Яких працівників найбільше потребували роботодавці Костопільщини

Під час дії карантину фахівці Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості не припиняють підбирати для безробітних підходящі вакансії як дистанційно, так і при особистих зустрічах, а для роботодавців – кваліфікований персонал.

За сприяння служби зайнятості протягом 2020 року було працевлаштовано 2430 жителів нашого краю, у тому числі 971 безробітного. З числа колишніх безробітних 23,7% осіб знайшли роботу у сфері з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технічного устаткування, 19,5% –  працівники у сфері торгівлі та послуг, 14,4% – працівники найпростіших професій, 17,2% –  фахівці та професіонали у різних галузях, державному управлінні. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 9 безробітних. За сприяння служби зайнятості забезпечено тимчасову зайнятість 126 безробітних,  зокрема,  60 осіб взяли участь у громадських роботах та 62 особи – в інших роботах тимчасового характеру. Серед найбільш поширених видів громадських робіт були роботи із соціально вразливими верствами населення та інші роботи соціального напряму.

Протягом 2020 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями Костопільщини до служби зайнятості, становила 2791 одиниць, з яких 2344 (84%) були укомплектовані. За видами економічної діяльності найбільша  кільксть вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості, торгівлі та у галузі освіти. За професійними групами найбільший попит спостерігався на працівників сфери обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технічного устаткування (610 вакансій), торгівлі та послуг (511 вакансій), фахівці та професіонали (412 вакансій), працівники найпростіших професій (438 вакансій), кваліфіковані робітники з інструментом (357 вакансій).

Із початком карантину багато сфер економіки в районі змушені були скоротити або ж взагалі припинити свою діяльність. Аби допомогти підприємцям зберегти бізнес, а працедавцям – робочі місця, служба зайнятості розпочала надання допомоги по частковому безробіттю. Всього у минулому році до Костопільської районної філії подано 339 пакетів документів, 76 роботодавців подали відомості на 294 працівників; 284 фізичних осіб-підприємців подали документи на отримання допомоги по частковому безробіттю. ТОП-сфер діяльності, за якими підприємці отримували допомогу по частковому безробіттю: роздрібна та оптова торгівля (приватні підприємці); сфера послуг (перукарні); діяльність кафе та ресторанів; пасажирські перевезення (приватні підприємці); виробництво (швейне виробництво, виробництво меблів, обробка каменю). 

Також у грудні 2020 року надавалася одноразова матеріальна допомога суб’єктам господарювання-юридичним особам, які можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників, після впровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Отримали одноразову матеріальну допомогу на період впровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) 13 підприємств на 148 працівників, загальна сума розраховної допомоги –  770,4 тис.грн.

Ігор Мартинюк, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Котопільської районної філії Рівненського ОЦЗ

Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації інформує

06 січня 2021 року о 09 год. 00 хв. в приміщенні управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації по відеоконференцзв`язку (Zoom) , відбулося засідання районної комісії з питань призначення всіх видів соціальних допомог,  житлових субсидій та пільг.

Головувала Кіптель Оксана Анатоліївна  –  заступник голови Костопільської районної державної адміністрації.

На розгляд комісії було подано 60 справ з них:

60 – по призначенню житлових субсидій;

0 – по призначенню соціальних допомог;

0– по внесенню в ЄДАРП (єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків);

0 – тимчасова державна соціальна допомога особам пенсійного віку.

За результатами розгляду було призначено 59 справ з них:

59 – по призначенню житлових субсидій;

0– по призначенню соціальних допомог;

0 по внесенню в ЄДАРП (єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків);

0 – тимчасова державна соціальна допомога особам пенсійного віку.

Відмова справи:

1– по призначенню соціальних допомог;

0 – по призначенню житлових субсидій.

До з’ясування  справ:

0 – по призначенню житлових субсидії;

0 – по призначенню соціальних допомог.

0 по внесенню в ЄДАРП (єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків).

Присутніх було 7 осіб.

Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації інформує

28 грудня 2020  року о 15 год. 00 хв. в приміщенні управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації по відеоконференцзв`язку (Zoom) , відбулося засідання районної комісії з питань призначення всіх видів соціальних допомог,  житлових субсидій та пільг.

Головувала Кіптель Оксана Анатоліївна  –  заступник голови Костопільської районної державної адміністрації.

На розгляд комісії було подано 294 справ з них:

291 – по призначенню житлових субсидій;

0 – по призначенню соціальних допомог;

3- по внесенню в ЄДАРП (єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків);

0 – тимчасова державна соціальна допомога особам пенсійного віку.

За результатами розгляду було призначено 294 справ з них:

291 – по призначенню житлових субсидій;

0– по призначенню соціальних допомог;

3 – по внесенню в ЄДАРП (єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків);

0 – тимчасова державна соціальна допомога особам пенсійного віку.

