Мартинчук Неля Михайлівна

Завідувач сектору агропромислового розвитку

 

Потапова Валентина Федорівна

Головний спеціаліст сектору

Положення про сектор

Посадова інструкція завідувача сектору

Контакти

Телефон 2-10-64; 2-19-04

Ел. пошта: kostuapr@ukr.net

Графік роботи

Понеділок – Четверг:

 • 9:00 до 18:15

П’ятниця:

 • 9:00 до 17:00

Субота – Неділя:

 • вихідний

Завершується збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур

У районі завершується збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур на площі 3195 гектарів.

За оперативними даними станом на 09.08.2019 року ранні зернові та зернобобові зібрано на площі 2875 гектарів (90 %), намолочено 9970 тонн при середній урожайності біля 34  центнерів з гектара.

Сільськогосподарські товаровиробники району завершили обмолот озимого ячменю, гороху та озимого ріпаку. Зокрема  врожайність озимого ячменю склала 30,0 центнерів  з гектара, гороху – 20,0 центнерів з гектара, озимого ріпаку – 23,8 центнерів з гектара.

Аграрії району завершують збирати озиму  пшеницю, озиме жито, овес.

Одночасно  проводиться  підготовка грунту для  посіву озимого ріпаку площею   понад 1500 гектарів.

Державна підтримка
На Костопільщині 322 селян отримали гроші за вирощування телят. 695,2 тисяч гривень з державного бюджету спрямували для виплати утримувачам худоби на відкриті рахунки в банках. Це передбачено державною програмою підтримки галузі тваринництва.

За кожну наявну на 1 січня корову агроформуванням району виплачено 175,5 тисяч гривень спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності. Такою підтримкою скористалися 4 суб’єктів господарювання за утримання ними 195 корів.

Господарникам Костопільщини надано 271,0 тисяч гривень 25% часткової компенсації вартості за купівлю техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Державною програмою скористалося 2 сільськогосподарських товаровиробників. Загалом, господарствами придбано 3 одиниці техніки та обладнання на суму 1,3 мільйона гривень.

Збирання врожаю продовжується
В районі продовжується збирання врожаю ранніх ярих зернових і зернобобових культур, які посіяно по всіх категоріях господарств на площі 3911 га. За оперативними даними станом на 26.07.2019 року ранні ярі зернові та зернобобові зібрано на площі 990 га, намолочено біля 3200. т при середній урожайності 32,3 центнера з гектара Озимий ріпак зібрано на площі 630 га, намолочено 1500 тонн. Аграрії району розпочали збирати озиме жито та овес.
В районі розпочалися жнива

Аграрії району розпочали збирання врожаю ранніх зернових та технічних культур.

Зокрема, приступили до збирання озимої пшениці – ТОВ «Захід Агропром»,  озимого рімаку – ТОВ «Світанок Агрозахід» та ТОВ «Полісем Агро». Загальна площа ранніх зернових культур по району, які підлягають збиранню, становить 3,5 тисяч гектарів.

Продовжено виплату дотації за молодняк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У 2019 році сектором агропромислового розвитку продовжено роботу по наданню допомоги сільським радам та об’єднаним територіальним громадам району для виплати фізичним особам дотації за молодняк великої рогатої худоби. Узагальнено відомості про нарахування дотації фізичним особам за утримання молодняку великої рогатої худоби на суму 695,2 тис. гривень. Дотацію нараховано та буде сплачено 322 фізичним особам за утримання 453 голів. Виплату буде здійснено фізичним особам на рахунки, відкриті в банках.

Також, Міністерством аграрної політики та продовольства України здійснено розподіл коштів 4 суб’єктам господарювання  району спеціальної бюджетної дотації за утримання корів ( 201 голова) у обсязі 180,9 тис. гривень. Найближчим часом кошти будуть спрямовані одержувачам.

2019 рік – Державна підтримка АПК

5 березня поточного року в області відбувся семінар по ознайомленню  з Порядками використання коштів державного бюджету на 2019 рік та змінами в законодавстві.

У заході прийняло участь близько 200 чоловік, серед яких – керівники агроформувань, голови фермерських господарств, керівники структурних підрозділів райдержадміністрацій, керівники обласних установ, представники територіальних органів виконавчої влади.

Розпочав зустріч заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Тимошенко, який зауважив, що сьогодні пріоритетним завданням є реалізація на території області державних програм через фінансову підтримку аграрного сектору економіки. Заступник очільника області наголосив, що також важливим завданням є розширення кола отримувачів та збільшення обсягів залучення державної підтримки аграріями області.

Директор департаменту агропромислового розвитку Надія Переходько розповіла про державну підтримку агропромислового комплексу області у 2018 році. А також акцентувала увагу присутніх аграріїв на основних складових Порядків використання коштів у 2019 році.

Представники банківських установ повідомили про основні можливості кредитування аграрного сектору та висловили готовність щодо реалізації програм держпідтримки у 2019 році.

Крім того, на семінарі було активно обговорені питання новацій в земельному, податковому законодавстві для аграрного сектору та вимоги законодавства при застосуванні пестицидів.

Партнери аграріїв надали свої пропозиції щодо співпраці.

Учасниками заходу отримано багато корисної інформації, було з’ясовано шляхи вирішення багатьох важливих питань, які пов’язані з діяльністю в сільському господарстві.

