ПРОТОКОЛ № 92

Завантажити (PDF, 11.31MB)

ПРОТОКОЛ  № 92

засідання оперативної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району

 

”31” липня 2020 року                                                             м. Костопіль

Головував:  КОВАЛЬ Олександр – голова райдержадміністрації, голова комісії з питань ТЕБ і НС Костопільського району.

Присутні:  Члени районної комісії (за окремим списком).      

Запрошені:  За списком підрозділу, що готував питання.

 

І. Про продовження на території Костопільського району карантинних заходів щодо запобіганню поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.

(Інформація: НИСЕВИЧ Ірина, ТОВАРНИЦЬКИЙ Роман, НАУМЕЦЬ Наталія)

 

З метою запобігання поширенню на території Костопільського району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, на виконання обласного протоколу позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Рівненської області № 46 від 29.07.2020 комісія вирішила:

 1. Продовжити карантин на території Костопільського району до 31 серпня 2020 року.
 2. Зважати, що:

2.1.  За результатом оцінки епідемічних показників рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначається рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (далі – рівень епідемічної небезпеки): “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”.

2.2.  Рівень епідемічної небезпеки може встановлюватися/змінюватися для всієї території області або території окремих районів, міст обласного значення.

2.3.  Таке рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua).

2.4. Якщо для Рівненської області відсутнє рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення рівня епідемічної небезпеки, застосовуються протиепідемічні заходи, передбачені для “зеленого” рівня епідемічної небезпеки.

2.5. В районі, місті обласного значення, щодо якого відсутнє рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення рівня епідемічної небезпеки, застосовуються протиепідемічні заходи, передбачені для території Рівненської області.

 1. На території Костопільського району на період дії карантину забороняється:

1) перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

2) перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;

3) самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.

 1. У разі встановлення для всієї території Рівненської області або території окремих районів, міст обласного значення рівня епідемічної небезпеки – “зелений”, на відповідній території:

4.1. Забороняється:

1) проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі. Організатор заходу є відповідальним за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням учасників стоячи;

2) здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.

4.2. Дозволяється проведення спортивних заходів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту, видів спорту осіб з інвалідністю та спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учасників.

 1. У разі встановлення для всієї території Рівненської області або території окремих районів, міст обласного значення рівня епідемічної небезпеки – “жовтий”, на відповідній території:

5.1. Діють заборони та дозволи встановлені для рівня епідемічної небезпеки – “зелений”.

5.2. Додатково забороняється відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово).

 1. У разі встановлення для всієї території Рівненської області або території окремих районів, міст обласного значення рівня епідемічної небезпеки – “помаранчевий”, на відповідній території:

6.1. Діють заборони та дозволи встановлені для рівня епідемічної небезпеки – “жовтий”.

6.2. Додатково забороняється:

1) проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше ніж 100 осіб та більше однієї особи на 20 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід;

2) діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів;

3) роботу після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

4) відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти;

5)   проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім:

надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;

надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я;

6) діяльність спортивних залів, фітнес-центрів;

7) приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

У разі встановлення помаранчевого рівня епідемічної небезпеки під час оздоровчої зміни в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку робота такого закладу триває до кінця зазначеної зміни з дотриманням протиепідемічних заходів;

8) оздоровлення та відпочинок дітей за межами зазначеної території.

 1. У разі встановлення для всієї території Рівненської області або території окремих районів, міст обласного значення рівня епідемічної небезпеки – “червоний”, на відповідній території:

7.1.  Діють заборони та дозволи встановлені для рівня епідемічної небезпеки – “помаранчевий”.

7.2.  Додатково забороняється:

1)   регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, крім перевезення:

легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування осіб віком до 14 років;

службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції;

2)   відвідування закладів освіти здобувачами освіти;

3)   приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом;

провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;

торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень;

4) відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.

