6 вересня – День підприємця

У першу неділю вересня в Україні відзначають День підприємця. З цієї нагоди за плідну співпрацю зі службою зайнятості, створення робочих місць для працевлаштування безробітних, активне соціальне партнерство на ринку праці окремих підприємців Костопільського району було відзначено подяками директора Рівненського обласного центру зайнятості. Цьогоріч їх отримають приватні підприємці Яна Поліщук,  Андрій Прокопчук, Ольга Юрчишина, Ольга Дикович, Наталія Корніюк , а також керівник ТОВ «Агенство Макоша» Оксана Дука.

Вітаємо всіх підприємців із професійним святом та сподіваємось на подальшу співпрацю!

Карантин ще триває, але підприємства району активно беруть на роботу працівників  

Ще поки що діють карантинні обмеження, але  підприємства та підприємці району активно відновлюють свою діяльність та приймають на роботу працівників. У липні за сприяння служби зайнятості були працевлаштовані 69 безробітних, за першу половину серпня – 148 безробітних. Успішним прикладом працевлаштування безробітних є Костопільський фанерний завод. В поточному році підприємство взяло на роботу за допомогою служби зайнятості 55 осіб.

Однією із тих, хто працевлаштований на дане підприємство є Людмила Маковкіна. Запровадження карантину у березні особисто для неї стало причиною втрати роботи та реєстрації у службі зайнятості. У телефонній співбесіді із безробітною було з’ясовано її наміри та побажання щодо пошуку місця праці. Після двох місяців перебування у статусі безробітної пані Людмила була працевлаштована різальником шпону на ТзОВ «Костопільський фанерний завод», де зараз успішно працює. «Хто хоче працювати, того не карантин не зупинить,» – ділиться своїм досвідом пошуку роботи жінка та  радить усім, хто залишився без роботи, не впадати у відчай та звертатись до служби зайнятості.

До слова, серед безробітних, які зареєстровані у Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості, 60 відсотків складають жінки. З початку року за сприяння фахівців служби зайнятості 250 безробітних жінок були працевлаштовані.

Система підтримки бізнесу від держави

З початку травня поточного року служба зайнятості успішно реалізовує державну програму фінансової підтримки малого та середнього бізнесу на період карантину. За умовами цієї програми роботодавці та фізичні особи-підприємці, які є застрахованими особами, мають право на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, що дає можливість збереження робочих місць та підтримку бізнесу.

Протягом травня-липня 2020 року в Костопільському районі допомогою по частковому безробіттю скористалися 320 суб’єктів господарювання, в тому числі 246 фізичних осіб-підприємців. Таким чином, в районі збережено понад 500 робочих місць. Переважна більшість – суб’єкти господарювання, що проводять свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та перевезень.

Нараховано допомоги по частковому безробіттю-3352,7 тис.грн., профінансовано допомоги -3320,6 тис.грн. (99,0%).

Строк звернення за фінансовою підтримкою – не більше 90 днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності.

На комісії із захисту прав дитини розглянули питання щодо сприяння у працевлаштуванні неповнолітніх

30 січня 2020 року у малій залі Костопільської райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Оксани Кіптель. На засіданні розглянуто ряд питань, серед яких питання «Про роботу щодо сприяння працевлаштуванню неповнолітніх у 2019 році».

Заступник директора Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ Богдан Орлов проінформував членів комісії, що у  2019 році статус безробітного мали 5 неповнолітніх, з яких 4 осіб проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості (3 особи закінчили навчання і працевлаштовані, 1 особа продовжує навчатись). Всього протягом року було працевлаштовано 4 особи, які на момент реєстрації у службі зайнятості були неповнолітніми. На момент працевлаштування всі особи досягли повноліття.

Профорієнтаційними заходами було охоплено 1719 учнів ЗОШ. До участі в профорієнтаційних заходах залучались педагоги, роботодавці, представники органів влади, батьки.

Тематичний захід до Дня підприємця відбувся у Костопільській районній філії Рівненського ОЦЗ

День підприємця цьогоріч відзначається в Україні 1 вересня. З цієї нагоди у приміщенні Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості відбулася тематична робоча зустріч фахівців служби зайнятості з роботодавцями – приватними підприємцями та керівниками малих підприємств. У ній також взяли участь в.о. голови Костопільської РДА Олександр Коваль та державний інспектор управління Держпраці у Рівненській області Юрій Савчук.

Директор районної філії Василь Харченко проінформував про результати спільної діяльності щодо працевлаштування шукачів роботи та укомплектування вакансій, зазначивши при цьому, що вклад малого бізнесу у загальні результати роботи досить відчутний – на підприємства малого бізнесу та до приватних підприємців за сприяння служби працевлаштовується близько половини шукачів роботи.

В.о. голови Костопільської РДА Олександр Коваль ознайомив присутніх  із досягненнями Костопільського району у плані економічного розвитку, привітав присутніх з нагоди професійного свята та подякував їм за вагомий внесок у розвиток підприємництва в районі та створення нових робочих місць.

Заступник директора філії Богдан Орлов ознайомив присутніх з новітніми напрямками розвитку служби зайнятості, у тому числі запровадження інституту кар’рних радників при роботі з клієнтами, підбір претендтів на вакансії методом рекрутингу.

Про основні напрямки співпраці служби зайнятості з роботодавцями розповів заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцям Ігор Мартинюк.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Світлана Лопушанська проінформувала про можливості служби зайнятості щодо підготовки кадрів для потреб роботодавців та запросила всіх на екскурсію у  Рівненський центр профтехосвіти для ознайомлення із його сучасною матеріально-технічною базою.

Державний інспектор управління Держпраці Юрій Савчук звернув увагу на дотриманні законодавства про зайнятість під час прийому та звільнення працівників, відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю та зайнятість.

Учасники заходу обговорили озвучені питання, обмінялись думками, отримали відповіді на практичні питання щоденної роботи.

Підводячи підсумки заходу, директор філії Василь Харченко ще раз привітав присутніх з нагоди професійного свята, подякував за розуміння та співпрацю,  а також вручив окремим підприємцям подяки директора обласного центру зайнятості.

Фахівці Костопільської філії Рівненського ОЦЗ взяли участь у тренінгу

Робота з клієнтами вимагає від працівників служби зайнятості оволодіння новими методами роботи та безперервного самовдосконалення.

З цією метою для фахівцівКостопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості було проведено навчальний тренінг «Мистецтво проведення тренінгів: сучасні методи та інструменти». Тренером виступала фахівець районної філії Наталія Радіон, яка попередньо пройшла відповідне навчання.

Робота була націлена на підвищення ефективності індивідуалізованого надання послуг та відпрацюванню навичок активізації клієнтів для прискорення працевлаштування.

Фахівці служби зайнятості відпрацювали навички проведення ефективних структурних вправ тренінгу,вдосконалили навички роботи з аудиторією , виробили тактику та стратегію роботи зі «складними» клієнтами, комунікативними техніками залежно від їх типу, опрацювали прийоми керування емоціями.

Учасники тренінгу  активно працювали в групах, брали участь у рольових іграх, виконували практичні вправи щодо побудови своєї поведінки у різних ситуаціях.

Тренінг видався насиченим, цікавим та  продуктивним. Отримані навички неодмінно знадобляться фахівцям у щоденній роботі з клієнтами.

У Костополі закінчила навчання група продавців

       У Костопільському навчальному відділенні Рівненського центру прфесійно-технічної освіти ДСЗ закінчила навчання група слухачів за професією «Продавець продовольчих товарів». Навчання тривало 4,5 місяців, державну кваліфікаційну атестацію всі безробітні склали на відмінно. Попереду – працевлашування.

     Попит на продавців на ринку праці є високим. Робота продавця насправді цікава і перспективна. На перший погляд, у ній немає нічого складного. Проте щодня треба бути готовим до зустрічі з клієнтами з різними характерами й уподобаннями, успішно презентувати свій продукт. Треба порозумітися з покупцем, знати як його завоювати, донести до нього справжню цінність товару, як боротися із втомою і негативними емоціями, створювати ефективну рекламу товару.

     Навчаючись професії, слухачі набули фахових знань, умінь і навичок, підготувалися застосовувати їх у своїй подальшій професійній діяльності. Під час проходження виробничої практики учні вдосконалили свою професійну майстерність. Крім того, під час практики роботодавці мали нагоду оцінити професійний рівень молодих фахівців і запропонувати їм після закінчення навчання робочі місця. Станом на 01 серпня цього року у районі наявні 11 вакансій продавців, а тому працевлаштування випускників гарантоване.

До уваги роботодавців та осіб, які планують займатись підприємницькою діяльністю!

За підтримки компанії «КімоніксІнтернешнлІнк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України (далі – КЕУ), що надає грантову підтримку малим та середнім підприємствам та поширюється на всій території України.