Уряд розширив напрями підтримки фермерських господарств

З метою спрощення доступу фермерських господарств та молодих фермерів  і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів до державних фінансових ресурсів постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня  2019 року № 126 «Про внесення зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» Уряд доповнив діючий Порядок новими напрямами та удосконалив механізми державної підтримки фермерів і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (далі – кооперативи), а саме:

Для фермерів:

 • надано можливість фермерським господарствам (крім новостворених) скористатись бюджетною субсидією на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 12 тис. гривень на одного члена фермерського господарства та встановлено, що максимальний обсяг коштів, які може отримати таке фермерське господарство, становить 40 тис. гривень;
 • надано можливість голові фермерського господарства, вік якого не перевищує 35 років, отримати таку бюджетну субсидію у максимальному обсязі;.
 • збільшено з 60 тис. грн до 80 тис. грн максимальну суму компенсації вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва.

Одночасно визначено, що членам/голові сімейного фермерського господарства, як застрахованим особам, надаватиметься допомога шляхом доплати до єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за окремим порядком встановленим Урядом.

Для кооперативів:

 • доповнено перелік напрямів діяльності кооперативів, які можуть одержувати фінансову підтримку, кооперативами із заготівлі та переробки продукції бджільництва;
 • надано можливість відшкодовувати 70 відсотків вартості придбаного кооперативами не тільки вітчизняного обладнання, але й техніки для транспортування сільськогосподарської продукції.

Також уточнено процедуру, періодичність отримання фінансової підтримки через уповноважені банки та функції регіональних комісій з надання фінансової підтримки кооперативам.

Ознайомитись із постановою можна за посиланням:

https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnerzhavnomu-byudzheti-dlya-nadannya-finansovoyi-pidtrimki-rozvitku-fermerskih-gospodarstv

ПАТ «Аграрний фонд» розпочинає весняну кампанію форвардної програми закупівлі зерна врожаю 2019 року

Розмір авансового платежу встановлюється ПАТ «Аграрний фонд» у відповідності до системи оцінки клієнтів, але не перевищує 65% від загальної вартості поставки за договором. При цьому форвардний договір укладається за умови підписання відповідних договорів на поставку мінеральних добрив, вартість яких не перевищуватиме розміру авансового платежу.

Рівень цін, виходячи з яких здійснюватиметься передплата за договорами, на зерно:

-пшениці 2 класу – 5800 грн/т,

-пшениці 3 класу – 5600 грн/т,

-жита 2 та 3 класів – 4000 грн/т,

-гречки 2 та 3 класу – 7000 грн/т,

-ячменю 3 класу – 5200 грн/т,

-вівса 2 та 3 класу – 4200 грн/т,

-гороху жовтого 1-3 класів – 6200 грн/т,

-кукурудзи 3 класу – 4150 грн/т.

Відсоткова ставка за користування коштами попередньої оплати без урахування курсових коливань від 23% до 25%, з урахуванням курсових коливань – 15%.

Вимоги до обсягу мінімальної партії: для пшениці – 100 тонн, кукурудзи – 100 тонн, ячменю – 50 тонн, жита – 30 тонн,  гречки – 30 тонн, вівса – 50 тонн, гороху жовтого – 30 тонн.

ПАТ «Аграрний фонд», враховуючи побажання агровиробників, розширив асортимент міндобрив і на сьогодні реалізовує аміачну селітру (марки Б), карбамідно-аміачну суміш (КАС), карбамід (марки Б), вапняково-аміачну селітру (ВАС), суперагро (NP 12:24), діамофоску (NPK 10:26:26), а також сульфат амонію (добривний).

З повним переліком документів, необхідних для укладання договору з ПАТ «Аграрний фонд» можна ознайомитись на офіційному сайті ПАТ «Аграрний фонд»в розділі «Форвард – 2019».

У разі зацікавленості сільськогосподарських товаровиробників у форвардній програмі звертатись до представництва ПАТ «Аграрний фонд» в області за телефонами: (0362) 26-67-15; (067) 328-65-40 або за адресою: м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 14а, офіс 38.

ДПЗКУ розпочала весняну форвардну програму

Державна продовольчо-зернова корпорація України розпочала реалізацію програми закупівель зерна врожаю 2019 року.

Традиційно, програма закупівель зерна майбутнього врожаю проходитиме у два етапи.

На першому етапі сільгоспвиробнику потрібно подати заявку на участь до регіонального відділу ДПЗКУ, сформувати необхідний пакет документів та укласти договір поставки безпосередньо у центральному офісі корпорації. Після підписання договору, держкорпорація здійснює попередню оплату на поточний рахунок сільгоспвиробника у розмірі 3600 гривень за одну тонну зерна з урахуванням ПДВ.

На другому етапі ДПЗКУ проводить остаточний розрахунок  після передачі зерна у власність корпорації.

Цього року вартість коштів становитиме від 9,5% до 13% річних в залежності від кількості законтрактованого товару та базису поставки. Враховуючи те, що програма закупівель зерна майбутнього врожаю в ДПЗКУ проводиться вже не перший рік, корпорація пропонує додаткову знижку у розмірі 0,25% тим сільгоспвиробникам , які приймають участь в програмі 2 і більше років. А також, додаткову знижку у розмірі 0,25% отримують фермери при укладанні Аграрної розписки.

