Наумець Наталія Іванівна

Начальник відділу

 

Яковчук Ольга Михайлівна

Заступник начальника відділу

 

Снітко Катерина Анатоліївна

Головний спеціаліст

 

Вдовиченко Олена Леонідівна

Головний спеціаліст

 

Савчук Любов Василівна

Головний спеціаліст

 

Положення про відділ

Контакти

Телефон: (03657) 2-17-58

Пошта:

Графік роботи

Понеділок – П’ятниця:

 • 9:00 до 18:00

Субота – Неділя:

 • вихідний

Порядок денний засідання архітектурно-містобудівної ради, яка відбудеться 30.07.2020

Порядок денний

засідання архітектурно-містобудівної ради при відділі з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлового-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації  30.07.2020 

 1. Розгляд Проекту Детального плану території що обмежується вулицею Марії Заньковецької та прилеглими до неї територіями в м.Костопіль Рівненської області.
 2. Розгляд проекту Детального плану території що обмежується провулком Сарненським та прилеглими до нього територіями в м.Костопіль Костопільського району Рівненської області.
 3. Розгляд проекту Детального плану території для розміщення та експлуатації забійного пункту за межами населених пунктів на території Малолюбашанської сільської ради поблизу с.Данчиміст Костопільського району Рівненської області.
 4. Розгляд проекту Детального плану території що обмежується вул.Проектова,50 та прилеглими до неї територіями в м.Костопіль Рівненської області.
 5. Розгляд проекту для внесення змін у Детальний план території обмеженої вул.Крип’якевича (в районі ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеобленерго») в м.Костопіль Рівненської області.
 6. Розгляд проекту Детального плану території що обмежується вул.Торгова та прилеглими до неї територіями в м.Костопіль Рівненської області.
 7. Розгляд проекту Детального плану території що обмежується вулицями Сарненська та Комунальна і прилеглими до неї територіями в місті Костопіль Рівненської області.
 8. Розгляд проекту Детального плану території що обмежується вул.Єсеніна (від пішохідного містка через меліоративний канал до перехрестя з вул.Л.Українки) та прилеглими до неї територіями в м.Костопіль Рівненської області.
 9. Розгляд проекту для внесення змін до Детального плану території що обмежується вулицями В.Стуса та Б.Хмельницького (територія навколо будинку № 23 по вул.В.Стуса та прилеглі до неї території) в м.Костопіль Рівненської області.

Держенергонагляд новини

Підготовка теплових господарств до опалювального періоду триває: Держенергонаглядом оглянуто понад 9 тис. об’єктів у сфері теплопостачання

З метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання, Держенергонагляд проводить активну роботу щодо оцінки готовності енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2020-2021 років (далі – ОП).

Так, станом на 11 вересня 2020 року, за зверненнями суб’єктів відносин у сфері теплопостачання, територіальними органами Держенергонагляду було оглянуто 686 джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами та 8 652 системи теплоспоживання соціально важливих споживачів теплової енергії (закладів охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти).

За результатами проведених моніторингів з питань технічного стану, організації експлуатації теплових, тепловикористальних установок і мереж та  готовності до ОП виявлено 1 468 порушень вимог діючих норм і правил у сфері теплопостачання. Для прикладу, під час оглядів теплових об’єктів соціально важливих споживачів інспекторами зафіксовано такі порушення:

 • не проводиться промивання та гідравлічне випробування вузлів керування і систем опалення на щільність та міцність;
 • не відновлюється пошкоджене антикорозійне покриття та теплова ізоляція трубопроводів систем теплоспоживання, прокладених у теплових пунктах або неопалювальних підвальних приміщеннях, на горищах;
 • не проводиться промивання грязьовиків, встановлених на вузлах керування;
 • не усуваються витікання теплоносія з систем теплоспоживання через запірну арматуру;
 • не призначено особу, відповідальну за справний стан і безпечну та економічну експлуатацію теплових установок і мереж;
 • не проводиться періодична перевірка знань персоналу вимог Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, виробничих інструкцій;
 • відсутні інструкції з експлуатації системи опалення, з обслуговування теплового пункту і наявного устаткування;
 • відсутні схеми теплових мереж;
 • відсутні принципові схеми теплових пунктів тощо.

Задля усунення порушень, керівникам суб’єктів господарювання надано рекомендації у вигляді довідок з переліком невідкладних заходів, які слід впровадити для належної підготовки енергетичних господарств до ОП. На даний час суб’єкти відносин у сфері теплопостачання усунули близько 600 порушень (42 %).

Крім того, від суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до територіальних органів Держенергонагляду надійшло близько 3 300 звернень щодо участі у комісіях з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП. В результаті проведених оглядів у складі відповідних комісій представниками інспекції підписано 8 287 Актів стану готовності до роботи в ОП по енергетичним об’єктам 3190 суб’єктів господарювання, а саме:

 • джерелам теплової енергії – 438 актів;
 • соціально важливим споживачам теплової енергії (закладів охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти) – 7 849 актів.

Також представники територіальних органів Держенергонагляду увійшли до складу 260 оперативних штабів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з підготовки теплових господарств до роботи в ОП.

«Відповідно до Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду усі планові роботи на устаткуванні джерел теплової енергії, теплових мереж, теплових пунктів, системах опалення, вентиляції та гарячого водопостачання повинні бути закінчені до першого жовтня. Також до цього часу мають бути усунуті всі порушення і дефекти, виявлені в період підготовки до опалювального періоду», – наголошує т.в.о. Голови Держенергонагляду Роман Боднар.

Довідково:

 

Єдиний порядок підготовки теплових господарств до опалювального періоду встановлено Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду. Порядок поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, транспортування теплової енергії та надання послуг з теплопостачання (опалення та ГВП), а також на споживачів теплової енергії незалежно від організаційно-правових форм та форм власності.

Охорона електричних мереж – запорука надійного електропостачання

З метою забезпечення надійності роботи електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання виникненню нещасних випадків від впливу електричного струму, необхідно встановлювати відповідні охоронні зони електричних мереж. Це передбачено Правилами охорони електричних мереж, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 року № 209 (далі – Правила).

У п.5 Правил зазначено, що охоронні зони електричних мереж встановлюються:

 • уздовж повітряних ліній електропередачі (далі – ЛЕП) – у вигляді земельних ділянок та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхильного їх положення на відстань:

– 2 метрів  – для повітряних ліній напругою до 1 кВ;

– 10 метрів – до 20 кВ;

– 15 метрів – 35 кВ;

– 20 метрів – 110 кВ;

– 25 метрів – 150, 220 кВ;

 • за периметром трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв – на відстані 3 метрів від огорожі або споруди;
 • уздовж підземних кабельних ЛЕП – у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, віддаленими по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстань 1 метра;
 • уздовж підземних кабельних ЛЕП до 1 кВ, прокладених у містах під тротуарами – у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами від крайніх кабелів на відстань 0,6 метра у напрямку будинків і споруд та на відстань 1 метра у напрямку проїжджої частини вулиці;
 • уздовж переходів повітряних ЛЕП через водоймища (ріки, водосховища тощо) – у вигляді повітряного простору над поверхнею водоймища, обмеженого вертикальними площинами, віддаленими по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови не відхиленого їх положення на відстань, передбачену для встановлення охоронних зон уздовж повітряних ЛЕП, що проходять по суші.

Наголошуємо, відповідно до п.8 Правил в охоронних зонах ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або призвести до нещасних випадків, зокрема:

 • перебувати стороннім особам на території та у приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, відчиняти двері та люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів і підключення до електричних мереж;
 • будувати житлові, громадські та дачні будинки;
 • влаштовувати будь-які звалища;
 • складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;
 • розпалювати вогнища;
 • розташовувати автозаправні станції або інші сховища паливно-мастильних матеріалів;
 • накидати на струмопровідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;
 • саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;
 • влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
 • запускати спортивні моделі літальних апаратів та повітряних зміїв;
 • здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище;
 • виконувати в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тонн, скидати і зливати їдкі речовини та ті, що спричиняють корозію, а також паливно-мастильні матеріали.

Контроль за виконанням Правил здійснюється енергопостачальною організацією (п. 23 Правил).

Звертаємо увагу на те, що за порушення Правил передбачена адміністративна відповідальність (ст. 93 КУПаП). На порушника накладається штраф у розмірі від 4 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

У разі виявлення порушень Правил, енергопостачальна організація має право припинити або обмежити електропостачання споживачам, які їх порушили. Відновлення електропостачання споживача здійснюється після усунення ним порушень та відшкодування енергопостачальнику заподіяних матеріальних втрат, а також вартості робіт з підключення до електромережі відповідно до укладеного договору.

Наголошуємо, лише неухильне виконання вимог Правил може забезпечити безперебійне електропостачання споживачів, нормальну експлуатацію об’єктів енергетичної інфраструктури та уникнення випадків ураження електричним струмом населення.

Нагадаємо, що Держенергонагляд неодноразово звертався до громадян з проханням не спалювати опале листя, суху траву та побутове сміття. Такі дії не тільки шкодять довкіллю, а й несуть загрозу об’єктам енергетичної інфраструктури, що можуть бути пошкоджені внаслідок умисного підпалу сухостою або сміття.​​​​​​​​​

Із метою належної та своєчасної підготовки джерел теплової енергії, теплових мереж і теплових пунктів до роботи в опалювальному періоді 2020–2021років, а також попередження технологічних порушень на енергетичному обладнанні та мережах під час проходження опалювального періоду Управління Державної інспекції енергетичного нагляду України у Рівненській області (далі-Управління) нагадує про необхідність виконання заходів згідно з вимогами Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду (далі – ППТГ до ОП), затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 № 620/378, а саме:

 • затвердити розпорядчим документом плани організаційно-технічних заходів з підготовки теплових господарств, що знаходяться у власності або господарському віданні (за договором), до роботи в опалювальному періоді з призначенням відповідальних за їх виконання осіб;
 • розробити та затвердити графіки проведення профілактичних робіт, ремонтів і заміни устаткування;
 • забезпечити укладення на наступний опалювальний період договорів на постачання палива, електричної енергії та водопостачання;
 • розробити та затвердити графіки обмеження відпуску тепла та теплоносія у разі обмеження постачання паливно-енергетичних ресурсів, в умовах надзвичайних ситуацій та при ліквідації технологічних порушень в системах теплопостачання;
 • уточнити приєднані теплові навантаження, виконати перерахунок гідравлічного режиму (за необхідності), провести контроль відповідності розмірів встановлених розрахункових лімітних звужувальних пристроїв у споживачів теплової енергії, їх пломбування;
 • забезпечити розробку температурного графіка центрального регулювання відпуску теплової енергії, режимних карт роботи теплового обладнання і мереж;
 • провести ремонтні та профілактичні роботи на теплових, тепловикористальних установках і мережах у необхідних обсягах;
 • провести налагоджувальні роботи з усунення порушень, виявлених у теплових та гідравлічних режимах роботи систем теплопостачання;
 • виконати гідравлічні випробування котлоагрегатів, тепловикористальних установок, теплових мереж, систем опалення та ГВП власних об’єктів на щільність та міцність, провести їх промивку;
 • виконати шурфування теплових мереж або застосувати інші методи контролю їх стану з метою з’ясування ступеню корозійного пошкодження трубопроводів;
 • відновити антикорозійне покриття та теплову ізоляцію на трубопроводах теплових мереж;
 • привести у справний технічний стан обладнання теплових пунктів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики;
 • укомплектувати відповідні підрозділи обслуговувальним персоналом, провести його навчання та перевірку знань, протиаварійні тренування персоналу щодо ліквідації технологічних порушень у системах теплопостачання;
 • укомплектувати робочі місця виробничого персоналу оперативною та технічною документацією;
 • забезпечити накопичення палива відповідно до технологічних потреб;
 • провести перевірку готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період за участю представників Держенергонагляду в установлені терміни згідно вимогами розділу Х ППТГ до ОП.

 Копію розроблених заходів та розпорядчого документa, яким ці заходи вводяться в дію, необхідно надати до Управління у термін до 01.07.2020. Заздалегідь письмово повідомити Управління щодо термінів роботи комісії з визначення стану готовності підпорядкованих теплових господарств до роботи в опалювальний період з наданням розпорядчого документа щодо затвердження складу комісії. Рекомендуємо, у разі потреби, звернутися до Управління щодо залучення державних інспекторів до огляду (оцінки) технічного стану енергетичного устаткування з метою надання рекомендацій щодо визначення оптимальних обсягів ремонтних та профілактичних робіт.

За підсумками проведеної роботи на підприємстві, установі та організації створюється комісія, яка складає акт готовності енергетичного господарства до опалювального сезону. Копія акта після затвердження надається Управлінню до 01 жовтня поточного року.

Про всі випадки порушення енергопостачання, які виникли на Вашому підприємстві, установі  просимо повідомляти до Управління за адресою: 33003, м. Рівне, вул. Ак. Грушевського, 2-а (електронна адреса Rivnenska@sies.gov.ua).

Аварійне розвантаження: для чого і коли застосовується

Для упередження порушення сталої роботи системи розподілу електричної енергії чи недопущення розвитку аварійної ситуації в електроенергетиці застосовується аварійне розвантаження системи розподілу. Таке розвантаження є примусовим зменшенням величини споживаної потужності чи потужності, що виробляється.

У виняткових випадках, визначених Кодексом системи розподілу (далі – КСР), для попередження порушення сталої роботи Об’єднаної енергетичної системи України (далі – ОЕС України) оператор системи розподілу має право застосовувати заходи регулювання споживання електричної енергії з метою вимушеного зменшення величини споживаної електроенергії та потужності.

Зокрема п. 10.5.5 КСР передбачено, що аварійне розвантаження застосовується у разі:

 • перевищення допустимих струмових навантажень елементів системи розподілу згідно з установленими нормами та стандартами або порушення режимів граничних перетоків контрольованих перетинів;
 • порушення балансу виробленої (у тому числі імпортованої) та спожитої (у тому числі експортованої) потужності в ОЕС України або окремих її частинах, що супроводжується зниженням частоти та/або напруги нижче гранично допустимих показників, що призвело до аварійного режиму;
 • на аргументовану вимогу оператора системи передачі (далі – ОСП) згідно з Кодексом системи передачі.

При цьому порядок застосування аварійного розвантаження має забезпечувати мінімізацію наслідків таких заходів для споживачів та недискримінаційне ставлення до всіх Користувачів, на яких впливають ці заходи.

Крім того КСР встановлено, що аварійне розвантаження виконується шляхом:

 • відключення (обмеження) навантаження оперативним персоналом оператора системи розподілу (далі – ОСР);
 • ручного обмеження величини споживання потужності та електричної енергії оперативним персоналом споживача на вимогу ОСП або ОСР;
 • автоматичного відключення навантаження через зниження частоти напруги в енергосистемі.

Аварійне розвантаження може застосовуватися ОСР в обсягах, що не перевищують обґрунтовано необхідні обсяги зниження споживання для врегулювання відповідної аварійної ситуації.

Заходи аварійного розвантаження мають бути розроблені та застосовуватися ОСР відповідно до розробленої ним інструкції, яка має бути погоджена ОСП в установленому Кодексом системи передачі порядку та містити, зокрема:

1) визначення обсягів  аварійного обмеження споживачів  для подолання аварійних режимів  у межах заходів, визначених Планом  захисту ОЕС України;

2) критерії віднесення  споживачів на підставі їх  належності до певної групи  та категорії надійності щодо  застосування до них заходів  примусового обмеження та їх  обсягів;

3) порядок застосування  заходів примусового обмеження  споживання та порядок дій  ОСР при відновленні режимів  роботи ОЕС України у процесі  ліквідації надзвичайної ситуації.

Також п. 10.5.12 КСР зобов’язує ОСР повідомляти споживачів, електропостачальників та органи місцевого самоврядування про застосування заходів аварійного розвантаження не пізніше ніж за 1 годину до початку обмеження (або у разі несподіваної аварійної ситуації – невідкладно після фактичного застосування таких аварійних заходів). Таке інформування здійснюється шляхом розміщення відповідної інформації на власному вебсайті, через кол- центри та за допомогою інших засобів зв’язку із зазначенням причин застосування цих заходів, часу початку та часу закінчення, обсягів розвантаження по системі розподілу ОСР.

Нагадаємо, що раніше Держенергонагляд інформував про перелік випадків припинення розподілу електричної енергії.​​​​​​​

Що робити, якщо згорів електролічильник: рекомендації Держенергонагляду

Якщо ви виявили, що прилад обліку спожитої електроенергії (лічильник) не працює, плавиться або димить, потрібно негайно звернутися до обленерго для його заміни. Такі дії передбачено Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 року № 312.

Пошкоджений лічильник – це ризик відключення електроенергії, некоректні показники лічильника та загроза короткого замикання, що може призвести до пожежі.

Несправність електролічильника може статися з різних причин – заводський брак, ослаблення контактів або просто фізичне зношування. Часто з пошкодженням лічильника в помешканні пропадає електрика. Проте, навіть якщо світло є, важливо врахувати: продовжувати користуватися електрикою з несправним лічильником не можна.

Отже, що потрібно робити, якщо електролічильник видає нехарактерні звуки, димить або горить. Необхідно:

 • негайно відключити подачу електроенергії;
 • повідомити про ситуацію в кол-центр обленерго;
 • дочекатися ремонтну бригаду обленерго. Фахівці демонтують пошкоджений лічильник та виконають всі необхідні технічні заходи, щоб споживач міг продовжувати безпечно користуватися електрикою.

