Нова онлайн платформа з професійної орієнтації

Випускникам, які ще не визначилися з майбутньою професією та навчальним закладом, до якого будуть вступати, допоможуть фахівці Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ. Тут щотижня в інформаційному центрі для молоді та школярів проводять профорієнтаційні зустрічі для учнів. Особливо зацікавлюють відвідувачів профдіагностичні тести, які допомагають зорієнтуватися у власних професійних можливостях. Кожен учень може отримати індивідуальну консультацію у фахівців з профорієнтації. Для школярів створені умови, аби вони мали змогу отримати повну інформацію про світ професій та стан ринку праці. Запроваджено нову платформу з професійної орієнтації та розвитку кар’єри. На цю платформу можна зайти через сайт державної служби зайнятості і пройти тестування. Наприклад, тест на тайм-менеджемент, на комунікабельність, на вміння працювати у команді, на стресостійкість та інші навички, які на сьогодні необхідні на будь-якій роботі. Батьки разом зі своїми дітьми можуть отримати вичерпну відповідь на питання щодо правильного вибору професії , навчального закладу а також роз’ясненя щодо інтерпретації результатів тестування. Питання онлайн-тестування зацікавила батьків на батьківських зборах зборах у Мирненському ліцеї, яку їм надала запрошена на збори начальник відділу активної підтримки безробітних Костопільської філії Рівненського ОЦЗ Світлана Лопушанська. Жителька с. Мирне Ольга Фесюк пройшла зі своїми синами онлайн тестування та отримали відповіді на питання у фахівців філії.

Захід служби зайнятості для батьків учнів Мирненського ліцею.

 У Мирненському ліцеї    Малолюбашанської ОТГ 19 жовтня для батьків учнів проведений круглий стіл «Соціальний портрет молоді. Категорії: «потреби», «поведінка», «діяльність». Метою заходу була орієнтація батьків та дітей на правильний вибір професії, інформування батьків про професії, що користуються попитом на ринку праці та про послуги  служби зайнятості, які надаються випускникам.  Учасники заходу разом з начальником відділу активної підтримки безробітних Світланою Лопушанською  розглянули низку актуальних питань,  які турбують дітей та їх батьків при виборі майбутньої професії та побудови своєї професійної кар’єри. На зібранні йшлося також про удосконалення співпраці з психологами шкіл та класними керівниками. 

Було наголошено, що молоді люди, які звертаються до служби зайнятості, мають вільний доступ до інформації про ринок праці, професії, навчальні заклади, підприємства та вакансії, можуть отримати кваліфіковані консультації та пройти в центрі зайнятості профдіагностичне тестування.

IMG-8910f7b49d16f490ad2a29c561b53564-V

Працевлаштування осіб з інвалідністю

При організації надання послуг із працевлаштування особлива увага приділяється особам з інвалідністю. Працевлаштування людини з інвалідністю потребує індивідуального і в деякій мірі навіть делікатного підходу. Фахівець  служби зайнятості має виявити побажання і наміри шукача роботи щодо працевлаштування, врахувати освіту, досвід роботи, висновки медико-соціальної експертної комісії та спільно з клієнтом обрати необхідні кроки із пошуку роботи.

Адресний підхід дає свої результати. За 9 місяців 2018 року за сприяння Костопільської філії Рівненського ОЦЗ було працевлаштовано 32 особи з інвалідністю. Серед них і Петро Звіздецький, у минулому кваліфікований електромонтер, але за станом здоров’я не може працювати за цією професією.

Петро Андрійович сумлінно виконував всі рекомендації фахівців служби зайнятості: відвідував тематичні семінари та тренінги з пошуку роботи, брав активну участь у міні-ярмарках вакансій, звертався на співбесіди до роботодавців. Зусилля дали бажаний результат – він був працевлаштований у Костопільську  ДЮСШ ремонтувальником  площинних спортивних споруд.  Працюючи тут вже майже півроку, сумлінно виконує свої обов’язки, каже, що робота приносить йому  задоволення.   А також додає, що обмежена працездатність не повинна обмежувати бажання самореалізовуватись, працювати та бути потрібним людям.

Мотивація при виборі професії

Триває співпраця Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ та гуманітарної гімназії ім. Т.Г.Шевченка З метою проведення профорієнтаційної роботи з учнями 9-ого класу 18 жовтня начальник відділу активної підтримки безробітних Світлана Лопушанська провела тематичне заняття у форматі тренінгу.

Учні_10_18_1Учні за участі фахівця визначалися, що таке «мотив» і як правильно мотивувати себе  в особистому та професійному житті. Використовуючи визначення профспрямованості  за методикою Д.Голланда, учні розглянули професійну та позапрофесійну її складову. Також вчилися визначати пріоритети у житті та аргументувати свій вибір.