 1. У разі встановлення для всієї території Рівненської області або території окремих районів, міст обласного значення рівня епідемічної небезпеки – “помаранчевий” та “червоний”, рішеннями обласної та місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на відповідній території можуть встановлюватися додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи.
 2. Костопільському міжрайонному відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України», головному лікарю КНП «Костопільська ЦРЛ» Костопільської районної ради, комунальному некомерційному підприємству “Центр первинної медичної допомоги” Костопільської районної ради Рівненської області відповідно до компетенції, щоденно до 10.00 подавати до районного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації показники поширення захворювання COVID-19 (завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я області, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, середню кількість тестувань методом ПЛР та ІФА, коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19, показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19).
 3. Структурним підрозділам райдержадміністрації, Костопільському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області, Костопільському відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області, виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам, відповідно до повноважень, забезпечити дотримання протиепідемічних заходів під час масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів у разі їх проведення у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 та рішень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій стосовно рівня епідемічної ситуації в області та окремих її територій, з урахуванням додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, встановлених рішеннями обласної та місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
 4. Комунальному некомерційному підприємству “Центр первинної медичної допомоги” Костопільської районної ради Рівненської області спільно з Костопільським міжрайонним відділом ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» організувати та забезпечити:

11.1. Подання до Костопільського відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області, виконавчих комітетів міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам списків осіб, що підлягають самоізоляції, із зазначенням місця самоізоляції та орієнтовних її термінів, а саме:

1) осіб, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування;

2) осіб з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом COVID-19 в легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації.

Термін:         щодня, на період карантину

11.2. Інформування осіб, що підлягають самоізоляції, стосовно можливості використання електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного вебпорталу електронних послуг для моніторингу.

Термін:         постійно, на період карантину

 1. Костопільському міжрайонному відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України», Костопільському відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області, виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам забезпечити поточний контроль за перебуванням в місці самоізоляції особи, яка не авторизована в електронному сервісі “Дій вдома” Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Термін:         постійно, на період карантину

 1. Рекомендувати органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності забезпечити:

на період дії карантину з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування за можливості гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу;

встановлення відстані у прикасовій та касовій зонах закладу торгівлі між особами (за винятком покупця і продавця) не менше ніж 1,5 метра та/або наявність між ними відповідних захисних екранів;

дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщень.

 1. Виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам опрацювати разом з суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час.

Зокрема, встановити початок роботи о 10-й годині або більш пізній час для суб’єктів господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:

оптова та роздрібна торгівля;

ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;

поштова та кур’єрська діяльність;

тимчасове розміщення та організація харчування;

страхова діяльність;

освіта;

надання соціальної допомоги;

мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

 1. Відділу з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації, відділу регіонального розвитку та природних ресурсів райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам опрацювати разом з суб’єктами господарювання питання щодо можливості запровадження на період дії карантину графіків роботи підприємств, установ, організацій, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи залежно від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг.
 2. Відділу з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам розробити (скорегувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій для забезпечення створення можливості переміщення працівників на роботу/з роботи.
 3. Установити початок робочого часу в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування о 8-й годині та в органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України о 10-й годині.
 4. Лікувально-профілактичним закладам первинної ланки Костопільського району, управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, районному територіальному центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Костопільської районної ради Рівненської області, відділу регіонального розвитку та природних ресурсів райдержадміністрації, відділу з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам, відповідно до компетенції:

18.1. Забезпечити готовність визначених або, при потребі, облаштування додаткових спеціалізованих закладів для організації обсервації, харчування, транспортування до них осіб, що потребують обсервації, медичне спостереження за ними.

18.2. Вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

 1. Відділу з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації, Костопільському відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області, Костопільському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області, виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам в межах повноважень:

19.1.  Посилити контроль за виконанням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 та рішень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій стосовно рівня епідемічної ситуації в області та окремих її територій, у частині здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні.

19.2.  Забезпечити додержання санітарних та протиепідемічних заходів на час дії карантину при здійсненні пасажирських перевезень автомобільним, залізничним транспортом у відповідності до вимог постанов головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року № 23 (щодо організації протиепідемічних заходів під час надання послуг з перевезення пасажирів) та від 30 травня 2020 року № 31 (щодо організації протиепідемічних заходів під час надання послуг з перевезення пасажирів залізничним транспортом).

