Освіта

Освіта Костопільщини у цифрах і фактах (підсумки роботи у 2019-2020 навчальному році)

Упродовж 2019-2020 навчального року у Костопільському районі було забезпечено діяльність 22 закладів загальної середньої освіти, у яких здобували освіту 6599 учнів.

Спільними зусиллями досягнуто вагомих результатів на обласному  етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області, Всеукраїнських учнівських олімпіад, турнірів.

Так, у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області у 2019-2020 навчальному році взяло участь 46 юних манівців, із них переможцями і призерами стало 24. Переможцями визнано 2 учні (Костопільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. Т.Г.Шевченка» і Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4). Другі місця вибороли 9 учнів, треті – 13.

Цьогоріч команда школярів Костопільського району  у складі 78 учасників виборола 45 призових місць із 19 навчальних предметів на ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.  Вперше наші школярі взяли участь в олімпіадах із німецької мови і польської мови та літератури. Учні вибороли 8 перших, 11 других та 26 третіх місць. Із рейтинговим балом 99 серед районів області ми посіли третє почесне місце!

Найбільшу кількість балів у ІІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка набрали Долинська Наталія, Мартинчук Вікторія, учениці 6 та 8 класів Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів № 6, виборовши ІІ та ІІІ місця, ставши учасниками четвертого етапу Змагання. Долинська Наталія зайняла ІІІ місце на ІV(фінальному) етапі конкурсу (учитель Тиндикевич Ірина Володимирівна).  

У ІІІ етапі   Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика  взяли участь 9 учнів із міських та сільських закладів загальної середньої освіти Костопільського району, переможців  ІІ етапу Конкурсу. І місце виборола  Островська Мар’яна, учениця 11 класу Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. Т.Г.Шевченка».

Протягом 2019-2020 навчального року учні закладів загальної середньої освіти Костопільського району стали переможцями обласних етапів Всеукраїнських турнірів: юних географів – команда Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім.Т.Г.Шевченка» (ІІІ місце), юних правознавців – команда Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім.Т.Г.Шевченка» (ІІ місце) та Костопільської загальноосвітньої школи № 3 І-ІІІ ступенів (ІІ місце). На фінальному етапі Всеукраїнського турніру юних правознавців перемогу вибороли учні Костопільської загальноосвітньої школи № 3 І-ІІІ ступенів (ІІІ місце).

Учнівське трудове об’єднання Золотолинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів стало переможцем фінального етапу Всеукраїнського конкурсу навчально-дослідних земельних ділянок, здобувши ІІІ місце.

Центр технічної творчості та комп’ютерних технологій посів І місце у рейтингу за результатами участі в обласних масових заходах із науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

У конкурсі «Учитель року-2020»  у номінації «Хімія» учитель Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Веденєєв Руслан Володимирович, виборов перемогу у ІІ (обласному) турі, Дуда Ірина Мирославівна, учитель Костопільської загальноосвітньої школи № 3 І-ІІІ ступенів, стала лауреатом у номінації «Образотворче мистецтво».

Переможцями  ХVІІ обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості переможцями стали Дениско Наталія Миколаївна, учитель Костопільського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. Т.Г.Шевченка”, у номінації “Зарубіжна література” (ІІ місце) та Регеза Оксана Вячеславівна, завідувач Костопільського районного методичного кабінету, у номінації “Методична робота”.

Охорона здоров’я

КНП «Костопільська центральна районна лікарня» Костопільської районної ради

вул. Степанська, 52а, м. Костопіль, Рівненська обл., 35000, тел. /факс 03657- 2-11-60 kostcrl@gmail.com Код в ЄДРПОУ 01999907

 

Костопільська центральна районна лікарня  переведена в типові новозбудовані приміщення по вул.Степанська,52А 1 грудня 1971 року. Забезпечує надання висококваліфікованої спеціалізованої лікувально-діагностичної та консультативної медичної допомоги вторинного рівня, акредитована на І категорію.