КЕУ надає гранти підприємцям, які працюють у нових галузях або галузях, що розвиваються, та мають потенціал для швидкого зростання, створення інвестицій та збільшення зайнятості. Особливу увагу зорієнтовано на роботу в галузях IT-послуг та виробництво меблів.

КЕУ націлена на збільшення обсягів інвестицій в український малий та середній бізнес, збільшення обсягів їх продажу та створення постійних робочих місць для громадян України.

Для отримання грантів необхідно подати заявку. Середній час між подачею заявки та отриманням грантової допомоги становить два місяці. Цей термін може змінюватися в залежності від складності запропонованої діяльності.

Грантові спеціалісти КЕУ допомагатимуть заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування. Всі запитання щодо цього запиту необхідно надсилати на електронну адресу:

aps001@CEPUkraine.org.

Кінцевий термін подачі заявок – 29 лютого 2020 року.

З формою концепції грантового проекту можна ознайомитися за посиланням:

https://drive.google.com/…/1s8a_gR4htDdLyyQzg6wRhDw7rE9K0r2.

Стажування безробітних на робочому місці

 Підбір персоналу – одна із важливих складових діяльності організації. Від співробітників залежить не тільки ефективність роботи, але й репутація фірми. Правильний підбір персоналу сприяє підвищенню загального духу співробітників усередині організації, неправильний – призводить до плинності кадрів або їх некомпетентності.

Для того, щоб новоприйнятий працівник зміг приносити максимальну користь, повинен пройти деякий час. Навіть якщо на роботу прийнято працівника з відповідною освітою та досвідом роботи і його психологічні характеристики відповідають очікуваним, людині необхідно адаптуватися до стилю роботи організації, вивчити особливості її корпоративної культури, та навіть просто призвичаїтись до нового робочого місця.

Для того, щоб роботодавець міг перевірити спроможність потенційного працівника виконувати поставлені завдання, а працівник мав можливість проявити себе, показати свої кращі сторони, та водночас отримав можливість ознайомитись з новим місцем роботи, отримати практичні уміння та навички виконання обов’язків на посаді, яку має намір обіймати, у службі зайнятості пропонують організацію стажування безпосередньо на підприємстві.

Стажування — різновид підвищення кваліфікації робітників і фахівців з вищою освітою з метою набуття практичних умінь і навичок щодо виконання обов’язків на займаній посаді або на посаді, на яку претендує безробітний. Стажування проводиться безпосередньо на підприємстві, в установі, організації.

      З початку року Костопільською районною філією Рівненського обласного центру зайнятості  було направлено на стажування до роботодавця  48 осіб. Як результат,  всі успішно працевлаштовані. Найбільш активно у даному напрямку зі службою зайнятості співпрацювали такі роботодавці –  ПВБП «Базальтвирібпром», ФОП Головко В.В., ФОП Тихончук В.Д., ФОП Геворгян С.Л.

Працевлаштування українських  громадян в

будівельній галузі Держави Ізраїль

          Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїль надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07.06.2016 року (ратифікована та набула чинності 16.11.2016 року).

         Відповідно до Угоди визначено чотири професії для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в будівельній галузі Держави Ізраїль, а саме опалубник, арматурник, лицювальник, штукатур.

         Основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:

 • професійне володіння навиками, досвідом і високим рівнем здібностей в обраній для участі в програмі професії;
 • бути громадянином України;
 • вік 25-50 років (на дату подачі заяви до районної філії);
 • ніколи раніше не працювати в Ізраїлі;
 • не мати родичів першої лінії (батько/мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі, крім рідних братів та сестер;
 • не мати судимості;
 • бути фізично та психологічно придатним до інтенсивної фізичної праці в будівельній галузі у відповідних кліматичних умовах, включаючи роботу на висоті та переміщення важких предметів.

Кандидат на працевлаштування проходить наступну процедуру відбору, передбачену Угодою:

 1. реєстрація заяви кандидата;
 2. проходження тестування (професійний іспит та/або співбесіда) кандидатів на працевлаштування для підтвердження професійної компетенції на відібраних ізраїльською стороною екзаменаційних майданчиках;
 3. випадковий комп’ютернийвідбіркандидатів на працевлаштування (метод лотереї), що проводиться ізраїльською стороною (відзагальноїкількостіосіб, якіпройшлитестуваннявідбираються 75 відсотківкандидатів на працевлаштування, 25 відсотківзалишаються в резерві);
 4. проходження медичного огляду в медичних закладах;
 5. підготовка та подача документів для консульської перевірки та підготовки візи на працевлаштування;
 6. відбуття до місця працевлаштування.

З початку року фахівціКостопільської районної філії Рівненського ОЦЗ проінформували та надали особисті консультації  щодо працевлаштування в Державі Ізраїль 64 особам. Двоє чоловіків вирішили взяти участь в іспитовому конкурсному відборі, який заплановано в період з 08 по 12 липня 2019 року.Крім того, варто зазначити, що знання іноземної мови не вимагається, а по прибутті усіх зустрічають уповноважені представники та здійснюють супровід до місця проживання та роботи.

Служба зайнятості долучається до роботи пришкільних таборів

 Закінчився навчальний рік і розпочали роботу літні пришкільні табори. Фахівці Костопільської філії Рівненського ОЦЗ долучились до програми роботи табору при Костопільській гуманітарній гімназіїта 10 червня провели профорієнтаційний захід для учнівської молоді «Дозвілля з користю». Школяріознайомились із багатогранним світом професій, станом та перспективами ринку праці, послугами служби зайнятості для молоді. Учні змагались у знаннях про професії, відгадували загадки та кросворди на професійну тематику.Захід зацікавив дітей, адже під час відпочинку в ігровій формі необхідна інформація засвоюється краще і легше.

Підбір працівників на замовлення роботодавців

До Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ звернулось підприємство ТОВ «Базальт Україна» із потребою в укомплектуванні вакансій машиністів каменерізної машини, шліфувальників-полірувальників виробів з каменю. Діяльність підприємства пов’язана з різанням, обробленням декоративного та будівельного каменю, здійснюється в селі Злазне, за 25 км від райцентру.

Для підбору необхідних працівників у Костопільській філії 4 червня відбувся міні-ярмарок вакансій. Представник підприємства Олександр Тичинін детально охарактеризував наявні вакансії, ознайомив з специфікою роботи підприємства, обов’язками, вимогами до кандидатів на посади. Для шукачів роботи з інших населених пунктів роботодавець погоджується відшкодовувати витрати на проїзд до місця роботи.

 Відвідали міні-ярмарок 8 шукачів роботи.

Претенденти, яких зацікавили дані вакансії, пройшли індивідуальну співбесіду у роботодавця.

          Професійні поради випускникам будівельно-технологічного коледжу

Як свідчить практика, інколи молоді люди після здобуття професійної чи вищої освіти почуваються розгубленими та не можуть знайти сферу застосування своїх знань та умінь, не мають практичного досвіду роботи, потрібного роботодавцю. Важливим фактором, який впливає на побудову професійної кар’єри, є комунікативний бар’єр, який наша молодь не завжди в змозі самостійно подолати.

З метою ознайомлення з послугами державної служби зайнятості та професіями, які користуються попитом на ринку праці, посилення мотивації до пошуку роботи 03 травня фахівці Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ провели захід для випускників  будівельно-технологічного коледжу.

Начальник відділу активної підтримки безробітнихКостопільської районної філіїСвітлана Лопушанська  проінформувала випускників про перспективи становлення та працевлаштування молоді, пріоритетні напрямки і завдання державної служби зайнятості щодо професійної самореалізації та запобігання молодіжному безробіттю, а також про важливість першого робочого місця для молодих спеціалістів.

Випускники отримали вичерпні відповіді щодо вирішення актуальних питань працевлаштування, укладання трудових договорів з роботодавцем, організації професійного навчання. Всіх охочих було запрошено до центру зайнятості для участі у профорієнтаційних тренінгах щодо складання резюме, опанування навичок техніки пошуку роботи.

Заходи служби зайнятості до Дня захисту дітей

Фахівці Костопільської   районної філії Рівнеського ОЦЗ  долучились до святкування Міжнародного Дня захисту дітей та провели профорієнтаційну акцію служби зайнятості «Відпочинок з користю»  Хлопчики та дівчаткаберучи участьурозважальних та ігрових заходах таконкурсах, пізнавали цікавий і різнобарвний світ професій. А ще було проведено цікаву вікторину, де діти мали змогу ознайомитись детальніше з назвами професій та дізнатись про необхідні навики, вміння та знання для виконання певного виду робіт.Підлітки з цікавістюта азартом виконували завдання, намагаючись випередити суперників. В процесі гри школярі отримали нові знання про професії, придбали комунікативні навички, вміння продуктивно працювати в команді, знаходити компроміси для досягнення спільної мети.