Заняття пройшло у динамічному руслі. Школярі брали активну участь в обговоренні та вправах, розуміючи, що пізнання мотивів своєї поведінки – основа формування відповідального підходу до свого життя.

Виїзна профорієнтаційна акція акція служби зайнятості в Деражненській ОТГ

IMG-feef9c2a9c94d32186664e1ee3e3cae3-V

17 жовтня відбувся Турнір знавців професій серед учнівських команд шкіл Деражненської ОТГ. Захід відбувся за ініціативи та підтримки Костопільської філії Рівненського ОЦЗ. У своїй обізнаності у розмаїтті професій змагалися команди  Деражненського ліцею, Бичальської,  Дюксинської  та  Постійненської ЗОШ.

Для успішного виконання завдань турніру учасники повинні були добре орієнтуватись у світі професій, бути кмітливими, креативними, вміти співати, танцювати, володіти художнім словом. Всі команди – учасники проявили себе на високому рівні.

В ході захоплюючого змагання школярі перевтілювалися у фахівців різних професій – перекладачів, водіїв,будівельників, вчителів, працівників сільського господарства. За допомогою цікавих гумористичних мініатюр, власного шарму, танцювальної та пісенної майстерності учні презентували глядачам обраний ними фах.

Команди ретельно підготувалися до конкурсу, показали змістовні знання з основ вибору професії, їх основних соціально-економічних характеристик, перспектив працевлаштування чи самозайнятості.  Переможцями Турніру знавців професій визнано команду Деражненського ліцею , яка завоювала прихильність та симпатію глядачів своєю обізнаністю щодо професій у сфері сільського господарства.

Із вітальним словом до учасників заходу звернулись директор Костопільської філії Рівненського ОЦЗ Василь Харченко та голова Деражнеської ОТГ Олександр Пустовіт. Вони побажали учасникам  міцного здоров’я, успіхів у навчанні, правильного професійного вибору, наснаги та удачі у реалізації своїх професійних планів у майбутньому.

         Всі учасники турніру отримали подарунки від організатора акції –  Костопільської філії Рівненського обласного центру  зайнятості.

       

Профорієнтаційна робота з учнями

11 жовтня 2018 року до Костопільської філії Рівненського ОЦЗ завітали учні 9 класу НВК «Школа І ступеня – гімназія ім. Т. Г. Шевченка» . Првідний фахівець із профорієнтаціїі Наталія Радіон провела профорієнтаційний урок «Шлях до реального трудового життя». Учні з цікавістю слухали інформацію спеціаліста, яка зосередила їхню увагу на основних правилах вибору сфери професійної діяльності, детально зупинилася на тих спеціальностях, за якими значно більше шансів знайти роботу.

А ще учні школи за допомогою тестових методик охоче перевірили свої професійні здібності, поставили чимало запитань щодо побудови успішної кар’єри після закінчення навчання.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

   Благоустрій стадіону

В місті Костопіль  ведуться масштабні роботи із реконструкції міського стадіону. До її проведення долучилась Костопільська районна філія Рівненського обласного центру зайнятості. У вересні 2018 року був укладений договір про організацію  громадських робіт із Костопільською дитячо-юнацькою спортивною школою, на які із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття передбачено 19,5 тис. грн. Безробітні проводять  благоустрій  території стадіону, облаштовують футбольне поле, фарбують огорожу.

 Громадські роботи на користь громади

   Малолюбашанська об’єднана територіальна громада активно використовує можливість залучення безробітних до громадських робіт із користю і для самих безробітних, і для громади. Спільно із Костопільською філією Рівненського обласного центру зайнятості Малолюбашанська ОТГ залучила у поточному році до громадських робіт 44 особи, виконані значні об’єми робіт із благоустрою території населених пунктів, об’єктів соціально-культурної сфери, пам’ятних місць поховання. Не винятком є  і жовтень місяць. На даний час на громадських роботах працюють 5 осіб, які проводять ремонтно-опоряджувальні роботи  Малолюбашанському будинку культури, упорядковують клумби та роблять косметичний ремонт приміщення офісу в  с.Мирне.ГР _М.Любаша_10_2018_02ГР_М.Люб_10_2018_01ГР_М.Люб_10_2018-03

Виїзний день служби зайнятості на території Малолюбашанської ОТГ

14 серпня фахівці Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ  провели виїзний захід у с.Маща Малолюбашанської об’єднаної територіальної громади. У заході взяли участь мешканці громади, роботодавці.

Директор Костопільської філії Василь Харченко та заступник сільського голови Олександр Круліковський обговорили проблемні питання громади та можливі шляхи їх вирішення за сприяння служби зайнятості.