Повідомляємо, ремонт лічильників повинні здійснювати кваліфіковані фахівці. Не намагайтеся самостійно демонтувати або замінити електролічильник, адже цю роботу мають виконувати спеціально навчені працівники. Недотримання правил електробезпеки несе пряму загрозу вашому життю і здоров’ю.

Якщо видимих пошкоджень лічильника немає, але ви помітили, що прилад перестав працювати, зверніться до центру обслуговування клієнтів обленерго з письмовою заявою на його заміну. Протягом п’яти робочих днів обленерго встановить новий пристрій і у разі, якщо електропостачання в будинку порушено – протягом одного дня. Якщо лічильник несправний не з вини споживача – обленерго безкоштовно замінить пристрій на новий.

Споживачі, які навмисно пошкодили лічильник, повинні будуть сплатити ремонт або заміну лічильника. Вартість послуги розраховується індивідуально і залежить від типу лічильника та ступеня пошкодження.

Довідково:

Правилами роздрібного ринку електричної енергії категорично забороняється:

 • порушувати цілісність пломб на лічильниках;
 • пошкоджувати матеріали, на яких встановлені пломби;
 • пошкоджувати гвинти, на яких закріплений пломбувальний матеріал;
 • порушувати цілісність лічильника.

Відповідно до статті 103-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, самовільне використання з корисливою метою електричної енергії без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків (якщо використання приладів обліку обов’язкове), або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, а так само інші порушення правил користування електричною енергією, що не завдало значної шкоди, тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від 30 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Офіційний вебсайт Держенергонагляду: https://sies.gov.ua/

Забезпечення споживачів електроенергією залежить від вчасних розрахунків за комунальні послуги

Для забезпечення стабільного електропостачання та збалансованої роботи енергетичних ринків громадянам необхідно вчасно розраховуватись за отримані комунальні послуги. Адже, незважаючи на пандемію вірусу COVID-19 та запровадження в Україні карантину, виробники та постачальники електроенергії продовжують працювати у штатному режимі та забезпечувати населення електроенергією.

Обов’язок оператора системи розподілу – забезпечити споживачів електропостачанням, а обов’язок споживачів – своєчасно оплатити ці послуги через постачальника електричної енергії. Це передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» і Правилами роботи роздрібного ринку електроенергії. Тож Держенергонагляд закликає споживачів електричної енергії з відповідальністю поставитись до ситуації та виконувати свої зобов’язання – вчасно сплачувати за комунальні послуги задля збереження цілісності енергосистеми України, забезпечення надійного та безперервного постачання електроенергії споживачам.

Нагадаємо, Уряд прийняв рішення про тимчасову заборону нарахування пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг та відключення електроенергії на період дії карантину. У зв’язку з цим, Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних організацій та наголосив на необхідності дотримання вимог законодавства і відповідно до нього не обмежувати та/або не припиняти постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни.

Користуючись цією ситуацією, під час карантину рівень оплати послуг з електропостачання критично погіршився. Слід пам’ятати, що через накопичення боргів оператори системи розподілу й електропостачальні організації не матимуть можливості закуповувати необхідні обсяги електроенергії у виробників, а виробники електричної енергії не зможуть закупити паливо для роботи електростанцій. Також існує висока ймовірність невиконання інвестиційних та ремонтних програм на електричних станціях та мережах. Зі свого боку це може спричинити знеструмлення населених пунктів, оскільки погіршення технічного стану електромереж, автоматичне відключення аварійних ділянок призводить до технічної неможливості розподілу електричної енергії до об’єктів споживачів.

Тому, щоб світло було у кожній оселі споживачі повинні підтримувати стабільність інфраструктури країни в умовах боротьби з поширенням коронавірусу та своєчасно оплачувати рахунки за електроенергію.

Водночас повідомляємо, що в сучасних умовах карантину та режиму надзвичайної ситуації оплатити платіжки за комунальні послуги можна дистанційно. Уся інформація щодо дистанційного обслуговування клієнтів, подання показників лічильників, сплати за комунальні послуги розміщена на офіційних вебсайтах операторів систем розподілу електричної енергії. 

Довідково:

Міністерством цифрової трансформації України спільно із сервісом онлайн-платежів та переказів Portmone.com розроблено освітній серіал «Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома».

В серіалі висвітлено теми оплати комунальних платежів на сайтах комунальних підприємств, за допомогою платіжного сервісу, а також на сайтах банках та мобільних застосунках банків.

Даний серіал доступний за посиланням.

Офіційний вебсайт Держенергонагляду: https://sies.gov.ua/

Спалювати суху рослинність та сміття – заборонено!
Держенергонагляд вкотре звертається до громадян з проханням не спалювати опале листя, суху траву та побутове сміття. Такі дії не тільки шкодять довкіллю, а й несуть загрозу об’єктам енергетичної інфраструктури, що можуть бути пошкоджені внаслідок умисного підпалу сухостою або сміття та можуть призвести до пожежі. 
Як свідчать статистичні дані, основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор. Так, лише 08 квітня 2020 року співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі – ДСНС) зафіксували 541 випадок загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах. Вогонь охопив 703 гектари землі. Всього з початку 2020 року виявлено 15 491 випадків загорянь, що знищило 17 914 гектарів екосистем.
Для прикладу, 06 квітня 2020 року співробітники ДСНС тільки на Кіровоградщині 14 разів ліквідовували пожежі, що виникли внаслідок спалення сухої рослинності та сміття. Випадки зафіксовано у Добровеличківському, Бобринецькому, Знам’янському, Новомиргородському, Кропивницькому, Голованівському, Онуфріївському, Олександрійському, Вільшанському районах та у м. Кропивницький. Загальна площа загорянь склала близько 6 га.
Того ж дня рятувальники Миколаївщини загасили 11 підпалів сухостою в області. Пожежі хвойної підстилки виникли у Лісовому господарстві Прибузького лісництва у Вознесенського районі на площі 400 м кв та у Балабанівському лісовому урочищі м. Миколаєва на площі 20 м кв. Їх спричинив навмисний підпал. Не обійшлось і без випалювання сухої трави, сміття, чагарників та очерету, що стались у Новоодеському, Вітовському, Казанківському, Очаківському, Доманівському районах області та у м. Миколаєві. Площа від пожеж, спровокованих ймовірно необережним поводженням з вогнем та підпалом, склала понад 21 га.​
Нагадуємо! Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян.
Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Таке правопорушення карається штрафом від 5 100 грн до 8 500 грн, обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.
Як повідомлялось раніше​, не можна розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередачі. Від неконтрольованого вогню провід лінії електропередачі може обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом тих, хто знаходиться під ним.
Якщо ви стали свідком пожежі, обов’язково зверніться до правоохоронних органів та ДСНС. 
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків. Закликаємо громадян відповідально ставитись до природи. Бережіть власне життя, здоров’я та довкілля!
Довідково:
За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4 км на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає 2 м, а при сильному вітрові з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.
Офіційний вебсайт Держенергонагляду: https://sies.gov.ua/

До 15 квітня до споживачів мають довести плани-графіки відключення теплопостачання, – Держенергонагляд

Виробники теплової енергії у термін до 15 квітня мають довести до відома споживачів та теплопередавальних організацій плани-графіки відключення джерел теплової енергії для випробувань, ремонту і налагодження котельного обладнання.

Такі вимоги визначено пунктом 2 розділу V Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду (далі – Правила), затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 N 620/378.

Зазначені плани-графіки відключення повинні бути затверджені до 1 квітня 2020 року (пункт 1 розділу V Правил). До цього ж терміну мають бути складені дефектні відомості основного та допоміжного обладнання, відповідним наказом затверджені організаційно технічні заходи з підготовки до опалювального періоду і призначені відповідальні особи за їх виконання (абзац 1 пункту 3 розділу V Правил).

Крім того, для своєчасної підготовки теплових господарств до роботи в наступному опалювальному періоді поточного року власники теплових господарств у термін до 15 квітня мають видати розпорядчі документи (накази, розпорядження тощо) щодо розробки планів організаційно-технічних заходів року (пункт 1 розділу ІV Правил).

Держенергонагляд наголошує, що тільки чітко спланована, технологічно та організаційно забезпечена робота з підготовки енергетичного господарства підприємств, установ та організацій може гарантувати стале функціонування теплоенергетичного сектору в зимовий період.

Офіційний вебсайт Держенергонагляду: https://sies.gov.ua/​​​​​​

Результати перевірки стану готовності Костопільського району до опалювального сезону 2018-2019 років

0-02-01-f91f430be7988d12cf6fb81ae031f76a04f7b70956f77196dd73812da97fec08_706b354a

13 вересня 2018 року заступник начальника управління – начальник відділу енергетики, енергоефективності та економічної діяльності управління енергетики та енергоефективності департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності Рівненської облдержадміністрації – керівник робочої групи Ганна Пахнюк  за участі першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Коваля провела огляд готовності населених пунктів Костопільського району та територіальних громад до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

Підсумовуючи результати огляду готовності до роботи в опалювальний сезон 2018-2019 років, зроблено висновки, що підприємствами житлово-комунального господарства та соціальної сфери, Костопільським міськвиконкомом, сільськими радами, у відповідності з розробленими та затвердженими заходами, проведений значний обсяг робіт із підготовки житлового фонду, закладів освіти та культури, охорони здоров’я, комунальної теплоенергетики, водопровідно-каналізаційного, дорожнього господарства та підприємств енергетичного комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років. Готовність району оцінено в 4,79 бала.

viber image

Бережіть тепло – економте гроші

Методи, що не потребують грошових витрат

 1. Закривайте крани. Не витрачайте марно воду під час чищення зубів або гоління. Не розморожуйте м’ясо чи рибу під струменем — це збереже не тільки воду, а й корисні речовини у продуктах. З відкритого крана витікає від 5 до 10 літрів води на хвилину. Тож ці прості правила дозволять зекономити мінімум 500 літрів на місяць, або понад 6 000 літрів на рік. За нинішніми тарифами економія в середньому складає близько 100 гривень.
 2. Вимикайте пристрої, якими на разі ніхто не користується (телевізори, комп’ютери, аудіоцентри) та світло в кімнатах, де нікого немає. Це дозволить заощадити від 20% до 80% ваших щомісячних витрат на електроенергію.
 3. Слідкуйте, щоб у холодильнику та морозильній камері не було снігу і льоду, а дверцята щільно зачинялися. Морозильні камери втрачають до 60% потужності та ефективності, якщо в них багато льоду. Також не ставте в холодильник гарячу їжу — це призведе до зайвих витрат електроенергії.
 4. Під час готування їжі не відчиняйте електродуховку— це призведе до втрат 20% тепла у ній і, відповідно, до втрат електроенергії.
 5. Правильно розташовуйте прилади на кухні. Наприклад, холодильник має стояти подалі від джерел тепла (плити, нагрівача, бойлера, батареї та прямих сонячних променів).
 6. Не затуляйте меблями, шторами опалювальні прилади та батареї. Відкритий радіатор дозволить підвищити температуру в приміщенні на 1—3ºС.

Методи, що потребують відносно невеликих витрат

 1. Замініть лампочки на енергоефективні. Світлодіодні енергоощадніLED-лампочки дозволять знизити витрати на електроенергію на 30%, навіть з урахуванням їх вартості. LED-лампа коштує близько 135 гривень, час її роботи — 50 000 годин, вартість електроенергії за цей час — 168 гривень. Люмінесцентна лампочка коштує 40 гривень, працює 12 000 годин, за 50 000 годин роботи витрачається електроенергія вартістю 280 гривень. Звичайна лампочка коштує 5 гривень, працює 1000 годин, за 50 000 годин роботи «спалює» електроенергію на 400 гривень.
 2. Встановіть на кухні та у ванній кульовий змішувач. Це дозволить швидко підбирати потрібну температуру, вмикати та вимикати воду одним рухом, тобто не витрачати її дарма. Ціни на такі змішувачі стартують від 200—300 гривень.
 3. Придбайте подвійну раковину для заощадження води — щоб мити посуд в одній частині, а полоскати — в іншій. Вартість — від 1000 грн.
 4. Утепліть вікна звичайною липкою стрічкою та поролоном — це збереже 10—15% тепла в оселі. Матеріали для одного вікна коштуватимуть близько 20 гривень.
 5. Встановіть тепловідбивніекрани за радіаторами. Це дозволить підвищити температуру в кімнаті на 1—3°С. Ціна екрана — близько 50 гривень на одну батарею.

Капітальні способи енергозбереження

 1. Встановіть лічильники на воду і на газ — це забезпечить до 70% економії порівняно зобліком за середніми нормами. Для встановлення лічильників власнику квартири треба: — подати відповідну заяву постачальникові послуги та погасити заборгованість, якщо вона є;
  — обрати компанію, яка виконуватиме монтаж лічильників (це можуть бути і приватні компанії з відповідною ліцензією, і представники постачальника послуги);
  — за рекомендаціями спеціалістів купити лічильники;
  — запросити представників постачальника послуги для пломбування лічильника;
  — укласти договір або зареєструвати відповідні документи про встановлення лічильників у постачальника послуги. Середня ціна встановлення газового лічильника — 1000—1500 грн, двох лічильників, для холодної та гарячої води, — 1500—2000 гривень (з урахуванням вартості приладів).
 2. Енергоефективні склопакети знижують втрати тепла через вікна на 70%. Вартість: одне вікно — від 2000 гривень, балконні двері — від 3000 гривень, балкони — від 5000 гривень.
 3. Лічильник тепла — забезпечує до 60% економії. Він дає змогу прослідкувати, скільки тепла ви отримали, та платити тільки за цю кількість. Затрати на придбання та встановлення лічильників можуть окупитися за один сезон. Але це варіант лише для будинків, спроектованих після 2005 року.
  Приблизний алгоритм встановлення лічильника тепла:
  — власник квартири погашає заборгованість, отримує від постачальника послуги дозвіл на монтаж лічильника і технічні умови для встановлення;
  — обирає компанію з монтажу приладу та за рекомендаціями спеціалістів купує лічильник;
  — після встановлення лічильник необхідно перевірити в присутності власника квартири, виконавця робіт, представників постачальника послуги та балансоутримувача будинку (ЖЕК, ОСББ) і опломбувати. Після цього укласти угоду.
  Вартість встановлення — від 4000 гривень.
 4. Утепліть стіни ззовні, це має зменшити споживання тепла на 25—30%. Вартість послуги — від 10 000 грн.
 5. Замініть батареї. Сучасні батареї дозволять економити до 10%, а спеціальні терморегуляторина них — до 10—20%. Вартість — від 600 гривень за одну батарею та її монтаж.
 6. Замініть газову колонку або бойлер, які відпрацювали 15—20 років — з часом вони втрачають енергоефективність. Ціна: близько 1500 гривень, встановлення — 400—500 гривень.

Енергоефективна техніка

 1. Купуйте енергоощадніпобутові прилади з маркуванням «А» чи «А+». Наприклад, холодильник такого класу споживатиме на 30—50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
 2. Використовуйте посудомийні машини. У середньому посудомийні машини витрачають втричі менше води на миття одного комплекту посуду, аніж звичайне миття такого ж комплекту руками — це економія до 8000 літрів води на рік. Крім того, заощаджується саме гаряча вода, а вона дорожча.
 3. Користуйтеся сучасними приладами для приготування їжі — мультиварками (які дозволяють готувати дві страви одночасно), індукційними плитами — вони працюють швидко та економічно.

Користуйтеся ресурсами ефективно і сплачуйте менше
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=qoAnO3SQP-U
Проекти, які зреалізовано (2016, 2017) та реалізуються (2018) у рамках обласного конкурсу з енергоефективності

У рамках обласного конкурсу з енергоефективності на 2016 рік реалізовувалися проекти:

 • Реконструкція вузла вводу теплової енергії з встановленням вузла обліку та регулювання споживання теплової енергії Малолюбаської ЗОШ І-ІІ ступенів,вул. Центральна,9 ,с.Мала Любаша, Костопільського району.
 • Реконструкція вузла вводу теплової енергії з встановленням вузла обліку та регулювання споживання теплової енергії Постійненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул. Незалежності,10 с.Постійне, Костопільського району.

У рамках обласного конкурсу з енергоефективності на 2017 рік реалізовувалися проекти:

 • «Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням  обліку та регулювання споживання теплової енергії Злазненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вул. Шкільна, 42,  с.Злазне  Костопільського району»
 • «Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням  обліку та регулювання споживання теплової енергії Маломидської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вул. Шевченка, 88, с.Малий Мидськ,  Костопільського району»
 • «Капітальний ремонт  мережі внутрішнього освітлення із застосуванням енергозберігаючих технологій в  Костопільському  навчально-виховному комплексі  «Загальноосвітня  школа  І ступеня – гімназія  ім.  Т. Г. Шевченка» по вул. Грушевського, 11  в  м. Костопіль Рівненської області»). У закладі проведено роботи по демонтажу старих люмінесцентних ламп та  ламп розжарювання, на місці демонтованих встановлено нові сучасні енергозберігаючі світлодіодні світильники вітчизняного виробника ТОВ «Рівне Лед».

      ЗОШ №1: – з вересня по квітень 2016-2017 використано 9718 кВт;

                          – з вересня по квітень 2017-2018 використано 8072 кВт.

Економія становить 1646 кВт і це при тому, що збільшилися години оренди за тиждень з 10 год до 14.5год.

