Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.10.2020

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом січня – вересня 2020 року у районі відбулося 9 засідань тимчасової комісії, на яких було заслухано 114 інформацій підприємців та керівників юридичних осіб щодо перспектив погашення боргів, зокрема:

36 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

78 – щодо заборгованості платників району зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Керівникам підприємств-боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

У районі постійно проводиться моніторинг своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях району (основне коло підприємств) та щоденний моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За статистичними даними станом на 01 вересня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 121,8 тис.грн на філії «Костопільський райавтодор».

За оперативними даними станом на 01 жовтня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Костопільське бюро правової допомоги інформує щодо порядку вирішення земельних спорів

Дуже часто громадян нашої держави стикаються з проблемою вирішення спору,  пов’язаного із земельними правовідносинами.

Відповідно до Земельного кодексу України земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.

Органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, вирішує земельні спори щодо меж земельних ділянок за межами населених пунктів, розташування обмежень у використанні земель та земельних сервітутів.

У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, спір вирішується судом.

Земельні спори розглядаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, та органами місцевого самоврядування на підставі заяви однієї із сторін у тижневий строк з дня подання заяви.

Земельні спори розглядаються за участю зацікавлених сторін, які повинні бути завчасно повідомлені про час і місце розгляду спору. У разі відсутності однієї із сторін при першому вирішенні питання і відсутності офіційної згоди на розгляд питання розгляд спору переноситься. Повторне відкладання розгляду спору може мати місце лише з поважних причин.

Відсутність однієї із сторін без поважних причин при повторному розгляді земельного спору не зупиняє його розгляд і прийняття рішення.

У рішенні органу місцевого самоврядування або центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, визначається порядок його виконання.

Рішення передається сторонам у триденний строк з дня його прийняття.

Сторони, які беруть участь у земельному спорі, мають право знайомитися з матеріалами щодо цього спору, робити з них виписки, брати участь у розгляді земельного спору, подавати документи та інші докази, порушувати клопотання, давати усні і письмові пояснення, заперечувати проти клопотань та доказів іншої сторони, одержувати копію рішення щодо земельного спору, і, у разі незгоди з цим рішенням, оскаржувати його.

Рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, органів місцевого самоврядування вступає в силу з моменту його прийняття. Оскарження зазначених рішень у суді призупиняє їх виконання.

Виконання рішення щодо земельних спорів здійснюється органом, який прийняв це рішення.

Виконання рішення не звільняє порушника від відшкодування збитків або втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва внаслідок порушення земельного законодавства.

Виконання рішення щодо земельних спорів може бути призупинено або його термін може бути продовжений вищестоящим органом або судом.

ОГОЛОШЕННЯ!

10 жовтня в м. Костопіль та с.Яполоть  відбудуться інформаційно-роз’яснювальні зустрічі з виборцями.

Заходи відбудеться у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка належного врядування в місцевих громадах як складової реформи децентралізації».

Під час зустрічей обговорюватимуть питання:

нововведення Виборчого кодексу України у частині місцевих виборів, зокрема, виборчі системи та процедура голосування;

правила ведення агітації;

зв’язок виборців із депутатами після обрання;

повноваження органів місцевого самоврядування, що обиратимуться 25 жовтня поточного року;

новий адміністративно-територіальний устрій та інші.

Заходи проводитимуть кваліфіковані тренери з питань виборів та децентралізації, які попередньо пройшли навчання у Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Запрошуємо всіх охочих взяти участь у заході. Просимо учасників дотримуватись карантинних обмежень.

У м. Костопіль зустріч відбудеться о 13:00 за адресою: вул.1-го Травня, 3, адмінприприміщення міської ради (актова зала – ІV поверх).

У с.Збуж (Яполотська сілька рада) захід відбудеться о 16:00 за адресою: вул.8-го Березня, 5, приміщення сільського клубу.

Контактні дані координатора у Рівненській області від громадської організації «Волинський Інститут Права»: Дмитро Безвербний, 0986987155, in.pravo.lutsk@gmail.com.

 

Презентація Рівненського центру профтехосвіти

7 жовтня  2020 року у Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості проведено презентацію Рівненського центру профтехосвіти Державної служби зайнятості. На захід завітав майстер виробничого навчання Олександрійського навчального відділення Рівненського ЦПТО ДСЗ Ігор Баранець.  Під час заходу учасники, а це чоловіки  із числа безробітних без освіти, та ті, хто тривалий період не може знайти роботу за наявною професією, ознайомились із перевагами навчання в РЦПТО, спектром професій та напрямів підготовки робітників для усіх галузей економіки, у тому числі із можливістю  здобуття професійно-технічної освіти за дуальною та дистанційною формами навчання, обговорили варіанти працевлаштування на ринку праці Костопільщини. Учасники заходу переглянули відеопрезентацію професії «слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» та отримали вичерпні відповіді на питання. Зокрема Ігор Михайлович зазначив, що сучасний ринок праці хоче отримати робітника з високим рівнем професійних компетенцій, і викладачі РЦПТО докладуть максимум зусиль, аби підготувати такого робітника у відповідності до потреб економіки.

Провідний фахівець з профорієнтації Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості

Наталія Радіон

 

Пожежники інформують

06 жовтня 2020 року Костопільські рятувальники провели відпрацювання документів оперативного реагування на об’єкти у яких розміщуватимуться виборчі дільниці.

Основну увагу рятувальники звертали на стан утримання інженерного обладнання, шляхів евакуації, наявності зовнішнього протипожежного водопостачання, наявності автоматичних систем пожежної сигналізації та пожежогасіння виконання заходів пожежної безпеки, наявність первинних засобів пожежогасіння. Разом з тим, у ході відпрацювання документів оперативного реагування проведено інструктажі із керівниками об’єктів, вручено заходи по дотриманню вимог пожежної безпеки на виборчих дільницях та роз’яснено порядок дій на випадок виявлення вибухонебезпечних предметів.

Також було перевірено джерела зовнішнього протипожежного водопостачання, зокрема пожежні гідранти, пожежні водойми які знаходяться поблизу території об’єкту.