Начальник відділу організації працевлаштування Леонід Мисько працював із безробітними: ознайомив із вакансіями Костопільського району, надав інформацію щодо можливості участі у громадських роботах, проінформував про інші послуги служби зайнятості.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ірина Степура ознайомила присутніх роботодавців з послугами служби зайнятості для роботодавців, в тому числі щодо відшкодування єдиного внеску при працевлаштуванні певних категорій безробітних, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, наголосила на перевагах використання інтерактивного сервісу служби зайнятості «Електронний кабінет роботодавця».

Графік

проведення прямих інформаційно-консультаційних ліній

на ІІ півріччя 2018 року

 

Дата проведення Час проведення Номер

телефону

 

Відповідальні за проведення
02.07.2018 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор

 

17.07.2018 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор

 

06.08.2018 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор

 

21.08.2018 9-00 – 12-00 год 2-40-00 Орлов Б.А. – заст. директора

 

03.09.2018 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор

 

18.09.2018 9-00 – 12-00 год 2-40-00 Орлов Б.А. – заст. директора

 

01.10.2018 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор

 

16.10.2018 9-00 – 12-00 год 2-40-00 Орлов Б.А. – заст. директора

 

05.11.2018 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор

 

20.11.2018 9-00 – 12-00 год 2-40-00 Орлов Б.А. – заст. директора

 

03.12.2018 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор

 

18.12.2018 9-00 – 12-00 год 2-40-00 Орлов Б.А. – заст. директора

 

 

Служба зайнятості співпрацює з ТОВ «Українські лісопильні»

Для вирішення питань підбору працівників 21 лютого фахівці відділу взаємодії з роботодавцями провели зустріч із представниками ТОВ «Українські лісопильні».

На сьогоднішній день на підприємстві існує потреба в працівниках таких професій:

 • оператори на автоматичних та напівавтоматичних лініях;

 • водії навантажувачі;

 • інженери автоматизованих систем керування виробництвом;

 • електромонтери;

 • слюсарів з механоскладальних робіт;

 • інженери з якості;

 • системні адміністратори.

Під час спілкування сторони визначили вектори спільної співпраці, обмінялись думками щодо можливих шляхів вирішення питань підбору працівників, зокрема, шляхом професійного навчання безробітних під конкретні робочі місця у навчальних закладах та безпосередньо на виробництві.

Співпраця з ТОВ «Українські лісопильні» є дуже важливою для ринку праці району, тому служба зайнятості всіляко сприятиме якнайшвидшому виконанню замовлень роботодавця щодо підбору працівників.

Презентація центру профтехосвіти для безробітних

16 лютого фахівці Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості спільно із викладачами Костопільського відділення Рівненського центру профтехосвіти провели презентацію цього навчального закладу. Провідний фахівець із профорієнтації Наталія Радіон ознайомила учасників із перевагами навчання в РЦПТО, спектром професій та напрямів підготовки робітників для усіх галузей економіки, найбільш затребуваними професіями для працевлаштування на ринку праці Костопільщини. Завідувач Костопільського навчального відділення РЦПТО Наталія Харченко зазначила, що сучасний ринок праці вимагає робітника з високим рівнем професійних компетенцій, тож викладачі РЦПТО докладуть максимум зусиль, аби такого робітника підготувати.

Учасники дійшли думки, що маючи актуальну на ринку праці професію, можна не лише успішно працювати як наймана особа, але і не менш успішно займатись підприємницькою діяльністю.

Наприкінці заходу були надані вичерпні відповіді на питання слухачів та проведена екскурсія навчальним відділенням.

Виїзний день служби зайнятості на території Деражненської ОТГ

17 січня фахівці Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості провели виїзний день прийому на території Деражненської об’єднаної територіальної громади.

 У ході зустрічі директор районної філії ОЦЗ Василь Харченко ознайомив керівництво громади із можливостями служби зайнятості у питаннях соціального захисту від безробіття, розповів про результати роботи за 2017 рік та плани на рік поточний, а також узгодив питання організації громадських робіт у 2018 році.

 Одночасно прийом роботодавців  проводив заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Ігор Мартинюк, а  начальник відділу організації працевлаштування населення Леонід Мисько надавав консультації безробітним.

  У Постійненській ЗОШ І-ІІІ ст. фахівець відділу активної підтримки безробітних Наталія Радіон провела зустріч з учнями випускних класів та розповіла учням про послуги, які надає служба зайнятості, акцентувала увагу на важливості правильного вибору професії, враховуючи свої бажання, здібності, нахили та потреби ринку праці. Випускники отримали інформацію щодо актуальних на ринку праці професій та можливості їх здобуття за допомогою служби зайнятості.

У полі зору – засуджені до видів покарань, не повязаних із позбавленням волі

Люди із  судимістю потребують додаткового соціального захисту для успішної інтеграції у суспільство. Одним із напрямків соціального захисту таких осіб є сприяння у їх працевлаштуванні.