Також у 2017 році енергоефективні ремонти проводилися:

 • утеплення фасаду Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – 1495,0 тис. грн.,

        ЗОШ № 5: – з жовтня по березень 2016-2017 використано 262 Гкал;

       – з жовтня по березень 2017-2018 використано 202 Гкал;

Економія – 60 Гкал

 • утеплення фасаду Звіздівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1446,48 тис. грн.,

Звіздівська ЗОШ:- з жовтня по березень 2016-2017 використано 435 Гкал;

-з жовтня по березень 2017-2018 використано 408 Гкал;

економія – 27 Гкал

 • утеплення фасаду Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – 1465,0 тис. грн.,

ЗОШ № 4:- з жовтня по березень 2016-2017 використано 235 Гкал;

                  – з жовтня по березень 2017-2018 використано 193 Гкал;

економія 41 Гкал

  Проекти з енергоефективності, які реалізуються в 2018 році

  У рамках обласного конкурсу з енергоефективності на 2018 рік реалізується проект «Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням регулювання споживання теплової енергії Будинку школярів та юнацтва Костопільської районної ради Рівненської області, м. Костопіль, вул. Незалежності 9». Загальна вартість впровадження енергозберігаючих заходів становить 89,568 тис. грн., з яких 60% обласні кошти, 40% районні кошти.

Увага!Первоцвіти!

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.

Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини.

Зірвали стеблину з трьома первоцвітами, а це означає, що загинуло 45 – 60 насінин. І як наслідок – відсутність нових рослин. Для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина, необхідно 7 – 8 років. Сам процес проростання насіння тривалий і складний.

Всі вони потребують нашого захисту. Не знищуйте квіти! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс.

Не зривайте, не продавайте й не купуйте перших весняних квітів. Подбайте про збереження унікальної рідної природи!

Промисловість

Промисловість у  січні –вересні 2020 року

У січні – вересні 2020 року провідними промисловими підприємствами  Костопільського району вироблено  та  реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму  2489,2 млн грн, що на  3,3 відсотка або 80,3 млн грн більше до відповідного періоду 2019 року. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 7,5 відсотка, це четверта позиція в обласному обсязі після міст Вараш, Рівне, Рівненського району. Реалізовано промислової продукції у розрахунку на одну особу населення 39105 грн (по області – 28734 грн).

У січні – березні  2020 року провідними промисловими підприємствами Костопільського району реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму 820,5 млн. грн., що на 2,4 відс. (20,1 млн. грн.) менше рівня відповідного періоду 2019  року. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 7,0 відс., це четверта позиція в обласному обсязі після міст Вараш, Рівне, Рівненського району. Обсяг реалізованої  промислової продукції у розрахунку на одну особу  населення склав 12,9 тис. грн. – п”ята  позиція в обласному обсязі (область – 10,1  тис. грн.).

Промисловість 2019 у цифрах

Промисловий потенціал району
Промислові підприємства (основне коло підприємств)
Стан розвитку промисловості

Промисловість у  січні 2020 року

 У січні 2020 році провідними промисловими підприємствами  Костопільського району вироблено  та  реалізовано промислової продукції без ПДВ та акцизу на суму  3213,9 млн. грн. Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції  становить 7,0 відсотки, це четверта позиція в обласному обсязі після міст Рівне, Вараш, Рівненського району. Реалізовано промислової продукції у розрахунку на одну особу населення 4080,3 грн. (по області – 3232,0 грн.).

Промисловість у 2019 році

Промисловість району  представляє 16 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 7,5 відс. промислової продукції області. У 2019 році обсяг виробленої промислової продукції становить 2971,4 млн. грн.  Індекс виробництва промислової продукції до рівня 2018 року склав 94,8 відс., або спад 164,35 млн. грн.

Зростання  обсягів промислового виробництва забезпечено на підприємствах із виробництва харчових продуктів, будматеріалів та скловиробів, постачання теплоенергії. Разом з тим, допущено скорочення обсягів випуску промислової продукції деревообробної промисловості (виробів з деревини).

У загальнорайонному обсязі  всього промислового виробництва 50,66 відс. зосереджено на ТОВ „Свиспан  Лімітед”;  28,13 відс. – на ПрАТ „Костопільський завод скловиробів”; 4,89 відс. – на ТОВ „Українські лісопильні”; 3,93 відс. – на підприємствах торгової марки „Родина”; 3,96 відс. – на ТзОВ „Костопільський фанерний завод”;  3,21 відс. – ПП ”Дизайн”; 1,61 відс. – на  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар”єр”; 1,0 відс.-  на ТзОВ „Ліспромсервіс ЛТД”.

У 2019 році обсяг реалізованої промислової продукції склав 3213,85 млн. грн., що на 46,42 млн. грн. або на 1,4 відс. менше 2018 року.  За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

Упродовж 2019 року ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» інвестував 100,0 млн. грн. у виробничі потужності. Придбано нову сучасну склоформуючу машину, яка дає змогу виготовляти скляну тару  у трикрапельному режимі та придбано інспекційне обладнання, що контролює якість склотари.

У 2019 році на ТОВ «Свиспан Лімітед» продовжувались роботи по реалізації інвестиційного проєкту «Модернізація існуючого виробництва, заміні старої лінії формування та пресування ДСП на нову фірми Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшенні викидів забруднюючих речовин в атмосферу»(2017 – 2019 роки), вартістю 25 млн. євро.

У 2019 році проводилися монтажні роботи  із встановлення  сучасних фільтрів  вологої очистки.

Модернізація виробничих потужностей  на  АТ «Родина» (придбано сучасну кліпсаторну машину в хлібобулочний цех, вартістю 700 тис.грн.) позитивно вплинула  на  збільшення конкурентоздатності підприємства, розширення ринків збуту готової продукції та підвищення її якості. Освоєно 12 нових  видів продукції (хліб-6, цукерки-2, кекси-2, пиріг-2).

На ПрАТ «Івано-Долинський спецкар’єр» продовжено розширення виробничих потужностей, зокрема,  придбано та встановлено в  каменерізальний  цех нове виробниче устаткування на суму 1274 тис.грн. і продовжено роботи по розширенню площ діючих кар’єрів №4 та №2 для видобутку базальту.

На ТОВ «Українські лісопильні» у 2019 році введено в експлуатацію об’єкти ІІ черги реконструкції лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів в об’ємі 300 тис. м³ в рік, а саме, будівлю складу готової продукції (5140,8 м²), споруду навісу складу готової продукції (1467,8 м²), загальною вартістю 13662 тис. грн. та котел    № 2, потужністю 6000 кВт, вартістю 28248 тис. грн.

Також підприємством розпочато роботу із запуску виробництва струганих та зрощених погонажних виробів у деревообробному цеху. Вартість введених в експлуатацію основних засобів – 22878 тис. грн.

Стан розвитку промисловості у 2018 році

Завдяки оновленню основних фондів та технічного переоснащення промислового виробництва в районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 15 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 8,7 відс. промислової продукції області. У   2018 році обсяг виробленої промислової продукції склав 3135,7 млн. грн., що на 848,2 млн. грн. більше 2017 року.  Індекс промислової продукції до 2017 року склав 137,1 відс. (область – 95,3 відс., Україна – 101,1 відс.).  Обсяг реалізованої продукції становить 3260,3 млн. грн., у розрахунку на одну особу – 50,7 тис. грн. (по області – 32,4 тис. грн.).

За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

У 2018 році порівняно з 2017 роком підприємствами району у 3,9 раза збільшено виробництво меблів кухонних, на 12,4 відс. – каменю дробленого (щебеню), на 3,9 відс. – базальту, туфу вулканічного і каменю іншого, необроблених або начорно оброблених чи розпиляних на прямокутні або квадратні блоки та плити, у 2,8 раза – кетчупу і соусів томатних інших, на 13,8 відс. – виробів ковбасних та подібних продуктів з м’яса, на 11,5 відс. – соусів і продуктів для приготування соусів, приправ та прянощів змішаних інших.

Від господарської діяльності профільних промислових підприємств району за 2018 рік надійшло платежів до державного бюджету – 62,1 млн. грн., до місцевого бюджету – 52,4 млн. грн., що складає у загальнорайонному показнику надходжень до бюджетів відповідно 38,4 відс. та 26,6 відс.

Промислові підприємства району постійно працюють над впровадженням та оновленням виробничих потужностей, створенням нових робочих місць. Зокрема, упродовж 2018 року:

– на ПрАТ «Івано-Долинський спецкарׄ’єр» продовжувались роботи по реконструкції каменерізального цеху по переробці каменю базальту і гранітів, загальною вартістю 1,8 млн. грн. (пробний запуск був у листопаді 2018 року). Придбано екскаватор Volvo вартістю 1,5 млн.грн. Завершуються роботи по розширенню площ діючих кар’єрів №4 площею 3,8 га та №2 площею 2,87 га.

– на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» реалізовано інвестиційний проект «Модернізація виробничого устаткування» вартістю 260 млн. грн., що є рекордним показником для підприємства. За ці кошти проведено капітальний (холодний) ремонт ванної печі №1 із збільшенням її потужності до 140 тонн скломаси за добу (+15%), придбано нову дванадцятисекційну склоформуючу машину IS-12-2, проведений поточний ремонт іншого виробничого обладнання. Впродовж року підприємством освоєно 23 нових види продукції.

– на ТОВ Українські лісопильні» продовжувалась робота по реалізації другої черги інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів»  в обсязі 300 тис. куб. метрів.

– на ТОВ «Свиспан – Лімітед» продовжувалась робота з реалізації інвестиційного проекту «Модернізація існуючого виробництва, заміна старої лінії формування та пресування ДСП на нову фірми Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу»(2017 – 2019 роки), вартістю 25 млн. євро.

         – на  АТ «Родина» освоєно 2 нових види хлібобулочних виробів (ріжки з джемом та багет «Колос» та  1- кондитерський (цукерки «Tri di chocolate).

На регіональному рівні визнано переможцями конкурсу «Лідер якості Рівненщини» ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» та ТзОВ «Свиспан Лімітед», що  дозволило підприємствам маркувати свою продукцію логотипом «Лідер якості Рівненщини», розширити рекламу своєї продукції, підвищити інвестиційну привабливість та їхній імідж. Крім того, ТОВ «Свиспан Лімітед» постійно бере участь у всіх виставкових заходах, де представляють колекції нових декорів меблевих плит від Swisspan By Sorbes.

 Промисловість у  2017 році

Завдяки оновленню основних фондів та технічного переоснащення промислового виробництва в районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 14 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 6,9 відс. промислової продукції області. У   2017 році обсяг виробленої промислової продукції склав 2287,5 млн. грн., що на 359,4 млн. грн. більше 2016 року.  Індекс промислової продукції до   2016 року склав 118,6 відс. (область -109,0 відс., Україна – 99,9 відс.). Обсяг реалізованої продукції за січень – грудень 2017 року становить 2377,4 млн.грн., у розрахунку на одну особу – 36,8 тис.грн. (по області – 29,6 тис.грн.).

За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

Позитивну динаміку зростання випуску продукції забезпечили ТОВ „Свиспан Лімітед”, ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»,  ТзОВ «Костопільський фанерний завод», ПП „Дизайн”, АТ „Родина”, ПП «Костопільський маргариновий завод»,  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар’єр”, ТОВ «Сетім», КП „Костопількомуненергія”, ТОВ „Меблева фабрика „Волинь”.

У 2017 році порівняно з 2016 роком підприємствами району в 1,6 раза збільшено виробництво деревини уздовж розпиляної чи розколотої, на 29,1 відс. – каменю декоративного і будівельного обробленого і виробів з нього, на 24,2 відс.  – пляшок зі скла безбарвного, місткістю менше 2,5 л, для напоїв та харчових продуктів, на 1,4 відс.  – меблів для офісів і підприємств торгівлі, в 1,6 раза – маргарину і жирів харчових подібних, на 11,5 відс.– виробів ковбасних, на 2,3 відс. – соусів і продуктів для приготування соусів, приправ та прянощів змішаних інших. Разом з тим зменшено на 14,2 відс. – каменю дробленого (щебеню), який використовується як наповнювач бетону, для дорожнього покриття, на 7,5 відс. – виробів зі скла лабораторного, гігієнічного чи фармацевтичного призначення, на 1,2 відс. – фанери клеєної, на 17,6 відс. – кетчупу і соусів томатних інших, на 4,8 відс. – гірчиці готової, на 14,відс. – кормів готових для тварин.

Від господарської діяльності профільних промислових підприємств району за 2017 рік надійшло платежів до державного бюджету – 33,5 млн. грн., до місцевого бюджету – 31,6 млн. грн., що складає у загальнорайонному показнику надходжень до бюджетів відповідно 33,3 відс. та 21,9 відс.

Промислові підприємства району постійно працюють над впровадженням та оновленням виробничих потужностей, створенням нових робочих місць. Зокрема, упродовж 2017 року:

– На ТОВ «Українські лісопильні» завершено роботи по реалізації інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів»  в обсязі 300 тис. куб. метрів у рік, відкриття підприємства відбулося 21 грудня 2017 року. Передбачається створення на підприємстві 150 нових робочих місць, наразі вже працевлаштовано 116 осіб.

– На ПрАТ «Івано-Долинський спецкар’єр» проводились будівельні роботи по розширенню будівлі каменерізного цеху  та монтажні роботи по встановленню придбаного каменеобробного устаткування. Продовжено роботу по розширенню діючих кар’єрів №2 та №4.

– На ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» капітальні інвестиції підприємства спрямовані  на придбання допоміжного обладнання для оптимізації виробничих процесів та автомату контролю для покращення процесу контролю за якістю склотари.

– На  АТ «Родина» придбано та встановлено дороговартісні пакувальні машини. Проведено зміну смаків начинки вафлі  та дизайну упаковок кондитерських виробів, які експортуються. Вдосконалені печі  з запровадженням енергозберігаючих технологій по випічці хлібобулочних виробів. Освоєно 3 нових види продукції .

– На Костопільській філії ДП «Укрветсанзавод» проведено роботи  з  реконструкції підприємства шляхом встановлення біофільтрів максимальної потужності з метою зменшення викидів забруднюючих речовин .

– На ВАТ «Берестовецький спецкар’єр» проведено реконструкцію дробильно-сортувального цеху.

– На ТОВ «Свиспан Лімітед» розпочато впровадження першого етапу модернізації виробництва шляхом заміни частини морально застарілих сушарок та лінії пресування на нове екологічно-ефективне обладнання;

– НА ПП «Костопільський маргариновий завод»  покращено якість продукції, освоєно 2 нових види.

Частка району у обласному обсязі реалізованої продукції

за січень-грудень 2017 року

реал

Обсяг реалізованої промислової продукції у  2017 році становить 2377,4  млн. грн., у розрахунку на одну особу населення – 36,8 тис. грн. (по області – 29,6 тис.грн.). Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції – 6,9 відсотка. Це четверта позиція в обласному обсязі.

Структура реалізованої промислової продукції району за видами діяльності у січні-листопаді 2017 року

Безымянный

Структура обсягів реалізованої промислової продукції: деревообробна промисловість – 64,4 відс., виробництво скловиробів – 26,3 відс., харчова промисловість – 4,5 відс., добувна промисловість і розроблення кар’єрів – 1,8 відс.,  виробництво тепла – 2,5 відс., інші – 0,5 відс.

У промисловій галузі району за 2017 рік досягнуто вагомих успіхів

Виробництво

У 2017 році провідними промисловими підприємствами району вироблено продукції в діючих цінах на суму 2287,5 млн. грн., що на 359,4 млн. грн. більше 2016 року. Індекс промислової продукції до 2016 року становить 118,6 відсотка. Наростили обсяг випуску продукції ТОВ «Свиспан Лімітед», ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»,  ТзОВ «Костопільський фанерний завод», ПП „Дизайн”, АТ „Родина”, ПП «Костопільський маргариновий завод»,  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар’єр”, ТОВ «Меблева фабрика Волинь».

Інформаційні матеріали з промисловості

Свиспан Лімітед – “Виробник найкращих плитних матеріалів для кращих меблів України”

У рамках конкурсу “Best Mebel UA”, компанія Свиспан Лімітед була нагороджена в номінації “Виробник найкращих плитних матеріалів для кращих меблів України”, яка відбулась на Київському Міжнародному Меблевому форумі (Kiff 2020).

Вітаємо та бажаємо подальших успіхів, нових перемог та здобутків на шляху розвитку промисловості Костопільщини та України вцілому.

Детінізація лісу. На Рівненщині запроваджено електронний облік деревини

Заготівля і продаж деревини – під прицільним наглядом.

Усі державні підприємства Рівненської області запровадили систему електронного обліку деревини. Таким чином, дані щодо продукції контролюються з моменту її заготівлі та до реалізації.

Тестове підключення провели також і 15 приватних підприємств Рівненщини, які вже вносять дані у програму, повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Надія Переходько під час щотижневої наради в ОДА.

Голова ОДА Віталій Коваль наголосив, що для того, аби припинити тіньовий ринок лісу, електронний обіг деревини в області має бути запроваджений 100-відсотково, незалежно від форми власності та кількості земель у користуванні. У разі відмови, податкова служба включить підприємство до системи ризиків, а це перешкоджатиме продажу продукції

До слова, онлайн-карту рубок на Рівненщині можна побачити через e-реєстр «Ліс у смартфоні». Кожна людина може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.