Відповіді та консультації з усіх питань, що стосуються умов участі у форвардній програмі, збору та оформлення необхідних документів, підписання договорів і отримання коштів можна отримати у Волинсько-Рівненському регіональному відділі  ПАТ “ДПЗКУ” за тел. (050) 573-99-81, (063) 433-76-64.

Відбулося навчання з питань охорони праці
viber image 2019-02-15 , 16.13.24viber image 2019-02-15 , 16.02.08viber image 2019-02-15 , 16.01.47viber image 2019-02-15 , 16.01.17viber image 2019-02-15 , 16.00.54Із 12 по 15 лютого 2019 року  в місті Костопіль проведено чергове навчання з питань охорони праці для керівників і посадових осіб сільськогосподарських формувань, підприємств, організацій, фермерських та лісових господарств.

Із доповідями виступили начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Неля Мартинчук, начальник відділу нагляду в АПК та СКС управління Держпраці Володимир Ситник, директор ДНЗ «Рівненський ОНЦ АПК»  Дмитро Юрчук, заступник директора ДНЗ «Рівненський ОНЦ АПК» Володимир Процьков, завідуючий відділом післядипломної освіти ДНЗ «Рівненський ОНЦ АПК»  Микола Петрук, начальник відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління Фонду державного соціального страхування Іванна Карманюк, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Костопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Тетяна Лукашевич, начальник караулу ДПРЧ-19 ГУ ДСНС України у Рівненській області Дмитро Корнійчук.

У ході навчання розглянуто питання щодо дотримання вимог пожежної безпеки, охорони праці на період весняно-польових  робіт,  збирання зернових культур, заготівлі грубих кормів, захисту лісових масивів, торф’яників та сільськогосподарських угідь у пожежонебезпечні періоди, застосування пестицидів та обов’язкового  соціального  страхування працівників.

По закінченню семінар-наради проведено іспити з питань охорони праці та пожежної безпеки та вручені відповідні посвідчення 16 особам.

Нарада з питань стану справ в АПК області
31 січня 2019 року в обласній державній адміністрації під головуванням директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Н.І. Переходько пройшла нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій, які виконують функції з питань агропромислового розвитку, щодо стану  справ в агропромисловому комплексі області та основні заходи розвитку сільськогосподарського виробництва на 2019 рік.

На нараді розглядалися питання:

– Про підсумки роботи АПК області у 2018 році.

-Основні заходи департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, структурних підрозділів районних державних адміністрацій, які виконують функції з питань агропромислового розвитку щодо розвитку АПК області на 2019 рік.

– Обмін досвідом керівників структурних підрозділів районних державних адміністрацій, які виконують функції з питань агропромислового розвитку по організації залучення сільськогосподарськими товаровиробниками району коштів державного бюджету.

– Про наявність та суть проблемних питань, які стримують залучення коштів державного бюджету для підприємств агропромислового комплексу області, зокрема фермерських господарств.

– Інформація керівників обласних служб і організацій АПК.

На нараду були запрошені керівники обласних служб і організацій АПК області.

Стан розрахунків за оренду земельних часток (паїв) агроформуваннями Костопільського району у 2018 році
Загальний розмір орендної плати за оренду земельних часток (паїв) відповідно до договорів оренди у 2018 році по району  склав 7,2 млн. грн., що на 2,9 млн. грн. більше 2017 року.

За 2018 рік відсоток виплати до грошової оцінки землі по району становить 4,7 відсотка, що на 1,1 відсотка більше 2017 року. Найбільший відсоток нарахування у ФГ «Агротех –Р», ТОВ «Захід Агропром», ТзОВ «Сервіс Агро Інтер», СГПП «Маяк», ТОВ «Полісем Агро».

Найбільші суми нарахувань до виплати за оренду земельних часток (паїв) у ТОВ «Захід Агропром» (3,9 млн. грн.),  ТОВ «Агро Рівне»(0,6 млн. грн.), ТОВ «Світанок Агрозахід» (0,5 млн. грн.), ТОВ «Рівнеагроленд» (0,4 млн. грн.), ТзОВ «Сервіс Агро Інтер» (0,3 млн. грн.), ТОВ «Вільгельм Ландберг» (0,3 млн. грн.), ФГ «Родимовка» (0,3 млн. грн). Розрахунки проводились у грошовому та натуральному еквіваленті.

 

Район увійшов у десятку кращих районів області, що повністю провели розрахунки із землевласниками.

Проводиться робота по переукладанню договорів та переоформленню спадщини на окремі земельні частки (паї).

До відома фермерських господарств
Відповідно до листа Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27.11.2018 № 37-18-12/2570 з метою формування єдиного державного реєстру фермерських господарств – одержувачів державної підтримки Асоціацією фермерів та приватних землевласників України за підтримки Мінагрополітики розроблено картку фермера.

Для отримання доступу до заповнення картки фермера необхідно отримати промокод.

Реєстрація за посиланням: http//farmer.agrianalytica.com/register_reg

Інформацію щодо  реєстрації можна отримати за тел. (097)578-46-51;

(050)914-35-43.

До відома агроформувань

У рамках реалізації Програми з розвитку фінансування агросектору Міжнародної Фінансової корпорації (IFC, Група Світового Банку) в Україні, проект «Аграрні розписки в Україні» проводить серію клубів із залученням спікерів високого рівня.

