Ковальчук Алла Вікторівна

Директор Центру

Дичко Оксана Дмитрівна

Заступник директора Центру, начальник відділу соціальної роботи

Алексійчук Мирослава Анатоліївна

Бухгалтер

Кравчук Тетяна Анатоліївна

Провідний фахівець із соціальної роботи

Збирун Ірина Андріївна

Провідний фахівець із соціальної роботи

Молошик Олександр Анатолійович

Провідний фахівець із соціальної роботи

Нагорна Юлія Миколївна

Фахівець із соціальної роботи

Контакти

(03657)21077

098-482-76-55

rcssm_kost@ukr.net

Графік роботи

Понеділок – Четвер:

 • 9:00 до 18:15

П’ятниця:

 • 9:00 до 17:00

Субота – Неділя:

 • вихідні
Паспорти бюджетної програми на 2018 рік
1.Реалізація місцевих та державних програм – 

Завантажити (ZIP, 292KB)

2.

Завантажити (ZIP, 1.31MB)

Аналіз діяльності Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за 2017 рік

Костопільский районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді в своїй роботі керується Положенням про Костопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яке викладене у новій редакції та затверджене Розпорядженням голови Костопільської  райдержадміністрації від 17.10.2017 № 324.

В зв’язку зі зміною істотних умов праці працівників центрів  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 28 жовтня 2016 року згідно розпорядження голови Костопільської районної держадміністрації від 28 жовтня 2016 року   № 253 «Про зміну структури Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді», введений в дію новий штатний розпис Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді у кількості 12,25 штатних одиниць. Фактична заповненість  штатів станом на грудень 2017 складала 8 працівників,   з них: 1 посада  директор центру, 1 посада заступник директора-начальник відділу соціальної роботи центру, 1 посада провідного бухгалтера, та 5 фахівців із соціальної роботи.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 2006 року є балансоутримувачем адмінбудівлі по вулиці Грушевського,2

Програми, над реалізацією яких працював Костопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у  2017 році:

 1. Комплексна державна програма щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово-окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 1017 року.
 2. Державна соціальна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року в Рівненській області.
 3. Районна комплексна програма профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю на 2016-2020 роки.
 4. Районна цільова соціальна програма підтримки реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2011-2017 роки.
 5. Районна програма підтримки молоді на 2016-2020 роки.
 6. Районна програма соціального захисту учасників антитерористичної операції.

При Костопільському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді діє чотири спеціалізованих формування: «Соціальна служба підтримки сім’ї», «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи», «Консультативний пункт у пологовому відділенні, жіночій консультації центральної районної лікарні» та «Школа волонтерів».

Спеціалізованим формуванням «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи», у 2017 році здійснено 28 виїздів в сільську місцевість, охоплено 27 населених пунктів та  63 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Проведено 30 інформаційно-профілактичних групових заходів, учасниками яких стало 409 осіб. Учням загальноосвітніх навчальних закладів та членам  сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано 101 індивідуальну консультацію. У навчальних закладах району в рамках роботи спеціалізованого формування “Мобільний консультативний пункт соціальної роботи” проводились тематичні лекції, бесіди-лекції, анкетування з профілактики тютюнопаління, наркоманії, ВІЛ-інфекції, СНІДу, пропаганди здорового способу життя, профілактики насильства, ведення безпечного способу життя, які супроводжувались показами тематичних відеороликів та відеофільмів.

Клієнтами спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей»  у 2017 році стали 540 сімей/осіб в них кількість осіб старше 18 років – 939, дітей – 597 Станом на грудень 2017 року на обліку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді перебуває 93 сім’ї, в яких виховується 217 дітей.

               . За звітний період здійснено 283 оцінки потреб дітей, сімей та осіб. За результатами оцінок потреб на облік сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, взято 33 нововиявлених сім’ї.  За результатами соціальної роботи подолано/мінімізовано складні життєві обставини у 50 сім’ях.

Під соціальним супроводом спеціалістів центру та фахівців із соціальної роботи  перебувало 17 сімей, в яких виховується 47 дітей. За  результатами проведеної соціальної  роботи припинено соціальний супровід 15 сімей. З них соціальний супровід припинено: з позитивним результатом в 10 сім’ях; в 1 сім’ї припинено супровід у зв’язку зі зміною місця проживання,  у зв’язку з невиконанням умов договору – 4 сім’ї. У 2 сім’ях супровід продовжуватиметься у наступному звітному періоді. У сім’ях, які перебували під соціальним супроводом, проведено 580 заходів з подолання складних життєвих обставин.

        Через спеціалізоване формування «Консультативний пункт при жіночій консультації Костопільської ЦРЛ» для надання психологічних та соціальних послуг вагітним жінкам та жінкам, які народили дитину, 12 особам вищевказаних категорій надано 58 соціальних послуг, оновлено стенд «Відповідальне батьківство» та проведено 1 груповий захід для вагітних жінок  на відповідну тематику. За звітний період повідомлень про відмову матері від новонародженої дитини не надходило.

Здійснювалось соціальне супроводження 7 прийомних сімей, в яких виховується 16 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та 1 дитина під опікою. Членам прийомних сімей надано 93 індивідуальних послуг. Підготовлена  щорічна іформація  про ефективність функціонування прийомних сімей.

Охоплено соціальними послугами 28 сімей опікунів/піклувальників (61 дитина).  3 сім’ям опікунів/піклувальників надавалась послуга соціального супроводу,  1 сім’ї – послуга соціальної інтеграції.

Надавались соціальні послуги 20 особам з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського  піклування, з них 1 особа  перебувала під соціальним супроводом, 2 особам надавалась послуга соціальної інтеграції.

 Протягом 2017 року проводилась інформаційно-просвітницька робота, спрямована на пошук кандидатів у опікуни/піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі, кандидатів в патронатні вихователі. Протягом звітного періоду проведено 9 інформаційно-просвітницьких заходів з метою пропаганди сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. В засобах масової інформації  розміщено 26 інформаційних матеріалів щодо пропаганди сімейних форм виховання. Розповсюджено 280 інформаційних листівок на відповідну тематику.

З метою соціальної адаптації, розвитку творчих здібностей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з вадами здоров’я, молодих людей з функціональними обмеженнями, проведено 2 конкурси творчих робіт «Як живемо і вчимося – наші мрії». Учасниками конкурсів стали  72 особи.   Учасників конкурсів творчих робіт залучені до участі в новорічних святах.

Одним із пріоритетних напрямів  є соціальна робота з сім’ями, які постраждали від збройних конфліктів Донецької, Луганської областей. Клієнтами центру з даної категорії є:

– демобілізовані військовослужбовці, учасники антитерористичної операції

– члени їх сімей,

– внутрішньопереміщені особи та сім’ї.

Так, проводилась соціальна робота з 258 сім’ями/особами учасників антитерористичної операції, надано 845 індивідуальних консультацій. Для учасників бойових дій проведений круглий стіл з вирішення їхніх проблем. Заходом охоплено 100 осіб, діти учасників бойових дій, в тому числі і загиблих та часників бойових дій залучались до культурно-дозвілевих заходів, які організовувались центром та проходили в районі.

Надавались соціальні послуги 19 внутрішньо переміщеним сім’ям/особам (139 індивідуальних послуг, консультацій)

Для 25 дітей учасників бойових дій, дітей з  внутрішньо переміщених сімей, дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, проведено благодійне свято «Що приніс нам Святий Миколай».