КНП «Костопільська ЦРЛ» очолює головний лікар – лікар вищої кваліфікаційної категорії з організації управління охорони здоров’я Товарницький  Роман Миколайович. Заступники головного лікаря:

 • з медичної частини – Пастернак Тетяна Андріївна, роб. тел. – 2-15-44;
 • з поліклінічного розділу роботи – Мовчан Руслана Миколаївна, роб. тел. – 2-61-82;
 • з адміністративно-господарської частини – Павловський Андрій Віталійович, роб. тел. 2-11-60;
 • з експертизи тимчасової непрацездатності – Осадчук Василь Дмитрович, роб. тел. 2-61-82.

Лікарня є базою для проходження медичної практики та інтернатури студентів вищих навчальних медичних закладів та студентів Костопільської філії Рівненського базового медичного коледжу.

У квітні 2019 року здійснено реорганізацію Костопільської ЦРЛ шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Костопільська центральна районна лікарня» Костопільської районної ради і 01.04.2019 внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Усі відділення КНП «Костопільська ЦРЛ» розміщені комплексно на одній території, що покращує якість та своєчасність надання медичної допомоги.

Амбулаторно-поліклінічна  допомога жителям району надається  поліклінічним  відділенням потужністю 400 відвідувань в зміну та жіночою консультацією на 100 відвідувань. Лікарями поліклінічного відділення щорічно обслуговується понад 200 тисяч відвідувань пацієнтів. В поліклінічному відділенні функціонують  кабінети прийому пацієнтів спеціалістами вузького профілю, рентгенологічного обстеження, функціональної та ультразвукової діагностики,  ендоскопії, де  надають  допомогу лікарі наступних спеціальностей: лікар-кардіолог; лікар-ревматолог; лікар-ендокринолог; лікар-інфекціоніст; лікар лікувальної фізкультури; лікар-хірург; лікар-ортопед-травматолог; лікар-уролог; лікар-онколог; лікар-отоларинголог; лікар-офтальмолог; лікар-невропатолог; лікар-психіатр; лікар-нарколог; лікар-рентгенолог; лікар-дерматовенеролог; лікар-фтизіатр; лікар-ортопед-травматолог дитячий; невролог дитячий.

В жіночій консультації функціонують кабінети прийому лікарів акушер-гінекологів, кабінет планування сім′ї, кольпоскопічного обстеження, маніпуляційний кабінет, мала операційна та денний стаціонар на 5 ліжок.

Стаціонарна медична допомога надається у 7 стаціонарних відділеннях на 190 ліжках, в тому числі на 30  терапевтичних, 10  кардіологічних, 20  хірургічних, 10  гінекологічних, 5 ліжках для лікування хворих з лор-патологією, 35  неврологічних, 20  травматологічних, 20  інфекційних, 20  педіатричних та 20  акушерських.  Стаціонар у своєму складі має приймальне відділення та відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 6 ліжок. В середньому у відділеннях ЦРЛ щорічно стаціонарно лікується 8000 хворих. У відділеннях хірургічного профілю проводиться близько півтори тисячі оперативних втручань. З грудня 2019 року проводяться хірургічні втручання лапароскопічним методом. В акушерському відділенні щороку приймається близько 450 пологів.

В лікарні працює 322 працівники, із яких 261 особа медичного персоналу, в тому числі 74 лікаря, із яких  9 сумісників, 139 осіб середнього медичного персоналу та 48 молодшого медичного персоналу.

Завершені роботи по встановленню комп’ютерної  мережі в поліклінічному відділенні ЦРЛ та підключено до медичної інформаційної системи  «Доктор ЕЛЕКС». Проведена комп’ютеризація усіх стаціонарних відділень.

Заклад верифіковано Національною службою здоров’я України.  Укладені договори з Національною службою здоров’я України на медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій на 2020 рік: Договір № 0510-E420-P000 за наступними групами послуг: хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах; стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій; медична допомога при пологах; амбулаторна вторинна (спеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, гістероскопія; езофагогастродуоденоскопія; цистоскопія; психіатрична допомога дорослим та дітям; діагностика, лікування та супровід осіб з ВІЛ; стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям; мобільна паліативна допомога доросли та дітям.