Костопільським районним центром зайнятості за сприяння районного відділу з питань пробації впроваджуються нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування осіб, засуджених до альтернативних видів покарання (умовно засуджених). Їх основою є постійний інформаційний обмін щодо наявних вакансій та стану ринку праці.

В рамках угоди , укладеної Костопільським районним центром зайнятості із Костопільським районним відділом з питань пробації, на базі районного центру зайнятості на постійній основі організовуються семінари для умовно засуджених, проводиться упереджувальна  інформаційно-консультаційна робота, організовуються міні-ярмарки вакансій за участю даної категорії осіб.

Як результат співпраці, у 2017 році були працевлаштовані двоє таких осіб.

Профорієнтаційні уроки у Головинській ЗОШ

07 листопада фахівці Костопільського районного центру зайнятості провели виїзні профорієнтаційні уроки «Шлях  до  реального  трудового  життя» у Головинській загальноосвітній школі. Старшокласники  ознайомились із  барометром  професій, опрацювали формулу  правильного  вибору  професії. Спільно з учнями було визначено типові  помилки при виборі професійного фаху. Учасники  уроку взяли  активну участь у моделюванні стилю поведінки випускника для  уникнення цих помилок.

Школярі також пройшли  тестування  з  метою визначення  професійної  спрямованості та отримали індивідуальні профконсультації.

Усього з початку року профорієнтаційні послуги служби зайнятості отримали 1330 учнів шкіл Костопільського району.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Костопільський районний центр зайнятості провів екскурсію для безробітних до Олександрійської філії РЦПТО

Фахівці Костопільського  районного центру зайнятості організували екскурсію для безробітних, які виявили бажання здобути нову професію або підвищити кваліфікацію, до Олександрійського відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти.

Мета її проведення – ознайомити безробітних із матеріально-технічною базою навчального закладу, умовами навчання. Завідувач відділення Олександр  Сидорець провів екскурсію навчальними кабінетами, майстернями. Учасників заходу зацікавили навчальна автомайстерня, автотренажери для опанування практичних навиків водіння. Екскурсанти мали змогу ознайомитись із тонкощами навчання за такими професіями, як токар, слюсар з ремонту автомобілів, столяр, робітник фермерського господарства, електрозварник, тракторист, водій автотранспортних засобів, а також на власні очі побачили потужну та сучасну матеріально-технічну базу для навчання. Ділячись враженнями від екскурсії, учасники резюмували – є всі можливості для якісного оволодіння робітничими професіями деревообробної, металообробної та сільськогосподарської галузей.

Костопільський районний центр зайнятості планує і надалі проводити ознайомчі екскурсії до цього навчального закладу як для шукачів роботи, так і для роботодавців. Адже відомо, що краще один раз побачити, аніж сім разів почути.

З початку року у Рівненському РЦПТО проходили професійне навчання 164 безробітних Костопільщини, з них 115 осіб працевлаштовано.

До відома громадян! 

Консультації з питань діяльності служби зайнятості можна отримати, зателефонувавши на пряму інформаційно-консультаційну телефонну лінію Костопільського районного центру зайнятості.

————————————————————————————

Графік

проведення прямих інформаційно-консультаційних телефонних ліній

на ІІ півріччя 2017 року

Дата проведення Час проведення Номер телефону Відповідальні за проведення
03.07.2017 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор ЦЗ
18.07.2017 9-00 – 12-00 год 2-40-00 Орлов Б.А. – заст. директора
07.08.2017 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор ЦЗ
22.08.2017 9-00 – 12-00 год 2-40-00 Орлов Б.А. – заст. директора
04.09.2017 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор ЦЗ
19.09.2017 9-00 – 12-00 год 2-40-00 Орлов Б.А. – заст. директора
02.10.2017 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор ЦЗ
17.10.2017 9-00 – 12-00 год 2-40-00 Орлов Б.А. – заст. директора
06.11.2017 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор ЦЗ
21.11.2017 9-00 – 12-00 год 2-40-00 Орлов Б.А. – заст. директора
04.12.2017 9-00 – 12-00 год 2-13-52 Харченко В.І. – директор ЦЗ
19.12.2017 9-00 – 12-00 год 2-40-00 Орлов Б.А. – заст. директора

Оперативне вирішення соціально-побутових проблем демобілізованих учасників антитерористичної операції

Протягом січня – квітня 2017 року в Костопільському РЦЗ перебували як безробітні 211 учасників  АТО. Проведено  в січні – квітні  2017 року 2 інформаційні семінари для військовослужбовців та учасників АТО, в якому взяли участь 26 осіб. В січні – квітні 2017 року до громадських робіт в допомозі сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО не залучались безробітні. Станом на 28.04.2017 р. на обліку перебуває 155 осіб, які брали участь в АТО. Працевлаштовані Костопільським РЦЗ 24 особи. Протягом січня – квітня  2017 року одноразову допомогу по безробіттю для здійснення підприємницької діяльності отримав 1 учасник АТО. Проходили професійне навчання 26 осіб. Брали  участь у громадських роботах та у роботах тимчасового характеру 3 особи.