На обліку  в центрі 27 умовнозасуджених осіб. Всі відвідані по місцю проживання. З ними проведена профілактична робота. Надано 87 індивідуальних консультацій. Центр проводив активну співпрацю з Костопільським районним відділом пробації з профілактики вчинення повторних правопорушень.

Центр забезпечив надання мінімального пакету соціальних послуг об’єднаним територіальним громадам (Деражненській, Пісківській): інформування, консультування, соціальний супровід, екстрене та кризове втручання. Для представників територіальних громад із залученням суб’єктів соціальної роботи проведено 2 семінари «Упереджувальна робота з сім’ями з метою недопущення виникнення складних життєвих обставин» та «Про посилення контролю щодо належного здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та своєчасного професійного реагування суб’єктами соціальної роботи на випадки жорстокого поводження з дітьми».

Пріоритетними напрямками роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на 2018 рік залишаються соціально-профілактична робота серед сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, яка здійснюється шляхом раннього виявлення та соціального супроводу сімей в СЖО; підвищення кваліфікаційного рівня, зосередження зусиль на покращенні якості надання соціальних послуг, впровадження якісної та ефективної системи соціальної роботи з сім’ями, що потребують соціальної підтримки, зі врахуванням індивідуальних потреб та можливостей кожної конкретної сім’ї.

Метою діяльності та основними завданнями Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  на 2018 рік є забезпечення надання мінімального пакету соціальних послуг у територіальних громадах,  налагодження співпраці з установами, територіальними громадами, загальноосвітніми навчальними закладами, закладами охорони здоров’я, громадськими організаціями з метою раннього виявлення сімей, що потрапили в складні життєві обставини, впровадження інноваційних технологій в роботі, сприяння створенню патронатної сім’ї на території Костопільського району,  пошук шляхів надання соціальних послуг об’єднаним територіальним громадам.

Проблемним аспектом в роботі залишається вирішення питань щодо повернення субвенцій в районний бюджет  об’єднаними територіальними громадами за надані соціальні послуги центром.

Очікуваними результатами Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є зменшення кількості сімей, які мають ризик потрапляння в складні життєві обставини, підвищення обізнаності населення щодо надання соціальної підтримки з боку держави, забезпечення упереджених та профілактичних дій кожного члена громади відповідно до власного здоров’я, благополуччя та добробуту, ознайомлення з правами та обов’язками кожної людини, а особливо дітей і молоді та їх виконання.

Нормативно-правова база
 1. Закон України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2811-12.
 2. Державні стандарти надання соціальних послуг:
  1. Наказ Міністерства  соціальної політики України від 31.03.2016 № 318 “Про затвердження Державного стандарту  соціального супроводу сімей (осіб),  які перебувають у складних життєвих обставинах” http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0621-16.
  2. Наказ Міністерства соціальної політики України від 18.05.2015 № 514 “Про затвердження Державного стандарту  соціальної адаптації” http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0665-15, наказ Міністерства соціальної політики України від 07.08.2017 № 1267 “Про затвердження змін до Державного стандарту соціальної адаптації” http://xn--80aagahqwyibe8an.com/minsotspolitiki-ukrajin/nakaz-vid-07082017-1267-pro-zatverdjennya-zmin322839.html.
  3. Наказ Міністерства соціальної політики  України від 01.07. 2016 № 716 ” Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги кризового та екстренного втручання” vocsssdm.co.ua/…s/2017/03/St_kriz-vtr.doc.
  4. Наказ Міністерства соціальної політики України від 30.12.2015 № 1261 “Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги  представництва інтересів” http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0127-16.
  5. Наказ Міністерства соціальної політики України від 17.08.2016 № 892 “Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги  представництва (медіації)” vocsssdm.co.ua/…/St_soc-posl-poser_2017new.doc, наказ Міністерства соціальної політики України від 07.08.2017 № 1266 “Про затвердження змін до Державного стандарту соціальної послуги посередництва (медіації)” http://xn--80aagahqwyibe8an.com/minsotspolitiki-ukrajin/nakaz-vid-07082017-1266-pro-zatverdjennya-zmin322841.html.
  6. Наказ Міністерства соціальної політики України від 29.09.2016 № 1067 “Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги  інтеграції  випускників інтернатних закладів (Установ)” vocsssdm.co.ua/…/St_SP-SIntegrVipusnikivIntern-1.doc.
  7. Наказ Міністерства соціальної політики України від 11.08.2017 № 1307 “Про затвердження Державного стандарту соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування” http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1089-17.
  8. Наказ Міністерства соціальної політики України від 10.09.2015 № 912″Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги профілактики” http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z1155-15
  9. Наказ Міністерства соціальної політики України від 30.07.2013 № 458″Про затвердження стандартів надання соціальних послуг особам, які постраждали  від торгівлі людьми” http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1327-13.
  10. Наказ Міністерства соціальної політики України від 02.07.2015 № 678 “Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги консультування” http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0866-15.
  11. Наказ Міністерства соціальної політики України від 19.09.2017 № 1485 “Про затвердження Порядку взаємодобору сім’ї та дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування” http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1250-17.

Основні завдання Центру
Служби РЦ СССДМ
Заклади соціального обслуговування
11

Відділення матері та дитини

м.Рівне, вул. П.Могили, 57. тел. 68-40-39

З грудня 2014 року при комунальному закладі «Рівненський обласний соціальний гуртожиток» Рівненської обласної ради почало функціонувати Відділення матері та дитини.

Відділення  створене для  тимчасового  проживання  жінок  на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матерів з дітьми віком від народження до 18-ти місяців, які опинились в складних життєвих обставинах.

Для перебування жінок з дітьми створено усі необхідні умови. Відділення має дві житлові кімнати, ігрову та побутову кімнати, санвузол, оснащені побутовою технікою та необхідним інвентарем, предметами домашнього вжитку для мам та дітей.

DIGITAL CAMERA

Рівненський обласний соціальний гуртожиток

м.Рівне, вул. П.Могили, 57. тел. 68-40-39

«Рівненський обласний соціальний гуртожиток» Рівненської обласної ради функціонує з 2011 року.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Центр соціально-психологічної допомоги

м.Рівне, вул.Дубенська, 71а. тел. 63-24-89

Із метою надання допомоги громадянам та сім’ям з дітьми, які опинилися у складних     життєвих обставинах, для сприяння їх якнайшвидшому поверненню до нормальних умов життєдіяльності з 2005 року в області діє комунальний заклад „Рівненський центр соціально-психологічної допомоги” Рівненської обласної ради. Укомплектованість кадрами центру становить 62% (8 працівників).

У 2014 році в гуртожитку перебувало 28 осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 23 років, та 1 дитина-сирота, яким було надано 4982 послуги: соціально-педагогічних-1155; інформаційних-1080; психологічних-1007; соціально-економічних-719; медичних-550; юридичних-471, тобто  на 436 соціальних послуг більше, ніж наданих у 2013 році.

 

Поради психологів родинам учасників АТО
Аналіз роботи Центру за 2016 рік
Інформаційні повідомлення

Проведено профілактичний захід «Зупинимо туберкульоз в Україні» для студентської молоді

DSCN084022 березня 2018 року, напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, юрисконсультом відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мариною Глущук на базі Костопільського будівельно-технологічного коледжу НУВГП проведено захід із профілактики туберкульозу. Це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається переважно повітряно-крапельним шляхом, на жаль, поширюється в Україні досить швидко. Саме тому прийнято Указ Президента від 22 березня 2002 року №290 «Про Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз».
У більшості випадків хвороба вражає легені, але вона може виникнути у будь-якому органі, наприклад, нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишечнику, шкірі та інших.
У процесі спілкування увагу студентів було зосереджено на причинах, ознаках та наслідках хвороби. Зокрема, ознаками туберкульозу є: кашель, що триває понад 2 – 3 тижні; рясне потовиділення вночі; слабкість; безпричинна втрата ваги; підвищення температури тіла до 37 і більше градусів без видимої на те причини, що триває понад тиждень.
За наявності хоча б декількох з перерахованих симптомів варто звернутися до лікаря. Туберкульоз – виліковний!

