До уваги роботодавців-юридичних та фізичних осіб! Bсеукраїнське опитування роботодавців!

На сайті dcz.gov.ua проводиться опитування роботодавців щодо задоволеності наданням послуг державною службою зайнятості (онлайн), що дасть змогу покращити подальшу співпрацю.

Приділіть, будь-ласка, декілька хвилин, щоб пройти анкетування!

Якщо виникли запитання, звертайтесь до відділу взаємодії з роботодавцями Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ або за тел.03657-20865, моб.0979266020

ІНСТРУКЦІЯ про заходи пожежної та техногенної безпеки на виборчий дільниці

Ця інструкція встановлює основні вимоги пожежної та техногенної безпеки для виборчих дільниць.

 1. Відповідальність за забезпечення заходів пожежної та техногенної безпеки, утримання засобів протипожежної автоматики, засобів гасіння пожеж та протипожежного інвентарю покладається на керівників установ, організацій, де розміщується виборча дільниця, а також голів виборчих дільниць (на виборчій дільниці).
 2. Відповідальні особи зобов’язані:
  1. Забезпечувати виконання цієї інструкції обслуговуючим персоналом, членами виборчих комісій;
  1. Розробити та узгодити з місцевими органами ДСНС план евакуації людей у випадок пожежі і провести навчання обслуговуючого персоналу, членів виборчої комісії порядку дій при виникненні пожежі.
  1. Зобов’язати черговий персонал, працівників установи, організації здійснювати контроль за дотриманням вимог пожежної безпеки та за станом установок пожежної сигналізації та пожежогасіння.
 1. Дороги, проїзди, та під’їзди до будівель, джерел протипожежного водопостачання слід утримувати вільними, нічим не захаращувати.
 2. Евакуаційні шляхи і виходи повинні бути завжди вільними. Забороняється забивати, замикати на навісні замки двері евакуаційних виходів, влаштовувати під сходами комори.
 3. Горищні, технічні поверхи та підвали слід утримувати чистими, двері цих приміщень замикати, ключі від них зберігати у визначеному місці, доступному для отримання у будь-який час.
 4. Зварювальні та інші вогневі роботи в будівлях, де розташовані виборчі дільниці, можуть проводитись лише з письмового дозволу керівника установи.
 5. Масові заходи (концерти, спектаклі, відеопоказ та ін.) повинні проводитись тільки у приміщеннях, які мають не менш, як  два евакуаційні виходи.
 6. Електромережа в будівлях та приміщеннях, виборчих дільниць, ілюмінація, а також освітлювальна електромережа кабін для голосування повинні відповідати правилам влаштування електроустановок. Експлуатація тимчасових електропроводок не допускається.
 7. На випадок перерв електропостачання дозволяється застосовувати електричні ліхтарі.
 8. При використанні електромережами забороняється підвищувати електропроводи на цвяхах, встановлювати некалібровані (саморобні) запобіжники, обгортати електричні лампи папером або тканиною, застосовувати для обігріву приміщень електричні прилади з відкритими опалювальними елементами, користуватися електропроводами з пошкодженою ізоляцією.
 9. Виявлені в електромережах пошкодження, які можуть викликати іскріння, коротке замикання, нагрівання електропроводу та ін., повинні негайно усуватися кваліфікованими спеціалістами-електриками.
 10. Черговий по виборчий дільниці, працівники охорони повинні:
 • добре знати свої обов’язки на випадок пожежі;
 • вміти користуватися засобами гасіння пожежі;
 • при заступанні на чергу перевірити наявність засобів пожежогасіння, справність телефонного    зв’язку та установки пожежної сигналізації;
 • проводити огляд протипожежного стану приміщень, опалення, електроосвітлення.

        При виявленні недоліків, вжити заходів до їх усунення, у випадку необхідності, повідомити про це посадовим особам установи, де розташована виборча дільниця.

 1. При виявленні пожежі черговий по виборчий дільниці або сторож установи зобов’язані:
 • негайно повідомити пожежно-рятувальну службу по телефону 101, вказавши точну адресу закладу, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, а також повідомити своє прізвище;
 • вжити заходів по евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;
 • у разі необхідності викликати аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну та ін.)