14 грудня 2018 року об 11.00 год.  в конференц – залі  торгово – розважального      центру “МАНХЕТТЕН” (м. Рівне, вул. Соборна, 112, 3 поверх) заплановано проведення клубу «Нові ринки збуту, управління ціною та контрактування».

Захід присвячений побудові стабільного зростаючого бізнесу за рахунок ефективного використання знання щодо майбутніх цін та змін на ринку для досягнення максимального ефекту, як за рахунок планування культур та грошових потоків так і за рахунок контрактування на вигідних умовах, у тому числі за допомогою аграрних розписок, як гнучкого, простого у використанні та доступного фінансового інструменту.

В заході візьмуть участь:

– досвідчений професіонал з багаторічною історією роботи в галузі фінансових послуг, в тому числі у сільськогосподарському секторі (більше 10 років досвіду роботи на Чікагській біржі) – Вал Сігає з темою виступу «Прогнозування ціни на майбутній урожай. Хеджування ризиків»;

– керівник ТОВ «Традекс» (однієї із провідних аграрних компаній на заході України) – Володимир Меткий, який поділиться досвідом роботи на ринку сільськогосподарської продукції (компанія займається міжнародною та внутрішньою оптовою торгівлею зерновими культурами з 2010 року);

– представники сільськогосподарських підприємств, які мають позитивний досвід з контрактування на вигідних умовах, в тому числі з використання механізму аграрних розписок.

ПРОГРАМА ЗАХОДУ

Нові ринки збуту, управління ціною та контрактування.

«Аграрні розписки в Україні»:

Дата та місце: 14 грудня, м. Рівне, вул. Соборна, 112 Торгово-розважальний центр “МАНХЕТТЕН”, 3 поверх, конференц зал

Початок: 11:00 год

Тривалість Доповідач Тема
 

 

 

 

11:00-11:30

Тарас Веремейчик,

Консультант проекту

Аграрні розписки в Україні

 

Що таке аграрна розписка, особливості у порівнянні з іншими інструментами

Ключові вигоди та можливості для агровиробника

Етапи роботи та вартість оформлення аграрних розписок

Виконання аграрних розписок та репутаційні вигоди

 

 

11:30-11:45

 

Вікторина, Сесія питання-відповіді

 

 

 

 

11:45-12:00

 Володимир Меткий,

ТОВ Традекс

 

 

Досвід представників компаній-кредиторів

 

 

12:00-12:45

Вал Сігаєв

 

 

 

Прогнозування ціни на майбутній урожай. Хеджування ризиків.

12:45-13:00 Сесія Питання – відповіді
13:00-13:30 Кава та спілкування

Просимо підтвердити свою участь регіональному представникові проекту на електронну пошту veremeychyk_taras@ukr.net або за номером 38 097 806 31 83

(Тарас Веремейчик)

Контактна особа  – Неля Михайлівна Мартинчук   2-10-64

Оновлено перелік техніки та обладнання для агропромислового комплексу

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року № 130, 22 листопада 2018 року Комісією при Мінекономрозвитку затверджено оновлений Перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету.

Варто зазначити, що до переліку вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки та обладнання, вартість якої частково компенсується,  увійшло два підприємства, які працюють на території нашої області, зокрема: ПП «ВКО «МААНС» – виготовляє жатки та візки для транспортування жаток до зернозбиральних комбайнів та ТОВ «Дубнотех» – виготовляє технологічне обладнання для переробної промисловості.

До відома керівників фермерських господарств
З метою формування єдиного реєстру фермерських господарств – одержувачів державної підтримки Асоціацією фермерів та приватних землевласників України за підтримки  Міністерства аграрної політики та продовольства України розроблено картку фермера.

Для отримання доступу до заповнення картки фермера необхідно отримати промокод.

Реєстрація за посиланням: http://farmer.agrianalytica.com/register_reg

Термін реєстрації до 15 грудня 2018 року.

Інформацію щодо реєстрації можна отримати за тел.:(097) 578-46-51; (050) 914-35-43.

Селекторна нарада з питань фінансової підтримки фермерських господарств

26 листопада 2018 року в режимі відео-конференцзв’язку відбулась селекторна нарада під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Тимошенка з питань використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки фермерських господарств.

У заході прийняли участь  перший заступник голови Костопільської райдержадміністрації Олександр Коваль, начальник відділу агропромислового розвитку Неля Мартинчук,  голови фермерських господарств району.

Під час заходу були проаналізовані основні зміни внесені постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 року № 911 до постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №106, якими передбачено два нових напрямки прямих дотацій та спрощення умов участі в існуючих програмах держпідтримки.

Відповідно до вищезазначених змін новостворене фермерське господарство зможе отримати бюджетну дотацію у розмірі 3 тис. грн на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії – 60 тис. грн на одне фермерське господарство.

Крім того, бюджетна субсидія надаватиметься фермерським господарствам (крім новостворених) на одиницю оброблюваних угідь у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму на кожного члена фермерського господарства (до 30 тис. грн на одне фермерське господарство).

