Рейнерович-Ющук Яна Володимирівна

Завідувач сектору державної реєстрації - державний реєстратор

Контакти

Тел.: 2-08-58

Ел. пошта:  dr_kost@ukr.net

Графік роботи

Понеділок – Четвер:
 • з 9:00 до 18:15

П’ятниця:

 • з 9:00 до 17:00

Субота – Неділя:

 • вихідний
Про результати роботи сектору державної реєстрації за 2018 рік

Тримаймо руку на пульсі змін

    Відповідно до норм ст. 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід та припинення треба обов’язково реєструвати. Дана стаття також передбачає, що відмова у державній реєстрації права на нерухомість, ухилення від реєстрації, відмова від надання інформації про реєстрацію можуть бути оскаржені до суду.  Донедавна коло суб’єктів, які мали право здійснювати таку процедуру, було обмеженим, що створювало певні незручності для мешканців невеличких селищ або сіл. Проте зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» змінили ситуацію. На сьогодні право реєструвати нерухоме майно отримали як звичайні нотаріуси, так і місцеві органи влади. Також державну реєстрацію права власності та інших речових прав стало можливим проводити незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах області, міст Києва та Севастополя, Автономної Республіки Крим.

Після проведення відповідної реєстраційної дії відомості про речові права на нерухоме майно та їх обтяження  реєстратором вносяться до електронного Державного реєстру прав на нерухоме майно (далі – Держреєстр).  Це єдина інформаційна система, що обробляє, зберігає та надає відомості про зареєстровані речові права на нерухоме майно. Перевірити інформацію з Держреєстру прав можна самостійно. Для цього треба зареєструватися на сайті, використовуючи свої особисті дані – ідентифікаційний код або номер паспорта.

Структурним підрозділом Костопільської районної державної адміністрації, що здійснює реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, є сектор державної реєстрації. Впродовж 2018 року сектором проведено 2220 реєстраційних дій (протягом ІІ півріччя  – 1127, що на 34 більше, в порівнянні з І півріччям). Здійснено також 1572 реєстраційні дії щодо реєстрації права власності, 341 – щодо реєстрації (припинення) іншого речового права,126 – щодо внесення змін до записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, 138 – щодо надання інформації з Держреєстру, в журналі обліку надходження (вибуття) реєстраційних справ зареєстровано та заархівовано 4938 справ.

У межах процесу реформування місцевого самоврядування та об’єднання в ОТГ вважаємо за доцільне створення та запровадження центрів надання адміністративних послуг та проведення реєстраційних дій щодо реєстрації права власності на нерухоме майно, інших речових прав та їх обтяжень, реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в місцевих об’єднаних територіальних громадах, та запрошуємо до співпраці.

Про важливі зміни законодавства в сфері державної реєстрації читайте в нашій рубриці «Зверніть увагу» на офіційному веб-сайті Костопільської  районної  влади.

Безымянный3

Безымянный4

Звернення громадян

ГРАФІК

прийому громадян з особистих питань завідувачем

 та головним спеціалістом сектору державної реєстрації

Костопільської районної державної адміністрації

 

Безымянный1Безымянный

До уваги керівників та учасників Товариств з обмеженою відповідальністю та додатковою відповідальністю!

Новий Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» набув  чинності від 17 червня 2018 року № 2275-VIII .

Закон встановлює новий порядок створення, діяльності та припинення ТОВ, а також детально регламентує правовий статус, права і обов’язки учасників ТОВ.

Товариством з обмеженою відповідальністю є засноване одним або кількома особами господарське товариство, статутний капітал якого поділений на частки, розмір яких встановлюється статутом.

Ппропонуємо до вашої уваги головні зміни, що  запроваджує Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»:

 1. Учасники товариства:
 • Кількість учасників ТОВ більше не обмежується.
 1. Новий статут ТОВ:
 • При первинній реєстрації, а також при внесенні змін до установчих документів, підписи засновників засвідчуються НОТАРІАЛЬНО.
 1. Статутний капітал
 • Статутний капітал формується строком у 6 (шість) місяців.
 1. Статут товариства обов’язково повинен включати в себе такі відомості:
 • Повне та скорочене найменування товариства;
 • Органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень;
 • Порядок вступу до товариства та виходу з нього та ін.
 1. Корпоративний договір

Дозволяє врегулювати відносини між учасниками товариства та захистити їх права.