У Костопільському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар для учасників АТО

Начальник відділу організації працевлаштування населення Костопільського РЦЗ Леонід Мисько проінформував учасників про послуги, які надаються службою зайнятості шукачам роботи, перспективи працевлаштування, а також акцентував увагу на аспектах роботи служби зайнятості з демобілізованими військовослужбовцями. Перед учасниками АТО також виступила заступник директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Дичко, яка поінформувала про допомогу держави у соціальній адаптації, медичній реабілітації, реалізації права на санаторно-курортне лікування учасників АТО та членів їхніх родин.

У ході семінару учасники задавали чимало запитань, які стосувались професійного навчання за направленням служби зайнятості, допомоги служби зайнятості у започаткуванні підприємницької діяльності, проходження медичної реабілітації тощо.

Активна профорієнтаційна робота з учнями – упередження безробіття

На допомогу випускникам у виборі майбутньої професії районний центр зайнятості проводить тематичні профорієнтаційні заходи.

Днями учні  Костопільської гуманітарної гімназії  за сприяння районного центру зайнятості здійснили екскурсію на  одне  з  найбільших  виробництв       району – ПП «Дизайн».

  Учнів зацікавила розповідь начальника виробництва Віктора Кондратюка про технологію деревообробки та професії, які в ній задіяні.  Вони мали змогу на власні очі побачити увесь  процес  обробки деревини, під час якого кваліфіковані робітники на комп’ютеризованих верстатах перетворювали пиломатеріал у якісні заготовки для  виготовлення меблів та столярних виробів. Деякі школярі побачили серед працівників і свої батьків. Окрім побаченого зацікавив школярів і розмір заробітної плати на виробництва, який є досить високим для нашого краю.

Семінар із умовно засудженими відбувся у Костопільському РЦЗ

У Костопільському районному центрі зайнятості відбувся семінар для осіб, які зауджені до умовного покарання. Мета заходу – надання профінформаційних консультацій для засуджених громадян, які потребують особливої уваги з боку служби зайнятості, оскільки невдовзі вони можуть поповнити ряди безробітних. В ході зустрічі начальник відділу активної підтримки безробітних Світлана Лопушанська ознайомила присутніх із соціальними послугами, які надає служба зайнятості. Розповіла, що особи, які звільняються з місць позбавлення волі, мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню А також наголосила, що в усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні та усі вакансії знаходяться у вільному доступі. При зверненні до центру зайнятості фахівці служби допоможуть знайти роботу – тимчасову або постійну, взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру, пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.

Учасники семінару виявили значну зацікавленість до його тематики, задавали багато запитань. Серед найбільш частих запитань – можливості професійного навчання та підвищення кваліфікації, підтвердження результатів неформального навчання за робітничими професіями.

У роботі заходу взяли участь представники Костопільського районного відділу з питань виконання кримінальних покарань.

У Костопільському РЦЗ відбувся семінар для роботодавців

У Костопільському РЦЗ відбувся семінар для роботодавців У Костопільському районному центрі зайнятості відбувся семінар з роботодавцями на тему «Сучасна служба зайнятості та її можливості в укомплектуванні роботодавців кваліфікованими кадрами».

Директор районного центру зайнятості Василь Харченко поінформував присутніх про підсумки роботи центру зайнятості у 2016 році та пріоритетні вектори співпраці на рік поточний, розповів про стан станом ринку праці в районі та окреслив проблеми, які потребують спільного вирішення. Він також ознайомив присутніх із змінами в законодавстві щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій та новими електронними сервісами служби зайнятості для роботодавців та шукачів роботи.

Про основні положення законодавства про зайнятість розповів начальник відділу взаємодії з роботодавцям Ігор Мартинюк. Він також ознайомив присутніх зі змінами, які внесені до форми 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу(вакансії)», можливостями компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям при працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця, , порядком організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Світлана Лопушанська ознайомила присутніх із можливостями служби зайнятості в організації професійного навчання та стажування безробітних під замовлення роботодавця, порядком підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями, порядком отримання ваучерів для перепідготовки осіб старше 45 років.

Юрисконсульт Ірина Селепина звернула увагу на дотримання законодавства про зайнятість при прийомі та звільненні працівників, відповідальності роботодавців за порушення законодавства про зайнятість. Також ознайомив присутніх з проектом змін в законодавстві з питань зайнятості населення.

