття за рахунок проекту.

Заходи з надання підтримки окремим приватним особам, ОСББ, комерційним підприємствам чи органам влади, а також субсидіювання поточних витрат (зарплати, витратні матеріали, електроенергія, газ, транспортні витрати, телефонні рахунки тощо) організацій-заявників не можливі. Так само неможливою є закупівля автомобілів.

Термін подання заявок

Будь-ласка, подайте Ваші заявки до 23.02.2018 (заявки з датою відправки на поштовому штампі пізніше 23.02.2018 розглядатися не будуть). Заявний формуляр

Заявний формуляр

Ви знайдете на інтернет-сторінці Посольства за адресою: http://www.kiew.diplo.de/contentblob/5195112/Daten/8074012/Antrag_Kleinstprojekte.docxПрохання заповнити повністю формуляр зручною для вас мовою, при цьому долучений короткий опис проекту (пункт 5а) необхідно скласти лише німецькою чи англійською мовою (макс. 500 знаків), після чого формуляр має бути підписаний двома відповідальними особами організації-заявника. Заявка і долучений до неї план фінансування (див. зразок в кінці формуляра) мають бути зрозумілі та переконливі. Особливо це стосується мети проекту в рамках реалізації політики співпраці задля розвитку (пункт 5 b заявки):

-Які дефіцити/проблеми мають бути вирішені?покриті цим проектом?
– Які цілі переслідує цей проект?
– На кого розрахований проект/кому він принесе користь?
– За допомогою яких заходів мають бути досягнуті його цілі?

Надішліть цю заявку з планом фінансування виключно поштою на адресу:

Посольство Німеччини в Україні
Економічний відділ (wi-13)
вул. Богдана Хмельницького, 25
01901 Київ

Якщо після детального вивчення цієї пам’ятки у Вас залишились запитання, надсилайте їх електронною поштою на адресу: wi-13@kiew.diplo.de, тел.: 044 2811 166

Важливе зауваження:

– Розглядаються і перевіряються лише повністю заповнені, зрозумілі та переконливі заявки з планом фінансування.
– Підтвердження про надходження Вашої заявки не надається.
– Рішення щодо Вашої заявки буде надіслано лише електронною поштою. Тому особливо важливим є повне і правильне зазначення Вашої електронної адреси на сторінці 1 формуляра заяви.
– Пояснення щодо відхилених заявок не надаються. Повернення поданих документів не здійснюється.

Важливе зауваження для заявників зі Сходу України:

Організації/установи/спілки/неурядові організації з Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Луганської та Запорізької областей подають заявки до

Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина
Проспект Дмитра Яворницького, 1 а (колишній проспект Карла Маркса), офіс 301
49005 м. Дніпро
Тел. +38 056 756 89 60 (комутатор)
Факс: +38 056 756 89 66
E-Mail: info@donezk.diplo.de

Пам’ятка [pdf, 338.53k]

Заява [vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document, 36.44k]

Заява (німецькою) [msword, 48.5k]

До уваги суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю на території Костопільського району
13 липня 2017 року відбулося засідання районної робочої групи для вжиття заходів із виявлення та залучення до сплати до місцевих бюджетів платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, які здійснюють діяльність на території Костопільського району, де розглядалось питання проведення позапланових перевірок фізичних осіб – приватних підприємців, які працюють з порушенням законодавства України, а саме не мають ліцензій на право роздрібної торгівлі горілчаними та тютюновими виробами (далі – ліцезії).

Протягом червня місяця робочою групою проведено аналіз реєстру  виданих ліцензій по Костопільському районі і встановлено 32 торгові точки на території сільських рад, що не платять акцизний податок та не застосовують  реєстратори розрахункових операцій.

В підсумку вирішено направити означений перелік суб’єктів господарювання до Головного управління ДФС у Рівненській області, з метою організації позапланових перевірок. Для відома найбільший штраф за вказані порушення складають 17 тис. грн., проте вартість ліцензії для сільської місцевості лише 500 та 250 грн. на алкоголь та тююн відповідно.