Було акцентовано, що відтепер фермери отримуватимуть кошти за спрощеною процедурою, а саме через Рівненське обласне відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Для отримання бюджетних субсидій необхідно до регіонального відділення Укрдержфонду подавати заяву і наступні документи:

– копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору (декларації – у разі одноосібного ведення) про створення сімейного фермерського господарства;

– відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;

– копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для фермерського господарства). Таким документом має бути форма № 2-м або форма № 2-мс;

– копію фінансового звіту за останній квартал – для фермерських господарств, які зареєстровані в поточному (2018) році;

– довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості;

– згоду фермерського господарства щодо надання Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

На підставі пакету документів, отриманих від фермерського господарства, Рівненське обласне відділення Укрдержфонду формує реєстри фермерських господарств і до 10 числа передає їх до центрального відділення Укрдержфонду.

Мінагрополітики на підставі наданого узагальненого реєстру перераховує кошти до Укрдержфонду в межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань, який в свою чергу перераховує кошти на поточні рахунки фермерських господарств.

Привітання працівників сільського господарства району з нагоди професійного свята

1_q0MOA64_xBiNTMcШановні трудівники села та

агропромислового комплексу району!

Щорічно в Україні в третю неділю листопада відзначається свято – День працівників сільського господарства. 

Вітаю вас з професійним святом – Днем працівників сільського господарства.

Нехай це свято додасть Вам наснаги, оптимізму та життєвої енергії, а Ваша віддана праця і надалі служить на користь України.

Щира подяка усім, хто працює на землі, розвиває тваринництво і творить добро на нашій благодатній землі, фермерам, керівникам і спеціалістам агропідприємств, механізаторам, тваринникам, особистим селянським господарствам.

Завдяки вашій праці населення нашої держави забезпечується високоякісними продуктами, а в кожній оселі є хліб і до хліба.

Бажаю вам і вашим сім’ям міцного здоров’я, мирного неба, сімейного благополуччя, добробуту та злагоди у кожну оселю.

Хай  щедрою буде ваша життєва нива, а праця ваша і надалі сприяє економічному розвиткові України.

З повагою

Неля Мартинчук,

начальник відділу  агропромислового

розвитку райдержадміністрації

Привітання працівників сільського господарства району з нагоди професійного свята

1_q0MOA64_xBiNTMcШановні трудівники села та

агропромислового комплексу району!

Щорічно в Україні в третю неділю листопада відзначається свято – День працівників сільського господарства. 

Вітаю вас з професійним святом – Днем працівників сільського господарства.

Нехай це свято додасть Вам наснаги, оптимізму та життєвої енергії, а Ваша віддана праця і надалі служить на користь України.

Щира подяка усім, хто працює на землі, розвиває тваринництво і творить добро на нашій благодатній землі, фермерам, керівникам і спеціалістам агропідприємств, механізаторам, тваринникам, особистим селянським господарствам.

Завдяки вашій праці населення нашої держави забезпечується високоякісними продуктами, а в кожній оселі є хліб і до хліба.

Бажаю вам і вашим сім’ям міцного здоров’я, мирного неба, сімейного благополуччя, добробуту та злагоди у кожну оселю.

Хай  щедрою буде ваша життєва нива, а праця ваша і надалі сприяє економічному розвиткові України.

З повагою

Неля Мартинчук,

начальник відділу  агропромислового

розвитку райдержадміністрації

Програма закупівель зерна майбутнього врожаю від ДПЗКУ

Із 24 жовтня 2018 року ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України” розпочала програму закупівель озимих пшениці, ячменю та кукурудзи майбутнього урожаю у  2019 році.

Безпосереднє виконання всіх етапів закупівель держкорпорація здійснюватиме через свої регіональні відділи.

Реалізація даної програми буде проводитися у два етапи:

Протягом першого етапу (жовтень 2018 року – червень 2019 року) сільгоспвиробники мають подати до регіональних відділень заявки на участь у програмі, сформувати необхідний пакет документів, здійснити з представниками ПАТ “ДПЗКУ” та страхових компаній огляд посівів.

На підставі позитивного акту огляду посівів  в центральному офісі ПАТ “ДПЗКУ” укласти договори поставки та застави майбутнього врожаю або аграрну розписку.

Після підписання договорів на поточний рахунок сільгоспвиробника згідно умов договору поставки буде здійснена попередня оплата, яка складатиме 3 600 гривень з урахуванням ПДВ за одну тонну законтрактованого зерна. Річні відсотки за користування коштами складають від 9,5до 11% річних. Діє програма лояльності, за якою можна отримати додаткову знижку.

Другий етап  програми передбачає поставку зерна сільгосптоваровиробниками в кількості та якості згідно умов договору на зернові склади, а також остаточний розрахунок у вигляді другого траншу.

Корпорація вже розпочала приймання заявок на участь у програмі закупівель зернових культур майбутнього урожаю 2019 р. і підготовку до підписання договорів.

Відповіді та консультації з усіх питань, що стосуються умов участі у форвардній програмі, збору та оформлення необхідних документів, підписання договорів і отримання коштів можна отримати у Волинсько-Рівненському регіональному відділі  ПАТ “ДПЗКУ” за тел. (050) 573-99-81, (063) 433-76-64.

Додатково в рамках інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань укладання договорів поставки зерна майбутнього врожаю у центральному офісі ПАТ “ДПЗКУ” можна звертатися за тел. (044) 206-15-71 або на ел. адресу: forward@pzcu.gov.ua

Презентація форвардної програми від ДПЗКУ

Зміни до програми підтримки фермерських господарств

Постановою КМУ від 24 жовтня 2018 р. № 911  затверджено “Зміни, що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств”.