Нагадаємо, Уряд оголосив 2020-ий рік Роком детінізації української економіки. Вже ведеться робота в кількох напрямках – нелегальних АЗС, грального бізнесу, обліку деревини та тіньового працевлаштування.

Костопільський завод скловиробів – переможець щорічної премії Ukrainian Employers Awards!

“Костопільський завод скловиробів” став переможцем щорічної премії Федерації роботодавців України Ukrainian Employers Awards у номінації “Експорт без кордонів”!

Щодоби на Костопільскому заводі скловиробів на експорт відправляється 700 тис. пляшок.

Продукцію українських скловиробників із задоволенням приймають у 18 країнах, серед яких Угорщина, Білорусь, Іспанія, Португалія, Латвія, Литва, Молдова, Словаччина, Болгарія, Грузія, Азербайджан, Туреччина, США, Естонія, Австрія тощо.

Як це вдається? Відповідь проста: на підприємстві вкладають значні кошти у виробничі потужності. Їх модернізація позитивно вплинула на збільшення конкурентоздатності заводу, ефективності виробництва та підвищення якості готової продукції.

Завдяки інвестиціям, підприємство наростило обсяги продаж склотари на експорт, частка якого в загальному об’ємі продаж склала понад 60%.

“Костопільський завод скловиробів” є драйвером в розвитку економіки області вже протягом багатьох десятиліть.

І за цими показниками понад 400  людей, які залишаються вірними своїй професії!

Нагороду “Костопільському заводу скловиробів” вручив Яків Грибов співвласник українського холдингу Nemiroff.

 Nemiroff Ukrainian Vodka Company знають і люблять на всіх п’яти континентах! І коли десь на березі Тихого чи Атлантичного, Індійського чи Північного Льодовитого океану розливають по келихах пляшку Nemiroff, то з великою вірогідністю вона була виготовлена на Костопільському заводі скловиробів!

Вітаємо “Костопільський завод скловиробів”  із заслуженою нагородою! Ви найкращі!

Онлайн-аукціони з продажу деревини запустять з квітня

Кабінет Міністрів України схвалив рішення щодо реалізації пілотного проекту продажу окремих партій необробленої деревини через систему електронних аукціонів «Прозорро. Продажі»

Проект триватиме з квітня 2020 року до квітня 2021 року. Це допоможе побороти корупцію та зменшить незаконний обіг української деревини.

Також, на засіданні Уряду прийнято рішення про запровадження єдиного електронного обліку української деревини. Це дозволить проаналізувати внутрішній ринок споживання та запобігти неконтрольованим незаконним рубкам українського лісу. Це також інструмент боротьби з непрозорим продажем деревини та засіб посилення боротьби з корупцією у сфері надання дозволів на лісозаготівлю.

«Це рішення спрямоване на те, щоб українські підприємства могли законно і, головне, прозоро придбати необхідну кількість деревини для виробництва продукції в Україні. А це – робочі місця, додана вартість від виробництва і, головне, зменшення корупції», – коментує Олексій Гончарук.

На підприємстві «Свиспан Лімітед» інтенсивно тривають роботи з монтажу очисного обладнання

Головний технолог Дмитро Кудінкін щодо перебігу монтажних робіт системи очистки повітря на підприємстві ТОВ “Свиспан Лімітед”:

– Це сучасний фільтр німецького виробництва EWK, що має три ступені вологої очистки повітря від викидів виробництва.Діаметр фільтру 10м та висотою 35

м- розповів він.

Дана очисна установка забезпечує три етапи очистки викидних газів, пилу деревини та інших домішок:

На першому етапі, завдяки омиванню струменями води газового потоку буде відділятися стружка великого розміру. На другому етапі відбуватиметься водяне зрошення та відділення частинок середнього розміру, а на третьому етапі повітря проходить через водяний туман та очищується від найдрібніших частинок. Це допоможе суттєво зменшити задимленість та викиди пилу в атмосферне повітря.

Це лише перший етап екологічної програми. Наступним, не менш важливим кроком, буде монтаж нової лінії виробництва та встановлення додаткової

системи очищення повітря. В результаті всіх впроваджень на підприємстві

очікують досягнути максимального ефекту від екологічних заходів.

Адже нова лінія, за словами керівників підприємства – це величезний крок вперед у сфері використання сучасних технологій виробництва, екологічної безпеки та економії ресурсів.

Представник німецької компанія EWK Клаус Шорр, який сьогодні задіяний у монтажі обладнання, розповів, що компанія EWK співпрацює з промисловими підприємствами більшості країн Євросоюзу. Обладнання фільтру високотехнологічне, працює в автономному режимі.

На разі монтаж фільтру знаходиться на завершальному етапі, спеціалісти підприємства готуються до пусконалагоджувльних робіт. Відразу, після успішної пусконаладки фільтр запустять у роботу.

Варто зазначити, що ТОВ “Свиспан Лімімтед” перейшов на виробництво нової плити. Це деревинностружкові плити з низькою емісією формальдегіду
Е-05 – виготовлені за спеціальною технологією та сертифіковані згідно міжнародних стандартів, екологічних норм та правил.

Дані плити відповідають вимогам:Стандарт “California Air Resources Board,IKEA IOS-MAT 0003, US EPA (Управління з охорони довкілля США).

ТЗОВ “КОСТОПІЛЬСЬКИЙ ФАНЕРНИЙ ЗАВОД” – у лідерах!

Адже три підприємства з Рівненщини стали переможцями Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2018».

Рейтинг започаткувала Асоціація платників податків України. Захід спрямований на посилення авторитету платників податків та максимальне залучення бізнесу до їх сумлінної сплати.

Перші місця серед відповідних галузей та номінацій України вибороли:

ДП «Сарненське лісове господарство» – у категорії підприємства лісової галузі;

ПСП «Україна» –  серед сільськогосподарських підприємств в номінації «Тваринництво»;

ТзОВ «Костопільський фанерний завод» – серед підприємств деревообробної галузі.

Загалом на Всеукраїнський конкурс «Сумлінні платники податків – 2018» учасники подали 381 заявку. Переможцями визначено 53 підприємства із різних регіонів України.

Всеукраїнський Рейтинг проводиться у два конкурсні тури: перший тур – на обласному (регіональному) рівні, другий тур – на всеукраїнському рівні.

У рейтингу беруть участь підприємства трьох категорій – великі, середні, малі. Під час оцінювання роль відіграють не абсолютні, а відносні показники ефективності роботи підприємств. Кандидати на перемогу в рейтингу повинні продемонструвати високі досягнення щодо повноти та своєчасності сплати податків та зборів, дотримання податкової дисципліни, кількості офіційно працевлаштованих осіб, розміру середньомісячної заробітної плати по підприємству, суми коштів, витрачених на соціальні програми та благодійні акції тощо.

За матеріалами Рівненської ОДА

До дня скло виробника

Історія розвитку ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»

Історія ПрАТ “КЗС” ведеться з початку XX ст. У середині 1913року Польським поміщиком була створена скляна гута, яка виготовляла бутлі різної місткості і скло для гасових ламп. Після Другої світової війни, у 1946 році,  завод відновив свою роботу, розпочавши виготовлення того самого асортименту продукції. У 1962 році завод підпорядковано Львівському раднаргоспу, главку електронної промисловості. Саме тоді розпочалося будівництво цеху №2 з двома скловарними печами, які виробляли скло ізолятори і колби для електронних ламп. У 1972 році в цеху №3 освоєно механічну обробку скла і ситалів. Із розвитком наукомістких галузей промисловості виникла потреба в нових видах продукції і було збудовано цех №4 з випуску скляних підкладок для інтегральних схем. З цією метою в США було закуплено цех з виробництва склокомпозиційних матеріалів. Вершина розвитку заводу досягнута в 80-ті роки, коли підприємство виготовляло унікальну продукцію для радіоелектронної промисловості, а також товари народного споживання. На Костопільському склозаводі тоді працювало близько 3,3 тис. осіб. З розпадом Радянського Союзу і змінами оборотної стратегії незалежної України почалося скорочення і зупинка більшості виробництв. Нове життя підприємства розпочалося в серпні 2000 році, коли два скляні заводи – ВАТ „Гостомельський скловод” і ВАТ „Костопільський склозавод” – об’єднали зусилля і заснували ЗАТ „Костопільський завод скловиробів”. На площах цеху № 6 Костопільського склозаводу з серпня 2000 року до січня 2001 року тривало будівництво скловарної печі потужністю 55 т скломаси за добу і монтаж двох склоформуючих машин IS–6–2. Першу продукцію, медичну склотару, отримано 8 січня 2001 року. Упродовж 2001 року на підприємстві було освоєно випуск усіх видів медичної склотари, споживачами якої стали акціонарні товариства „Галичфарм”, „Фармак”, фармацевтичні фабрики. Паралельно проектувався та монтувався третій фідер і склоформуючий автомат IS – 6 – 2.

З урахуванням тенденцій ринку медичної склотари відбувається процес перефарбовування скла у ванній печі № 1 з коричневого на безбарвне. Завод у серпні 2001 р. перейшов на випуск парфумерної склотари. Із введенням в дію третього склоформуючого автомата IS – 6 – 2 підприємство почало освоювати склотару для напоїв. Випуск продукції на початок 2002 р. склав 67 193 тис. одиниць. Споживачами підприємства стали такі відомі торгові марки як „Союз-Віктан”, „Росинка”. Парфумерна тара постачається на парфумерні комбінати „Супермаш”, „Алые паруса”, „Ефект”, „Россо”.

З 2002 року розширено виробничі потужності, збудовано ванну піч № 2 проектною потужністю 115 т скломаси за добу і змонтовано ще дві склоформуючі машинолінії моделі IS–6–2 ( 5 дюймів). З метою ефективного використання печі № 2 протягом 2003 року до печі був змонтований третій фідер зі склоформуючим автоматом IS-6–2.

У 2003-2004 роках проведено реконструкцію складального цеху і введено сучасну лінію дозування шихти. У 2007 році на підприємстві проведено „холодний” ремонт обох печей з встановленням нового обладнання, після чого загальна потужність заводу складає 250 тонн скломаси на добу, п’ять машиноліній типу IS (одна IS-10-2, одна IS-8-2, три IS-6-2).

Також у 2007 році введено в дію машинолінію IS–8–2, яка може працювати як в двокрапельному режимі, так і в однокрапельному режимі, що дало змогу значно розширити асортимент продукції і виготовляти тару до 1,75 літра.

У 2008 році реалізації планів по будівництву нового цеху і запуску нової ванної печі завадила світова фінансово-економічна криза. Проте обладнання та вогнетривкі матеріали, які були придбані на той час для реалізації інвестиційного проекту, були в подальшому використані для діючого виробництва. Зокрема, склоформуюча машина IS 8-2 5” була встановлена у 2010 році, а склоформуюча машина №5 IS 8-2 4 ¼” – у 2011 році. Крім цього, в жовтні 2014 року був проведений холодний ремонт ванної печі №2, потужність роботи якої складає 115 тонн/добу.

ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» не зупиняється на досягнутому і в 2016 році в черговий раз інвестував біля 50 млн. грн у свої виробничі потужності. За ці кошти придбано та встановлено нову скло формуючу машину IS 10-2 4” ¼ DG), яка замінила СФМ IS 6-2 5”, нову інспекційну машину MULTI 4, сучасну лінію контролю склотари та інше обладнання для потреб виробництва. У 2017  капітальні інвестиції підприємства були спрямовані  на придбання допоміжного обладнання для оптимізації виробничих процесів та автомату контролю для покращення процесу контролю за якістю склотари. У 2018 році обсяг інвестицій у розвиток підприємства складе 560 млн. грн.  Що є рекордним показником для підприємства. За ці кошти  проведено капітальний ремонт ванної печі №1 із збільшенням потужностей до 140 тонн скломаси за добу, придбати нову дванадцятисекційну скло формуючу машину. Проведено поточний ремонт  іншого виробничого обладнання. Модернізація виробничих потужностей позитивно вплинула на збільшення конкурентоздатності заводу, ефективності виробництва та підвищення якості готової продукції. На сьогоднішній день підприємством освоєно випуск понад 250 видів різноманітної склотари, в тому числі для таких відомих торгових марок як „Nemiroff”, „Хортиця”, Сандора, Юрія-Фарм та інші. Також, завдяки інвестиціям, підприємство наростило обсяги продажу склотари на експорт, частка якого в загальному об’ємі продажу склала 44% в гривневому еквіваленті. Географія продажу за кордон поширюється на такі країни як Угорщина, Словаччина, Польща, Молдова, Білорусь, Латвія та інші. Тісна співпраця зі споживачами, орієнтація виробництва на задоволення їхніх вимог дозволила Костопільському заводу скловиробів знайти себе на ринку України у першій п’ятірці вітчизняних виробників склотари, також в 2017 році на регіональному рівні підприємство визнано переможцем обласного конкурсу якості продукції, товарів, робіт та послуг «Лідер якості Рівненщини».

Успіх ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» ґрунтується також і на чіткій політиці у сфері якості і безпеки, яка направлена на впровадження нових технологій, нових підходів до проблем якості і безпеки виробництва і продукції, нових принципів управління виробничими процесами та невпинний рух назустріч нововведенням, що дає можливість виготовляти якісну та безпечну продукцію, конкурентоспроможну як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

З розвитком науково – технічного прогресу проблема якості і безпеки не спрощується, а, навпаки, стає більше приорітетною. Тому вирішувати її традиційними методами, тобто лише шляхом контролю якості готової продукції, практично неможливо. Для того, щоб не втратити конкурентоздатність і підтримувати високі економічні показники, підприємство запроваджує ефективні та дієві системи. На сьогодні ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» – це підприємство, яке відповідає високим вимогам державного та міжнародних стандартів ДСТУ ISO 9001, ISO 9001, BRC/IoP.

В цілому, на сьогоднішній день підприємство виготовляє пляшки місткістю від 40 мл до графінів 2 літра.

Упродовж  10 місяців 2018 року  підприємством  випущено продукції на суму  майже 500 млн. грн. За обсягами випуску продукції підприємство займає друге місце серед провідних промислових підприємств району, питома вага у загальнорайонному виробництві становить 20,0 відс. ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» є найбільшим бюджетоутворюючим підприємством району, майже 72 відс. сплачених платежів до місцевих бюджетів залишається у районі.

Держава дає гроші на інноваційні промислові проекти

jd78s0n2gt5gkcjkw47k9u0zkПромисловці Рівненщини можуть розраховувати на державну підтримку.

Урядом передбачено 100 мільйонів гривень на розвиток інноваційної діяльності в промисловості. Ці кошти заклали в держбюджеті на статутний капітал Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ), яка і обиратиме проекти по всій Україні.

Про це під час зустрічі в Рівненській торгово-промисловій палаті із керівниками промислових підприємств Рівненщини розповів регіональний представник ДІФКУ в західному регіоні Олександр Трофимчук.

«Це передбачено Постановою Кабміну від 30 травня 2018 року №328. На сьогодні розробляється порядок відбору проектів. Це мають бути ідеї, спрямовані на технологічні інновації в промисловості. Фінансування буде йти по трьох основних напрямках: часткова участь у реалізації проектів, відшкодування частини відсотків по кредитах, підтримка стартапів в Україні».

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко відзначив, що такий механізм – це хороші можливості як для підприємств області модернізувати своє виробництво, так і для економіки країни в цілому:

«Поки розробляється порядок, я б радив вже думати про нові проекти, – звернувся посадовець до керівників промислових підприємств. – На сьогодні в Україні стабілізувалась економіка, тому для Уряду важливо підтримувати бізнес. А Державна інноваційна фінансово-кредитна установа – це та кампанія, яка на початку 2000-х років буквально заклала фундамент четвертої частини економіки області».

Як відзначили самі підприємці, така державна підтримка актуальна для налагодження виробництва, адже однією з проблем у їхній роботі – відсутність обігових коштів на модернізацію та інноваційні технології.

До уваги суб’єктів господарювання!

Рада голів державних адміністрацій інформує про проведення українською компанією Terrasoft, яка є одним з ключових гравців на міжнародному ринку корпоративного програмного забезпечення для управління бізнес-процесами і CRM, наймасштабнішої бізнес-події цього літа Форуму бізнес- і ІТ-лідерів, який відбудеться у м. Київ, 21 червня 2018 р.

Місце проведення: м. Київ, пр-т. Лобановського, 119, концертний майданчик Stereo Plaza.

Умови участі: безкоштовно (обов’язкова попередня онлайн реєстрація).

На Форумі зберуться понад 2000 учасників для бізнес-спілкування, які зможуть розширити коло ділових контактів, знайти нових клієнтів і партнерів. Також у рамках Форуму буде працювати експозона, де всі учасники зможуть ознайомитися з продуктами в галузі BPM- і CRM-систем.

Програма Форуму складається з трьох потоків:

 • Історії успіху і кейси: кейси компаній про стратегії та підходи, що допомагають пришвидшуватися на кожному етапі роботи компанії і ще швидше знаходити нові точки для росту.
 • Інструменти і технології: кращі практики застосування BPM- і CRM-інструментів у різних сферах діяльності організації, що допомагають компаніям швидко зростати і розвиватися.
 • Тренінги і мастер-класи: авторські майстер-класи з управління взаємовідносинами з клієнтами та оптимізації процесів компанії.

Своїм досвідом поділяться представники найбільших організацій: MTI, ПУМБ, Біосфера, Датагруп, Fedoriv, Deloitte, Vodafone Україна, ELDORADO, Hewlett-Packard Enterprise, Укртелеком, Нафтогаз України, MULTIPLEX, Miller Heiman Group, Бізнес-Конструктор та інші.