З цією метою, Костопільська райдержадміністрація звертається до приватних підприєців, що торгують з порушеннями,  в найкоротший термін придбати ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами та легалізувати свою діяльність, адже це також і запорука розвитку сільських рад, наповнення місцевих бюджетів, реалізація різного роду соціальних проектів.

Децентрацізація влади
Про реформу №1 в Україні

Наразі відбувається реформа лише базового рівня адміністративно-територіального устрою – шляхом добровільного об’єднання: при закладені стимулів та орієнтирів з боку держави, формуються спроможні громади. Нові громади, видається, ніяк не можуть вписатися в одну систему зі старими районами. І не повинні, адже згідно концепції реформи, буде побудована нова система адмінтерустрою, що включає трансформацію районів та утворення госпітальних округів.

          З доповіддю  по даному питанню виступив  25 травня 2017 року в приміщенні обласної державної адміністрації „архітектор реформи” директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак, який відвідав з робочим візитом у Рівненську область.

Детальніше про реформу адмінустрою на сайтах:

http://decentralization.uacrisis.org/  та

http://decentralization.gov.ua/news/item/id/5467

Райлікарня може отримати грантову допомогу на дороговартісне медобладнання
japan

        Костопільською райдержадміністрацією підготовлено та подано заявку на отримання грантової допомоги Посольства Японії в Україні по проектах з людської безпеки програми «Кусаноне».

       У разі перемоги у відборі Костопільська центральна районна лікарня зможе отримати дороговартісне медичне обладнання. Зокрема, це УЗД апарат «Siemens» з доплерівською приставкою та гастрофіброскоп з джерелом світла, відсмоктувачем, біопсійними щипцями, інвектором для гемостазу. Орієнтовна вартість проекту 59834 дол. США (1618485 грн.).

На Рівненщині обрали 40 найкращих підприємств, із яких два - з Костопільщини

DSC08512

40 підприємств Рівненщини стали переможцями обласного конкурсу якості продукції, товарів, робіт та послуг «Лідер якості Рівненщини». Їх обрали серед сотні претендентів. Загалом відзнаки отримали виробники будівельних матеріалів, виробів з текстилю, скла, твердопаливних котлів, дверей, вікон, агропродукції.

Участь у конкурсі дозволить підприємствам маркувати свою продукцію логотипом Конкурсу «Лідер якості Рівненщини», розширити рекламу своєї продукції, підвищити інвестиційну привабливість та їхній імідж.

Зокрема два підприємства Костопільщини стали переможцями у номінації «Товари виробничо-технічного призначення»:

ТзОВ «Свиспан Лімітед», ПрАТ «Костопільський завод скловиробів».

ПОСОЛЬСТВО ІЗРАЇЛЮ В УКРАЇНІ ОГОЛОШУЄ ПРО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА КОРОТКОСТРОКОВЕ НАВЧАННЯ

Інноваційні технології в садівництві та виноградарстві

Курс призначений для учасників з сільськогосподарських організацій, підприємств і проектів, що займаються нижчепереліченими темами на регіональному, державному та міжнародному рівні.

Учасники курсу повинні мати вищу освіту і досвід практичної роботи в даній області не менше 3 років.

Курс буде проводитися з 21 травня по 9 червня в кібуці Шфаїм, розташованому між Тель-Авівом і Нетаніею.

