Затверджено новий порядок обміну електронними документами з контролюючими органами

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що 06.06.2017 року Міністерство фінансів України наказом № 557 котрий зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 року за № 959/30827, затвердило Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, який визначає основні організаційно-правові засади обміну електронними документами між суб’єктами електронного документообігу.

У Порядку прописано, що електронний документообіг здійснюватиметься відповідно до законодавства та на підставі договору, що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу.

Суб’єкти електронного документообігу, які здійснюють його на договірних засадах, самостійно визначатимуть режим доступу до електронних документів, що містять конфіденційну інформацію, та встановлюватимуть для них систему (способи) захисту.

Договори про визнання електронних документів, що на день набрання чинності цим наказом будуть чинними, продовжуватимуть діяти до виникнення підстав, визначених п. 14 розділу ІІІ Порядку, а саме: отримання інформації від АЦСК про завершення строку чинності (або скасування) посиленого сертифіката керівника; отримання інформації з ЄДР про зміну керівника; отримання інформації з ЄДР про державну реєстрацію припинення юрособи; наявність в Реєстрі самозайнятих осіб інформації про зняття з обліку самозайнятої особи як платника податків в контролюючому органі; наявність у Державному реєстрі інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків підписувача Заяви про приєднання до Договору (керівника) у зв’язку зі смертю.

Наказ набере чинності через два місяці з дня його офіційного опублікування. Відповідно втратить чинність наказ ДПАУ від 10.04.2008 року №233 «Про подання електронної податкової звітності».


Змінилося місце проживання/назва вулиці - повідомте податкову

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що згідно з п. 70.7 ст. 70 розд. ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями та п.1 розд. IX Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 р. № 779, фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР або Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та номером паспорта за формою № 5ДРП відповідно.

Згідно з п. 3 розд. IX Положення для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу громадянина, та інших документів, які подаються у разі зміни таких даних.

Отже, у разі внесення до документа, що посвідчує особу, відомостей про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), платник податків повинен подати до відповідного контролюючого органу Заяву про внесення змін до Державного реєстру за ф. № 5ДР або Заяву про внесення змін за ф. № 5ДРП.

Електронні сервіси ДФС – в допомогу платникам податків

Рівненська ОДПІ нагадує, що на веб – порталі Державної фіскальної служби України можна скористатись електронними сервісами, Електронні сервіси ДФС – це реформування формату відносин з суб`єктами господарювання, завдяки якому скорочується час на оформлення та подання звітності до органів фіскальної служби, підвищується оперативність надання та якість звітності, а також знижуються корупційні ризики, завдяки уникненню безпосереднього спілкування з працівниками контролюючих органів.

Зокрема, є можливість оцінити податкові ризики діяльності з потенційними бізнес-партнерами, доступу до нормативних і інформаційних документів з питань оподаткування, скористатися загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом, звітувати он-лайн тощо. Для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну назву.

Сервіс «Електронний кабінет платника» надає майже повний спектр послуг як для суб’єктів господарювання, так і громадян, сприяє правильному i зручному обчисленню та своєчаснiй сплатi податкiв i зборiв.

Скористатися сервісами фіскальної служби України можна за електронною адресою www.sfs.gov.ua.

«Єдинщики», які обслуговуються у Рівненської ОДПІ спрямували до бюджетів Рівненського району 62 мільйона гривень. 

З початку 2017 року спостерігається позитивна динаміка надходжень від платників єдиного податку. За січень – червень поточного року платники Рівненської ОДПІ, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, поповнили місцевий бюджет на 62,1 млн. грн.

Перерахована сума єдиного податку порівняно з аналогічним періодом, а саме січень-червень 2016 року зросла на 64,2%, а саме на 24,3 млн. грн. Зокрема, за червень 2017 року надходження зросли на 48,2%  а саме на 1,3 млн. грн., та склали 4,2 млн. грн., більше надходжень червня 2016 року.

При цьому значну частину суми, а це 42,4 млн. грн. – вагомий внесок протягом 2017 року приватних підпрємців. Інші надходження в сумі 19,6 млн. грн. внесок підприємства – платники єдиного податку.

Про це повідомив в.о начальника Володимир Матвійчук та зазначив, що єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво зростають та поповнюють місцеві бюджети Рівненського району.

Земельний податок сплачений платниками Рівненської ОДПІ поповнив місцеві бюджети Рівненського району понад 45 мільйонів гривень. 

За словами в.о начальника Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області Володимира Матвійчука з початку року від власників землі та землекористувачів Рівненського району до місцевих бюджетів за січеть-червень 2017 року надійшло 45,4 млн. грн. плати за землю.

У тому числі надходжень від сплати земельного податку землю сплатили власники земельних ділянок, паїв та землекористувачі – юридичні особи. Від них до місцевих бюджетів надійшло 41,7 млн. грн., та 3,7 млн. грн. внесок фізичних осіб – підприємців та громадян.

Володимир Матвійчук також звернув увагу про необхідність повної та своєчасної сплати своїх податкових зобов’язань. Адже відповідно до приписів статті 126 та 129 Податкового кодексу України за прострочення встановлених термінів сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності справляються штрафні санкції та пеня.

Із 20 липня 2017 року використання печаток суб’єктами господарювання не обов’язкове

Рівненська ОДПІ нагадує, що постановою Верховної Ради України на засіданні 23 березня 2017 року у другому читанні прийнято закон № 1982-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями».

Законопроектом пропонувалося виключити із законодавства вимоги про обов’язкове використання печаток, незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання, а також можливість визнання документа недійсним у зв’язку з відсутністю відбитка печатки.

Виключається необхідність використання печаток у взаєминах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування і встановлюється адміністративна відповідальність за вимагання держорганом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі.

Відповідно до закону, суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатку, але її використання не є обов’язковим. Наявність або відсутність відбитку печатки підприємства на документі не створює юридичних наслідків.

Щоб вважати дійсною копію документа, яка подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, достатньо підпису уповноваженої особи суб’єкта господарювання або особистого підпису фізичної особи-підприємця. Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріального посвідчення у разі, якщо така вимога не встановлена окремим законом.

Закон також встановлює, що виготовлення, продаж або придбання печаток здійснюється без отримання будь-яких документів дозвільного характеру.

Закон опубліковано в газеті «Голос України» від 19.04.2017 № 71. Однак відповідно до пункту 1 Прикінцевих положень Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, тобто з 20.07.2017 року.

Протягом першого півріччя 2017 року Центри обслуговування платників Рівненської ОДПІ надали понад 88 тисяч послуг.

Про це повідомив в.о начальника Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області Володимир Матвійчук. За його словами протягом січня – червня 2017 року надано 16 094 адміністративних та 72 632 консультативних послуг.

Зокрема найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків. За січень – червень 2017 року їх видано 8 068.

У першому півріччі 2017  року зареєстровано   та взято на  облік 159 засобів реєстрації розрахункових операцій, 1 414 книг обліку розрахункових операцій та 437 розрахункових книжок.

