Промисловість

Стан розвитку промисловості у січні –квітні 2020 року

Промисловість району  представлена 15 – ма провідними підприємствами, на яких виробляється 7,0 відс. промислової продукції області.

Підприємства району виготовляють деревностружкову і ламіновану плити, пиломатеріали, фанеру, меблі, камінь бутовий, щебінь, надмогильні пам”ятники,  вироби дерев”яні та столярні,   хліб, хлібобулочні та кондитерські вироби, ковбасні та соусно – майонезні вироби,  скловироби, м”ясокісткове борошно тощо.

У загальнорайонному обсязі  всього промислового виробництва 50,7 відс. зосереджено на ТОВ „Свиспан  Лімітед”;  28,1 відс. – на ПрАТ „Костопільський завод скловиробів”; 4,9 відс. – на ТОВ „Українські лісопильні”; 3,9 відс. – на підприємствах торгової марки „Родина”; 4,0  відс. – на ТзОВ „Костопільський фанерний завод”;  3,2 відс. – ПП ”Дизайн”; 1,6 відс. – на  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар’єр”; 1,0 відс.-  на ТзОВ „Ліспромсервіс ЛТД”.

         У січні-квітні 2020 року обсяг реалізованої промислової продукції склав 1022,7 млн. грн., що на 67,9 млн. грн. або на 6,2 відс. менше відповідного періоду 2019 року.  За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Вараш, Рівне та Рівненського району. Вироблено та реалізовано промислової продукції у розрахунку на одну особу населення 16,1 тис. грн. , по області – 13,1 тис. грн.

Середньомісячний обсяг виробництва промислової продукції  по району складає  250,0 млн.грн., чисельність працюючих на провідних підприємствах 2800 осіб.

Від господарської діяльності провідних промислових підприємств району до зведеного бюджету України у 2019  році  надійшло 114,8 млн. грн., що становить 29,2 відс. усіх платежів суб’єктів господарювання району.

Робота промислових підприємств Костопільщини

 Упродовж 2019 року ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» інвестував  більше 100,0 млн. грн. у виробничі потужності. Придбано нову сучасну склоформуючу машину, яка дає змогу виготовляти скляну тару  у трикрапельному режимі та придбано інспекційне обладнання, що контролює якість склотари. На ТОВ «Свиспан Лімітед» продовжувались роботи по реалізації інвестиційного проєкту «Модернізація існуючого виробництва, заміні старої лінії формування та пресування ДСП на нову фірми Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшенні викидів забруднюючих речовин в атмосферу»(2017 – 2020 роки), вартістю 25 млн. євро.

У 2019 році проводилися монтажні роботи  із встановлення  сучасних фільтрів  вологої очистки. Модернізація виробничих потужностей  на  АТ «Родина» (придбано сучасну кліпсаторну машину в хлібобулочний цех, вартістю 700 тис.грн.) позитивно вплинула  на  збільшення конкурентоздатності підприємства, розширення ринків збуту готової продукції та підвищення її якості. Освоєно 12 нових  видів продукції (хліб-6, цукерки-2, кекси-2, пиріг-2).

На ПрАТ «Івано-Долинський спецкар’єр» продовжено розширення виробничих потужностей, зокрема,  придбано та встановлено в  каменерізальний  цех нове виробниче устаткування на суму 1274 тис.грн. і продовжено роботи по розширенню площ діючих кар’єрів №4 та №2 для видобутку базальту.

На ТОВ «Українські лісопильні» введено в експлуатацію об’єкти ІІ черги реконструкції лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів в об’ємі 300 тис. м³ в рік, а саме, будівлю складу готової продукції (5140,8 м²), споруду навісу складу готової продукції (1467,8 м²), загальною вартістю 13662 тис. грн. та котел    № 2, потужністю 6000 кВт, вартістю 28248 тис. грн. Підприємством розпочато роботу із запуску виробництва струганих та зрощених погонажних виробів у деревообробному цеху. Вартість введених в експлуатацію основних засобів – 22,9млн. грн.

 

Житлово-комунальне господарство

На території району функціонує 6 комунальних підприємств, які успішно працюють на благо та розвиток району а саме:

  1. КП КМР «Костопількомунсервіс» – займається благоустроєм міста. Очолює підприємство Ігор Ярославович Онищук. На території міста проведено значний обсяг робіт з капітального, поточного ремонту дорожнього покриття та тротуарів, озеленення. Також, було здійснено монтаж вуличного освітлення у різних мікрорайонах міста. Паспортизовано власне місце видалення відходів. На підприємстві працює 70 робітників та службовців.
  2. КП КМР «Костопільське багатогалузеве житлово-комунальне підприємство» – основною метою роботи підприємства є надання житлово-комунальних послуг квартиронаймачам, забезпечення необхідних санітарно-технічних умов для їх проживання, розробка поточних та перспективних планів ремонту будинків, підвищення рівня благоустрою. Очолює підприємство Олександр Тимофійович Андрощук. Також БЖКП виконує капітальні ремонти рулонних покрівель та ремонти зовнішніх теплових мереж. За кошти міського бюджету ним про­водиться капітальний ремонт житлового фонду, а за рахунок власних кош­тів – поточний ремонт в будинках. В рамках різних проектів облаштовано сучасні дитячі ігрові майданчики.
  3. КП КМР «Костопільське будинкоуправління» – основною метою роботи підприємства є надання житлово-комунальних послуг квартиронаймачам, забезпечення необхідних санітарно-технічних умов для їх проживання, розробка поточних та перспективних планів ремонту будинків, підвищення рівня благоустрою. Очолює підприємство Євгеній Іванович Микитюк. Також підприємство виконує капітальні ремонти рулонних покрівель та ремонти зовнішніх теплових мереж. За кошти міського бюджету ним про­водиться капітальний ремонт житлового фонду, а за рахунок власних кош­тів – поточний ремонт в будинках. В рамках різних проектів облаштовано сучасні дитячі ігрові майданчики.