 Зокрема змінами передбачено два нових види прямих дотацій:

 1. Новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після його створення, але не раніше 1 січня 2016 р.) виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар), один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3000 гривень на 1 гектар, але не більше 60 000 гривень на одне фермерське господарство.
 2. Фермерським господарствам (крім новостворених), у 2018 році виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, в розрахунку на одного члена фермерського господарства (який станом на 1 січня 2018 р. був та на період отримання бюджетної субсидії є членом фермерського господарства). Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30 000 гривень.

Нові напрямки державної підтримки будуть реалізовуватись в області через   Рівненське регіональне відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Постанова КМУ від 24 жовтня 2018 р. № 911  затверджено “Зміни, що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств”.

Підсумки роботи агропромислового комплексу району за 8 місяців 2018 року

За 8 місяців 2018 року сільгосппідприємствами району вироблено валової продукції сільського господарства (у порівняльних цінах 2010 року) на суму 14184 тис. грн., що на  145,1 відсотків більше ніж за аналогічний період минулого року.

         Район по виробництву валової продукції сільського господарства займає перше місце в обласному рейтингу сільгосппідприємств.

         За цей же період сільгосппідприємствами вироблено (реалізовано) м’яса (у живій вазі) 84 тонни , молока  557 тонн (ріст  22  %). Надоєно на одну середньорічну корову молочного напрямку 2757 кг молока (ріст  9 %). В сільгосппідприємствах району утримується    503  гол. ВРХ, в тому числі  корів   191  гол., свиней   1608    гол., овець   799  гол.

         Станом на 21.09.2018 року завершено збирання соняшнику – 1912 га, намолочено 3,8  тис.тонн, урожайність 20,0 ц/га.  Викопано картоплі 6 га, зібрано 72 тонни, урожайність 120 ц/га.  Посіяно  озимих зернових 1600 га  – 80 % до прогнозу, крім того озимого ріпаку – 600 га.

Підсумки роботи агропромислового комплексу району за перше півріччя 2018 року

За перше півріччя 2018 року сільгосппідприємствами району вироблено валової продукції сільського господарства (у порівняльних цінах 2010 року) на суму 2158 тис. грн, що на 31,6 відсотків більше ніж за аналогічний період минулого року.

Район по виробництву валової продукції сільського господарства займає третє місце в обласному рейтингу сільгосппідприємств.

За цей же період сільгосппідприємствами вироблено (реалізовано) м’яса (у живій вазі) 51 тонну, молока – 491 тонну (ріст 53%). Надоєно на одну середньорічну корову молочного напрямку 2211 кг молока (ріст 27%). В сільгосппідприємствах району утримується 527 гол. ВРХ, в тому числі корів – 186 гол., свиней – 1529 гол., овець – 841 гол.

Аграрії району розпочали збирання врожаю ранніх культур. Зокрема, приступили до збирання озимого ріпаку (скошено 300 га, намолочено 800 тонн, врожайність – 26,6).

Підсумки роботи агропромислового комплексу району за січень-травень 2018 року

За 5 місяців   2018 року сільгосппідприємствами району  вироблено валової продукції сільського господарства (у порівняльних цінах 2010 року) на суму 1742 тис. грн., що на 33,8 відсотки  більше ніж за аналогіний період минулого року.

 Район по виробництву валової продукції сільського господарства займає друге місце в обласному рейтингу сільгосппідприємств.

За цей же період   сільгосппідприємствами  вироблено (реалізовано) м’яса (у живій вазі) 41 тонну, молока – 398 тонн (ріст 65 %). Надоєно  на одну середньорічну корову молочного напрямку 1767 кг молока (ріст 36 %). В сільгосппідприємствах району утримується 652 гол. ВРХ, в тому числі корів – 318 гол., свиней – 1542о господарства. ання про стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом в галузі сільсько144614 гол., овець – 835 гол. Поголів’я ВРХ, в т.ч. корів, свиней та овець у порівнянні  з аналогічним періодом минулого року збільшилось відповідно на 9, 3, 14 відсотків  та овець – у 3 рази.

Накази про затвердження паспорта місцевого бюджету на 2018 рік
Наказ від 03.09.2018 № 11/120 – 

Завантажити (PDF, 505KB)

Наказ від 14.05.2018 № 7/63 –

Завантажити (PDF, 512KB)

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
КПКВК МБ 2417110 – 

Завантажити (PDF, 1.38MB)

КПКВК МБ 2418830

Завантажити (PDF, 1.82MB)

КПКВК МБ 2418830

Завантажити (PDF, 1.51MB)

КПКВК МБ 2417110

Завантажити (PDF, 1.53MB)

Інформаційні матеріали щодо державних програм підтримки
Інформаційні матеріали щодо державних програм підтримки
 1. Сайт, присвячений підтримці сільськогосподарських виробників

http://dotacii.minagro.gov.ua/ua .

 1. Відеоролики, які в доступній формі показують необхідні кроки для отримання держпідтримки сільгосптоваровиробникам. А саме:
 • як отримати 70%-ву компенсацію кооперативам за придбане обладнання

https://youtu.be/dp3mJXPHyEM ;

 • як отримати 25%-ву компенсацію вартості за придбану

сільськогосподарську техніку українського виробництва

https://www.youtube.com/watch?v=NE-iptAG-cA&feature=youtu.be ;

 • як отримати 2500 гривень на теля

https://www.youtube.com/watch?v=uN4Y6MGp-yY ;

 • як отримати 80%-ву компенсацію вартості саджанців

https://www.youtube.com/watch?v=YBti2HhpAZU.