Основні теми

• Культури: листопадні зерняткові і кісточкові, виноград столових і винних сортів

• Технології вирощування саджанців

• Агротехнічні прийоми вирощування промислового врожаю

• Зрошення та внесення добрив

• Інтегрований метод боротьби з шкідниками – Integrated Pest Management (IPM)

• Прибирання, сортування, калібрування і інтегрований підхід до дотримання якості продукції, виноробні

• інструкторського служби Ізраїлю в сільському господарстві

• “Know-how” і виробники обладнання інноваційних технологій

Мета програми:

обговорити зі слухачами курсу інноваційні технології, практику вирощування в закритому і відкритому грунті в садівництві та виноградарстві яка застосовується в Ізраїлі в аридних і семіарідних кліматичних зонах з урахуванням можливості їх адаптації до місцевих умов країн-учасників.

Стипендії на навчання:

MASHAV пропонує обмежене число стипендій.

Стипендія покриває вартість навчання, включаючи лекції та практичні заняття на місцях, проживання в кімнатах на двох з повним пансіоном (два учасники в кімнаті), страхування здоров’я і доставку з аеропорту і назад в аеропорт.

Вартість квитків на літак і добові покриваються стипендією.

Анкети приймаються Посольством до 31 березня 2017 року!

Анкети і Правила участі: http://embassies.gov.il/kiev/mashav/Pages/AnketiMASHAV.aspx

Основні питання перед заповненням анкети: http://embassies.gov.il/kiev/mashav/Pages/MashavFAQ.aspx

Грантова програма «Відкриті двері» для підтримки короткострокових ініціатив громадських організацій

Цей конкурс на отримання гранту (надалі – конкурс) є частиною Програми сприяння громадській активності «Долучайся!». Метою Програми є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Коротка інформація

Згідно з гнучким і адаптивним підходом Пакту до реагування на виклики та можливості, які виникають, проект «Долучайся!» створив грантову програму швидкого реагування з метою задовольнити нагальні та поточні потреби громадянського суспільства.

Цілі і завдання конкурсу на отримання гранту

Метою цього конкурсу є підтримка короткострокових (від одного до дев’яти місяців) ініціатив громадських організацій, спрямованих на задоволення виникаючих потреб у залученні громадян та досягнення вимірюваних результатів.

Завданням цього конкурсу є сприяння залученню громадян та просування громадського активізму, обміну знаннями та навичками між громадянами.

Пріоритетні напрямки

Програма «Долучайся!» в першу чергу приділяє увагу ключовим демократичним реформам та таким наскрізним питанням, як, наприклад: боротьба з корупцією, децентралізація, прозорість і підзвітність уряду (включаючи періоди виборчих кампаній), інклюзивний розвиток (осіб з обмеженими фізичними можливостями, внутрішньо переміщених осіб (ВПО), осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією (ЛГБТІ), а також інших вразливих груп, молоді) та євроінтеграція.

Заходи та види діяльності в рамках проектів можуть включати, але не обмежуючись, наступні:

реагування на виникнення непередбачуваних питань у процесі розробки нормативно-правової бази;
міжрегіональні обміни;
організація заходів та участь у заходах;
ініціативи громад та мобілізація громадян для участі у заходах;
заходи спрямовані на боротьбу з корупцією;
молодіжні ініціативи та студентське самоврядування.

Очікувані результати:

підвищено рівень залучення громадян;
розроблено та розповсюджено ефективні та інноваційні медіа продукти;
громади споряджені механізмами та інструментами залучення громадян;
обстоювані та запущені ініціативи громад;
підвищено представництво маргіналізованих груп населення у процесах прийняття рішень, громадського нагляду та у житті громад;
на регіональному та локальному рівнях з’являються та успішно розвиваються і діють активісти та нові ініціативи на чолі з організаціями громадянського суспільства.
Критерії відповідності

Офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства з усіх регіонів України запрошуються до подання проектних пропозицій.

Критерії відбору:

відповідність вказаним цілям конкурсу;
усталена організаційна структура;
потенційна спроможність налагоджувати контакт з громадами і громадянами;
потенційна спроможність досягати сталих результатів, які будуть тривати після закінчення проекту.
Орієнтовна тривалість гранту: 1-9 місяців.

Розмір гранту: до $20,000.