Більш детальну інформацію про Форум бізнес- і ІТ-лідерів можна отримати від працівників компанії Terrasoft за телефонами: +380(044)363-31-33, +380(95)924-36-96. А також в режимі онлайн через Інтернет на сторінці реєстрації учасників на Форум за гіперпосиланням: https://www.terrasoft.ua/global-tour-2018/kiev?partner=glavrada .

На підприємстві “Свиспан Лімітед” триває модернізація

У травні минулого року керівники костопільського заводу деревостружкових плит “Свиспан Лімітед” заявили про початок екологічної модернізації підприємства вартістю, 25 мільйонів євро.

Безымянный

Модернізація заводу передбачає заміну частини застарілого обладнання на сучасне та встановлення потужного фільтра очистки повітря від викидів, що утворюються в результаті виробництва ДСП.

Щоб дізнатись, як тривають роботи з модернізації підприємства, а також побачити нове обладнання, на завод завітали члени громадської ради Костопільщини, голова Костопільської РДА Олександр Середа, представники міської ради.

– Модернізація заводу – дуже важливий крок для нас як українського виробника, – розповідає директор ТОВ “Свиспан Лімітед” Юлія Федишин. – Адже впровадження сучасних технологій допоможе нам бути на крок попереду за якісними показниками виробництва і покращити екологічні показники стану довкілля. Вона передбачає заміну старої лінії виробництва ДСП на нову німецького виробництва Siempelcamp та заміну частини морально застарілих сушарок на нову сушильну лінію з потужним фільтром очистки повітря від викидів. На сьогодні ми закупили більшу частину обладнання – понад 90 контейнерів вже завезено на територію підприємства. Таке обладнання сьогодні використовують провідні підприємства Польщі, Німеччини, Австрії та інших європейських країн.

Однією з важливих складових модернізації заводу є екологічна. Адже підприємство планує суттєво знизити викиди деревинного пилу в атмосферне повітря та знизити рівень задимленості прилеглої території, що так непокоїть мешканців Костополя. Нове сушильне обладнання буде оснащено потужним фільтром вологої очистки.

1– Новий фільтр, що матиме три ступені вологої очистки, вловлюватиме частинки деревини та сизого диму, який непокоїть костопільчан, – коментує головний технолог Дмитро Кудінкін. – У результаті чого задимленість знизиться утричі, а викиди пилу – удвічі. Використана у процесі очищення вода та вловлений деревний пил будуть знову використані у виробництві.

Модернізацію та встановлення очисних фільтрів здійснюватимуть комплексно, тому й називають модернізацією екологічною. Проект планують реалізувати протягом 2018-2019 років, наприкінці 2019-го мають відбутися пусконалагоджувальні роботи та здача об’єкта в експлуатацію.

2– Щойно ми отримаємо містобудівні умови та обмеження, а також дозвіл на будівництво, одразу приступимо до робіт, -каже Юлія Федишин. – Сподіваємося, що ніхто не створюватиме перепон, а буде лише сприяння та допомога у реалізації цього проекту. У такому разі очікуємо, що у травні отримаємо необхідні документи для початку робіт. Попереду в нас ще громадські слухання та схвалення проекту громадою, потрібен буде також дозвіл на прокладення нових електрокабелів. Ми відкриті до спілкування, готові відповідати на усі запитання, щоб досягти результату й якнайшвидше завершити проект. Екологічний результат цієї роботи – один з найбільш важливих для нас, бо ми всі є мешканцями цього міста.

3Представники влади та громадськості району заявили, що сприятимуть реалізації проекту, адже зацікавлені у тому, щоб він відбувся у заявлені терміни, а антропогенний вплив на Костопіль потрібно вивчати комплексно, враховуючи всі інші промислові заводи та викиди транспорту, що також спричиняють забруднення повітря в місті.

(20 лютого 2018 року).

ДП «Костопільський лісгосп» – підприємство з багатою історією та здобутками

diagrama3

Костопільський держлісгосп був  створений у 1939 року на базі колишніх польських державних і поміщицьких лісів. Лісгосп складався із шести лісництв.

На сьогоднішній день державний лісовий фонд Костопільського лісгоспу становить понад 38,8 тис. га. Він розділений між сімома лісництвами, а саме: Костопільським, Мащанським,  Базальтівським, Злазненським, Стидинським, Моквинським, Мидським.

Основним напрямом діяльності лісгоспу є проведення заходів із відновлення лісів, підвищення їх продуктивності, створення насаджень із швидкоростучих і технічно цінних порід, проведення лісозаготівельних робіт. ДП «Костопільський лісгосп» є базовим господарством у Рівненській області по збиранню елітного насіння сосни звичайної із лісонасінневих плантацій, створених на генетично – селекційній основі.diagrama1

Лісгосп стабільно працює, нарощує обсяги виробництва, підвищує продуктивність праці. На підприємстві проводиться виважена економічна політика, завдяки чому зростають основні економічні показники. У 2017  році обсяг реалізації продукції склав 101,8 млн. грн.,темп росту до 2016 року – 101,9%. Середньомісячна заробітна плата одного працюючого зросла на 12 % і досягла 11тис.735 грн.

Вагомим є внесок лісового господарства і до державної скарбниці. Сплачено до зведеного бюджету податків та обов‘якових платежів у сумі 32,1 млн.грн., у тому числі до державного бюджету – 17,8 млн. грн., до місцевого бюджету – 7,7 млн. грн., єдиного соціального внеску – 6,5 млн. грн. Упродовж 2017 року висаджено 206 га лісових культур, що на 38 га більше у порівнянні до 2016 року. Загальна чисельність працівників  – 218 осіб.

Стабільність роботи підприємства забезпечило прибуткову діяльність. Чистий прибуток за 2017 рік склав понад 3,5 млн. грн., який у 2018 році буде направлено на  капітальні інвестиції. Планується, що вже цього року  розпочне працювати лісопильний цех із випуску пиломатеріалів у обсязі 1500 куб. метрів у місяць.

diagrama2

У Костополі запрацювало потужне інвестиційне українсько-шведське підприємство «Українські лісопильні»

image-0-02-05-8038cc623c22a068586f65d2a40f305acdd90987028f8dc55461248d8871a40f-V

Це сучасний деревообробний завод, що спеціалізується на виробництві соснових пиломатеріалів, призначених для виготовлення якісних меблів, столярних виробів і будматеріалів.

Реалізація україно-шведського проекту стала можливою після запровадження в державі мораторію на експорт необробленого лісу. Саме це стало вирішальним фактором для інвесторів працювати саме в Україні.

25594389_1946763285642829_7665943788797595529_nНа відкритті заводу побували Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, його заступник Лев Парцхаладзе, голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, голова Рівненської облради Микола Драганчук, голова Костопільської РДА Олександр Середа, голова Костопільської райради Сергій Ткачук.

Геннадій Зубко вручив шведському співзасновнику компанії «Українські лісопильні» Йохана Дунбеку сертифікат на введення підприємства в експлуатацію. Сьогодні виробництво вже готове до запуску, працює в тестовому режимі та виробляє перші партії готової продукції.

Віце-прем’єр-міністр переконаний, що підприємство значно підвищить конкурентоспроможність регіону. Він подякував інвестору за вибір України у якості платформи розвитку бізнесу, зазначив, що  дуже важливо щоб такі проекти як «Українські лісопильні» реалізовувались в країні, оскільки від примітивного вивезення українського ресурсу треба відмовлятись. Це робочі місця, зарплати, податки, а найголовніше – в цьому розвиток країни та благополуччя населення.

Йохан Дунбек подякував місцевій владі та громаді, які надавали підтримку на всіх етапах реалізації проекту. Також розповів, що в найближчих планах  – розвивати глибоку переробку деревини, створювати  український продукт  та нові робочі місця.

Підприємство «Українські лісопильні» є стратегічно важливим для України об’єктом , так як це одне з перших підприємств, яке займатиметься у промислових масштабах переробкою вітчизняної деревини на готову продукцію. Адже раніше майже весь наш необроблений ліс йшов на експорт у країни Європи та близького Сходу. Тому введення в дію мораторію на вивіз з України лісу- кругляку стало сприятливим підґрунтям для інвесторів займатись переробкою деревини всередині країни, створюючи український продукт, додану вартість та нові робочі місця.

DSC_0563Геннадій Зубко висловив надію, що підприємство буде розвиватися й надалі, адже відомо, що після запуску заводу у Костополі інвестор готовий розпочати будівництво нового заводу у Сарненському районі, тому перспективи подальшого розвитку деревообробки в Україні є позитивні.

ДОВІДКОВО

ТОВ «Українські лісопильні» – підприємство з іноземними інвестиціями, потужністю 300 000 м³ продукції на рік, що спеціалізується на виготовленні соснових пиломатеріалів ( обрізних дощок) для столярної, меблевої  та будівельної галузей. Об’єм залучених інвестицій – 25 млн. євро. Створюється 150 нових робочих місць.

У якості сировини підприємство використовує FSC-сертифіковану деревину місцевих державних лісгоспів та планує переробляти саме ті об’єми,що віднедавна йшли на експорт.ТОВ «Українські лісопильні» – це один з найбільших інвестиційних проектів на Рівненщині за останні 8 років.

На заводі встановлено сучасне обладнання фінського, німецького, шведського виробництва, що забезпечить екологічно безпечний та абсолютно автоматизований процес виробництва. Зокрема лісопильна лінія, що складатиметься з мультифрезерних верстатів „Weisto R200 HewSaw“ ( Фінляндія), автоматична лінія сортування Heinola, комплекс сушарок “Valutec” ( Швеція) – дозволять переробляти деревину за сучасною скандинавською технологією лісопиляння, висушування та сортування пиломатеріалів.

Окрім того, нове високоточне обладнання забезпечить 100% екологічно чистий процес виробництва, що відповідає сучасним європейським стандартам екологічної безпеки. Так тут встановлено котел італійського виробництва «Uniconfort», на 6 MВт , де у якості палива використовуватиметься кора деревини, а викиди здійснюватимуться за жорсткими європейськими стандартами.

Саме виробництво є безвідходне та передбачає 100% використання залишків після виробництва:

 • Кора деревини використовуватиметься у якості палива на підприємстві.
 • Тріска буде постачатися на сусіднє підприємство для виробництва деревостужкових плит.

Завершити реконструкцію ДП “Укрветсанзавод” планують у листопаді

На сьогоднішній день планово ведеться реконструкція відокремленого підрозділу Костопільської філії ДП «Укрветсанзавод» відповідно до проекту «Реконструкція з установленням обладнання для очищення газопилового потоку від речовин біологічного походження на території с.Лісопіль, по вул.Хотинській, 4, Малолюбашанської сільської ради, Костопільського району» із метою досягнення скорочення до мінімуму викидів  в  атмосферу  сокових  парів  при  утилізації  відходів тваринного походження.

Збудовано фундамент, стіни та перекриття – основу біофільтру для засипання деревної щіпи, що передбачено проектом. Розпочато роботи по влаштуванню водопровідних та каналізаційних мереж, електропостачання, завершиться проект благоустроєм території.

Станом на 27.10.2017 проект реалізовано на 95 відсотків, його завершення заплановано в першій половині листопада 2017 року.

У листопаді запрацює деревообробне підприємство «Українські лісопильні»

Завершуються роботи по впровадженню найпотужнішого інвестиційного проекту –  будівництво деревообробного заводу ТОВ «Українські лісопильні» з виробництва пиломатеріалів.

Вартість проекту становить 25 млн.євро. На підприємстві сьогодні активно йде набір та навчання працівників, адже робота за сучасним та високоточним обладнанням вимагає відповідних професійних навиків. Сьогодні тут створені робочі місця 107 працівникам. Окрім цього, набір спеціалістів таких професій як інженер із автоматизації, електрик,енергетик, механік, машиніст котлів, оператор автоматичних та напівавтоматичних ліній, водій автонавантажувача продовжується.

Наразі на підприємстві проводяться роботи по налагодженню високотехнологічного обладнання.

Підприємство планує переробляти при повній потужності 600 тис. кубометрів лісу на рік. Обсяг виробництва пиломатеріалів (готової продукції) – 300 тис.куб.метрів у рік. Передбачається використовувати 100% лісосировину з регіональних поліських лісів, що мають сертифікат походження FSC.

Товариство забезпечуватиме ринок високоякісними обрізними пиломатеріалами, які є сировиною для будівельних, столярних, меблевих та інших підприємств.

Довідково

 ТОВ «Українські лісопильні»

м. Костопіль, вулиця Степанська, 9/6

Із 2015 року підприємство приступило до реалізації інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів».

Генеральним підрядником будівельно-монтажних робіт виступає ТОВ «Свиспан Лімітед». Шефмонтаж технологічного обладнання здійснюється із залученням спеціалістів із Фінляндії.

На підприємстві завершуються пусконалагоджувальні роботи. ТОВ «Українські лісопильні» обладнане за європейськими стандартами з  високоавтоматизованим виробництвом. Наразі проводиться випробування останньої виробничої ланки – цеху сухого сортування, отримуються фінальні дозвільні документи.

Передбачається використовувати 100% лісосировини з регіональних поліських лісів, що мають сертифікат походження FSC.

Підприємство планує переробляти при повній потужності 600 тис. кубометрів лісу на рік. Обсяг виробництва пиломатеріалів (готової продукції) – 300 тис.куб.метрів у рік.

Загальний обсяг інвестицій проекту становить 25 млн.євро та створення на підприємстві 150  нових робочих місць.

Товариство забезпечуватиме ринок обрізними високоякісними пиломатеріалами, висушеними до 18 відсотків вологості, які є сировиною для будівельних, столярних, меблевих та інших підприємств. Ринок для такої продукції за словами шведського інвестора Йохана Дунбек: – « Міжнародні виробники меблів,  японські компанії з виробництва дерев»яних будинків, які не бояться землетрусу. Очікуємо на значний попит у Польщі, де інтенсивно розвивається меблеве виробництво і звісно, у пріоритеті український ринок».

Проект “Українські лісопильні” є безвідходним виробництвом. Відходи лісопиляння можна розділити на три групи: кора, кускові відходи, тирса. Кора використовуватиметься у якості палива для  власної котельні підприємства. Подрібнені кускові відходи разом із тирсою постачатимуться  на ТОВ «Свиспан Лімітед», що працює по сусідству, для виробництва деревостружкових плит та відпаде необхідність застосовувати ліс в тих кількостях, в яких він використовувався.

Виробництво відповідає сучасним європейським стандартам екологічної безпеки.

Станом на 05.10.2017 року на підприємстві працює 107 осіб. Більшість працівників  мають фахову лісотехнічну освіту. На підприємстві організовано курси з навчання роботи на автоматичному обладнанні, вивчення спеціалізованих  комп»ютерних програм, англійської мови.

Завершення проекту та запуск першої черги виробництва запланований  на кінець 2017 року.  Запуск другої черги виробництва запланована на серпень 2018 року.

Розпочато модернізацію ДП «Костопільський ветсанзавод»

5 липня на ДП «Костопільський ветсанзавод» відбулася робоча зустріч за участі голови Костопільської райдержадміністрації Олександра Середи, голови Костопільської районної ради Сергія Ткачука, депутата Рівненської обласної ради, голови постійної комісії з питань будівництва та розвитку інфраструктури Микола Кучерука, начальника департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА Ярослава Мазярчука, першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Коваля, директора ветсанзаводу Юрія Мусія, члена громадської ради при Костопільській райдержадміністрації Юлії Тарасюк із питання реалізації проекту по модернізації-реконструкції зазначеного підприємства шляхом встановлення біофільтрів максимальної потужності з метою зменшення викидів забруднюючих речовин та ліквідації неприємного запаху.
Як повідомлялося раніше, проектно-кошторисна документація для реалізації проекту вартістю 2млн.600тис.грн. затверджена, необхідні кошти з обласного природоохоронного фонду для придбання та встановлення обладнання для очистки повітря від викидів біологічного походження виділено. Перший етап реконструкції має здійснити власними зусиллями  державне підприємство під керівництвом Юрія Мусія, що передбачає технологічну заміну діючих котлів задля ефективної роботи передбачених біофільтрів.

Олександр Середа, голова райдержадміністрації  наголосив на тому, що дирекція ветсанзаводу має планово виконати свої зобов’язання у частині встановлення нових котлів,  письмово гарантувати результативність роботи заміненого обладнання в ході реалізації проекту по встановленню фільтрів.

Костопільська райдержадміністрація підтримує всі підприємства району, які працюють на зниження екологічного навантаження на навколишнє середовище.