Наказом управління охорони здоров’я №135 від 28.03.2020 КНП «Костопільська ЦРЛ» визначена закладом охорони здоров’я першої хвилі для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією    COVID– 19,  в зв’язку з чим додатково укладено договори з Національною службою здоров’я України, а саме: Договір № 3027-E520-P000  Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою корона вірусом SARS-CoV-2, та Договір № 2365-E520-P000 Медична допомога, яка надається мобільними бригадами, що створені для реагування на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненою корона вірусом SARS-CoV-2.

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медичної допомоги» Костопільської районної ради Рівненської області

 вул. Д.Галицького,10, м. Костопіль, Рівненської обл., 35000,  тел./факс (03657)2-07-99, Е-mail:kostopilpmd@gmail.com,  код ЄДРПОУ 38407717

Структура закладу додається.

Потужність закладу – 300 відвідувань в зміну.

Кількість працівників – 230 чол., з них:

лікарів – 33 чол.;

середнього медичного персоналу – 125 чол.;

молодшого медперсоналу – 39 чол.

З НСЗУ заключний договір на 20295108 грн. про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

З сімейними лікарями закладу заключено 38489 декларацій:

до 5 років – 2833;

до 17 років – 7122;

до 39 років – 9628;

до 64 років -13093;

більше 65 років – 5813.

 

Комунальне некомерційне підприємство «Костопільська районна стоматологічна поліклініка» Костопільської районної ради Рівненської області

Структура закладу :

1.Адміністрація закладу охорони здоров’я:  кабінет головного лікаря, кабінет головної медичної сестри.

2.Лікувально- профілактичний підрозділ: терапевтичний кабінет №1,2,4, хірургічний кабінет №3, ортопедичний кабінет №6, дитячий кабінет, фізіотерапевтичний кабінет;

 1. Допоміжно-діагностичний підрозділ : рентгенологічний кабінет.
 2. Адміністративно-господарський підрозділ : стерилізаційна №1,2,

зуботехнічна лабораторія, бухгалтерія,  ординаторська, реєстратура, кімната

для прийому їжі.

Номер телефону : +380 97 100 1530 ; (03657)26570; (03657)26580.

Потужність закладу : 40176 відвідувань за 2019 рік, в тому числі сільських жителів – 10943.

Кількість працівників : 44 особи, в тому числі :

–  13  лікарів :

1 – головний лікар,

9  – лікарів-стоматологів,

1 – лікар- стоматолог-хірург,

2  – лікарів – стоматологів – ортопедів

22 середній медичний персонал :

 1 – головна медична сестра ,

7 – технік зубний ,

8 – сестра медична зі стоматології,

1 – рентгенолаборант,

1 – сестра медична із фізіотерапії;

4   – лікар зубний;

молодший медичний персонал : молодші медичні сестри

інші 4 особи

1 – реєстратор медичний,

1 – завідувач господарством,

1 – головний бухгалтер,

1 – бухгалтер.

 

Комунальне некомерційне підприємство  «Малолюбашанський центр первинної медико-санітарної допомоги Костопільського району Рівненської області»

Скорочене найменування : КНП «Малолюбашанський центр  ПМСД»

Юридична адреса: вул.Омеляненка,1,  с.Мирне, Костопільський район, Рівненська область, 35030.

КНП « Малолюбашанський центр ПМСД» включає в себе 9 структурних підрозділів:

 1. Мирненська амбулаторія загальної-практики сімейної медицини;
 2. Малолюбашанська амбулаторія моно-практики сімейної медицини;
 3. Мащанська амбулаторія моно-практики сімейної медицини;
 4. Фельдшерсько-акушерський пункт села Лісопіль ;
 5. Фельдшерсько-акушерський пункт села Борщівка ;
 6. Фельдшерсько-акушерський пункт села Данчиміст ;
 7. Фельдшерсько-акушерський пункт села Моквин ;
 8. Фельдшерсько-акушерський пункт села Глажева ;
 9. Фельдшерсько-акушерський пункт села Кам’яна Гора .

Малолюбашанський центр ПМСД обслуговує населення в кількості  5707 чоловік з них: дітей -1366, дорослих – 4341. Протягом 2020 року мешканцями отг було здійснено 3462 відвідування до лікарів центру. З усіх відвідувань – 1033 були здійснені дітьми, а 693 – відвідування лікарями пацієнтів удома, із яких 159 дітей.