Кінцевий термін подання проектних пропозицій

Немає. Цей конкурс є безстроковим. Пакт буде переглядати проектні пропозиції на постійній основі. Заявники отримуватимуть рішення протягом 45 днів з моменту, коли Пакт отримає повний пакет проектної пропозиції.

Важливо знати, що:

в рамках цього конкурсу Пакт не може надавати гранти підприємствам, політичним партіям, державним інституціям, релігійним організаціям або фізичним особам;
проектні пропозиції повинні бути подані українською або англійською мовою;
заявникам буде повідомлено про статус розгляду їхньої пропозиції письмово на електронну пошту;
рішення конкурсної комісії є остаточним і не підлягає перегляду;
подані пропозиції не можуть бути повернені або розглянуті повторно.
Порядок подання грантових пропозицій

Будь ласка, завантажте та використовуйте форму заявки на отримання гранту за програмою «Відкриті двері», форму бюджету та форму описової частини бюджету за цим посиланням. Грантові пропозиції приймаються за електронною адресою grants.engage@pact.org.ua з темою листа: «Відповідь на конкурс “Відкриті двері”.

Джерело інформації: http://www.prostir.ua/?grants=hrantova-prohrama-vidkryti-dveri-dlya-pidtrymky-korotkostrokovyh-initsiatyv-hromadskyh-orhanizatsij

Початок надання грантів у сфері сільського господарства

Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток»), що здійснюється компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк»., оголошує про початок надання грантів у межах свого Фонду стратегічних інвестицій згідно з Річним програмним запитом (APS) №01. Запрошуємо зацікавлені підприємства надсилати концепції проектів для інвестування діяльності, спрямованої на збільшення доданої вартості у плодоовочевому та м’ясомолочному секторах, впровадження нових технологій переробки та післяврожайної обробки продукції, впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції, розширення ринків її збуту.


Гранти за цією програмою надаватимуться:
• малим і середнім підприємствам і підприємцям – виробникам сільськогосподарської продукції (МСП);
• сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (СОК) та їх об’єднанням;
• малим і середнім підприємствам (МСП) в сфері агропромислового сектору (переробка, логістика, збут, тощо);
• галузевим сільськогосподарським асоціаціям

Загальною метою цієї програми грантів є розширення ринків збуту та збільшення доданої вартості продукції МСП та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Проект насамперед підтримає такі пропозиції, які слугуватимуть моделями найкращої практики для реплікації та розширення в майбутньому.

Конкретні цілі програми включають:
1) заохочення інвестицій у нові технології, модернізацію інфраструктури (післяврожайної діяльності, первинної переробки, зберігання, пакування, сушіння, засолювання, консервування, тощо);
2) удосконалення холодного ланцюга/логістики з метою зменшення втрат після збору врожаю;
3) заохочення інвестицій МСП у розробку нових продуктів, удосконалення процесів/системи збуту, тощо відповідно до вимог ринку;
4) впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції (стандарти Global GAP, HACCP, інші);
5) створення нових та/або розширення напрямків діяльності діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
6) створення нових робочих місць та підвищення продуктивності праці.

