Повх Віталій Віталійович

Начальник

Відділу економічного та інвестиційного розвитку

Мелейчук Ігор Миколайович

Головний спеціаліст відділу економічного та інвестиційного розвитку

Дідич Тетяна Вікторівна

Головний спеціаліст відділу економічного та інвестиційного розвитку

Положення про відділ

Посадова інструкція начальника відділу

Контакти

0365724447

econom5@ukr.net

econom6@ukr.net

Графік роботи

Понеділок – Четвер:
 • з 9:00 до 18:15

П’ятниця:

 • з 9:00 до 17:00
 • напередодні святкових днів тривалість роботи працівників скорочується на одну годину

Субота – Неділя:

 • вихідний

Фінансову підтримку на свої проекти можуть отримати підприємці Рівненщини
Бізнесмени Рівненщини мають можливість здешевити свої банківські позики на реалізацію власних проектів. Для цього їм необхідно взяти участь в обласній програмірозвитку малого і середнього підприємництва на 2018-2020 роки
Підприємцям-учасникам частково відшкодують відсотки за кредитами за кошти з обласного бюджету. Цього року закладено 800 тисяч гривень.

Підприємцям необхідно підготувати бізнес-план та подати його на розгляд комісії, яка обиратиме проекти. Термін подачі заявок продовжили до 29 березня.

Часткове відшкодування за банківськими позиками зможуть отримати бізнесмени, які розробили або реалізують проект, що передбачає:

впровадження енергозберігаючих та екологічно чистих технологій;

модернізацію, оновлення та розширення виробництва товарів (надання послуг, виконання робіт).

Отримати часткове відшкодування відсоткової ставки зможуть підприємці, які цього року вже взяли кредити на проекти, та ті, хто вперше за ними звернувся.

УМОВИ УЧАСТІ У ПРОГРАМІ

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

Прийом документів здійснюється департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації – організатором конкурсного відбору: з понеділка по четвер – з 9 до 1815 год., в п’ятницю з 9 до 17  год. (обідня перерва: з 13 до 14 год.) за адресою: місто Рівне, майдан Просвіти, 1, кабінет 402 до 29 березня 2019 року.

Довідкову інформацію щодо конкурсного відбору можна отримати за номером телефону: (0362) 695-215 або електронною поштою: mp-ekon@ukr.net.

 

http://www.rv.gov.ua/sitenew/main/ua/news/detail/57083.htm

Про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за 2018 рік

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Завдяки оновленню основних фондів та технічного переоснащення промислового виробництва в районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 15 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 8,7 відс. промислової продукції області. У 2018 році обсяг виробленої промислової продукції склав 3135,7 млн. грн., що на 848,2 млн. грн. більше 2017 року.  Індекс промислової продукції до 2017 року склав 137,1 відс. (область – 95,3 відс., Україна – 101,1 відс.). Обсяг реалізованої продукції становить 3260,3 млн. грн., у розрахунку на одну особу – 50,7 тис. грн. (по області – 32,4 тис. грн.).

За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

У 2018 році порівняно з 2017 роком підприємствами району у 3,9 раза збільшено виробництво меблів кухонних, на 12,4 відс. – каменю дробленого (щебеню), на 3,9 відс. – базальту, туфу вулканічного і каменю іншого, необроблених або начорно оброблених чи розпиляних на прямокутні або квадратні блоки та плити, у 2,8 рази – кетчупу і соусів томатних інших, на 13,8 відс. – виробів ковбасних та подібних продуктів з м’яса, на 11,5 відс. – соусів і продуктів для приготування соусів, приправ та прянощів змішаних інших.

Від господарської діяльності профільних промислових підприємств району за 2018 рік надійшло платежів до державного бюджету – 62,1 млн. грн., до місцевого бюджету – 52,4 млн. грн., що складає у загальнорайонному показнику надходжень до бюджетів відповідно 38,4 відс. та 26,6 відс.

Промислові підприємства району постійно працюють над впровадженням та оновленням виробничих потужностей, створенням нових робочих місць. Зокрема, упродовж 2018 року:

– на ПрАТ «Івано-Долинський спецкарׄ’єр» продовжувались роботи по реконструкції каменерізального цеху по переробці каменю базальту і гранітів, загальною вартістю 1,8 млн. грн. (пробний запуск був у листопаді 2018 року). Придбано екскаватор Volvo вартістю 1,5 млн.грн. Завершуються роботи по розширенню площ діючих кар’єрів №4 площею 3,8 га та №2 площею 2,87 га.

– на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» реалізовано інвестиційний проект «Модернізація виробничого устаткування» вартістю 260 млн. грн., що є рекордним показником для підприємства. За ці кошти проведено капітальний (холодний) ремонт ванної печі №1 із збільшенням її потужності до 140 тонн скломаси за добу (+15%), придбано нову дванадцятисекційну склоформуючу машину IS-12-2, проведений поточний ремонт іншого виробничого обладнання. Впродовж року підприємством освоєно 23 нових види продукції.

– на ТОВ Українські лісопильні» продовжувалась робота по реалізації другої черги інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів»  в обсязі 300 тис. куб. метрів.

– на ТОВ «Свиспан – Лімітед» продовжувалась робота з реалізації інвестиційного проекту «Модернізація існуючого виробництва, заміна старої лінії формування та пресування ДСП на нову фірми Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу»(2017 – 2019 роки), вартістю 25 млн. євро.

        – на АТ «Родина» освоєно 2 нових види хлібобулочних виробів (ріжки з джемом та багет «Колос» та  1- кондитерський (цукерки «Tri di chocolate).

На регіональному рівні визнано переможцями конкурсу «Лідер якості Рівненщини» ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» та ТзОВ «Свиспан Лімітед», що  дозволило підприємствам маркувати свою продукцію логотипом «Лідер якості Рівненщини», розширити рекламу своєї продукції, підвищити інвестиційну привабливість та їхній імідж. Крім того, ТОВ «Свиспан Лімітед» постійно бере участь у всіх виставкових заходах, де представляють колекції нових декорів меблевих плит від Swisspan By Sorbes.

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

За 11 місяців 2018 року сільгосптоваровиробниками району вироблено валової продукції на суму 33,454 млн. грн., що на 19,75 млн. грн. більше до минулого року (244,0 відс.). Ріст виробництва валової продукції обумовлений збільшенням валового збору зернових культур, та збільшення вирощування продукції тваринництва.

20 агроформувань здійснюють свою господарську діяльність на понад 14,0 тис. га. орендованих земель, сплативши до бюджетів всіх рівнів із початку 2018 року понад 5 млн. грн., що на 1,8 млн. більше, ніж в минулому році.

Упродовж останніх років у районі за рахунок прогресивних технологій збільшилися валові збори зернових, технічних, кормових культур, що дало можливість вийти на валовий збір зернових 15,1 тис. т, урожайність – 29,4 ц/га, в т.ч. кукурудзи на зерно – 49,0 ц/га, соняшнику – 19,0 ц/га. Найбільший приріст відзначається у ТОВ «Захід Агропром», ТОВ «Світанок Агрозахід», ФГ «Родимівка. Під урожай 2019 року посіяно 2,9 тис. га озимих зернових, що становить 145 відс. до запланованих площ, окрім того посіяно 630 га озимого ріпаку. Найбільше засіяли озимини: ТОВ «Захід Агропром», ТОВ «Світанок Агрозахід», ФГ «Агротех – Р».

Якщо в останні роки господарства району зерно зберігали в підприємствах області, то у 2019 році плануємо сушити, зберігати збіжжя в нашому районі. Елеваторний комплекс на базі ВАТ «Костопільське ХПП» реконструює, переобладнує ТОВ «Захід Агропром», який інвестував в даний проект більше 50 млн. грн.

Значно зросла в 2018 році виплата орендної плати за земельні частки (паї). Укладено майже 7,3 тисячі договорів оренди таких земель за використання яких агровиробниками сплачено власникам земельних часток (паїв) 7,4 млн. грн., що більше на 2,7 млн. грн. ніж в минулому році, проводиться виплата згідно укладених договорів оренди.

Поряд з господарствами, які успішно ведуть свою господарську діяльність у район із своїми інвестиціями зайшли новостворені господарства: ФГ «Дюксин Дорф», ФГ »Агротех-Р», ТОВ «Рівне Агроленд», які займаються вирощуванням продукції рослинництва та тваринництва.

Проведено реконструкцію і введено в дію ферму ФГ «Родимівка» на 150 голів великої рогатої худоби, проводяться роботи по реконструкції ферми ФГ «Еко-Біф» в с. Рудня, відповідно фермерським господарством проводяться заключення договорів оренди земельних часток (паїв) по Яполотській сільській раді.

У 2018 році фізичні та юридичні особи були учасниками восьми програм на виконання яких  з державного та обласного бюджету отримали дотацій всього – 5015,5 тис. грн., а саме:

Чотири сільгосппідприємства у 2018 році долучилися до участі у державній програмі «Державна підтримка галузі тваринництва» та отримали спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів молочного та м’ясного напряму продуктивності та закуплені племінні нетелі 364,2 тис. грн.

Три сільгосппідприємства із державного бюджету отримали компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва у сумі – 3565,1 тис. грн., п’ять новостворених фермерських господарств за одиницю оброблених угідь (1 гектар) – 209,1 тис. грн.

Спеціальну бюджетну дотацію із державного бюджету за вирощування молодняку великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб отримали 443 особисто – селянських господарств – 858,0  тис. грн.

Із обласного бюджету за придбану доїльну установку вітчизняного виробництва було відшкодовано 8,1 тис. грн. одному особисто-селянському господарству та 11,0 тис. грн. відшкодовано витрат за послуги сертифікації земель.

Одним із напрямків розвитку агропромислового комплексу району є тваринництво. За попередні роки чисельність тварин суттєво не змінилася, а саме не допущено різкого спаду поголів’я.

За 2018 року сільгосппідприємствами району вироблено (реалізовано) м’яса в живій вазі –143 тонни, надоєно молока від корів молочного напрямку продуктивності 650 тонн,  надій на одну середньорічну корову склав 3738 кг.

Станом на 01 січня 2019 року у сільгосппідприємствах утримується 454 голови великої рогатої худоби, в т. ч. 177 корова, 1563 голів свиней.

Переробними підприємствами за 2018 року на 71 заготівельному пункті закуплено молока від населення 5,7 тис. тонн молока, що дало можливість  поповнити сімейні бюджети селян на 25,6 млн. грн.

Усі ці компоненти в сукупності дозволять стабільно розвиватися сільськогосподарському сектору району, а відтак створювати нові робочі місця, підвищувати рівень життя на селі, поповнювати бюджети.

МІСТОБУДУВАННЯ ТА ЖИЛОВЕ БУДІВНИЦТВО

На даний час стан забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території району є задовільним.  Повністю завершені роботи по Схемі планування території Костопільського району. Дана містобудівна документація затверджена рішенням Костопільської районної ради від 06.07.2016 № 95. З 62 населених пунктів району 60 мають генеральні плани. Виготовлено 13 нових генеральних планів та актуалізовано  49 старих генпланів.

На сьогоднішній день в стадії розробки 9 генеральних планів населених пунктів, а саме: сіл Пісків, Рокитне, Базальтове, Садки, Лісопіль, Борщівка, Вигін, Велика Любаша, Підлужне. У 2014 році розпочались роботи по оновленню генерального плану м. Костопіль. Повністю виконані роботи по виготовленю топографо-геодезичної зйомки. На сьогоднішній день ведуться проектні роботи Державним підприємством Державним інститутом проектування міст «Містопроект» м.Львів.

Крім генеральних планів населених пунктів виготовлено 12 планів зонування територій по населених пунктах: Кам’яна Гора, Дюксин, Суськ, Ганнівка, Маща, Іваничі, Берестовець, Осова, Головин, Корчин, Мала Любаша, Ставок.

В 2018 році затверджено 10 детальних планів територій.

Забудовникам району на будівництво індивідуального житла за  2018 рік видано 117 будівельних паспортів, 38 містобудівних умов і обмежень на забудову земельних ділянок  для об’єктів будівництва, розглянуто і надано висновки по 230 проектах землеустрою, видано 4 паспорти прив’язки на влаштування  тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності.

Організовано та проведено 6 засідань архітектурно-містобудівної ради  на яких розглянуто 31 питання по містобудівній діяльності.

За 9 місяців 2018 року введено 10461,1 кв.м загальної площі житла, що становить 122,9 відс. до відповідного періоду 2017 року.

З метою створення бази даних про існуючу забудову в населених пунктах району з конкретизацією розміщення об’єктів на певній території чи земельній ділянці, сектором розроблено нову Програму створення та ведення містобудівного кадастру в Костопільському районі на 2018-2022 роки, схвалену розпорядженням голови райдержадміністрації від 02 травня 2018 року №128 та затверджена рішенням Костопільської районної ради від 27.06.2018 №420.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Житлове господарство

За 12 місяців 2018 року комунальними підприємствами на поточний ремонт житлового фонду витрачено 5232,2 тис. грн.

Виконані наступні роботи:

 • частковий ремонт покрівель у 33-ох житлових будинках;
 • ремонт електрощитових у 11-ох будинках.
 • ремонт системи холодного водопостачання та каналізації у 27-ми будинках;
 • ремонт системи теплопостачання у 15-ох будинках;
 • ремонт та фарбування під’їздів у 32-ох будинках;
 • виконано ремонт 17-ти дитячих майданчиків;
 • відремонтовано оголовки димовентканалів у 20-ох будинках.

З міського бюджету на капітальний ремонт житлових будинків виділено і освоєно 3 759,45 тис. грн., за рахунок виділених коштів проведено:

 • Благоустрій прибудинкової території житлового будинку по вул. Нова,1б.
 • Капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Грушевського, 20.
 • Частковий капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Коперника,1.
 • Частковий капітальний ремонт прибудинкової території житлового будинку по вул. Степанська, 20.
 • Благоустрій прибудинкової території житлового будинку по вул. Грушевського, 27.
 • Благоустрій прибудинкової території житлового будинку по вул. Рівненська, 1, 1а.
 • Благоустрій прибудинкової території житлового будинку по вул.8Березня, 13.

Крім того, виготовлено проектно-кошторисну документацію:

 • на ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Сидорова, 24;
 • на проведення благоустрою прибудинкової території житлових будинків по вул. Сидорова, 9, Сидорова, 7, В.Стуса, 54;
 • на утеплення житлового будинку по вул. Грушевського, 27.

Теплопостачання

Комунальним підприємством «Костопількомуненергія» замінено 162 п. м мереж в мінераловатній ізоляції  на попередньоізольовані труби. Також  проведено капітальний ремонт котельні по вул. Жилки, 3, а саме, встановлено твердопаливний котел КОЛВІ 700А, потужністю 700кВт, що дасть змогу зменшити споживання природного газу.

У с. Головин проведено переобладнання газового котла НІІСТУ-5М на твердопаливний.

Костопільським БЖКП спільно з ТОВ «Свиспан Лімітед» проведено заміну 260 п.м теплових мереж на попередньоізольовані.

Водопровідно-каналізаційне господарство

Протягом 2018 року підприємством «Костопільводоканал” за кошти міського бюджету на виконання «Програми підтримки та розвитку КП «Костопільводоканал» на 2018 р.» виконано наступні заходи:

 • Проведено капітальний ремонт: прочистка меліоративного каналу від комплексу очисних споруд КП «Костопільводоканал» (мікрорайон «Переменка») в м. Костопіль, довжина ділянки каналу 650 м.,
 • Встановлено загальнобудинкові прилади обліку питної води.
 • Капітальний ремонт самопливного каналізаційного колектора по вул. Рівненська (вул. Рівненська 109А, 111, 113) в м. Костопіль.
 • Капітальний ремонт самопливного каналізаційного колектора по провулку Новому в м. Костопіль.
 • Капітальний ремонт водопроводу по вул. Парківська в м. Костопіль.
 • Очищення меліоративного каналу в районі «Хмизи».
 • Реконструкція водопровідної мережі від вул. О.Олеся з підключенням абонентів (району Скловиробів) до перехрестя вул. Дерев’яної та провул. Дерев’яний, загальною довжиною водопровідної мережі 2,76 км.

Загальна вартість реалізованих заходів  становить  2763,7 тис. грн. Крім того, за рахунок власних коштів  КП «Костопільводоканал» провів ремонтні та профілактичні роботи на комунальних мережах водопостачання та водовідведення на загальну суму 315,1 тис. грн.

Дорожньо-мостове господарство

Проведено капітальний ремонту тротуарів та вулиць міста на суму 6684,7 тис. грн., а саме:

– капітальний ремонт тротуарів по вулицях міста: вул. Грушевського, вул. Коперніка та вул. Степанська  – 1 945,5 тис .грн.;

– капітальний ремонт вулиць міста: Хмизопільська, Бурова, Грушевського, Котляревського – 4 739,2 тис. грн.

Також проведено роботи по поточному та ямковому ремонту вулиць міста з асфальтобетонним покриттям на суму 11902,5 тис. грн., а також роботи по грейдуванню ґрунтових та ґрунтово-щебеневих вулиць міста на суму  1047,63 тис. грн.

Для забезпечення безпеки дорожнього руху в місті Костопіль проведено роботи по встановленню нових та оновленню старих дорожніх знаків та нанесенню дорожньої розмітки вартістю 2519 тис. грн. Прочищено решітки зливних каналізації по вулицях міста.

Комунальним підприємством «Костопількомунскрвіс» придбано піскорозкидальне обладнання та поворотний відвал на самоскид МАЗ-5551 (місткість кузова 6,2 м2) та поворотний відвал на самоскид КАМАЗ.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в 2018 році проведено поточний, капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Хмелярська в с. Дюксин Костопільського району, капітальний ремонт дороги вул.Жовтнева в с.Злазне Костопільського району, капітальний ремонт вул.Першотравнева в с.Дюксин (ремонт 0,5км) білощебенева, поточний середній ремонт дороги  О181006 /Н-25/- Борщівка км 4+050 -км 6+800 (ремонт 0,8км ) асфальтування, поточний середній ремонт дороги О181007 Деражне – Суськ – Клевань км 0+350 – км 0+912 (ремонт 0,562км) асфальтування, поточний середній ремонт дороги О181005 Мар’янівка-Рокитне (ремонт 2,2км) асфальтування. Загальна вартість робіт становить 18481,2 тис. грн.

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ. РОЗРАХУНКИ ЗА ЕНЕРГОНОСІЇ

Урядом запроваджено програму з утеплення житла, за якою держава відшкодовує частину суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали для населення, ОСББ та ЖБК (від 20,0 до 40,0 %).

Протягом 12 місяців 2018 року за Програмою у районі надано кредит 82 особам на загальну суму 2983,35 тис. грн., із них  на твердопаливні котли – 3 особам  на 110,45 тис. грн., на матеріали і обладнання  – 79 особам на суму 2872,9 тис. грн. Крім того, надано кредити на придбання вікон двом ОСББ на загальну суму 292,5 тис. грн. З початку дії Програми у районі надано кредити та укладено 1002 договори на загальну суму 19,48 млн. грн., із них на твердопаливні котли – 67 на суму 1,43 млн. грн., на матеріали і обладнання – 935 на суму 18,05 млн. грн.

У рамках обласного конкурсу з енергоефективності на 2018 рік реалізовано проект: «Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням регулювання споживання теплової енергії Будинку школярів та юнацтва Костопільської районної ради Рівненської області, м. Костопіль, вул. Незалежності 9». Загальна вартість впровадження енергозберігаючих заходів становить 89,568 тис. грн., з яких 60% обласні кошти, 40% районні кошти. Бюджетними організаціями та установами району забезпечена 100% оплата за використані протягом  12 місяців 2018 року енергоносії.

Проводиться претензійно-позовна робота з погашення заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги, зокрема:

– до суду подано 68 позовів на суму 634,0 тис. грн.;

– добровільно погашено 32,4 тис. грн.;

– передано до ВДВС 26 судових наказів, виконавчих листів на суму 121,6 тис. грн.;

– стягнуто по судових наказах 17,6 тис. грн.