Фахівець служби зайнятості Світлана Лопушанська запросилаучасників відвідати центр зайнятості та отримати кваліфіковану профорієнтаційну консультацію, а також пройти онлайн-тестування на Платформі служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри  автоматизованої системи АРМ «Профконсультант». Тестування допоможе виявити схильності та здібності до різних видів діяльності молодим людям, які досягли 14-річного віку. Допомогу щодо реєстрації в онлайн-сервісі можна отримати, звернувшись до Костопільської районної філії  Рівненського ОЦЗ. Крім того, для майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків в  районній філії організовано інформаційний куточок з переліком навчальних закладів України.

Бажаємо дітям вдалого літнього відпочинку, наповненого яскравими емоціями та враженнями!

АКТУАЛЬНІ ВАКАНСІЇ

КостопільськОЇ районНОЇ ФІЛІЇ

Рівненського обласного центру зайнятості: тел.(03657)21358

 

АТ ПУМБ

-інспектор кредитний

БЖКП

-озеленювач

-оператор котельні

Відділ освіти

-інженер з охорони праці

Гладиш Оксана Володимирівна

-швачка

Дідовець Інна Іванівна

-вантажник

Дмитрук Сергій Володимирович

-кухонний робітник

Довжаниця Віктор Вікторович

-водій автотранспортних засобів

Дубіч Петро Михайлович

-кухар

Золотолинська сільська рада

-керівник художній

Катеніна Юлія Василівна

-закрійник

-прасувальник

-швачка

КНП Центр ПМД Костопільської районної ради

-лікар-педіатр дільничний

Костопільська філія ДП Укрветсанзавод

-лікар ветеринарної медицини

-начальник котельні

-водій автотранспортних засобів

-апаратник виробництва технічної продукції

Костопільський будівельн-технологічний коледж

-майстер виробничого навчання

КП «Костопільводоканал»

-машиніст екскаватора одноковшового

КП Костопільське будинкоуправління

-маляр

-штукатур

-двірник

-пічник

КП КМР Костопількомунсервіс

-інженер з проектно-кошторисної роботи

Максимчук Олена Леонідівна

-кухар

Матещук Яна Анатоліївна

-кухар

Мельник Вікторія Вячеславівна

-кухар

-бармен

-офіціант

Мельник Вячеслав Віталійович

-водій автобуса

-механік з ремонту транспорту

Одейчук Юрій Володимирович

-менеджер(управитель) з маркетингу

ПАТ Рівнегаз

-слюсар з експлуатації та ремонту підземних газопроводів

ПП Костопільський маргариновий завод

-підсобний робітник

ППФ Імбекс

-касир торгівельного залу

ПРАТ Івано-долинський спецкар’єр

-шліфувальник-полірувальник виробів з каменю

-електрослюсар черговий та з ремонту устаткування

-дробильник

ПРАТ Костопільський завод скловиробів

-начальник відділу

-брокер

-скловар

ПРАТ Рівнеобленерго

-електромонтер з експлуатації розподільчих мереж

-електромонтер з експлуатації  електролічильників

-майстер з ремонту устаткування

Присташ Вікторія Василівна

-перукар

-манікюрник

ПСК КХГ

-продавець продовольчих товарів

-буфетник

ПАТ НАСК Оранта

-агент страховий

СВСК Селянський ліс

-слюсар-ремонтник

-верстатник деревообробних верстатів

-майстер зміни

Територіальний центр

-лікар-терапевт

ТОВ Агенство Макоша

-вихователь

-нянька

-юрисконсульт

-соціальний працівник

-адміністратор системи

ТОВ Костопільський фанерний завод

-інженер-механік

-механік з ремонту устаткування

-машиніст крана(кранівник)

ТОВ Ліспромсервіс ЛТД

-верстатник деревообробних верстатів

-бухгалтер

ТОВ Роко-м’ясо

-лікарветеринарної медицини

ТОВ ТТЦ Технологія

-інженер з керування й обслуговування систем

-монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування

-майстер з ремонту

ТОВ Базальт-Україна

-машиніст каменерізної машини

-шліфувальник-полірувальник виробів з каменю

ТОВ Вільгельм ландберг

-завідувач складу

ТОВ Завод мінеральної води Маломидська

-майстер цеху

ТОВ Захід агропром

-бухгалтер

-підсобний робітник

ТОВ Ліс-транс-логістик

-верстатник деревообробних верстатів

ТОВ Магма Індустрія

-головний інженер

-технічний директор

ТОВ «Свиспан Лімітед»

-інженер-енергетик

-машиніст крана автомобільного

-електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

-контролер-ревізор

-механік виробництва

-слюсар з механоскладальних робіт

ФГ Панський сад

-робітник фермерського господарства

Феськов Анатолій Васильович

-продавець продовольчих товарів

Фурман Наталія Олександрівна

-водій автотранспортних засобів

-електрогазозварник

Хомич Олексій Володимирович

-кухар

Чумаченко Роман Миколайович

-машиніст мийної установки

Яскал Василь Іванович

-водій автотранспортних засобів

Виїзний захід служби зайнятості в Деражненській ОТГ

Фахівці Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості 22 травня провели виїзний західу селі Постійне Деражненської об’єднаної територіальної громади, де надавали соціальні послугимісцевому населенню. Директор філії ВасильХарченко та начальник відділу організації працевлаштування населення ЛеонідМисько провелисемінар щодо переваг легальної зайнятості та особливостей працевлаштування у сільській місцевості. По його завершенні відбулась ярмарка вакансійна робочі місце у селі Постійне,зокрема, буфетника в ПСК «Комбінат громадського харчування», агента страхового в ПАТ «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта». Також представник місцевого ТзОВ «Роко-м’ясо» озвучив потребу в укомплектуванні вакансії лікаря ветеринарної медицини.

Для учнів випускних класів Постійненської ЗОШ начальник відділу активної підтримки безробітнихКостопільської філії Рівненського ОЦЗ  Світлана Лопушанська провела профорієнтаційний урок «Шлях до реального трудового життя». Вона презентувала учнямнову профорієнтаційну платформу для молоді «Моя професія: консультаційна мережа»,  на якій користувач має змогу пройти профорієнтаційне тестування з будь-яких електронних пристроїв, які мають доступ до мережі Інтернет, або ж пройти тестування під керівництвом фахівця з профорієнтації служби зайнятості. В такому випадку, можна буде отримати кваліфіковану консультацію по результатах тестів та індивідуальні поради щодо вибору професії чи сфери професійної діяльності.

АКТУАЛЬНІ ВАКАНСІЇ

КостопільськОЇ районНОЇ ФІЛІЇ

Рівненського обласного центру зайнятості: тел.(03657)21358

 БЖКП

-озеленювач

-оператор котельні

Гладиш Оксана Володимирівна

-швачка

Гутянська сільська рада

-керівник художній(0,5ставки)

Дідовець Інна Іванівна

-вантажник

Дмитрук Сергій Володимирович

-кухонний робітник

Довжаниця Віктор Вікторович

-водій автотранспортних засобів

Дубіч Петро Михайлович

-кухар

Золотолинська сільська рада

-керівник художній

Катеніна Юлія Василівна

-закрійник

КНП Центр ПМД Костопільської районної ради

-лікар-педіатр дільничний

Костопільська філія ДП Укрветсанзавод

-лікар ветеринарної медицини

-начальник котельні

-водій автотранспортних засобів

-підсобний робітник

-апаратник виробництва технічної продукції

-слюсар-ремонтник

Костопільський будівельн-технологічний коледж

-майстер виробничого навчання

КП «Костопільводоканал»

-машиніст екскаватора одноковшового

КП КМР Костопількомунсервіс

-інженер з проектно-кошторисної роботи

Литвин Юлія Василівна

-продавець непродовольчих товарів

Максимчук Олена Леонідівна

-кухар

Матещук Яна Анатоліївна

-кухар

Мельник Вікторія Вячеславівна

-кухар

-бармен

-офіціант

Мельник Вячеслав Віталійович

-водій автобуса

-механік з ремонту транспорту

Одейчук Юрій Володимирович

-менеджер(управитель) з маркетингу

ПАТ Рівнегаз

-слюсар з експлуатації та ремонту підземних газопроводів

ПП Костопільський маргариновий завод

-підсобний робітник

ППФ Імбекс

-касир торгівельного залу

ПРАТ Івано-долинський спецкар’єр

-шліфувальник-полірувальник виробів з каменю

-електрослюсар черговий та з ремонту устаткування

ПРАТ Костопільський завод скловиробів

-начальник відділу

-брокер

-контролер скляного виробництва

ПРАТ Рівнеобленерго

-електромонтер з експлуатації розподільчих мереж

-електромонтер з експлуатації  електролічильників

-майстер з ремонту устаткування

Присташ Вікторія Василівна

-перукар

-манікюрник

ПСК КХГ

-продавець продовольчих товарів

-буфетник

ПАТ НАСК Оранта

-агент страховий

СВСК Селянський ліс

-слюсар-ремонтник

-верстатник деревообробних верстатів

-майстер зміни

Територіальний центр

-лікар-терапевт

ТОВ Агенство Макоша

-вихователь

-нянька

-бухгалтер

-юрисконсульт

-соціальний працівник

-адміністратор системи

ТОВ Костопільський фанерний завод

-інженер-механік

-механік з ремонту устаткування

-верстатник лущильного верстата

-машиніст крана(кранівник)