117 платників отримали довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС України.

Нагадаємо,  що  Центри  обслуговування  Рівненської  ОДПІ  працюють з  понеділка по   четвер з 09-00 год. до  18-00 год.,  у п‘ятницю з 09-00 год. до 16 год.-45 хв., у суботу – з 09-00 год. до 13-00 год., неділя – вихідний.

Платниками Рівненської ОДПІ сплатили за перше півріччя 2017 року сплачено 25 380,5 мільйонів гривень на обороноздатність України

З початку 2017 року від платників Рівненської ОДПІ надійшло 25 380,5 млн. грн. військового збору.

Перерахована сума військового збору порівняно з аналогічним періодом, а саме січень-червень 2016 року зросла на 31,7%, а саме на 6 110,0  млн. грн. Зокрема, за червень 2017 року надходження зросли на 34,9%, та склали 5 741 млн. грн., що на 1485,6 млн. грн., більше надходжень червня 2016 року.

Нагадаємо, що військовий збір запроваджено з серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від субєкта оподаткування.

Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 Податкового кодексу України (підпункт 1.1 пункт 161 підрозділу 10 Податкового кодексу України ), а саме:

 • фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
 • фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
 • податковий агент.

Відповідальними зa утримання (нарахування) тa сплату (перерахування) збору дo бюджету згідно cтатті 171 Податкового кодексу України з доxодів y вигляді заробітної плати, є прaцедавець, щo виплачує такі доходи нa користь платника податку, з iнших доходів, є податковий агeнт – для доходів з джерела їx походження в Україні, плaтник пoдатку – для іноземних доходів тa доходів, джерело виплати якиx належить особам, звільненим вiд обов’язкiв нарахування, утримання абo сплати (перерахування) збору дo бюджету.

Дії платника ПДВ, у разі зупинення реєстрації податкової накладної.

У разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, платник має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування на розгляд Комісії ДФС інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою J(F)1312301 (далі – Таблиця), яка надсилається виключно в електронному вигляді засобами електронного зв’язку із застосуванням електронного цифрового підпису.

Електронні формати Таблиці розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

Таблиця може бути сформована та надіслана через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника», вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України.

Підтвердженням про отримання Таблиці є перша квитанція (квитанція про доставку). Після обробки та розгляду Комісією ДФС Таблиці платнику протягом п’яти робочих днів направляється друга квитанція, в якій зазначається інформація про результат розгляду (врахування/неврахування інформації).

При заповненні Таблиці необхідно вказати вид економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010), код товару згідно з УКТ ЗЕД, код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010).

В Таблиці зазначається код виду діяльності (згідно КВЕД), товари (послуги), які були використані при здійсненні операції, зазначеній у квитанції на призупинення, а також товар (послуга), який був реалізований по зазначеній накладній.

Помилково або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику податків.

Рівненська ОДПІ повідомляє Відповідно до підпункту 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VІ (із змінами та доповненнями, далі – ПКУ) надміру сплачені грошові зобов’язання – є суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Законом України №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо по покращення інвестиційного клімату в Україні» оновлена редакція статті 43 Податкового кодексу України відповідно до якої помилково або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику окрім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Згідно пункт 43.2 статті 43 Податкового кодексу України У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Відповідно до пункт 43.3 статті 43 Податкового кодексу України платник податків подає заяву на повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:

 • на поточний рахунок платника податків в установі банку;
 • на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;
 • повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку

Контролюючий орган згідно пункту 43.5 статті 43 Податкового кодексу України е пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові Державного казначейства України.

На підставі отриманого висновку орган Державного казначейства України протягом п’яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків у порядку, встановленому Державним казначейством України

Крім того пункт 43.6 статті 43 Податкового кодексу України передбачено повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

У червні платники Рівненської ОДПІ сплатили

до місцевих бюджетів більше 4,2 мільйонів гривень єдиного податку

За червень 2017 року від платників Рівненської ОДПІ які обрали спрощену систему оподаткування спрямували до місцевих бюджетів України надійшло 4,2 млн. грн. єдиного податку, що на 1.3 млн. грн. більше в порівнянні з червнем 2016 року.

Аналізуючи структуру перерахувань до місцевих бюджетів по єдиному податку суттєві надходження отримані від громадян – підприємців,а саме – 3,5 млн. грн. Решта надходжень сплачена юридичними особами – спрощенцями в сумі 0,7 млн. грн.

Керівник Рівненської ОДПІ Головного управління ДФС у Рівненській області Ірина Олендер відзначила, що єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб*єктами господарювання безпосередньо до місцевих бюджетів. Відповідно своєчасна сплата у повному обсязі, платниками податків які перебувають на спрощеній системі оподаткування – це стале забеспечення потреб у функціонувані та розвитку місцевих громад

Про оподаткування благодійної допомоги, наданої учасникам АТО

 Рівненська ОДПІ Головного управління ДФС у Рівненській області нагадує, що 26.09.2014 р. набув чинності Закон України № 1668 від 02.09.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги», яким було суттєво змінено порядок оподаткування благодійної допомоги, що надається, зокрема, учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО, і членам їхніх сімей адже надання благодійної допомоги, зокрема, для підтримки вітчизняної армії стало справою честі як простих людей (волонтерів), так і суб’єктів господарювання.

Відповідно до вказаного закону оподатковуваного доходу не включається благодійна допомога в будь-якій сумі (вартості), виплачена (надана), зокрема, благодійником – юридичною особою на користь учасників бойових дій та членів їхніх сімей за умови дотримання норм пп. 170.7.8 п. 170.7 Податкового кодексу України. При цьому обов’язок щодо контролю за цільовим використанням коштів вищевказаними набувачами допомоги покладається на благодійника.

Однак набувач благодійної допомоги зобов’язаний підтвердити благодійнику – юридичній особі статус учасника бойових дій, порядок надання якого визначено постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014р. №413, а члени сімей зазначених осіб – підтвердити родинний зв’язок з ними.

Крім того благодійник – юридична особа після підтвердження набувачами благодійної допомоги, які мають статус учасників бойових дій та членів їхніх сімей, цільового використання коштів відображає суми наданої благодійної допомоги в податковому розрахунку (форма №1 ДФ) під ознакою доходу «169».

Платники Рівненської ОДПІ сплатили до бюджету більше 667,5 мільйонів гривень

З початку 2017 року від платників Рівненської ОДПІ до загального фонду Державного бюджету України надійшло 667,5 млн. грн. (без урахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), в тому числі за червень 2017 року 112,8 млн. грн., порівняно з минулорічним показником надходження аналогічного періоду зросли на 158,1 млн. гривень.

При цьому, до Державного бюджету за січень-червень надійшло 253,1 млн. гривень, що на 63,1 млн. гривень більше за відповідний період 2016 року.

