Презентація професій токар та електрозварник                                              ПРЕЗЕНТ_20_12_18

20 грудня у Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості відбулась презентація професій електрозварник ручного зварювання, токар. На захід завітали начальник відділу організації профнавчання Рівненського ОЦЗ Михайло Лайтер, заступник директора Рівненського центру профтехосвіти ДСЗ Руслана Бодренко та завідувач Олександрійської філії РЦПТО Олександр Сидорець.  Під час заходу учасники, а це чоловіки  із числа безробітних, зокрема ті, хто тривалий період не може знайти роботу за наявною професією, у тому числі учасники АТО, ознайомились із перевагами навчання в РЦПТО, спектром професій та напрямів підготовки робітників для усіх галузей економіки, у тому числі із можливістю  здобуття професійно-технічної освіти за дуальною формою навчання, обговорили варіанти працевлаштування на ринку праці Костопільщини. Учасники заходу переглянули відеопрезентацію професій токаря, зварника та отримали вичерпні відповіді на запитання. У своїх виступах фахівці Костопільської філії Рівненського ОЦЗ та гості сходились на одній думці, що сучасний ринок праці хоче отримати робітника з високим рівнем професійних компетенцій. Саме такий рівень можна здобути у РЦПТО, і його викладачі та майстри виробничого навчання докладуть максимум зусиль, аби такого спеціаліста підготувати.

Міні-ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю

міні-ярм_18_12_18 (1) Допомогти знайти роботу особам з особливими потребами – одне з основних завдань Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості. Так, 18 грудня 2018 року в приміщенні Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ відбувся міні-ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю на ТОВ «Українські лісопильні» на вакансії укладальник пиломатеріалів, підсобний робітник.

Під час заходу провідний менеджер з персоналу ТОВ «Українські лісопильні» Катерина Янишен презентувала присутнім підприємство, напрямки його діяльності, ознайомила шукачів роботи з  умовами та рівнем оплати праці, соціальними гарантіями, якими забезпечуються працівники, відповіла на запитання, які цікавили безробітних.

За результатами міні-ярмарку один безробітний отримав запрошення на співбесіду безпосередньо до роботодавця.

У тісному тандемі

Адміністрація Костопільського НВК «Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія ім. Т. Г. Шевченка» постійно тримає на контролі питання профорієнтаційного напрямку із учнями навчального закладу. У річному плані навчального закладу завжди організовані диспути, круглі столи, зустрічі з даної теми. Адже ринок праці диктує свої умови, роботодавці шукають фахівців робітничих професій…Дізнатися про особливості саме робітничих професій та їхню актуальність нам допомагають фахівці Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості.

Світлана Лопушанська – начальник відділу активної підтримки безробітних Костопільської районної філії є постійним учасником загальношкільного батьківського клубу «Родина», де розповідає батькам про ситуацію на сучасному ринку праці; про рівень зайнятості населення.  Світлана Василівна систематично проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу на годинах спілкування щодо можливості професійного навчання підлітків у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Учні 8-9 класів неодноразово відвідували Костопільську районну філію, де мали можливість пізнати свої здібності та професійні нахили за допомогою проходження професійного тестування за освітніми методиками. Випускники Костопільського НВК залишають стіни навчального закладу із потужним багажем з питань профорієнтації і є успішними у виборі майбутньої професії.

Аналіз надходження вакансій

Протягом 11 місяців 2018 року до Костопільської районної філії роботодавцями району подано 3185 вакансій, що на 19 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Кількість роботодавців, що подавали вакансії в 2018р., збільшилась на 7 відс. (у 2018р. – 587 вакансій, у 2017р.- 548 вакансій).

11 ринкоутворюючих підприємств району у загальній кількості поданих вакансій складають 28 відс.

Найбільше вакансій надійшло від підприємств: ТОВ «Свиспан Лімітед» -258 (8 відс. від загальної кількості поданих вакансій), ТОВ «Костопільський фанерний завод» -173, ТОВ «Українські лісопильні» -144, АТ «Родина» – 130 вакансій.