Всіма категоріями споживачів з початку року станом на 01.01.2019 року забезпечена проплата за надані послуги теплопостачання на 93,28% (спожито на суму 50387,5 тис. грн., оплачено – 47003,1 тис. грн.), за надані послуги з водопостачання та водовідведення – 95,76% (спожито на суму 15807,2 тис. грн.,  оплачено – 15136,2 тис. грн.), утримання будинків – 106,8% (спожито – 13416,8 тис. грн., оплачено –  14329,8 тис. грн.).

КП „Костопількомуненергія” та КП „Костопільські районні мережі” забезпечена на 97% оплата за використаний природний газ, в тому числі – КП „Костопількомуненергія” – 96,7% (спожито 23514,3 тис. грн., оплачено – 22730,5 тис. грн.), КП „Костопільські районні мережі” – 100% (спожито та оплачено природного газу на суму 2463,1 тис. грн.).           

Протягом 12 місяців 2018 року відбулося 5 засідання районної спеціальної комісії по розрахунках за енергоносії.

Розрахунки населенням району за спожиті енергоносії та житло-комунального у 2019 році за статистичними даними складає 84,2% , спожито на суму 82,9 млн. грн., оплачено – 69,8 млн.грн.

ПІДПРИЄМНИЦТВО

Господарську діяльність у районі здійснюють 2687 суб’єктів всіх форм власності, із них фізичних осіб–підприємців – 1774, юридичних осіб – 913.

З початку року збільшилось суб’єктів господарювання на 111 одиниць, в тому числі фізичних осіб збільшилось на 88 осіб,  а юридичних на 23 особи.

Частка фізичних осіб в загальній кількості зареєстрованих суб’єктів господарювання становить 66,0 відсотків.

Від діяльності суб’єктів малого підприємництва за 2018 рік частка надходжень у загальнорайонному надходженні становить: до Зведеного бюджету 50,0 відс. (179,7 млн.грн. з 359,6 млн.грн.), до місцевого бюджету – 67,5 відс. (133,4 млн. грн. з 197,6 млн.грн.).

Протягом 2018 року до ЦНАПу звернулося понад 15 тисяч осіб. Надано 12927  результатів адмінпослуг, зокрема 124 будівельних паспортів, 222 погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, 47 містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, 1297 посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, 7504 послуг Держгеокадастру,  2188 послуг по реєстрації прав власності на нерухоме майно 18 документів дозвільного характеру та інші.

Станом на 01.01.2018 в Центрі громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 106 видів послуг у 12 сферах діяльності. Кількість адміністративних послуг збільшилась за рахунок послуг головного управління юстиції .

За 2018 рік до районного бюджету за надання адміністративних послуг надійшло 218,44  тис. грн.

ІНВЕСТИЦІЙНА ТА БУДІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Протягом 2018 року сільгосппідприємствами проведено інвестування в основний капітал 50,3 млн. грн. на закупівлю обладнання, поліпшення наявних транспортних засобів та реконструкцію елеватора.

За рахунок коштів Державного Фонду регіонального розвитку проводилась реалізація проекту „Реконструкція трибун та бігових доріжок стадіону «Колос» Костопільської дитячо-юнацької спортивної школи в м. Костопіль, провул. Артилерійський, 7 (коригування)”.

Загальна вартість проекту на 2018-2019 роки: 8764,965 тис. грн., в тому числі будівельна частина – 8582,575 тис. грн., заходи із популяризації здорового способу життя –182,39 тис. грн. Вартість будівельних робіт відповідно до зведеного кошторису ПКД – 9348,451, протягом  2016-2017 років на означені цілі  використано коштів 765,876 тис. грн. Протягом 2018 року станом на 01.01.2019 освоєно по проекту – 8677,465 тис. грн., в тому числі на будівельні роботи – 8582,575 тис. грн., на заходи із популяризації здорового способу життя  75,48 тис. грн., інші заходи -19,41 тис. грн.

Проведено капітальний ремонт ДЮСШ (заміна вікон і вхідних дверей в адміністративно-побутових приміщеннях та легкоатлетичному залі) пров. Артилерійський, 7 в місті Костопіль, Рівненської області, вартістю 195,0 тис.грн.

Придбано та встановлено футбольний майданчик на території Костопільської ЗОШ №2, вартістю близько 1,4 млн.грн.

Проведено будівельні роботи в закладах освіти, зокрема:

 • капітальний ремонт приміщення Костопільської ЗОШ №4 (утеплення фасаду), загальною вартістю 1390,8 тис. грн., в тому числі 2018 рік -482,0 тис. грн.;
 • капітальний ремонт приміщення Берестовецької ЗОШ (заміна вікон та дверей, благоустрій території), вартістю 1450,32 тис. грн.;
 • капітальний ремонт приміщення Костопільської ЗОШ №2 (утеплення фасаду, ремонт даху).
 • придбання та встановлення вікон в приміщення Ставецької ЗОШ вартістю 185,0 тис.грн.
 • поточний ремонт у НВК „Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. Т.Г.Шевченка” вартістю 195,0 тис. грн.
 • капітальний ремонт (зовнішнє опорядження та утеплення фасадів, часткова заміна вікон та зовнішніх дверей)  Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів №6 Костопільської районної ради Рівненської області  на вул. Юрія Жилки, 3 м. Костопіль. В 2018 році освоєно 2,0 млн.грн.

Реалізовано проект «Капітальний ремонт дошкільного навчального закладу № 3 “Сонечко” (заміна вікон і дверей) в м. Костопіль на вул. Грушевського № 36 вартістю 1138,2 тис.грн.

Завершено поточний ремонт в райстоматполіклінніці (заміна дверних блоків) вартістю 194,9 тис. грн.

Проведено ремонт інклюзивно-ресурсного центру (придбання вікон та дверей) вартістю 298,0 тис.грн.

Костопільською райдержадміністрацією відібрано земельну ділянку для реалізації проекту будівництва фізкультурно-оздоровчого басейну, за адресою пров. Артилерійський,7а м.Костопіль,  поряд з районною дитячо-юнацькою спортивною школою. Підготовлено передпроектні пропозиції, згідно яких запроектована будівля з басейном на 5 доріжок по 25 метрів та однією дитячою. Реалізація такого масштабного проекту, за попередніми розрахунками коштуватиме 46,480 млн. грн.

На 26-му пленарному засіданні сесії Костопільської районної ради прийнято рішення про виділення коштів в сумі 150,0 тис.грн для початку проектувальних робіт.

На даний час виготовлена проектно-кошторисна документація на: Костопільської ЗОШ №3 (улаштування покрівлі та санвузлів), Головинської ЗОШ (улаштування покрівлі), Мащанської ЗОШ (заміна покрівлі), реконструкція дитячого садочка Яполоть, капітальний ремонт клубу Збуж, будівництво котельні Головин, капітальний ремонт ФАП Золотолин, замовлено ПКД на капітальний ремонт Злазненської ЗОШ, Костопільської ЗОШ №9.

У рамках проекту Світового банку „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” в Рівненській області” проведено роботи по виготовленню проектно-кошторисних документацій та проведено експертизу проектів на проведення реконструкцій, капітальних ремонтів у шести амбулаторіях району: м. Костопіль №1-№3, с. Велика Любаша, с. Яполоть, с. Великий Стидин, с. Головин. На дай час проекти передані консультантам Світового банку, які проводять погодження для виділення фінансування на 2019 рік.

За 9 місяців 2018 року в економіку району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 774,94 млн. грн. капітальних інвестицій, що у 3,9 раза більше відповідного періоду минулого року і є найкращим показником серед районів області.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій району з початку інвестування станом на 01 жовтня поточного року становить 5,82 млн. дол. США і збільшився на 39,2 відс. в порівнянні з початком року. Прямі інвестиції на одну особу в районі склали 90,9 дол. США.

БЮДЖЕТНО-ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА

За 2018 рік до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 141045,0 тис.грн. власних доходів при плані з урахуванням змін 135352,2 тис.грн., що становить 104,2 відсотка або більше на 5692,8 тис.грн. В порівнянні з  2017 роком надходження збільшились на 31850,3 тис.грн. або 129,2 відсотка.

Виконання районного бюджету по власних доходах загального фонду забезпечено на 103,9 відсотка (план з урахуванням змін на звітний період 85924,5 тис.грн., фактично надійшло 89316,2 тис.грн.) або більше на 3391,7 тис.грн.

Бюджет м. Костопіль виконано на 102 відсотки (затверджений план з урахуванням змін – 38902,9 тис.грн., надійшло – 39696,7 тис.грн.), що більше на 793,8 тис.грн.

Виконані всі 11 сільських бюджетів.

Протягом 2018 року з місцевих бюджетів району проведено видатків по загальному фонду на загальну суму 621868,2 тис.грн. Значну питому вагу у загальному обсязі фінансування займають видатки на заробітну плату з нарахуваннями – 183901,4 тис.грн., або 29,6 відсотка, оплату енергоносіїв – 19247,4 тис.грн., або 3,1 відсотка, трансфертні платежі – 71506,1 тис.грн., або 11,5 відсотка, видатки на соціальне забезпечення  – 288300,6 тис.грн., або 46,4 відсотка.

Видатки спеціального фонду місцевих бюджетів за 2018 рік становлять 51238,0 тис.грн., з них за рахунок платних послуг бюджетних установ – 3978,4 тис.грн, інших джерел власних надходжень – 2366,3 тис.грн. та інших надходжень – 44893,3 тис.грн.

Протягом 2018 року працівниками Костопільського відділення Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області забезпечено  надходження до загального фонду державного бюджету в сумі 161941,7 тис.грн.. У порівнянні із відповідним періодом минулого року ріст надходжень складає 161,2 відс., що в сумі становить 61471,4 тис.грн.

До загального фонду бюджету області за 2018 рік надійшло податків та платежів, які контролються податковою службою в сумі 197625,2 тис. грн. У порівнянні із  відповідним періодом минулого року ріст надходжень складає 137,1 відс., що в  сумі становить 53462,3 тис.грн.

Платниками Костопільського району – юридичними та фізичними особами за 2018 рік сплачено 176615,8 тис. грн. єдиного соціального внеску. В порівнянні до відповідного періоду минулого року ріст склав 141,2 відс., що в сумі становить 51566,4 тис. грн.

Станом на 01.01.2018 року податковий борг до державного та місцевого бюджетів платників податків Костопільського району становить 9838,4 тис. грн., в т.ч. по підприємствах – банкрутах 382,9 тис. грн.

Станом на 01.01.2019 податковий борг до державного та місцевого бюджетів платників податків Костопільського району становить 9191,4 тис.грн., в т.ч. по підприємствах – банкрутах 368,5 тис. грн.

У порівнянні до 01.01.2018 податковий борг до державного та місцевого бюджетів скоротився  на 647,0 тис. грн.

ЄСВ

Станом на 01.01.2018 року заборгованість по ЄСВ становить 2 433,6 тис. грн.

Станом на 01.01.2019 року заборгованість по ЄСВ становить 5086,5 тис.грн.

В порівнянні з 01.01.2018 року заборгованість зросла на 2652,9 тис. грн.

Протягом 2018 року найбільший борг по ЄСВ допустили:

 1. ВАТ «Берестовецький спецкар‘єр» борг на 14.02.19. – 1558,84 тис.грн.;
 2. Рівненська філія ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» – 560,14 тис.грн.);
 3. ТОВ «Костопіль Міськшляхбуд» – 146,6 тис. грн.);
 4. ДВОРАК ЮЛІЯ ВІКТОРІВНА – 104,2 тис. грн.);
 5. РОМАНЮК СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА – 104,2 тис. грн.);

В районі забезпечено позитивну динаміку дохідної частини пенсійного бюджету та своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій. Профінансовані виплати пенсій та допомог понад 15859 пенсіонерам, на що було спрямовано 358,01 млн. гривень. Середньомісячна потреба на виплату пенсій і допомог за 2018 рік по району склала 29,8 млн. грн. Виплата пенсій та допомог через центр поштового зв’язку становить 48 відс. від загальної суми. Одним з ефективних шляхів скорочення поштових видатків є виплата пенсій через банківські установи, які проводять ці виплати безкоштовно. Протягом року через банківські установи виплачено 233,4 млн. грн. пенсій. Як наслідок – розрахункова економія коштів на оплату поштових видатків становить 3 млн. грн.

Спеціалісти управління вживають заходів щодо виконання доведених завдань по надходженню власних коштів до бюджету управління Пенсійного фонду України. За 2018 рік надходження власних коштів склали 2092,6 тис. грн., завдання виконано на 117,2 відс. (завдання 1785,1 тис. грн., по рейтингу – 12 місце в області), у порівнянні з 2017 роком  надходження зросли  на 141,6 тис. грн., темп росту 107,3 відс. (по рейтингу – 7 місце).

Станом на 01.01.2019 борг платників району перед Пенсійним фондом по всіх видах платежів склав 2201,8 тис. грн., у порівнянні з 01.01.2018 заборгованість зросла на 66,9 тис. грн. (хоча борг економічно-активних платників зменшився на 146,7 тис. грн. і склав 167,6 тис. грн.).

Отже, наростили борги платники, які не ведуть господарську діяльність багато років, однак, відповідно до діючого законодавства повинні здійснювати відшкодування Пенсійному фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій:

ТзОВ «Костопільський КБМ» на 49,3  тис. грн. (загальний борг 736,5  тис. грн.),

ВАТ «АТП-15638» на 54,5 тис. грн. (загальний борг 177,6 тис. грн.),

ПСГП «Прогрес» на 34  тис. грн. (загальний борг 83,1  тис. грн.),

СВК «Мир» на 37,6 тис. грн. (загальний борг 458,4  тис. грн.),

СВК «Маяк»  на 17,1 тис. грн. (загальний борг 178,3 тис. грн.),

СВК «Дружба»  на 13,2  тис. грн. (загальний борг 165,6 тис. грн.) та інші.

Структура боргу на даний час виглядає наступним чином:

заборгованість із дієвим статусом – 167,6  тис. грн. або 7,6 відс. (до початку року зменшилася на 146,7 тис. грн.) ,

заборгованість платників із безнадійним статусом – 2034,2 тис. грн. або 92,4% .

Серед економічно активних платників  борги мають:

ВАТ «Берестовецький спецкар’єр» -111,5 тис. грн. ( борг зріс  на 10  тис. грн.),

СП ВЗТП Костопільської райспоживспілки – 22 тис. грн. (на початок року боргу  не було);

ФГ «Тихомир» – 12,2 тис. грн. ( борг зменшився  на 1,8  тис. грн.);

ПВКФ «Захід-Євро» – 15,2 тис. грн. ( борг зменшився  на 1 тис. грн., на даний час відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування);

МПП «Граніт» -3,2 тис. грн. (відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування);

ТОВ «Костопільська друкарня» – 3,5 тис. грн. (відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування).

Спеціалістами управління проводиться оперативна робота щодо повного охоплення боргів заходами примусового стягнення та направлення виконавчих документів на виконання у відділі державної виконавчої служби. Питання сплати боргів перебуває на щоденному контролі, спеціалістами Пенсійного фонду вживаються усі міри впливу до боржників відповідно до діючого законодавства і наданих повноважень щодо їх погашення.

Наявність залишку нестягнутих сум за виконавчими документами про стягнення боргу на користь Пенсійного фонду, що перебувають на примусовому виконанні, пояснюється тим, що боржниками є підприємства у яких відсутнє рухоме та нерухоме майно (в т.ч. транспортні засоби), на яке може бути звернено стягнення, на розрахункових рахунках відсутні кошти протягом тривалого часу. Оскільки виконавчі документи по боржниках багато разів поверталися із виконавчої служби без виконання через відсутність майна, і повторно направлялися Пенсійним фондом на виконання, тому це питання потребує врегулювання на законодавчому рівні.

СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННИХ ЗАУПІВЕЛЬ PROZORRO

За 2018 рік розпорядниками коштів бюджету району проведено через систему Prozorro 143 закупівель на суму 72,44 млн.грн., в тому числі:

– 36 переговорних процедур на суму – 29,15 млн. грн.;

– 26 відкритих торгів на суму – 38,44 млн. грн.;

– 81 допорогова закупівля на суму – 2,49 млн. грн.

Економія коштів від застосування системи в цілому складає 3,25 відс. або 2,35 млн. грн., в тому числі без застосування переговорної процедури – 5,3 відс. або 2,29 млн. грн.

За звітний період розпорядниками коштів опубліковано на платформі Prozorro 378 звітів про укладені договори на суму 32,59 млн. грн.

ЗАРОБІТНА ПЛАТА ТА РИНОК ПРАЦІ

Середньомісячна заробітна плата станом на 01 жовтня 2018 року зросла в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 33,7 відс. і склала 7578 грн., (була станом на 01.10.2018 -3740 грн.)  що на 0,5 відс. більше середньообласної (7543 грн.- область).

Протягом 2018 року у районі відбулося 13 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 63 інформацій керівників підприємств, зокрема: 6 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати; 46 – із питання заборгованості внесків до Пенсійного фонду України в районі; 11- щодо нарахувань середньомісячної заробітної плати у розмірах нижче законодавчо встановленої.

Станом на 01 січня 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

У січні-грудні 2018 року послугами служби зайнятості скористались 2228 безробітних. Зареєстрований рівень безробіття станом на 01.01.19 року складає 1,8 відс.

У січні-грудні 2018 року:

– працевлаштовано всього 3151 особу, у тому числі 889 безробітних;

– професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходив 501 безробітний;

– до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 278 осіб.

Громадські роботи на умовах співфінансування із коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття проводились у Малолюбашанській, Підлужненській, Пісківській, Деражненській сільських радах, центральній районній лікарні, Костопільській ДЮСШ. На організацію громадських робіт було використано 408,5 тис. грн., із яких 195,0 тис. грн. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 213,5 тис. грн. – кошти місцевих бюджетів.

Надано роботодавцям відшкодування єдиного соціального внеску за 32  працівників, які працевлаштовані із числа безробітних на нові робочі місця відповідно до статтей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення».

Управління праці та соціального захисту населення обслуговує 12489 пільговиків. До бази Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про пільгові категорії громадян, а саме: ветерани війни – 2016 в т.ч. 722 ветеранів АТО: 259 учасників бойових дій, 129 –   інвалідів війни, 254 – членів загиблих ветеранів війни; ветерани праці – 3488; постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 808; ветерани військової служби – 117; діти війни – 4226; сільські педагоги і медики – 377; багатодітні сім’ї – 835, студенти – 23.

З початку року надано пільг на житлово-комунальні послуги пільговим  категоріям громадян на суму 9596,4 тис. грн., проплачено – 10210,5 тис. грн.. Заборгованість становить 330,4 тис. грн..

Проведено виплату компенсації за належні жилі приміщення  сім’ї, особа якої загинула під час участі в АТО в сумі 659,9 тис.грн., особі з інвалідністю, який  брав участь в АТО 659,9 тис.грн., 2 особам з інвалідністю, які брали безпосередню участь в бойових діях на території інших держав на суму  1625,9 тис.грн.

Відповідно до механізму забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації видано 314 направлень на технічні та індивідуальні засоби реабілітації та 392 направлення на протезування.

5 учасників АТО пройшли курс психологічної реабілітації. Укладено 69 договорів на забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю. Оплачено 1617,5 тис.грн. за забезпечення технічними засобами реабілітації.

Пройшли курс соціальної реабілітації 2 дітей з інвалідністю та 22 осіб з інвалідністю пройшли комплексну реабілітацію. 6 учасників АТО за направленням управління проходять навчання. Виплачено матеріальну допомогу 37 особам, які направлялися Костопільським райвійськкоматом на військову службу за контрактом на суму 185,0 тис.грн.

Продовжується прийом громадян по питанню надання пільг з урахуванням доходів. Всього прийнято 494 декларації про доходи.

Проведено одноразову виплату членам сім’ї загиблого учасника АТО в сумі 1033,5 тис.грн.

Станом на 01 січня 2019 року з питань призначення державних соціальних допомог звернулося 5164 особи та житлових субсидій – 25582 особи.

Державними соціальними інспекторами управління проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 2703 сімей, які звернулися за призначенням соціальних допомог та житлових субсидій.

Виплати всіх видів соціальних допомог проведені у повному обсязі. Заборгованості немає. Проведено виплату допомоги внутрішньо переміщеним особам на суму 608,0 тис.грн.