 1. Інфографіки для більш зручного ознайомлення з програмами державної підтримки в галузі АПК: http://minagro.gov.ua/uk/node/25576.

Стан розрахунків за оренду земельних часток (паїв) агроформуваннями Костопільського району за 2017 рік

Загальний розмір орендної плати за оренду земельних часток (паїв) відповідно до договорів оренди у 2017 році по району  склав  4,3 млн. грн., що на 0,5 млн. грн. більше 2016 року.

   Відсоток виплати від грошової вартості орендованої земельної частки (паю) у 2017 становив 3,8 відсотка, що на рівні обласного показника. Найбільший відсоток нарахування у агроформуваннях:  ТОВ «Агро Рівне»- 7,1%, ФГ «Родимовка»-6,2%, СГПП «Маяк»-5,8%, ТзОВ «Полісем Агро»-5,7%, ТОВ «Агрофірма Маломидське»-4,2%, ТОВ «Захід Агропром»-3,8%, ТОВ «Світанок Агрозахід»-3,7 %.

    В агропромисловому комплексі району проводиться роз’яснювальна робота з питань збільшення орендної плати залежно від результатів господарської діяльності та фінансово-економічного стану орендаря та величини нормативної грошової оцінки орендованих земельних часток (паїв) відповідно до Указу Президента України від 19.08.2008р. № 725 «Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)». Щомісячно проводиться моніторинг стану виплати орендної плати.

     Найбільше  орендної плати за  земельні частки (паї) за  2017 рік  виплатили наступні господарства району: ТОВ «Захід Агропром» ( 1,9 млн. грн.), ТОВ «Агро Рівне»(0,7 млн. грн.), ТОВ «Світанок Агрозахід» (0,5 млн. грн.), ТОВ «Вільгельм Ландберг» (0,3 млн. грн.), ФГ «Родимовка» (0,3 млн. грн.), ТОВ«Агрофірма Маломидське» (0,2 млн. грн.). Розрахунки проводились у грошовому та натуральному еквіваленті.

    Район увійшов у десятку кращих районів області, що повністю провели розрахунки із землевласниками.

     На сьогоднішній день проводиться робота по переукладанню договорів та переоформленню спадщини на окремі земельні частки (паї).

До уваги керівників фермерських господарств!
Із 1 січня 2018 року вступили в силу зміни до Закону України № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», згідно яких члени фермерських господарств обов’язково мають сплачувати єдиний соціальний внесок.

Закон України від 03.10.2017 № 2148-VIІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі — Закон № 2148), яким, зокрема, внесені зміни до Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464), зарахував членів фермерського господарства до кола платників єдиного внеску.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок).

Згідно із внесеними змінами, з 1 січня 2018 року члени фермерського господарства виключені з переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску (частина 1 статті 10 Закону № 2464 в редакції Закону № 2148).

Водночас членів фермерського господарства буде звільнено від сплати єдиного внеску, якщо вони мають інвалідність або досягли пенсійного віку та отримують пенсію (за віком чи за інвалідністю) або соціальну допомогу.

З 1 січня 2018 року єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, члени фермерських господарств сплачуватимуть до 20 числа місяця, що настає за кварталом.

Інформація про роботу АПК у серпні 2017 року
Станом на 04.08.2017 року агроформуваннями району зібрано: гороху – 245 га, намолочено 539 т, урожайність 22 ц/га; озимого ріпаку 30 га, намолочено 30 т, урожайність 10 ц/га; озимого жита – 637 га, намолочено 2542 т, урожайність 39 ц/га,  озимої пшениці – 97 га, намолочено 213 т, урожайність 22 ц/га.

За сімь місяців 2017 року сільгосппідприємствами  вироблено (реалізовано) м’яса (у живій вазі) 105 тонн, молока – 394 тонни. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року  виробництво мۥяса зросло  на 11 відсотків. Надоєно  на одну середньорічну корову молочного напрямку 2117 кг молока. В сільгосппідприємствах району утримується  595 гол. ВРХ, в тому числі корів – 276 гол., свиней – о господарства. ання про стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом в галузі сільсько1391 гол., овець – 747 гол.

В районі працює 78 заготівельних пунктів, які закупили від особистих селянських господарств за 7 місяців 2017 року 4,5 тис. тонн молока.

Фінансова підтримка через механізм здешевлення кредитів
28 липня 2017 року набрали чинності Зміни, що вносяться до пункту 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня поточного року № 502.

Вищевказаними змінами Уряд удосконалив механізм надання державної підтримки суб’єктам господарювання агропромислового комплексу за залученими в банках кредитами. А також, надано можливість позичальникам отримувати державну підтримку за кредитами, які залучаються у 2017 році згідно з укладеними договорами (при цьому обмеження по кредитах, які залучались у 2015 та 2016 роках, залишаються незмінними). Визначено розмір компенсації для окремих позичальників:

у розмірі облікової ставки Національного банку (станом на 31 липня п.р.- 12,5 %) для позичальників, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції до 10 млн. гривень та позичальників, які провадять діяльність з вирощування та розведення великої рогатої худоби молочних порід, іншої великої рогатої худоби;

у розмірі 50 відсотків облікової ставки Національного банку – іншим позичальникам.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 28 липня 2017 року № 388 для області на 2017 рік на фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів виділено кошти  в сумі 4,477 млн. гривень.