 1. Костопільському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області, відділу з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації, відділу регіонального розвитку та природних ресурсів райдержадміністрації, Костопільському відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області, Костопільському районному сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області, виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам в межах повноважень, посилити контроль за:

20.1. Дотриманням населенням протиепідемічних заходів на період карантину в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті.

20.2. Додержанням санітарних та протиепідемічних заходів на час дії карантину суб’єктами господарювання, у тому числі розважальними закладами (нічними клубами), закладами, які надають послуги громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), закладами, що надають послуги з розміщення, у спортивних залах та фітнес-центрах тощо.

20.3. Проведенням дезінфекційних заходів в організаціях, установах та підприємствах, житлових, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах, щоденної дезінфекції прибудинкових та інших територій населених пунктів.

20.4. Проведенням протиепідемічних заходів під час масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів.

 1. Головному спеціалісту з питань інформаційного забезпечення та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам, забезпечити висвітлення рішення обласної та районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 для всієї території Костопільського району на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації.

Термін:     негайно при встановленні/зміні рівня епідемічної небезпеки для району

 1. Заходи та завдання, визначені цим протоколом, застосовуються з 01 серпня 2020 року.

 

 1. Контроль за виконанням рішення комісії покласти на районний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

ІІ. Про виникнення ситуації на території Костопільського району  внаслідок гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

(Доповідь: НИСЕВИЧ Ірина)

За даними Костопільського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» в тридцяти двох жителів Костопільського району, а саме: в сімнадцяти осіб з м. Костопіль, у семи осіб Деражненської об’єднаної територіальної громади (с.Постійне), у семи осіб Головинської об’єднаної територіальної громади (с.Ставок – 3 чол, с.Корчин – 2 чол., с.Базальтове, с.Злазне) та в однієї особи Малолюбашанської об’єднаної територіальної громади (с.Мала Любаша)  підтверджено захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, які знаходяться на самоізоляції за місцем проживання та на стаціонарному лікуванні.

З урахуванням інформації та за результатами обговорення питання порядку денного Комісія вирішила:

 

 1. Костопільському міжрайонному відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України», Комунальному некомерційному підприємству “Центр первинної медичної допомоги” Костопільської районної ради Рівненської області, Костопільській міській раді, Головинській, Деражненській та Малолюбашанській об’єднаним територіальним громадам:

1.1. визначити коло осіб, з якими контактували особи із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2;

1.2. зобов’язати встановлених осіб перебувати в самоізоляції протягом 14 днів;

1.3. інформувати населення про визначення меж територій карантину, а також впровадження профілактичних, протиепідемічних та інших заходів.

 

 1. Головному лікарю КНП «Костопільська ЦРЛ» Костопільської районної ради:

2.1. посилити обмежувальні  протиепідемічні заходи у закладі;

2.2. забезпечити надання стаціонарної медичної допомоги вахтовим методом пацієнтам з коронавірусною інфекцією  COVID-19;

2.3 організувати проживання та харчування медичних працівників, які надають стаціонарну допомогу хворим з коронавірусною інфекцією  COVID-19, на базі КНП “Костопільська ЦРЛ”Костопільської районної ради (за потреби);

2.4. провести детальний інструктаж медичного персоналу, які будуть  працювати в умовах повної ізоляції, стосовно необхідності постійного  неухильного дотримання всіх вимог карантину для запобігання  потраплянню і поширенню коронавірусної інфекції в закладі;

2.5. забезпечити проведення дезінфекційних заходів у житлових, санітарно – побутових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах, щоденної дезінфекції території закладу.

2.6. забезпечити медичний персонал засобами індивідуальними захисту відповідно до потреби.

 

 1. Костопільському міжрайонному відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» провести дезінфекцію приміщень, де перебували хворі.