Та до місцевого бюджету за 6 місяців надійшло 414,4 млн. гривень, що на 95,0 млн. гривень більше за відповідний період 2016 року.

Керівник Рівненської ОДПІ Головного управління ДФС у Рівненській області Ірина Олендер відзначила, що сталі надходження від сплати податків та обовязкових платежів до бюджету – це заслуга платників регіону, усвідомлення, шо саме так можна сприяти розвитку та розбудови регіону та країни в цілому.

До уваги платників ПДВ

Рівненська ОДПІ Головного управління ДФС у Рівненській області повідомляє, що 01 липня 2017 року відповідно до Закону України від 21 грудня 2016 року №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» реєстрація податкових накладних та розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупиненна у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригувань сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків встановлених п. 74.2 ст.74 Податкового кодексу України.

Згідно з нововеденням пп. 201.16.1 ПКУ, у разі зупинення реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування платникам податку протягом 1-го операційного дня автоматично надсилатиметься квитанція про зупинення такої реєстрації.

У такій квитанції зазначатимуться:

 • порядковий номер і дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
 • визначення критерію (їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;
 • пропозиція щодо надання платником податку пояснень і/або копії документів (за виключним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Відповідно до п. 201.16.2 ПКУ письмові пояснення та/або копії документів платник ПДВ зможе подати до місцевого контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у відповідній податковій накладній/розрахунку коригування.

Далі такі пояснення та/або документи передаватимуть відповідній комісії ДФС, яка прийматиме рішення про реєстрацію (відмову в реєстрації) податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН прийматиметься та надсилатиметься платнику податку протягом 5-ти робочих днів, що настають за днем отримання відповідних пояснень і документів.

Крім того, рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути оскаржено платником в адміністративному чи судовому порядку.

Спадщина, отримана у 2017 році оподатковується по-новому

Рівненська ОДПІ Головного управління ДФС у Рівненській області повідомляє, що 25 березня 2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року №1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини»

Згідно якого для цілей “нульового” оподаткування, членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері  і з боку батька, онуки.

Нововведення застосовується до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року платником податків у вигляді спадщини/дарунка і підлягає декларуванню до 1 травня 2018 року,

Водночас Законом встановлено, що при спадкуванні будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Також не проводиться оцінка об’єктів, подарованих платнику податку, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.

Нагадуємо, що раніше, спадщина від членів сім’ї другого ступеня споріднення підлягала оподатковуванню за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Земельний податок сплачений платниками Рівненської ОДПІ поповнив    місцеві скарбниці більш ніж на 30 мільйонів гривень

 За словами   першого заступника начальника Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області Володимира Матвійчука, з початку року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів надійшло 30,4 млн. грн. плати за землю.

 Вагому частку надходжень у вигляді плати за землю сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі – юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 28,2 млн. гривень. Фізичними особами – підприємцями та громадянами сплачено 2,2 млн. гривень.

 У загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів районів питома вага плати за землю складає більше 12 відсотків.

 Володимир Матвійчук також звернув увагу власників землі і землекористувачів – юридичних осіб та громадян на своєчасність розрахунків з бюджетом, зазначивши, що кошти у вигляді земельного податку та орендної плати за землю спрямовуються до скарбничок місцевих громад на їх розвиток та вирішення соціально-економічних питань.

Використовувати печатку з середини липня не обов’язково

 Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що з 19 липня 2017 року набере чинності Закон України від 23.03.2017 № 1982-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями».

 Відповідно до норм зазначеного Закону із законодавства виключаються вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання). Також, печатка не може бути обов’язковим реквізитом документа, який подається від імені суб’єкта господарювання органу державної влади та місцевого самоврядування.

 За вимагання державним органом або органом місцевого самоврядування наявності відбитку печатки на офіційному документі встановлюється адміністративна відповідальність.

Про зняття касового апарата з реєстрації у разі відсутності зв’язку із ЦСО

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області інформує, що скасування реєстрації реєстраторів розрахункових операцій регламентується Порядком реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547 (далі  Порядок).

 Скасування реєстрації РРО відбувається у випадках, визначених пунктом 1, та з виконанням вимог пунктів 2—7 розділу 4 Порядку суб’єктом господарювання, контролюючим органом та ЦСО.

 Зокрема, однією із вимог Порядку перед скасуванням реєстрації РРО є необхідність розпломбування РРО в ЦСО, з яким суб’єктом господарювання укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Разом із заявою про скасування реєстрації суб’єкт господарювання надає довідку ЦСО про розпломбування РРО (крім випадків установлення невідповідності конструкції та програмного забезпечення РРО документації виробника) та повертає контролюючому органу реєстраційне посвідчення.

 Повідомляємо, що діючим законодавством не передбачено інший спосіб та/або іншого виключення у проведенні скасування реєстрації РРО у разі відсутності зв’язку із ЦСО.

До місцевих бюджетів від платників Рівненської ОДПІ надійшло майже 45 мільйонів гривень єдиного податку

Протягом чотирьох місяців 2017 року від платників Рівненської ОДПІ, які застосовують спрощену систему оподаткування до місцевих бюджетів надійшло 44,9 млн. грн. єдиного податку, що на 18,6 млн. грн більше ніж надходження аналогічного періоду минулого року. Про це повідомила  начальник Рівненської ОДПІ Ірина Олендер.

Нагадуємо, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Звертаємо увагу тих платників єдиного податку, які вирішили припинити свою підприємницьку діяльність, що останнім періодом, за якій вони повинні сплатити єдиний податок, вважається той податковий період, в якому контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

 1. До місцевих бюджетів від платників Рівненської ОДПІ надійшло майже 45 мільйонів гривень єдиного податку.
 2. Використовувати печатку з середини липня не обов’язково.
 3. Про зняття касового апарата з реєстрації у разі відсутності зв’язку із ЦСО.
 4. Земельний податок сплачений платниками Рівненської ОДПІ поповнив місцеві скарбниці більш ніж на 30 мільйонів гривень.

Набула чинності нова форма декларації платників єдиного податку

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 17.03.2017 року № 369 внесено зміни до форм податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи), податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. № 578.

Розміри ставок єдиного податку для платників третьої групи єдиного податку приведено у відповідність до чинного законодавства. Так, у декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця та декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) виправлено ставку єдиного податку з 2% та 4% на 3% та 5% відповідно.

Крім того, до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи внесено зміни до виноски 8, а саме: рядки 1.1 – 2 заповнюються одним рядком щодо всіх земельних ділянок за одним кодом органу місцевого самоврядування за КОАТУУ. За потреби (у разі наявності земельних ділянок за одним кодом органу місцевого самоврядування за КОАТУУ з різною нормативною грошовою оцінкою) кількість рядків 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 та 2 може бути збільшено.