По закінчення семінару учасники обмінялись думками щодо поточного стану справ та погодили спільні кроки подальшої співпраці.

Запропоновано зміни до законодавства про зайнятість населення

Із метою удосконалення надання соціальних послуг роботодавцям та шукачам роботи суб’єктами законодавчої ініціативи винесено на розгляд проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо активізації пошуку роботи безробітних та шукачів роботи)”.

Законопроектом передбачено ряд змін та нововведень, зокрема:

 • наявність восьми (а не шести, як це є сьогодні) місяців страхового стажу протягом останніх 12 місяців для отримання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу;
 • зменшення тривалості виплати допомоги по безробіттю до 240 календарних днів для осіб, звільнених з останнього місця роботи відповідно до статті 38 (за власним бажанням без поважних причин) Кодексу законів  про  працю України (КЗпП);
 • зміни в розрахунку розміру допомоги по безробіттю в залежності від страхового стажу: до 3 років – 50% середньої заробітної плати (доходу), від 3 до 10 років – 55%, від 10 до 15 років – 60%, від 15 до 20 років – 65%, від 20 до 25 років – 70%, від 25 до 30 років – 75%, понад 30 років – 85%;
 • зниження на 20 відсотків розміру допомоги по безробіттю на весь період її виплати у разі одноразової відмови безробітного від прийнятної роботи без поважних причин;
 • скорочення тривалості виплати допомоги по безробіттю на срок до 90 календарних днів за відмову від участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру осіб, для яких участь у таких роботах є прийнятною;
 • виплата допомоги по безробіттю особам, звільненим за пунктом 1 статті 36 КЗпП (за згодою сторін) із 31 календарного дня після реєстрації безробітним;
 • працевлаштування безробітного здійснюватиметься згідно укладеної між безробітним та працівником служби зайнятості індивідуальної програми працевлаштування;
 • відновлення норми закону, якою гарантується право на достроковий вихід на пенсію;
 • компенсація роботодавцю, який працевлаштовує на нові робочі місця безробітних з числа соціально вразливих категорій, а також суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності – протягом першого року 50 %, а протягом другого року 25 % фактичних витрат на оплату праці.

Інформування роботодавців та підбір необхідних працівників

Для інформування роботодавців із послугами державної служби зайнятості, змінами в законодавстві про зайнятість, прискорення укомплектування вакансій центр зайнятості проводить для роботодавців тематичні семінари, ярмарки вакансій, презентації послуг служби зайнятості та центру професійно-технічної освіти.

Протягом 2016 року в Костопільському центрі зайнятості було проведено понад 50 тематичних заходів для роботодавців, у яких взяли участь 607 представників підприємств, установ, організацій та приватних підприємців.

Ефективних методом підбору працівників є організація міні-ярмарків вакансій як у центрі зайнятості, так і безпосередньо у роботодавців. . На цих заходах роботодавці презентують своє підприємство та мають можливість оперативно підібрати працівників, а громадяни, які шукають роботу, отримують із перших вуст інформацію про підприємство, характер роботи, вимоги до вакантного місця, умови оплати праці.

Таким методом підбору працівників в 2016 році скористалися 94 роботодавці, для них було проведено 47 міні-ярмарків вакансій. У них взяли участь 309 безробітних, з яких 42 працевлаштовані. Серед підприємств, які підбирали працівників на міні-ярмарках вакансій, були і роботодавці з інших регіонів. Це, зокрема, ВАТ «Троттола», ТОВ « АТБ Маркет», АПГ «Пан Курчак» ТОВ «Птахокомплекс Губин» , ТОВ ТК «Грегорі Арбер».

Семінар для безробітних учасників АТО з орієнтації на військову службу за контрактом

31 січня у Костопільському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на військову службу за контрактом у Збройних Силах України та Державній прикордонній службі. Участь у семінарі взяли 16 учасників АТО, які перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні. Метою заходу було ознайомлення присутніх з інформацією про військову службу за контрактом в Збройних силах та Державній прикордонній службі України, зокрема на посадах рядового, сержантського та старшинського складу.

Офіцер відділення комплектування Костопільського РВК старший лейтенант Олександр Боришкевич ознайомив присутніх з вимогами до кандидатів, надав інформацію щодо грошового, медичного, житлового та пенсійного забезпечення.

Безробітні учасники АТО задали чимало запитань та отримали вичерпні відповіді. Дехто з них висловив свій намір укласти контракт на проходження військової служби. У 2016 році 13 учасників АТО із числа безробітних пішли на військову службу за контрактом.