 

 1. Костопільському відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області здійснювати оповіщення населення через автомобільну систему гучномовного пристрою у населених пунктах району, у тому числі де виявлене захворювання на коронавірусну інфекцію, щодо дотримання вимог карантину.

 1. В період 7 днів на території району:

5.1. припинити функціонування автостанції Костопіль та місць посадки і висадки пасажирів;

5.2. заїзд на територію автостанції Костопіль автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському та реалізацію власником автостанції квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення.

 

6. Виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам рекомендувати посилити контроль за дотриманням виконання п. 1 протоколу № 91  засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району від 30 липня 2020 року та вжити жорстких карантинних заходів на ринках району.

 1. Костопільському відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області, Костопільському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області, виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам посилити контроль за виконанням карантинних заходів на території району визначених протоколомзасідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району № 91 від 30 липня 2020 року.

 1. Лікувально-профілактичним закладам первинної ланки Костопільського району:

8.1. посилити моніторинг епідемічної ситуації на території  Костопільського району;

8.2. провести в телефонному режимі опитування населення прилеглої до місця проживання хворих осіб території щодо стану їх здоров’я;

8.3. посилити нагляд за контактними особами з якими контактували особи із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

 

 1. Костопільському міжрайонному відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України», Костопільському відділуполіціїГУ НП України у Рівненській області, Костопільському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області перевірити режим виконання відповідних ізоляційних заходів громадянами.

 1. Костопільському районному сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області інформувати населення з питань протидії коронавірусу, через засоби масової інформації, інтернет ресурси та соціальні мережі.

 

 1. Деражненській об’єднаній територіальній громаді та Головинській об’єднаній територіальній громаді продовжити роботу з визначення осіб, які працюють на підприємстві ТОВ «ОДЕК» Україна та доїжджають до місця роботи спеціальними маршрутними перевезеннями, а також вжити заходи щодо посилення запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 на підвідомчій території.

 

 1. Службі у справах дітей райдержадміністрації тримати на контролі стан забезпечення прав хворих дітей на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 та дітей, які контактували з особами із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

 

 1. Костопільській міській раді, Малолюбашанській, Головинській, Пісківській об’єднаним територіальним громадам, Підлужненській, Малостидинській сільським радам забезпечити довезення осіб, які проживають на підвідомчій території та потребують гемодіалізу до комунального підприємства «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради, список осіб додається.

 1. Відділу культури, молоді і спорту Костопільської райдержадміністрації спільно із Костопільським відділом поліції ГУ НП України у Рівненській області з виїздом на місце провести роз’яснювальну роботу з релігійними установами різних конфесій стосовно проведення релігійних богослужінь та інших релігійних заходів, в тому числі водного хрещення з дотриманням карантинних заходів, передбачених протоколом засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району № 91 від 30.07.2020.

15. Інформацію про виконання протокольного рішення засідання оперативної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району надати до 15.00 год. 07.08.2020 на ел. адресу: nskost@ukr.net.

 1. Контроль за виконанням рішення залишити за комісією.

 

 

Голова комісії з питань ТЕБ і НС району,

голова райдержадміністрації                                                 Олександр КОВАЛЬ

Протокол вела:                                                                        Олена ВДОВИЧЕНКО

ПРОТОКОЛ № 91

Завантажити (PDF, 4.37MB)

ПРОТОКОЛ  № 91

засідання оперативної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району

 

«30» липня 2020 року                                                             м. Костопіль

 

Головував:  КОВАЛЬ Олександр – голова райдержадміністрації, голова комісії з питань ТЕБ і НС Костопільського району.

Присутні:  Члени районної комісії (за окремим списком).      

Запрошені:  За списком підрозділу, що готував питання.

 

І Про посилення карантинних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, на території району.