Завершилась кампанія декларування доходів громадян

Зі слів начальника Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області Ірини Олендер з початку деклараційної кампанії до Рівненської ОДПІ надійшло 2392 декларацій про майновий стан та доходи від громадян. Сума задекларованих доходів склала майже 67981,3 млн. гривень. До місцевого бюджету вже сплачено 850,7 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб та 208,7 тис. гривень військового збору сплачено до державного бюджету. Податковою знижкою скористалися 466 громадянина, сума до повернення становить 578,1 тис. гривень, з яких 340,6 тис. гривень вже повернуто громадянам.

Не зважаючи на те, що 3 травня 2017 завершилась кампанія декларування доходів громадян, одержаних протягом 2016 року, ті, хто бажає задекларувати доходи для отримання податкової знижки, зможуть, згідно законодавства, прозвітувати до кінця поточного року- наголосила посадовець.

З початку року платниками Рівненської ОДПІ сплачено більше 228 мільйонів гривень ЄСВ

За чотири місяці 2017 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування  від платників Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області склали 228,3 млн.грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились майже вдвічі.

Фахівці інспекції нагадують, що ЄСВ для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22% і підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

Звертаємо увагу, що не оформлена праця та виплата заробітної плати «в конвертах» позбавляє громадян соціального захисту, адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

Відвідувачам у Центрах обслуговування Рівненської ОДПІ з початку року надано майже 55 тисяч послуг

За січень-квітень 2017 року відвідувачам ЦОПів Рівненської ОДПІ надано 54962 послуг, в тому числі адміністративних – 10947. Фахівці Рівненської ОДПІ прийняли 71672 податкових звіти, зареєстровано 1010 платників єдиного податку, видано 4935 реєстраційних номерів облікової картки платника податків, зареєстровано 1112 книг обліку доходів і витрат платника єдиного податку, здійснено реєстрацію книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи. які провадять незалежну професійну діяльність в кількості 72 книжок, видано 174 довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів, надано 1435 витягів з реєстру платників єдиного податку, зареєстровано 99 реєстратори розрахункових операцій, 924 книги обліку розрахункових операцій та 245 розрахункових книжок та інші.

Для зручності платникам нагадуємо адреси Центрів обслуговування платників Рівненської ОДПІ:

 • по Рівненському району: 33023, м. Рівне, вул. Відінська, 8, 3 поверх, каб. 325;
 • по Березнівському району : 34600, м. Березне, вул.. Київська, 11;
 • по Гощанському району : 35400, смт. Гоща, вул.. Незалежності, 31;
 • по Здолбунівському району : 25700, м. Здолбунів, вул.. Василя Жука, 1А;
 • по Корецькому району: 34700, м. Корець, вул. Київська, 59;
 • по Костопільському району: 35000, м. Костопіль, вул.. С. Руданського,5;
 • по Острозькому району: 35800, м. Остріг, вул.. Східна, 82.

Про декларування доходів громадян на семінарі у Рівненській ОДПІ

Нещодавно в приміщенні Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області відбувся черговий семінар-практикум з питань порядку декларування доходів, отриманих у 2016 році. Фахівці інспекції акцентували увагу присутніх на основних аспектах кампанії декларування громадянами свого майнового стану та доходів. Зазначили діючі норми Податкового кодексу, що регулюють питання річного декларування та новації, які запроваджено в цьому році. Наголосили, що обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2016 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді: доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна; доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційного прибутку; вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна; іноземних доходів. Зокрема присутнім було повідомлено, що протягом січня-березня 2017 року свої доходи задекларували 1412 громадян. Загальна сума задекларованих доходів складає 54,9 млн.гривень. Задекларовано податку на доходи фізичних осіб до сплати 2161,5 тис. грн., військового збору – 596,6 тис.грн. Загальні надходження до бюджету склали 877,2 тис.грн. Своїм правом на податкову знижку протягом року вже скористалися 347 громадян, задекларована сума ПДФО до повернення з бюджету склала 483,7 тис.гривень. Також були розглянуті питання податкової знижки, подання звітності в електронному вигляді та надані практичні рекомендації щодо заповнення окремих граф у декларації.

У допомогу платникам електронні сервіси ДФС

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що на веб – порталі Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) можна скористатися електронними сервісами, які надають можливість раціонально використовувати та економити робочий час. Електронні сервіси ДФС є незамінними помічниками для платників податків. Користувачам відкривається безліч можливостей, зокрема оцінити податкові ризики діяльності з потенційними бізнес-партнерами, мати доступ до нормативних і інформаційних документів з питань оподаткування, скористатися загальнодоступним інформаційно- довідковим ресурсом та отримати відповідні послуги, звітувати он-лайн, перевіряти документи на наявність помилок тощо. А головне – платник податків скоротить до мінімуму контакти з контролюючими органами та позбавиться необхідності додаткового візиту до податкової інспекції. На веб – порталі відомства працює і новий сервіс «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення». До речі, фізична особа – платник податків може сформувати запит та отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді за допомогою електронного сервісу: «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». Запрошуємо скористатися сервісами фіскальної служби на офіційному веб – порталі відомства за електронною адресою:www.sfs.gov.ua.

Упродовж першого кварталу 2017 року до бюджетів усіх рівнів платниками Рівненської ОДПІ сплачено понад 331 мільйон гривень податків

До Зведеного бюджету України впродовж першого кварталу 2017 року платники Рівненської ОДПІ перерахували 331,8 млн.гривень. Зі слів начальника Рівненської ОДПІ Головного управління ДФС у Рівненській області Ірини Олендер, це на 89,9 млн.гривень більше показника попереднього року. Зокрема, платники спрямували до державного бюджету 130,2 млн. гривень. Основними надходженнями є податок на додану вартість – 56,1 млн.гривень, ПДФО – 40,8 млн. гривень, податок на прибуток – 13,6 млн. гривень, рентна плата за користування надрами – 1,7 млн.гривень, військовий збір – 11,2 млн..гривень. До місцевих бюджетів забезпечено 201,6 млн.гривень податків і зборів, що на 58,1 млн.гривень більше, в порівнянні з відповідним періодом минулого року. За січень – березень 2017 року до місцевих бюджетів надійшло 122,5 млн.гривень – податку на доходи фізичних осіб, 9,9 млн.гривень – акцизного збору, 34,5 млн.гривень – єдиного податку, 23,3 млн.гривень – плати за землю, 0,8 млн.гривень – плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 1,4 млн. гривень. Керівник Рівненської ОДПІ Головного управління ДФС у Рівненській області Ірина Олендер запевнила, що завдяки впровадженню електронних сервісів, вдосконаленню механізму надання адміністративних послуг та налагодженому діалогу з представниками бізнесу спостерігається тенденція щодо збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів. Рівненська ОДПІ