 Пошук патронатних вихователів триває

23517409_768052090047994_5794648942833002906_n

12 листопада 2017 року в Україні відзначають День молитви за сиріт. Сьогодні в Україні продовжує процвітати інтернатна система догляду за дітьми. Протягом останніх трьох років кількість дітей, які влаштовуються до інтернатів, збільшилася майже на 8%. Як альтернатива такій формі виховання зараз у нашій країні впроваджується патронат. Саме про пошук патронатних вихователів розповіла Катерина Фесюк, директор Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представникам Церкви євангельських християн-баптистів «Слово життя» у м. Костополі. Виступаючи перед присутніми, вона поінформувала, що районний центр для роботи патронатними вихователями шукає сім’ї, які готові у своїх домівках доглядати за дітьми із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, зазнали недогляду, жорстокого поводження або потерпали від різних форм насилля та потребують захисту. Патронатними вихователями можуть бути громадянин України, які мають досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг із догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Грошове забезпечення патронатного вихователя, загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, соціальна допомога на виховання дитини і комплексна професійна підтримка – гарантовані.
Інформація про пошук патронатних вихователів викликала чималий інтерес у присутніх. Вони ставили запитання та висловлювали власні думки про те, як ефективно здійснити пошук достойних кандидатів.

Переймаючи позитивний досвід

23518921_767698076750062_4775524255085835220_n

13 листопада 2017 року відбувся спільний виїзд спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» Рівненського обласного та Костопільського районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також лікаря-психолога Клініки дружньої до молоді м. Рівного та головного спеціаліста служби у справах дітей райдержадміністрації. Фахівці працювали в с. Постійне Деражненської об’єднаної територіальної громади.
У процесі роботи проведено просвітницько-профілактичні заходи у Постійненській ЗОШ на теми: «Здоровий спосіб життя», «Статеве виховання молоді».
Фахівцями із соціальної роботи Костопільського районного центру та головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації проведено роботу у 6 сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах. Із членами сімей проведено бесіди щодо відповідального виконання батьківських обов’язків та профілактики шкідливих звичок, а також бесіди, спрямовані на подолання гендерних стереотипів щодо розподілу гендерних ролей у сім’ї; бесіди щодо покращення санітарно-гігієнічних умов проживання, планування сімейного бюджету, попередження насильства в сім’ї, дотримання правил пожежної безпеки.
Ефективна співпраця між представниками різних служб – це можливість поділитися досвідом, отримати необхідні рекомендації, результатом чого є покращення якості надання соціальних послуг.

Правда про алкоголь

7779b34584d81c25e24f4f7363e1df26

Речовина, яка викликає найбільшу смертність серед молоді – це алкоголь!
У всесвітньому масштабі 5% усіх смертей серед молоді у віці від 15 до 29 років викликані вживанням алкоголю. В Європі кожна четверта смерть чоловіків у віковій групі від 15 до 29 років пов’язана з алкоголем. У деяких частинах Східної Європи мова йде вже про кожну третю смерть. Щороку від причин, обумовлених алкоголем, в Європі помирає близько 55 000 молодих людей.
У цілому у світі від алкогольної залежності страждають 140 мільйонів чоловік, в України – це близько 1 млн. чоловік.

Різні, але рівні!

22365214_753271208192749_8512649406944617526_n
На сучасному етапі розвитку суспільства актуальним є питання забезпечення гендерної рівності у суспільстві.
Ґендер – (англ. gender – «стать», від лат. genus – «рід») – соціально-біологічна характеристика, через яку визначаються поняття «чоловік» і «жінка», психосоціальні, соціокультурні ролі чоловіка і жінки як особистостей, на відміну від статі, яка позначає біологічні відмінності, цілісна психічна репрезентація статі, сповнена неповторним динамічним глибинним, когнітивним та поведінковим смислом жіночого та чоловічого, здобута індивідом у результаті набуття індивідуального ґендерного досвіду.
Принцип гендерної рівності закріплений в Конституції України. Стаття 3 закріплює рівність чоловіків та жінок в усіх сферах життя. Окрім даної норми, гендерної рівності торкаються ст.21, 24, 51. Частина третя ст. 24 Конституції України безпосередньо присвячена подоланню дискримінації стосовно жінок в Україні та наголошує на тому, що рівність прав жінок і чоловіків забезпечується наступним: наданням жінкам рівних із чоловіками можливостей у громадсько-політичній та культурній діяльності, у здобутті освіти та професійній підготовці, у праці та винагороді за неї і так далі.
Окрім цього Україна ратифікувала Конвенцію про ліквідацію усіх форм дискримінації по відношенню до жінок (1979 р.), Конвенція №156 про працюючих з сімейними обов’язками, підсумкові документи Всесвітньої конференції з прав людини (Відень, 1993 р.), Конвенцію про ліквідацію насильства щодо жінок, Конвенцію про громадянські та політичні права, Конвенцію про соціальні, економічні та культурні права (1976 р.).

Акцент – на належному здійсненні

соціального супроводу сімей, які опинилися у

складних життєвих обставинах

DSCN0287

19 вересня 2017 року райдержадміністрація спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели семінар-нараду для суб’єктів соціальної роботи «Про посилення контролю щодо належного здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та своєчасного і професійного реагування суб’єктами соціальної роботи на випадки жорстокого поводження з дітьми».

Розпочала роботу семінару-наради Оксана Кіптель, заступник голови райдержадміністрації, яка відзначила важливість відповідального виконання своїх професійних обов’язків суб’єктами соціальної роботи.

Про взаємодію установ та організацій, що здійснюють соціальну роботу із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, поінформувала присутніх Катерина Фесюк, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, акцентувавши особливу увагу на нормативно-правовій базі такої діяльності.

Учасники семінару-наради переглянули фрагменти телепередачі «Говорить Україна. Мої рідні кати» та обговорили її головні аспекти.

Коротко про порядок надання соціальних послуг згідно з Державним стандартом соціального супроводу розповіла Оксана Дичко, заступник директора-начальник відділу соціальної роботи центру, відзначивши, що надзвичайно важливою є злагоджена співпраця суб’єктів соціальної роботи.

DSCN0289

Підвели підсумки семінару-наради та дійшли спільного висновку: відповідальне ставлення до професійних обов’язків – запорука підвищення якості надання соціальних послуг населенню.

За підсумками наради-семінару буде розроблено відповідне доручення заступника голови райдержадміністрації для суб’єктів соціальної роботи.

Ми – за відповідальне батьківство!

7q3xJlD 

13 вересня 2017 року за ініціативою Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у пологовому відділенні центральної районної лікарні провідним фахівцем із соціальної роботи Тетяною Кравчук проведено інформаційний захід на тему «Відповідальне батьківство». Метою заходу було сприяння зміцненню інституту сім’ї шляхом формування засад відповідального, усвідомленого батьківства, запобігання відмови матері від новонародженої дитини та ранньому соціальному сирітству. Молодих жінок поінформовано із питань планування сім’ї, сімейного життя та репродуктивного здоров’я.