ТОВ Ліспромсервіс ЛТД

-верстатник деревообробних верстатів

-бухгалтер

ТОВ ТТЦ Технологія

-інженер з керування й обслуговування систем

-монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування

-майстер з ремонту

ТОВ Вільгельм ландберг

-завідувач складу

ТОВ Завод мінеральної води Маломидська

-майстер цеху

ТОВ Захід агропром

-бухгалтер

-підсобний робітник

ТОВ Козак-Авто

-менеджер(управитель) з персоналу

-маркетолог

-менеджер із збуту

-механік з ремонту транспорту

-оператор мийної установки

ТОВ Кордео

-енергетик

-підсобний робітник

-рамник

-складальник

-водій навантажувача

-верстатник деревообробних верстатів

ТОВ Магма Індустрія

-головний інженер

ТОВ «Свиспан Лімітед»

-інженер-енергетик

-машиніст крана автомобільного

-електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

-контролер-ревізор

ФГ Панський сад

-робітник фермерського господарства

Феськов Анатолій Васильович

-продавець продовольчих товарів

Фурман Наталія Олександрівна

-водій автотранспортних засобів

-електрогазозварник

Хомич Олексій Володимирович

-кухар

Чумаченко Роман Миколайович

-машиніст мийної установки

Яскал Василь Іванович

-водій автотранспортних засобів

Семінар з орієнтації на службу за контрактом

23 травня вКостопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості відбувся семінар з орієнтації на військову службу за контрактом в Збройних Силах України.

В семінарі взяли участь 14 осіб, серед яких були безробітні, демобілізовані учасники бойових дій. В ході семінару  представник 80-ї окремої десантно-штурмової бригади  з місцем дислокації м. Львів Анатолій Омелянськийознайомив присутніх  з вимогами до кандидатів, які претендують на службу за контрактом, розповів про переваги грошового, медичного, житлового та пенсійного забезпечення.

Учасникам були роздані інформаційні матеріали та контактні телефони для подальшого зв’язку.

Міні-ярмарок вакансій для шукачівроботи

23 травня у Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій для укомплектування вакансій у Костопільській філії ДП «Укрветсанзавод», Костопільському БЖКП та ТОВ «Кордео». Захід відвідали 8 безробітних.
ФахівціКостопільської філії Рівненського ОЦЗ презентували учасникам дані підприємства, ознайомили зі специфікою їх діяльності та надали розширену  інформацію щодо актуальних вакансій.

За результатами ярмарки очікується працевлаштування двох безробітних осіб.
Виїзний семінар з роботодавцями в селі Постійне

 З метою ознайомлення роботодавців, що зареєстровані та ведуть діяльність в сільській місцевості, з послугами служби зайнятості для роботодавців, фахівці Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ 22 травня проведений виїзний семінар з роботодавцями в селі Постійне ДеражненськоїОТГ на тему «Презентація послуг, що надаються службою зайнятості роботодавцям, у тому числі щодо вирішення питання зайнятості осіб з інвалідністю. Запобігання порушенням роботодавцями законодавства про працю». Участь у заході взяли10керівників ПОУ та приватних підприємців.

Директор  районної філії Василь Харченко ознайомив присутніх з основними пріоритетами діяльності служби зайнятості на сучасному етапі, повідомив про нові підходи в обслуговуванні клієнтів служби зайнятості в зв’язку зі змінами в законодавстві про зайнятість населення.

З послугами для роботодавців , в тому числі щодо нової форми роботи з роботодавцями в частині підбору працівників методом рекрутингу, ознайомила присутніх начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ірина Степура. Також присутнім було наголошено на їх участі у забезпеченні зайнятості населення,  нагадано їх права і обов’язки відповідно до законодавства про зайнятість населення, наголошено на перевагах реєстрації в електронному кабінеті роботодавця.

Наприкінці семінару відбулася тематична дискусія, обговорені проблемні питання сфери зайнятості та окреслено шляхи подальшого удосконалення співпраці служби зайнятості з роботодавцями.

Профорієнтаційні уроки з учнівського молоддю

 Кінець навчального року – період, коли випускники шкіл обирають майбутню професію та навчальний заклад, де будуть оволодівати омріяним фахом. Вдалий вибір учнів у значній мірі визначає попередня профорієнтаційної роботи з молоддю, до якої долучається і служба зайнятості.

Тематичні профорієнтаційні уроки «Шлях до реального трудового життя» традиційно проводяться із випускниками шкіл району. Такий профорієнтаційний урок21 травнябуло проведено на території Пісківської ОТГдляучнів випускних класів Пеньківськоїзагальноосвітньої школи. Під час бесіди провідний фахівець із профорієнтації Костопільської філії Рівненського ОЦЗ  Наталія Радіон акцентувала увагу на важливості правильного вибору професії, розповіла учням про те, як зорієнтуватися у складному лабіринті професій, уникнути помилок і розчарувань при їх виборі. Діти опрацьовували основну формулу вибору професії «Хочу – Можу –Треба», класифікували професії за приналежністю до однієї з п’яти груп, розбирали ситуації, що стосуються професійного вибору.

На завершення, фахівець ознайомила учнів з Платформою профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості, за допомогою якої учні можуть визначити свої професійні схильності.

Вихованці Костопільської спецшколи-інтернату спілкувались у Костопільському відділенні Рівненського ЦПТО

Вихованці Костопільської спецшколи-інтернату15 травня  завітали до Костопільського відділення Рівненського центру профтехосвіти на презентаційну екскурсію, яку організували для них фахівці служби зайнятості.

 Зустріч розпочала викладач Софія Ремез. Вонаознайомили учасників із загальною характеристикою професій, які можна здобути у Костопільському відділенні (кравець, продавець) та кваліфікаційними вимогами до претендентів. Учні на власні очі побачили  увесь  процес  роботи продавця,  який не завжди видимий для споживачів, «побували» у ролі продавців та відчули специфіку цієї професії.

  Засобами онлайн-зв’язку учасники презентації здійснили віртуальну екскурсію по навчальних базах Рівненського центру профтехосвіти, які розміщені у м. Рівне та смт. Олександрія..

Начальник відділу активної підтримки безробітнихКостопільської філії Рівненського ОЦЗ Світлана Лопушанськавідпрацювала із учасниками  профорієнтаційний майданчик „Знайди себе”, на якому учні спілкувались з питань вибору професії, ознайомились ізбарометромпрофесійрайонута області, опрацювали  формулу  правильного  вибору  професії. Спільно з    учнями    було визначено   типові  помилки   при  виборі  професійного фаху та змодельовано стиль поведінки випускника при виборі професії для  їх уникнення.

АКТУАЛЬНІ ВАКАНСІЇ

КостопільськОЇ районНОЇ ФІЛІЇ

Рівненського обласного центру зайнятості: тел.(03657)21358

 

Гладиш Оксана Володимирівна

-швачка

Гутянська сільська рада

-директор будинку культури(0,5ставки)

-керівник художній(0,5ставки)

Дмитрук Сергій Володимирович

-кухонний робітник

Довжаниця Віктор Вікторович

-водій автотранспортних засобів

Дубіч Петро Михайлович

-кухар

Железна Валентина Кузьмівна

-бухгалтер

Золотолинська сільська рада

-керівник художній

Катеніна Юлія Василівна

-закрійник

КНП Центр ПМД Костопільської районної ради

-лікар-педіатр дільничний

Костопільська філія ДП Укрветсанзавод

-лікар ветеринарної медицини

-начальник котельні

-водій автотранспортних засобів

-підсобний робітник

-апаратник виробництва технічної продукції

Костопільський будівельн-технологічний коледж

-майстер виробничого навчання

КП «Костопільводоканал»