Під час продажу яких складних побутових товарів потрібен РРО

Як відомо з 1 січня 2017 року Законами України внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010р №2755-V1. Відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями) реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Змінами передбачено, що платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні застосовувати РРО незалежно від обсягу отриманого доходу від продажу. При цьому термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту», для цілей Закону про РРО вживається у значенні, наведеному в Законі №1023. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО встановлюється Кабінетом Міністрів України. Ці норми застосовуватимуться не з 1 січня 2017 року, як вважалось раніше, а лише після визначення переліку товарів. Постановою Кабінету Міністрів України від 16.04.2017р №231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту(обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій. Постанова була опублікована у газеті «Урядовий кур»єр» №66/217 від 07.04.2017 і набирає чинності через 30 днів після опублікування. Перелік містить вісім груп товарів: «Вироби із чорних металів», «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини», «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя», «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання», «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя», «Годинники всіх видів та їх частини», «Музичні інструменти; їх частини та приладдя», «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя». Загалом в групах понад 50 підгруп і усього понад 300 позицій товарів. 8 травня 2017 року набирає чинності постанова КМУ від 16.03.2017 р. №231. А отже, з цього часу підприємці – платники єдиного податку 1, 2 та 3 груп, які продають технічно складні побутові товари, визначені переліком, зобов’язані проводити розрахунки за такі товари через зареєстровані належним чином РРО. Поряд з цим, оскільки оприлюднена редакція Переліку зазнала стилістичних та структурних змін, за позицією ДРС, задля однозначного трактування встановлених даною постановою вимог, особами, які повинні їх впроваджувати або виконувати, товарні позиції, які мають 4-значний код, застосовуються лише в тому випадку, якщо вони не мають деталізації на рівні кодів підсубпозицій, тобто, 10-ти значних кодів згідно УКТ ЗЕД. В інших випадках, застосовуються лише коди товарних підсубпозиції Переліку визначені на рівні 10-х знаків. Але пам’ятайте, що суб’єкти господарювання мають застосовувати РРО, якщо оплата за відповідні товари проводиться у готівковій формі. У разі проведення розрахунків виключно у безготівковій формі застосовувати РРО не потрібно. Так, п. 12 ст. 9 Закону про РРО встановлено: якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо), то РРО не застосовується. Відповідно до пункту 1 статті 17 Закону про РРО у разі встановлення протягом календарного року під час проведення перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи, до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних податкових органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: вчинене вперше – 1 гривня; за кожне наступне вчинене порушення – 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Зміни при реєстрації платником ПДВ

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області інформує, що з 20 березня 2017 року набрали чинності зміни, внесені наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2016 № 1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – наказ № 1125), якими скасовано або спрощено (удосконалено) окремі документи, що подаються платниками податків до контролюючих органів та видаються контролюючими органами платникам податків. Так, наказом № 1125 внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (далі – Порядок № 1588), та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130.

Вдосконалено та спрощено форму реєстраційної заяви платника ПДВ за формою 1 – ПДВ. У новій формі заяви виключено відомості щодо:

– найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника;

– місцезнаходження (місця проживання) платника (за винятком перереєстрації у зв’язку із зміною місцезнаходження (місця проживання));

– контактних телефонів заявника та відповідальних осіб платника;

– кількості працюючих тощо.

Новою формою заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації або у разі перереєстрації платником ПДВ особа подає лише один (перший) аркуш заяви.

Два аркуші заяви подаються лише при обов’язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, учасників договору про розподіл продукції, учасників договору про спільну діяльність, управителів майна.

Нова форма декларації плати за землю

Фахівці Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області інформують про те, що 21.03.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2017  № 9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.02.2017 за № 225/30093 (далі – Наказ № 9), який вніс зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.07.2015 за № 783/27228 (далі – Наказ № 560).

Зокрема, Наказом № 9 передбачено відображення в декларації:

– не лише місяця і року, а також і дати державної реєстрації прав на земельну ділянку, а також дати документу, що засвідчує/підтверджує право оренди землі;

– площі земельної ділянки не лише в га, а також і в кв. м.;

– нормативної грошової оцінки одиниці площі земельної ділянки.

Крім того, при уточненні податкових зобов’язань більше не потрібно буде розмежовувати суми збільшення/зменшення податкових зобов’язань на ті, за якими ще не настав строк сплати, і на ті, за якими строк сплати вже минув.

Одночасно звертаємо увагу, що згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Додатково повідомляємо, що з оновленим текстом Наказу № 560 можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДФС України (http://zir.sfs.gov.ua).

Декларувати доходи – обовязок кожного громадянина!

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області нагадує, що початку 2017 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2016 року, яка триватиме до 3 травня 2017 року.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2016 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді: вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна; доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна; доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційного прибутку; іноземних доходів.

 Звертаємо увагу, що обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи: виключно від податкових агентів; від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Також повідомляємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2016 року, податкову декларацію можуть подати протягом 2017 року.

Декларація подається громадянами до податкових інспекцій за місцем реєстрації. Форма податкової декларації та Інструкція щодо її заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821.

В Центрах обслуговування платників податків Рівненської ОДПІ громадяни можуть безоплатно отримати консультацію щодо правильності її заповнення.

Понад 33 тисячі платників звернулися до Центрів обслуговування Рівненської ОДПІ за січень- лютий 2017 року

Про це повідомила начальник Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області Ірина Олендер.

Протягом січня-лютого 2017 року до Центрів обслуговування платників Рівненської ОДПІ звернулося 33045 платників податків, які отримали консультаційні, інформаційні, адміністративні послуги, подавали податкову звітність.

Адміністративних послуг надано 6340 платникам податків.

Найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків. У січні-лютому 2017 року їх видано 459.

За реєстрацією книг обліку розрахункових операцій до ЦОПів звернулись 459 СПД та 25 за реєстрацією РРО.

Надано 630 витягів з реєстру платників єдиного податку.

Довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами Державної фіскальної служби України отримали 96 платників.

Нагадаємо, що Центри обслуговування Рівненської ОДПІ працюють з понеділка по четвер з 09-00 години до 18-00 години, у п‘ятницю з 09-00 години до 16-45 години, у ул.ту – з 09-00 години до 13-00 години, неділя – вихідний.

Адреси Центрів обслуговування платників Рівненської ОДПІ:

 • по Рівненському району: 33023, м. Рівне, вул. Відінська, 8, 3 поверх, каб. 325;
 • по Березнівському району : 34600, м. Березне, ул.. Київська, 11;
 • по Гощанському району : 35400, смт. Гоща, ул.. Незалежності, 31;
 • по Здолбунівському району : 25700, м. Здолбунів, ул.. Василя Жука, 1А;
 • по Корецькому району: 34700, м. Корець, ул.. ул… Київська, 59;
 • по Костопільському району: 35000, м. Костопіль, ул.. С. Руданського,5;
 • по Острозькому району: 35800, м. Остріг, ул.. Східна, 82.

Увага! З березня 2017 року діють нові ставеи акцизного податку

Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII внесено зміни у частині акцизного податку, зокрема, змінено ставки акцизного податку.