Майбутні мами мали можливість поставити запитання та отримати відповіді на них. Серед присутніх було розповсюджено пам’ятки «Особливості вікового розвитку дитини» і буклети «Обов’язки та відповідальність батьків».

Співпраця між районним центром соціальних служб та відділом освіти райдержадміністрації триває

 oQOxXNZ

30 серпня 2017 року директор Костопільсього районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Катерина Фесюк взяла участь у нараді заступників директорів із навчально-виховної, методичної  роботи, педагогів-організаторів, керівників шкільних методичних структур класних керівників.

Особливу увагу директор центру звернула на нормативну базу, що регулює співпрацю між центром та закладами освіти, а саме: постанову Кабінету Міністрів України № 895 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах» та постанову Кабінету Міністрів України № 896 «Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)». Робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є важливою та пріоритетною для центру, адже зараз на обліку в банку даних перебуває 97 таких сімей, в яких виховується 232 дитини (зокрема, 28 сімей і 58 дітей у м. Костополі та 69 сімей і 174 дитини на території сіл району).

Також коротко було окреслено плани подальшої співпраці. Зокрема, директор центру запропонувала для використання програми, схвалені науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, які передбачають комплекс заходів, спрямованих на профілактику та корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів у дітей, досягнення позитивних змін у житті, формування соціальних навичок та готовності до самостійного життя. А саме: «Будуємо майбутнє разом», «Вибір до змін», «Будь незалежним», «Вчимося бути здоровими», «Сходинки до здоров’я», «Вчимося керувати емоціями», «Управління гнівом».

Директор центру проінформувала присутніх про те, що на території району ведеться пошук кандидатів у патронатні вихователі та роздала відповідні друковані матеріали.

На завершення свого виступу Катерина Фесюк побажала всім присутнім успішного нового навчального року, реалізації всіх планів та здійснення мрій.

Перспективи співпраці

з відділом освіти райдержадміністрації

su9w7px

Уже зовсім скоро завершується період літніх канікул та розпочинається новий навчальний рік у загальноосвітніх школах Костопільщини. Тісною є співпраця районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з відділом освіти райдержадміністрації.

29 серпня 2017 року відбулася нарада керівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району. Директор центру Катерина Фесюк долучилася до обговорення та озвучила присутнім головні напрямки подальшої співпраці з освітніми закладами, а саме: раннє виявлення та робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальна адаптація та інтеграція дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, залучення дітей з інвалідністю до культурологічних програм, формування в них нових позитивних соціальних зв’язків, робота над пошуком патронатних вихователів та інші. Також було зроблено акцент на проведенні інформаційно-просвітницьких заходів та рекомендовано профілактичні програми, які спрямовані на профілактику і корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів у дітей, досягнеsu9w7pxння позитивних змін у житті, формування соціальних навичок й готовності до самостійного життя.

Злагоджені спільні дії Центру і відділу освіти райдержадміністрації – це реальна можливість та запорука покращення рівня життя сімей на Костопільщині.

Пошук патронатних вихователів у Костопільському районі триває

DSCN0262Костопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує пошук патронатних вихователів.

Для роботи патронатними вихователями шукають сім’ї, які готові у своїх домівках доглядати за дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Із метою інформування та привернення уваги громадськості до можливості стати патронатним вихователем біля приміщення районного центру соціальних служб розміщено стенд, на якому подано інформацію про те, що таке патронат, які вимоги висувають до патронатних вихователів та якими правами вони наділяються.

Патронатними вихователями можуть бути громадянин України, які мають досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг із догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Стати патронатним вихователем може сім’я, яка має позитивний досвід виховання власних дітей, проживає на території Костопільського району і небайдужа до долі дітей.

Грошове забезпечення патронатного вихователя, соціальна допомога на виховання дитини і комплексна професійна підтримка – гарантовані!
За додатковою інформацією звертайтеся до Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Костопіль, вул. Грушевського, 2, тел. 2-10-77, моб. тел. 098-482-76-55.

Основні правила поведінки на воді, біля водоймищ

20479725_724853697701167_1723065392860214061_n

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення юнацтву правил поведінки на воді дітям.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:
– діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
– не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;
– не можна запливати за обмежувальні знаки;
– слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
– якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
– не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
– не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;
– не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
– не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
– не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
– купатися рекомендовано вранці i ввечері;
– не слід купатися наодинці;
– не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
– не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома;
– не забувайте, що вода несе й небезпеку! Шторм на морі, повінь, сильна злива можуть завдати шкоди не тiльки навколишньому середовищу, але й людині!

SNEmwbDСпівпраця з бюро правової допомоги

Важливим є співробітництво районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з бюро правової допомоги, адже отримання кваліфікованої юридичної допомоги є необхідним у житті кожної людини.

04 липня 2017 року відбулася зустріч директора центру Катерини Фесюк та фахівців із соціальної роботи з керівником бюро правової допомоги Мар’яною Шамбір.

На зустрічі обговорили питання щодо утворення дистанційного пункту консультування, спільних виїздів фахівців бюро з спеціалізованим формуванням «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» до сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, учасників АТО, переселенців, внутрішньо переміщених осіб та спільне проведення інформаційно-профілактичних заходів.

Довідково інформуємо: відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» право на безоплатні правові послуги мають представники соціально вразливих груп населення, а саме: сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, малозабезпечені, пенсіонери, інваліди, малолітні та неповнолітні, ветерани війни та учасники АТО, внутрішньо переміщені особи та особи з обмеженою дієздатністю.

Я обираю здоровий спосіб життя!

DSCN0161

Такою була головна ідея просвітницько-профілактичних заходів, організованих та проведених фахівцем із соціальної роботи Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мариною Глущук, на базі пришкільних таборів Берестовецької та Малолюбаської ЗОШ в рамках Дня здоров’я.

Головну увагу дітей було закцентовано на тому, що здоров’я людини багато в чому залежить від неї самої, від її способу життя, харчування,  звичок та духовності. А здоровий спосіб життя – це цілий комплекс дій, який включає: відмову від шкідливих звичок, фізичну активність, психічне здоров’я, правильне повноцінне харчування.

Учні шкіл активно висловлювали свої думки стосовно того, яких правил слід дотримуватися, щоб бути здоровим. Хочеться вірити, що діти будуть вести активний спосіб життя, адже як кажуть у народі «Бережи одяг, доки новий, а здоров’я, доки молодий».

Переймаючи позитивний досвід

DSCN0083

7 червня 2017 року відбувся спільний виїзд спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» Рівненського обласного та Костопільського районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фахівці із соціальної роботи працювали в с. Звіздівка, с. Ставок та с. Злазне.

У процесі роботи проведено  просвітницько-профілактичні заходи на базі пришкільних таборів Злазненської та Ставецької ЗОШ. Фахівцями із соціальної роботи Костопільського районного центру проведено роботу у 3 сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах, а також перевірено цільове використання коштів при народженні дитини ще у 3 сім’ях.

DSCN0092

Співпраця між центрами соціальних служб – це чудова можливість поділитися досвідом, отримати необхідні рекомендації та в результаті покращити якість своєї діяльності.

Підготовка до роботи пришкільних таборів

IMG_20170524_1106551

Уже зовсім скоро завершується навчальний рік. На учнів загальноосвітніх шкіл Костопільщини чекає веселий та безтурботний час – період літніх канікул. Для того, аби провести їх цікаво, змістовно та з користю, вже декілька років поспіль на базі шкіл району працюють пришкільні табори.