В центрі ПМСД працюють 33 працівника, що займають 26,25  штатних одиниць, в т.ч.:  1 – головний лікар, 2,5 –  сімейні лікарі, 14,25 – фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою; 5 – молодший медичний персонал; 1 – головний бухгалтер; 2,5 – інший персонал.

13 січня 2020 року КНП «Малолюбашанський  центр ПМСД» було укладено договір з Національною службою здоровʼя України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Загальна орієнтовна ціна договору в частині надання медичних послуг пов’язаних з первинною медичною допомогою, становить – 2120188.00 гривень. Сума оплати за звітний період визначається як 1/12 добутку кількості пацієнтів що подали декларації станом на 1 число звітного періоду згідно з інформацією, що міститься у системі, та застосованих тарифів і коригувальних коефіцієнтів.

На сьогоднішній день загальна кількість укладених декларацій становить – 4170, в т.ч.: від 0 до 5 років – 301; від 6-17років – 799; від 18-39 років – 1150; від 40 – 64років -1300; понад 65 років – 620 декларацій.

 

Комунальне некомерційне підприємство «Деражненська районна лікарня об’єднаної територіальної громади» Деражненської сільської ради Костопільського району Рівненської області

Структура:

Стаціонарне відділення;

Поліклінічне відділення;

Центр первинної медико-санітарної допомоги, в складі якого:

Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с. Деражне;

Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с. Постійне;

Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с. Дюксин;

ФАП с. Бичаль;

ФАП с. Соломка;

ФАП с. Жильжа;

ФАП с. Суськ;

Господарсько-розрахунковий підрозділ з надання стоматологічної та ортопедичної допомоги населення.

Лікарня обслуговує 6376 чоловік населення Деражненської громади. Потужність стаціонару – 30 терапевтичних ліжок, амбулаторно-поліклінічний прийом – 100 відвідувані в зміну.

Кількість працівників: 65

З них: лікарі – 6

середній медперсонал – 33

молодший медперсонал – 11

інші – 15

Персонал на госпрозрахунку: 7

З них: лікарі – 3

середній медперсонал – 3

молодший медперсонал – 1

Заключено договір з НСЗУ  за програмою медичних гарантій на пакети:

Первинна медична допомога на суму 3 248 351;

Стаціонарна допомога без хірургічних втручань (терапевтичний) на суму 2 201 319;

Амбулаторна вторинна медична допомога дорослим та дітям на суму 557 087;

Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям на суму 57 079;

Медична допомога яка надається мобільними медичними бригадами, що створенні для реагування на гостру респіраторну хворобу COVID-19 на суму 152826.

Кількість укладених декларацій з лікарями первинної ланки – 6279.

 

 Комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медико-санітарної допомоги”  Пісківської  сільської ради Костопільського району Рівненської області

КНП ЦПМСД  створено  3 квітня 2018 року, структурними підрозділами центру є:

 1. Фельдшерсько – акушерський пункт села Рокитне, приміщення ФАПу знаходиться за адресою с. Рокитне вул. Шкільна 17, введене в експлуатацію 1935 року, завідувач Петрова Наталія Павлівна 0961188938.
 2. Фельдшерсько – акушерський пункт села Яснобір, приміщення ФАПу знаходиться за адресою с. Яснобір вул. Незалежності 18, введене в експлуатацію 1965 року, завідувачка Мирончук Яна Миколаївна т 0686470023
 3. Фельдшерсько – акушерський пункт села Пеньків, приміщення ФАПу знаходиться за адресою с.Пеньків вул. Б.Хмельницького 8А, в 2016 проведено капітальний ремонт, завідувач на даний час відсутній.

4   Фельдшерсько – акушерський пункт села Мар’янівка, приміщення ФАПу знаходиться за адресою с. Мар’янівка вул. Гагаріна 1, завідувач на даний час відсутній.

5.Пісківська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, знаходиться за адресою Молодіжна 45, приміщення не введене в експлуатацію, старша медична сестра Шмигельська Олена Олексіївна т 0967561323

Кількість працівників – 12, а саме : лікар-інтарн -1,   2 –  завідувачки ФАПу,  5 –  молодших медичних сестер, 1 –  сімейна медична сестра, 1 –  старша медична сестра, 1-  головний бухгалтер, та 1- водій.