Так, ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво збільшено:

– на вина кріплені, вермути – з 7,16 грн./л до 8,02 грн./л;

– на вина ігристі та газовані – з 10,40 грн./л до 11,65 грн./л;

– на пиво – з 2,48 грн./л до 2,78 грн./л;

– на сидр і перрі (без додання спирту) — з 0,95 грн./л до 1,06 грн./л.;

– на лікеро-горілчану продукцію – з 105,80 грн. до 126,96 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту;

– на інші зброджені напої з доданням спирту – з 105,80 грн. до 126,96 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту;

– на спиртовмісні харчові продукти з вмістом спирту етилового більше 8,5 відс. об’ємних одиниць, зокрема на настоянки гіркі ароматичні – з 141,06 грн. до 169,27 грн. за 1л 100-відсоткового спирту.

Більш детально з таким роз’ясненням можна ознайомитися улисті Державної фіскальної служби України від 08.02.2017 № 3080/7/99-99-12-03-03-17 “Про законодавчі зміни в частині акцизного податку”.

При отриманні подарунку або спадщини подрібно задекларувати доходи

Фахівці Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області нагадують, що задекларувати свої доходи мають громадяни, які у 2016 році отримали доходи в результаті прийняття ними у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.

При оподаткуванні спадщини чи подарунку згідно із ст. 174 Податкового кодексу України застосовуються ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, 5% та 18%.

За нульовою ставкою оподатковується вартість власності, отриманої від члена сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені).

Ставка податку 5% застосовується для будь-якого майна, отриманого від осіб, що не є членами сім’ї першого ступеня споріднення.

Ставка податку 18% застосовується, якщо спадщину отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента.

У податковій декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік та визначають податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб за одною із вказаних ставок та військового збору.

Не зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи громадяни, які одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, який оподатковується за нульовою ставкою податку.

Граничний термін подання декларації за 2016 рік для громадян, які зобов’язані подати декларацію – 3 травня 2017 року. Декларація подається до органу фіскальної служби за місцем реєстрації.

«Спрощенці», які обслуговуються у Рівненській ОДПІ спрямували до бюджетів понад 30 мільйонів гривень

 Протягом 2017 року спостерігається позитивна динаміка надходжень від платників єдиного податку. За січень – лютий поточного року суб’єкти господарювання Рівненської ОДПІ, які обрали спрощену систему оподаткування, поповнили місцевий бюджет на 30,1 млн.грн.

При цьому левову частку цієї суми – близько 25,6 млн. грн.. – сплатили приватні підприємці – фізичні особи. Решту сплачено підприємствами – платниками єдиного податку.

Нагадаємо, що з початку поточного року у законодавстві відбулися зміни, які стосуються платників єдиного податку. Зокрема, встановлено ставки єдиного податку для платників першої групи у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового року. Таким чином ставка єдиного податку для платників першої групи (до 10% прожиткового мінімуму) в 2017 році складає до 160,00 грн. (у 2016 році складала до 137,80 грн.). Строк сплати податку – до 20 числа поточного місяця.

Для платників другої групи залишено діючу прив’язку до розміру мінімальної заробітної плати. Тож ставка податку для платників другої групи (до 20% мінімальної заробітної плати) у 2017 році складає до 640 грн. (у 2016 році складала до 275,60 грн.). Рішеннями місцевих рад ставки можуть бути змінені. Також підвищено на 15 відсотків ставки єдиного податку для платників 4 групи.

З першого березня оновлено форми податкової накладної та звітності з ПДВ

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області інформує про те, що наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 р. № 276 внесені зміни до деяких нормативно – правових актів Міністерства України, які регламентують ведення податкового обліку та звітності з податку на додану вартість.

Так, у новій редакції викладено форму податкової накладної та внесені зміни до Порядку її заповнення, затвердженому наказом Мінфіну від 31.12.2015р. № 1307.

Також, у новій редакції затверджено форму податкової декларації з ПДВ, уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням помилки та розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, незареєстрованим як платник ПДВ та внесені зміни по Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженому наказом Мінфіну від 28.01.2016р. № 21.

Визнані такими, що втратили чинність накази Мінфіну:

– від 22.09.2014 № 958 «Про затвердження форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення»;

– від 14.11.2014 №1128 «Про затвердження Порядку визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість»( зі змінами);

– від 23.01.2015  № 13 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України”, яким були внесені зміни до Порядку визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 листопада 2014 року № 1128.

Наказ Міністерства фінансів України від 23.02.2017р. № 276 оприлюднено 28 лютого 2017 року в газеті «Урядовий кур’єр» № 39(5908) та набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Актуальні питання по декларуванню доходів, отриманих у 2016 році під час «гарячої лінії»

Днями В Рівненській ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Декларування доходів отриманих у 2016 році». На запитання платників відповідав начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, податків із самозайнятих осіб, єдиного внеску, майнових податків і зборів з фізичних осіб Андрій Пашечко. За його словами, інформаційно-роз’яснювальна робота з доведення норм податкового та митного законодавства до платників є запорукою своєчасного наповнення бюджетів усіх рівнів.

Пропонуємо до уваги відповіді на найбільш актуальні питання, з якими абоненти звертались на «гарячу лінію» :

Які ставки податку на доходи фізичних осіб застосовуються до доходів, отриманих у 2016 році ?

Відповідь: До доходів, отриманих у 2016 році застосовуються ставки:

18 відсотків бази оподаткування  щодо:  доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п. 167.2 – 167.5 ст. 167 Податкового кодексу України, далі – Кодекс) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної у п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Кодексу, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом; пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у п.п. 167.5.2 п. 167 ст. 167 Кодексу);

5 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу;

0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу.

При декларуванні доходів за результатами 2016 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, становить 1378 гривень.

 

Коли у платника виникає обов’язок щодо подання декларації про майновий стан та доходи?

Відповідь: Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

-при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

-при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;

-при отриманні іноземних доходів;

-та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

 Кому обов’язково слід подати декларацію про майновий стан і доходи?

Відповідь: Платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року та самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, якщо протягом календарного року він отримав доходи, зокрема:

– від осіб, які  не є податковими агентами (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи);

– від надання рухомого майна або нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), якщо орендар та орендодавець фізичні особи;

– сума заборгованості платника податків, за якою минув строк позовної давності (крім податкової), яка перевищує за 2016 рік  689,00 грн.;

– інвестиційний прибуток;

– будь-які іноземні доходи;

– нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума протягом 2016 року перевищує 1930 грн.;

– доходи у вигляді спадщини та подарунків, які підлягають обов’язковому декларуванню та при нотаріальному посвідченні яких податок не сплачувався;

– в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду тощо.

Питання: Хто звільняється від  обов’язку подання річної податкової декларації?

Відповідь: Платники податку звільняються від обов’язку подання декларації незалежно від виду та суми отриманих доходів, якщо  вони:

– перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

– перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

– перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

– є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

– від податкових агентів, які згідно з р.ІV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– виключно від  податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ПКУ;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до   р. ІV ПКУ;

– у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 ПКУ.