Проведено виплату одноразової грошової  допомоги особам звільненим з строкової служби на суму 75,9 тис.грн.

Проведено  виплату допомоги сім’ям з дітьми в сумі 111158,6 тис.грн., допомоги дітям- сиротам в сумі 787,5 тис.грн., державної соціальної допомоги  на соціальні послуги 320,9 тис.грн.

Обсяг субсидій, призначених на оплату житлово–комунальних послуг, складає 99149,25 тис. грн. (заборгованість – 15851,36 тис. грн.), відшкодування витрат на придбання твердого палива готівкою – 6326,90 тис. грн. (заборгованість – 59,07 тис. грн.).

Оплачено соціальної стипендії студентам у сумі 394,06 тис.грн.

Оздоровлено:

– 53 особи, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС на суму 381,7 тис.грн.;

– 28 осіб  загального захворювання та осіб інвалідів з дитинства на суму 188,7 тис.грн.;

– 3 особи зінвалідністю з захворюванням хребта та спинного мозку на суму 62,1 тис.грн.;

– 42 учасники бойових дій АТО на суму343,3 тис.грн.;

Відшкодовано за медикаменти і зубопротезування для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 32,3 тис.грн.

Витрати на забезпечення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становлять 861,6 тис.грн.

Здійснюється постійний контроль за проведенням атестації робочих місць на підприємствах, в установах та закладах із важкими та шкідливими умовами праці. Протягом  2018 року експертом з умов праці проведено 12 експертиз якості проведення атестації робочих місць за умовами праці. Видано 12 актів. Зареєстровано 39 колективних договорів, зміни та доповнення до них.

Одноразова виплата жінкам, яким присвоєно почесне звання «Мати- Героїня» за 2018 рік  становить 317, 2 тис. грн.

Знято з обліку 9 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Отримано і вручено 120  пакунків малюка.

Протягом  2018 року відбулося 12 засідань районної комісії з призначення  всіх видів соціальних допомог. Розглянуто 5238 справ з них: 110 по соціальних допомогах, 5085 по субсидіях та 43 по пільгах.

Відповідно до графіка виїздів у населені пункти району « Мобільного соціального офісу» у 2018 році  здійснено 22 виїзди у 23 населені пункти, а саме Гутянську, Злазненську, Малостидинську, Великомидську, Маломидську, Яполотьську, Золотолинську, Звіздівську, Великостидинську сільські ради, Деражненську ОТГ , Малолюбашанську ОТГ, Пісківську ОТГ.На особистому прийомі побувало 186 громадян. Від них прийнято заяви та документи на призначення соціальних виплат.

 

Підсумки роботи галузей господарського комплексу району за 9 місяців 2018 року

ПРОМИСЛОВІСТЬ

У січні – вересні 2018 року у  районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 15 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 9 відс. промислової продукції області. За звітний період обсяг виробленої промислової продукції склав 2237,2 млн. грн., що на 585,8 млн. грн. більше відповідного періоду 2017 року. Індекс промислової продукції  за січень – вересень 2018 року до відповідного періоду 2017 року склав 135,5 відс.

 Обсяг реалізованої продукції у січні – серпні поточного року становить 2061,7 млн. грн., у розрахунку на одну особу населення – 32,1 тис. грн. (по області – 19,6 тис.грн.). Темп зростання обсягів реалізованої продукції -137,5 відс. (область  – 105,7 відс.)

За обсягами реалізованої  промислової продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району. З початку 2018 року підприємствами району порівняно до відповідного періоду 2017 року збільшено виробництво плит ДСП оброблених папером, деревини уздовж розпиленої, виробів столярних, пляшок зі скла  для напоїв і харчових продуктів, каменю дробленого (щебеню), кетчупу і соусів томатних.

Разом з тим зменшився випуск хлібобулочних та ковбасних виробів , базальту, туфу вулканічного і каменю іншого, фанери клеєної, меблів дерев’яних для офісів.

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

За 9 місяців поточного року сільгосптоваровиробниками району вироблено валової продукції на суму 25,8 млн. грн., що на 17,8 млн, грн. більше до минулого року (ріст валової продукції 222,2 відс.). Ріст виробництва валової продукції обумовлений збільшенням валового збору зернових культур, та збільшення вирощування продукції тваринництва.

Проведено  інвестування  в основний капітал на 6,5 млн. грн. на закупівлю обладнання, поліпшення наявних транспортних засобів та реконструкцію елеватора.

Чотири сільгосппідприємства долучилися до участі у державній програмі «Державна підтримка галузі тваринництва» та отримали спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів молочного та м’ясного напряму продуктивності 80,2 тис. грн. Станом на 01 жовтня поточного року сільгосппідприємства представили повторно пакет необхідних документів для отримання решти фінансування з державного бюджету за утримання корів молочного та м’ясного напрямку продуктивності в сумі 138,0 тис грн.

Спеціальну бюджетну дотацію із державного бюджету за вирощування молодняку великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб станом на 01 травня  2018 року отримали 5 фізичних осіб у сумі 6,5 тис. грн. Станом на 01 вересня поточного року органами місцевого самоврядування сільських рад проводився прийом документів від фізичних осіб за вирощений молодняк для отримання вищезазначеної дотації. Підготовлені відомості 493 фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк ВРХ були представлені в департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації на суму 435,8 тис. грн.

Під урожай 2019 року посіяно 2,5 тис. га га озимих зернових, що становить 125 відс. до запланованих площ, окрім того посіяно 600 га озимого ріпаку.

         За 9 місяців 2018 року сільгосппідприємствами району вироблено (реалізовано) м’яса в живій вазі – 96 тонн, надоєно молока 584 тонни, що на 16% більше минулого року, надій на одну середньорічну корову молочного напрямку продуктивності склав 3045 кг надій зріс на 10 відс. Одержано приросту від вирощування та відгодівлі   великої рогатої худоби, свиней та овець 154 тонни, що 23 відс.  більше минулого року.

Станом на 01 січня 2018 року у сільгосппідприємствах утримується 506 голови великої рогатої худоби, в тому числі 191 корова, 1619 голів свиней та 772 голови овець.

Переробними підприємствами за 9 місяців 2018 року на 75 заготівельних пунктах закуплено від населення району 4,9 тис. тонн молока, що дало можливість  поповнити сімейні бюджети селян на 22,3 млн. грн.

Станом на 01.10.2018 сільгосппідприємствами із населенням району укладено 7,3 тис.  договорів на оренду     земельних    ділянок   площею 12,6 тис. га на суму 6,7 млн. грн., розпочато виплату орендної плати – виплачено 0,7 млн. грн. (10,2 відс.).

У районі залучені інвестиційні компанії, які вже засіяли частину земель, які не оброблялися, для виробництва сільськогосподарської продукції із застосуванням інтенсивних технологій. У порівнянні з минулим роком загальна кількість укладених договорів оренди збільшилась на 1561 договір та відповідно розмір нарахованої орендної плати за землю збільшився на 3,5 млн. грн.

 

МІСТОБУДУВАННЯ ТА ЖИЛОВЕ БУДІВНИЦТВО

За 9 місяців 2018 року на розроблення містобудівної документації населених пунктів та територій Костопільського району передбачені кошти із міського та сільських бюджетів в сумі: 298,72 тис. грн..

На даний час стан забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території району є задовільним.  Повністю завершені роботи по Схемі планування території Костопільського району. Дана містобудівна документація затверджена рішенням Костопільської районної ради від 06.07.2016 № 95. З 62 населених пунктів району 60 мають генеральні плани. Виготовлено 12 нових генеральних планів та актуалізовано  49 старих генпланів.

Станом на жовтень 2018 року виготовлено та затверджено 12 нових генеральних планів, по населених пунктах: с.Лісопіль, с.Мала Любаша, с.Корчин, с.Головин, с.Осова, с.Берестовець, с.Іваничі, с.Маща, с.Ганнівка, с.Суськ, с.Дюксин, с.Кам’яна Гора.

     На сьогоднішній день в стадії розробки 10 генеральних планів сільських населених пунктів та стільки ж планів зонування: сіл Пісків, Рокитне, Ставок, Базальтове, Садки, Лісопіль (внесення змін), Борщівка, Вигін, Велика Любаша, Підлужне.

Крім генеральних планів населених пунктів виготовлено 11 планів зонування територій по населених пунктах: Кам’яна Гора, Дюксин, Суськ, Ганнівка, Маща, Іваничі, Берестовець, Осова, Головин, Корчин, Мала Любаша та 36 детальних планів територій, з них по місту Костопіль – 26.

Забудовникам району на будівництво індивідуального житла за  9 місяців 2018 року видано 99 будівельних паспортів, 29 містобудівних умов і обмежень на забудову земельних ділянок  для об’єктів будівництва, розглянуто і надано висновки по 162 проектах землеустрою, видано 3 паспорти прив’язки на влаштування  тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності.

Станом  на 01.07.2018 введено в експлуатацію 7239 кв.м загальної площі житла, що на 50,5 відс.  більше відповідного періоду 2017 року.

 

ПІДПРИЄМНИЦТВО

          Господарську діяльність у районі здійснюють 2633 суб’єктів всіх форм власності, із них фізичних осіб–підприємців – 1724, юридичних осіб – 909.

З початку року збільшилось суб’єктів господарювання на 57 одиниць, в тому числі фізичних осіб збільшилось 38,  а юридичних – на 19 осіб.

Частка фізичних осіб в загальній кількості зареєстрованих суб’єктів господарювання становить 65,4 відсотків.

Від діяльності суб’єктів малого підприємництва за 9 місяців 2018 року частка надходжень у загальнорайонному надходженні становить:  до зведеного бюджету 49,8 відс. (132,2 з 265,2 млн. грн.), до місцевого бюджету – 68,7  відс. (99,1 з 144,3 млн. грн.).

За 9 місяців 2018 року до ЦНАПу звернулося понад 8,6 тисяч осіб. Надано 7563 результатів адмінпослуг, зокрема 107 будівельних паспортів, 161 погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, 27 містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, 194 посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї,  5661 послуг Держземагенства,  1363 послуги по реєстрації прав власності на нерухоме майно, 39 пакетів документів на виготовлення та затвердження технічної документації із землеустрою, 11 – на послуги по реєстрації громадських об’єднань головного управління юстиції , 10 документів дозвільного характеру та інші. Станом на 1 жовтня 2018 року в Центрі громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 63 види послуг у 11 сферах діяльності.

 

ІНВЕСТИЦІЙНА ТА БУДІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Протягом І півріччя 2018 року у економіку району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено  516,3 млн. грн. капітальних інвестицій, що у 6,3 разів більше відповідного періоду минулого року.

         Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій району з початку інвестування станом на 01 липня поточного року становить 5,9 млн. дол. США і збільшився на 41,1 відс. в порівнянні з початком року. Прямі інвестиції на одну особу в районі склали 91,4 дол. США.

За рахунок коштів Державного Фонду регіонального розвитку проводиться реалізація проекту „Реконструкція трибун та бігових доріжок стадіону «Колос» Костопільської дитячо-юнацької спортивної школи в м. Костопіль, провул. Артилерійський, 7 (коригування)” вартістю 9420,95 тис. грн., в тому числі будівельні роботи 8582,575 тис. грн., заходи щодо популяризації спорту та здорового способу життя – 182,39 тис. грн. Станом на 20 жовтня цього року виплачено підряднику авансований платіж в сумі 3,142 млн. грн. та продовжуються роботи з реконструкції.

Придбано та встановлено футбольний майданчик  на території Костопільської ЗОШ №2, вартістю близько 1,4 млн. грн.

Проводяться або завершено будівельні роботи в закладах освіти, зокрема це:

 • капітальний ремонт приміщення Костопільської ЗОШ №4 (утеплення фасаду), загальною вартістю 1390,8 тис. грн., в тому числі 2018 рік -482,0 тис. грн.;
 • капітальний ремонт приміщення Берестовецької ЗОШ (заміна вікон та дверей, благоустрій території), вартістю 1450,32 тис. грн.;
 • капітальний ремонт приміщення Костопільської ЗОШ №2 (утеплення фасаду, ремонт даху).
 • придбання та встановлення вікон в приміщення Ставецької ЗОШ вартістю 185,3 тис.грн.
 • поточні ремонти у НВК „Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. Т.Г.Шевченка” вартістю 195,0 та 198,0 тис. грн.
 • поточний ремонт Головинської ЗОШ вартістю 150,0 тис. грн.;
 • заміна вікон на металопластикові склопакети Великомидської ЗОШ – 195,0 тис. грн.

Виготовлено проектно-кошторисні документації на проведення капітальних ремонтів Маломидської ЗОШ (50,0 тис. грн.), Костопільської ЗОШ №6 (115,0 тис. грн.), Злазненської ЗОШ (38,9 тис. грн.), Костопільської ЗОШ №5 (40 тис. грн.), Костопільської ЗОШ №3 (110,0 тис. грн).

         Завершено поточний ремонт в райстоматполіклінніці (заміна дверних блоків) вартістю 194,9 тис. грн.

         Розпочато поточний ремонт інклюзивно-ресурсного центру (придбання вікон та дверей) вартістю 298,0 тис.грн.

Завершено реконструкції вуличного освітлення сіл Збуж, Волиця та В. Любаша вартостями відповідно 150,97 тис. грн., 289,9 тис. грн. та 214,40  тис. грн.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» розпочато роботи по поточному ремонту сільського будинку культури, с. Гута вул. Центральна, 7 Костопільського району Рівненської області вартістю 127,5 тис.грн., станом на сьогодні проплачено авансовий платіж в сумі 47,0 тис. грн. Плануються розпочати роботи по капітальному ремонту Гутянської загальноосвітньої школи І-ІІІ  ступенів, вул. Шкільна, 6 в с. Гута Костопільського району Рівненської області вартістю 138,2 тис.грн.

Костопільською райдержадміністрацією відібрано земельну ділянку для реалізації проекту будівництва фізкультурно-оздоровчого басейну, за адресою пров. Артилерійський,7а м. Костопіль,  поряд з районною дитячо-юнацькою спортивною школою, Підготовлено перед проектні пропозиції, згідно яких запроектована будівля з басейном на 5 доріжок по 25 метрів та однією дитячою. Реалізація такого масштабного проекту, за попередніми розрахунками коштуватиме понад 40 млн. грн. На черговому 26-му пленарному засіданні сесії Костопільської районної ради прийнято рішення про виділення коштів в сумі 150,0 тис. грн для початку проектувальних робіт.

 

БЮДЖЕТНО-ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА

               За 9 місяців 2018 року до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 103574,5 тис. грн. власних доходів при плані з урахуванням змін 97058,3 тис. грн.,  що становить 106,7 відсотка або більше  на 6516,2 тис.грн. У порівнянні з таким же періодом 2017 року надходження збільшились на 27336,1 тис. грн.

            Темп зростання власних доходів загального фонду місцевих бюджетів району за 9 місяців 2018 року становить 135,9 відс. до відповідного періоду 2017 року. Зростання власних доходів проти 2017 року забезпечено у всіх 13 місцевих бюджетах.

           Виконання районного бюджету по власних доходах загального фонду забезпечено на 103,6 відсотка (план з урахуванням змін на звітний період 61811,8 тис. грн., фактично надійшло 64038,0 тис. грн.) або більше на 2226,2 тис. грн.

           Бюджет м. Костопіль виконано на 111,1 відсотка (затверджений план  – 27671,3 тис. грн., надійшло – 30745,5 тис. грн.),  що більше на 3074,2 тис. грн.

           Виконані всі 11 сільських бюджетів.

           Основним джерелом доходів районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб, який становить 99,4 відсотка усіх надходжень. За 9 місяців 2018 року надходження вказаного податку склали 63663,1 тис.грн. при плані з урахуванням змін 61429,6 тис. грн. або більше на 2233,5 тис. грн.

       Єдиний податок та податок на майно в частині плати за землю являються одними із основних податків, що формують міський та сільські бюджети району.

       За січень-вересень 2018 року надходження до загального фонду місцевих бюджетів району єдиного податку становлять 14992,8 тис. грн. та податку на майно в частині плати за землю – 12834,9 тис. грн., відсоток виконання складає відповідно 107,6 та 123,8.

         Протягом 9 місяців 2018 року з місцевих бюджетів району проведено видатків по загальному фонду на загальну суму 469419,9 тис. грн., з них: на державне управління – 12859,5 тис. грн, освіту – 122227,5 тис. грн., охорону здоров’я – 45303,0 тис. грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 232162,9 тис. грн., культуру – 9146,6 тис .грн., фізичну культуру – 3067,2 тис. грн. Значну питому вагу у загальному обсязі фінансування займають видатки на заробітну плату з нарахуваннями – 132907,1 тис. грн., або 28,3 відсотки, оплата енергоносіїв – 11160,8 тис. грн., або 2,4 відсотка, трансфертні платежі – 56198,3 тис .грн., або 12 відсотків, видатки на соціальне забезпечення  – 229220,2 тис. грн., або 48,8 відсотка.

Видатки спеціального фонду місцевих бюджетів за 9 місяців 2018 року  становлять 28808,8 тис. грн., з них за рахунок платних послуг бюджетних установ – 2562,9 тис. грн,  інших джерел власних надходжень – 1525,7 тис. грн. та інших надходжень – 24720,2 тис. грн.

Кредиторська заборгованість станом на 1 жовтня 2018 року становить 10875,5 тис. грн., в т. ч. заборгованість за житлово-комунальні послуги – 8946,9 тис. грн. (пільги – 209,2 тис. грн., субсидії – 8737,7 тис. грн.), за тверде паливо і скраплений газ – 1928,6 тис. грн. (пільги – 65,7 тис. грн., субсидії – 1862,9 тис. грн.).

По спеціальному фонду бюджету станом на 1 жовтня 2018 року кредиторська заборгованість відсутня.

Протягом  9 місяців 2018 року  працівниками Костопільського відділення Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області   забезпечено  надходження до загального фонду державного бюджету в сумі 120 810,9 тис.грн.. У порівнянні із відповідним періодом минулого року  ріст надходжень складає 163,8 відс., що в сумі становить   47 058,8 тис.грн.

До загального фонду місцевого бюджету  за 9 місяців  2018 року   надійшло податків та платежів, які контролються податковою службою  в сумі 144 339,4 тис. грн.. У порівнянні із  відповідним періодом   минулого року   ріст надходжень складає  138,7 відс., що  в  сумі становить 40 266,9 тис.грн.

Найбільшу питому вагу в загальних надходженнях до загального фонду місцевого бюджету  становить:

 • податок на доходи фізичних осіб – 63,4 відс.

За 9 місяців 2018 року   надійшло  91 506,2 тис. грн. У порівнянні із  відповідним періодом   минулого року ріст надходжень складає 142,0 відс., що  в  сумі становить  27 063,4 тис. грн.;

 • єдиний податок – 13,4 відс.

За 9 місяців  2018 року   надійшло 19 381,7 тис. грн.  У порівнянні із   відповідним періодом   минулого року ріст надходжень складає 134,0 відс., що  в  сумі становить 4 920,4 тис. грн.;

 • плата за землю – 10,8 відс.

За 9 місяців 2018 року   надійшло 15 570,0 тис. грн. У порівнянні із відповідним періодом   минулого року ріст надходжень складає 123,3 відс., що  в  сумі становить 2 943,9 тис. грн.;

 • податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 1,8 відс.

За 9 місяців 2018 року   надійшло  2 601,6 тис. грн.  У порівнянні із  відповідним періодом   минулого року ріст надходжень складає 153,9 відс., що  в  сумі становить 911,3 тис.грн.;

Платниками Костопільського району – юридичними та фізичними особами за 9 місяців 2018 року   сплачено 126 681,7  тис. грн.  єдиного соціального внеску.  В порівнянні до  відповідного періоду   минулого року ріст склав 140,1 відс., що  в  сумі становить 36 285,4  тис. грн.

Станом на 01.01.2018 року податковий борг до державного бюджету  платників податків Костопільського району становить 5 175,6 тис. грн., в т.ч. по підприємствах – банкрутах  0,2  тис. грн.

Станом на 01.10.2018 податковий борг до державного бюджету  платників податків Костопільського району становить 3 644,1 тис.грн., в т.ч. по підприємствах – банкрутах  0,2 тис. грн..