ПІДПРИЄМСТВО «СВИСПАН ЛІМІТЕД» ПРОВОДИТЬ ПЕРШИЙ ЕТАП МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗАВОДУ

На ТОВ «Свиспан Лімітед» вже розпочато впровадження першого етапу модернізації виробництва з метою покращення якості повітря навколо нашого підприємства та зменшення задимленості прилеглих територій.
Суть проекту модернізації полягає у заміні частини морально застарілих сушарок та лінії пресування на нове екологічно-ефективне обладнання, а також встановлення потужної системи очищення повітря за допомогою фільтру вологої очистки.
Робота нового обладнання дозволить зменшити задимленість прилеглої території утричі, а викиди пилу – удвічі.
Сьогодні аналогічні системи водяного очищення викидів повітря застосовуються на провідних деревообробних підприємствах Польщі, Німеччини, Франції та інших країнах Євросоюзу.19511116_1922904974651245_8749568790737081612_n
Команда наших інженерів та технологів вивчала досвід закордонних виробництв та нині працює над проектними та конструкторським рішеннями, щоб невдовзі приступити до монтажу обладнання.
Процес модернізації виробництва – це досить масштабний, тривалий та дороговартісний проект, триватиме він до 2019 року, але це єдиний та ефективний шлях до суттєвого покращення якості повітря навколо підприємства. Вартість впровадження такого проекту сягає 25 млн. євро. і це ті реальні кроки, які ми вже сьогодні розпочали втілювати.19657139_1922905334651209_7300250613445301658_n
Так, ви ще не можете побачити безпосереднього монтажу обладнання, але перед його початком ми зобов’язані узгодити проект, отримати цілі стоси дозвільної документації. Успішна реалізація цього проекту залежатиме і від Міськради, адже частину дозволів та узгоджень надає вона.19665480_1922905007984575_1225815124219982975_n
Ми не можемо допустити того, що сьогодні окремі політичні партії та громадські організації активно розповсюджують неправдиву інформацію про наше підприємство, дискримінуючи весь наш трудовий колектив та ставлячи під загрозу роботу тисячі людей.
Ми надалі залишатимемося відкритими для громади та готовими до діалогу, будемо й надалі інформувати громаду Костополя про подальші кроки по модернізації виробництва.

Два підприємства Костопільщини стали переможцями у номінації «Товари виробничо-технічного призначення»:

ТзОВ «Свиспан Лімітед» та ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»

40 підприємств Рівненщини стали переможцями обласного конкурсу якості продукції, товарів, робіт та послуг «Лідер якості Рівненщини». Їх обрали серед сотні претендентів. Загалом відзнаки отримали виробники будівельних матеріалів, виробів із текстилю, скла, твердопаливних котлів, дверей, вікон, агропродукції.

Участь у конкурсі дозволить підприємствам маркувати свою продукцію логотипом Конкурсу «Лідер якості Рівненщини», розширити рекламу своєї продукції, підвищити інвестиційну привабливість та їхній імідж.

DSC08444

Зокрема, два підприємства Костопільщини стали переможцями у номінації «Товари виробничо-технічного призначення»:

ТзОВ «Свиспан Лімітед» та ПрАТ «Костопільський завод скловиробів».

Костопільська райдержадміністрація вітає переможців обласного конкурсу від Костопільщини та бажає подальших успіхів, нових перемог і плідної роботи на благо нашого району та всієї України.

загружено

Траспорт

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ АВТОТРАНСПОРТУ

Костопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс на право  здійснення перевезення пасажирів на приміських маршрутах загального користування на

17 листопада 2020 року:

п/п

№№

рейсів,

марш­рутів.

Назва маршруту Протяжність маршруту, км. Періодич­ність здійс­нення пере­везень Можли­вість  об­слугову­вання  рей­сів на па­ритетних умовах Мін. к-ть авто­бусів для ви­кон. рейсів,

основних/резервних  (в т.ч. автобусів

для перевезення осіб з інвалідністю, пасажиромісткісттю передбаченою заводом-виробником)

Пасажи­роміст­кість

(для міжміських маршрутів – місць

для сидіння пасажирів; приміських –

загальна пасажиромісткість)

1 2 3 4 5 6 7 8
1 1009 Костопіль АС-Данчиміст, 6 об.р. 14,8 щоденно 1/1 від 18
2 1011

1019

Костопіль АС-Яснобір ч/з Моквинські

Хутори,5 об.р.

Костопіль АС-Дюксин ч\з Головин, 3 об.р.

22,5

47,0

–//– 2/1 –//–
3 1021 Костопіль АС-Борщівка 9 об.р. 13,5 –//– 1/1 –//–
4 1017 Костопіль АС-Деражне ч/з Головин, 2 об.р. 40,0 –//– 1/1 –//–
5 1003 Костопіль АС-Звіздівка ч/з Головин, 4 об.р. 33,0 –//– 1/1 –//–
6 1000

1004

Костопіль АС-М.Стидин-Майдан, 5 об.р.

Костопіль АС-Осова, 3 об.р.,

34,0

49,3

–//– 2/1 –//–
7 1005

1013

1014

1015

Костопіль АС-Золотолин ч/з Тростянець, 4 об.р.

Костопіль АС-Погулянка ч/з Злазне, 3 об.р.

Костопіль АС-Комарівка, 3 об.р.

Костопіль АС-Жалин-Волиця, 4 об.р.

39,2

32,0/42,0

27,2

24,0

–//– 4/1 –//–
8 1016

1030

1018

КостопільАС-Чудви, 4 об.р.

Костопіль АС-Деражне ч/з Головин 1 об.р.

Костопіль АС-Ганнівка ч/з Головин, 6 об.р.

29,0

40,0

43,0

–//– 2/1 (1) –//–

Конкурс на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування проводиться відповідно до статей 13, 20, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України “Про автомобільний транспорт”, Порядку проведення конкурсу з переве­зення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвер­дженого поста­новою КМУ від 03.12.2008 № 1081 та розпорядження голови райдержадміністрації від 03.04.2015 № 61 “Про затвердження умов проведення конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Костопільського району, та їх маршрутів»”, зареєстрованого в Костопільському районному управлінні юстиції у Рівненській області від  17.04.2015 за № 1/223.

Порядком проведення Конкурсу встановлюється вимога щодо забезпечення на об’єкті конкурсу, який включає приміські автобусні маршрути загального користування, не менш як одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Для забезпечення належної якості та безпеки перевезень пасажирів на внутрішньорайонних маршрутах, згідно з Порядком визначення класу комфортності автобусів, сфери їхнього використання за видами сполучень та режимами руху, затвердженого наказом Мінтрансзв’язку України від 12.04.2007 № 285, на приміських маршрутах – автобусів категорій М2 та М3, клас автобусів на приміських маршрутах – А, В, І, ІІ, ІІІ.

 1. При визначенні переможця Конкурсу конкурсним комітетом врахову­ються такі умови:

1.1. Достатня, для обслуговування маршрутів, кількість автобусів, які від­повідають умовам конкурсу, зареєстрованих на відповідного автомобільного пе­ревізника згідно з чинним законодавством, та які не використовуються на інших мар­шрутах.

1.2. Наявність (у кількості не менше нормативу), характеристики та кі­ль­кісті резервних автобусів для заміни рухомого складу на автобусних марш­рутах загального користування у разі виходу їх з ладу.

1.3. Наявність виробничої бази (власної чи орендованої).

1.4. Підтримання належного технічного та санітарного стану рухомого складу.

1.5. Контроль технічного стану транспортних засобів перед виїздом.

1.6. Виконання регламентних робіт з технічного обслуговування та ре­мон­ту транспортних засобів.

1.7. Якість роботи автомобільного перевізника на внутрішньорайонних маршрутах (регулярність виконання рейсів, скарги (подяки) громадян), якщо він працював на них раніше.

1.8. Наявність інвестицій (кредитів) на придбання нового рухомого складу.

1.9. Робота на маршруті у звичайному режимі руху.

1.10. Забезпечення дотримання умов галузевої та регіональної угод з оплати праці найманих працівників.

1.11. Відповідність транспортних засобів вимогам Правил надання по­слуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Ка­бінету Міністрів України від 18.02.1997 № 176, безпеці руху, охороні праці та екології, класифікації згідно з підпунктом 4.1.3. Порядку визначення класу ко­мфортності автобусів, сфери їхнього використання за видами сполучень та ре­жимами руху (клас І, ІІ, ІІІ), затвердженому наказом Мінтрансзв’язку України від 12.04.2007 № 285 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 14.05.2007 за № 499/13766; належному технічному і санітарному стану; наяв­ність відповідного сертифікату; комплектація транспортних засобів відповідно до вимог Правил до­рожнього руху, затверджених постановою Кабінету Мініст­рів України від 10.10.2001 № 1306.

 1. Перевага при визначенні переможця Конкурсу у разі, коли учасники Конкурсу набрали однакову кількість балів, надається перевізнику, який має:

транспортний засіб, обладнаний пристроєм для перевезення людей з особ­ливими потребами;

досвід роботи, пов’язаний з відповідним видом перевезення;

нижчий рівень тарифів або вартості послуг.

Згідно із статтею 34 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільний перевізник повинен організовувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання медичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод. Невідповідність автомобільного перевізника вимогам статті 34 ЗУ “Про автомобільний транспорт” є підставою для недопущення його до участі в конкурсі.

Довідки та роз’яснення надаються філією «Рівненський державний обласний навчально-курсовий комбінат» УДП«Укрінтеравтосервіс» (робочий орган )– м. Рівне, вул. Небесної Сотні, 34, тел. 26-46-24, 26-16-42.

Документи на участь у конкурсі 17 листопада 2020 приймаються до 16:00 год15.10.2020 за адресою: 33000, м.Рівне, вул.Небесної Сотні,34, у закритому конверті з позначкою №1 та конверт з позначкою №2, який містить документи з інформацією про те, на який об’єкт конкурсу надає документи перевізник-претендент, опускаються в скриньку з позначенням «Для документів на конкурс 17 листопада 2020 року».

Перелік та бланки документів можна отримати у філії «Рівненський державний обласний навчально-курсовий комбінат» УДП «Укрінтеравтосервіс» (м. Рівне, вул. Небесної Сотні, 34,тел. 26-46-24, 26-16-42) в робочі дні з 08:00 до 17:00 год.

Конкурс відбудеться об 11:00 год. 17 листопада 2020 року за адресою: м. Костопіль, вул. Незалежності,7 (приміщення райдержадміністрації). Реєстрація учасників з  10.00  год.

Вартість оплати за участь в конкурсі становить:

до 12 оборотних рейсів – 2009,00 грн.

від 13 оборотних рейсів – 2500,00 грн.

Банківські реквізити для оплати за участь у конкурсі:

Код ЄДРПОУ 38758107,

р/р № UA953333680000026006301896986

у філії РОУ АТ Ощадбанк, МФО 333368

 Матеріали підготовлені філією «Рівненський ДОНКК» УДП «Укрінтеравтосервіс»

Умови проведення конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Костопільського району

 

 

Протокол засідання конкурсного комітету з визначення підприємства (організації), що здійснює функції робочого органу від 27 серпня 2020 року

Увага! Зміни в оголошенні конкурсу!

Оголошується конкурс

Керуючись ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. 44 Закону України «Про автомобільний транспорт»,  Костопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс з визначення підприємства (організації) , що здійснює функції робочого органу з підготовки матеріалів для проведення конкурсу з визначення перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Костопільського району

I.Основні характеристики об’єкта Конкурсу:

Об’єктом Конкурсу є підприємство (організація) з виконання функцій із підготовки матеріалів щодо умов конкурсу, паспортів автобусних маршрутів, аналізу одержаних пропозицій та їх оцінки, договорів із переможцями конкурсу та інших матеріалів.          

Умови  проведення Конкурсу затверджені розпорядженням голови районної державної  адміністрації від 20.07.2015 № 136 «Про затвердження умов проведення конкурсу з визначення підприємства (організації), що здійснює функції робочого органу», зареєстрованим  в Костопільському районному управлінні юстиції від 24.07.2015 за № 4/226 і розміщені на офіційному вебсайті Костопільска районна влада   (http://kostvlada.org/notices/ogoloshuyetsya-konkurs/ ).

ІІ. Строк подання та адреса, за якою подаються документи на Конкурс:

Кінцевий термін подання документів 20.08.2020 до 18.00 за адресою: 35000 Рівненська обл., м. Костопіль, вул.Незалежності,7, каб.21 (відділ з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації).

ІІІ. Місце, дата і час проведення Конкурсу:

Засідання конкурсного комітету відбудеться 27 серпня  2020 року.

Початок засідання о 10.00  год. за адресою: Рівненська обл., м. Костопіль, вул.Незалежності,7 ( мала зала райдержадміністрації).

   Телефон для довідок з питань проведення Конкурсу –    (03657) 23979

Рівненські перевізники дезинфікують транспорт, щоб запобігти коронавірусу

Рівненська ОДА звернулася до перевізників області з рекомендацією про проводення дезінфекцій у громадському транспорті. Це дозволить запобігти в автобусах поширення коронавірусної інфекції.

Про це повідомляє керівник управління транспорту і промисловості облдержадміністрації Федір Мисюра.

За його підписом усі перевізники області отримали листи з рекомендацією невідкладної дезінфекції автобусів. Як вона проводиться, посадовець побачив на власні очі у маршрутці «Рівне-Тучин».

«Обробка салонів пасажирських автобусів проводиться на виконання Національного плану протиепідемічних заходів щодо запобіганню занесення і поширенню гострої респіраторної інфекції, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV. Наше управління направило листи для перевізників області з відповідними рекомендаціями. Відтак, автобуси дезинфікують перед рейсом та після нього, а також між змінами, в період відстою. Окрім того, водіям громадського транспорту роздають антисептичні засоби задля профілактики недуги», – розповів Федір Мисюра.

На Рівненщині проходить тиждень безпеки дорожнього руху

безпеки дорожнього руху з 11 по 17 листопада проходить на Рівненщині. У його рамках будуть проходити профілактичні та практичні заходи щодо дотримання правил дорожнього руху.

Головна мета – привернути увагу усіх учасників дорожнього руху до проблеми безпеки на дорогах. Протягом тижня патрульні будуть націлені на ряд завдань:

 • покращення транспортної дисципліни серед учасників дорожнього руху;
 • здійснення заходів інформування населення з дотримання ПДР та безпеки руху при перетині залізничних переїздів;
 • проведення профілактичних заходів із попередження дорожньо-транспортних пригод;
 • активізація роботи щодо підвищення безпеки дорожнього руху, особливо при здійсненні пасажирських перевезень.

Також інспектори поліції проводитимуть організаційно-профілактичні заходи щодо безпеки на дорогах та відвідуватимуть навчальні заклади з метою попередження дитячого травматизму.

Обстеження маршрутів загального користування

16 жовтня 2019 року спеціалістами сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації з метою підвищення якості надання транспортних послуг автобусами маршрутів загального користування  проведено обстеження приміських маршрутів “Костопіль-Деражне”, “Костопіль-Данчиміст” на предмет виконанням умов договору на право перевезення пасажирів.

2 жовтня 2019 року спеціалістами райдержадміністрації з метою підвищення якості надання транспортних послуг на автобусних маршрутах проведено обстеження маршруту «Костопіль-Звіздівка ч/з Головин», а також здійснено контроль за виконанням умов договору на право перевезення пасажирів.

                                             Обстеження маршрутів загального користування

25 вересня 2019 року спеціалістами райдержадміністрації з метою підвищення якості надання транспортних послуг на автобусних маршрутах проведено обстеження маршруту «Костопіль-Ганнівка ч/з Головин», а також здійснено контроль за виконанням умов договору на право перевезення пасажирів.

Обстеження маршрутів загального користування

03 липня 2019 року спеціалістами сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації з метою підвищення якості надання транспортних послуг автобусами маршрутів загального користування   проведено обстеження приміського маршруту «Костопіль-Борщівка» на предмет виконанням умов договору на право перевезення пасажирів. Пасажири автобуса висловлювали подяку автоперевізнику ПП Мамчур С.М. за якісне надання послуг та утримання в належному санітарному та технічному стані автобусів, що обслуговують маршрут .

На Рівненщині боротимуться з перевізниками-нелегалами

На Рівненщині посилять контроль над ринком автобусних пасажирських перевезень.

Про це йшлося на першій нараді робочої групи, яку створили, аби посилити контроль за діяльністю перевізників.

Очолив її заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, а до складу увійшли начальник управління інфраструктури та промисловості Федір Мисюра, а також представники з Укртрансбезпеки, поліції, управління держпраці, ГУ державної фіскальної служби, Антимонопольного комітету України, Всеукраїнської асоціації автомобільних перевезень, автостанції «Чайка» та «Рівне-Пас».

Начальник управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА Федір Мисюра розповідає, що безпечність пасажирських перевезень залишається досить актуальним питанням для області:

«Головна причина такого формату роботи – напрацювати дійсно дієвий план боротьби з нелегальними перевезеннями, адже вони негативно впливають на безпеку дорожнього руху. Недобросовісні перевізники не платять податки, не перевозять пасажирів пільгових категорій і не дбають про безпеку власного транспорту»

Він наголосив, що новостворена комісія вживатиме всіх заходів щодо ліквідації нелегальних перевізників на території області. До того ж, на Рівненщині вже активували роботу щодо перевірки ринку пасажирських перевезень. З початку року інспектори Укртрансбезпеки у Рівненській області вже перевірили 60 транспортних засобів, тоді як за увесь минулий рік – всього 97.

Обстеження пасажиропотоку

26 лютого 2019 року спеціалістами райдержадміністрації з метою підвищення якості надання транспортних послуг на автобусних маршрутах проведено обстеження пасажиропотоку маршруту «Костопіль-Перетоки ч/з Вигін», а також здійснено контроль за виконанням умов договору на право перевезення пасажирів.

        Автоперевізнику рекомендовано  дотримуватись Правил надання послуг пасажирських перевезень автомобільним транспортом  та умов договору.

В Україні може бути запроваджено європейську практику зниження швидкості руху при в’їзді до населених пунктів

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує впровадити європейську практику обов’язкового створення спеціальних технічних засобів для зниження швидкості руху на українських трасах при в’їзді до населених пунктів.