 Власний легковий автомобіль надається в оренду. Чи підлягає отриманий дохід декларуванню?

Відповідь: У разі надання громадянами у 2016 році власного рухомого майна в оренду (суборенду) особі, яка не є податковим агентом, фізичні особи зобов’язані надати податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем свого проживання та задекларувати отримані доходи.

Отриманий дохід від надання рухомого майна в оренду (суборенду) зазначається фізичною особою – платником податків у рядку 10.3 «Дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм)» розділу II декларації. Також у цьому рядку – графах 6 і 7 відображаються податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Крім цього, у разі отримання таких доходів заповнюється графа 7 Розділу відомостей про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду) декларації. У зазначеному розділі декларації громадянин повинен відобразити відомості про все рухоме майно, що перебуває у його власності станом на кінець звітного 2016 року відповідно до категорії об’єкта рухомого майна.

Кожний об’єкт рухомого майна відображається громадянином у декларації окремо із зазначенням у відповідних графах номера категорії об’єктів; марки, моделі, характеристики рухомого майна; року випуску; відмітки про надання майна в оренду (суборенду).

Відмітка про надання майна в оренду (суборенду) здійснюється шляхом зазначення позначки «Х».

З початку року платники Рівненської ОДПІ спрямували до зведеного бюджету 229 мільйонів гривень

За перші місяці 2017 року податкові надходження до всіх рівнів бюджету склали понад 229 млн. гривень. Про це поінформувала начальник Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області Ірина Олендер. Посадовець розповіла, що тільки у лютому поточного року до скарбниці перераховано більше 115,6 млн. гривень.  Зокрема, до Державного бюджету надійшло 41,5 млн. гривень, а місцевий бюджет отримав 74,1 млн. гривень.

За аналітикою 2-х місяців 2017 року, у розрізі основних бюджетоформуючих податків надходження до Державного бюджету склали:

– з податку на додану вартість – 28,3 млн. грн.;

– з податку на доходи фізичних осіб – 26,7 млн. грн.;

– по військовому збору – 7,3 млн. грн..

Щодо Місцевих бюджетів, то серед бюджетоформуючих надходжень передують:

– податок на доходи фізичних осіб – 80,0 млн. грн.;

– єдиний податок – 30,1 млн. грн.;

– плата за землю – 15,6 млн. грн..

Крім того, перерахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали біля 107,9 млн. грн., чим перебільшили минулорічні перерахування на 30,7 млн. гривень.

За словами очільниці інспекції, стабільні надходження до бюджетів – результат свідомого підходу платників  до сплати податків, усвідомлення, що саме так вони можуть допомогти армії, сприяти розвитку країни та  регіону.

Нові можливості сервісу ДФС «Електронний кабінет платника»

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області інформує про модернізацію електронного сервісу Державної фіскальної служби України «Електронний кабінет     платника».

Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал відомства (sfs.gov.ua).

Оновлений онлайн-сервіс працює на базі реальних даних.

Функція сплати податків, зборів, платежів працює у звичайному режимі.

Модернізований сервіс включає дві функціональні частини – відкриту (загальнодоступну) і приватну (особистий кабінет).

Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису). Зокрема, через відкриту частину платник має можливість:

– скористатися інформацією з реєстрів, які є загальнодоступними (дані про взяття на облік платників; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги РРО);

– отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

– отримати контакти і адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП);

– ознайомитися з новинами ДФС;

– скористатися іншою корисною інформацією.

Робота з електронним сервісом в персональній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП), де після ідентифікації особи надається можливість: скористатися індивідуальним податковим календарем; переглянути та перевірити свої облікові дані; створити запит для отримання інформації; подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість (ПДВ), заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ, заяву про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів; направити лист органу ДФС; переглянути стан розрахунків з бюджетом; зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних; скористатися сервісами системи «Електронне адміністрування ПДВ» (для платників ПДВ).

Рівненська ОДПІ запрошує платників податків та громадян отримати на безкоштовній основі  ключі електронного цифрового підпису у відділі реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Рівненській області за адресою:  м. Рівне, вул. Відінська, 8, 3-й поверх, каб.319. Телефон для довідок (0362) 69-26-27.

 За нецільове використання активів неприбуткові організації сплачують 18 % податку на прибуток

Неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій та вважається платником податку на прибуток для цілей оподаткування з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення.

За період з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, по 31 грудня податкового (звітного) року така неприбуткова організація зобов’язана щокварталу подавати до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток (з наростаючим підсумком), сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду та подавати фінансову звітність у порядку, встановленому для платників податку на прибуток.

З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає податкову декларацію з податку на прибуток і фінансову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому ПКУ для платників податку на прибуток.

Нагадаємо: термін перереєстрації до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій продовжено до 1 липня 2017 року, а для релігійних громад – до 1 січня 2018 року.

До уваги платників податків!

Із метою роз’яснення суб’єктам господарювання основних аспектів практичного застосування норм податкового законодавства 02 березня 2017 року о 10-00 у м. Львові (Готель «Дністер») відбудеться Національний податковий форум для платників податків на тему : «Трансферне ціноутворення та податок на прибуток». Запрошуємо охочих взяти участь.

ПРОГРАМА

№ п/п Питання Лектори (структурні підрозділи ДФС)
1 Відкриття форуму

 

Ігор Кондро,

начальник головного управління ДФС у Львівській області

Урочисте привітання учасників Нона Багмет, керівник Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС України
Податок на прибуток підприємств
2 Останні зміни до Податкового кодексу

Виправлення помилок попередніх звітних періодів.

Підтвердження операцій первинними документами.

Переплати з податку на прибуток підприємств – варіанти зменшення.

Авансові внески при виплаті дивідендів: особливості обчислення та заліку у зменшення зобов’язань.

Особливості нарахування податкової амортизації.

Коригування фінансового результату:

на суми резервів;

при нарахуванні амортизації;

при здійсненні фінансових операцій.

Відносини з неприбутковими організаціями.

«Тонка капіталізація» при виплаті процентів нерезидентам.

Актуальна інформація на день проведення семінару.

Олексій Задорожний,

начальник Управління вдосконалення методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Трансфертне ціноутворення – наявні результати, проблемні питання та шляхи їх вирішення
3 Трансфертне ціноутворення – нові умови та вимоги.

Визнання господарських операцій контрольованими – зміни критеріїв.

Підготовка інформації про контрольовані операції.

Звіт та документація про проведені контрольовані операції за 2016 рік – вимоги до формування та термінів подання.

Особливості податкового контролю за трансфертним ціноутворенням.

Наслідки недотримання вимог законодавчих норм щодо трансфертного ціноутворення.