Зверніть увагу на те, що Статути ТОВ повинні бути приведені до норм нового законодавства, а відповідні зміни реэструються  до 17 червня 2019 року. Протягом року, товариства звільняються від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію таких змін. 

Статут ТОВ у новій редакції або  внесення змін до Статуту

Як провести   зміни до Статуту ТОВ  :

Крок 1

Розробка нової редакції статуту згідно усіх вимог законодавства, узгодження статуту з клієнтом.

Крок 2 

 Нотаріальне засвідчення підписів учасників товариства на новій редакції Статуту.

Крок 3

Державна реєстрація змін до Статуту ТОВ 2018

Органи державної реєстрації

Систему органів у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців становлять:

 1) Міністерство юстиції України;

2) інші суб’єкти державної реєстрації.

До повноважень Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації належить:

1) формування державної політики у сфері державної реєстрації;

2) нормативно-правове, методологічне та інформаційне забезпечення у сфері державної реєстрації;

3) координація діяльності у сфері державної реєстрації громадських формувань;

4) контроль за діяльністю у сфері державної реєстрації, у тому числі шляхом постійного моніторингу реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі відповідно до цього Закону та прийняття обов’язкових до виконання рішень, передбачених цим Законом;

5) здійснення повноважень держателя Єдиного державного реєстру;

6) визначення технічного адміністратора;

7) забезпечення надання доступу до Єдиного державного реєстру державним реєстраторам, уповноваженим особам суб’єктів державної реєстрації прав, іншим суб’єктам відповідно до цього Закону та прийняття рішень про тимчасове блокування або анулювання такого доступу у випадках, передбачених цим Законом;

8) розгляд скарг на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції України та прийняття обов’язкових до виконання рішень, передбачених цим Законом;

9) складання протоколів про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення;

10) взаємодія з державними органами, органами місцевого самоврядування, міжнародними організаціями з питань державної реєстрації;

11) державна реєстрація політичних партій, всеукраїнських профспілок, їх об’єднань, всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців, відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій, представництв, філій іноземних благодійних організацій, постійно діючих третейських судів, засновниками яких є всеукраїнські громадські організації, всеукраїнських творчих спілок, символіки громадських формувань;

12) надання виписок у паперовій формі для проставлення апостилю та проставлення на них апостилю;

13) здійснення інших повноважень, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

До повноважень інших суб’єктів державної реєстрації належить:

1) забезпечення:

прийому документів, поданих для державної реєстрації;

державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій;

ведення Єдиного державного реєстру та надання відомостей з нього;

формування та зберігання реєстраційних справ;

2) здійснення інших повноважень, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Акредитовані суб’єкти можуть

здійснювати усі повноваження, визначені у цій частині, або здійснювати повноваження щодо забезпечення прийняття та видачі документів у сфері державної реєстрації на підставі договору з іншим суб’єктом державної реєстрації та/або нотаріусом.

Система органів та суб’єкти, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав:

1) Міністерство юстиції України та його територіальні органи;

2) суб’єкти державної реєстрації прав:

виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації;

акредитовані суб’єкти;

3) державні реєстратори прав на нерухоме майно (далі – державні реєстратори).

 1. Виконавчі органи сільських, селищних та міських рад (крім міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення) набувають повноважень у сфері державної реєстрації прав відповідно до цього Закону у разі прийняття відповідною радою такого рішення.
 2. Акредитованим суб’єктом може бути юридична особа публічного права, у трудових відносинах з якою перебуває не менше ніж три державні реєстратори, та яка до початку здійснення повноважень у сфері державної реєстрації прав уклала:

договір страхування цивільно-правової відповідальності з мінімальним розміром страхової суми у тисячу прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених станом на 1 січня календарного року;

договір з іншим суб’єктом державної реєстрації прав та/або нотаріусом (у разі коли акредитований суб’єкт здійснює повноваження виключно в частині забезпечення прийняття та видачі документів у сфері державної реєстрації прав).

Акредитація суб’єктів та моніторинг відповідності таких суб’єктів вимогам акредитації здійснюються Міністерством юстиції України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.