Так, у проекті змін до державних будівельних норм щодо проектування доріг загального користування міститься обов’язкова вимога — при будівництві нових та реконструкції існуючих трас влаштовувати спеціальні острівці у напрямку населених пунктів. За можливістю такі засоби безпеки мають передбачатись і під час капітального ремонту.

 «Внаслідок ДТП в Україні щорічно гине близько 4 тис. людей. З них майже 20% — внаслідок перевищення безпечної швидкості. Ми продовжуємо створювати заходи для підвищення безпеки на дорогах. Особливо це стосується ділянок дороги при в’їзді до населених пунктів, де швидкість має бути значно нижча, ніж на трасах. Тому в проекті оновлених ДБН пропонується запровадити ще одну європейську практику — проектувати спеціальні острівці на трасах при в’їздах до населених пунктів. Вони мають напівовальну форму і штучно створюють вигини проїзної частини, чим змушують водіїв знижувати швидкість і бути більш уважними за кермом», — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

В Європі така система називається «traffic calming» та включає в себе комплекс заходів із дизайну доріг та створення штучних звужень та нерівностей з метою уповільнення дорожнього руху або зменшення кількості транспортних засобів.

 За словами Парцхаладзе, ці зміни дозволять унеможливити перевищення дозволеної швидкості руху на трасах, сприятимуть зменшенню кількості ДТП та підвищенню безпеки руху.

Згідно із запропонованими змінами, такі острівці мають влаштовуватися на смузі руху у напрямку населеного пункту та бути підвищені над проїзною частиною на висоту 5-10 см поза населеними пунктами та 15-20 см — в населених пунктах. Крім цього, місця проектування острівців необхідно облаштовувати відповідними технічними засобами.

Проект змін у ДБН розробляється ДП «ДерждорНДІ».

 Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Підвищено вартість проїзду в громадському транспорті на приміських маршрутках з 01.11.2018

Постановою Кабінетів Міністрів України від 25 березня 2015 року №240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від грудня 1996 р. №1548» скасовано державне регулювання облдержадміністраціями тарифів на перевезення пасажирів автобусами в приміському та міжміському сполученні всередині областей та  надано право приватним перевізникам самостійно формувати ціну квитка. Жодного впливу на цей процес тепер державна адміністрація не має.  Проте питання підвищення цін на проїзд в автобусах приміських маршрутів  загального користування обговорено у райдержадміністрації із місцевими перевізниками 18 жовтня 2018 року.

Підвищення тарифів на проїзд перевізники аргументували здорожчанням цін на пальне та автозапчастини. Відповідно до методики розрахунку тарифів на послуги  пасажирського  автомобільного транспорту, затвердженого  наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 №1175, пункту 1.6 «перегляд рівня тарифів повинен здійснюватись у зв’язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації Послуг, що не залежать від господарської діяльності Перевізника, в тому числі в разі зміни вартості палива більш ніж на 10%».

Перевізниками було запропоновано вартість проїзду 1 гривня за кілометр. Однак керівництвом району було запропоновано автоперевізникам з розумінням поставитись до фінансових можливостей жителів і зменшити вартість проїзду. Тому у ході перемовин дійшли до того, що на приміських маршрутах району вартість проїзду становитиме 95 копійок за кілометр та ввести в дію нові тарифи на перевезення пасажирів із 1 листопада 2018 року. Це одна з найнижчих цін по області (на внутрішньообласних маршрутах 1 гривня – за 1 кілометр). Автоперевізникам міжміських маршрутів, які обслуговують Костопільський район  було  також запропоновано знизили вартість проїзду з 1 гривні до 95 копійок – за 1 кілометр.

Відстань (кілометраж) між населеними пунктами, по якому розраховують вартість проїзду перевізники, передбачено паспортом автобусного маршруту регулярних перевезень, який  погоджується в головному управлінні Національної поліції в Рівненській області.

Упродовж тижня з наріканнями на необґрунтоване підвищення тарифів на пасажирські перевезення  щоденно звертаються жителі району до райдержадміністрації. Місцева влада намагається врегулювати ці питання. Після перемовин із автоперевізниками все-таки вдалося дещо знизити вартість проїзду. Зокрема, на міжміському маршруті „Рівне-Гута”  зменшено ціну квитка до села Рудня на 5 гривень, на приміському маршруті  „Костопіль-Мар”янівка” до  села Рокитне та Пісків на 1 гривню.  На міжміському маршруті ,Рівне-Ледне” нові тарифи введено з 08.11.2018 року.

Здійснено обстеження пасажиропотоку маршруту «Костопіль-Берестовець ч/з Глажеву»

IMG_20181003_082307 (1)

       3-4 жовтня 2018 року спеціалістами райдержадміністрації з метою підвищення якості надання транспортних послуг на автобусних маршрутах проведено обстеження пасажиропотоку маршруту «Костопіль-Берестовець ч/з Глажеву», а також здійснено контроль за виконанням умов договору на право перевезення пасажирів.

        Автоперевізнику рекомендовано  дотримуватись Правил надання послуг пасажирських перевезень автомобільним транспортом  та умов договору.

        Наголошено, що при виявленні порушень райдержадміністрація, як організатор пасажирських перевезень, має право на дострокове розірвання договору на перевезення пасажирів.

Безкоштовні поїздки пільговиків замінять грошовою компенсацією

Безкоштовний проїзд пільговикам Рівненщини компенсуватимуть грошима.

Фінансуватимуть виплати місцеві ради. Для цього їм потрібно прийняти рішення про монетизацію пільг на проїзд, що впровадив Кабмін.

«Безкоштовні поїздки пільговиків замінять грошовою компенсацією. Витрати фінансуватимуть за рахунок місцевих бюджетів. Місцеві ради на власний розсуд визначатимуть, як будуть проходити розрахунки – купюрами чи пластиковими картками. Діяти такі правила будуть на усіх видах транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. І виключно після того, як місцеві органи влади приймуть рішення про монетизацію. Рівненська ОДА буде націлювати голів ОТГ, районних і міських рад, щоб вони вишукувати кошти для компенсації», – коментує керівник управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА Федір Мисюра.

Кількість таких поїздок не може бути менше від 30-ти. Такі соціальні норми затвердив уряд.

Розмір щомісячної виплати визначається шляхом множення кількості поїздок на середню вартість проїзду в міському комунальному транспорті.

Втім, місцеві ради залежно від власної фінансової ситуації можуть збільшити суму виплат, але у жодному разі не зменшити. Окрім того, на місцях мають право розширити перелік пільгових категорій, які зможуть отримати доплату.

Якщо ж людина їздить часто або з пересадками – купувати квитки їй доведеться за власний рахунок.

Слід зазначити, що певні категорії пільговиків матимуть «бонуси»:

·      Людям, які мають право на пільги з оплати проїзду транспортом загального користування на міжміських маршрутах, розмір щомісячної готівкової виплати збільшується на 20%;

·      Особам з інвалідністю I групи або дітям з інвалідністю (крім дітей до 6 років) виплата пільг здійснюється у подвійному розмірі;

·      Для осіб з інвалідністю I, II групи і дітей з інвалідністю (крім дітей до 6 років), які навчаються у закладах загальної середньої, професійної та вищої освіти або які проходять реабілітацію, розмір щомісячної готівкової виплати додатково збільшується вдвічі.

Обстежено пасажиропотік транспорту загального користування села Лісопіль

27 – 28 грудня 2017 року спеціалістами сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації за участі сільського голови Малолюбашанської сільської ради та  жителів  села Лісопіль проведено обстеження пасажиропотоку за маршрутами загального користування «Костопіль –Берестовець – Кам’яна гора» та «Костопіль – Берест овець ч/з Глажеву.

Вантажооборот автомобільного транспорту району у січні – серпні 2017 року

У січні–серпні 2017 року автотранспортними підприємствами району доставлено замовникам 12,7 тис. т вантажів та виконано вантажооборот в обсязі 6,8 млн. км, що відповідно на 22 % та в 1,7 раза більше, ніж у січні–серпні 2016 року

Вантажооборот автомобільного транспорту району у січні 2017 року

 Автотранспортними підприємствами району за січень 2017 року доставлено замовникам 1,3 тис. тонн вантажів та виконано 0,9 млн. тоннокілометрів вантажообороту, що становить відповідно в 1,9 та у 2,0 рази більше до рівня січня  2016  року.

Маршрутна автотранспортна мережа

Маршрутна мережа автобусних перевезень становить 40 маршрутів, із них 27-внутрішньорайонні, 8-міжрайонні, 5-міські, на яких виконується щоденно 206 рейсів крім  міста.

Транспортним сполученням охоплено всі сільські населені пункти. До складу пасажирської автомобільної системи району входить 11-суб’єктів  господарської діяльності  приватної форми власності, із них  5 – перевізників, які зареєстровані у районі як суб’єкти підприємницької діяльності.

Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», районна державна адміністрація  у листопаді 2016 року проводила конкурс на право перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування по шести маршрутах на яких визначено три автоперевізники.

Транспортні засоби на внутрішньорайонних маршрутах

Завантажити (DOC, 83KB)

Перевізник Назва маршруту Кількість транспортних засобів Марка

Модель

Державний номер Пасажиромісткість

місць

для сидіня всього
1 2 3 4 5 6 7
 ФОП Фурман  Н.О. Костопіль-В.Мидськ-Осова,

Костопіль-М.Стидин-Майдан

Костопіль-Золотолин ч/з Тростянець

Костопіль -Погулянка ч/з Злазне

Костопіль-Комарівка

Костопіль-Жалин- Волиця

Костопіль-Трубиці

Костопіль – Чудви

Костопіль-Деражне ч/з Головин

Костопіль – Ганнівка  ч/з Головин

Костопіль-Дюксин  ч/з Головин

Костопіль-Дюксин  ч/з  Соломку

Костопіль-Мар”янівка ч/з Яснобір

Костопіль-Берестовець ч/з Глажеву

14 ПАЗ 32053 ВК 00-35 АА 22 38
MERCEDES-BENZ  609D ВК 39-52 АК 27 27
VOLKSWAGEN LT 35 ВК 65-92 ВС          17 17
ПАЗ 32053 ВК 00-34 АА 22 38
БАЗ А079.09 ВК 08-13 АА 26 26
ЧАЗ А074.10 ВК 16-80 ВН                  25 38
БАЗ А079.19                            ВК 12-43 АА                  25 25
MERCEDES-BENZ  310D ВК 27-60 АЕ                  19 19
БАЗ А079.20                             ВК 12-44 АА                  30 30
БАЗ А079.23                           ВК 12-41 АА                  30 30
MERCEDES-BENZ  609D ВК 69-76 АА 18 18
MERCEDES-BENZ  1117 ВК 08-00 АА          32 32
MERCEDES-BENZ  711D ВК 69-67 АА          22 22
MERCEDES-BENZ  814D ВК 39-52 АК           27 27
ТзОВ „Укр-Пас-Транс” Гута, Рудня, Мидськ,Постійне, Ганнівка, Рівне
Костопіль – Ганнівка ч\з Головин,Рівне 2 БОГДАН-092 ВК 92-10 АК 22 43
I-YAN А07А ВК 08-98 АК 23 40
ФОП Калужна Л.Ф. Костопіль-Данчиміст, Рівне 2 MERCEDES BENZ О 614D               ВК 05-74  АА 30 30
MERCEDES BENZ BUS                     ВК 63-23АТ 32 32
ТзОВ „СВ Лайф” Костопіль-Перетоки, Рівне 2 MERCEDES-BENZ  О614D ВК 12-60 ВК                 34 34
MERCEDES-BENZ  Е0820L ВК 10-20 АА                  40 40
ФОП Мамчур С. М. Костопіль-Борщівка, Рівне 3 MERCEDES-BENZ 609D ВК 14-69 АВ 21 21
БАЗ А079.23 ВК 82-56 АН 29 29
MERCEDES-BENZ 609 ВК 63-35 АН 22 22
ФОП Панчелюга О.П. Костопіль-Деражне, Головин, Рівне 2 MERCEDES-BENZ 814 ВК 62-58 АЕ 22 22
MERCEDES-BENZ 609D ВК 68-61 АВ 21 21
ФОП Фінчук О. А. Костопіль-Звіздівка, Рівне 3 MERCEDES-BENZ 1120 ВК 43-91 АТ          31 31
MERCEDES-BENZ BUS 814 ВК 73-62 АВ 38 38
MERCEDES-BENZ VARIО 814D ВК 40-46 ВК 29 29

Перелік пасажирських перевізників району

Завантажити (DOC, 72KB)

Маршрутна мережа автобусних перевезень Костопільського району включає 40-маршрутів, із них 23-внутрішньорайонні, 12-міжрайонні, 5-міські, на яких виконується щоденно 206 рейсів крім  міста.

До складу пасажирської автомобільної системи району входить 10-суб’єктів  підприємницької діяльності  приватної форми власності, із них  5- перевізників, які зареєстровані у районі як суб’єкти підприємницької діяльності.

Перелік

автоперевізників, які працюють  на  внутрішньорайонних маршрутах Костопільського району та здійснюють свою діяльність з міста Костопіль  по слідуючих  напрямах:  

                                                             

Автоперевізник Напрям
ФОП Фурман Н. О. Берестовець, Осова, Майдан,Мидськ,Жалин, Погулянка, Комарівка, Трубиці, Дюксин, Деражне, Ганнівка,  Чудви, Яснобір,  Рівне
ТзОВ „Укр-Пас-Транс” Гута, Рудня, Мидськ,Постійне, Ганнівка, Рівне
ФОП Калужна Л.Ф. Данчиміст, Рівне
ТзОВ „СВ Лайф” Ледне ,Перетоки, Рівне
ФОП Мамчур С. М. Борщівка, Рівне
ФОП Ярмольчук П.Є. Берестовець,  Маща, К.Гора, Рівне
ФОП Панчелюга О.П. Деражне, Головин, Рівне
ФОП Фінчук О. А. Звіздівка, Головин, Деражне, Дюксин, Злазне, Рівне
ФОП Мельник Л.Є. по місту
ФОП Алексійчук А.А. по місту

Автобусна мережа

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови Рівненської обласної
державної адміністрації

02.03.2009 № 75

(у редакції розпорядження голови облдержадміністрації

14.02.2018   № 85 )

Автобусна маршрутна мережа

приміських та міжміських внутрішньообласних маршрутів

загального користування Рівненської області

Костопільський район
Приміські (внутрішньорайонні) маршрути Приміські та міжміські (міжрайонні) маршрути
 1. Костопіль – Осова – 3 об. р. Рівне – Гута ч/з Рудню (Гута – Рівне ч/з Рудню) – 6 об. р.
 2. Костопіль – Малий Стидин – Майдан –

5 об. р.

Рівне – Гута ч/з Степань (Гута – Рівне ч/з Степань) – 3 об. р.
3. Костопіль – Золотолин ч/з Тростянець –

4 об. р.

Рівне – Ледне  – 3 об. р.
4. Костопіль – Погулянка ч/з Злазне – 3 об. р. Рівне – Берестовець – Кам’яна Гора – 4 об. р.
5. Костопіль – Комарівка – 3 об. р. Костопіль – Рівне

(Рівне – Костопіль) – 54 об. р.

6. Костопіль – Жалин – Волиця – 4 об. р.  Костопіль – Рівне ч/з Клевань –

6 об. р.

7. Костопіль – Трубиці – 7 об. р. Рівне – Дюксин

(Дюксин – Рівне) – 4 об. р.

8. Костопіль – Перетоки  ч/з Вигін,
Головин – 4 об. р.
Рівне – Постійне – Ганнівка (Ганнівка – Постійне – Рівне) –
4 об. р.
9. Костопіль – Чудви – 4 об. р. Рівне – Деражне ч/з Жобрин (Деражне – Рівне ч/з Жобрин) –
4 об. р.
10. Костопіль – Звіздівка ч/з Головин – 4 об. р. Рівне – Деражне ч/з Костопіль – 1 об. р.
11. Костопіль – Деражне ч/з Головин – 3 об. р. Рівне – Деражне ч/з Клевань –
1 об. р.
12. Костопіль – Ганнівка ч/з Головин – 6 об. р. Костопіль – Оржів ч/з Суськ –
3 об. р.
13. Костопіль – Дюксин ч/з Головин – 3 об. р.
14. Костопіль – Дюксин ч/з Соломку – 2 об. р.
15. Костопіль – Суськ ч/з Глажеву – 3 об. р.
16. Костопіль – Жильжа – 2 об. р.
17. Костопіль – Берестовець ч/з Глажеву –

4 об. р.

18. Костопіль – Мар’янівка ч/з Яснобір –

5 об. р.

19. Костопіль – Яснобір ч/з Моквинські Хутори – 5 об. р.
20. Костопіль – Данчиміст – 6 об. р.
21. Костопіль – Моквин – 3 об. р.
22. Костопіль – Борщівка – 9 об. р.
23. Костопіль – Іваничі – 4 об. р.

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови Рівненської обласної
державної адміністрації

02.03.2009 № 75

з внесеними змінами від 14.09.2016 №564

Автобусна маршрутна мережа

приміських та міжміських внутрішньообласних маршрутів

загального користування Рівненської області

Костопільський район

Приміські (внутрішньорайонні) маршрути Приміські та міжміські (міжрайонні) маршрути
 1. Костопіль – Гута ч/з Рудню (Гута – Костопіль ч/з Рудню) – 6 об. р. Костопіль – Рівне

(Рівне – Костопіль) – 70 об. р.