У порівнянні до 01.01.2018 податковий борг до державного бюджету скоротився  на 1 531.5 тис. грн.

Станом на 01.01.2018 року податковий борг до місцевого бюджету  платників податків Костопільського району становить 4661,5 тис.грн., в т.ч. по підприємствах– банкрутах 382,7 тис. грн. Борг без банкрутів 4278,8 тис. грн.

Станом на 01.10.2018 податковий борг до місцевого бюджету  платників податків Костопільського району становить 6145,1 тис. грн., в т.ч. по підприємствах – банкрутах 368.3 тис. грн.  Борг без банкрутів 5776,8 тис. грн.

У порівнянні до 01.01.2018 податковий борг до місцевого бюджету збільшився   на 1 483,6  тис. грн.

    ЄСВ

Станом на 01.01.2018 року заборгованість по ЄСВ становить 2 433,6 тис. грн.

Станом на 01.10.2018 року заборгованість по ЄСВ становить 4 027,3 тис. грн.

В порівнянні з 01.01.2018 року заборгованість зросла  на 1 593,7 тис. грн.

В районі забезпечено позитивну динаміку дохідної частини пенсійного бюджету та своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій. Профінансовані виплати пенсій та допомог понад 15859 пенсіонерам, на що було спрямовано 266,5 млн. грн.. Середньомісячна потреба на виплату пенсій і допомог за січень-вересень 2018 року по району склала 30,9 млн. грн.. Виплата пенсій та допомог через центр поштового зв’язку становить 48% від загальної суми. Одним з ефективних шляхів скорочення поштових видатків є виплата пенсій через банківські установи, які проводять ці виплати безкоштовно. Протягом півріччя через банківські установи виплачено 137,5 млн. грн. пенсій. Як наслідок – розрахункова економія коштів на оплату поштових видатків становить 1,8 млн. грн.

Спеціалісти управління вживають заходів щодо виконання доведених завдань по надходженню власних коштів до бюджету управління Пенсійного фонду України. За III квартал 2018 року надходження власних коштів склали 1460,7 тис. грн., завдання виконано на 110,6% (завдання 854,5 тис. грн., по рейтингу – 16 місце), у порівнянні з відповідним періодом 2017 року  надходження зросли  на 9,0  тис. грн., темп росту 101,0 % (по рейтингу – 10 місце).

          Станом на 01.10.2018 борг платників району перед Пенсійним фондом по всіх видах платежів склав 2191,6 тис. грн., у порівнянні з 01.01.2018 заборгованість зросла на 56,7 тис. грн. (хоча борг економічно-активних платників зменшився на 111,5 тис. грн. і склав 202,8 тис. грн.).

Структура боргу на даний час виглядає наступним чином:

– заборгованість із дієвим статусом –  202,8  тис. грн. або 9 % (до початку року зменшилася на 111,5 тис. грн.) ,

– заборгованість платників із безнадійним статусом – 1988,8 тис. грн. або 91%.

Спеціалістами управління проводиться оперативна робота щодо повного охоплення боргів заходами примусового стягнення та направлення виконавчих документів на виконання у відділі державної виконавчої служби. Питання сплати боргів перебуває на щоденному контролі, спеціалістами Пенсійного фонду вживаються усі міри впливу до боржників відповідно до діючого законодавства і наданих повноважень щодо їх погашення.

Наявність залишку нестягнутих сум за виконавчими документами про стягнення боргу на користь Пенсійного фонду, що перебувають на примусовому виконанні, пояснюється тим, що боржниками є підприємства у яких відсутнє рухоме та нерухоме майно (в т.ч. транспортні засоби), на яке може бути звернено стягнення, на розрахункових рахунках відсутні кошти протягом тривалого часу. Оскільки виконавчі документи по боржниках багато разів поверталися із виконавчої служби без виконання через відсутність майна, і повторно направлялися Пенсійним фондом на виконання, тому це питання потребує врегулювання на законодавчому рівні.

 

СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННИХ ЗАУПІВЕЛЬ PROZORRO

Станом на 01.10.2018 розпорядниками коштів бюджету району проведено через систему Prozorro 113 закупівель на суму 44,3 млн.грн., в тому числі:

– 24 переговорних процедур на суму – 20,2 млн. грн.;

– 20 відкритих торгів на суму – 22,4 млн. грн.;

– 69 допорогових закупівель на суму – 1,7 млн. грн.

  Економія коштів від застосування системи в цілому складає 4,31 відс.  або 1,9 млн. грн., в тому числі без застосування переговорної процедури – 7,66 відс. або 1,8 млн. грн.

За звітний період розпорядниками коштів опубліковано на платформі Prozorro 268 звітів про укладені договори на суму 24,4 млн. грн.

ЗАРОБІТНА ПЛАТА ТА РИНОК ПРАЦІ. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Середньомісячна заробітна плата на липень місяць 2018 року в районі  зросла в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 34,6 відс. і склала 7162 грн..                

За статистичними  даними станом на 01.10.2018 заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 191,3 тис. грн.. Заборгованість  станом на 19.10.2018 року становить 174,8 тис. грн.

Протягом січня-вересня 2018 року у районі відбулося 10 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 47 інформацій керівників підприємств, зокрема:

4 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

35 – із питання заборгованості внесків до Пенсійного фонду України в районі.

8 – щодо нарахувань середньомісячної заробітної плати у розмірах нижче законодавчо встановленої.

        Управління праці та соціального захисту населення обслуговує 13254 пільговиків. До бази Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про пільгові категорії громадян, а саме: ветерани війни – 2016 в т.ч. 722 ветеранів АТО: 259 учасників бойових дій, 129 –   інвалідів війни, 254 – членів загиблих ветеранів війни; ветерани праці – 3488; постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 808; ветерани військової служби – 117; діти війни – 4226; сільські педагоги і медики – 377; багатодітні сім’ї – 835, студенти – 23.

         Із початку року надано пільг на житлово-комунальні послуги пільговим  категоріям громадян на суму 6581,8 тис. грн., проплачено – 7317,1 тис. грн.. Заборгованість становить 209,2 тис. грн..

          Проведено виплату одноразової грошової допомоги сім’ї, особи, яка загинула під час участі в АТО в сумі 1033,5 тис. грн..

         Відповідно до механізму забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації видано 144 направлень на технічні та індивідуальні засоби реабілітації та 221 направлень на протезування.

          5 учасників АТО пройшли курс психологічної реабілітації. Укладено 30 договорів на забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю. Оплачено 465,2 тис. грн. за забезпечення технічними засобами реабілітації.

          Пройшли курс соціальної реабілітації 2 дітей з інвалідністю та 11 осіб з інвалідністю пройшли комплексну реабілітацію. 2 учасників АТО за направленням управління проходять навчання. Перераховано кошти на житло 1 члену сім’ї загиблого учасника АТО, та 1 особі з інвалідністю внаслідок війни. Виплачено матеріальну допомогу 29 особам, які направлялися Костопільським райвійськкоматом на військову службу за контрактом.

         Продовжується прийом громадян по питанню надання пільг з урахуванням доходів. Всього прийнято 300 декларацій про доходи.

           Станом на 01 жовтня 2018 року з питань призначення державних соціальних допомог звернулося 4083 особи та житлових субсидій – 14063 особи.

            Державними соціальними інспекторами управління проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 853 сімей, які звернулися за призначенням соціальних допомог та житлових субсидій.

         Виплати всіх видів соціальних допомог проведені у повному обсязі. Заборгованості немає. Проведено виплату допомоги внутрішньо переміщеним особам на суму 450,2 тис.грн.

            Проведено виплату одноразової грошової допомоги особам звільненим з строкової служби на суму 45,6 тис.грн.

           Проведено  виплату допомоги сім’ям з дітьми в сумі 82876,9 тис.грн., допомоги дітям- сиротам в сумі 585,8 тис.грн., державної соціальної допомоги  на соціальні послуги 243,3 тис.грн..

  Обсяг субсидій, призначених на оплату житлово–комунальних послуг, складає 68760,53 тис. грн. (заборгованість – 8737,67 тис. грн.), відшкодування витрат на придбання твердого палива готівкою – 5579,40 тис. грн. (заборгованість – 1862,94 тис. грн.).

  Оплачено соціальної стипендії студентам у сумі 276,93 тис.грн.

          Оздоровлено:

– 43 особи, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС на суму 340,8 тис. грн.;

         – 20 осіб  загального захворювання та осіб інвалідів з дитинства на суму 122,8 тис. грн.;

          – 2 особи зінвалідністю з захворюванням хребта та спинного мозку на суму 41,4 тис. грн.;

          – 42 учасники бойових дій АТО на суму 343,3 тис. грн.;

           Відшкодовано за медикаменти і зубопротезування для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 24,2 тис. грн.

           Витрати на забезпечення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становлять 620,6 тис. грн.

Здійснюється постійний контроль за проведенням атестації робочих місць на підприємствах, в установах та закладах із важкими та шкідливими умовами праці. Протягом 9 місяців 2018 року експертом з умов праці проведено 7 експертиз якості проведення атестації робочих місць за умовами праці. Видано 7 актів. Зареєстровано 31 колективних договорі, зміни та доповнення до них.

Звернення до інформаційно-консультаційного центру Національної служби посередництва та примирення і департаменту соціального захисту населення при управлінні праці то соціального захисту населення у поточному році носили індивідуальний характер. Надано 48 консультацію щодо питань правильності надання додаткових відпусток за особливий характер праці, доплат за використання дезінфікуючих засобів, призначення права на пільгову пенсію за Списками № 1та № 2, приведення назв професій у штатному розписі відповідно до ДК 003:2010, внесення правильних записів у трудову книжку та з інших питань, що відносяться до компетенції відділу.

Розроблено 2 розпорядження голови райдержадміністрації «Про направлення на альтернативну (невійськову) службу.

                   Знято з обліку 9 вимушено переміщених осіб. Отримано 23 пакунки малюка.

          Протягом січня – вересня 2018 року відбулося 9 засідань районної комісії з призначення  всіх видів соціальних допомог. Розглянуто 1411 справ з них: 69 по соціальних допомогах, 1317 по субсидіях та 25 по пільгах.

          Відповідно до графіка виїздів у населені пункти району «Мобільного соціального офісу» у 2018 році за  за 9 місяців здійснено 17 виїздів у 18 населених пунктів, а саме Гутянську, Злазненську, Малостидинську, Великомидську, Маломидську, Яполотьську, Золотолинську, Звіздівську, Великостидинську сільські ради, Деражненську ОТГ , Малолюбашанську ОТГ, Пісківську ОТГ. На особистому прийомі побувало 146 громадян. Від них прийнято заяви та документи на призначення соціальних виплат.

У січні-вересні 2018 року послугами служби зайнятості скористались 1888 безробітних. Зареєстрований рівень безробіття станом на 01.10.18 складає 1,8 відс.

У січні – вересні 2018 року:

         – працевлаштовано всього 2095 осіб, у тому числі 646 безробітних;

         – професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходили 453 безробітних;

         – до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 204 особи. Громадські роботи на умовах співфінансування із коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття проводились у Малолюбашанській, Підлужненській, Пісківській, Деражненській сільських радах, центральній районній лікарні, Костопільській ДЮСШ. На організацію громадських робіт було використано 298,6 тис. грн., із яких 138,9 тис. грн. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 159,8 тис. грн. – кошти місцевих бюджетів.

         Надано роботодавцям відшкодування єдиного соціального внеску за 25  працівників, які працевлаштовані із числа безробітних на нові робочі місця відповідно до статтей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення».

Річниця вступу в силу в повному обсязі Угоди про асоціацію Україна-ЄС
До уваги суб’єктів малого та середнього підприємництва!

Департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації продовжено прийом документів на конкурсний відбір проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва області для реалізації яких може бути надана фінансова підтримка з обласного бюджету на 2018 рік шляхом часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів.

Право на одержання часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, передбачених в обласному бюджеті відповідно до Програми, за рішенням конкурсної комісії може надаватись суб’єктам малого і середнього підприємництва, які:

– розробили або реалізують проект, який передбачає: впровадження енергозберігаючих та екологічно чистих технологій; модернізацію, оновлення та придбання основних фондів для розширення та збільшення обсягів виробництва товарів (надання послуг, виконання робіт);

– отримали цільовий кредит в банку для реалізації проекту.

До участі у конкурсі не допускаються суб’єкти підприємницької діяльності або їх участь у конкурсі може бути призупинена, якщо вони:

– не є суб’єктами малого і середнього підприємництва;

– визнані      банкрутами      або      стосовно      яких      порушено    справу  про   банкрутство,    перебувають   у    стадії    припинення    юридичної    особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;

– мають заборгованість перед бюджетом, Пенсійним фондом України, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування;

– здійснюють виробництво зброї, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, обмін валют та надання в оренду нерухомого майна;

– отримують фінансову підтримку для реалізації поданого до участі у конкурсі інвестиційного проекту за іншими бюджетними програмами та реалізовують проекти за участю коштів міжнародних фінансових організацій;

– подали недостовірну інформацію про проект, фінансовий стан.

Для участі у конкурсному відборі суб’єктами малого і середнього підприємництва подаються такі документи:

– заява на участь у конкурсі за формою, що додається;

– коротка довідка суб’єкта господарювання щодо фінансово-господарської діяльності та перспективи розвитку;

– бізнес-план проекту, який містить такі розділи: короткий опис проекту (резюме); характеристика об’єкта та продукції (послуги) за проектом; аналіз ринку та конкурентів, план маркетингу; план і структура виробництва (надання послуг); організаційний план і управління проектом; оцінка ризиків; фінансовий план проекту;

– копія фінансового звіту (декларації) за останній рік і останній звітний період;

– довідки про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, з виплати заробітної плати, а також про відсутність простроченої заборгованості за користування кредитом (позикою);

– копія договору, завірена банком, який видав кредит (позику), або нотаріально засвідчена копія договору. У разі надання кредиту (позики) фінансовою установою, яка є нерезидентом України, подаються передбачені чинним законодавством України документи відповідних установ Національного банку України;

– прогнозний помісячний графік сплати відсотків та погашення суми кредиту (позики) на весь період користування.

Прийом документів здійснюється департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації – організатором конкурсного відбору: з понеділка по четвер – з 09 00 до 18 00 год., в п’ятницю з 09 00 до 17 00 год. (обідня перерва з 13 00 до 14 00 год.) за адресою: місто Рівне, майдан Просвіти, 1, кабінет 402 до 31 серпня 2018 року.

Довідкову інформацію щодо конкурсного відбору можна отримати за номером телефону: 0362 695-215 або електронною поштою: mp-ekon@ukr.net.

Доводимо до вашого відома, що розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 16 квітня 2018 року № 223 затверджено Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого та середнього підприємництва.

 Часткове відшкодування згідно з цим Порядком надається на конкурсних засадах суб’єктам малого і середнього підприємництва, які включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, зареєстровані як платники податків та здійснюють господарську діяльність на території Рівненської області.       

З текстом Порядку можна ознайомитися на сайті Рівненської облдержадміністрації       http://www.rv.gov.ua/sitenew/main/ua/catalog/item/7901.htm

Оголошено конкурсний відбір проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва області для реалізації яких може бути надана фінансова підтримка з обласного бюджету на 2018 рік шляхом часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів.

Право на одержання часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, передбачених в обласному бюджеті відповідно до Програми, за рішенням конкурсної комісії може надаватись суб’єктам малого і середнього підприємництва, які:

розробили або реалізують проект, який передбачає: впровадження енергозберігаючих та екологічно чистих технологій; модернізацію, оновлення та придбання основних фондів для розширення та збільшення обсягів виробництва товарів (надання послуг, виконання робіт);

отримали цільовий кредит в банку для реалізації проекту.

До участі у конкурсі не допускаються суб’єкти підприємницької діяльності або їх участь у конкурсі може бути призупинена, якщо вони:

не є суб’єктами малого і середнього підприємництва;

визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство, перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;

мають заборгованість перед бюджетом, Пенсійним фондом України, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування;

здійснюють виробництво зброї, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, обмін валют та надання в оренду нерухомого майна;

отримують фінансову підтримку для реалізації поданого до участі у конкурсі інвестиційного проекту за іншими бюджетними програмами та реалізовують проекти за участю коштів міжнародних фінансових організацій;

подали недостовірну інформацію про проект, фінансовий стан.

Для участі у конкурсному відборі суб’єктами малого і середнього підприємництва подаються такі документи:

заява на участь у конкурсі;

коротка довідка суб’єкта господарювання щодо фінансово-господарської діяльності та перспективи розвитку;

бізнес-план проекту, який містить такі розділи: короткий опис проекту (резюме); характеристика об’єкта та продукції (послуги) за проектом; аналіз ринку та конкурентів, план маркетингу; план і структура виробництва (надання послуг); організаційний план і управління проектом; оцінка ризиків; фінансовий план проекту;

копія фінансового звіту (декларації) за останній рік і останній звітний період;

довідки про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, з виплати заробітної плати, а також про відсутність простроченої заборгованості за користування кредитом (позикою);

копія договору, завірена банком, який видав кредит (позику), або нотаріально засвідчена копія договору. У разі надання кредиту (позики) фінансовою установою, яка є нерезидентом України, подаються передбачені чинним законодавством України документи відповідних установ Національного банку України;

прогнозний помісячний графік сплати відсотків та погашення суми кредиту (позики) на весь період користування.

Прийом документів здійснюється департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації – організатором конкурсного відбору: з понеділка по четвер – з 0900 до 1815 год., в п’ятницю з 0900 до 1700 год. (обідня перерва: з 1300 до 1400 год.) за адресою: місто Рівне, майдан Просвіти, 1, кабінет 402 до 15 серпня 2018 року.

Довідкову інформацію щодо конкурсного відбору можна отримати за номером телефону: 695-215 або електронною поштою: mp-ekon@ukr.net”.

Підсумки роботи галузей господарського комплексу району за І півріччя 2018 року

ПРОМИСЛОВІСТЬ

У січні – червні 2018 року у  районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 15 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 8,7 відс. промислової продукції області. За звітний період обсяг виробленої промислової продукції склав 1493,2 млн. грн., що на 408,9 млн. грн. більше відповідного періоду 2017 року. Індекс промислової продукції  за січень – червень 2018 року до відповідного періоду 2017 року склав 137,7 відс. (за січень – травень: область – 90,0 відс., Україна – 102,6 відс.). Обсяг реалізованої продукції у січні – травні поточного року становить 1237,1 млн. грн., у розрахунку на одну особу населення – 19,3 тис. грн. (по області – 12,3 тис.грн.). Темп зростання обсягу реалізованої промислової продукції відсотків до відповідного періоду минулого року -135,7%.

За обсягами реалізованої  промислової продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

З почату 2018 року підприємствами району порівняно до відповідного періоду 2017 року збільшено виробництво плит ДСП оброблених папером, деревини уздовж розпиленої, виробів столярних, пляшок зі скла  для напоїв і харчових продуктів, каменю дробленого (щебеню), кетчупу і соусів томатних.

Разом з тим зменшився випуск хлібобулочних та ковбасних виробів , базальту, туфу вулканічного і каменю іншого, фанери клеєної, меблів дерев’яних для офісів.

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

За І півріччя 2018 року за попередніми даними сільгосптоваровиробниками району вироблено валової продукції сільського господарства (в порівняльних цінах 2010 року) на суму 2158 тис. грн., що на 518 тис., грн. більше до минулого року (ріст валової продукції 31,6 відсотків). Ріст виробництва валової продукції обумовлений збільшенням виробництва молока, вовни та продукції вирощування великої рогатої худоби і свиней. Район по приросту виробництва валової продукції сільського господарства займає третє місце в обласному рейтингу сільгосппідприємств. Частка району у загальнообласному обсязі виробництва сільськогосподарської продукції за попередніми даними – 0,7%.

Проведено інвестування в основний капітал на 6.5 млн. грн. на закупівлю обладнання, поліпшення наявних транспортних засобів та реконструкцію елеваторного комплексу.

Три сільгосппідприємства долучилися до участі у державній програмі «Державна підтримка галузі тваринництва» та отримали спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів молочного та м’ясного напряму продуктивності, яка виділялася з державного бюджету в сумі 80,2 тис. грн.