(Доповідь: НИСЕВИЧ Ірина, НАУМЕЦЬ Наталія, ВЄТРОВ Сергій)

 

За інформацією ДУ “Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України” у Рівненській області окремі ознаки значного поширення COVID-19 перевищують граничні значення та станом на 08:00 29.07.2020 становлять:

завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я області, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 становить 41,1 відсотків (при нормі – не більше як 50 відсотків);

середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить 104,24 на 100 тис. населення (при нормі – не більше за 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів);

коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 – 13,74 відсотків (при нормі – не більше за 11 відсотків);

показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 –
26,26 відсоток (при нормі – не більше як 10 відсотків).

Впродовж останніх 7 днів найвища кількість хворих зареєстрована у Костопільському районі – 124 хворих, що склало 193,9 випадків на 100 тис. населення.

З метою запобігання поширенню на території Костопільського району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами), з урахуванням епідемічної ситуації в області та подання ДУ “Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України” від 28.07.2020 № 04-17/1952, обласного протоколу позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Рівненської області № 45 від 29 липня 2020 року, Комісія вирішила:

 

 1. Костопільській міській раді, виконавчим комітетам сільських рад, об’єднаним територіальним громадам, відділу культури, молоді і спорту райдержадміністрації, відділу освіти райдержадміністрації, відділу з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації, відділу регіонального розвитку та природних ресурсів райдержадміністрації на період 7 днів на території району заборонити:

1.1. проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

1.2. роботу розважальних закладів та діяльність суб’єктів господарської діяльності з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках та діяльності з надання послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

1.3. здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, у приміському, внутрішньорайонному сполученні;

1.4. роботу речових та продуктових ринків, точок продажу іноземних товарів.

 

 1. Костопільському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області, Костопільському відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області, виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам на території району значно посилити контроль за дотриманням карантинних заходів населенням та керівниками установ, організацій та закладів, зокрема, громадського харчування, стоматології, транспорту, ринків, перукарень, косметичних кабінетів.

 

 1. Головному спеціалісту з питань інформаційного забезпечення та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам активізувати роботу ЗМІ з попередження COVID-19 серед населення з урахуванням різкого росту коронавірусної інфекції, нагальної необхідності застосування масок (респіраторів) у всіх громадських місцях, тяжкості клінічного перебігу (тривогу, задуху) та відносно високої летальності хвороби.

 

 1. Контроль за виконанням рішення залишити за комісією.

 

 

ІІ. Про виникнення ситуації на території Костопільського району  внаслідок гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

(Доповідь: НИСЕВИЧ Ірина)

 

За даними Костопільського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» у шести жителів Костопільського району, а саме: у чотирьох осіб м.Костопіль, в двох осіб Головинської об’єднаної територіальної громади (с. Ставок, с. Звіздівка) підтверджено захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, які знаходяться на самоізоляції за місцем проживання та на стаціонарному лікуванні.

З урахуванням інформації та за результатами обговорення питання порядку денного Комісія вирішила:

 

 1. Костопільському міжрайонному відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України», Костопільській міській раді, Головинській об’єднаній територіальній громаді:

1.1. визначити коло осіб, з якими контактували особи із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2;

1.2. зобов’язати встановлених осіб перебувати в самоізоляції протягом 14 днів;

1.3. інформувати населення про визначення меж територій карантину, а також впровадження профілактичних, протиепідемічних та інших заходів.

 

 1. Головному лікарю КНП «Костопільська ЦРЛ» Костопільської районної ради:

2.1. посилити обмежувальні  протиепідемічні заходи у закладі;

2.2. забезпечити надання стаціонарної медичної допомоги вахтовим методом пацієнтам з коронавірусною інфекцією  COVID-19;

2.3 організувати проживання та харчування медичних працівників, які надають стаціонарну допомогу хворим з коронавірусною інфекцією  COVID-19, на базі КНП «Костопільська ЦРЛ» Костопільської районної ради (за потреби);

2.4. провести детальний інструктаж медичного персоналу, які будуть  працювати в умовах повної ізоляції, стосовно необхідності постійного  неухильного дотримання всіх вимог карантину для запобігання  потраплянню і поширенню коронавірусної інфекції в закладі;

2.5. забезпечити проведення дезінфекційних заходів у житлових, санітарно – побутових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах, щоденної дезінфекції території закладу.