Костопільський районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області

Рятувальники Костопільщини інформують

Трійця в 2019 році традиційно припадає на п’ятдесятий день після Великодня. Це свято є одним із найважливіших для християн. День Святої Трійці має інші назви – Зелені свята або П’ятидесятниця.

На території Костопільського району розташовано близько п’ятидесяти храмів та церков.

Костопільські рятувальники звертаються до релігійних громад та священнослужителів району з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки у культових спорудах.

Перебуваючи у храмі:

 • пам’ятайте про правила безпеки під час користування відкритим вогнем;
 • будьте пильними, знаходячись поряд із свічниками;
 • слідкуйте за полум’ям власної свічки та свічок оточуючих вас людей;
 • ознайомтесь з планом евакуації та місцем розміщення первинних засобів пожежогасіння на випадок виникнення пожежі;
 • слідкуйте за власними дітьми й не давайте їм бавитися з вогнем.

Встановлюючи свічки та лампадки вдома:

 • ставте їх на нерухому поверхню;
 • подбайте, щоб поряд не було легкозаймистих матеріалів (штор, тюлів, святкових декорацій тощо);
 • не залишайте запалені свічки без нагляду.

У разі виникнення пожежі:

 • уникаючи паніки, почніть евакуацію людей, котрі знаходяться у місці займання;
 • викликайте Службу порятунку за номером 101;
 • спробуйте загасити полум’я первинними засобами пожежогасіння;
 • якщо загорівся Ваш одяг – швидко зніміть його, якщо не вдалося – впадіть і перекочуйтеся, збиваючи полум’я;
 • якщо одяг загорівся на іншій людині – допоможіть зняти його або залити водою;
 • якщо загасити одежу на людині не вдається, поваліть її на землю та намагайтеся загасити вогонь будь-яким способом: залийте водою, притрусіть піском або землею, накиньте цупку тканину і щільно притисніть її до палаючого одягу;
 • голова потерпілого має бути відкритою, аби людина не отруїлася продуктами горіння.

Варто пам’ятати: Людина, одяг на якій горить, знаходячись у стоячому положенні, може спровокувати поширення вогню на обличчя, волосся, а швидкі рухи, особливо біг, підсилюють горіння. При виділенні продуктів горіння та чадного газу можуть бути вражені органи дихання.

Шановні громадяни, пам’ятайте!

Випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає масове незадоволення громадян, алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу.
Нагадуємо Вам, що палити, розводити багаття, застосовувати відкрите полум’я на хлібних масивах та поблизу них, а також біля скирт соломи та сіна заборонено. Туристичні намети не можна ставити ближче 100 метрів від поля. Під час жнив не ходіть по перекритим тимчасовим дорогам та стежкам. Дорослі повинні подбати, щоб діти не бавилися з вогнем поблизу хлібних масивів.
Сурове дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю – обов’язок кожного громадянина.

ДІЇ ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати.
Приступити до гасіння пожежі шляхом збиття полум’я або засипанням полум’я землею. Після гасіння пожежі організувати спостереження спеціально виділеною групою людей до повної ліквідації усіх осередків горіння.
При виникненні пожежі на комбайні необхідно відключити молотарку, при нагоді вивести машину з масиву, заглушити двигун, відключити акумуляторні батареї і почати гасіння. Для цього в першу чергу треба використати вогнегасники, закидати вогонь землею.
Під час гасіння пожежі на зернотоку, складах із зерном треба враховувати, що вода і дим псують зерно. Тому не слід поливати водою зерно в тих місцях складу, яким вогонь безпосередньо не загрожує. Необхідно терміново вимкнути електрострум, зупинити роботу зерноочисних машин і вентиляторів, переключити потокові гази в димову трубку, виключити розвантажувальне обладнання, потім приступити до гасіння вогню. Зерно, яке зберігається в мішках, виносять із приміщення. Насамперед треба збити полум’я, а потім остаточно погасити вогонь розсіяним струменем води.

Рівненщина готується до проведення Всеукраїнського перепису населення у 2020 році

На виконання Законів України «Про державну статистику», «Про Всеукраїнський перепис населення» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 09 квітня 2008 року №581-р «Про проведення у 2020 році Всеукраїнського перепису населення (зі змінами) Головне управління статистики у Рівненській області розпочало виконання комплексу робіт з підготовки до Всеукраїнського перепису населення 2020 року. (більше…)