Спеціальну бюджетну дотацію із державного бюджету за вирощування молодняку великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб станом на 01 травня 2018 року отримали 5 фізичних осіб у сумі 6,5 тис.грн. На даний час органами місцевого самоврядування сільських рад проводиться прийом документів від фізичних осіб за вирощений молодняк для отримання вищезазначеної дотації станом на 01 вересня 2018 року.

Посівна площа сільськогосподарських культур у 2018 році склала 9091,5 га, що на 716,7 га більше минулого року, в тому числі зернових та зернобобових – 5339 га, технічних та кормових культур –3752.5 га.

За минулий рік сільгосппідприємствами району вироблено (реалізовано) м’яса в живій вазі – 51 тонну, надоєно молока 491 тонну, що більше до минулого року на 170 тонн (53%), надій молока на одну середньорічну корову молочного напрямку продуктивності склав 2211кг, більше на 474 кг (27%).

Одержано приросту від вирощування та відгодівлі великої рогатої худоби, свиней та овець 96 тонн, що 12 % більше минулого року.

Станом на 01 липня 2018 року у сільгосппідприємствах утримується 527 голів великої рогатої худоби, в тому числі 186 короіви, 529 голів свиней та 841 голова овець.

За перше півріччя 2018 року поголів’я ВРХ зменшилося на 60 голів (10%), свиней збільшилося на 199 голів (15%).

Станом на 01.07.2018 року сільгосппідприємствами із населенням району укладено 6.5 тис. договорів на оренду земельних ділянок площею 11 тис. га. на суму 6,7 млн. грн., орендна плата виплачена повністю.

В районі залучені інвестиційні компанії, які вже засіяли частину земель, які не оброблялися, також готуються площі під посів озимих. В порівнянні з минулим роком загальна кількість укладених договорів оренди збільшилась на 713 договорів та відплвідно розмір нарахованої орендної плати за землю збільшилась на 2,4 млн. грн.

Переробними підприємствами за шість місяців 2018 року на 77 заготівельних пунктах закуплено від населення району 3,0 тис. тонн молока, що дало можливість поповнити сімейні бюджети селян на 13,6 млн. грн.

БУДІВНИЦТВО

У І півріччі 2018 року на розроблення містобудівної документації населених пунктів та територій Костопільського району передбачені кошти із міського та сільських бюджетів в сумі: 267,53 тис. грн. .

На даний час стан забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території району є задовільним.  Повністю завершені роботи по Схемі планування території Костопільського району. Дана містобудівна документація затверджена рішенням Костопільської районної ради від 06.07.2016 № 95. З 62 населених пунктів району 60 мають генеральні плани. Виготовлено 12 нових генеральних планів та актуалізовано  49 старих генпланів.

Станом на липень 2018 року виготовлено та затверджено 12 нових генеральних планів, по населених пунктах:

– с.Лісопіль Малолюбашанської сільської ради ( 2012 рік);

– с.Мала Любаша Малолюбашанської сільської ради (2013 рік);

– с.Корчин Звіздівської сільської ради (2015 рік);

– с.Головин Головинської сільської ради (2015 рік);

– с.Осова   Маломидської сільської ради (2015 рік);

– с.Берестовець Головинської сільської ради (2016 рік);

– с.Іваничі Головинської сільської ради (2016 рік);

– с.Маща Малолюбашанської сільської ради (2016 рік);

– с.Ганнівка Деражненської сільської ради (2016 рік);

– с.Суськ  Деражненської сільської ради (2016 рік);

– с.Дюксин Деражненської сільської ради (2016 рік);

– с.Кам’яна Гора Малолюбашанської сільської ради (2017 рік);

На сьогоднішній день в стадії розробки 10 генеральних планів населених пунктів, а саме:

– с.Рокитне Пісківської сільської ради;

– с.Пісків Пісківської сільської ради;

– с.Ставок Звізідвської сільської ради;

– с.Борщівка Малолюбашанської сільської ради;

– с.Лісопіль (внесення змін) Малолюбашанської сільської ради;

– с.Базальтове Головинської сільської ради;

– с.Вигін Злазненської сільської ради;

– с.Садки Головинської сільської ради;

– с.Велика Любаша  Підлужненської сільської ради;

– с.Підлужне Підлужненської сільської ради.

У 2014 році розпочались роботи по оновленню генерального плану  м. Костопіль. Повністю виконані роботи по виготовленю топографо-геодезичної зйомки. На сьогоднішній день ведуться проектні роботи Державним підприємством Державним інститутом проектування міст «Містопроект» м.Львів.

   Крім генеральних планів населених пунктів виготовлено 11 планів зонування територій по населених пунктах: Кам’яна Гора, Дюксин, Суськ, Ганнівка, Маща, Іваничі, Берестовець, Осова, Головин, Корчин, Мала Любаша та 36 детальних планів територій, з них по місту Костопіль – 26.

Забудовникам району на будівництво індивідуального житла за ІІ квартал 2018 року видано 35 будівельних паспортів, 5 містобудівних умов і обмежень на забудову земельних ділянок  для об’єктів будівництва, розглянуто і надано висновки по 42 проектах землеустрою.

За  І квартал 2018 року введено 4552 кв.м загальної площі житла, що становить 174,8 % до відповідного періоду 2017 року.

Протягом 5 місяців 2018 року виконано будівельних робіт в сумі 2,5 млн.грн., що на 174% більше відповідного періоду минулого року.

За рахунок коштів Державного Фонду регіонального розвитку проводиться реалізація проекту „Реконструкція трибун та бігових доріжок стадіону «Колос» Костопільської дитячо-юнацької спортивної школи в м. Костопіль, провул. Артилерійський, 7 (коригування)” вартістю 8764,965 тис. грн., в тому числі будівельні роботи 8582,575 тис. грн., заходи щодо популяризації спорту та здорового способу життя – 182,39 тис. грн. Станом на 20 липня цього року проплачено підряднику авансований платіж в сумі 2,5 млн. грн. та розпочато роботи з реконструкції.

Придбано та встановлено футбольний майданчик  на території Костопільської ЗОШ №2, вартістю близько 1,4 млн.грн.

Проводяться або завершуються будівельні роботи в закладах освіти, зокрема це:

 • капітальний ремонт приміщення Костопільської ЗОШ №4 (утеплення фасаду), загальною вартістю 1390,8 тис. грн., в тому числі 2018 рік -482,0 тис. грн.;
 • капітальний ремонт приміщення Берестовецької ЗОШ (заміна вікон та дверей, благоустрій території), вартістю 1450,32 тис. грн.;
 • капітальний ремонт приміщення Костопільської ЗОШ №2 (утеплення фасаду, ремонт даху).

Виготовляються проектно-кошторисні документації на проведення капітальних ремонтів Маломидської ЗОШ (50,0 тис. грн.), Костопільської ЗОШ №6 (115,0 тис. грн.), Злазненської ЗОШ (38,9 тис. грн.), Костопільської ЗОШ №5 (40 тис. грн.), Костопільської ЗОШ №3 (110,0 тис. грн).

         Розпочато поточні ремонти  у НВК „Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. Т.Г.Шевченка” вартістю 195,0 тис. грн. та райстоматполіклінніці 194,9 тис. грн.

Проводяться реконструкції вуличного освітлення сіл Збуж, Волиця та В. Любаша вартостями відповідно 150,97,   289,9 та 214,40  тис. грн.

До 27 липня триває збір пропозицій на виготовлення проектно-кошторисної документації для реалізації проекту „Будівництво фізкультурно-оздоровчого коплексу за адресою: провулок Артилерійський, 5а м.Костопіль Рівненська область”.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

За І півріччя 2018 року підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства піднято 498,205  тис. м3 води. Прийнято від населення, промислових підприємств міста та очищено на комплексі очисних споруд 278,4 тис. м3 стічних вод.

Протягом І півріччя 2018 року на теплопостачальних підприємствах району вироблено 19,898 тис. Гкал теплової енергії, в тому числі 2,5 тис. Гкал на джерелах з альтернативним паливом.

Станом на 01.07.2018 року закуплено твердопаливний котел КОЛВІ – 700А та комплектуючі, проведено демонтаж двох морально застарілих котлів НІСТУ – 5, прокладено 162 м.п. попередньо ізольованих труб, підготовлено 7 котелень до роботи в опалювальний період, проводяться поточні ремонтні роботи на інших котельнях.

На протязі І півріччя 2018  року виконувались роботи по благоустрою міста та утриманню доріг на суму 9801,2 тис.грн. в т.ч. проведено роботи по поточному середньому ремонту доріг на суму 5744,9 тис.грн, капітальному ремонту тротуарів та вулиць міста на суму 2508,7 тис.грн. Крім того за рахунок коштів субвенції з державного бюджету виконано роботи по капітальному ремонту частини тротуару по вулиці Грушевського на суму 120,8 тис.грн.

З метою утримання територій населених пунктів району у належному стані та їх санітарного очищення протягом І півріччя 2018 року проводиться робота з прибирання сміття та побутових відходів вздовж доріг загального користування.

Крім того, з метою проведення заходів спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань, трудові колективи взяли  участь в прибиранні територій,  упорядкуванні громадських місць, скверів. Працівники Костопільської районної державної адміністрації традиційно долучилися  у рамках  Дня довкілля до прибирання прибережної смуги річки Замчисько, лісової рекреаційної зони, власноруч зібравши до сотні пакетів сміття.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в 2018 році заплановано провести поточний середній ремонт дороги  О181005 Мар’янівка-Рокитне (ремонт 2,2км) асфальтуванння, капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Хмелярська в с. Дюксин Костопільського району, капітальний ремонт дороги вул.Жовтнева в с. Злазне Костопільського району, капітальний ремонт вул. Першотравнева в с. Дюксин (ремонт 0,5км) білощебенева, поточний середній ремонт дороги  О181006 /Н-25/- Борщівка км 4+050 -км 6+800 (ремонт 0,8км ) асфальтування, поточний середній ремонт дороги О181007 Деражне – Суськ – Клевань км 0+350 – км 0+912 (ремонт 0,562км) асфальтування.

 ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ.  РОЗРАХУНКИ ЗА ЕНЕРГОНОСІЇ

Всіма категоріями споживачів з початку року станом на 01.07.2018 забезпечена проплата за надані послуги теплопостачання на 100,92% (спожито на суму  29339,4 тис. грн., оплачено – 29608,9 тис. грн.). Рівень розрахунків всіх споживачів району за надані послуги з водопостачання та водовідведення за   січень-червень 2018 року складає 96,17% (спожито на суму 7523,1 тис. грн.,  оплачено – 7235 тис. грн.), утримання житла – 113,5%  (спожито на суму 7164,4  тис. грн.,  оплачено 8133 тис. грн.).

Підприємства комунальної теплоенергетики району розрахувалися за спожитий природний газ на 112,9% (спожито на суму 16036,6 тис грн. оплачено – 18111,4 тис. грн.

За статистичними даними рівень розрахунків населення району за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги за 5 місяців 2018 року  складає 107,4%, спожито на суму 31,9 млн.грн., оплачено -34,3 млн. грн.

Протягом поточного року за Державною програмою з енергозбереження   у районі  надано кредит 82 особам на загальну суму 2983,35 тис. грн., із них  на твердопаливні котли  – 3 особам  на 110,45 тис. грн.., на матеріали і обладнання  – 79 особам на суму 2872,9 тис. грн.

Відповідно до  програми з енергоефективності в 2018 році будуть встановлюватися обліки та регулювання теплової енергії на школах міста з централізованим опалення.

ПІДПРИЄМНИЦТВО

         Господарську діяльність у районі здійснюють 2580 суб’єктів всіх форм власності, із них фізичних осіб–підприємців – 1682 одиниці, юридичних осіб – 898.

Із початку року збільшилось суб’єктів господарювання на 4 одиниці, в тому числі юридичних осіб на 8,  а фізичних зменшилось  – на 4 особи.

Частка фізичних осіб у загальній кількості зареєстрованих суб’єктів господарювання становить 65,2 відсотка.

Від діяльності суб’єктів малого підприємництва за І півріччя 2018 року частка надходжень у загальнорайонному надходженні становить:  до зведеного бюджету 45,8 відс. (78,0 з 170,2 млн. грн.), до місцевого бюджету – 62,6  відс. (57,6 з 92,0 млн. грн.).

Хотілось би відмітити, що від малих підприємств до місцевого бюджету (бюджету області) надійшло 40,06 млн. грн. або 70% від усіх надходжень, а від фізичних осіб – підприємців – 17,52 млн. грн. або 30%.

Обсяг  реалізованих послуг підпнриємствами сфери послуг району за 1 квартал 2018 року становить 9,7 млн. грн., що на 8,6% менше ніж за аналогічний період минулого року.

Роздрібний товарооборот за 1 квартал 2018 року по району підприємствами роздрібної торгівлі становить 78,85 млн. грн., що на 45,9% більш ніж за аналогічний період минулого року.

Через Центр по наданню адмінпослуг протягом І півріччя 2018 року до ЦНАПу звернулося понад 6500 тисяч осіб. Надано 5064 результатів адмінпослуг, зокрема 68 будівельних паспортів, 102 погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, 18 містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, 96 посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї,  3700 послуг Держземагенства,  1015 послуги по реєстрації прав власності на нерухоме майно , 29 пакетів документів на виготовлення та затвердження технічної документації із землеустрою, 8 – на послуги по реєстрації громадських об’єднань головного управління юстиції , 8 документів дозвільного характеру та інші. Станом на 01 липня 2018 року в Центрі громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 62 види послуг у 10 сферах діяльності.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Протягом січня-березня 2018 року у економіку району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 215,8 млн. грн. капітальних інвестицій, що у 7,2 раза більше відповідного періоду минулого року та становить 19,0% від загальнообласного показника. Капітальні інвестиції на одну особу в районі склали 3,4 тис. грн., що є найкращим показником в Рівненській області.

         Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій району з початку інвестування станом на 01 квітня поточного року становить 4,28 млн. дол.США і збільшився на 3,3% до початку року. Прямі інвестиції на одну особу в районі склали 66,67 дол.США.

 БЮДЖЕТНО-ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА

За звітний період від платників податків району до зведеного бюджету України надійшло 170,22 млн. грн., в тому числі до Державного бюджету – 78,21 млн. грн., темп росту до І півріччя  2017 року становить  відповідно 148,6 та 160,4 відс.

За 6 місяців 2018 року до загального фонду бюджету області від платників району надійшло 92,01 млн. грн., що більше І півріччя 2017 року на 39,5 відс.

За І півріччя 2018 року до загального фонду бюджету району надійшло 66018,9 тис.грн. власних доходів при плані з урахуванням змін 57737,5 тис.грн., що становить 114,3 відсотка або більше на 8281,4 тис.грн. В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, приведеним у відповідність до 2018 року, досягнутий ріст 35 відсотків, що в сумі складає 17120,5 тис.грн.

         Виконання районного бюджету по власних доходах загального фонду забезпечено на 111,2 відсотка (план з урахуванням змін на звітний період 38599,8 тис.грн., фактично надійшло 42916,4 тис.грн.) або більше на 4316,6 тис.грн.

         Бюджет м.Костопіль виконано на 116,1 відсотка (затверджений план – 15437,5 тис.грн., надійшло – 17924,1 тис.грн.),  що більше на 2486,6 тис.грн.

Виконані всі 11 сільських бюджетів.

    Основним джерелом доходів районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб, який становить 99,3 відсотка усіх надходжень. За січень-червень 2018 року надходження вказаного податку склали 42596,0 тис.грн. при плані з урахуванням змін 38310,1 тис.грн. або більше на 4285,9 тис.грн.

    Єдиний податок та податок на майно в частині плати за землю являються одними із основних податків, що формують міський та сільські бюджети району.

         За І півріччя 2018 року надходження до загального фонду місцевих бюджетів району єдиного податку становлять 9963,8 тис.грн. при плані з урахуванням змін 8242,2 тис.грн., відсоток виконання складає 120,9.

При плані 5072,3 тис.грн. до сільських та міського бюджетів надійшло 6075,5 тис.грн. плати за землю.

Крім власних доходів, в повному обсязі район отримав з державного бюджету базову дотацію (9169,2 тис.грн.), освітню субвенцію (58827,2 тис.грн.) та медичну субвенцію (21354,5 тис.грн.).

Протягом І півріччя 2018 року з місцевих бюджетів району проведено видатків по загальному фонду на загальну суму 361018,7 тис.грн., з них: на державне управління – 8002,3 тис.грн, освіту – 94883,2 тис.грн., охорону здоров’я – 29839,7 тис.грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 193099,7 тис.грн., культуру – 6094,9 тис.грн., фізичну культуру – 2279,8 тис.грн. Значну питому вагу у загальному обсязі фінансування займають видатки на заробітну плату з нарахуваннями – 100287,8 тис.грн., або 27,8 відсотки, оплата енергоносіїв – 10809,5 тис.грн., або 3,0 відсотка, трансфертні платежі – 27385,7 тис.грн., або 7,6 відсотків, видатки на соціальне забезпечення  – 191213,5 тис.грн., або 53,0 відсотка.

Видатки спеціального фонду місцевих бюджетів за І півріччя 2018 року  становлять 11096,7 тис.грн., з них за рахунок платних послуг бюджетних установ – 1840,6 тис.грн,  інших джерел власних надходжень – 1153,5 тис.грн. та інших надходжень – 8102,6 тис.грн.

Кредиторська заборгованість станом на 1 липня 2018 року становить 15317,5 тис.грн., в т.ч. заборгованість за житлово-комунальні послуги – 11798,5 тис.грн. (пільги – 201,4 тис.грн., субсидії – 11597,1 тис.грн.), за тверде паливо і скраплений газ – 3519,0 тис.грн. (пільги – 67,1 тис.грн., субсидії – 3451,9 тис.грн.).

 По спеціальному фонду бюджету станом на 1 липня 2018 року зареєстровані фінансові зобов’язання становлять 659,9 тис.грн. по грошовій компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10 Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та які потребують поліпшення житлових умов.

Станом на 01.01.2018 року податковий борг до зведеного бюджету від  платників податків Костопільського району становить 9837,1 тис. грн., в т.ч. по підприємствах – банкрутах  382,9  тис.грн..

Станом на 01.07.2018 року податковий борг до зведеного бюджету   платників податків Костопільського району склав 8419,4 тис.грн., в т.ч. по підприємствах – банкрутах  368,3 тис.грн. В порівнянні з початком року податковий борг зменшився на 1417,7 тис. грн. або на 14,4%.

Станом на 01.01.2018 року заборгованість по ЄСВ становить 2433,6 тис.грн.

Станом на 01.07.2018 року заборгованість по ЄСВ становить 2936,5 тис.грн.

        В порівнянні з 01.01.2018 року заборгованість зросла  на 502,9 тис.грн. або на 20,7%.

В районі забезпечено позитивну динаміку дохідної частини пенсійного бюджету та своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій. Профінансовані виплати пенсій та допомог понад 15861 пенсіонерам, на що було спрямовано 175,3 млн. гривень. Середньомісячна потреба на виплату пенсій і допомог за січень-червень 2018 року по району склала 30,9 млн. гривень. Виплата пенсій та допомог через центр поштового зв’язку становить 48% від загальної суми. Одним з ефективних шляхів скорочення поштових видатків є виплата пенсій через банківські установи, які проводять ці виплати безкоштовно. Протягом півріччя через банківські установи виплачено 90,57 млн. грн. пенсій. Як наслідок – розрахункова економія коштів на оплату поштових видатків становить 1213,6 тис. грн.

Спеціалісти управління вживають заходів щодо виконання доведених завдань по надходженню власних коштів до бюджету управління Пенсійного фонду України. За II квартал 2018 року надходження власних коштів склали 945,1 тис. грн., завдання виконано на 110,6% (завдання 854,5 тис. грн., по рейтингу – 16 місце), у порівнянні з відповідним періодом 2017 року  надходження зросли  на 9,0  тис. грн., темп росту 101,0 % (по рейтингу – 10 місце).

Станом на 01.07.2018 борг платників району перед Пенсійним фондом по всіх видах платежів склав 2008,8 тис. грн., у порівнянні з 01.01.2018 заборгованість зросла на 9,0 тис. грн.