-машиніст екскаватора одноковшового

КП Костопільське будинкоуправління

-пічник

КП КМР Костопількомунсервіс

-інженер з проектно-кошторисної роботи

Литвин Юлія Василівна

-продавець непродовольчих товарів

Максимчук Олена Леонідівна

-кухар

Матещук Яна Анатоліївна

-кухар

Мельник Вікторія Вячеславівна

-кухар

-бармен

-офіціант

Мельник Вячеслав Віталійович

-водій автобуса

-механік з ремонту транспорту

ПАТ Рівнегаз

-слюсар з експлуатації та ремонту підземних газопроводів

ПП ЕКО

-бухгалтер

ПП Костопільський маргариновий завод

-підсобний робітник

ПРАТ Івано-долинський спецкар’єр

-шліфувальник-полірувальник виробів з каменю

-електрослюсар черговий та з ремонту устаткування

ПРАТ Костопільський завод скловиробів

-начальник відділу

ПРАТ Рівнеобленерго

-електромонтер з експлуатації розподільчих мереж

-електромонтер з експлуатації  електролічильників

-майстер з ремонту устаткування

Присташ Вікторія Василівна

-перукар

-манікюрник

ПСК КХГ

-продавець продовольчих товарів

-буфетник

ПАТ НАСК Оранта

-агент страховий

ПП фірма «Імбекс»

-касир торгівельного залу

СВСК Селянський ліс

-слюсар-ремонтник

-верстатник деревообробних верстатів

-бухгалтер

-інженер з охорони та захисту лісу

-майстер зміни

Територіальний центр

-лікар-терапевт

ТОВ Агенство Макоша

-вихователь

-нянька

-бухгалтер

-юрисконсульт

-соціальний працівник

-адміністратор системи

ТОВ Костопільський фанерний завод

-інженер-механік

-електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

-механік з ремонту устаткування

-верстатник лущильного верстата

ТОВ Ліспромсервіс ЛТД

-верстатник деревообробних верстатів

-бухгалтер

ТОВ ТТЦ Технологія

-інженер з керування й обслуговування систем

-монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування

-майстер з ремонту

ТОВ Магма Індустрія

-головний інженер

ТОВ Завод мінеральної води Маломидська

-майстер цеху

ТОВ Козак-Авто

-менеджер(управитель) з персоналу

-маркетолог

-менеджер із збуту

-механік з ремонту транспорту

-оператор мийної установки

ТОВ Кордео

-енергетик

-підсобний робітник

-рамник

-складальник

-водій навантажувача

-верстатник деревообробних верстатів

ТОВ «Свиспан Лімітед»

-інженер-енергетик

-машиніст крана автомобільного

-механік виробництва

-електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

-контролер-ревізор

ТОВ Сетім

-оператор сушильних установок

ФГ Агротех-Р

-тракторист

-агроном

Філія «Костопільський райавтодор»

-водій автотранспортних засобів

-дорожній робітник

ФГ Панський сад

-робітник фермерського господарства

Феськов Анатолій Васильович

-продавець продовольчих товарів

Фурман Наталія Олександрівна

-водій автотранспортних засобів

-електрогазозварник

Хомич Олексій Володимирович

-кухар

Чумаченко Роман Миколайович

-машиніст мийної установки

Яскал Василь Іванович

-водій автотранспортних засобів

Урядова соціальна програма «Муніципальна няня» дає можливість працевлаштуватись безробітним

 Відповідно до урядової соціальної програми «Муніципальна няня», яка діє з початку цього року, батьки можуть отримувати відшкодування частини зарплати няні, яка доглядає їх діток віком до трьох років.

Новостворене ТзОВ «Агенство Макоша» виконує функції посередника між батьками – отримувачами послуги «муніципальна няня» та надавачем послуг, допомагаючи підібрати осіб, які надаватимуть послуги відповідно до побажань батьків та оформити відповідні угоди щодо здійснення догляду за дітьми. За результатами співпраці ТзОВ «Агенство Макоша» із службою зайнятості протягом квітня-травня було працевлаштовано 6 безробітних: 4 няні, вихователь та бухгалтер. Робота в агенстві має гнучкий графік, що на сьогоднішній день дуже часто цікавить шукачів роботи.

ТзОВ «Агенство Макоша» продовжує розвиватись і підбирає кандидатів на посади юриста, вихователя, няні, соціального працівника. Агентство звернулося до служби зайнятості із проханням організувати зустріч із безробітними, які відповідають вимогам до кандидатів та зацікавились даною пропозицією.

16 травня у  Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості відбувся ярмарок вакансій за участю ТзОВ «Агенство Макоша». Зустріч проводила керівник агентства Оксана Дука. Вона  ознайомила присутніх з умовами праці та її оплати, посадовими обов’язками, вимогами до кандидатів. Претенденти, котрі зацікавилися даною пропозицією, пройшли індивідуальну співбесіду із роботодавцем.

Вихованці Костопільської спецшколи-інтернату спілкувались у Костопільському відділенні Рівненського ЦПТО

Вихованці Костопільської спецшколи-інтернату15 травня  завітали до Костопільського відділення Рівненського центру профтехосвіти на презентаційну екскурсію, яку організували для них фахівці служби зайнятості.

         Зустріч розпочала викладач Софія Ремез. Вонаознайомили учасників із загальною характеристикою професій, які можна здобути у Костопільському відділенні (кравець, продавець) та кваліфікаційними вимогами до претендентів. Учні на власні очі побачили  увесь  процес  роботи продавця,  який не завжди видимий для споживачів, «побували» у ролі продавців та відчули специфіку цієї професії.

         Засобами онлайн-зв’язку учасники презентації здійснили віртуальну екскурсію по навчальних базах Рівненського центру профтехосвіти, які розміщені у м. Рівне та смт. Олександрія..

Начальник відділу активної підтримки безробітнихКостопільської філії Рівненського ОЦЗ Світлана Лопушанськавідпрацювала із учасниками  профорієнтаційний майданчик „Знайди себе”, на якому учні спілкувались з питань вибору професії, ознайомились ізбарометромпрофесійрайонута області, опрацювали  формулу  правильного  вибору  професії. Спільно з    учнями    було визначено   типові  помилки   при  виборі  професійного фаху та змодельовано стиль поведінки випускника при виборі професії для  їх уникнення.

АКТУАЛЬНІ ВАКАНСІЇ

Костопільської районної філії

Рівненського обласного центру зайнятості: тел.(03657)21358

АТ Родина

-машиніст тістомісильних машин

Вдовиченко Олександр Леонтійович

-розпилювач каменю

-шліфувальник-полірувальник виробів з каменю

Гутянська сільська рада

-директор будинку культури(0,5ставки)

-керівник художній(0,5ставки)

Довжаниця Віктор Вікторович

-водій автотранспортних засобів

Железна Валентина Кузьмівна

-бухгалтер

Золотолинська сільська рада

-керівник художній

Катеніна Юлія Василівна

-закрійник

Костопільська філія ДП Укрветсанзавод

-лікар ветеринарної медицини

-начальник котельні

-водій автотранспортних засобів

-підсобний робітник

Костопільський будівельн-технологічний коледж

-майстер виробничого навчання

КП «Костопільводоканал»

-слюсар аварійно-відбудовних робіт

КП Костопільське будинкоуправління

-пічник/

КП КМР Костопількомунсервіс

-інженер з проектно-кошторисної роботи

Литвин Юлія Василівна

-продавець непродовольчих товарів

Максимчук Олена Леонідівна

-кухар

Матещук Яна Анатоліївна

-кухар

Озарчук Свтослав Григорович

-механік з ремонту транспорту

ПАТ Рівнегаз

-слюсар з експлуатації та ремонту підземних газопроводів

ПП Дизайн

-машиніст(кочегар) котельні

ПП ЕКО

-бухгалтер

ПП Костопільський маргариновий завод

-підсобний робітник

ПРАТ Івано-долинський спецкар’єр

-шліфувальник-полірувальник виробів з каменю

-електрослюсар черговий та з ремонту устаткування

-водій автотранспортних засобів

ПРАТ Рівнеобленерго

-електромонтер з експлуатації розподільчих мереж

-електромонтер з експлуатації  електролічильників

-майстер з ремонту устаткування

ПСК КХГ

-продавець продовольчих товарів

-буфетник

СВСК Селянський ліс

-слюсар-ремонтник

-верстатник деревообробних верстатів

-бухгалтер

-інженер з охорони та захисту лісу

-майстер зміни

Територіальний центр

-лікар-терапевт

ТОВ Агенство Макоша

-вихователь

ТОВ Костопільський фанерний завод

-інженер-механік

-електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

-механік з ремонту устаткування

-водій автотранспортних засобів

ТОВ Ліспромсервіс ЛТД

-майстер зміни

-верстатник деревообробних верстатів

-оператор автоматичних та напівавтоматичних ліній у дерево обробленні

-бухгалтер

ТОВ ТТЦ Технологія

-інженер з керування й обслуговування систем

-монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування

-майстер з ремонту

ТОВ Магма Індустрія

-головний інженер

Тищишин Вадим Анатолійович

-бухгалтер

ТОВ «Вільгельм ландберг»

-готувач кормів(тваринництво)