У 2019 році збільшується мінімальний розмір допомоги по безробіттю

Починаючи з 1 січня 2019 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшується: для осіб, яким призначаються виплати з урахуванням страхового стажу та заробітної плати – з 1440 грн до 1630 грн, а для осіб, яким виплати призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати – з 544 грн до 610 грн.

Рішення прийнято під час засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 12 вересня 2018 року та має на меті поліпшення рівня матеріального забезпечення безробітних громадян.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Право на допомогу по безробіттю без урахування страхового стажу мають:

застраховані особи, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації людини як безробітної, мають страховий стаж менше шести місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад – за прогул);

– молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової або альтернативної служби;

– внутрішньо переміщені особи, які не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – зараз це 7684 гривні.

Загальна тривалість виплати зазначеної допомоги не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

Молоді людиякі закінчили загальноосвітню школу, професійно-технічний або вищий навчальний заклад, звільнилися зі строкової служби та шукають роботу вперше, а також внутрішньо переміщені особи, які не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості, можуть отримувати допомогу по безробіттю не більше 180 календарних днів.

Працевлаштування учасників бойових дій

АТО_1_газета

АТО_2_газетаДля вчорашніх військовослужбовців, які повертаються до мирного життя, питання працевлаштування є одним з першочергових. У цьому їм ефективно допомагає служба зайнятості.

Особливістю роботи служби зайнятості з учасниками бойових дій є індивідуальний підхід до кожного військовослужбовця, враховуючи не лише професійний досвід, а насамперед їх психологічний стан та готовність до сприйняття інформації. До безпосередньої роботи із кожним клієнтом постійно залучаються соціальні партнери та роботодавці.

За період із початку бойових дій на сході країни статус безробітного мали 443 учасники бойових дій, з них 196 були працевлаштовані. Варто зазначити, що від моменту отримання статусу безробітного і до працевлаштування всі вони отримали від служби зайнятості відчутну матеріальну підтримку у вигляді допомоги по безробіттю.

Серед працевлаштованих службою зайнятості учасників бойових дій – Олександр Крупеня із Малого Мидська та Андрій Євко із Великого Стидня. Після повернення зі служби вони звернулись за допомогою у працевлаштуванні до Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ. За результатами пошуку роботи Олександру Крупені було запропоновано вакансію робітника на пилораму до приватного підприємця Василя Булачка. За його працевлаштування роботодавець отримав від служби зайнятості відшкодування єдиного соціального внеску. Згодом до даного підприємця був працевлаштований і Андрій Євко. ( на фото: Андрій Євко та Олександр Крупеня)

Компенсація єдиного внеску – підтримка роботодавцям, які створюють нові робочі місця

ГеворгянОднією з найбільш фінансово цікавих послуг для роботодавців є надання компенсації єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за умови працевлаштування за направленням служби зайнятості зареєстрованих безробітних на нове робоче місце.  Такий напрямок роботи з роботодавцями впроваджено у 2013 році із затвердженням Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 року №347 (зі змінами) Порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Даний порядок стимулює роботодавців до працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, та суб’єктів малого підприємництва, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням Державної служби зайнятості.

До категорій громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку, належать:

(На фото: Приватний підприємець С.Геворгян і швачка Тетяна Тарасюк, яка прийнята на нове робоче місце із відшкодуванням єдиного соціального внеску).

1) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

2) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

3) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;

4) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років;

5) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;

6) один з батьків або особа, яка їх замінює, і має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років; виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда; утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);

7) учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Пріоритетний вид економічної діяльності визначається за основним видом економічної діяльності роботодавця. Перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва затверджено постановою Кабінету Міністрів України 15 квітня 2013 року № 347.

Роботодавець, який працевлаштував зареєстрованого безробітного на нове робоче місце, для отримання компенсації подає протягом двох місяців з дня працевлаштування Костопільській районній філії Рівненського ОЦЗ відповідну заяву та додає довідку за встановленою формою.