Крім того, наростили борги платники, які не ведуть господарську діяльність багато років, однак, відповідно до діючого законодавства повинні здійснювати відшкодування Пенсійному фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій

Структура боргу на даний час виглядає наступним чином:

– заборгованість із дієвим статусом –  227,1 тис. грн. або 11,3 % ,

– заборгованість платників із безнадійним статусом – 1781,7 тис. грн. або 88,7% .

Спеціалістами управління проводиться оперативна робота щодо повного охоплення боргів заходами примусового стягнення та направлення виконавчих документів на виконання у відділі державної виконавчої служби. Питання сплати боргів перебуває на щоденному контролі, спеціалістами Пенсійного фонду вживаються усі міри впливу до боржників відповідно до діючого законодавства і наданих повноважень щодо їх погашення.

Наявність залишку нестягнутих сум за виконавчими документами про стягнення боргу на користь Пенсійного фонду, що перебувають на примусовому виконанні, пояснюється тим, що боржниками є підприємства у яких відсутнє рухоме та нерухоме майно (в т.ч. транспортні засоби), на яке може бути звернено стягнення, на розрахункових рахунках відсутні кошти протягом тривалого часу. Оскільки виконавчі документи по боржниках багато разів поверталися із виконавчої служби без виконання через відсутність майна, і повторно направлялися Пенсійним фондом на виконання, тому це питання потребує врегулювання на законодавчому рівні.

СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННИХ ЗАУПІВЕЛЬ PROZORRO

Станом на 01.07.2018 розпорядниками коштів бюджету району проведено через систему Prozorro 81 закупівлю на суму 38,4 млн.грн., в тому числі:

– 21 переговорних процедур на суму – 18,4 млн. грн.;

– 13 відкритих торгів на суму – 18,9 млн. грн.;

– 47 допорогових закупівель на суму – 985,1 тис. грн.

  Економія коштів від застосування системи в цілому складає 4,44 відс.  або 1,70 млн. грн., в тому числі без застосування переговорної процедури – 8,28 відс. або 1,65 млн. грн.

За звітний період розпорядниками коштів опубліковано на платформі Prozorro 192 звіти про укладені договори на суму 16,9 млн. грн.

За звітний період розпорядниками коштів опубліковано на платформі Prozorro 192 звіти про укладені договори на суму 16,9 млн. грн., в тому числі опубліковано 77 звітів про укладені договори на суму 14,75 млн. грн., вартість допорогової закупівлі більше 50,0 тис. грн.

Протягом 1 півріччя із 80 допорогових закупівель, вартістю більше 50,0 тис. грн.  через електронну систему проведено лише 3 закупівлі:

 • Костопільською ЦРЛ на суму 63,0 тис. грн.
 • ЗОШ №6 на суму 157,0 тис. грн.
 • відділ освіти на суму 86, 76 тис. грн.

Це становить  3,7% або 0 балів у рейтингу ОДА.

ЗАРОБІТНА ПЛАТА ТА РИНОК ПРАЦІ

Середньомісячна заробітна плата за перший квартал 2018 року становить 6609 грн., що лише на 2,5 відс. менше середньообласної (6777  грн.- область). темп зростання розміру заробітної плати штатних працівників до відповідного періоду минулого року складає 137,4%.                  

У районі постійно проводиться моніторинг своєчасності виплати заробітної плати та погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях району, які беруть участь у спостереженні з питань статистики праці.

         За статистичними даними станом на 01 липня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі  становила 48,2 тис.грн. Але 03.07.2018 року філія облавтодору  “Костопільський автодор” борг  погасила  повністю.

         Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що з метою запобігання фактам використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин у районі створена і постійно працює районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Діяльність даної групи спланована на щомісячні виїзди на територію району (згідно з розробленою та затвердженою Положенням районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення).

         Послугами філії Рівненського обласного центру зайнятості скористались 1585 безробітних. Зареєстрований рівень безробіття станом на 01.07.18 року складає 1,9 відс.

У січні – червні 2018 року:

         – працевлаштовано всього 1335 осіб, у тому числі 474 безробітних;

         – професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходили 269 безробітних;

         – до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 122 особи. Громадські роботи на умовах співфінансування із коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття проводились у Малолюбашанській, Підлужненській, Пісківській, Деражненській сільських радах, центральній районній лікарні. На організацію громадських робіт було використано 174,8 тис.грн., із яких 86,6 тис. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 88,2 тис. грн. – кошти місцевих бюджетів.

         Надано роботодавцям відшкодування єдиного соціального внеску за 17  працівників, які працевлаштовані із числа безробітних на нові робочі місця відповідно до статтей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення».

         Станом на 01.07.2018 року перебуває на обліку в філії -718 безробітних.

Підсумки роботи галузей господарського комплексу району за І квартал 2018 року

Промисловість. Інвестиції. Сільське господарство.

Випуск продукції промисловими підприємствами  району  за 1 квартал 2018  року  в діючих цінах становить 678,3 млн. грн. За аналогічний період минулого року було вироблено продукції  на 141,9 млн. грн. менше. Темп приросту до складає 26,5 відс.

Обсяг реалізованої промислової продукції за січень-лютий 2018 року зріс на 31,6 відс., або на  110,3 млн. грн. проти  аналогічного періоду 2017 року і становить 459,09 млн. грн.  (за даними рейтингу ОДА – район покращив своє становище на 3 позиції і займає 9 місце серед регіонів області, були на 12 місці.)

На одного жителя району реалізовано виробленої продукції на суму 7,1 тис. грн. (по області – 5,1 тис.грн.).

Індекс промислової продукції до 2017 року, за 2 місяці, склав 118,4 відс.  по області – приріст на 0,1%, по Україні приріст на 2,8% відс.).

За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району, в районі виробляється 7,8 відс. промислової продукції області. (За 2017 рік 6,9%).

Найбільше промислової продукції вироблено на ТзОВ «Свиспан Лімітед», питома вага якого  складає 60,88% (2017 -55,14%) у загальнорайонному обсязі, ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» – 20,18%, ТзОВ «Костопільський фанерний завод» – 6,58%, АТ «Родина» – 3,83%, ПП «Дизайн» – 3,41%, КП „Костопількомуненергія” – 2,44%, ТОВ „Сетім” – 0,82%, ПрАТ „Івано-Долинський с/кар’єр” -1,02% та нші.

За статистичними даними у 1 кварталі 2018 року сільгосптоваровиробниками району вироблено валової продукції на суму 1,04 млн. грн., що на 298 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року (темп приросту складає 40,2 відсоток).

(За даними рейтингу ОДА по цьому показнику район за підсумками  3 місяців  займає 3 місце, і покращив своє становище в порівнянні з 2017 роком на 1 позицію, були на 4 місці). 

Ріст виробництва валової продукції обумовлений збільшенням виробництва молока та збільшення продукції вирощування великої рогатої худоби.

 Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій району з початку інвестування станом на 31 грудня поточного року становить 4,76 млн. дол. США і збільшився на 16,0 відс. в порівнянні з початком року. Прямі інвестиції на одну особу в районі склали 74 дол.США. (За даними рейтингу ОДА по цьому показнику район  займає 4 місце.) 

Протягом 2017 року у економіку району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено  571,8 млн. грн. капітальних інвестицій, що у 2,4 рази  більше 2016 року.

Забудовникам району на будівництво індивідуального житла за І квартал 2018 року видано 32 будівельних паспортів, 6 містобудівних умов і обмежень на забудову земельних ділянок  для об’єктів будівництва, розглянуто і надано висновки по 69 проектах землеустрою.

За  2017 рік введено 13882 кв.м загальної площі житла, що становить  112,8 % до 2016 року.

У січні–лютому 2018р. підприємствами району виконано будівельних робіт на суму 360 тис.грн, що становить 0,2% загальнообласного обсягу.

У 2018 році проект „Реконструкція трибун та бігових доріжок стадіону «Колос» Костопільської ДЮСШ в м. Костопіль, провулок Артилерійський, №7 (коригування)” відібраний конкурсною комісією на фінансування його за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Загальною вартістю 8764,965 тис. грн., в тому числі за рахунок ДФРР –  7724,3 тис. грн., приватного сектору 100,0 тис. грн. Уже виділено співфінансування з районного бюджету в розмірі 940,65 тис. грн.

Надано субвенції з обласного бюджету:

– на завершення робіт з капітального ремонту (утеплення фасаду) приміщення Костопільської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 4 по вул.Лятуринської, 15 м.Костопіль – 482,0 тис. грн.;

– на завершення робіт по реконструкції вуличного освітлення в с.Збуж Костопільського району Рівненської області – 225,0 тис. грн.;

– на завершення робіт по реконструкції вуличного освітлення в с.В.Любаша Костопільського району Рівненської області – 163,0 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с.Волиця Костопільського району – 112,0 тис. грн.;

– на капітальний ремонт будівель (заміна частини вікон та дверей) та благоустрою дворової частини території Берестовецької ЗОШ І – ІІІ ступенів на вул.Сидорова, 5 в с.Берестовець Костопільського району Рівненської області -1450,32 тис. грн.;

– на капітальний ремонт ДНЗ № 3 “Сонечко” (заміна вікон і дверей) на вул.Грушевського, 36 м.Костопіль -300,0 тис. грн.

У І кварталі 2018 року на розроблення містобудівної документації населених пунктів та територій Костопільського району передбачені кошти із міського та сільських бюджетів в сумі: 211,914 тис. грн. .

 

Костопільською центральною районною лікарнею спільно з Костопільською райдержадміністрацією підготовлено та подано заявку для участі у конкурсному відборі на отримання грантової допомоги  по проектах людської безпеки Програми  Уряду Японії „Кусаноне” вартістю 1,44 млн. грн. Проект полягає у придбанняі дороговартісного медичного обладнання.

Крім того, Костопільською райдержадміністрацією підготовлено 3 заявки на щорічний обласний конкурс розвитку громад 2018 року, зокрема:

 • „Збережем енергію для спорту”, вартістю 200,34 тис. грн. – спрямований на влаштування енергозберігаючого діодного освітлення в спортзалі;
 • „Створення бренду території Малостидинської сільської ради Костопільського району” -202,7 тис. грн.;
 • „Джерело, що живить життя громади”. Вирішення проблемних питань жителів села Дюксин шляхом підвищення рівня благоустрою території” – 78,77 тис. грн., спрямований на облагородження джерела та влаштування на ньому каплички.

Підготовлено  заявки на означений конкурс Пісківською с/р-1 шт., Підлужненською с/р – 2 шт.

 

   Підприємництво. Публічні закупівлі.

          Господарську діяльність у районі здійснюють 2569 суб’єктів всіх форм власності, із них фізичних осіб–підприємців – 1672, юридичних осіб – 897.

Із початку року зменшилось суб’єктів господарювання на 8 одиниць, в тому числі юридичних збільшилось на 7,  а фізичних зменшилось  – на 15 осіб. Частка фізичних осіб у загальній кількості зареєстрованих суб’єктів господарювання становить 65,1 відсотка.

Від діяльності суб’єктів малого підприємництва за І квартал 2018 року частка надходжень у загальнорайонному надходженні становить:  до зведеного бюджету 49,3 відс. (39,2 з 79,4 млн. грн.), до місцевого бюджету – 67,8  відс. (29,1 з 42,9  млн. грн.).

Через Центр по наданню адмінпослуг протягом І кварталу 2018 року до ЦНАПу звернулося понад 3 тисяч осіб .

Станом на 01.04.2018 розпорядниками коштів бюджету району проведено через систему Prozorro 45 закупівель на суму 20,2 млн.грн., в тому числі:

– 20 переговорних процедур на суму – 18,1 млн. грн.;

– 5 відкритих торгів на суму – 1,9 млн. грн.;

– 20 допорогових закупівель на суму – 254,3 тис. грн.

Економія коштів від застосування системи в цілому складає 1,24 відс.  або 254,4 тис. грн., в тому числі без застосування переговорної процедури – 10,2 відс. або 243,3 тис. грн.

За звітний період розпорядниками коштів опубліковано на платформі Prozorro 131 звіт про укладені договори на суму 6,5 млн. грн.

 

Бюджет. Податкова політика

За звітний період від платників податків району до зведеного бюджету України надійшло  79,4 млн. грн., в тому числі до Державного бюджету – 36,5 млн. грн., до бюджету області – 42,9 млн.грн.  Темп росту до аналогічного періоду 2017 року забезпечено відповідно на 45,3, 55,2 та 37,8 відс. (або 24,75, 12,97 та 11,78 млн. грн.)

За 1 квартал 2018 року до бюджету району надійшло 33,3 млн. грн.    (в тому числі  по загальному фонду 31,1 млн.грн.) власних доходів при плані з урахуванням змін 25,1 млн. грн.,  що становить 132,6 відсотка або більше  на 8,53 млн. грн.

В порівнянні з 2017 роком,  надходження збільшились на 8,53 млн.грн. або на 34,5%  відсотка.

Виконання районного бюджету по власних доходах загального фонду забезпечено на 129,1 відсотки (план на звітний період 15,93 млн..грн., фактично надійшло 20,57 млн.грн.) або більше на 4,64 млн.грн.

Бюджет м.Костопіль виконано на 106,6 відсотка (затверджений план – 7,6 млн. грн., надійшло – 8,1 млн.грн.),  що більше на 504,2 тис.грн.

 Виконані всі 14 сільських бюджетів. Сумарне виконання сільських бюджетів складає 154,2%.

    

У звітному періоді  в районі забезпечено скорочення податкового боргу до початку року на 17,6% або на 1,7 млн.грн. Проте борг залишається досить значним і на 1 квітня цього року складає 8,1 млн. грн. (за попередніми даними це 2 місце в рейтингу, були на 3 за підсумками 2017 року).

У першому кварталі поточного року збільшено надходження по Єдиному соціальному внеску у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 11,1 млн.грн. або 39,8%. Загалом надійшло майєже 39 млн. грн.

Заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.04.2018 року склала 2 млн. 728 тис. грн., що у порівнянні з 01.01.2018 року збільшилася на 12,1 відс., або на  294,7 тис. грн.  (за попередніми даними 6 місце в рейтингу, були на 12 за підсумками 2017 року)

Доходи, соціальний захист та зайнятість  населення

В районі забезпечено позитивну динаміку дохідної частини пенсійного бюджету та своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій. Профінансовані виплати пенсій та допомог понад 15996 пенсіонерам, на що було спрямовано 83,9 млн. гривень. Середньомісячна потреба на виплату пенсій і допомог за січень-березень 2018 року по району склала 30,9 млн.

За I квартал 2018 року надходження власних коштів склали 459,0 тис. грн., завдання виконано на 107,1% (завдання 428,7 тис. грн.) у порівнянні з відповідним періодом 2017 року  надходження зросли  на 0,8  тис. грн., темп росту 100,2% %.

Станом на 01.04.2018 борг платників району перед Пенсійним фондом по всіх видах платежів склав 2073,5 тис. грн., у порівнянні з 01.01.2018 заборгованість зменшилася на 61,4 тис. грн.

В тому числі  заборгованість зі сплати страхових внесків перед бюджетом Пенсійного фонду не змінилась і склалдає 153,9 тис.грн. (за попередніми даними  12 місце в рейтингу, були на 17 за підсумками 2017 року)

 

За статистичними даними станом на 01 квітня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі  становила 107,9 тис.грн. Але 02.04.2018 року філія облавтодору  “Костопільський автодор” борг  погасила  повністю.

Загалом середньомісячна заробітна плата станом на 01 січня 2018 року зросла в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 61 відс. і склала 6022 грн., (була станом на 01.01.2017 -3740 грн.)  що на 9,4 відс. менше середньообласної (6648 грн.- область).

                

Послугами служби зайнятості скористались 1165 безробітних. Зареєстрований рівень безробіття станом на 01.04.18 року складає 2,1 відс.

У січні – березні 2018 року:

         – працевлаштовано всього 735 осіб, у тому числі 181 безробітний;

         – професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходили 164 безробітних;

– до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 44 особи.  Навантаження зареєстрованих безробітних на одне вільне робоче місце, вакантну посаду складало   5 осіб.

(За даними рейтингу ОДА по цьому показнику район  займає 3 місце.) 

 

 

За підсумками 1 кварталу 2018 року у загальнообласному рейтингу Костопільський район за попередніми даними увійшов в першу пятірку , де покращив своє становище, адже за 2017 рік  займав 7 місце.

 

 

Набув чинності порядок зарахування акцизу з пального до місцевих бюджетів у 2018 році

Набула чинності постанова Уряду, яка встановлює порядок зарахування у 2018 році частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування.

Постанова визначає принцип розподілу частини акцизного податку та механізм його зарахування.

Ознайомитися з текстом постанови можна ТУТ.

Як повідомлялося, 28 лютого Уряд прийняв постанову «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2018 році».

Публічні закупівлі у районі здійснюються прозоро

завантаження (1)

12 лютого перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Коваль, за участі заступника голови райдержадміністрації Оксани Кіптель, начальника відділу економічного та інвестиційного розвитку райдержадміністрації Віталія Повха провів нараду з розпорядниками коштів бюджету району щодо здійснення публічних закупівель, використовуючи електронну систему Prozorro.У ході засідання Віталій Повх зазначив, що обласною державною адміністрацією постійно проводиться моніторинг публічних закупівель, у тому числі і допорогових, вартість яких перевищує або дорівнює 50,0 тис. грн. Відповідно до розпоряджень голови райдержадміністрації від 07.02.2017 №29 та від 26.10.2017 № 341  розпорядникам коштів бюджету району:

 1. Рекомендовано проводити допорогові закупівлі застосовуючи систему Prozorro (від  3,0 тис. грн.).
 2. Обов’язково застосувати систему Prozorro (при допорогових закупівлях, де вартість предмета закупівлі дорівнює або більше 50,0 тис. грн.).
 3. Замовникам обов’язково оприлюднювати інформацію про укладені договори в системі електронних закупівель, якщо вартість предмета закупівлі становить у межах 25-50 тис. грн.

За січень поточного року  розпорядниками коштів бюджету району проведено через систему Prozorro 36 закупівель на суму 18,85  млн.грн., у тому числі:

– 18 переговорних процедур на суму – 17,96 млн. грн.;

– 3 відкритих торги на суму – 660,4 тис. грн.;

– 15 допорогових закупівель на суму – 238,05 млн. грн.

Економія коштів від застосування системи в цілому складає майже 0,6 відс.  або 109,6 тис. грн.у тому числі без застосування переговорної процедури – 10,9 відс. або 109,6 тис. грн.

Розпорядники коштів  у лютому опублікували на платформі Prozorro 58 звітів про укладені договори на суму 3,61 млн. грн.

Костопільською ЦРЛ допорогові закупівлі через систему Prozorro  в лютому 2018 року проведено 15 закупівель на суму 238 тис. грн., економія при проведенні яких склала 42,0 тис. грн. Іншими розпорядниками коштів допорогові закупівлі через систему Prozorro не проводились.

За результатами наради дані відповідні протокольні доручення.  Відділу економічного та інвестиційного розвитку райдержадміністрації доручено проводити попередній (щомісяця, 15 числа)  та підсумковий (в кінці кожного місяця) моніторинг здійснення публічних закупівель. Про виявлені факти щодо невиконання вимог розпоряджень, із метою застосування відповідних заходів, інформувати  голову райдержадміністрації.

Публічні закупівлі у районі здійснюються прозоро
Оголошено обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Рівненської області на 2018 рік

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської областіоголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2018 рік.

Згідно з рішенням Рівненської обласної ради від 11 березня 2016 року №121 «Про щорічний обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад» (з внесеними змінами) оголошено обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад (далі – Конкурс).

Учасниками Конкурсу можуть бути проекти, розроблені об’єднаними територіальними громадами, сільськими, селищними, міськими та районними радами, а також проекти, розроблені та подані спільно кількома територіальними громадами.

Проекти-учасники Конкурсу повинні відповідати одному (або кільком) з нижче наведених пріоритетних напрямів:

  Максимальний розмір гранту з фонду Конкурсу Мінімальний  власний внесок
Енерго- та ресурсозбереження (окрім  проектів, у яких заміна вікон/дверей на металопластикові складатиме понад 10 тис. грн.). 100 000 грн. 60% від загальної вартості проекту.
Організація ефективної системи надання соціальних послуг населенню 100 000 грн. 60% від загальної вартості проекту.
Розвиток туристичної діяльності. 150 000 грн. 30% від загальної вартості проекту.
Розвиток підприємництва. 200 000 грн. 10% від загальної вартості проекту.

 Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад РЕКОМЕНДУЄ органам місцевого самоврядування розглянути можливість підготовки проекту, який би передбачав один з наступних видів діяльності:

 1. Розробка та впровадження інноваційних механізмів створення системи муніципального житла.
 2. Організація компактного поселення самотніх осіб похилого віку у спеціалізовані помешкання комунальної  власності  з  наявністю відповідного технічного устаткування та обслуговуючого персоналу.
 3. Організація комунальної системи працевлаштування тимчасово безробітних, надання послуг з працевлаштування за скороченим режимом або гнучким графіком роботи.
 4. Організація системи комунальних транспортних перевезень до закладів освіти та охорони здоров’я жителів віддалено розташованих населених пунктів;
 5. Розробка усталених процедур делегування окремих управлінських повноважень органам самоорганізації населення, визначення оптимальних обсягів делегованих повноважень.
 6. Створення механізмів залучення широких кіл громадськості до справи підтримання громадського порядку.
 7. Розвиток системи місцевих ініціатив з питань охорони довкілля на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
 8. Розробка та здійснення комплексу заходів з формування сталих джерел надходжень до бюджету розвитку.
 9. Розробка та здійснення комплексу заходів з підвищення ефективності управління об’єктами нерухомості та майнових прав територіальної громади.
 10. Впровадження інноваційного механізму налагодження транспортного сполучення громадським транспортом у сільській місцевості.
 11. Розробка та впровадження інноваційних підходів до використання нежитлових приміщень, незадіяних у процесах виробництва та надання послуг.
 12. Розвиток підприємництва.
 13. Організація комунальної системи сприяння організованій реалізації надлишків продукції домашніх та підсобних господарств.
 14. Організація ефективної системи надання адміністративних послуг (сприяння у налагодженні підприємницької діяльності).

Перевага буде надаватися проектам, які сприятимуть досягненню завдань Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року та Плану заходів з реалізації Стратегії на 2018-2020 рр.

УВАГА! Власний внесок у фінансовій, матеріальній або іншій нематеріальній формі  у реалізацію проекту повинен бути забезпечений не раніше дати визначення переможців Конкурсу 2018 року (окрім випадків коли за власний внесок подається проектно- кошторисна документація виготовлена не раніше 2017 року).

Остаточне рішення щодо визначення проектів-переможців приймає Конкурсна рада.

Кінцевий термін подання проектів —30 березня 2018  року.

Ф о р м а    а п л і к а ц і й н о ї    з а я в к и

Проекти надсилати: поштою на адресу 33028, м. Рівне, а/с № 201, а також на електронну пошту vrcrivne@gmail.com  з поміткою “На Конкурс”.

З офіційною інформацією щодо оголошеного Конкурсу можна ознайомитись на веб-сайтах Рівненської обласної державної адміністрації www.rv.gov.ua  та Рівненської обласної ради: www.oblrada.rv.ua.

Виконавчий адміністратор Конкурсу – Волинський ресурсний центр проведе два навчальні семінари:  15 лютого  в місті Рівне (Рівненська ОДА),  1 березня  в м. Сарни (Сарненська міська рада)  для обговорення проблемних питань, які виникатимуть в учасників Конкурсу при підготовці проектів.

Консультації щодо підготовки проектів для участі у Конкурсі можна отримати у Волинському ресурсному центрі.

Контактна особа: Руслана Стасюк. тел. моб. (050)140-53-16, (096)464-88-33.
Е-mail: vrcrivne@gmail.com.

Консультації надаються до 25 березня  2018  року.

Оголошуємо конкурс історичних проектів для молоді

Представництво Асоціації Німецьких Народних Університетів в Україні (DVV International Ukraine)  у партнерстві із Всеукраїнською асоціацією викладачів історії “Нова Доба” оголошує конкурс історичних дослідницьких проектів для молоді.

Проведення досліджень на тему місцевої історії, збереження об’єктів культурної спадщини, організація роботи місцевих музеїв, популяризація історичної минувшини, проведення мистецьких фестивалів – усе це не лише сприяє формуванню національної чи локальної ідентичності, а й може дати поштовх розвитку місцевих громад. Саме громада, її минуле, її ідентичність, стають сьогодні визначальними, особливо у світлі процесів децентралізації.

Саме тому, тема нашого конкурсу: “Історія моєї громади: Минуле для спільного майбутнього”

Конкурс має на меті привернути увагу до місцевої історії та допомогти молодим людям краще зрозуміти методи історичного дослідження.

Завданням конкурсу – є залучення молоді до історико-пошукової роботи, спрямованої на дослідження локальних історичних пам’яток, подій, постатей.

ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?

Участь у програмі можуть взяти учні шкіл, студенти коледжів та молодь у віці від 14 до 18 років під керівництвом тюторів (вчителів історії, працівників освіти, музеїв, краєзнавців, громадських активістів, які займаються дослідженням та популяризацією історичного минулого своєї громади).

Брати участь у конкурсі можна як у складі невеликих груп (наприклад, члени гуртка, клубу, ініціативної групи тощо), так і у складі цілого класу. Комунікація організаторів конкурсу з групами здійснюється через тюторів.

Учасники матимуть можливість:

 • створити для своєї громади історичний бренд,
 • попрацювати над командним історичним дослідженням,
 • здобути навички фахового вивчення історичного минулого,
 • розказати про свій проект широкій аудиторії,
 • реалізувати проект, спрямований на промоцію історії, збереження історичної спадщини
 • долучитися до формування локальної культури пам’яті.

Переможці конкурсу візьмуть участь у молодіжній академії EUSTORY, що відбудеться у листопаді 2018 року в Берліні.

ХТО ТАКІ ТЬЮТОРИ?

Тьютори — це наставники, які зможуть організувати роботу команд, та будуть курувати дослідницькі проекти учнів. Це може бути вчитель історії у школі, працівник музею, екскурсовод, студент університету. Ключова вимога – аби потенційний тьютор мав доступ до молоді відповідного віку та міг організувати дослідження.

head_logoЗа підсумками проекту, тьютори отримають сертифікат від організаторів.

ЯК ЗРОБИТИ ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ?

Дослідницький проект, який подається на конкурс, складається з 3 частин:

Історичне дослідженняХроніка дослідження та Пропозиції із застосування дослідження на користь громаді.

ЩО ОЦІНЮВАТИМЕ ЖУРІ?

 • Саме дослідження (детальні критерії можна переглянути за посиланням);
 • Наявність заповненої хроніки проекту, у якому учасники будуть описувати процес проведення дослідження, відповідаючи на певні питання;
 • Пропозиції щодо можливого використання дослідження на користь громаді.

ЯК СТАТИ УЧАСНИКОМ?

Тьютор до 25 січня 2018 року реєструє свою команду за посиланням

До 31 березня 2018 року включно тьютор надсилає Дослідницький проект на електронну адресу eustory.ukraine@gmail.com

Протягом квітня-травня 2018 року журі оцінює надіслані роботи та відбирає команди переможців.

Командам, які представлять найцікавіші Дослідницькі проекти, буде надано фінансову підтримку для втілення заявлених пропозицій.

Для отримання додаткової інформації можна звернутися до координатора проекту за адресою:

eustory.ukraine@gmail.com або написати нам у Facebook

 Проект реалізується представництвом DVV International в Україні у партнерстві з Фондом Кьорбера та у співпраці з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін “Нова Доба”, міжнародною мережею історичних конкурсів EUSTORY за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. 

Гранти на мікропроекти від посольства Федеративної Республіки Німеччини
Kleinstprojekte_2018_ukr

Мікропроекти – це заходи/проекти з коротким терміном реалізації (проект повинен бути реалізований до 15.10.2018), спрямовані на поліпшення базових потреб бідних і вразливих верств населення та на забезпечення довгострокового ефекту від проекту.

Важливе зауваження:

Розглядаються і обробляються лише повністю заповнені, зрозумілі та переконливі заявки з планом фінансування.

Хто може подавати заявку?

Організації/установи/спілки/неурядові організації (АЛЕ не підприємства і не ОСББ – об′єднання співвласників багатоквартирних будинків) з усіх інших областей, які не спроможні самостійно профінансувати свій проект, можуть до закінчення строку подання заявок (23.02.2018) подавати їх до Посольства. Для цього необхідно використовувати лише наданий Посольством формуляр заявки, який має бути заповнений повністю.

Для заявників зі Сходу України:

Організації/установи/спілки/неурядові організації з Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Запорізької областей подають заявки до Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина Проспект Дмитра Яворницького, 1 а (колишній проспект Карла Маркса), офіс 301 49005 м. Дніпро Тел. +38 056 756 89 60 (комутатор) Факс: +38 056 756 89 66 E-Mail: info@donezk.diplo.de

Умови надання фінансової підтримки проекту

Посольство підтримує організації/установи/спілки/неурядові організації у здійсненні їхніх проектів шляхом надання часткового фінансування, за умови, що заявник не може самостійно реалізувати свій проект. Це означає у будь- якому випадку обов’язкову наявність власного внеску заявника (також і нефінансового, наприклад, у формі виконання робіт власними силами, надання транспортних послуг чи приміщень, технічного нагляду або сервісних послуг). Можливе часткове фінансування третіми сторонами (приватними донорами, громадами, місцевими підприємцями).

Примітка: Умовами проекту НЕ визначається мінімальна обов’язкова частка фінансового внеску заявника або третьої сторони.

Максимальна сума грантового сприяння, що надається Посольством, становить, як правило, 8 000 євро.

 Закупівлі, які мають бути здійснені у рамках проекту, відбуваються виключно в Україні.
 За можливості, слід зібрати не менше трьох незалежних комерційних пропозицій/кошторисів від місцевих постачальників товарів чи послуг і подати їх у задокументованому вигляді (на вимогу).
 Проект не повинен призводити до повторних зобов’язань Посольства.
 Одна організація/об’єднання/установа може подати лише одну заявку.
 Ініціатор/виконавець проекту повинен бути в змозі самостійно нести поточні витрати (оплата персоналу, електроенергії, газу, опалення, витратних матеріалів тощо) або заробляти кошти на їхнє покриття за рахунок проекту.

Заходи з надання підтримки окремим приватним особам, ОСББ, комерційним підприємствам чи органам влади, а також субсидіювання поточних витрат (зарплати, витратні матеріали, електроенергія, газ, транспортні витрати, телефонні рахунки тощо) організацій-заявників не можливі. Так само неможливою є закупівля автомобілів.

Термін подання заявок

Будь-ласка, подайте Ваші заявки до 23.02.2018 (заявки з датою відправки на поштовому штампі пізніше 23.02.2018 розглядатися не будуть). Заявний формуляр

Заявний формуляр

Ви знайдете на інтернет-сторінці Посольства за адресою: http://www.kiew.diplo.de/contentblob/5195112/Daten/8074012/Antrag_Kleinstprojekte.docxПрохання заповнити повністю формуляр зручною для вас мовою, при цьому долучений короткий опис проекту (пункт 5а) необхідно скласти лише німецькою чи англійською мовою (макс. 500 знаків), після чого формуляр має бути підписаний двома відповідальними особами організації-заявника. Заявка і долучений до неї план фінансування (див. зразок в кінці формуляра) мають бути зрозумілі та переконливі. Особливо це стосується мети проекту в рамках реалізації політики співпраці задля розвитку (пункт 5 b заявки):

-Які дефіцити/проблеми мають бути вирішені?покриті цим проектом?
– Які цілі переслідує цей проект?
– На кого розрахований проект/кому він принесе користь?
– За допомогою яких заходів мають бути досягнуті його цілі?

Надішліть цю заявку з планом фінансування виключно поштою на адресу:

Посольство Німеччини в Україні
Економічний відділ (wi-13)
вул. Богдана Хмельницького, 25
01901 Київ

Якщо після детального вивчення цієї пам’ятки у Вас залишились запитання, надсилайте їх електронною поштою на адресу: wi-13@kiew.diplo.de, тел.: 044 2811 166

Важливе зауваження:

– Розглядаються і перевіряються лише повністю заповнені, зрозумілі та переконливі заявки з планом фінансування.
– Підтвердження про надходження Вашої заявки не надається.
– Рішення щодо Вашої заявки буде надіслано лише електронною поштою. Тому особливо важливим є повне і правильне зазначення Вашої електронної адреси на сторінці 1 формуляра заяви.
– Пояснення щодо відхилених заявок не надаються. Повернення поданих документів не здійснюється.

Важливе зауваження для заявників зі Сходу України:

Організації/установи/спілки/неурядові організації з Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Луганської та Запорізької областей подають заявки до

Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина
Проспект Дмитра Яворницького, 1 а (колишній проспект Карла Маркса), офіс 301
49005 м. Дніпро
Тел. +38 056 756 89 60 (комутатор)
Факс: +38 056 756 89 66
E-Mail: info@donezk.diplo.de

Пам’ятка [pdf, 338.53k]

Заява [vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document, 36.44k]

Заява (німецькою) [msword, 48.5k]

До уваги суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю на території Костопільського району
13 липня 2017 року відбулося засідання районної робочої групи для вжиття заходів із виявлення та залучення до сплати до місцевих бюджетів платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, які здійснюють діяльність на території Костопільського району, де розглядалось питання проведення позапланових перевірок фізичних осіб – приватних підприємців, які працюють з порушенням законодавства України, а саме не мають ліцензій на право роздрібної торгівлі горілчаними та тютюновими виробами (далі – ліцезії).

Протягом червня місяця робочою групою проведено аналіз реєстру  виданих ліцензій по Костопільському районі і встановлено 32 торгові точки на території сільських рад, що не платять акцизний податок та не застосовують  реєстратори розрахункових операцій.

В підсумку вирішено направити означений перелік суб’єктів господарювання до Головного управління ДФС у Рівненській області, з метою організації позапланових перевірок. Для відома найбільший штраф за вказані порушення складають 17 тис. грн., проте вартість ліцензії для сільської місцевості лише 500 та 250 грн. на алкоголь та тююн відповідно.

З цією метою, Костопільська райдержадміністрація звертається до приватних підприєців, що торгують з порушеннями,  в найкоротший термін придбати ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами та легалізувати свою діяльність, адже це також і запорука розвитку сільських рад, наповнення місцевих бюджетів, реалізація різного роду соціальних проектів.

Децентрацізація влади
Про реформу №1 в Україні

Наразі відбувається реформа лише базового рівня адміністративно-територіального устрою – шляхом добровільного об’єднання: при закладені стимулів та орієнтирів з боку держави, формуються спроможні громади. Нові громади, видається, ніяк не можуть вписатися в одну систему зі старими районами. І не повинні, адже згідно концепції реформи, буде побудована нова система адмінтерустрою, що включає трансформацію районів та утворення госпітальних округів.

          З доповіддю  по даному питанню виступив  25 травня 2017 року в приміщенні обласної державної адміністрації „архітектор реформи” директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак, який відвідав з робочим візитом у Рівненську область.

Детальніше про реформу адмінустрою на сайтах:

http://decentralization.uacrisis.org/  та

http://decentralization.gov.ua/news/item/id/5467

Райлікарня може отримати грантову допомогу на дороговартісне медобладнання
japan

        Костопільською райдержадміністрацією підготовлено та подано заявку на отримання грантової допомоги Посольства Японії в Україні по проектах з людської безпеки програми «Кусаноне».

       У разі перемоги у відборі Костопільська центральна районна лікарня зможе отримати дороговартісне медичне обладнання. Зокрема, це УЗД апарат «Siemens» з доплерівською приставкою та гастрофіброскоп з джерелом світла, відсмоктувачем, біопсійними щипцями, інвектором для гемостазу. Орієнтовна вартість проекту 59834 дол. США (1618485 грн.).

На Рівненщині обрали 40 найкращих підприємств, із яких два - з Костопільщини

DSC08512

40 підприємств Рівненщини стали переможцями обласного конкурсу якості продукції, товарів, робіт та послуг «Лідер якості Рівненщини». Їх обрали серед сотні претендентів. Загалом відзнаки отримали виробники будівельних матеріалів, виробів з текстилю, скла, твердопаливних котлів, дверей, вікон, агропродукції.

Участь у конкурсі дозволить підприємствам маркувати свою продукцію логотипом Конкурсу «Лідер якості Рівненщини», розширити рекламу своєї продукції, підвищити інвестиційну привабливість та їхній імідж.

Зокрема два підприємства Костопільщини стали переможцями у номінації «Товари виробничо-технічного призначення»:

ТзОВ «Свиспан Лімітед», ПрАТ «Костопільський завод скловиробів».

ПОСОЛЬСТВО ІЗРАЇЛЮ В УКРАЇНІ ОГОЛОШУЄ ПРО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА КОРОТКОСТРОКОВЕ НАВЧАННЯ

Інноваційні технології в садівництві та виноградарстві

Курс призначений для учасників з сільськогосподарських організацій, підприємств і проектів, що займаються нижчепереліченими темами на регіональному, державному та міжнародному рівні.

Учасники курсу повинні мати вищу освіту і досвід практичної роботи в даній області не менше 3 років.

Курс буде проводитися з 21 травня по 9 червня в кібуці Шфаїм, розташованому між Тель-Авівом і Нетаніею.

Основні теми

• Культури: листопадні зерняткові і кісточкові, виноград столових і винних сортів

• Технології вирощування саджанців

• Агротехнічні прийоми вирощування промислового врожаю

• Зрошення та внесення добрив

• Інтегрований метод боротьби з шкідниками – Integrated Pest Management (IPM)

• Прибирання, сортування, калібрування і інтегрований підхід до дотримання якості продукції, виноробні

• інструкторського служби Ізраїлю в сільському господарстві

• “Know-how” і виробники обладнання інноваційних технологій

Мета програми:

обговорити зі слухачами курсу інноваційні технології, практику вирощування в закритому і відкритому грунті в садівництві та виноградарстві яка застосовується в Ізраїлі в аридних і семіарідних кліматичних зонах з урахуванням можливості їх адаптації до місцевих умов країн-учасників.

Стипендії на навчання:

MASHAV пропонує обмежене число стипендій.

Стипендія покриває вартість навчання, включаючи лекції та практичні заняття на місцях, проживання в кімнатах на двох з повним пансіоном (два учасники в кімнаті), страхування здоров’я і доставку з аеропорту і назад в аеропорт.

Вартість квитків на літак і добові покриваються стипендією.

Анкети приймаються Посольством до 31 березня 2017 року!

Анкети і Правила участі: http://embassies.gov.il/kiev/mashav/Pages/AnketiMASHAV.aspx

Основні питання перед заповненням анкети: http://embassies.gov.il/kiev/mashav/Pages/MashavFAQ.aspx

Грантова програма «Відкриті двері» для підтримки короткострокових ініціатив громадських організацій

Цей конкурс на отримання гранту (надалі – конкурс) є частиною Програми сприяння громадській активності «Долучайся!». Метою Програми є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Коротка інформація

Згідно з гнучким і адаптивним підходом Пакту до реагування на виклики та можливості, які виникають, проект «Долучайся!» створив грантову програму швидкого реагування з метою задовольнити нагальні та поточні потреби громадянського суспільства.

Цілі і завдання конкурсу на отримання гранту

Метою цього конкурсу є підтримка короткострокових (від одного до дев’яти місяців) ініціатив громадських організацій, спрямованих на задоволення виникаючих потреб у залученні громадян та досягнення вимірюваних результатів.

Завданням цього конкурсу є сприяння залученню громадян та просування громадського активізму, обміну знаннями та навичками між громадянами.

Пріоритетні напрямки

Програма «Долучайся!» в першу чергу приділяє увагу ключовим демократичним реформам та таким наскрізним питанням, як, наприклад: боротьба з корупцією, децентралізація, прозорість і підзвітність уряду (включаючи періоди виборчих кампаній), інклюзивний розвиток (осіб з обмеженими фізичними можливостями, внутрішньо переміщених осіб (ВПО), осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією (ЛГБТІ), а також інших вразливих груп, молоді) та євроінтеграція.