24 травня 2017 року Катерина Фесюк, директор Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, взяла участь в інструктивно-методичній нараді керівників пришкільних таборів та відповідальних за мовні загони й озвучила присутнім пропозиції від Центру щодо проведення інформаційно-просвітницьких заходів із профілактики шкідливих звичок та пропаганди здорового способу життя. Особлива увага була акцентована на тому, що в першу чергу до пришкільних таборів необхідно залучати дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей учасників АТО, переселенців та інших соціально незахищених верст населення.

Присутнім роздано матеріали про Центр та пропозиції до проведення інформаційно-просвітницьких заходів у пришкільних таборах.

Канікули – час, коли діти можуть не лише відпочити та оздоровитися, а й отримати нові знання, розширити свій кругозір і поспілкуватися з однолітками.

Костопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує пошук кандидатів у патронатні вихователі

Звертаємо увагу на те, що патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, зокрема особи, які:
1) обмежені у дієздатності;
2) визнані недієздатними;
3) позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
4) були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;
5) перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
6) зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;
7) не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);
8) страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я (наказ Міністерства охорони здоров’я України від 20.08.2008 № 479 «Про затвердження Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2008 р. за № 1022/15713);
9) є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;
10) були засуджені за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;
11) за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду;
12) є особами без громадянства;
13) перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до пунктів 3-6, 8 і 10 цієї статті не може бути усиновлювачем (патронатним вихователем).

Профілактичне заняття в Мирненській ЗОШ

DSCN2908

Нещодавно фахівець із соціальної роботи Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Марина Глущук разом із керівником  Костопільського бюро правової допомоги Мар’яною Шамбір провели профілактичне заняття для учнів Мирненської ЗОШ.

Протягом цього заходу вдалось охопити дві важливі та актуальні теми: «Вплив шкідливих звичок на організм людини» і «Протидія торгівлі людьми».

Марина Глущук головну увагу акцентувала на тому, що алкоголізм, наркоманія і куріння – поширені шкідливі звички, які викликають залежність та руйнують здоров’я людей. І якщо куріння та алкоголізм піддаються лікуванню, то наркотична залежність часто закінчується смертю.

Актуальним для сучасного українського суспільства також є проблема торгівлі людьми. Чимало осіб у пошуках роботи чи кращої долі їдуть за кордон та  стають жертвами викрадачів. Про те, як не стати об’єктом торгівлі людьми, поінформувала присутніх Мар’яна Шамбір.

Проведення подібних заходів – ефективний спосіб донести до дітей ідею правильності ведення здорового способу життя та уважності й обережності при виїзді за кордон.

Практичні кроки для створення патронатних сімей на Костопільщині

DSCN2905

Наразі у Костопільському районі впроваджується практика створення патронатних сімей.

15 травня 2017 року заступник директора-начальник відділу соціальної роботи Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Дичко провела для працівників установи семінар-тренінг на тему: «Створення патронатних сімей: головні аспекти відбору кандидатів у патронатні вихователі».

Увагу було звернуто на те, що суть послуги патронату над дитиною полягає в комплексному підході, професійності та узгодженості дій спеціалістів під час ведення випадку дитини та її сім’ї, а саме:

– Спеціаліста служби у справах дітей, який здійснює заходи щодо захисту дитини, дотримання її прав та прийняття рішень із урахуванням найкращих інтересів саме цієї дитини.

– Патронатного вихователя, який забезпечує догляд, виховання та реабілітацію на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.

– Фахівця з соціальної роботи, який здійснює супровід сім’ї дитини, допомагає батькам дитини подолати складні життєві обставини, а в разі потреби сприяє залученню спеціалістів (психолога, юриста, психотерапевта, логопеда тощо), отриманню необхідних соціальних виплат, послуг.

– Інших дотичних до ведення випадку даної дитини спеціалістів, відповідно до покладених на них обов’язків.

Термін перебування в сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, але не має перевищувати 3 місяців.

Важливим є те, що базові послуги догляду, виховання дитина отримує у сімейних умовах, і в більшості випадків вона продовжує спілкування з близькими людьми, відвідує свій же дитячий садок чи школу. У ситуації, коли дитина перебуває недалеко і біологічні батьки можуть із нею бачитися, соціальним працівникам легше сформувати у батьків мотивацію до змін, оцінити їхні істинні мотиви та здатність опікуватися дитиною.

Наркоманія – шлях в нікуди

18057053_674809616038909_1618391631586231599_n
Наркоманія – це страшна смертельна хвороба, нездоланний хворобливий потяг до наркотичних речовин. Тема небезпечності вживання наркотиків є актуальною та важливою для сучасного українського суспільства, оскільки багато людей, особливо молодих, не розуміючи наслідків, починають їх вживати.
Сьогодні, 25 квітня, фахівець із соціальної роботи Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Марина Глущук спільно з викладачем біології Костопільського будівельно-технологічного коледжу НУВГП Марією Линкою провели семінар на тему «Наркоманія – шлях в нікуди» для студентів спеціальностей «Будівництво та цивільна інженерія» і «Хімічні технології та інженерія».

DSCN2874
У процесі обговорення з’ясовано головні ознаки та сучасні тенденції наркоманії в Україні, її причини, детально проаналізовано небезпеки й ризик від вживання наркотиків.
Наркоманія – це важке захворювання, що завдає серйозної шкоди здоров’ю, призводить до деградації особистості, інвалідності та смерті в молодому віці. Вживання наркотиків призводить до залежності та є вкрай небезпечним!
Також проведено інформування студентів про правила безпеки на воді та першу допомогу людям при утопленні.

Великодні подарунки для діток у лікарні

DSCN2862

21 квітня у дитячому відділенні Костопільської центральної районної лікарні директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Катерина Фесюк разом із головою районного товариства Червоного Хреста Раїсою Мельничук відвідали сім’ю, яка перебуває на обліку  у Центрі, як така, що опинилась у складних життєвих обставинах. Наразі діти з матір’ю проходять курс лікування.

Відвідувачі хворих не прийшли з пустими руками. Дітки та мама отримали паски, солодощі, засоби особистої гігієни й іграшки.

Допомога тим, хто її потребує, – завжди корисна та приємна справа. Свято Великодня мають відчути всі, незалежно від місця перебування та інших життєвих обставин.

Важливо зазначити, що батько дітей брав участь в АТО та має статус учасника бойових дій.

Ми – за відповідальне батьківство!

Відмова матері від своєї дитини – це форма девіантної поведінки та поширене соціально-психологічне явище, яке стало надзвичайно актуальним у наші дні.
За ініціативою Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у пологовому відділенні центральної районної лікарні діє Консультативний пункт для надання соціальних послуг жінкам, які народили дитину і мають намір відмовитися від неї, та батькам (або особам, які їх замінюють), які влаштовують дитину у будинок дитини.
Головною метою діяльності Пункту є запобігання ранньому соціальному сирітству, сприяння зміцненню інституту сім’ї шляхом формування засад відповідального, усвідомленого батьківства, запобігання відмови матері від новонародженої дитини, сприяти поінформованості молодих жінок з питань планування сім’ї, сімейного життя та репродуктивного здоров’я.
Для інформування відвідувачів жіночої консультації центральної районної лікарні спеціалістами Центру у квітні 2017 року поновлено інформаційний куточок Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Відповідальне батьківство». На стенді розміщена корисна інформація для майбутніх матерів та батьків, можна ознайомитися з мережею центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Співпраця зі Злазненською сільською радою

Костопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює роботу з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах на території району. Фахівці Центру постійно вивчають та моніторять умови проживання таких сімей.
Сьогодні, 20 квітня 2017 року, фахівець із соціальної роботи Центру була присутня на засіданні виконавчого комітету Злазненської сільської ради, на якому було розглянуто питання про неналежне виконання батьківських обов’язків щодо малолітніх дітей та про відвідування учнями з сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, занять у школі. Також спільно з працівником поліції відвідано 2 сім’ї, де були виявлені факти скоєння насильства.
Приємно відзначити, що сільський голова Тамара Бабич і члени виконавчого комітету сільської ради відповідально та ретельно аналізують життєві обставини і ситуації, що склалися у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, та надають їм посильну підтримку.