На території Пісківської сільської ради проживає 2380 громадян: з них дитячого населення -430, доролслого – 1950. Здійснено 1260 амбулаторні прийоми з них огляд дітей  від 0 до 14 років 78 чол.

На даний час договір з НСЗУ призупинений з 1.07.2019 року по причині відсутності сімейного лікаря. 85% населення громади заключили договір про медичне обслуговування з сімейними лікарями медичних закладів Костопільського району.

Культура і туризм

Одним із пріоритетів туристичної галузі є зелений туризм, (пішохідний, велосипедний),  який дозволяє не тільки відпочити, а й ознайомитися з природними багатствами Костопільського краю ( села Базальтове та Берестовець),  взяти участь у спортивних змаганнях, здійснити походи в ліс по гриби,  ягоди, порибалити. Можливі прогулянки верхи на конях у мисливському господарстві села Суськ та екскурсія біля вольєрів, де розводяться дикі кабани.

У лісових масивах Костопільщини розташовані 19 об’єктів природозаповідного фонду, з яких найбільш важливими є «Базальтівська дача», «Базальтівська діброва», «Дубові насадження», «Соснові насадження», «Вікові ялинові насадження»,  «Еталонні насадження», які в цілому займають 807,3 га.

Місцями для риболовлі є Мар’янівське озеро, річки Горинь та Замчисько, ставки сіл Пісків, Деражне, Соломка, Мирне, Мала Любаша, Золотолин, Великий Стидин, Великий Мидськ, Малий Мидськ, Постійне, Ганнівка.

У районі діють туристичні маршрути.

Маршрут  «Ніл Хасевич – художник-борець»   знайомить з батьківщиною художника-графіка, члена ОУН-УПА Ніла Антоновича Хасевича, уродженця села Дюксин . На місці, де стояла хата Хасевичів, збереглася ялина, яку він посадив. Про Ніла Хасевича нагадують у Дюксині місця, де він любив малювати і відпочивати, церква, в якій він співав, сільська школа, де на подвір’ї споруджено пам’ятник Нілу Хасевичу,  створено музейну кімнату в приміщенні школи.

У Суську два важливих об’єкти для перегляду – ботанічний заказник всеукраїнського значення та сільський іподром.

Туристичний маршрут «Природні багатства Костопільщини» проходить через села Берестовець та Базальтове, де знаходяться базальтові кар’єри і можна побачити геологічний феномен – базальтові стовпи, висотою в декілька десятків метрів. Під час екскурсії можна ознайомитися не тільки з процесом видобутку, а й  обробки чудо-каменю.

Туристичний  (автомобільний, велосипедний) маршрут «Шляхами Української повстанської армії» знайомить з Костопільщиною – центром повстанського руху під час Другої світової війни та повоєнних років. В урочищі Гутвин (поблизу села Малий Стидин) у жовтні 1942 року було утворено штаб Української Повстанської Армії. Командиром УПА-Північ був Дмитро Клячківський (псевдо Клим Савур).

На місці перебування штабу УПА у 2002 році встановлено пам’ятник воїнам-повстанцям в с.М.Стидин. Пам’ятні знаки  учасникам національно-визвольних змагань встановлено у місцях:

с.Берестовець: за річкою Борковою – пам’ятник воїнам УПА, в центрі села – стела «Борцям за волю України», у лісі – три могили воїнам УПА;

с.Базальтове – урочище «Вирейки»: поховання вояків УПА, що загинули 21-22 квітня 1943 року;

с.Бичаль: на кладовищі – братська могила вояків УПА під проводом поручника Василя Івахіва – «Сонара», поручника Юліана Ковальського та хорунжого Семена Сп’ятецького ;

с.Головин : на цвинтарі похований сотенний УПА «Вихор»  Роман Карлович Кернтопф-Завірюха;

с.Звіздівка : пам’ятник воїнам УПА;

с.Злазне ( сільське кладовище):  пам’ятник на місці поховання вояків УПА;

с.Корчин : на околиці села в лісі – могила безіменних вояків УПА;

с.Постійне: у лісі – братська могила воїнів УПА;

