Наумець Наталія Іванівна

Завідувач сектору архітектури і містобудування

 

Снітко Катерина Анатоліївна

Головний спеціаліст сектору архітектури і містобудування

 

Положення про сектор

Контакти

Телефон: (03657) 2-17-58

Пошта:

Графік роботи

Понеділок – П’ятниця:

 • 9:00 до 18:00

Субота – Неділя:

 • вихідний

Набрали чинності оновлені норми щодо теплоізоляції (ДБН В.2.6-33:2018)
01 грудня 2018 року офіційно вступили в дію оновлені державні будівельні норми щодо теплоізоляції фасадів: ДБН В.2.6-33:2018 «Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування».
Вказані норми, зокрема, передбачають впровадження європейських вимог до енергомодернізації фасадів.
Норми розповсюджуються на проектування конструкцій зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією житлових, громадських і промислових будівель і споруд при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті (термомодернізації) з урахуванням вимог Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд та ДБН В.1.2-11-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Економія енергії».
Нові ДБН були розроблені Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій на заміну діючих ДБН 2008 року.
 1. ДБН В.1.2-14:2018 Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об’єктів. Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель і споруд
 2. ДБН В.2.1-10:2018 Основи і фундаменти будівель та споруд. Основні положення

01.10.2018 року набрали чинності зміни до низки ДБН та новий ДБН В.2.2-4:2018
01 жовтня 2018 року набрала чинності Зміна №1 ДБН В.2.2-25:2009 Будинки і споруди. Підприємства харчування (заклади ресторанного господарства)Вказана зміна затверджена наказом Мінрегіону України від 14.06.2018 р. №141.
Так, з 01.10.2018 року до ДБН В.2.2-25:2009 внесено наступні зміни:
 1. Пункт 5.1.6 буде вилучено (У житлових будинках допускається розміщувати вбудовані або прибудовані підприємства харчування (заклади РГ) місткістю не більше 50 посадочних місць, з режимом функціонування до 22 години (згідно з вимогами СН 3077 ) та ДБН В.2.2-15 і без оркестрового супроводу, магазини кулінарії без технологічних процесів торговельною площею не більше 150 м2 відповідно до ДБН В.2.2-9, а також кафетерії у складі підприємств торгівлі.)
 2. Пункт 5.2.8 буде викладено в новій редакції: “Будинки, в яких розташовані заклади громадського харчування, допускається розташовувати по червоній лінії, при цьому входи та крильця не мають виходити за межі червоних ліній”.

Також з 01.10.2018 року набрали чинності:

Коригування містобудівної та проектної документації відповідно до ДБН Б.2.2-12:2018
1 вересня 2018 року офіційно вступили в дію нові державні будівельні норми, зокрема, ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», які регулюють питання розроблення всієї містобудівної та проектної документації в Україні.
📌 Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надало офіційне роз’яснення щодо випадків, у яких потрібно або не потрібно коригувати містобудівну та проектну документацію відповідно до нових норм.
«Після вступу в дію нового ДБН щодо містобудування з 1 вересня у багатьох виникли питання щодо необхідності коригування вже існуючої містобудівної і проектної документації. Тому ми надали офіційне роз’яснення, в якому чітко прописали випадки, за яких проектувальники або архітектори мають оновити документацію відповідно до нових норм або можуть її використовувати в існуючому вигляді. Нагадаю, що нові норми є обов’язковими до виконання і будь-які їх порушення є неприпустимими. Адже мова йде, перш за все, про безпеку і комфорт людей, а це найголовніше», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Згідно з роз’ясненнями Мінрегіону, використання містобудівної документації, затвердженої до 1 вересня 2018 року, допускається у частині, що не суперечить нормам нового ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій». При цьому, надання містобудівних умов і обмежень та внесення змін до них має здійснюватися з урахуванням вже нового ДБН Б.2.2-12:2018.
📌 Розроблені і затверджені до 1 вересня 2018 року проекти будівництва коригуванню у зв’язку з прийняттям нового ДБН не підлягають. Винятком є лише випадки, коли іншими новими ДБН передбачається підвищення вимог безпеки, надійності, електро-, вибухо- та пожежобезпечності, енергоефективності або доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Однак цей випадок не стосується об’єктів, будівництво яких здійснюється у строки, визначені проектною документацією. «Ті об’єкти, які пройшли експертизу та були затверджені до 1 вересня, вже можуть отримати дозвіл від ДАБІ і розпочати будівництво проекту згідно зі старим ДБН без коригування відповідно до нового. Крім цього, якщо будівництво об’єкта було призупинено на якомусь етапі, його добудова має здійснюватися за документацією, затвердженою до 1 вересня. Проте якщо у проект вносяться будь-які зміни, вони мають відповідати новому ДБН», — деталізував Лев Парцхаладзе.

Щодо зупинення дія наказу Мінрегіону Про затвердження ДБН Б.2.2-12:2018

Парцхаладзе підкреслив, що незважаючи на опірнові ДБН вступили в силу і діють відповідно до законодавства. «На виконання ухвали Окружного адмінсуду Києва дію наказу Мінрегіону, яким затверджено новий ДБН, було призупинено. Проте це зупинення не має зворотної сили у часі і не може анулювати або якимось чином скасувати набрання чинності ДБН. Ми продовжуємо відстоювати свою правоту у всіх інстанціях. Позови, які були в судах стосовно вступу в дію нового ДБН не що інше, як спланована антикампанія проти впровадження дійсно значимих та очікуваних реформ для галузі, пов’язаних, в першу чергу, з тим, щоб змінити життя людей на краще», — підкреслив заступник Міністра.

Відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради

У залі засідань райдержадміністрації  31 липня 2018 року відбулося  засідання архітектурно-містобудівної ради при секторі архітектури і містобудування райдержадміністрації. 