Наркомани – люди без майбутнього

DSCN2857

Наркоманія – серйозна хвороба, яка поширена в усьому світі. За даними незалежних експертів щодня від неї у світі гине приблизно 330 осіб. Актуальною проблема наркоманії є й для українського суспільства.

20 квітня 2017 року Марина Глущук, фахівець із соціальної роботи Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на базі Костопільської філії Рівненського базового медичного коледжу провела семінар на тему «Наркомани – люди без майбутнього».

У процесі заняття обговорено основні причини наркоманії серед людей молодого віку, ризики та небезпеки від вживання наркотичних речовин.

Найпоширенішими наслідками вживання наркотиків для здоров’я людини є інфекції, що з’являються через відсутність гігієни під час ін’єкцій. Це – гепатити В і С, зараження крові. Майже у всіх наркоманів збільшена і болюча печінка, є порушення в роботі дихальної, серцево-судинної, ендокринної, нервової та видільної систем.

У наркоманів спостерігається поведінка, що характеризується депресивністю, брехливістю, втратою почуття обов’язку. Вони перестають реально оцінювати небезпеку наслідків наркоманії. Відбувається повна деградація особистості.

image

Наркотична залежність приводить до повного соціального краху людини. Робота, сім’я, дружні відносини – все стає неважливим для наркомана.

Наркоманія – це не пустощі, не спосіб проведення вільного часу, а небезпечна залежність, яка призводить до втрати здоров’я та ранньої смерті людини.

Робота з сімями, які опинилися у складних життєвих обставинах 

10 квітня 2017 року працівники Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснили виїзд у Маломидську та Яполотську (с. Збуж) сільські ради. Під час робочої поїздки вдалося відвідати 4 сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, з них 1 сім’я перебуває під соціальним супроводом.

Працівники Центру провели профілактичні бесіди щодо поліпшення житлово-побутових умов сімей, належного виконання батьківських обов’язків та шкідливості вживання алкоголю.

Акція “За чисте довкілля”

Уже традиційно напередодні В

DSCN2820

Уже традиційно напередодні Великодня на Рівненщині та в інших областях України відбувається прибирання та озеленення територій.

На залишились осторонь цьогорічної толоки і працівники Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

DSCN2828

У суботу, 8 квітня, в рамках акції «За чисте довкілля» працівники установи на чолі з директором Катериною Фесюк долучилися до суспільно корисної праці. Територію біля Центру повністю прибраливід сміття, а також привели в належний вигляд клумби. Працівники висадили кущі троянд та бузку.

Безкорисна праця на благо громади – неодмінна ознака небайдужості людей та зрілості суспільства. Тож будьмо вихованими і свідомими! Не забрудьмуймо територій, не псуймо природу!

До уваги громадськості!

WPzA4kjm-cY1

Повідомляємо про те, що відкрито Центр психосоціальної допомоги для жінок-внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які постраждали від домашнього та гендерного насильства.

Заклад створено в рамках проекту «Мобілізація жінок-переселенок проти домашнього та гендерно-орієнтованого насильства», який реалізує ВБО «КОНВІКТУС УКРАЇНА» спільно з ГО «АЦ Соціоконсалтинг» за фінансової підтримки Європейської комісії.

Центр знаходиться поблизу м. Києва та надає допомогу жінкам-ВПО із Донецької та Луганської області. Направляти таких жінок з усієї України.

За більш детальною інформацією  звертайтеся за тел. 0673414895 (з 10.00 до 18.00) або на електронну адресу dim.vpo@gmail.com

 Великодні обереги для жителів Попаснянщини

IMAG0341 

Напередодні світлих Великодніх свят Костопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді долучився до патріотичної акції “Обереги єднання – патріотам Попаснянщини”, що проходить у рамках підписаної Угоди про співпрацю між Костопільщиною та Попаснянщиною.
Патріотичні обереги, зібрані в рамках конкурсу творчих робіт “Як живемо та вчимося – наші мрії” на кращий виріб «Оберіг в українських традиціях до свята Великодня», будуть доставлені воїнам-землякам, які несуть службу на Сході України, та мирним жителям Донбасу.

Нехай ці Великодні обереги принесуть мир та спокій на рідну Українську землю!

Всебічна підтримка учасників АТО  продовжується  

Ось уже три роки триває неоголошена війна. Сотні наших земляків, жителів Костопільського району, щодня зі зброєю в руках відстоюють цілісність кордонів країни на сході нашої держави. Уже чимало захисників повернулися до рідних домівок і логічним постає питання їх адаптації до мирного життя. Тому з кожним днем активізується робота в Костопільському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з цією категорією громадян. Щодня демобілізовані учасники АТО звертаються до Центру, щоб отримати інформаційну, юридичну, психологічну та будь-яку іншу можливу допомогу від працівників установи.

Інформуємо про те, що на законодавчому рівні (відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») закріплено ряд  пільг учасникам бойових дій, а саме:

У сфері медичного забезпечення:

1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів (лише в державних аптеках);

2) першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);

3) щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;

4) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

У сфері житлово-комунального обслуговування:

1) 75% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

2) 75% знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;

3) 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

4) першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.

5) одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва. Зазначені позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України;

6) першочергове право на вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів, кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічне обслуговування, до садівницьких товариств, на придбання матеріалів для індивідуального будівництва і садових будинків;

7) позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів;

У сфері користування транспортом:

1) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

2) безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою;

У соціальній сфері:

1) користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;

2) виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;

3) використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік;

4) переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації;

5) зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;

6) першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту;

7) позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також обслуговування службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування закладами соціального захисту населення відшкодовуються витрати, пов’язані з доглядом за цим ветераном війни, в порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством;

8) безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;

У сфері освіти:

 • держава забезпечує учасникам бойових дій та їхнім дітям, у тому числі дітям, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах.

Якщо Ви – учасник АТО, однак, не знаєте, як отримати передбачені законом пільги – звертайтеся до Костопільського районного центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді. Тут Вас вислухають,  допоможуть та нададуть кваліфіковану консультацію, де і яким чином можна отримати свої пільги.