с.Трубиці ( сільське кладовище) :  могила сотенного «Лиса» (Юрченка Лисогора), командира сотні спеціального призначення;

с.Дюксин (обеліск Нілу Антоновичу Хасевичу – члену ОУН-УПА, відомому у світі художнику-графіку);

м.Костопіль:  пам’ятник січовим стрільцям-воїнам армії Української Народної Республіки на території Свято-Олександра Невського храму;

Туристичний маршрут «Жертви фашизму» (автомобільний, велосипедний, пішохідний), метою якого є збереження народної пам’яті про історичні події Другої світової війни, про що свідчать  :

пам’ятний знак на місці масового розстрілу єврейського населення (за стадіоном «Колос»);

місце, де під час ІІ Світової війни було єврейське гетто ( район універмагу);

хрест на місці страти мирних костопільчан фашистами ( біля маркету «Рікос»);

меморіальна дошка на місті страти мирних громадян фашистами (початок вул.Степанської);

місце масового розстрілу  населення (300 м від Рівненського шосе біля с Лісопіль), де було знищено близько 4000 чол.;

місце розстрілу єврейського населення ( у лісі, біля с.Корчів’я):

пам’ятний знак на місці розстрілу радянських військовополонених (  околиця с.Базальтове ), де розстріляно 2000 чол.

Туристичний маршрут «Дорога до храму» знайомить з шедеврами архітектурної думки – церквами. На території району знаходяться православні церкви – пам’ятки архітектури – Миколаївська церква с.Тростянець, яка побудована у 1752 році, дерев’яна. Це тризрубна одноверха споруда з трьома рівновисокими зрубами; Покровська церква в с.Пісків. побудована в 1753 році,  дерев’яна тризрубна споруда, типова для нашого регіону; Михайлівська церква в с.Збуж, час її будівництва – початок ХУІІІ ст.; Покровська церква і дзвіниця в с.Великий Стидин, побудовані в 1768 році, ансамбль є яскравим прикладом волинської школи дерев’яної народної архітектури; Преображенська церква в с.Жалин, побудована в 1776 році, належить до оригінальних пам’яток дерев’яної архітектури нашої області; архітектурний ансамбль у с.Космачів складається з будівель: церква Св. Різдва Богородиці та дзвіниця, зведені одночасно наприкінці ХУІІІ ст., особливістю будівлі є витягнутий у поздовжньому напрямку західний об’єм, що складається з двох однакових за висотою та шириною зрубів – бабинця та вхідного тамбуру. Подібне рішення є рідкісним у монументальному будівництві українського Полісся і свідчить про творче ставлення місцевих майстрів до традиційних композиційних схем та прийомів; Здвиженська церква в селі Деражне, побудована в 1824 році, кам’яна, єдиний ансамбль з церквою складає мурована дзвіниця, збудована одночасно з церквою, композиція нагадує окремі зразки костельного будівництва на Рівненщині, Дмитрівська церква в селі Золотолин побудована в 1877 році на зразок класицизму у монументальному дерев’яному будівництві Волині; храм Святого Олександра Невського, побудований у 1893 році, періоду розвитку волинської монументальної архітектури, пов’язаний  з впровадженням так званого «єпархіального» стилю; Покровська церква в селі Мала Любаша, побудована в 1895 році, в архітектурі споруди є цілий ряд традиційних рис волинського монументального дерев’яного будівництва; Свято-Миколаївська церква в селі Мирне, побудована на початку ХХ ст.за традиційною для монументальних споруд цього часу хрещатою схемою з дзвіницею в західній частині; Троїцька церква в селі Великий Мидськ, дерев’яна, побудована в 1904 році, в композиції споруди втілилися всі найхарактерніші ознаки поширеного тоді на території краю «єпархіального» стилю, Миколаївська церква в селі Ставок, зведена у 1928 році на місці старовинного Миколаївського храму 1743 року, який згорів у 1923 році.

Фізична культура і спорт

Костопільська дитячо-юнацька спортивна школа

Костопільська дитячо-юнацька спортивна школа

“Олімпієць”

КЗ «Костопільський ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів фізичної культури і спорту»

Спортивні клуби Костопільського району

Районні федерації