Відмова справи:

0- по призначенню соціальних допомог;

0 – по призначенню житлових субсидій.

         До з’ясування  справ:

0 – по призначенню житлових субсидії;

0 – по призначенню соціальних допомог.

0 – по внесенню в ЄДАРП (єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків).

Присутніх було 8 осіб.

До уваги суб’єктів господарювання!

Запрошуємо взяти участь у семінарі з питань комерційної діяльності
та здійснення публічних закупівель суб’єктами малого та середнього підприємництва.

Захід відбудеться 11 грудня 2020 року об 1100 год. за допомогою комунікаційного програмного забезпечення Zoom (інформація щодо підключення буде надіслана додатково).

  Для участі у семінарі необхідно пройти реєстрацію, шляхом
заповнення Google форми, яка знаходиться за посиланням: https://forms.gle/a7eUjwaRsLneGW599 (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfmuUzLlgeOXTadrmmx5WY1-C9sh6G35vg6GYDTWnWGuyKMiw/viewform).

Соціально-економічне становище Костопільського району у січні–жовтні 2020 року

Соціально-економічне становище Костопільського району

у січні–жовтні 2020 року

 

(інформація наведена відповідно до адміністративно-територіального устрою,

який діяв до набрання чинності постановою Верховної Ради України

від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів»)

 

Населення

Чисельність наявного населення в районі, за оцінкою, на 1 жовтня 2020р. становила 63,3 тис. осіб. Упродовж січня–вересня 2020р. чисельність населення скоротилась на 209 осіб.

Порівняно з січнем–вереснем 2019р. обсяг природного скорочення зменшився на 34 особи.

Кількість живонароджених у січні–вересні 2020р. становила 506 осіб, померлих – 677 осіб.

 

Оплата праці та соціально-трудові відносини

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника у ІІІ кварталі 2020р. становила 10523 грн (дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб), що у 2,1 раза вище законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (5000 грн).

Порівняно з ІІІ кварталом 2019р. рівень заробітної плати збільшився на 15,1%.

Розмір заробітної плати по району у ІІІ кварталі 2020р. на 2,9%, або на 296 грн, перевищив середньообласний рівень (10227 грн).

Упродовж жовтня 2020р. утворилася заборгованість із виплати заробітної плати і на 1 листопада 2020р. становила 90 тис.грн (дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із урахуванням цензу за кількістю найманих працівників). Це борг економічно активного підприємства.

 

Послуги

У січні–вересні 2020р. обсяг реалізованих споживачам району послуг становив 30,6 млн.грн та в розрахунку на одну особу населення склав 482,3 грн. Населенню реалізовано послуг на 14,6 млн.грн, або 47,9% загального обсягу.

 

Промисловість

Підприємствами району у січні–жовтні 2020р. реалізовано промислової продукції на 2842,8 млн.грн, або 7,7% від показника в цілому по області.

 

Сільське господарство

На 1 листопада 2020р. підприємствами району культури зернові та зернобобові скошено та обмолочено на площі 3,1 тис.га, що на 54,4% менше, ніж на початок листопада 2019р. Виробництво зерна у початково оприбуткованій масі становило 13,7 тис.т (на 56,3% менше). У середньому з 1 га обмолоченої площі одержано по 44,5 ц зерна (на 4,2% менше).

У січні–жовтні 2020р. підприємствами району реалізовано на забій
116 т сільськогосподарських тварин (у живій масі), що на 11,3% менше порівняно з відповідним періодом попереднього року.

 

Будівництво

У січні–жовтні 2020р. підприємствами району вироблено будівельної продукції на суму 27,9 млн.грн, що становить 1,3% загальнообласного обсягу.

 

Транспорт

У січні–жовтні 2020р. автотранспортними підприємствами району доставлено замовникам 183,9 тис.т вантажів та виконано вантажообіг в обсязі 19 млн.ткм, що становить відповідно 80,5% і 79,6% рівня січня–жовтня попереднього року.

 

Зовнішньоекономічна діяльність

У січні–вересні 2020р. експорт товарів становив 42,6 млн.дол. США, імпорт – 18,4 млн.дол. Порівняно з січнем–вереснем 2019р. експорт збільшився на 12,3%, імпорт зменшився на 35,6%. Позитивне сальдо становило 24,2 млн.дол.

Основу товарної структури експорту складали деревина і вироби з деревини, скло та вироби із скла.

Найбільші експортні поставки товарів здійснювалися до Польщі, Румунії, Угорщини.

Основу товарної структури імпорту складали папір та картон, пластмаси, полімерні матеріали, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.

Найсуттєвіші імпортні надходження товарів здійснювалися з Польщі, Білорусі, Німеччини.