Конкурсна комісія з визначення суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів розпочне свою роботу у день  оприлюднення оголошення про порядок та умови конкурсу, про що буде повідомлено додатково.

Інформація про роботу АПК за перше півріччя 2017 року

За перше півріччя  2017 року сільгосппідприємствами району  вироблено валової продукції сільського господарства (у порівняльних цінах 2010 року) на суму 1640 тис. грн., що на 17 тис. грн. більше ніж за аналогічних період  минулого року (ріст  1,7 %). Район по виробництву валової продукції сільського господарства займає  5  місце в обласному рейтингу сільгосппідприємств.

         З метою нарощення валової продукції сільського господарства, модернізації виробничих потужностей, застосування інтенсивних технологій та ефективного використання земель у районі посіяно 8375 га сільськогосподарських культур, що на 2946 га більше минулого року. Найбільші площі під посівами зайняті у ТОВ «Захід Агропром» – 3639 га, ТОВ «Агро Рівне» – 1323 га, ТОВ «Світанок Агрозахід» – 980 га, ТОВ «АФ Миломидське» – 698 га, СГПП «Маяк» – 528 га. Посіви проведені із застосуванням інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур.

Інформація про роботу АПК за січень-квітень 2017 року

За чотири місяці  2017 року сільськогосподарськими підприємствами району вироблено валової продукції сільського господарства (у порівняльних цінах 2010 року) на суму 969 тис. грн., що на 10 тис. грн. менше, ніж  за аналогічний перід минулого року ( спад 1 %). Район  по виробництву  валової продукції сільського господарства займає 6 місце в обласному рейтингу сільгосппідприємств.

За цей же період сільгосппідприємствами  вироблено (реалізовано) м’яса (у живій вазі) 66 тонн, молока – 160 тонн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року  виробництво мۥяса зросло  на61 відсоток. Надоєно  на одну середньорічну корову молочного напрямку продуктивності  863 кг молока. В сільгосппідприємствах району утримується  544 гол. ВРХ, в тому числі корів-292 гол., свиней- о господарства. ання про стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом в галузі сільсько1326 гол., овець-204 гол. Поголівۥя ВРХ та корів збільшилось до аналогічного  періоду минулого року відповідно на 72 та 25 відсотків, поголівۥя свиней зменшилось на 13 відсотків.

Про проведення ХХІХ Агропромислової виставки «Агро-2017»
В період з 07 по 10 червня 2017 року в м. Києві на території Національного комплексу «Експоцентр України» буде проведена XXІХ Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2017».

На виставці «Агро-2017» будуть широко представлені різні галузі сільського господарства, харчової, переробної та рибної промисловості, сільськогосподарського машинобудування. Демонструватимуть свої досягнення аграрна наука, освіта та ветеринарна медицина.

В рамках  «Агро-2017» працюватимуть міжнародні спеціалізовані виставки:

– міжнародна спеціалізована виставка автоматизації, управління, альтернативної енергетики, GPS і GIS технологій «Hi-Tech АГРО – 2017»;

– міжнародна спеціалізована виставка біологічних енергоресурсів «Біопаливо – 2017»;

– міжнародна спеціалізована виставка тваринництва та ветеринарної медицини «ANІMAL` EX – 2017»;

– міжнародна спеціалізована виставка «Рослинництво і агрохімія»;

– міжнародна спеціалізована виставка екологічно безпечних продуктів і технологій «ORGANIC-2017»;

– ExpoAgroTech – 2017 – сільськогосподарська техніка, обладнання і запасні частини;

– міжнародна спеціалізована виставка рибного господарства та рибальства «FISHEXPO – 2017»;

– «Agro Build – Expo – 2017» – будівництво, техніка, будівельні матеріали.

Під час роботи виставки буде проведено низку спеціалізованих конференцій, круглих столів, переговорів за участю українських товаровиробників та їх закордонних партнерів.

Список агроформувань Костопільського району
Інформація за лютий 2017 року

За лютий   2017 року сільськогосподарськими підприємствами району вироблено валової продукції сільського господарства (у порівняльних цінах 2010 року) на суму 488 тис. грн., що 59 тис. грн. більше, ніж  за аналогічний перід минулого року ( ріст 13,8 %). Район  по виробництву  валової продукції сільського господарства займає 4 місце в обласному рейтингу сільгосппідприємств.

         Ріст виробництва валової продукції  обумовлений збільшенням виробництва (реалізації) м’яса ( у живій вазі) та збільшенням продукції вирощування великої рогатої худоби і свиней.

За цей же період   сільгосппідприємствами  вироблено (реалізовано) м’яса ( у живій вазі) 32 тонни, молока – 61 тонну. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року  виробництво мۥяса зросло  на 62 відсотки. Надоєно  на одну середньорічну корову молочного напрямку продуктивності 314 кг молока.

Для підживлення озимих культур та посіву ярих культур закуплено 500 тонн мінеральних добрив. Станом на 14.03.2017 року підживлено 250 га озимих культур (15 %).

Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету на 2017 рік
Основні завдання та функції відділу
Про зміни в податковому законодавстві щодо індексації у 2017 році нормативної грошової оцінки землі для платників єдиного податку 4 групи