Очікувані результати/ індикатори виконання програми:
Кожен грант повинен безпосередньо сприяти і забезпечити досягнення принаймні чотирьох з п’яти зазначених нижче результатів:
1) впровадження нових технологій виробництва, переробки та післяврожайної обробки сільськогосподарської продукції та, як результат, підвищення продуктивності щонайменше на 15%;
2) збільшення частки продукції, що реалізується на організованих ринках, у секторі овочів та фруктів на 5%, молока на 10%, м’яса на 3%;
3) впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції та забезпечення не менше ніж 50% збуту продукції за міжнародними стандартами;
4) залучення додаткових інвестицій (власні кошти; зовнішні інвестиції; кошти програм державної підтримки та місцевих бюджетів; донорського співфінасування, крім коштів USAID), лізингу або кредитів для придбання нового технологічного обладнання та модернізації свого виробництва у розмірі не менше суми гранту;
5) створення не менше одного нового робочого місця на 10 працюючих, з яких щонайменше половина будепередбачена для працевлаштування жінок та/або представників вразливих груп (тобто груп людей, які наражаються на більш високий ризик бідності та соціальної ізоляції, ніж населення в цілому, таких як етнічні і сексуальні меншини, внутрішньо переміщені особи, інваліди, бездомні, особи, що намагаються подолати зловживання забороненими речовинами. Всі зазначені особи часто стикаються із труднощами, такими як низький рівень освіти, безробіття або зайнятість, що не відповідає рівню кваліфікації, які можуть призвести до ще більшого соціального виключення).

Проект «Агросільрозвиток» планує надати протягом 2017 року приблизно 30 млн. гривень в рамках цього Річного програмного запиту (APS) через 25 запланованих грантів. Очікується, що сума кожної грантової угоди може коливатися в межах від 650 тис. грн. до 3 млн. грн., але кінцева сума залежатиме від грантової діяльності та остаточних переговорів і може виходити за межі цього діапазону. Очікується, що термін дії будь-якої грантової угоди за даним запитом не перевищуватиме 12 місяців.
Приблизна дата початку грантової діяльності за даним запитом – 20 березня 2017 року. Тип гранту буде визначений у процесі переговорів.

Проект «Агросільрозвиток» планує проводити оцінку та відбір концепцій проектів для надання грантів у декілька прийомів протягом 2017 року.
Концепції грантових проектів для розгляду в першому раунді мають бути подані не пізніше 17.00 за місцевим часом 20 лютого 2017 року. Для участі у наступних раундах заявки можуть подаватись упродовж всього 2017 року та розглядатимуться по мірі надходження.

Усі питання щодо цього оголошення просимо надсилати Дмитру Бєлону, менеджеру грантів, на електронну адресу: grants@ukraineards.com. На прохання заявників проект USAID «Агросільрозвиток» допомагатиме заявникам зрозуміти процедуру подання заявок і може надати консультацію щодо підготовки заявки.

Вимоги до реципієнтів, цільові ланцюжки доданої вартості та географічні зони, у підтримці яких найбільше зацікавлений проект, процедуру подання заявки, критерії відбору та іншу важливу інформацію про цю грантову програму проекту USAID «Агросільрозвиток» дивіться у Річному програмному запиті №.01.

Для того, щоб дати відповідь на запитання потенційних отримувачів грантів, проект USAID «Агросільрозвиток» час від часу проводитиме семінари, де пояснюватиме процедури і вимоги проекту щодо підготовки заявки і реалізації грантів. Перший семінар планується провести в лютому 2017 р. Точну дату буде повідомлено додатково через ті самі інтернет-сторінки, на яких розміщений цей Річний програмний запит. Семінари проводитимуться у офісі проекту USAID «Агросільрозвиток», або, на запит учасників конкурсу, в іншому регіоні чи дистанційно – у формі веб- або скайп конференції.

Зацікавлені заявники, які відповідають критеріям прийнятності (див. Розділ ІІІ Річного програмного запиту) та бажають взяти участь у семінарі, повинні підтвердити свою присутність, надіславши прізвище, ім’я та по-батькові учасника і назву організації на адресу grants@ukraineards.com. Присутньою на семінарі може бути лише одна особа від кожної організації.

Річний програмний запит №01 проекту USAID «Агросільрозвиток» та форму заявки можна завантажити тут: https://drive.google.com/open

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ! ОБЕРЕЖНО — ДО ВАС МОЖУТЬ ЗАВІТАТИ ПСЕВДОІНСПЕКТОРИ!