День інформування учасників АТО відбувся у Костопільському РЦЗ

27 січня 2017 року у Костопільському районному центрі зайнятості відбувся День інформування учасників АТО. В рамках заходу фахівці громадського  об’єднання «Психологічна служба Євромайдану» (м.Рівне) проведено тренінг на допомогу у соціально-психологічній реабілітації учасників АТО та членів їх сімей, виробленні навичок щодо постановки та досягнення власних життєвих цілей, готовності справлятися з труднощами адаптації в суспільстві після військової служби.

По завершенні тренінгу фахівці районного центру зайнятості та районного бюро первинної правової допомоги надали учасникам АТО інформаційні та юридичні консультації у межах компетенції.

Профорієнтаційні екскурсії для школярів

Фахівці Костопільського районного центру зайнятості організували профорієнтаційні екскурсії для учнів гуманітарної гімназії у Костопільську філію Рівненського центру профтехосвіти. У екскурсіях, які пройшли 25 та 26 січня, взяли участь 37 учнів випускних класів.

Завідувач філії Ірини Танасюк презентувала школярам навчальні майстерні із підготовки кравців та продавців, а також провела віртуальну екскурсію по навчальній базі ЦПТО у місті Рівне та смт.Олександрії. Загалом у Рівненському центрі профтехосвіти можна здобути близько 60 професій, найбільш затребуваних на ринку праці.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Костопільського РЦЗ Світлана Лопушанська провела профорієнтаційний урок „Шлях до реального трудового життя”. Старшокласники ознайомились із барометром професій, опрацювали формулу правильного вибору професії. Спільно з учнями було визначено типові помилки при виборі професійного фаху та змоделювало стилі поведінки випускників при виборі професії для уникнення цих помилок.

Талон на відвідування центру зайнятості можна отримати через Інтернет

Державна служба зайнятості продовжує запроваджувати нові електронні сервіси, які роблять послуги служби зайнятості доступнішими. Так нещодавно з’явилась можливість громадянам отримати талон на прийом до фахівця будь- якого центру зайнятості через Інтернет (без попереднього відвідування центру зайнятості). Для цього на офіційному порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua у закладці «Електронні послуги» створено новий сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних». Відтак особа має можливість створити сама собі прийом у фахівця центру зайнятості. Такими прийомами можуть бути первинний прийом або отримання консультації. У разі, якщо особа зарезервувала собі час на прийом, вона зможе видрукувати собі відповідний талон, де буде вказано назву центру зайнятості, тип обраного прийому, дата та час відвідування, номер робочого місця фахівця центру зайнятості. За бажанням талон може бути надісланий особі на електронну пошту.

14 грудня районний центр зайнятості спільно із Костопільським бюро правої допомоги провели інформаційно-просвітницький правовий захід для випускників Костопільського будівельно-технологічного коледжу. Начальник відділу активної підтримки безробітних центру зайнятості Світлана Лопушанська проінформувала випускників про перспективи становлення та працевлаштування молоді, допомогу державної служби зайнятості у питаннях професійної самореалізації та запобігання молодіжному безробіттю, важливість першого робочого місця для молодих спеціалістів та стимули для роботодавців, які надає служба зайнятості для працевлаштування молоді. Керівник Костопільського бюро правової допомоги Мар’яна Шамбір поінформувала щодо державної правової підтримки молоді, юридичного супроводу при вирішенні різних життєвих ситуацій, у тому числі під час судових спорів. Випускники отримали консультації з питань трудового законодавства, законодавства про зайнятість. Їм було запропоновано широкий вибір інформаційно-довідкових, професіографічних матеріалів, буклетів щодо послуг служби зайнятості, отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

Презентація Костопільського навчального відділення РЦПТО

13 грудня фахівці Костопільського центру зайнятості спільно із майстром виробничого навчання Рівненського центру профтехосвіти Сергієм Вітошком провели презентацію цього навчального закладу. Чоловіки із числа безробітних без освіти, а також ті, хто тривалий час не може знайти роботу за наявною професією, у тому числі учасники АТО, ознайомились із перевагами навчання в РЦПТО, професіями та напрямами підготовки робітників, обговорили варіанти можливого працевлаштування на місцевому ринку праці. Сергій Вітошко зазначив, що сучасний ринок праці потребує робітників із високим рівнем професійних компетенцій, і РЦПТО має змогу готувати таких робітників. Учасники погодились із думкою, що, володіючи затребуваними на ринку праці професійними навиками, можна швидко працевлаштуватись як наймана особа, або успішно реалізувати себе у підприємницькій діяльності. Наприкінці заходу були надані вичерпні відповіді на питання слухачів.

Семінар для демобілізованих учасників АТО відбувся у Костопільському РЦЗ

9 грудня у Костопільському районному центрі зайнятості відбувся семінар для демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО. Участь у ньому взяли 22 демобілізованих учасники АТО. У роботі семінару також взяли участь фахівці районного центру зайнятості, райдержадміністрації, управління праці та соціального захисту населення, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, бюро правової допомоги.