         Крім того на території району функціонує 35 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), голови яких щороку приймають участь у багатьох проектах для забезпечення необхідних санітарно-технічних умов житлових будинків та підвищення рівня їх благоустрою. Протягом останніх років понад 11 ОСББ завдяки реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» проведено енерго-реновацію житлових будинків.

  1. КП КМР «Костопількомуненергія» – підприємство забезпечує населення теплом, яке очолює директор Юрій Сергійович Стахнюк. На підприємстві в опалювальний період працюють 80 робітників та службовців. Зважаючи на вимоги часу, враховуючи необхідність забезпечення споживачів послугою високої якості, підприємство працює в напрямку зменшення споживання енергоносіїв. Для цього активно впроваджує нове, з високим ККД, обладнання, проводить заходи по заміщенню дорогого газового палива на тверде (альтернативне) місцевого походження (напівбрикети торф’яні, пелети, дрова). Для зменшення втрат теплової енергії проводиться заміна трубопроводів в мінераловатній ізоляції на попередньо ізольовані трубопроводи. Впровадження енергозберігаючих заходів забезпечило зменшення споживання енергоносіїв.
  2. КП КМР «Костопільводоканал» – проподить значний обсяг робіт щодо забезпечення водою та водовідведенням населення міста, яке очолює Василь Миколайович Глухоцький. Комунальне підприємство «Костопільводоканал» забезпечує центральним питним водопостачанням понад 23000 чол., що складає понад 73 % від усього населення м. Костопіль. Послугами централізованого водовідведення користуються понад 12000 мешканців м. Костопіль, або 39 % від усього населення міста. На підприємстві працює 89 робітників та службовців.
  3. КП «Костопільські районні мережі» Костопільської районної ради – займається виробництвом, транспортуванням і постачанням теплової енергії в Костопільському районі. Надає послуги з розподілу води, обслуговує та здійснює ремонт опалення та водопостачання. Очолює підприємство Ветчинкін Андрій Євгенович. На підприємстві в опалювальний період працюють 70 робітників та службовців.

Агропромисловий комплекс

Підтримка агропромислового комплексу району

За 9 місяців 2019 року сільськогосподарськими підприємствами району за оперативними даними вироблено валової продукції сільського господарства                            (у порівняльних цінах 2010 року) на суму 56,6 млн. грн., що на 19,6 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. Ріст валової продукції склав 153,0 відс. і обумовлений збільшенням валового збору зернових культур, сої, соняшника та збільшенням вирощування продукції тваринництва. Найбільшу питому вагу у виробництві валової продукції займають ТОВ «Захід Агропром», ТОВ «Світанок Агрозахід», ТОВ «Акріс Агро груп», ТОВ «Роко – м’ясо», ФГ «Сновмілк», ТОВ «Вільгельм Ландберг», ФГ «Родимівка», ФГ «Агротех-Р».

У 2019 році чотири сільськогосподарські підприємства взяли участь у державній програмі «Державна підтримка галузі тваринництва» та отримали спеціальну бюджетну дотацію за утримання 231 корови молочного та м’ясного напряму продуктивності 377,1 тис. грн.

Спеціальну бюджетну дотацію із державного бюджету за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб, уже отримало 377 особисто-селянських господарств – 850,9 тис. грн., 77 фізичних осіб надали необхідні документи для отримання вищезазначеної дотації у сумі 275,3 тис. грн.

Часткову компенсацію з державного бюджету за придбану сільськогосподарську техніку вітчизняного виробництва 25 відс. від її вартості отримали три фермерські господарства за закуплені чотири одиниці техніки в сумі 431,0 тис. грн.

Бюджетну субсидію 3,0 тис. грн. на 1 гектар отримали п’ять фермерських господарств району  у сумі 124 тис. грн.

ФГ «Еко-Біф» та ФГ «Захар- Агро» для отримання часткової компенсації з державного бюджету вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва представили в уповноважені банки необхідний пакет документів. За закуплене озиме жито сума відшкодування склала 296 тис. грн., або 80 відс.  вартості закупленого насіння.

Фізична особа ПП Мельник Т.М. із обласного бюджету відшкодування понесених витрат із проведення сертифікації з органічного виробництва отримала – 11,2 тис. грн.

Протягом 2019 року сільгосппідприємствами проведено інвестування в основний капітал більше 2,7 млн. грн. на закупівлю обладнання, поліпшення наявних транспортних засобів.

Із метою збільшення продуктивності сільськогосподарського виробництва, на           ТОВ «Захід Агропром» введено в дію елеваторний комплекс для очищення, сушіння, зберігання та відвантаження зерна. Протягом 2018-2019  років інвестовано 61,0 млн. грн., у тому числі в 2019 році біля 2,0 млн. грн.

Посівна площа сільськогосподарських культур у 2019 році склала 10,9 тис га, що на 2,5 тис. га. більше, ніж у минулому році. 

Під урожай 2020 року посіяно 1155 га озимих зернових, крім того озимого ріпаку-  1940 га.  Найбільше засіяли озимих ТОВ «Захід Агропром», ТОВ «Світанок Агрозахід», ФГ «Агротех- Р», ФГ «Еко-Біф».