5

Конкурс творчих робіт «Оберіг в українських традиціях до свята Великодня»

30 березня 2017 року у Костопільському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся районний конкурс творчих робіт «Як живемо і вчимося – наші мрії» на кращий виріб «Оберіг в українських традиціях до свята Великодня».
Метою проведення цього конкурсу є соціальна адаптація дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із функціональними обмеженнями та молодих людей із вадами здоров’я, виявлення серед них обдарованих дітей та молоді, розвиток їх здібностей, формування творчого потенціалу молоді, реалізація державної молодіжної політики в районі.
Свої оригінальні великодні вироби, які вражають цікавим задумом та майстерністю виконання, надали 27 дітей. Конкурсна комісія на чолі з заступником голови райдержадміністрації Оксаною Кіптель оглянули 31 роботу.
Костопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлює щиру подяку Костопільському НВК «загальноосвітня школа І ступеня – гімназія ім. Т. Г. Шевченка», ЗОШ №2, №3, №5, №8 м. Костополя, Костопільській спецшколі-інтернат, Будинку школярів та юнацтва м. Костополя, Великостидинській ЗОШ, Базальтівській ЗОШ, Великолюбаській ЗОШ, Берестовецькій ЗОШ, Ставецькій ЗОШ, Данчимістській ЗОШ, Перетоцькій ЗОШ, Іваницькій ЗОШ.
Переможці конкурсу творчих робіт «Як живемо і вчимося – наші мрії» на кращий виріб «Оберіг в українських традиціях до свята Великодня» відповідно до призового місця будуть нагороджені грамотами та отримають цінні подарунки. Усім учасникам, які не зайняли призових місць, буде вручено подяки.
Роботи учасників конкурсу були представлені на виставці у районному будинку культури у день публічного звіту голови райдержадміністрації Олександра Середи.

3

Патронатні сім’ї

Наразі у Костопільському районі впроваджується практика створення патронатних сімей.
Суть послуги патронату над дитиною полягає в комплексному підході, професійності та узгодженості дій спеціалістів під час ведення випадку дитини та її сім’ї, а саме:
– Спеціаліста служби у справах дітей, який здійснює заходи щодо захисту дитини, дотримання її прав та прийняття рішень із урахуванням найкращих інтересів саме цієї дитини.
– Патронатного вихователя, який забезпечує догляд, виховання та реабілітацію на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.
– Фахівця з соціальної роботи, який здійснює супровід сім’ї дитини, допомагає батькам дитини подолати складні життєві обставини, а в разі потреби сприяє залученню спеціалістів (психолога, юриста, психотерапевта, логопеда тощо), отриманню необхідних соціальних виплат, послуг чи замовляє їх у районних, обласних спеціалістів;
– інших дотичних до ведення випадку даної дитини спеціалістів, відповідно до покладених на них обов’язків.
Термін перебування в сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, але не має перевищувати 3 місяців.

2

Поради щодо уникнення жорстокого поводження з дітьми

Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то у країни буде багатообіцяюче майбутнє.
Наразі великою проблемою нашого суспільства є жорстоке поводження з дітьми. Воно охоплює всі види фізичного та/або емоційного жорстокого поводження, сексуального насильства, зневаги, неуваги і експлуатації в комерційних або інших цілях, що призводить до нанесення реальної або потенційної шкоди здоров’ю, виживанню, розвитку чи гідності дитини в контексті взаємозв’язку з відповідальністю, довірою чи владою.
Декілька порад для батьків:
• Дізнайтеся, що є нормою в кожному віці дитини, а що ні. Читайте книги по вихованню дітей. Якщо ви будете мати вірні знання, то не будете вимагати неможливого від своєї дитини, і це допоможе вам уникнути розчарування і гніву на звичайну поведінку дитини. Наприклад, новонароджені зовсім не повинні спати всю ніч без їжі, а малюки просто не можуть спокійно сидіти на одному місці довгий час.
• Освоюйте нові батьківські навички. Мало стримувати негативні емоції, мало знати, як не слід чинити – вкрай важливо знати, що слід робити замість всього цього. Почніть з вивчення правильних методів виховання, і встановлення чітких правил і меж для ваших дітей. Класи для батьків, книги і семінари є лише деякими способами отримання цієї інформації і цих навичок. Ви також можете звернутися за допомогою до інших батьків, нерідко саме від них можна отримати дивно прості і дієві поради і рекомендації.
• Подбайте про себе. Якщо ви самі не отримуєте достатнього відпочинку і підтримки, або відчуваєте себе розбитим і втомленим, то ви набагато легше зможете піддатися гніву. Недосипання, настільки часте серед батьків маленьких дітей, робить вас більш дратівливим і втомленим – а це саме те, чого ви намагаєтеся уникнути.
• Отримайте професійну допомогу. Розірвати коло сімейного насильства може бути дуже важко. Якщо ви не можете зупинити себе, незважаючи на всі зусилля – знайте, прийшов час звернутися за допомогою до професіоналів. Це психотерапія, школа батьків або консультація психіатра. Це іноді нелегко усвідомити і нелегко зробити. Зберіть волю в кулак і зробіть це, нагородою вам буде вдячність і любов власних дітей.
• Дізнайтеся, як можна контролювати свої емоції. Перший крок до досягнення цього контролю – усвідомлення того, що негативні емоції існують. Якщо Ви самі зазнали жорстокого поводження в дитинстві, то у вас можуть бути серйозні труднощі зі спектром емоцій. Коли ви були дитино, ви, можливо, заперечували або придушували їх, і тепер вони вихлюпуються без вашого контролю.

1

Яка різниця між ВІЛ і СНІДом?

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. Він є причиною СНІДу. Іноді ВІЛ називають “вірусом СНІДу”. СНІД – синдром набутого імунодефіциту. Вірус проникає в організм людини і руйнує його імунну систему, яка допомагає боротися з інфекціями і хворобами.
Людина, заражена ВІЛ, може прожити довгі роки, перш ніж цей вірус призведе до СНІДу. Ця схема ілюструє різницю між ВІЛ і СНІД. Після того, як вірус попадає в організм людини, проходить близько трьох місяців, і в організмі з’являються антитіла до ВІЛ, які можна знайти за допомогою тестів. ВІЛ поступово послабляє імунну систему, опір організму інфекції стає настільки слабким, що в організм легко проникає цілий ряд інших інфекцій, що викликають різні захворювання і погіршують стан здоров’я людини.

DSCN2786

Туберкульоз – підступний вбивця

 У рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу учасники Школи волонтерів при Костопільському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, студенти філії Рівненського базового медичного коледжу провели роз’яснювальну роботу про небезпеки і ризики зараження туберкульозом серед пацієнтів районної центральної лікарні та роздали їм інформаційні матеріали. Участь взяли наступні волонтери: Дем’янчук Катерина, Кравчук Світлана, Андрощук Ольга, Усач Наталія, Корицька Ольга, Бережна Лілія, Мельник Олександра, Лабач Надія, Луцик Вікторія.

Також районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з центром первинної медичної допомоги й викладачем біології будівельно-технологічного коледжу НУВГП Марією Линкою провели круглий стіл на тему «Туберкульоз – підступний вбивця», участь у якому взяли студенти групи 61-Б спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія».

Із вступним словом до присутніх звернулася Катерина Фесюк, директор Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. «Щороку відзначають Міжнародний День боротьби з туберкульозом із метою інформування населення про методи профілактики і лікування цього інфекційного захворювання. Це нагадування всім про те, що туберкульоз –  страшна хвороба, наслідки якої є дуже невтішні», – зазначила вона.

Мирослава Токар, сімейний лікар Костопільського центру первинної медичної допомоги, розповіла про те, що туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке поширюється повітрям при вдиханні дрібних частинок, що виділяє інфікована людина при кашлі або чханні. Інфекція, в основному, вражає легені. Але також може вразити будь-який інший орган або систему організму, зокрема залози шлунково-кишкового тракту, кістки та нервову систему. Головними симптомами туберкульозу є: постійний кашель, що триває понад три тижні; втрата ваги; нічна пітливість; лихоманка; втома, слабкість;  втрата апетиту; набряк шийних лімфовузлів.