2.6. забезпечити медичний персонал засобами індивідуальними захисту відповідно до потреби.

 

 1. Костопільському міжрайонному відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» провести дезінфекцію приміщень, де перебували хворі.

 

 1. Костопільському відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області здійснювати оповіщення населення через автомобільну систему гучномовного пристрою у населених пунктах району, у тому числі де виявлене захворювання на коронавірусну інфекцію, щодо дотримання вимог карантину.

 

5. Виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам рекомендувати посилити контроль за дотриманням виконання п. 4 протоколу № 38 (зі змінами (розділ І пункт 4 протоколу № 62 від 23.06.2020)) протоколу засідання оперативної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району від 22 травня 2020 року та вжити жорстких карантинних заходів на ринках району.

 

 1. Лікувально-профілактичним закладам первинної ланки Костопільського району:

6.1. посилити моніторинг епідемічної ситуації на території  Костопільського району;

6.2. провести в телефонному режимі опитування населення прилеглої до місця проживання хворих осіб території щодо стану їх здоров’я;

6.3. посилити нагляд за контактними особами з якими контактували особи із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

 

 1. Костопільському міжрайонному відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України», Костопільському відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області, Костопільському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області перевірити режим виконання відповідних ізоляційних заходів громадянами.

 

 1. Костопільському районному сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області, ДПРЧ-19 ГУ ДСНС України у Рівненській області інформувати населення з питань протидії коронавірусу, через засоби масової інформації, інтернет ресурси та соціальні мережі.

 

 1. Костопільській міській раді:

9.1. посилити проведення дезінфекційних заходів у житлових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах, ліфтів;

9.2. посилити проведення щоденної дезінфекції проїжджої частини доріг, тротуарів, прибудинкових та інших територій.

9.3. посилити проведення громадського контролю за дотриманням карантинних заходів у об’єктах громадського харчування, закладах торгівлі.

 

 1. Деражненській об’єднаній територіальній громаді, Головинській об’єднаній територіальній громаді продовжити роботу з визначення осіб, які працюють на підприємстві ТОВ «ОДЕК» Україна та доїжджають до місця роботи спеціальними маршрутними перевезеннями, а також вжити заходи щодо посилення запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 на підвідомчій території.

 

 1. Службі у справах дітей райдержадміністрації тримати на контролі стан забезпечення прав хворих дітей на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 та дітей, які контактували з особами із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

 

 1. Костопільській міській раді, Малолюбашанській, Головинській, Пісківській об’єднаним територіальним громадам, Підлужненській, Малостидинській сільським радам забезпечити доїзд осіб, які проживають на підвідомчій території та потребують гемодіалізу до комунального підприємства «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради, список осіб додається.

 

 1. СКСВК «Селянський ліс» розробити та посилити карантинні заходи на території установи з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом. Провести дезінфекцію цехів, приміщень та рекреаційних зон.

 

14. Інформацію про виконання протокольного рішення засідання оперативної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району надати до 15.00 год. 07.08.2020 на ел. адресу: nskost@ukr.net.

 

 1. Контроль за виконанням рішення залишити за комісією.

 

 

 

Голова комісії з питань ТЕБ і НС району,

голова райдержадміністрації                                                 Олександр КОВАЛЬ

 

Протокол вела:                                                                        Олена ВДОВИЧЕНКО

Самозайнятість – запорука свого майбутнього

Сьогодні багатьом мешканцям району доводиться долати складні виклики долі. Проте, для ініціативних людей існуюча ринкова економіка відкриває можливості, особливо якщо ти безробітний, щодо реалізації свого трудового потенціалу через впровадження власної справи. Тому, однією із послуг, що надає служба зайнятості незайнятим громадянам є сприяння в організації підприємницької діяльності шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово.