ТОВ Завод мінеральної води Маломидська

-майстер цеху

ТОВ Захід агропром

-підсобний робітник

-охоронник

ТОВ Козак-Авто

-менеджер(управитель) з персоналу

-маркетолог

-водій автотранспортних засобів

-менеджер із збуту

-механік з ремонту транспорту

-оператор мийної установки

ТОВ Кордео

-енергетик

-підсобний робітник

-рамник

-складальник

-водій навантажувача

-верстатник деревообробних верстатів

ТОВ Сільпо фуд

-обвалювальник м’яса

-приймальник товарів

ТОВ «Свиспан Лімітед»

-інженер-конструктор

-інженер-енергетик

-машиніст крана автомобільного

-механік виробництва

-електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

-електромонтер лінійних споруд електрозв’язку

ТОВ Сетім

-оператор сушильних установок

ФГ Агротех-Р

-машиніст екскаватора

-тракторист

-агроном

Філія «Костопільський райавтодор»

-водій автотранспортних засобів

-дорожній робітник

Феськов Анатолій Васильович

-продавець продовольчих товарів

Фурман Наталія Олександрівна

-водій автотранспортних засобів

Чумаченко Роман Миколайович

-машиніст мийної установки

НА КОСТОПІЛЬЩИНІ ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ШКОЛЯРІВ ДО ПРОФЕСІЙНОГО МАЙБУТНЬОГО

 Фахівці відділу активної підтримки безробітних Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості 9 квітня 2019 року організували та провели профорієнтаційний квест(вікторину) «Калейдоскоп професій» для учнів 8-11 класівЯполотьської ЗОШ.
Метою заходу було створення позитивної мотивації учнівської молоді до свідомого вибору майбутньої професії у процесі активної творчої та пізнавальної гри. Модератор квесту – начальник відділу активної підтримки безробітних Костопільської філії Світлана Лопушанськанадала можливість всім учасникам виявити свої індивідуальні творчі здібності. Підлітки з великим інтересом та азартом виконували поставлені завдання, намагаючись випередити суперників. Учні розширили свої знання про професії та різноманітні види професійної діяльності, проявилиу процесі командної роботи високі пізнавальні та творчі здібності, комунікативні та особистісні якості, вміння знаходити компроміси для досягнення поставлених цілей.

Семінар з орієнтації на військову службу за контрактом

У Костопільській районній філії  Рівненського ОЦЗ відбувся семінар з орієнтації на військову службу за контрактом в Збройних Силах України. Участь у заході взяли 17 безробітних. Захід провели начальник відділу призову Костопільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Боришкевич О.В. та представник 130-го окремого розвідувального батальйону Вознюк В.О.

Метою заходу було ознайомлення присутніх з інформацією про військову службу за контрактом у військових частинах області. Військові проінформували присутніх про перевагивійськової служби за контрактом, умови грошового, медичного, житлового та пенсійного забезпечення.

Захід пройшов у формі інформаційної дискусії, під час якого досить доступно та аргументовано було дано  відповіді на поставлені запитання. Всі  учасники отримали інформаційні матеріали з тематики та номери телефонів для подальших контактів.

                                                 Світлана Лопушанська, начальник відділу активної підтримки     безробітних                                                                 Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ

Стаж роботи: трудовий, страховий, пенсійний

Пенсійне та соціальне законодавство, а також пов’язані з ними нормативні акти, містять кілька різновидів стажу роботи, в тому числі:

 • трудовий(загальний) — це періоди офіційної трудової діяльності, що підтверджуються записами в трудовій книжці. Трудовий стаж може включати в себе такі поняття як загальний, пільговий і спеціальний стаж роботи. У Законі України «Про пенсійне забезпечення» поняття загального стажу роботи в основному застосовується для відмінності його від стажу, що дає право на пільги по призначенню пенсії
 • страховий(пенсійний) — це відрізок часу, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок (ст. 24 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»)
 • спеціальний— це сумарна тривалість певної трудової діяльності на відповідних видах робіт, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії
 • пільговий— це період трудової діяльності в шкідливих, небезпечних або специфічних умовах протягом повного робочого дня. Перелік виробництв, робіт, професій, посад і показників, за якими період трудової діяльності може бути віднесений до пільгового стажу, затверджений постановами Кабінету Міністрів України

З введенням страхового стажу (01.01.2004 року) стало не важливо, скільки людина фактично працювала — значення має протягом якого періоду і скільки сплачував роботодавець за неї до Пенсійного фонду. Трудовий стаж, отриманий до січня 2004, автоматично прирівнюється до страхового стажу. Після зазначеної дати для розрахунку пенсії має значення період сплати страхових внесків.

Який стаж потрібен для пенсії?

Пенсійна реформа суттєво змінила умови виходу на пенсію для українців. Зокрема, були переглянуті вимоги до пенсійного віку і кількості років страхового стажу. Станом на поточний рік піти на пенсію громадяни України можуть в 60, 63 або 65 років залежно від накопиченого за роки трудової діяльності страхового стажу.

Зверніть увагу, що у разі реєстрації безробітним право на допомогу по безробіттю терміном до 720 календарних днів мають особи передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) при наявності в них необхідного страхового стажу згідно таблиці, наведеної нижче (у 2019 році – 26 років).

Що входить в пенсійний (страховий) стаж?

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» без сплати внесків до Пенсійного фонду у страховий стаж пенсіонера зараховується:

 • строкова служба в армії
 • догляд за дитиною-інвалідом
 • військова (не строкова) служба
 • відпустка по вагітності та пологам
 • відпустка по догляду за дитиною до 3 років
 • строкова альтернативна (невійськова) служба
 • перебування на фронті або участь у бойових діях
 • період перебування за кордоном дружин або чоловіків дипломатів під час служби
 • інвалідність через нещасний випадок на виробництві або профзахворювання
 • виконання обов’язків батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу
 • служба у воєнізованих формуваннях, гірничорятувальних частинах і аварійно-рятувальних підрозділах, створених відповідно до законодавства України
 • строк отримання матеріальної допомоги на професійну підготовку/перепідготовку та підвищення кваліфікації, а також період отримання допомоги по безробіттю
 • догляд за інвалідом I групи, престарілим, що вимагає постійного догляду (по МСЕК) або особою, що досягла 80 років, якщо такий догляд здійснює непрацююча працездатна людина

Додатково до вищевказаних пунктів в період до 1 січня 2004 року в пенсійний стаж згідно чинного тоді Закону «Про пенсійне забезпечення» включаються:

 • навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі
 • період проживання дружин офіцерів, прапорщиків і мічманів, а також військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування за спеціальністю (не більше 10 років)

Які документи підтверджують пенсійний стаж?

Нарахування та підтвердження страхового стажу за період трудової діяльності до 1 липня 2000 року здійснюється на підставі записів у трудовій книжці, а також інших документів (довідок підприємств, установ і організацій, а також даних держархівів). Після 1 липня 2000 року розрахунок пенсійного стажу проводиться суто за даними персонального обліку в Пенсійному фонді.

Як розраховується пенсійний стаж при нарахуванні пенсії?

Пенсійний стаж в Україні обчислюється в місяцях. При цьому, неповний місяць роботи може бути зарахований до страхового стажу в повному обсязі, якщо сума сплачених за цей місяць внесків до Пенсійного фонду не менше мінімального страхового внеску. Якщо з яких-небудь причин страховий внесок був сплачений в меншому розмірі, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати (проводиться співробітниками ПФ за зверненням працівника). Без здійснення доплати, страховий стаж визначається пропорційно сплаченим внескам (за встановленою законодавством формулою).

Який розмір страхового внеску у 2019 році для фізичної особи?

З січня 2011 року в Україні діє Єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), який замінив собою чотири раніше існуючих обов’язкових державних соціальних збори: пенсійний, соцстрах (лікарняні), «безробіття» та «нещасний випадок».

З 01.01.2016 року для всіх категорій платників встановлена єдина ставка ЄСВ — 22%. Таким чином, з 1 січня 2019 року всі підприємці, як на загальній системі, так і на єдиному податку, сплачують внесок у розмірі 918,06 гривень на місяць. Для ФОП 1-ої групи єдиного податку з минулого року скасована можливість сплати ЄСВ в сумі не менше 1/2 мінімального страхового внеску.

Чи враховується безперервність стажу при розрахунку пенсії?

Безперервність стажу роботи при призначенні пенсії не дає ніяких пільг. Зараз тривалість безперервної роботи має значення хіба що для медичних і соціальних працівників, так як за безперервність стажу їм передбачені надбавки до зарплати. Крім того, деякі підприємства для утримання цінних кадрів за свій рахунок проводять виплати різних премій: кращий працівник, винагорода за вислугу років, додаткова відпустка тощо.

Чи буде враховуватися стаж, отриманий за кордоном при оформленні пенсії в Україні?