Державна служба України з питань праці попереджає підприємців, що в регіонах зафіксовано випадки відвідування приватних підприємців шахраями під виглядом державних інспекторів, які нібито мають перевірити питання укладання трудових договорів та оплати праці найманих працівників. Погрожуючи великими штрафами, псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші. Про такі факти повідомили регіональні підрозділи Держпраці у Київській, Дніпропетровській, Львівській та Полтавській областях.

Звертаємо увагу, що під час інспекційних відвідувань роботодавець має право вимагати у осіб, які прийшли для здійснення перевірки, пред’явити службові посвідчення і направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця та переписати дані службових посвідчень. Якщо вказані особи відмовляються надати документи, необхідно викликати поліцію для з’ясування їх повноважень.
Співробітники Держпраці, у яких немає службових посвідчень та направлення на проведення перевірки, не мають права здійснювати перевірки. Суб’єкт господарювання має право не допускати осіб, що прибули з метою перевірки, якщо вони не пред’явили вказаних документів.

У разі виникнення підозри слід звертатися до підрозділів Національної поліції або органів Держпраці.

План проведення перевірок суб’єктів господарювання (виробничих об’єктів)
Управлінням Держпраці у Рівненській області на 2017 рік можна переглянути ТУТ

Дошкільний навчальний заклад №3 «Сонечко» м. Костополя має нові вікна

25 січня 2017 року відбувся огляд проведення робіт по заміні вікон на нові з металопластиковими склопакетами у Костопільському дошкільному навчальному закладі № 3 «Сонечко»,  в якому взяли участь координатор обласного ресурсного центру розвитку громад Ольга Кашевська, координатор районного ресурсного центру Віталій Повх, завідувач ДНЗ №3 Любов Гергелюк, голова та члени громадської організації «Розвиток дошкілля Костопільщини».

У рамках Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду –ІІІ»  (муніціпальний напрямок) впроваджується мікропроект організації громад «Розвиток дошкілля Костопільщини» – «Капітальний ремонт дошкільного навчального закладу №3 «Сонечко» (заміна вікон і дверей)»  загальною вартістю 268,78 тис. грн., в тому числі грантові кошти – 173,88 тис. грн., кошти громади – 13,5 тис. грн., кошти міського бюджету – 81,4 тис. грн.

Незважаючи на те, що партнерами проекту виступає Костопільська міська рада, до реалізації активно долучився і  районний  ресурсний центр розвитку громад, що створений при відділі економічного та інвестиційного розвитку райдержадміністрації. Зокрема, ним проведено методичний супровід та частково оформлення необхідних документів від моменту виготовлення проектно-кошторисної документації до втілення заходів мікропроекту в життя.

Через брак коштів на зборах громадської організації прийнято рішення здійснити заміну вікон у дошкільному навчальному закладі лише в спальних кімнатах, але навіть цього уже досить для покращення температурного режиму в дитячому садку в цілому та збереження здоров’я дітей, що відвідують заклад.

На об’єкті зараз працює 2 бригади підрядника ТзОВ „Євробут-М”.

Лише тісною співпрацею між усіма гілками влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями можна досягти конкретних результатів  для добробуту жителів Костопільського району.

Форум місцевого розвитку Костопільського району спільно з ЄС та ООН

25 січня 2017 року відбувся Форум місцевого розвитку Костопільського району по впровадженню Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду –ІІІ», в якому взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Середа, голова районної ради  Сергій Ткачук, заступник голови райдержадміністрації Оксана Кіптель, заступник голови районної ради Юрій Кузнюк, координатор Обласного ресурсного центру розвитку громад Ольга Кашевська, члени Форуму, голови громадських організацій – учасників Проекту.

До відома, Форум місцевого розвитку є дорадчо-консультативним органом, що сприяє реалізації впровадження проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» на рівні керівництва району.

Костопільський район із кінця 2014 року є учасником Проекту (3 фази) по сільському, а з 2015 року також і по міському компоненту впровадженння.