Катерина Фесюк поінформувала щодо практичного застосування знань про туберкульоз,  адже недуга – страшна та підступна, заразитися нею може кожен.

Також перед присутніми виступила Марія Линка, викладач біології Костопільського будівельно-технологічного коледжу НУВГП.

Усі учасники круглого столу переглянули фільм про небезпечну та страшну хворобу та поспілкувалися про те, як можна вберегтися від недуги в реальному житті.

НІ насильству!

17554349_657533511099853_7752783655860853203_n

Днями Костопільським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі ЗОШ №5 було проведено тренінгове заняття «Захист прав дитини у випадку насильства в сім’ї та школі». Директор центру Катерина Фесюк зазначила, що світовою громадськістю насильство визнано одним із ключових моментів, які ставлять людину в залежне становище, наносять величезну моральну шкоду суспільству і є перепоною на шляху подолання нерівності дотримання людських прав.
Насильство – серйозна проблема людства, яка не знає ні державних кордонів, ні соціального розшарування. Вона може торкнутися як бідних, так і багатих, як людей з вищою освітою, так і людей, які ніколи не вчилися. І ніхто не може пророкувати, коли і де насильство може відбутися.
Правове виховання школярів є одним з найважливіших чинників розвитку особистості, становлення громадянського суспільства і демократичної правової держави, умовою формування правосвідомості громадянина.
Під час тренінгового заняття «Захист прав дитини у випадку насильства в сім’ї та школі» з юрисконсультом Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олександром Трохимчуком школярі обговорювали проблеми, які можуть виникати у взаємостосунках з однолітками та у сім’ї, шляхи їх подолання. Розглянули конкретні приклади та взяли активну участь в обговоренні щодо шляхів їх вирішення. Особлива увага була звернена на види насильства, дана їх коротка характеристика, поради, як вийти з тієї чи іншої ситуації. Крім того, учні отримали корисну інформацію про наявність служб, які допомагають дітям подолати страх і депресію.
Проведення таких тренінгових занять формують і розвивають міцні переконання і потреби поводитися згідно з моральними нормами, які склалися у суспільстві, свідому дисципліну, громадянську та соціальну відповідальність, непримиренність до аморальних вчинків, формують цілісну моральну особистість. Основним завданням тренінгу було надати цим знанням і умінням практичної спрямованості, побачити їх відбиток у позитивних проявах правомірної поведінки учнів.

ПРОФІЛАКТИКА ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

17342700_652222674964270_8639041360543519200_n
17 березня 2017 року в рамках співпраці Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з районним центром зайнятості та на його базі відбувся захід для молоді, яка активно займається пошуком роботи, з профілактики торгівлі людьми. Заступник директора-начальник відділу соціальної роботи центру соціальних служб Оксана Дичко зазначила, що торгівля людьми, зокрема жінками та дітьми, –– це добре організований транснаціональний злочинний бізнес, тісно пов’язаний з такими явищами як важка праця, проституція, наркоманія та порноіндустрія. Наша держава – це країна, з якої, як правило, здійснюється експорт жінок на світові ринки інтимного бізнесу – в Туреччину, Італію, Польщу, Іспанію, Німеччину та інші країни.
В ході заняття були застосовані елементи тренінгу під час якого кожен учасник висловився, в якій потенційній країні хотів би працювати, що знає про країну, її мову, традиції, трудове законодавство. Разом дійшли до висновку, що більшість із них не знають ні мови, ні законів тих країн, де хотіли б попрацювати, ні громадських організацій та установ, куди можна звернутися за захистом. Разом з тренером дійшли до висновку, що думка про те, що жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто, тільки не він, є хибною. Також спільно виробили правила, які необхідно знати українським громадянам, що збираються працювати, навчатися або вступити у шлюб в іншій країні, щоб попередити торгівлю людьми. Ось деякі з них:
1. Нікому не довіряйте свій паспорт. Документи, що свідчать про вашу особистість, завжди повинні знаходитися тільки у вас.
2. Якщо ви збираєтеся працювати або навчатися, потурбуйтеся про те, щоб контракт був підписаний на зрозумілій вам мові, місце і час вашої майбутньої роботи були чітко обговорені.
3. Залиште вдома або своїм друзям, або близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном, з адресою і контактним телефоном, а також копію свого паспорта і контракту. Рекомендується також залишити своє фото і адресу ваших іноземних друзів.
4. Не забудьте з’ясувати номера телефонів українських посольств і консульських представництв за кордоном. Якщо ви опинилися у складній ситуації або вам хтось погрожує — звертайтеся до представників своєї країни, які можуть вам допомогти.
5. У закордонних країнах активно працюють недержавні організації і служби, що надають допомогу особам, які опинилися у складних умовах.
6. Період перебування на території закордонної держави вказаний у вашій візі. Порушення візового режиму робить неможливим ваші наступні виїзди за кордон.
7. Знання хоча б елементарних слів іноземною мовою, значно полегшить вам перебування за кордоном і допоможе у складну хвилину.

Співпраця Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з Деражненською об’єднаною територіальною громадою

16806875_637971893056015_951388302540035244_n

В умовах децентралізації постає питання по вирішенню подальшої співпраці між об’єднаними територіальними громадами та державними установами.
Шукаючи шляхи співпраці, дирекція Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 16 лютого 2017 року зустрілася з головою Деражненської сільської ради (ОТГ) Пустовітом Олександром Михайловичем. Під час зустрічі обговорили шляхи подальшої співпраці громади з Костопільським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, оскільки основною діяльністю центру є робота з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах, та не можуть самостійно подолати їх вплив, соціальна адаптація учасників АТО та внутрішньопереміщених осіб, робота з дітьми-сиротами та позбавленими батьківського піклування, моніторинг цільового використання державної допомоги по народженню дитини, профілактична робота з умовно засудженими неповнолітніми особами та молоддю. Значна кількість таких сімей та осіб проживає на території Деражненської ОТГ.
Також, на територію Деражненської сільської ради(ОТГ) виїхали спеціалізовані формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» Рівненського обласного та Костопільського районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги; проведення соціально-профілактичної роботи зі здорового способу життя; інформаційно-просвітницької роботи серед дітей та молоді з захисту їх прав.
Під час роботи Мобільного консультаційного пункту із соціальної роботи на базі Деражненської ЗОШ для учнів фахівцями із соціальної роботи проведені інформаційно-просвітницькі заходи зі здорового способу життя та захисту прав дітей. До участі у заходах долучилися спеціалісти Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

16807695_637972053055999_1284928835609994150_n
У селах Деражне та Дюксин були відвідані 5 сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Фахівці із соціальної роботи спільно із членами сімей провели оцінку потреб та аналіз життєвої ситуації кожної сім’ї, визначили основні проблеми та шляхи їх вирішення, надали допомогу в усвідомленні значення їхніх правильних дій в подоланні проблем. Батьки отримали навички з формування відповідального батьківства, з розвитку та підтримки соціально-побутових навичок, позитивної поведінки, знання з вікових особливостей дітей. Особлива увага була приділена профілактиці зловживання алкоголем з окремими членами сімей. Також, в цей день були відвідані сім’ї учасників АТО, внутрішньопереміщених осіб, проведена профілактична робота з умовно-засудженою молодою особою. Відбувся моніторинг цільового використання коштів, які дає держава сім’ям при народженні дитини.
Під час роботи спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» забезпечено соціальними послугами 10 сімей та проведено два інформаційно-профілактичних заходи в для учнів Деражненського загальноосвітнього закладу.