Проведено навчання-семінар з уповноваженими особами, які у сільській місцевості приймають заяви для призначення всіх видів державних соціальних допомог та житлових субсидій

З метою посилення інформаційно-роз’яснювальної  роботи та підвищення якості надання адміністративних послуг, 12 листопада 2019 року о 10:00 годині в управлінні праці та соціального захисту населення Костопільської райдержадміністрації проведено навчання-семінар з уповноваженими особами, які у сільській місцевості приймають заяви із нобхідними документами для призначення всіх видів державних соціальних допомог та житлових субсидій і передають до управління.

Навчання-семінар проводили: начальник управління – Марчук Ніна Олексіївна, заступник начальника управління – начальник відділу соціальних виплат та трудових відносин – Кондратюк Наталія Вячеславівна, заступник начальника відділу соціальних виплат та трудових відносин – Головачик Наталія Григорівна, начальник відділу пільг та соціального обслуговування – Різник Ярослава Василівна.

Участь у семінарі взяли 14 уповноважених осіб.

Обговорювалися актуальні питання:

  1. Зміни в законодавстві щодо призначення і виплати державних соціальних допомог.
  2. Роз’яснення щодо застосування порядку надання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива.
  3. Пільгове забезпечення громадян.
  4. Аналіз звернень громадян району з питань соціальних виплат на Урядову гарячу лінію.

За результатами проведеного навчання-семінару, уповноваженим особам рекомендовано покращити рівень проведення інформаційно-роз’яснювальноїроботи щодо соціального забезпечення громадян району безпосередньо по місцю проживання, у тому числі під час здійснення прийому документів на призначення різних видів соціальних виплат.

Служба зайнятості співпрацює із райдерждадміністрацією для пом’якшення наслідків запланованого вивільнення працівників

Фахівці Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості вживають заходів, спрямованих на пом’якшення процесу вивільнення працівників Костопільської районної державної адміністрації.

08 листопада працівники Костопільської РДА, які підлягають вивільненню, мали змогу пройти анкетування з метою з’ясування їх професійно-кваліфікаційного складу, професійних уподобань, інтересів та компетенцій, бачення своєї подальшої професійної діяльності. Консультації під час анкетування надавали директор районної філії Василь Харченко, провідний фахівець із профорієнтації Наталія Радіон та провідний юрисконсульт Ірина Селепина. Результати анкетування будуть використані фахівцями з рекрутингу та кар’єрними радниками служби зайнятості у розробці стратегії працевлаштування кожного вивільнюваного працівника, планування необхідних заходів соціального супроводу у період пошуку роботи із урахуванням індивідуальних особливостей особи.

Директор районної філії Василь Харченко проінформував присутніх про розроблення спільного плану дій щодо надання послуг особам, які підлягають вивільненню.

Зміцнення співпраці з роботодавцями

Для налагодження ефективної співпраці фахівці Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості систематично відвідують роботодавців.

07 листопада провідний фахівець з питань зайнятості Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ Лариса  Ляховчук  відвідала  ТОВ «Бетпроектбуд» та фізичну особу – підприємця Ігора Баранова.

Товариство, яке спеціалізується  на виробництві бетонних розчинів, створено у травні 2017 року. Підприємство успішно розвивається, створює нові робочі місця та нарощує об’єми наданих послуг замовникам.

У ході  зустрічі Лариса Ляховчук ознайомила із спектром послуг служби зайнятості для роботодавців, серед яких підбір працівників для укомплектування вільних робочих місць, підбір кадрів з числа безробітних для виконання робіт тимчасового характеру, механізми стимулювання роботодавців  у створенні нових робочих місць.

Сектор інфраструктури та промисловості райдержадміністрації інформує

За січень – вересень 2019 року провідними промисловими підприємствами Костопільського  району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 2408,9 млн. грн., що на 2,9 відс. більше рівня відповідного періоду 2018  року. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 7,8  відсотків, це четверта позиція в обласному обсязі. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу  населення склав 33,4 тис. грн. (по області – 23,8 тис.грн.).

Підбір працівників на замовлення ФГ «Родимовка»

До Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ звернувся фермерське господарство «Родимовка» щодо надання допомоги в підборі працівників в зв’язку з створенням робочих місць в галузі сільського господарства. Місця праці  створюються не за юридичною адресою підприємства (Миколаївська область), а в селі Мирне Костопільського району.

З метою задоволення потреб роботодавця Костопільською філією проведений 06 листопада 2019р. міні-ярмарок вакансій в с.Мирне.

Відвідали міні-ярмарок 8 претендентів на роботу, в тому числі 1 особа, яка не зареєстрована у службі зайнятості як безробітна.

Директор філії Василь Харченко надав присутнім інформацію щодо стану ринку праці в районі, наголошуючи на можливості працевлаштування за місцем проживання, адже з 96 зареєстрованих суб’єктів господарювання, що зареєстровані на території села Мирне та прилеглих сіл Тихе та Данчиміст, 80 відсотків не здійснюють господарську діяльність або здійснюють її без використання найманої праці.

З вакансіями підприємства ознайомив присутніх представник ФГ «Родимовка» Сергій Бас. Він надав детальну інформацію щодо характеристик вакантних посад, умов працевлаштування та оплати праці. Загалом підприємство планує створити до кінця року 8 нових робочих місць.

В ході заходу   начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ірина Степура ознайомила присутніх з актуальними вакансіями у Костопільському районі та за його межами.

Учасники міні-ярмарки, яких зацікавила пропозиція ФГ «Родимовка», пройшли індивідуальну співбесіду із представником роботодавця.