Рятувальники нагадали населенню про заборону спалювання сухої рослинності

13 вересня  працівники 19 державної пожежно-рятувальної частини Головного Управління ДСНС України у Рівненській області провели обхід житлового сектору Малолюбашанської об’єднаної територіальної громади та нагадали людям про найважливіше: спалювати суху траву категорично заборонено! Окрім шкоди довкіллю, це явище таїть у собі чимало інших небезпек.

Зокрема пояснили, що при спалюванні трави, сміття або гілля поблизу житлових будинків чи господарських споруд полум’я з вогнища може перекинутися на ці будівлі та знищити їх, тим самим, завдавши значних збитків.

Також у ході рейду рятувальники розповіли населенню, що ліквідація пожеж внаслідок загорання сухої рослинності становить чимало труднощів, пов’язаних із швидким поширенням вогню на велику площу. Та пояснили, що для загорання сухої рослинності достатньо недбало кинутого недопалку поблизу або необережного поводження з вогнем, тому рятувальники закликають людей бути уважними поблизу полів, лісосмуг та дотримуватись правил пожежної безпеки, щоб від необережних дій громадян не виникло пожежі.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.09.2019

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом січня – серпня 2019 року у районі відбулося 8 засідань тимчасової комісії, на якому було заслухано 90  інформацій керівників підприємств, зокрема:

32 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

0 – із питання заборгованості по виплаті заробітної плати;
1 – щодо нарахувань середньомісячної заробітної  плати у розмірах нижче законодавчо встановленої;

57 – щодо заборгованості платників району зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

Станом на 01.08.2019 заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Служба зайнятості запроваджує новітні підходи у роботі з учнівською молоддю

Начальник відділу активної підтримки безробітних Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості Світлана Лопушанська, 12 вересня, на методичному об’єднанні заступників директорів шкіл району провела презентацію різнопланових заходів для учнівської молоді, які допоможуть молоді в шкільні роки зорієнтуватися у складному та різноманітному світі професій і знайти свою професію: «Дні відкритих дверей», «Ярмарки кар’єри», профорієнтаційні уроки, бесіди, зустрічі з роботодавцями, індивідуальні професійні консультації із застосуванням психодіагностичного тестування на платформі «Моя професія: консультаційна мережа», тощо.
Проінформувала про запроваджені новітні підходи державної служби зайнятості в площині профорієнтаційної роботи з молоддю, продемонструвавши безкоштовний додаток на платформі Android «Центр професійної орієнтації», який створено з метою допомоги випускникам навчальних закладів у виборі майбутньої професії та 3D-атлас професій майбутнього, який презентує напрямки діяльності представників професій майбутнього з використанням віртуальної реальності.

Працівники освіти відзначили, що така форма роботи дозволяє підвищити доступність та привабливість профорієнтаційних послуг, краще підготувати учнів до усвідомленого вибору професійної діяльності.

Комісія прийняла позитивні рішення по 529 справах із 536

10 вересня в приміщенні управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації відбулося засідання районної комісії з питань призначення всіх видів соціальних допомог, житлових субсидій та пільг під головуванням заступника голови райдержадміністрації Оксани Кіптель.

На розгляд комісії подано було подано 536 справ , в тому числі 520 – по призначенню житлових субсидій; 12  – по призначенню соціальних допомог; 4 –  по внесенню в ЄДАРП (єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків).

За результатами розгляду було призначено 529 справ з них:

515 – по призначенню житлових субсидій;

10 по призначенню соціальних допомог;

4 по внесенню в ЄДАРП (єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків).

Міні – ярмарок вакансій – на службу в поліцію

В приміщенні Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості 10 вересня відбувся міні-ярмарок вакансій з набору працівників до патрульної служби поліції Управління патрульної поліції в Рівненській області.

В ході заходу представники роботодавця старші інспектори з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю УПП В Рівненській області лейтенанти поліції Тетяна Ятчук та Денис Пятак ознайомили шукачів роботи зі специфікою роботи в патрульній поліції, вимогами до кандидата при прийомі на службу в поліцію, умовами та рівнем оплати праці, соціальними гарантіями, якими забезпечуються працівники поліції. Семеро учасник міні ярмарку отримали пропозицію подати заяву на сайті патрульної поліції www.my.patrol.police.gov.ua для подальшого вирішення питання працевлаштування до патрульної поліції міста Рівного. Крім того, під час проведення міні-ярмарку, всі учасники отримали індивідуальні консультації спеціалістів центру зайнятості з питань законодавства.

Поліцейські подякували фахівцям служби зайнятості за сприяння у підборі кваліфікованих кадрів і наголосили про готовність до подальшої співпраці.

заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями  Ігор Мартинюк