На підставі наданої роботодавцем заяви та довідки, персональних даних про особу, якими володіє служба зайнятості, даних органів доходів і зборів щодо відсутності у роботодавця заборгованості зі сплати єдиного внеску, інформації органів Пенсійного фонду України про працевлаштування особи на нове робоче місце, відсутність у такого роботодавця заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо порушеної справи про банкрутство або визнання роботодавця банкрутом, службою зайнятості приймається протягом п’яти робочих днів рішення про виплату компенсації роботодавцю.

У 2017-2018 році Костопільською районною філією прийнято 59 рішень щодо компенсації єдиного внеску, 10 працевлаштованих осіб належали до учасників бойових дій.

Співпраця з роботодавцями в цьому напрямку продовжуватиметься і надалі, оскільки надання фінансової підтримки є вагомим стимулом створення нових робочих місць. 

Презентаціна екскурсія для дітей з інвалідністю

РЦПТО_інв_229 листопада за сприяння Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ учні Костопільської спецшколи-інтернат побували на екскурсії в Костопільському відділенні Рівненського центру профтехосвіти.

Екскурсія була надзвичайно цікавою та змістовною. На початку екскурсії була цікава розповідь завідуючої філією Наталії Харченко, яка ознайомили учасників із характеристиками та кваліфікаційними вимогами претендентів для навчання професіям продавця та кравця, які можна здобути у цьому навчальному закладі. Учасники презентації здійснили віртуальну екскурсію по навчальній базі Рівненського ЦПТО засобами онлайн-зв’язку. Учні також взяли участь у майстер-класі щодо роботи продавця. У ролі продавців побували 2 учасниці заходу.

Світлана Лопушанська – начальник відділу активної підтримки безробітних провела профорієнтаційний урок „Знайди себе ”, на якому учні поспілкувались з питань вибору професії. Старшокласники ознайомились із барометром професій району та області, опрацювали формулу правильного вибору професії. Спільно з учнями було визначено типові помилки при виборі професійного фаху. Учасники заходу взяли активну участь у моделюванні стилю поведінки випускника при виборі професії для уникнення цих помилок.

Безробітні особи з інвалідністю ознайомились із можливостями обласного центру професійної реабілітації та Рівненського центру профтехосвіти

Інв_3Костопільська районна філія Рівненського обласного центру зайнятості організувала для безробітних осіб з інвалідністю презентаційну та професіографічну екскурсію до Рівненського обласного центру професійної реабілітації інвалідів та відділенні Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які розташовані у смт. Олександрія Рівненського району.

Інв_1У Рівненському обласному центрі професійної реабілітації інвалідів, у якому люди з обмеженими можливостями та особливими потребами можуть підлікуватися, відпочити, а також здобути нову професію, наприклад, швачки, оператора комп’ютерного набору чи молодшого медичного працівника. Учасники заходу поспілкувались із працівниками та клієнтами закладу, оцінили умови перебування та лікування. Директор центру Оксана Кравчук докладно розповіла про умови прийому до реабілітаційного центру та охоче відповіла на всі запитання.

Інв_2У Олександрійському відділенні Рівненського центру профтехосвіти Державної служби зайнятості безробітні ознайомились із матеріально-технічною базою, умовами навчання, поспілкувались із викладацьким складом навчального закладу. Завідувач відділення Олександр Сидорець провів змістовну екскурсію навчальними кабінетами та майстернями. Учасників заходу неабияк зацікавили сучасні дерево- та металообробні верстати, навчальна автомайстерня, автотренажери для опанування практичних навиків водіння. Вони познайомились із особливостями навчання за професіями токаря, слюсара з ремонту автомобілів, столяра, робітника фермерського господарства, електрозварника, тракториста, водія автотранспортних засобів. Це далеко не повний перелік професій, яким навчає дане навчальне відділення. Ділячись враженнями від побаченого, учасники були одностайні у тому, що тут є всі можливості для якісного оволодіння робітничими професіями деревообробної, металообробної та сільськогосподарської галузей.

Семінар із безробітними щодо щодо переваг військової служби за контрактом

11

На виконання спільних завдань із відновлення боєздатності Збройних сил України  22 листопада 2018 року в Костопільській районній філії Р