Особливості врахування стажу, отриманого за кордоном, залежать від наявності міжнародних договорів про пенсійне забезпечення між Україною та державою, в якій українці працюють. Так, наприклад, при призначенні пенсії в Україні враховується страховий стаж, отриманий в країнах ближнього зарубіжжя: Вірменія, Грузія, Казахстан, Російська Федерація, Білорусь, Азербайджан, Узбекистан, Таджикистан, Молдова, Туркменістан, Киргизстан. З цими державами у нас укладені так звані територіальні договори, тобто пенсія призначається відповідно до чинного законодавства держави, на території якої пенсіонер проживає.

Між Україною, Латвією, Естонією, Литвою, Болгарією, Словаччиною, Польщею, Румунією, Іспанією, Португалією, Угорщиною, Чехією і Монголією діють так звані пропорційні договори про пенсійне забезпечення. Ці угоди передбачають пропорційне фінансування пенсійних виплат, тобто кожна країна платить пенсію за частину трудового стажу, отриманого на її території, пропорційно пенсійним внескам та заробітній платі. При цьому, розмір доходу (заробітку) визначається виходячи з офіційно встановленого курсу на момент призначення пенсії. Перевірка і підтвердження стажу компетентними органами відповідної країни здійснюється Пенсійним фондом за запитом пенсіонера, із зазначенням точної адреси підприємства і його назви.

Робота за кордоном не враховується при нарахуванні пенсії, якщо між Україною та іноземною державою немає договору про соціальне та пенсійне забезпечення (Німеччина, Італія, Ізраїль та ін.).

Що робити, якщо не вистачає мінімального страхового стажу для призначення пенсії?

Згідно до ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» наявність у людини мінімально необхідного страхового стажу дає їй право на оформлення пенсії після досягнення встановленого віку. При відсутності потрібного трудового стажу для призначення пенсії, можна укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Це дасть можливість докупити страховий стаж.

Придбання відсутнього страхового (пенсійного) стажу шляхом доплати ЄСВ до Пенсійного фонду України проводиться відповідно до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Перелік осіб, які мають право на добровільну участь у солідарній і/або накопичувальній пенсійній системі визначено статтею 12 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а саме:

 • особи з 16 років, які не підлягають загальнообов’язковому пенсійному страхуванню відповідно до ст. 11 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
 • іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають та працюють в Україні
 • громадяни України, які постійно проживають або працюють за кордоном

Таким чином, період, за який були виплачені єдині страхові внески, буде зарахований до пенсійного стажу. Умови такої участі, розмір внесків і періодичність їх виплати визначаються відповідним договором з ПФ.

Якщо пенсіонер не набув необхідного для пенсії страхового стажу, органами соціального захисту населення йому може бути призначена державна соціальна допомога згідно ЗУ «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію».

Як і за скільки можна купити стаж для пенсії?

Купити стаж в Пенсійному фонді не складно — головне правильно розрахувати скільки років страхового стажу треба докупити щоб мати можливість отримувати пенсію, а не соціальні виплати. Визначитися з кількістю відсутнього стажу допоможуть співробітники ПФ при проведенні попередньої калькуляції розміру пенсії (за зверненням пенсіонера). Також провести обчислення можна самостійно за допомогою програми «Пенсійний калькулятор».

Скільки потрібно заплатити за пенсійний стаж? Питання актуальне і цікавить багатьох українців, особливо в зв’язку з проведеною пенсійною реформою і збільшенням кількості страхового стажу для набуття права виходу на пенсію. Тому, для більшої наглядності, наведемо приклад розрахунку:

Припустимо для отримання пенсії людині не вистачає 1 року (тобто 12 місяців) страхового стажу. Обчислення розміру доплати здійснюється за формулою:

Д = С × К × М, де:

 • Д – доплата за пенсійний стаж, якого не вистачає
 • С – страховий внесок з мінімальної заробітної плати за ставкою ЄСВ — 22%
 • К – коефіцієнт вартості компенсації, який застосовується при одноразовій сплаті
 • М – кількість місяців стажу, яких не вистачає для пенсії

Отже, з 01.01.2019 по 31.12.2019 мінімальна зарплата становить 4173 гривні. Мінімальний страховий внесок за 22% ставкою ЄСВ (918,06 грн.) З урахуванням коефіцієнта, який застосовується при одноразовій сплаті (за 1 рік — 2) дорівнює 1836,12 грн.

Таким чином, сума, яку необхідно у 2019 році сплатити в ПФ за покупку одного року стажу становить 22033,44 грн. (12 місяців × 1836,12).

Зверніть увагу, що через підвищення мінімальної заробітної плати, розмір компенсації за кожен куплений рік страхового стажу буде збільшуватися.

Надання стоматологічних послуг на селі

Важливе питання сьогодення – надання якісних та доступнихмедичних послуг жителям сільської місцевості, і особливо стоматологічних послуг. Зазвичай у селах відсутні стоматологічні кабінети, жителям доводиться добиратися до міста, витрачаючи додатковий час і кошти.

Сприяючи у вирішенні даного  питання, Костопільська районна філія Рівненського обласного центру зайнятості надала одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності жительці села Злазне Людмилі Крук. Пані Людмила раніше працювала лікарем-стоматологом у Костопільському районному центрі первинної медичної допомоги.

У зв’язку з реформуванням медичної галузі її посаду було скорочено. Маючи солідний стаж роботи за спеціальністю, Людмила відкрила власний стоматологічний кабінет в селі Злазне. Односельці та жителі ближніх сіл схвально відгукуються про її роботу, адже тепер їм не потрібно їхати до Костополя, витрачаючи додатковий час та кошти. Сама ж Людмила Ярославівна вдячна службі зайнятості за надану допомогу та налаштована на подальшу співпрацю.

Костопільська районна філія Рівненського обласного центру зайнятості   проводить комплектування групи слухачів для навчання за професією

«Продавець продовольчих товарів»

 Термін навчання – 4,4 місяця.

 Початок навчання – 12 березня 2019 року.

 Місце навчання – м.Костопіль, вул. Д.Галицького, 1а (Костопільське навчальне відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти).

 Навчання безкоштовне. При потребі щоденного доїзду на навчання витрати на проїзд відшкодовуються.

 Звертатись за адресою: м.Костопіль вул. Чубинського, 14., Костопільська районна філія Рівненського обласного центру зайнятості. Телефони для довідок: 2-32-66, 2-10-66, 097-926-60-20.

Виїзний семінар з роботодавцями Малолюбашанської ОТГ

 За ініціативою Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ з метою ознайомлення роботодавців, що зареєстровані та ведуть діяльність в сільській місцевості, з послугами служби зайнятості для роботодавців, 28 лютого проведений виїзний семінар з роботодавцями у селі Мала Любаша Малолюбашанської ОТГ на тему Презентація послуг, що надаються службою зайнятості роботодавцям, у тому числі щодо вирішення питання зайнятості осіб з інвалідністю. Запобігання порушенням роботодавцями законодавства про працю. Участь у заході взяли 25 керівників ПОУ та приватних підприємців.

Директор  районної філії Василь Харченко ознайомив присутніх з основними пріоритетами діяльності служби зайнятості на сучасному етапі, повідомив щодо можливості підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років.

З послугами для роботодавців, в тому числі щодо нової форми роботи з роботодавцями в частині підбору працівників методом рекрутингу, ознайомила присутніх начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ірина Степура. Також присутнім було наголошено на їх участі у забезпеченні зайнятості населення,  нагадано їх права і обов’язки відповідно до законодавства про зайнятість населення, наголошено на перевагах реєстрації в електронному кабінеті роботодавця.

Провідний юрисконсульт служби зайнятості Ірина Селепина акцентувала увагу роботодавців щодо запобігання порушенням роботодавцями законодавства про працю, ознайомила з порядком накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

Наприкінці семінару відбулася тематична дискусія, обговорені проблемні питання сфери зайнятості та окреслено шляхи подальшої співпраці служби зайнятості з роботодавцями. Кожен роботодавець отримав комплект інформаційних матеріалів.

У ході візиту у приміщенні сільської ради розміщено скриньку шукача роботи та бланки анкет. Матеріали скриньки у подальшому опрацьовуватимуться фахівцями служби зайнятості на предмет пошуку роботи для місцевих жителів.