До присутніх звернувся Олександр Середа. У своєму виступі голова  райдержадміністрації підвів підсумки роботи у 2015-2016 роках і підкреслив, що Європейський Союз та ООН є нашими стратегічними партнерами і ми всі очікуємо на подальшу співпрацю, реалізацію нових проектів.

Пройшло трохи більше двох років і можемо побачити конкретні результати від співпраці, зокрема це те, що 4 сільські громадські організації змогли втілити в життя свої ідеї та  вирішити місцеві проблеми. Сьогодні маємо сучасне діодне освітлення в с. В. Любаша, зокрема і по транзитних дорогах; замінено майже більшу половину вікон у Великомидській ЗОШ; у 2016 році введено в експлуатацію оновлений ФАП в с. М.Стидин та здійснено комплексну термомодернізацію будівлі ФАПу с. Пеньків. Загалом вартість реалізованих мікропроектів складає 1 млн. 392 тис. грн., в тому числі отримані грантові кошти від партнерів – 934,59 тис. грн (67%), залучені кошти обласного бюджету в розмірі 112,5 тис. грн., районного та сільських бюджетів відповідно 165,0 та 107,5 тис. грн., і найголовніше – залучені кошти громад учасників – 72,3 тис. грн. (5%).

У 2015 – 2016 роках проект ЄС/ПРООН МРГ- ІІІ діяв паралельно по муніціпальному напрямку в м. Костопіль. За два роки вдалося здійснити ремонт покрівлі у 5 багатоповерхових будинках загальною вартістю майже 3,6 млн. грн., провести утеплення фасадів теж у 5 будинках – 2,99 млн. грн.

 Сьогодні ще тривають роботи по встановленню вікон в дошкільному закладі м. Костополя №3 «Сонечко» та ремонт покрівлі в ДНЗ №4  «Берізка», загальними вартостями відповідно 268,8 та 234,8 тис. грн.

Ще одне питанням, яке було розглянуто на Форумі – початок робіт із  встановлення цілей сталого розвитку на 2016-2030 роки, враховуючи 17 глобальних цілей ООН подолання бідності до 2030 року, прийнятих у вересні 2015 року на 70-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.  Отож, сьогодні постало завдання інтегрувати визначені глобальні цілі до районних стратегічних програмних документів.

У підсумку прийнято резолюцію Форуму, в якій рекомендовано при розробці стратегії сталого розвитку Костопільського району на 2017-2020  роки врахувати та інтегрувати визначені глобальні цілі ООН та їх індикатори досяжності.

Припинення ФОП

Із 1 січня 2017 року набув чинності Закон №1774-VIII, який вніс зміни до Закону про ЄСВ. Відповідно до змін підприємці, які не одержуватимуть доходів в 2017 році, зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок (далі – ЄСВ), мінімальний розмір якого з 1 січня 2017 року становить 704 грн.  До 1 січня 2017 року такі підприємці могли не сплачувати ЄСВ. Ці зміни стосуються підприємців, які під час простою в роботі перейшли з єдиного податку на загальну систему оподаткування, а також осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, та осіб, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Внаслідок прийнятих змін у грудні 2016 року, загальна кілкість підприємців по Україні впала на 128 402. Найбільше закрились підприємці роздрібної (43275) та оптової (8931) торгівлі , складських (10798) та транспортних послуг (7040).

Протягом грудня 2016 року у Рівненській області припинили свою діяльність 3211 підприємців, в тому числі в Костопільському районі – 336 од. Проте, спостерігається перехід ФОП на спрощену систему оподаткування. Так станом на 01.01.2017 кількість таких суб’єктів складає 1135 і в порівнянні з 2016 роком збільшилась на 26 одиниць. За даними аналітиків це означає поступову легалізацію бізнесу.