Заходи та види діяльності в рамках проектів можуть включати, але не обмежуючись, наступні:

реагування на виникнення непередбачуваних питань у процесі розробки нормативно-правової бази;
міжрегіональні обміни;
організація заходів та участь у заходах;
ініціативи громад та мобілізація громадян для участі у заходах;
заходи спрямовані на боротьбу з корупцією;
молодіжні ініціативи та студентське самоврядування.

Очікувані результати:

підвищено рівень залучення громадян;
розроблено та розповсюджено ефективні та інноваційні медіа продукти;
громади споряджені механізмами та інструментами залучення громадян;
обстоювані та запущені ініціативи громад;
підвищено представництво маргіналізованих груп населення у процесах прийняття рішень, громадського нагляду та у житті громад;
на регіональному та локальному рівнях з’являються та успішно розвиваються і діють активісти та нові ініціативи на чолі з організаціями громадянського суспільства.
Критерії відповідності

Офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства з усіх регіонів України запрошуються до подання проектних пропозицій.

Критерії відбору:

відповідність вказаним цілям конкурсу;
усталена організаційна структура;
потенційна спроможність налагоджувати контакт з громадами і громадянами;
потенційна спроможність досягати сталих результатів, які будуть тривати після закінчення проекту.
Орієнтовна тривалість гранту: 1-9 місяців.

Розмір гранту: до $20,000.

Кінцевий термін подання проектних пропозицій

Немає. Цей конкурс є безстроковим. Пакт буде переглядати проектні пропозиції на постійній основі. Заявники отримуватимуть рішення протягом 45 днів з моменту, коли Пакт отримає повний пакет проектної пропозиції.

Важливо знати, що:

в рамках цього конкурсу Пакт не може надавати гранти підприємствам, політичним партіям, державним інституціям, релігійним організаціям або фізичним особам;
проектні пропозиції повинні бути подані українською або англійською мовою;
заявникам буде повідомлено про статус розгляду їхньої пропозиції письмово на електронну пошту;
рішення конкурсної комісії є остаточним і не підлягає перегляду;
подані пропозиції не можуть бути повернені або розглянуті повторно.
Порядок подання грантових пропозицій

Будь ласка, завантажте та використовуйте форму заявки на отримання гранту за програмою «Відкриті двері», форму бюджету та форму описової частини бюджету за цим посиланням. Грантові пропозиції приймаються за електронною адресою grants.engage@pact.org.ua з темою листа: «Відповідь на конкурс “Відкриті двері”.

Джерело інформації: http://www.prostir.ua/?grants=hrantova-prohrama-vidkryti-dveri-dlya-pidtrymky-korotkostrokovyh-initsiatyv-hromadskyh-orhanizatsij

Початок надання грантів у сфері сільського господарства

Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток»), що здійснюється компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк»., оголошує про початок надання грантів у межах свого Фонду стратегічних інвестицій згідно з Річним програмним запитом (APS) №01. Запрошуємо зацікавлені підприємства надсилати концепції проектів для інвестування діяльності, спрямованої на збільшення доданої вартості у плодоовочевому та м’ясомолочному секторах, впровадження нових технологій переробки та післяврожайної обробки продукції, впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції, розширення ринків її збуту.


Гранти за цією програмою надаватимуться:
• малим і середнім підприємствам і підприємцям – виробникам сільськогосподарської продукції (МСП);
• сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (СОК) та їх об’єднанням;
• малим і середнім підприємствам (МСП) в сфері агропромислового сектору (переробка, логістика, збут, тощо);
• галузевим сільськогосподарським асоціаціям

Загальною метою цієї програми грантів є розширення ринків збуту та збільшення доданої вартості продукції МСП та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Проект насамперед підтримає такі пропозиції, які слугуватимуть моделями найкращої практики для реплікації та розширення в майбутньому.

Конкретні цілі програми включають:
1) заохочення інвестицій у нові технології, модернізацію інфраструктури (післяврожайної діяльності, первинної переробки, зберігання, пакування, сушіння, засолювання, консервування, тощо);
2) удосконалення холодного ланцюга/логістики з метою зменшення втрат після збору врожаю;
3) заохочення інвестицій МСП у розробку нових продуктів, удосконалення процесів/системи збуту, тощо відповідно до вимог ринку;
4) впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції (стандарти Global GAP, HACCP, інші);
5) створення нових та/або розширення напрямків діяльності діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
6) створення нових робочих місць та підвищення продуктивності праці.

Очікувані результати/ індикатори виконання програми:
Кожен грант повинен безпосередньо сприяти і забезпечити досягнення принаймні чотирьох з п’яти зазначених нижче результатів:
1) впровадження нових технологій виробництва, переробки та післяврожайної обробки сільськогосподарської продукції та, як результат, підвищення продуктивності щонайменше на 15%;
2) збільшення частки продукції, що реалізується на організованих ринках, у секторі овочів та фруктів на 5%, молока на 10%, м’яса на 3%;
3) впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції та забезпечення не менше ніж 50% збуту продукції за міжнародними стандартами;
4) залучення додаткових інвестицій (власні кошти; зовнішні інвестиції; кошти програм державної підтримки та місцевих бюджетів; донорського співфінасування, крім коштів USAID), лізингу або кредитів для придбання нового технологічного обладнання та модернізації свого виробництва у розмірі не менше суми гранту;
5) створення не менше одного нового робочого місця на 10 працюючих, з яких щонайменше половина будепередбачена для працевлаштування жінок та/або представників вразливих груп (тобто груп людей, які наражаються на більш високий ризик бідності та соціальної ізоляції, ніж населення в цілому, таких як етнічні і сексуальні меншини, внутрішньо переміщені особи, інваліди, бездомні, особи, що намагаються подолати зловживання забороненими речовинами. Всі зазначені особи часто стикаються із труднощами, такими як низький рівень освіти, безробіття або зайнятість, що не відповідає рівню кваліфікації, які можуть призвести до ще більшого соціального виключення).

Проект «Агросільрозвиток» планує надати протягом 2017 року приблизно 30 млн. гривень в рамках цього Річного програмного запиту (APS) через 25 запланованих грантів. Очікується, що сума кожної грантової угоди може коливатися в межах від 650 тис. грн. до 3 млн. грн., але кінцева сума залежатиме від грантової діяльності та остаточних переговорів і може виходити за межі цього діапазону. Очікується, що термін дії будь-якої грантової угоди за даним запитом не перевищуватиме 12 місяців.
Приблизна дата початку грантової діяльності за даним запитом – 20 березня 2017 року. Тип гранту буде визначений у процесі переговорів.

Проект «Агросільрозвиток» планує проводити оцінку та відбір концепцій проектів для надання грантів у декілька прийомів протягом 2017 року.
Концепції грантових проектів для розгляду в першому раунді мають бути подані не пізніше 17.00 за місцевим часом 20 лютого 2017 року. Для участі у наступних раундах заявки можуть подаватись упродовж всього 2017 року та розглядатимуться по мірі надходження.

Усі питання щодо цього оголошення просимо надсилати Дмитру Бєлону, менеджеру грантів, на електронну адресу: grants@ukraineards.com. На прохання заявників проект USAID «Агросільрозвиток» допомагатиме заявникам зрозуміти процедуру подання заявок і може надати консультацію щодо підготовки заявки.

Вимоги до реципієнтів, цільові ланцюжки доданої вартості та географічні зони, у підтримці яких найбільше зацікавлений проект, процедуру подання заявки, критерії відбору та іншу важливу інформацію про цю грантову програму проекту USAID «Агросільрозвиток» дивіться у Річному програмному запиті №.01.

Для того, щоб дати відповідь на запитання потенційних отримувачів грантів, проект USAID «Агросільрозвиток» час від часу проводитиме семінари, де пояснюватиме процедури і вимоги проекту щодо підготовки заявки і реалізації грантів. Перший семінар планується провести в лютому 2017 р. Точну дату буде повідомлено додатково через ті самі інтернет-сторінки, на яких розміщений цей Річний програмний запит. Семінари проводитимуться у офісі проекту USAID «Агросільрозвиток», або, на запит учасників конкурсу, в іншому регіоні чи дистанційно – у формі веб- або скайп конференції.

Зацікавлені заявники, які відповідають критеріям прийнятності (див. Розділ ІІІ Річного програмного запиту) та бажають взяти участь у семінарі, повинні підтвердити свою присутність, надіславши прізвище, ім’я та по-батькові учасника і назву організації на адресу grants@ukraineards.com. Присутньою на семінарі може бути лише одна особа від кожної організації.

Річний програмний запит №01 проекту USAID «Агросільрозвиток» та форму заявки можна завантажити тут: https://drive.google.com/open

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ! ОБЕРЕЖНО — ДО ВАС МОЖУТЬ ЗАВІТАТИ ПСЕВДОІНСПЕКТОРИ!

Державна служба України з питань праці попереджає підприємців, що в регіонах зафіксовано випадки відвідування приватних підприємців шахраями під виглядом державних інспекторів, які нібито мають перевірити питання укладання трудових договорів та оплати праці найманих працівників. Погрожуючи великими штрафами, псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші. Про такі факти повідомили регіональні підрозділи Держпраці у Київській, Дніпропетровській, Львівській та Полтавській областях.

Звертаємо увагу, що під час інспекційних відвідувань роботодавець має право вимагати у осіб, які прийшли для здійснення перевірки, пред’явити службові посвідчення і направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця та переписати дані службових посвідчень. Якщо вказані особи відмовляються надати документи, необхідно викликати поліцію для з’ясування їх повноважень.
Співробітники Держпраці, у яких немає службових посвідчень та направлення на проведення перевірки, не мають права здійснювати перевірки. Суб’єкт господарювання має право не допускати осіб, що прибули з метою перевірки, якщо вони не пред’явили вказаних документів.

У разі виникнення підозри слід звертатися до підрозділів Національної поліції або органів Держпраці.

План проведення перевірок суб’єктів господарювання (виробничих об’єктів)
Управлінням Держпраці у Рівненській області на 2017 рік можна переглянути ТУТ

Дошкільний навчальний заклад №3 «Сонечко» м. Костополя має нові вікна

25 січня 2017 року відбувся огляд проведення робіт по заміні вікон на нові з металопластиковими склопакетами у Костопільському дошкільному навчальному закладі № 3 «Сонечко»,  в якому взяли участь координатор обласного ресурсного центру розвитку громад Ольга Кашевська, координатор районного ресурсного центру Віталій Повх, завідувач ДНЗ №3 Любов Гергелюк, голова та члени громадської організації «Розвиток дошкілля Костопільщини».

У рамках Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду –ІІІ»  (муніціпальний напрямок) впроваджується мікропроект організації громад «Розвиток дошкілля Костопільщини» – «Капітальний ремонт дошкільного навчального закладу №3 «Сонечко» (заміна вікон і дверей)»  загальною вартістю 268,78 тис. грн., в тому числі грантові кошти – 173,88 тис. грн., кошти громади – 13,5 тис. грн., кошти міського бюджету – 81,4 тис. грн.

Незважаючи на те, що партнерами проекту виступає Костопільська міська рада, до реалізації активно долучився і  районний  ресурсний центр розвитку громад, що створений при відділі економічного та інвестиційного розвитку райдержадміністрації. Зокрема, ним проведено методичний супровід та частково оформлення необхідних документів від моменту виготовлення проектно-кошторисної документації до втілення заходів мікропроекту в життя.

Через брак коштів на зборах громадської організації прийнято рішення здійснити заміну вікон у дошкільному навчальному закладі лише в спальних кімнатах, але навіть цього уже досить для покращення температурного режиму в дитячому садку в цілому та збереження здоров’я дітей, що відвідують заклад.

На об’єкті зараз працює 2 бригади підрядника ТзОВ „Євробут-М”.

Лише тісною співпрацею між усіма гілками влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями можна досягти конкретних результатів  для добробуту жителів Костопільського району.

Форум місцевого розвитку Костопільського району спільно з ЄС та ООН

25 січня 2017 року відбувся Форум місцевого розвитку Костопільського району по впровадженню Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду –ІІІ», в якому взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Середа, голова районної ради  Сергій Ткачук, заступник голови райдержадміністрації Оксана Кіптель, заступник голови районної ради Юрій Кузнюк, координатор Обласного ресурсного центру розвитку громад Ольга Кашевська, члени Форуму, голови громадських організацій – учасників Проекту.

До відома, Форум місцевого розвитку є дорадчо-консультативним органом, що сприяє реалізації впровадження проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» на рівні керівництва району.

Костопільський район із кінця 2014 року є учасником Проекту (3 фази) по сільському, а з 2015 року також і по міському компоненту впровадженння.

До присутніх звернувся Олександр Середа. У своєму виступі голова  райдержадміністрації підвів підсумки роботи у 2015-2016 роках і підкреслив, що Європейський Союз та ООН є нашими стратегічними партнерами і ми всі очікуємо на подальшу співпрацю, реалізацію нових проектів.

Пройшло трохи більше двох років і можемо побачити конкретні результати від співпраці, зокрема це те, що 4 сільські громадські організації змогли втілити в життя свої ідеї та  вирішити місцеві проблеми. Сьогодні маємо сучасне діодне освітлення в с. В. Любаша, зокрема і по транзитних дорогах; замінено майже більшу половину вікон у Великомидській ЗОШ; у 2016 році введено в експлуатацію оновлений ФАП в с. М.Стидин та здійснено комплексну термомодернізацію будівлі ФАПу с. Пеньків. Загалом вартість реалізованих мікропроектів складає 1 млн. 392 тис. грн., в тому числі отримані грантові кошти від партнерів – 934,59 тис. грн (67%), залучені кошти обласного бюджету в розмірі 112,5 тис. грн., районного та сільських бюджетів відповідно 165,0 та 107,5 тис. грн., і найголовніше – залучені кошти громад учасників – 72,3 тис. грн. (5%).

У 2015 – 2016 роках проект ЄС/ПРООН МРГ- ІІІ діяв паралельно по муніціпальному напрямку в м. Костопіль. За два роки вдалося здійснити ремонт покрівлі у 5 багатоповерхових будинках загальною вартістю майже 3,6 млн. грн., провести утеплення фасадів теж у 5 будинках – 2,99 млн. грн.

 Сьогодні ще тривають роботи по встановленню вікон в дошкільному закладі м. Костополя №3 «Сонечко» та ремонт покрівлі в ДНЗ №4  «Берізка», загальними вартостями відповідно 268,8 та 234,8 тис. грн.

Ще одне питанням, яке було розглянуто на Форумі – початок робіт із  встановлення цілей сталого розвитку на 2016-2030 роки, враховуючи 17 глобальних цілей ООН подолання бідності до 2030 року, прийнятих у вересні 2015 року на 70-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.  Отож, сьогодні постало завдання інтегрувати визначені глобальні цілі до районних стратегічних програмних документів.

У підсумку прийнято резолюцію Форуму, в якій рекомендовано при розробці стратегії сталого розвитку Костопільського району на 2017-2020  роки врахувати та інтегрувати визначені глобальні цілі ООН та їх індикатори досяжності.

Припинення ФОП

Із 1 січня 2017 року набув чинності Закон №1774-VIII, який вніс зміни до Закону про ЄСВ. Відповідно до змін підприємці, які не одержуватимуть доходів в 2017 році, зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок (далі – ЄСВ), мінімальний розмір якого з 1 січня 2017 року становить 704 грн.  До 1 січня 2017 року такі підприємці могли не сплачувати ЄСВ. Ці зміни стосуються підприємців, які під час простою в роботі перейшли з єдиного податку на загальну систему оподаткування, а також осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, та осіб, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Внаслідок прийнятих змін у грудні 2016 року, загальна кілкість підприємців по Україні впала на 128 402. Найбільше закрились підприємці роздрібної (43275) та оптової (8931) торгівлі , складських (10798) та транспортних послуг (7040).

Протягом грудня 2016 року у Рівненській області припинили свою діяльність 3211 підприємців, в тому числі в Костопільському районі – 336 од. Проте, спостерігається перехід ФОП на спрощену систему оподаткування. Так станом на 01.01.2017 кількість таких суб’єктів складає 1135 і в порівнянні з 2016 роком збільшилась на 26 одиниць. За даними аналітиків це означає поступову легалізацію бізнесу.

На засіданні 18 січня 2017 року народні депутати – члени Комітету з питань промислової політики та підприємництва підтримали прийняття у першому читанні та в цілому законопроект про відтермінування на 3 місяці (до 1 квітня 2017 р.) набрання чинності норми про сплату «сплячими» ФОПами мінімального ЄСВ у 704 грн.

Таким чином, на думку Комітету, проект Закону  забезпечить недопущення несправедливої сплати фізичними особами-підприємцями (що перебувають на загальній системі оподаткування, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність) ЄСВ внаслідок неочікуваної зміни законодавства. З цією метою і пропонується забезпечити фізичним особам-підприємцям перехідний період (3 місяці) для проведення необхідних реєстраційних дій з припинення господарської діяльності у разі, якщо вони її фактично не здійснюють чи не планують здійснювати.

123

План підготовки структурними підрозділами райдержадміністрації проектів регуляторних актів

ПЛАН

діяльності з підготовки проектів регуляторних актів

Костопільської районної державної адміністрації на 2019 рік

 

п/п

Вид проекту Назва проекту Обгрунтування необхідності прийняття Термін підготовки Орган відповідальний за підготовку проекту
Прийняття регуляторних актів не планується

П Л А Н

підготовки проектів регуляторних актів Костопільської районної державної адміністрації на 2017 рік

 

№ пор.

Вид проекту

 

Назва проекту

 

Ціль прийняття

 

Термін    підготовки Орган відповідальний за підготовку проекту

Динаміка росту середніх цін на основні продукти харчування на споживчому ринку в Костопільському районі в порівнянні 1 січня 2017 року до 1 січня 2016 року
Продукти харчування Одиниці виміру На продовольчих ринках відхилення, % В закладах торгівлі

 

відхилення, %

 

01.01.2016 01.01.2017 01.01.2016 01.01.2017
Борошно пшеничне вищого ґатунку кг 6,30-8,00 7,50-8,30 10,5 7,00-8,00 7,50-8,50 6,7
Хліб із борошна пшеничного вищого ґатунку кг  

7,00

 

7,00

 

7,00

 

7,00

Хліб із борошна пшеничного першого ґатунку кг  

6,65

 

6,65

 

6,65

 

6,65

Хліб житньо-пшеничний кг  

6,50

 

6,50

 

6,50

 

6,50

Цукор – пісок кг 14,00-16,00 14,00-15,00 -3,3 13,99-15,50 14,00-15,00 -1,7
Гречка кг 20,00-27,00 38,00-40,00 66,0 22,00-26,00 38,00-40,00 62,5
Рис кг 24,00-27,00 22,00-34,00 9,8 23,00-27,00 22,00-30,00 4,0
Олія л 22,00-30,00 25,00-30,00 5,8 21,00-29,50 25,00-30,00 8,9
Молоко л 8,00 12,00-15,00 68,8 9,00-14,00 12,00-19,00 34,8
Масло вершкове кг 55,00-72,00 80,00-132,00 66,9 55,00-85,00 80,00-132,00 51,4
Яйця курячі дес 25,00-27,00 35,00-40,00 44,2 23,00-26,00 21,50-27,00 -1,0
Макаронні вироби кг 12,00-16,00 9,50-20,00 5,4 11,00-18,00 9,50-20,00 1,7
Ковбаси варені 1 ґатунку кг 42,00-55,00 45,00-60,00 8,2 45,00-58,00 45,00-60,00 1,9
М’ясо яловичини кг 80,00-90,00 85,00-110,00 14,7 80,00-90,00 85,00-110,00 14,7
М’ясо свинини кг 70,00-85,00 65,00-90,00 70,00-85,00 65,00-90,00
Птиця кг 48,00-65,00 50,00-65,00 1,8 42,00-61,50 50,00-65,00 11,1
Картопля кг 4,00-5,50 3,00-3,50 -31,6 3,50-4,50 3,00-3,50 -18,8
Морква кг 9,00-12,00 4,00-5,00 -57,1 9,00-11,00 5,00 -50,0
Буряк кг 8,00-10,00 3,50-4,00 -58,3 7,20-10,00 3,50-4,00 -56,4
Цибуля кг 11,00-14,00 4,50-5,00 -62,0 12,50-14,50 4,50-5,00 -64,8