АКТУАЛЬНІ ВАКАНСІЇ
Костопільської районної філії
Рівненського обласного центру зайнятості: тел.(03657)21358

Бенедик Михайло Миколайович

-слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Гутянська сільська рада

-директор будинку культури(0,5ставки)

-керівник художній(0,5ставки)

Довжаниця Віктор Вікторович

-водій автотранспортних засобів

Железна Валентина Кузьмівна

-кондитер

-кухар

Золотолинська сільська рада

-керівник художній

-головний бухгалтер

Костопільська спеціальна школа інтернат

-взуттьовик з ремонту взуття

Костопільська філія ДП Укрветсанзавод

-лікар ветеринарної медицини

-начальник котельні

Костопільська ЦРЛ

-водій автотранспортних засобів

КП «Костопільводоканал»

-слюсар аварійно-відбудовних робіт

-водій автотранспортних засобів

-електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

КП Костопількомунсервіс

-інженер з проектно-кошторисної роботи

-вантажник

-дорожній робітник

КП Костопільське будинкоуправління

-пічник

Левченко Олександр Віталійович

-продавець продовольчих товарів

Малостидинська сільська рада

-головний бухгалтер

Матещук Яна Анатоліївна

-кухар

Мельник Вячеслав Віталійович

-механік з ремонту транспорту

Озарчук Свтослав Григорович

-механік з ремонту транспорту

ПРАТ Івано-долинський спецкар’єр

-розпилювач каменю

-шліфувальник-полірувальник виробів з каменю

ПРАТ РІВНЕОБЛЕНЕРГО

-електромонтер з експлуатації розподільчих мереж

-електромонтер з експлуатації електролічильників

-майстер з ремонту устаткування

РД ПАТ УКРПОШТА

-листоноша

-начальник відділу поштового зв’язку

ПП Свинарський Роман Вікторович

-бармен

-офіціант

СВСК Селянський ліс

-слюсар-ремонтник

-верстатник деревообробних верстатів

-бухгалтер

-інженер з охорони та захисту лісу

-водій автотранспортних засобів

-майстер зміни

-приймальник товарів

-робітник на лісокультурних(лісогосподарських)роботах

-охоронник

-складальник виробів з деревини

-підсобний робітник

Територіальний центр

-лікар-терапевт

ТОВ Костопільський фанерний завод

-інженер-механік

-електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

-майстер

-машиніст(кочегар)котельні

-механік з ремонту устаткування

ТОВ Ліспромсервіс ЛТД

-електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

-слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

ТОВ ТТЦ Технологія

-інженер з керування й обслуговування систем

-монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування

-майстер з ремонту

ТОВ Атнльє Чарівниця

-швачка

ТОВ «Вільгельм ландберг»

-готувач кормів(тваринництво)

ТОВ Ліс торг переробка

-водій автотранспортних засобів

ТОВ НПК ХОУМ-НЕТ

-монтажник зв’язку-лінійник

-начальник дільниці

ТОВ Сільпо фуд

-обвалювальник м’яса

-приймальник товарів

ТОВ «Свиспан Лімітед»

-інженер-конструктор

-інженер-енергетик

-інженер технолог

-інженер-механік

-водій навантажувача

-машиніст крана автомобільного

ТОВ «Українські лісопильні»

-головний інженер

-інженер-енергетик

-підсобний робітник

-слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики

Управління праці та соц.захисту населення

-спеціаліст державної служби

Філія «Костопільський райавтодор»

-водій автотранспортних засобів

-дорожній робітник

ФГ Агротех-Р

-технік-землевпорядник

-економіст з бухгалтерського обліку

Фурман Наталія Олександрівна

-водій автотранспортних засобів

Хомич Олексій Володимирович

-кухар

Чепурко Валентина Павлівна

-офіціант

Яполотська ЗОШ І-ІІІступенів

-практичний психолог(0,5ставки)

 У лютому 2019 року Костопільська районна філія Рівненського обласного центру зайнятості та Пісківська сільська рада уклали договір про організацію громадських робіт. 

На їх фінансування передбачено 43 тис. грн., які пропорційно виділяються із коштів місцевого бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Одним із видів робіт, передбачених програмою їх організації, є допомога та догляд за одинокими особами похилого віку.

Безробітні Олександр Рубель та Наталія Вінярчук (на фото) виявили бажання взяти участь у громадських роботах та допомогти  одиноким односельчанам. Вони закуповують продукти, ліки, перуть,  прибирають,рубають дрова, опалюють будинки. Їх підопічні дуже задоволені їх роботою та дякують за надану допомогу.

Виїзний день прийому фахівців служби зайнятості у Пісківській ОТГ

БезымянныйБезымянный119 лютого фахівці Костопльської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості провели виїзний день прийому уПісківськійоб’єднаній територіальній громаді.

Під час зустрічі фахівці служби зайнятості тамісцеві роботодавціобговорили можливості створення нових робочих місць, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, професійного навчання сільсьих жителів, надання соціальних послуг населенню безпосередньо на території громади.

Шукачі роботи, які побували на особистому прийому у фахівців служби зайнятості, були проінформовані пропослуги служби зайнятості з питань працевлаштування та соціального захисту на випадок безробіття, порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та обліку осіб, які шукають роботу, призначення допомоги по безробіттю. Присутні також ознайомилисьіз актуальними вакансіями  та сучасними методами пошуку роботи за підходамирекрутингу, які служба зайнятості запровадила у своїй роботі.

З керівниками  сільської ради узгодили  місце розміщення скриньки для шукачів роботи та бланки анкет.

Семінар із орієнтації на службу за контрактомКнтр_сл

07 лютого 2019 року  в Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості відбувсяцільовий семінар на тему «Переваги служби в прикордонних військах України». В семінарі взяло участь 11 осіб, серед яких були безробітні, демобілізовані учасники бойових дій.
Начальник групи з добору у Рівненській області окремого регіонального центру комплектування з місцем дислокації у місті Житомир Дмитро Муляр надав інформацію про умови та терміни укладання контракту, грошове забезпечення, наявність вакантних місць для проходження служби та пільги  для військовослужбовців.
Учасники семінару виявили значну зацікавленість до його тематики та задавали багато запитань.

АКТУАЛЬНІ ВАКАНСІЇ

Костопільської районної філії

Рівненського обласного центру зайнятості

АТ «Родина»

-вантажник

Бенедик Михайло Миколайович

-слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Гутянська сільська рада

-директор будинку культури(0,5ставки)

-керівник художній(0,5ставки)

Довжаниця Віктор Вікторович

-водій автотранспортних засобів

Золотолинська сільська рада

-керівник художній

-головний бухгалтер

Костопільська ветлікарня

-лікар ветеринарної медицини

Костопільська спеціальна школа інтернат

-взуттьовик з ремонту взуття

Костопільська філія ДП Укрветсанзавод

-водій автотранспортних засобів

-лікар ветеринарної медицини

-начальник котельні

Костопільська ЦРЛ

-машиніст (кочегар) котельні

Костопільський будинок школярів та юнацтва

-керівник гуртка(вокал)

Костопільський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

-керівник структурного підрозділу-головний спеціаліст

КП «Костопільводоканал»

-слюсар аварійно-відбудовних робіт

-електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

-водій автотранспортних засобів

КП Костопількомунсервіс

-дорожній робітник

-інженер з проектно-кошторисної роботи

КП Костопільське будинкоуправління

-пічник

ПП Присташ Вікторія Василівна

-манікюрник

Рівненський слідчий ізолятор

-молодший інспектор

РД ПАТ УКРПОШТА

-листоноша

-начальник відділу поштового звязку

-оператор поштового зв’язку

ПП Свинарський Роман Вікторович

-бармен

СВСК Селянський ліс

-майстер зміни

-складальник виробів з деревини

-слюсар-ремонтник

-водій автотранспортних засобів

-верстатник деревообробних верстатів

Територіальний центр

-лікар-терапевт

ТОВ Ліспромсервіс ЛТД

-електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

ТОВ ТТЦ Технологія

-інженер з керування й обслуговування систем

-монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування

-майстер з ремонту

ТОВ « Вільгельм ландберг»

-агроном

ТОВ «Захід-Агропром»

-машиніст крана автомобільного

-водій автотранспортних засобів

-завідувач лабораторії

ТОВ Ліс торг переробка

-водій автотранспортних засобів

ТОВ Магма індустрія

-шихтовар

ТОВ НПК ХОУМ-НЕТ

-монтажник зв’язку-лінійник

-начальник дільниці

ТОВ «Свиспан Лімітед»

-інженер з автоматизованих систем керування виробництвом

-інженер-конструктор

інженер-енергетик

-інженер технолог

-машиніст компресорних установок

-водій навантажувача

-машиніст крана автомобільного

ТОВ «Українські лісопильні»

-водій навантажувача

-головний інженер

Філія «Костопільський райавтодор»

-водій автотранспортних засобів

-дорожній робітник

Фурман Наталія Олександрівна

-водій автотранспортних засобів

Чумаченко Роман Миколайович

-оператор мийної установки

Презентація професій токар та електрозварник                                              ПРЕЗЕНТ_20_12_18

20 грудня у Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості відбулась презентація професій електрозварник ручного зварювання, токар. На захід завітали начальник відділу організації профнавчання Рівненського ОЦЗ Михайло Лайтер, заступник директора Рівненського центру профтехосвіти ДСЗ Руслана Бодренко та завідувач Олександрійської філії РЦПТО Олександр Сидорець.  Під час заходу учасники%