На засіданні 18 січня 2017 року народні депутати – члени Комітету з питань промислової політики та підприємництва підтримали прийняття у першому читанні та в цілому законопроект про відтермінування на 3 місяці (до 1 квітня 2017 р.) набрання чинності норми про сплату «сплячими» ФОПами мінімального ЄСВ у 704 грн.

Таким чином, на думку Комітету, проект Закону  забезпечить недопущення несправедливої сплати фізичними особами-підприємцями (що перебувають на загальній системі оподаткування, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність) ЄСВ внаслідок неочікуваної зміни законодавства. З цією метою і пропонується забезпечити фізичним особам-підприємцям перехідний період (3 місяці) для проведення необхідних реєстраційних дій з припинення господарської діяльності у разі, якщо вони її фактично не здійснюють чи не планують здійснювати.

123

План підготовки структурними підрозділами райдержадміністрації проектів регуляторних актів

П Л А Н

підготовки проектів регуляторних актів Костопільської районної державної адміністрації на 2017 рік

 

№ пор.

Вид проекту

 

Назва проекту

 

Ціль прийняття

 

Термін    підготовки Орган відповідальний за підготовку проекту

Динаміка росту середніх цін на основні продукти харчування на споживчому ринку в Костопільському районі в порівнянні 1 січня 2017 року до 1 січня 2016 року
Продукти харчування Одиниці виміру На продовольчих ринках відхилення, % В закладах торгівлі

 

відхилення, %

 

01.01.2016 01.01.2017 01.01.2016 01.01.2017
Борошно пшеничне вищого ґатунку кг 6,30-8,00 7,50-8,30 10,5 7,00-8,00 7,50-8,50 6,7
Хліб із борошна пшеничного вищого ґатунку кг  

7,00

 

7,00

 

7,00

 

7,00

Хліб із борошна пшеничного першого ґатунку кг  

6,65

 

6,65

 

6,65

 

6,65

Хліб житньо-пшеничний кг  

6,50

 

6,50

 

6,50

 

6,50

Цукор – пісок кг 14,00-16,00 14,00-15,00 -3,3 13,99-15,50 14,00-15,00 -1,7
Гречка кг 20,00-27,00 38,00-40,00 66,0 22,00-26,00 38,00-40,00 62,5
Рис кг 24,00-27,00 22,00-34,00 9,8 23,00-27,00 22,00-30,00 4,0
Олія л 22,00-30,00 25,00-30,00 5,8 21,00-29,50 25,00-30,00 8,9
Молоко л 8,00 12,00-15,00 68,8 9,00-14,00 12,00-19,00 34,8
Масло вершкове кг 55,00-72,00 80,00-132,00 66,9 55,00-85,00 80,00-132,00 51,4
Яйця курячі дес 25,00-27,00 35,00-40,00 44,2 23,00-26,00 21,50-27,00 -1,0
Макаронні вироби кг 12,00-16,00 9,50-20,00 5,4 11,00-18,00 9,50-20,00 1,7
Ковбаси варені 1 ґатунку кг 42,00-55,00 45,00-60,00 8,2 45,00-58,00 45,00-60,00 1,9
М’ясо яловичини кг 80,00-90,00 85,00-110,00 14,7 80,00-90,00 85,00-110,00 14,7
М’ясо свинини кг 70,00-85,00 65,00-90,00 70,00-85,00 65,00-90,00
Птиця кг 48,00-65,00 50,00-65,00 1,8 42,00-61,50 50,00-65,00 11,1
Картопля кг 4,00-5,50 3,00-3,50 -31,6 3,50-4,50 3,00-3,50 -18,8
Морква кг 9,00-12,00 4,00-5,00 -57,1 9,00-11,00 5,00 -50,0
Буряк кг 8,00-10,00 3,50-4,00 -58,3 7,20-10,00 3,50-4,00 -56,4
Цибуля кг 11,00-14,00 4,50-5,00 -62,0 12,50-14,50 4,50-5,00 -64,8

Програма соціально-економічного розвитку