Учасники АТО отримали корисну інформацію щодо державної соціальної підтримки учасників бойових дій, можливості отримання соціальних, реабілітаційних,  юридичних послуг при вирішенні різних життєвих питань.

Зустріч була побудована у форматі соціального діалогу між присутніми. Учасників бойових дій цікавили питання отримання допомоги по безробіттю, одноразової допомоги для організації підприємницької діяльності,  професійного навчання, отримання путівок на оздоровлення, лікування та реабілітацію, отримання субсидій на тверде паливо, правової підтримки при вирішенні життєво важливих питань.

Кожен військовослужбовець мав можливість задати свої запитання  та отримав вичерпні відповіді.

aukc_vak

Міні-ярмарка вакансій для осіб з інвалідністю в режимі онлайн

Костопільський районний центр зайнятості взяв участь у міжрайонній міні-ярмарці вакансій для осіб з інвалідністю, яка була проведена в онлайн-режимі засобами електронного відеозв’язку. Свої вакансії на ярмарку пропонували роботодавці міста Рівного. Зі сторони Костопільського центру зайнятості у ярмарці взяли участь 6 безробітних.

Учасників  ярмарку зацікавили вакансії охоронника та касира торгового залу торгової марки «Сільпо», а також вакансії кур’єрів на ПАТ «Рівнеобленерго». Безробітні записали телефони для подальших контактів з роботодавцем.

За 10 місяців поточного року за сприяння Костопільського РЦЗ було працевлаштовано 37 осіб з інвалідністю, з них 10 осіб пройшли попереднє професійне навчання.

Семінар для демобілізованих учасників АТО відбувся у Костопільському РЦЗ

У Костопільському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар для демобілізованих учасників АТО, у якому взяли участь 13 воїнів. Семінар провели заступник директора районного центру зайнятості Богдан Орлов, фахівці центру зайнятості. У ньому також взяли участь начальник відділу пільг управління праці та соціального захисту населення Ярослава Різник, начальник відділення комплектування райвійськкомату Олександр Стахнюк, юрист Костопільського бюро правової допомоги Мар’яна Шамбір, начальник відділу мобілізаційної роботи райдержадміністрації Роман Ельяшевський. Актуальність проведення семінару зумовлена необхідністю спільного розв’язання проблем соціальної адаптації та реабілітації учасників АТО.

Богдан Орлов розповів про роботу центру зайнятості у вирішенні питань працевлаштування та матеріальної підтримки у період безробіття учасників АТО. Фахівці центру зайнятості розповіли про послуги, які надаються службою зайнятості шукачам роботи та акцентували увагу на специфіці роботи з демобілізованими воїнами.

Ярослава Різник розповіла про соціальні пільги для учасників АТО, можливості реабілітації воїнів АТО, санаторно-курортне лікування учасників АТО так членів їхніх родини. Олександр Стахнюк ознайомив із перевагами та державними гарантіями осіб, які проходять військову службу за контрактом, та запропонував учасникам семінару поповнити лави військовослужбовців- контрактників.

Мар’яна Шамбір поінформувала присутніх про можливості місцевих центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо правового консультування та супроводу учасників АТО при вирішення важливих життєвих питань.

Наприкінці зустрічі учасники семінару у формі діалогу спільно визначали пріоритети у вирішення проблем соціальної адаптації учасників АТО, якими мають керуватись у своїй роботі фахівці служби зайнятості та інших установ району.

Виїзні семінари з роботодавцями

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

15 листопада за ініціативи Костопільського районного центру зайнятості проведено виїзні семінари з роботодавцями Головинської, Злазненської та Підлужненської сільських рад з питань вирішення проблем зайнятості на селі та об’єднання для цього спільних зусиль служби зайнятості та роботодавців.

У ході робочої зустрічі директор районного центру зайнятості Богдан Орлов ознайомив присутніх з можливостями служби зайнятості, поінформував про результати роботи служби зайнятості за 10 місяців поточного року, запропонував основні вектори співпраці на наступний рік. Обговорювались особливості надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам, демобілізованим військовослужбовцям, молоді, особам з інвалідністю.

Про основні положення законодавства про зайнятість розповів начальник відділу взаємодії з роботодавцям Ігор Мартинюк. Він також ознайомив присутніх зі змінами в законодавстві щодо працевлаштування учасників АТО, порядку компенсації витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та звернув увагу роботодавців на дотриманні законодавства під час прийому та звільненні працівників, термінів подання статистичної звітності до центру зайнятості, відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці.

Учасники заходу обговорили практичне застосування інструментів регулювання ринку праці, обмінялись думками та схвалили основні пріоритети спільної роботи на наступний рік.