 2. Костопіль – Гута ч/з Степань (Гута – Костопіль ч/з Степань) – 3 об. р.  Костопіль – Рівне ч/з Клевань –

6 об. р.

3. Костопіль – Осова – 3 об. р. Рівне – Дюксин

(Дюксин – Рівне) – 4 об. р.

4. Костопіль – Ледне – 3 об. р. Рівне – Постійне – Ганнівка (Ганнівка – Постійне – Рівне) –
4 об. р.
5. Костопіль – Малий Стидин – Майдан –

5 об. р.

Рівне – Деражне ч/з Жобрин (Деражне – Рівне ч/з Жобрин) –
4 об. р.
6. Костопіль – Золотолин ч/з Тростянець –

4 об. р.

Рівне – Деражне ч/з Костопіль – 1 об. р.
7. Костопіль – Погулянка ч/з Злазне – 3 об. р. Рівне – Деражне ч/з Клевань –
1 об. р.
8. Костопіль – Комарівка – 3 об. р. Костопіль – Оржів ч/з Суськ –
3 об. р.
9. Костопіль – Жалин – Волиця – 4 об. р.
10. Костопіль – Трубиці – 7 об. р.
11. Костопіль – Перетоки  ч/з Вигін,
Головин – 4 об. р.
12. Костопіль – Чудви – 4 об. р.
13. Костопіль – Звіздівка ч/з Головин – 4 об. р.
14. Костопіль – Деражне ч/з Головин – 3 об. р.
15. Костопіль – Ганнівка ч/з Головин – 6 об. р.
16. Костопіль – Дюксин ч/з Головин – 3 об. р.
17. Костопіль – Дюксин ч/з Соломку – 2 об. р.
18. Костопіль – Суськ ч/з Глажеву – 3 об. р.
19. Костопіль – Жильжа – 2 об. р.
20. Костопіль – Берестовець – Кам’яна Гора –

4 об. р.

21. Костопіль – Берестовець ч/з Глажеву –

5 об. р.

22. Костопіль – Мар’янівка ч/з Яснобір –

5 об. р.

23. Костопіль – Яснобір ч/з Моквинські Хутори – 5 об. р.
24. Костопіль – Данчиміст – 6 об. р.
25. Костопіль – Моквин – 3 об. р.
26. Костопіль – Борщівка – 9 об. р.
27. Костопіль – Іваничі – 4 об. р.

Зміни до мережі

Автобусна мережа

Інформаційні матеріали з транспорту

Як запускатимуть пасажирський транспорт — умови, етапи і правила

Міністерство інфраструктури розробило низку заходів та чіткі, обов’язкові для виконання правила відновлення регулярного пасажирського сполучення для перевізників та пасажирів.

Лише за умови їхнього дотримання перевізники допускатимуться до виконання своїх професійних обов’язків, а пасажири — до автостанцій та салонів транспорту.

Перший етап послаблення карантину:

 • Початок роботи автостанцій та відновлення міських (крім маршрутних таксі) і приміських перевезень в межах одного району, пізніше — внутрішньообласних перевезень
 • Відновлення роботи пасажирської авіації внутрішнього сполучення
 • Відновлення курсування частини приміських поїздів та окремих пасажирських поїздів дальнього сполучення

Правила для водіїв:

 • Забезпеченість засобами індивідуального захисту
 • Постійний контроль над самопочуттям водіїв
 • Дезінфекція салонів транспортного засобу перед кожним рейсом

Правила для пасажирів:

Забезпеченість засобами індивідуального захисту (захисною маскою чи респіратором)

Правила для адміністрацій автостанцій:

 • Забезпечення пасажирів достатньою кількістю спиртовмісних антисептичних засобів для дезінфекції рук
 • Контроль над дотриманням безпечної дистанції у залах очікування та на платформах
 • Регулярна дезінфекція приміщень автостанції та місць очікування

Якщо епідеміологічна ситуація в Україні буде сприятливою, наступним кроком стане відновлення курсування приміських поїздів та пасажирських поїздів дальнього сполучення. Завдяки першим ми прагнемо розвантажити потік пасажирів у великих містах у годину «пік», щоб не наражати українців на ризики, пов’язані з поширенням COVID-19.

З міркувань безпеки відновлення роботи поїздів дальнього сполучення відбуватиметься поступово. Розпочнуть роботу ті напрямки, які не мають альтернативи або належать до пріоритетних маршрутів (нічні експреси, потяги Інтерсіті+). Усього це 42 пари поїздів у західному, південному, дніпровському та східному напрямках.

Правила для «Укрзалізниці»:

 • Забезпеченість достатнім запасом миючих та дезінфікуючих засобів
 • Дотримання дезінфекційного режиму в поїздах та на вокзалах
 • Проведення інструктажів членів поїзних бригад з питань виявлення та профілактики захворювань

У межах першого етапу послаблення карантину відбудеться відновлення авіації поки що внутрішнього сполучення. Основними чинниками цього повинні стати попит на внутрішні авіаперевезення, зацікавленість та фінансова спроможність українських авіакомпаній.

Правила для авіаперевізників:

Дотримання загальних санітарно-епідеміологічних норм щодо дезінфекції та засобів індивідуального захисту

Другий та третій етапи виходу транспорту з карантину:

 • Відновлення міжобласних та міжнародних маршрутів автоперевезень
 • Відновлення руху всіх пасажирських поїздів по Україні
 • Початок здійснення авіаперевезень міжнародного сполучення
 • Відновлення руху поїздів у міжнародному сполученні

Фото: Міністерство інфраструктури України

Наголошую, що успішний вихід транспорту з карантину забезпечать не лише дотримання правил, контроль ситуації, а й належне інформування про неї. В умовах небезпеки для життя громадян країни будуть неприпустимими дії, спрямовані на надання хибної інформації чи замовчування щодо стану здоров’я водіїв, кондукторів, провідників та інших представників транспортної інфраструктури, які безпосередньо контактують з пасажирами.

Чекаємо на сприятливі умови, щоб відновити місію нашого міністерства — оживляти рух: запускати потяги, відправляти у рейси літаки та громадський транспорт. А поки маємо пройти до кінця це випробування, і зовсім скоро вокзали та аеропорти наповняться людьми.

На Рівненщині вантажівки зважуватимуть по-європейськи

У Рівненській області впроваджуватимуть словенський досвід збереження автомобільних доріг від руйнування. Про це домовилися голова ОДА Віталій Коваль та представники делегації зарубіжної країни, що прибула на Західноукраїнський форум «Розвиток та безпека місцевих доріг». Свою співпрацю сторони закріпили підписанням меморандуму.

«Словенія славиться якістю своїх доріг, в цій країні діє ваговий контроль на найвищому рівні. На дорогах європейської країни використовують мостову систему для зважування автомобілів в русі Weight in motion (WiM). В Україні вона діє лише в Києві. Невдовзі почнемо використовувати цю систему на Рівненщині», – зазначив Віталій Коваль.

Система дозволяє зважувати транспорт в русі та виявляти перевантажені автомобілі, що руйнують дороги. Тож, завдяки розробці на дорогах Словенії встановлений цілодобовий контроль за масою транспортних засобів, автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху. Уся інформація про інтенсивність руху та склад транспортних потоків акумулюється, адже необхідна для планування ремонтно-будівельних робіт.

Як зазначив керівник області, словенці передають систему на Рівненщину на кілька місяців, аби ми переконалися в її ефективності. Прибори розмістять під мостами в місцях великої інтенсивності руху транспорту. Перевантажені авто не знатимуть, де сьогодні чи завтра розташовуватиметься цей суперсучасний ваговий контроль.

«Якщо WiM зарекомендує себе якнайкращим чином, придбаємо подібні комплекси для постійного використання. Можливо саме цей інструмент допоможе врятувати місцеві дороги Рівненської області і зупинити їх руйнації», – наголосив Віталій Коваль.

Нагадаємо, сьогодні у Рівному проходить Західноукраїнський Форум «Розвиток та безпека місцевих доріг». Масштабна подія зібрала українських та зарубіжних експертів, бізнесові ділові кола дорожньої галузі. За результатами Форуму буде розроблено бачення розвитку місцевих доріг на 2020 рік. Пропозиції будуть направлені Уряду України.

Форум організований Всеукраїнською дорожньою Асоціацією у партнерстві з Рівненською ОДА.

Обговорено стан пасажирських перевезень в районі

17 жовтня 2019 відбулась нарада за участі в.о. голови райдержадміністрації Олександра Коваля, спеціалістів сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації з автоперевізниками району.

Обговорено стан пасажирських перевезень в районі, питання надання якіснихпослуг, питання обстеження маршрутів загального користування на предмет дотримання умов договору на право перевезення пасажирів. Окреслили напрямки подальшої роботи.

У ході зустрічі висловили подяку фізичній особі – підприємцю, автоперевізнику Наталії Фурман та її колективу за активну громадянську позицію, благодійну та волонтерську допомогу під час проведення заходів в урочищі Гутвин з нагоди 77-х роковин утворення УПА.

На Рівненщині розпочалася операція «Безпека дорожнього руху – це життя»

Під такою назвою розпочалися профілактичні заходи на Рівненщині.
Так, в області створені спільні мобільні групи, до яких увійшли патрульні та представники Укртрансбезпеки.

Профілактика учасників дорожнього руху запобігає загибелі та травмуванню людей, зниженню аварійності та попередженню її наслідків.

Окрім того, патрульні поліцейські розпочали підготовчий етап осіннього комісійного огляду автомобільних доріг загального користування, вулиць населених пунктів та залізничних переїздів.

Перевірка проводиться з метою визначення стану експлуатаційного утримання автомобільних доріг та залізничних переїздів після закінчення літнього сезону і належної підготовки їх до зимового періоду експлуатації.
Практичний етап огляду триватиме до 29 жовтня.

За матеріалами Рівненської ОДА.

Безкоштовні поїздки пільговиків замінять грошовою компенсацією

download

Безкоштовний проїзд пільговикам Рівненщини компенсуватимуть грошима.

Фінансуватимуть виплати місцеві ради. Для цього їм потрібно прийняти рішення про монетизацію пільг на проїзд, що впровадив Кабмін.

«Безкоштовні поїздки пільговиків замінять грошовою компенсацією. Витрати фінансуватимуть за рахунок місцевих бюджетів. Місцеві ради на власний розсуд визначатимуть, як будуть проходити розрахунки – купюрами чи пластиковими картками. Діяти такі правила будуть на усіх видах транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. І виключно після того, як місцеві органи влади приймуть рішення про монетизацію. Рівненська ОДА буде націлювати голів ОТГ, районних і міських рад, щоб вони вишукувати кошти для компенсації», – коментує керівник управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА Федір Мисюра.

Кількість таких поїздок не може бути менше від 30-ти. Такі соціальні норми затвердив уряд.

Розмір щомісячної виплати визначається шляхом множення кількості поїздок на середню вартість проїзду в міському комунальному транспорті.

Втім, місцеві ради залежно від власної фінансової ситуації можуть збільшити суму виплат, але у жодному разі не зменшити. Окрім того, на місцях мають право розширити перелік пільгових категорій, які зможуть отримати доплату.

Якщо ж людина їздить часто або з пересадками – купувати квитки їй доведеться за власний рахунок.

Слід зазначити, що певні категорії пільговиків матимуть «бонуси»:

·      Людям, які мають право на пільги з оплати проїзду транспортом загального користування на міжміських маршрутах, розмір щомісячної готівкової виплати збільшується на 20%;

·      Особам з інвалідністю I групи або дітям з інвалідністю (крім дітей до 6 років) виплата пільг здійснюється у подвійному розмірі;

·      Для осіб з інвалідністю I, II групи і дітей з інвалідністю (крім дітей до 6 років), які навчаються у закладах загальної середньої, професійної та вищої освіти або які проходять реабілітацію, розмір щомісячної готівкової виплати додатково збільшується вдвічі.

Перевізникам рекомендували привести

маршрутки до належного санітарного стану

IMG_3030

1 березня перший заступник голови Костопільської райдержадміністрації Олександр Коваль провів робочу нараду, за участі першого заступника міського голови Костополя Андрія  Ткачука, із перевізниками Костопільського району. Під час засідання за круглим столом обговорено питання  технічного стану маршруток, надання якісних автопослуг пасажирам, здійснення компенсаційних виплат перевізникам за пільгові перевезення, зокрема, пільгове перевезення освітян на приміських автобусних маршрутах загального користування.

За результатами наради автоперевізникам району рекомендовано: забезпечити роботу транспортних засобів та персоналу на маршруті відповідно до вимог законодавства України; здійснювати перевезення пасажирів на маршруті у належному санітарному стані автобусами, які відповідають вимогам Закону України “Про дорожній рух”, Закону України “Про автомобільний транспорт”, Правилам дорожнього руху, умовам конкурсу.

Обговорили питання підвищення вартості проїзду на приміських маршрутах

Сьогодні,  23 січня, у малій залі райдержадміністрації відбулася нарада із місцевими перевізниками за участі першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Коваля, голови громадської ради при Костопільській райдержадміністрації Анатолія Семенюка, у ході якої обговорено питання щодо  підвищення цін на проїзд в автобусах приміських маршрутів  загального користування, дотримання умов договорів на право перевезення пасажирів.

Підвищення тарифів на проїзд перевізники аргументують здорожчанням цін на пальне та автозапчастини.

IMG_2779

У результаті домовленостей власники маршрутів погодили тариф  на проїзд у межах району 75 копійок за кілометр та вирішили ввести в дію нові тарифи на перевезення  пасажирів із 25 січня 2018 року.

На автовокзалі та залізничній станції у Костополі пандуси відповідають нормам

15Сьогодні завідувач сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації Ольга Яковчук, головний спеціаліст сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації Олена Майданець, головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олена Вдовиченко обстежили на залізничному та автовокзалах міста Костополя пандуси на відповідність стандартам для безперешкодного доступу до об’єктів громадського загального користування осіб із обмеженими фізичними можливостями та маломобільних груп населення. Пандуси відповідають діючим будівельним нормам.

Обговорено питання підвезення жителів військового містечка до районного центру

29 травня 2017 року під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Коваля, за участі заступника командира військової частини А2390 Дениса Журбенка у малій залі райдержадміністрації відбулася зустріч з місцевими перевізниками та спеціалістами районної державної адміністрації з питання підвезення жителів військового містечка №61 військової частина А2390 с. Велика Любаша до районного центру у літній період.

Узгоджено заїзд автобусів внутрішньорайонних маршрутів «Гута-Костопіль», «Костопіль-Золотолин» та «Костопіль – Жалин».

ЩОДО ВРЕГУЛЮВАННЯ ТАРИФІВ НА ПАСАЖИРСЬКІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ

З 6 травня 2015 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548».

Постановою скасовано державне регулювання обл(міськ)держадміністраціями тарифів на перевезення пасажирів автобусами в приміському та міжміському сполученні всередині областей.

Окрім того, скасовано норму, за якою тарифи на перевезення пасажирів і вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті – метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі (який працює в звичайному режимі руху) регулюють (встановлюють) обласні, Київська міська державні адміністрації, виконавчі органи Львівської і Криворізької міських рад.

У той же час у сфері міських пасажирських перевезень зберігатиметься державне тарифне регулювання, яке буде здійснюватися органами місцевого самоврядування згідно із Законом «Про місцеве самоврядування».

Ринок перевезення пасажирів транспортом загального користування  є соціально-важливим і знаходиться під постійним контролем органів Антимонопольного комітету України. Внесення змін до постанови КМУ № 1548 не означає автоматичну відміну державного регулювання та встановлення будь-яких, не обґрунтованих економічно тарифів, а переводить дії цих перевізників в частині тарифоутворення  із безпосереднього встановлення (затвердження) тарифів органами місцевого самоврядування в площину контролю антимонопольного законодавства.

У випадку виявлення фактів встановлення завищених тарифів на перевезення пасажирів перевізниками, що здійснюють діяльність на приміських та міжміських маршрутах в межах області, відділення вживатиме заходи, передбачені законодавством, для припинення таких дій.

Ефективність використання вантажних вагонів вивчатиме робоча група

27 березня голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа, за участі начальника станції Костопіль Романа Сморкіся, завідувача сектору інфраструктури та промисловості райдержадміністрації Ольги Яковчук провів робочу нараду.

За результатами наради було вирішено утворити робочу групу із питань ефективного використання залізничних вантажних вагонів. До робочої групи будуть залучені: керівники промислових підприємств району та станції Костопіль, працівники райдержадміністрації.

 До уваги суб’єктів господарювання будівельної, деревообробної, добувної, каменепереробної, лісової та сільськогосподарської галузей, водіїв вантажних перевезень!

З метою збереження автомобільних доріг загального користування, попередження їх передчасного руйнування районна державна адміністрація просить дотримуватися вимог законів України «Про автомобільні дороги», «Про автомобільний транспорт», постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» та встановлених законодавством вагових та габаритних норм і параметрів при завантаженні транспортних засобів.

У Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4660-д «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» (щодо дотримання вагових або габаритних норм і/або умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі)».

Законопроектом пропонується наступне:

– під час внутрішніх перевезень вантажів забороняється допускати перевищення встановлених законодавством вагових або габаритних норм при завантаженні транспортних засобів та/або порушення умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі;

– водій транспортного засобу зобов’язаний перевіряти вагові або габаритні параметри завантаженого автомобільного транспортного засобу; також він може відмовлятися від перевезення вантажу в разі завантаження транспортного засобу з перевищенням встановлених законодавстk