В’ячеслав Кругляк,

заступник начальника відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту аудиту Державної фіскальної служби України

4 Великі платники: оновлення та перспективи Надія Горєва, начальник управління комплексного аналізу Офісу великих платників податків ДФС України

Доходи отримані від репетиторства підлягають декларуванню   

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області нагадує, що громадянин, який отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити військовий збір з таких доходів (підпункт 168.2.1 пункт 168.2 статті 168 Податкового кодексу України).

Зокрема, це стосується вчителів-репетиторів, які у 2016 році не були зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності, але надавали такі послуги фізичним особам.

За наслідками 2016 року  суму таких доходів необхідно включити до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан  та доходи.

Нагадуємо,  що   декларацію   громадяни   повинні   подати до 1 травня.

2017 року та до 1 серпня поточного року зобов’язані самостійно сплатити нараховані у декларації суми податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

На обороноздатність країни платниками Рівненської ОДПІ сплачено 3,4 мільйонів гривень військового збору

«За підсумками січня 2017 року з легальних доходів платників податків до держбюджету спрямовано 3,4 мільйона гривень військового збору. Це на 0,9 млн. гривень більше проти показників 2016 року», – повідомила начальник Рівненської ОДПІ Ірина Олендер.

Нагадуємо, платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких доходів, крім заробітної плати інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться орендна плата, виграш в державну та недержавну грошову лотерею, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші доходи.  Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

В електронному кабінеті платника можна дізнатися про суми власних доходів

Фахівці Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області нагадують, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році. Інформацію про власні нараховані та отримані минулорічні доходи ви легко можете отримати засобами Інтернет.

З метою оперативного та зручного отримання інформації про власні доходи фізичних осіб, в Електронному кабінеті платника ДФС України функціонують  наступні сервіси:

«Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді» (запит F13018).

Сервіс створено для отримання відомості про власні доходи виключно в електронному вигляді.  Для цього фізичній особі необхідно скористатися електронним цифровим підписом (ЕЦП). В розділі «Подання заяв, запитів для отримання інформації» особистого кабінету створити та направити відповідний запит (F13018). Запит для отримання відомостей про доходи формується фізичними особами – платниками податків для одержання інформації виключно про власні доходи. Оскільки зазначена інформація є конфіденціальною.

Звертаємо увагу, що сервіс надає відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються поквартально, а відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

І ще один сервіс «Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді»:

Фізичні особи у відкритій частині Електронного кабінету платника можуть заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а в розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можуть подати декларацію в електронному вигляді.

Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року запроваджено нову форму декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821.

Як оподатковуються пенсії у 2017 році?

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області інформує: п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст.164 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, суми пенсій (у тому числі – сума їх індексацій, нарахована відповідно до закону), отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, у частині такого перевищення.

Законом України  від  21 грудня 2016 року  «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 01 січня 2017 року складає 1247 гривень у розрахунку на місяць.

Тобто з 2017 року підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (18 відс.) та військовим збором (1,5 відс.) суми пенсій, якщо їх розмір перевищує 12470  грн  у частині такого перевищення.

Водночас зазначена норма не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Додатково повідомляємо: з роз’ясненням з питань практичного застосування норм чинного законодавства, наданого листом ДФС України від 06.01.2017 № 261/5/99-99-13-02-03-16 можна ознайомитися на офіційному веб – порталі відомства (http://sfs.gov.ua).

Доходи отримані в іноземній валюті потрібно задекларувати

Сума іноземних доходів включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію та сплатити з одержаних доходів податок на доходи та військовий збір.

Доходи, одержані в іноземній валюті перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Суми податку на доходи, отримані з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні.

Зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави щодо факту сплати такого податку згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 цього Кодексу, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами.

Сума податку з іноземного доходу платника податків – резидента, сплаченого за межами України протягом податкового (звітного) періоду, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податків відповідно до законодавства України.

Не підлягають зарахуванню у зменшення податкових зобов’язань платника такі податки, сплачені в інших країнах:

– податки на капітал (приріст капіталу ), податки на майно;

– поштові податки;

– податки на реалізацію (продаж);

– інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

У податковій декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік та визначають податкове зобов’язання з податку на доходи за ставкою 18% та військового збору 1,5%.

Надходження до зведеного бюджету Рівненської ОДПІ склали 113,4 мільйона гривень

Рівненська ОДПІ з початку 2017 року забезпечено надходження до бюджетів всіх рівнів 113,4 млн. гривень. До державного бюджету зібрано 44,2 млн. гривень. В порівнянні з минулим роком сума надходжень збільшилась на 17,9 млн. гривень або на 68%. Про це повідомила начальник інспекції Ірина Олендер.

У розрізі основних платежів з початку року Рівненською ОДПІ забезпечено надходження: податку на додану вартість – 15,4 млн. гривень; податку на доходи фізичних осіб – 12,4 млн. гривень; військового збору – 3,4 млн. гривень.

Із початку року до місцевих бюджетів від платників податків району надійшло 69,2 млн. гривень, що на 31,1 млн. гривень більше ніж у січні минулого року.

До місцевих бюджетів надійшло: податку з доходів фізичних осіб – 37,2 млн. гривень; плати за землю – 7,7 млн. гривень; єдиного податку – 14,8 млн. гривень; акцизного податку- 7,8 млн. гривень.

Також, платниками Рівненського району з початку року спрямовано до бюджету майже 50,8 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування- повідомила посадовець.

У разі зміни прізвища у паспорті повідомте податкову інспекцію

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що у разі, якщо платник податків здійснив обмін паспорта у разі зміни прізвища, імені, по батькові, дати народження тощо, йому слід звернутися до територіального органу ДФС для отримання картки платника податків_відповідно_до_даних_нового_паспорта.
Фізичні особи протягом місяця з дня виникнення таких змін (отримання нового паспорта) повинні подати заяву про внесення змін до Державного реєстру та отримати картку платника податків з новим прізвищем, іменем, по батькові, датою народження.

Якщо до територіального органу ДФС звертається особа, яка відмовляється від прийняття реєстраційного номера та бажає, щоб у новому паспорті було внесено слова «відмова», у тому числі особа, яка має у паспорті відмітку «Має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера» чи «Має право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта», така особа подає до територіального органу ДФС Повідомлення_за_ф.№1П/Заяви_за_ф.№5_ДРП.

Територіальний орган ДФС після проведення перевірки надає особі копію Повідомлення за ф. №1П/Заяви за ф. №5ДРП з відміткою про прийняття оригіналу (засвідчує печаткою) для подальшого подання такого документа до відповідного територіального органу/територіального_підрозділу_ДМС.

Відповідний територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС після видачі такій особі паспорта та внесення слова «відмова» надає до відповідного органу ДФС копію Повідомлення за ф. №1П/Заяви за ф. №5ДРП з відміткою про видачу паспорта особи із зазначенням номера паспорта та органу, який здійснив його видачу для взяття особи на облік у окремому реєстрі Державного реєстру/внесення змін до Державного реєстру.