У засіданні прийняло участь 17 чоловік, з них 9 членів архітектурно-містобудівної ради.

IMG_20180731_110758

Архітектурно-містобудівною радою розглянуто 5 питань:

 1. Розгляд проекту Детального плану території що обмежується вул.Коперніка (від заїзду на територію багатоквартирного будинку по вул.Коперніка, 38 до перехрестя з вул.Бурова та прилеглими до неї територіями в м.Костопіль Рівненської області.

Замовник:  Костопільська міська рада

Розробник: ФОП Назаренко К.Ю. «АрКа»

 1. Розгляд проекту Детального плану території що обмежується вулицею 1 Травня (від перехрестя вулиць Нова та 1Травня до КП «Костопільське будинкоуправління») та прилеглими до неї територіями в м. Костопіль Рівненської області.

Замовник:  Костопільська міська рада

Розробник: ФОП Назаренко К.Ю. «АрКа»

 1. Розгляд проекту Детального плану території господарського двору, який розташований на території Малостидинської сільської ради за межами населених пунктів в Костопільському районі Рівненської області

Замовник:  Костопільська районна державна адміністрація

Розробник: ДП УДНДІПМ ім. Ю.М.Білоконя «Діпромісто» Рівненської філії.

 1. Розгляд проекту Детального плану території обмежену вул.Садова, 30б в с.Злазне Злазненської сільської ради Костопільського район Рівненської області

Замовник:  Злазненська сільська рада

Розробник: ФОП Ковтонюк Олександр Сергійович

 1. Розгляд проекту Детального плану території для будівництва та обслуговування магазину не продовольчих товарів за межами населених пунктів на території Костопільської міської ради Костопільського району Рівненської області.

Замовник:  Костопільська  районна державна адміністрація

Розробник: ФОП Бачунов О.В.

За результатами розгляду і обговорення, шляхом голосування вирішено:

Схвалити вищезазначену містобудівну документацію, при умові виконання зауважень і пропозицій висловлених членами архітектурно-містобудівної ради, рекомендовано замовникам провести громадське слухання детальних планів територій відповідно вимог чинного законодавства.

Матеріали по питанню №1 повернуто на доопрацювання.

Важлива інформація

Костопільська райдержадміністрація докладає всіх зусиль, аби вирішити екологічну проблему міста.

             За зверненням Костопільського деревообробного підприємства ТОВ «Свиспан Лімітед»  сектор архітектури і містобудування райдержадміністрації у найкоротший термін, а саме впродовж 7-ми днів, видав від 14 серпня 2018 року за №30  Містобудівні умови і обмеження для проектування об’єкта будівництва  «Реконструкція існуючого виробництва ТОВ «Свиспан Лімітед» по вул. Степанська, 9 у м. Костопіль, Рівненської області».

            У проекті реконструкції передбачено встановлення на підприємстві фільтру вологої очистки, що ефективно очищатиме повітря та допоможе зменшити задимленість навколо підприємства – втричі, а викиди пилу – удвічі. А також планується впровадити новітні технології з виробництва  ДСП, що значно покращить екологічну ситуацію в нашому місті.

            Зазначимо, що наступний етап вирішення екологічної проблеми залежить не тільки від владних структур, але і від того, наскільки швидко ТОВ «Свиспан Лімітед» виконає свої задекларовані перед владою та громадою зобов’язання з втілення інвестиційного проекту.

            Тільки спільними зусиллями владних структур, дозвільних установ та за підтримки громади міста ми зможемо вирішити наболілу екологічну проблему Костополя. 

 

У липні запрацює механізм будівельної амністії для об’єктів незначного класу наслідків, – Олексій Кудряцев

Вже у липні 2018 року запрацює механізм будівельної амністії для об’єктів незначного класу наслідків. Про це повідомив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев у програмі «Паралелі» на телеканалі «ПравдаТУТ».

«Будівельна амністія розповсюджується виключно на малі об’єкти будівництва, які належать до незначного класу наслідків (СС1), і мають площу не більше ніж 300 м². Це перш за все приватний сектор, який раніше не встиг зареєструвати документи на свої домівки, дачні або садибні будинки, гаражі», – зазначив керівник органу держархбудконтролю.

Сьогодні Закон України № 3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» проголосований Верховної Радою, підписаний Президентом та днями буде публікований. Але перш ніж він запрацює, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства має ухвалити ще деякі постанови та накази, щоб привести нормативно-правову базу у відповідність. На ці процедури знадобиться місяць-два.

«Амністувати нерухомість українці зможуть за дуже простою формою та без зайвих довідок. Головне, щоб збудований об’єкт відповідав цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшов технічну інвентаризацію, тоді органи архбудконтролю в одну дію зареєструють документи про готовність до експлуатації», – додав Олексій Кудрявцев.

Нагадаємо, «будівельна амністія» розповсюджується на індивідуальні житлові, садові та дачні будинки, господарські будівлі й споруди площею до 300 м², які були збудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року без відповідних документів дозвільного характеру. Крім того, узаконити можна будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, які зведені до 12 березня 2011 року та належать до незначного класу наслідків.

Про припинення роботи архітектурно-містобудівної ради

Припинила роботу архітектурно-містобудівна рада при секторі архітектури і містобудування Костопільської райдержадміністрації. Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 13 вересня 2017 року №273 вищезазначену раду скасовано.

Містобудівну документацію, яка згідно чинного законодавства розглядається на засіданнях архітектурно-містобудівної ради подавати в Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської облдержадміністрації за адресою: 33000, м.Рівне,

вул.Кавказька, 5.

Тел.: 695-226.

Реєстр обліку наданих, змінених, скасованих або зупинених містобудівних умов та обмежень