 Олена Криштопець – в минулому працювала державним реєстратором Центру надання адміністративних послуг. В кінці 2019 року втратила роботу у зв’язку із реорганізацією Костопільської РДА. Враховуючи ситуацію, яка склалась в районі, звернулась до Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості. Отримавши кваліфіковані послуги фахівців філії та оцінивши ситуацію на ринку праці, вирішила продовжити роботу з надання юридичних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. За рішенням комісії Костопільської районної філії з питань здійснення одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності було прийнято позитивне рішення щодо виплати Олені Вікторівні допомоги по безробіттю одноразово.

Взявши в оренду приміщення та придбавши необхідну офісну техніку пані Олена розпочала свою підприємницьку діяльність.

На сьогоднішній день Олена Криштопець успішно та кваліфіковано  надає юридичні послуги з питань підготовки документів для державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, а головне – продовжує справу, яку полюбила за відпрацьовані  роки.

Заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ
Тетяна Ковальчук

Із 1 липня 2020 року виборці мають можливість надіслати до органу ведення Державного реєстру виборців з використанням мережі “Інтернет” такі звернення:

– заяву щодо свого включення до Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) – до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України (для виборців, які проживають на території України) або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України (для виборців, які проживають чи перебувають за межами України) ;
– заяву про внесення змін до своїх ідентифікаційних персональних даних у Реєстрі – до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси (для виборців, які проживають на території України) або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України (для виборців, які проживають чи перебувають за межами України);
– заяву щодо зміни своєї виборчої адреси – до органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою;
– заяву про внесення змін до відомостей про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно – до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси;
– заяву щодо виправлення неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи – до органу ведення Реєстру за виборчою адресою такої особи або до відповідної закордонної дипломатичної установи України, якщо виборча адреса особи знаходиться за межами України;  
– запит щодо змісту своїх персональних даних – до будь-якого органу ведення Реєстру;
– запит щодо прізвищ, власних імен, по батькові, дати народження усіх виборців, внесених до Реєстру за своєю власною виборчою адресою – до будь-якого органу ведення Реєстру.

Виборець для визначення йому органом ведення Державного реєстру виборців виборчої адреси за місцем фактичного проживання може звернутися з відповідною заявою у міжвиборчий період та у перші п’ять днів відповідного виборчого процесу або процесу референдуму – до органу ведення Реєстру, повноваження якого поширюються на територію, до якої відноситься місце фактичного проживання виборця. 

У разі якщо виборчі процеси виборів, які відбуваються на відповідній території в один день, розпочинаються неодночасно, заява може бути подана не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу, який розпочинається пізніше.

Виборець, якому за його мотивованою заявою органом ведення Реєстру буде визначено іншу виборчу адресу, ніж адреса, за якою зареєстровано його місце проживання, може звернутися до органу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни його виборчої адреси.
Звернення в електронній формі можуть бути надіслані виборцем із використанням мережі “Інтернет” за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги” (кваліфікований електронний підпис).

Звернення в електронній формі створюються шляхом заповнення виборцем форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Звернення, надіслані з використанням мережі “Інтернет”, повинні містити адресу електронної пошти заявника. 

“Про Державний реєстр виборців”

ЦВК своєю постановою затвердила Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”.

ПОСТАНОВА НАБРАЛА ЧИННОСТІ З 1 ЛИПНЯ 2020 РОКУ.

Затверджений Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси.

Цей Порядок робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання. Він спрямований на реалізацію виборчих прав як внутрішньо переміщених осіб, так й інших виборців, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації.

Ухваленим Порядком, зокрема, передбачено, що виборець може подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення ДРВ як особисто у паперовій формі , так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет через кабінет виборця на сайті www.drv.gov.ua з використанням кваліфікованого електронного підпису. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить безперешкодно скористатися цією процедурою людям з інвалідністю.

УВАГА. Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу. Окрім того, виборець може звернутися до органу ведення ДРВ з новою заявою не раніше ніж через рік після дати внесення до ДРВ останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

Відтак, після ухвалення цього Порядку розширюються можливості для реалізації виборчих прав громадян. Зокрема, завдяки зазначеній процедурі у найближчих місцевих виборах зможуть взяти участь внутрішньо переміщені особи. Своєю чергою для інших громадян України вона створить можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають.