Марчук Ніна Олексіївна

Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Положення про управління

Контакти

Телефон: (03657)2-19 -87

Факс:-

Пошта: sobez_5609@ukr.net

Графік роботи

Понеділок – Четвер:

9:00 до 18:15

П’ятниця

09:00 – 17:00

Субота – Неділя:

вихідні

Про підвищення соціальних гарантій з 1 липня 2020 року

З 1 липня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» від 02.06.2020 року №646-ІХ.

 Законом передбачається:

 1. Підвищення соціальних гарантійдля дітей, які перебувають під опікою

чи піклуванням, в тому числі для дітей з інвалідністю, а саме: збільшення з 1 січня 2020 року розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка призначається відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, а на дітей з інвалідністю – до 3,5 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

 1. Уніфікація принципів надання допомоги на дітей одиноким матерям та

малозабезпеченим сім’ям.  З 1 липня 2020 року для призначення, виплати та припинення виплати допомоги одиноким матерям додатково застосовуються умови призначення, виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 1. Встановлення адресного підходу для призначення державних соціальних

допомог. Контроль за правильністю призначення і виплати державної соціальної допомоги, використання коштів Державного бюджету України, спрямованих на надання  соціальної допомоги, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки. Під час надання державної соціальної допомоги проводиться перевірка майнового стану членів сім’ї в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 1. Запровадження державної соціальної допомоги на догляд одиноким

особам, які досягли 80-річного віку та потребують постійного стороннього догляду  у розмірі 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з липня – 684,80 грн.) Її надаватимуть одиноким особам, які досягли 80-річного віку і які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

 1. Встановлення допомоги малозабезпеченим родинам, яка надається у

вигляді одноразової безвідсоткової поворотної фінансової допомоги працездатній особі, що не працює, з числа членів такої сім’ї для організації підприємницької діяльності та виведення сім’ї з бідності. Допомога буде надаватися державною службою зайнятості. Порядок надання такої допомоги, її розмір та умови повернення має визначити Кабінет Міністрів України.

Управлінням праці та соціального захисту населення проведено перерахунок призначеної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування яка виплачувалась у січні — червні 2020 року.

З 1 липня 2020 року — проведено перерахунок призначеної державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям шляхом:

встановлення розміру рівня забезпечення прожиткового мінімуму для дітей на рівні 130 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;

скасування підвищення прожиткового мінімуму для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї на 10 відсотків; для кожної дитини з інвалідністю, та для кожної дитини, яка утримується одинокою матір’ю для кожної дитини, в якої один або обоє батьків є особами з інвалідністю І або ІІ групи, – на 20 відсотків;

скасування збільшення розміру державної соціальної допомоги на кожну дитину віком до 13 років на 250 гривень, на кожну дитину від 13 до 18 років — на 500 гривень.

            Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій   у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. працює «гаряча» телефонна  лінія за №2-38-60, 0979043443. 

Про призначення житлової субсидії з травня 2020 року

У Костопільському районі понад 6 тисяч сімей отримували житлову субсидію на кінець опалювального сезону 2019-2020 років.

В умовах впровадженого карантину  управління праці та соціального захисту населення автоматично без звернень громадян розглядає питання щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які її отримували в опалювальному період 2019-2020 років.

На даний час проведено автоматичний розрахунок  житлової субсидії  на неопалювальний період з травня 2020 року для 5,5 тис. домогосподарств району.

У разі отримання інформації про наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги та/або внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 гривень),  житлова субсидія на наступний сезон не призначається.

Якщо житлову субсидію у попередньому періоді було призначено за рішенням комісії, призначення житлової субсидії на наступний період здійснюється  управлінням без повторного прийняття рішення комісією у разі, коли не змінилися обставини, на підставі яких прийнято попереднє рішення комісії. Якщо обставини змінилися, домогосподарству необхідно повторно подавати до управління новий пакет документів.

Увага!!! З новою заявою повинні звернутися громадяни, у яких відбулися зміни, зокрема щодо:

 • складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;
 • складу сім’ї члена домогосподарства;
 • переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання.

Також повідомляємо, що громадяни зобов’язані протягом 30 календарних днів поінформувати орган соціального захисту населення про зміни, зокрема щодо:

 • соціального статусу членів домогосподарства;
 • переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
 • управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;
 • придбання транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менш ніж п’ять років (крім мопеда і причепа);
 • здійснення купівлі або іншим законним способом набуття права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплати (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень.

Документи для призначення житлової субсидії громадяни можуть подати за допомогою електронного сервісу https://subsidii.mlsp.gov.ua/ , надіслати  поштою або через скриньку для документів біля установи.

 Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій   у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. працює «гаряча» телефонна  лінія за №2-38-60, 0979043443. 

Дистанційне оформлення соціальних виплат під час карантину
Враховуючи поширення на території України короновірусу COVID-19, а також впровадження на загальнонаціональному рівні заходів протиепідемічної безпеки, управління праці та соціального захисту населення переведено виключно на безконтактний прийом звернень громадян.

Оформити будь-яку послугу в  управлінні праці і соціального захисту населення Костопільської райдержадміністрації можна дистанційно: через скриньку для документів біля установи, поштовим відправленням, з використанням он-лайн ресурсів або ж за допомогою електронної пошти. 

Із метою  отримання консультацій, роз’яснень та відповідей, громадянам доцільно скористатись комунікаційними засобами, а саме: електронна пошта управління  (sobez_5609@ukr.net), поштові відправлення зв’язку (вул.Сарненська,15а, м.Костопіль, Рівненська область, 35000),   телефони:         2-38-60, 0979049443 (соціальні допомоги, житлові субсидії),  2-19-87, 0985096084 (пільги).

Прийом звернень громадян забезпечується з використанням он-лайн ресурсів, а саме:

Управління праці та соціального захисту населення з метою упередження виникнення проблемних ситуацій наголошує, що громадяни, у яких термін подачі документів для продовження виплат визначений на березень – червень 2020 року, зможуть подати документи після закінчення карантину. Допомога буде призначена з місяця, в якому вона була припинена.

Дякуємо за розуміння!!!

Допомога на дітей фізичним особам-підприємцям

Порядком виплати допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 329, визначено:

–  допомога на дітей призначається і виплачується фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи –  підприємця;

– допомога призначається на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну);

–  допомога призначається на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, і виплачується щомісяця за повний місяць;

– допомога на дітей призначається з місяця звернення і виплачується через установи уповноважених банків;

– допомога на дітей не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”;

– одержання отримувачем інших видів допомоги, за винятком компенсації послуги “муніципальна няня”, не впливає на призначення та виплату допомоги на дітей.

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву за формою згідно з додатком до постанови 329  у паперовій або електронній формі із зазначенням рахунка в установі уповноваженого банку та документи/відомості у паперовій або електронній формі.

У паперовій формі заявник подає такі документи:

копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 2019 рік (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

В електронній формі заявник подає такі документи/відомості:

фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);

фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 2019 рік (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7).

В умовах карантину прийом документів громадян буде забезпечуватися з використанням он-лайн ресурсу, поштовим відправленням на адресу управління та через уповноважених сільвиконкомів, а саме:

Допомогу на дітей фізичні особи-підприємці можуть оформити онлайн, заповнивши електронну форму на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики www.msp.gov.ua  в розділі “е-сервіси” або за посиланням – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua , а також скориставшись Єдиним порталом державних послуг «Дія».

Заява та документи, необхідні для призначення державних соціальних допомоги  можуть бути надіслані поштою на адресу управління: вул.Сарненська,15а, м.Костопіль, Рівненська область, 35000.

У сільській місцевості прийняття заяв з необхідними документами для призначення допомоги на дітей і передачу їх відповідним органам соціального захисту населення здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.

Для отримання консультацій, роз’яснень та відповідей, громадянам доцільно скористатись комунікаційними засобами: зателефонувавши за номерами 2-38-60, 2-14-13, або відправивши лист на електронну адресу:  sobez_5609@ukr.net.

Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/287-2020-%D0%BF

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 8 квітня 2020 р. № 287
Київ

Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення

З метою забезпечення дотримання установлених правил карантину та убезпечення найбільш уразливих категорій населення від зараження гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися із пропозицією Міністерства соціальної політики стосовно:

реалізації до 31 грудня 2020 р. експериментального проекту щодо формування навичок та популяризації дистанційної оплати житлово-комунальних послуг серед одержувачів пенсій та грошової допомоги;

запровадження з 10 квітня 2020 р. разом з обласними, Київською міською державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування та Пенсійним фондом України функціонування інформаційної платформи “Допомога поруч” для визначення та задоволення потреб одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей з дітьми, зокрема з дітьми з інвалідністю, надання допомоги та соціальних послуг таким особам місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами соціального захисту населення, благодійними та громадськими організаціями, соціально відповідальним бізнесом, волонтерами.

2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо формування навичок та популяризації дистанційної оплати житлово-комунальних послуг серед одержувачів пенсій та грошової допомоги, що додається.

3. Для створення системи соціальних сервісів для одержувачів пенсій та грошової допомоги під час карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061):

1) рекомендувати уповноваженим банкам:

разом із підприємствами/фізичними особами – підприємцями, якими застосовуються електронні платіжні засоби з метою проведення оплати вартості товарів чи послуг та які оснащені платіжним терміналом, створити умови для безперешкодного зняття готівкових коштів одержувачами пенсій та грошової допомоги, які одержують такі виплати через поточні рахунки в уповноважених банках, із використанням платіжних терміналів;

сприяти розширенню мережі платіжних терміналів у роздрібній торговельній мережі;

2) акціонерному товариству “Укрпошта”:

забезпечити (за бажанням одержувачів) можливість доставки готівкових коштів додому одержувачам пенсій, грошової допомоги, які одержують такі виплати через поточні рахунки в уповноважених банках;

забезпечити доставку пенсій та грошової допомоги додому одержувачам, виплата яким проводиться в операційних касах акціонерного товариства “Укрпошта”;

3) рекомендувати уповноваженим банкам та акціонерному товариству “Укрпошта”:

забезпечити інформування одержувачів пенсій та грошової допомоги, які одержують такі виплати через поточні рахунки в уповноважених банках, щодо можливості отримання через акціонерне товариство “Укрпошта” коштів шляхом поштового переказу з доставкою додому. Створити на власних офіційних веб-сайтах і в мобільних додатках функціонал щодо інформування про можливість проведення поштових переказів коштів пенсій та грошової допомоги з їх доставкою додому;

щомісяця до 10 числа подавати Міністерству соціальної політики інформацію про проведену роботу.

4. Внести зміну до пункту 8 переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336 “Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (Офіційний вісник України, 2000 р., № 35, ст. 1491; 2018 р., № 1, ст. 17), доповнивши його абзацом такого змісту:

“Продаж товарів і надання послуг національним оператором поштового зв’язку за межами об’єктів поштового зв’язку з використанням на період до 31 грудня 2020 р. розрахункових книжок та книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованих в установленому порядку.”.

5. Пенсійному фонду України:

у місячний строк забезпечити наповнення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування наявними контактними даними всіх пенсіонерів (номери мобільних телефонів, електронні адреси тощо) (за згодою) шляхом отримання необхідних даних від уповноважених банків, зокрема шляхом анкетування пенсіонерів під час виплати пенсій;

забезпечити постійне індивідуальне та масове інформування пенсіонерів, зокрема щодо використання інформаційної платформи “Допомога поруч”, розширення послуг і популяризацію роботи веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України для надання дистанційних послуг з обслуговування громадян.

6. Міністерству соціальної політики, Пенсійному фонду України за участю Міністерства цифрової трансформації та Національного банку України (за згодою) подати до 1 червня 2020 р. Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо удосконалення умов використання безготівкових розрахунків та поширення практики їх застосування серед одержувачів пенсій та грошової допомоги.

7. Обласним, Київській міській державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування забезпечити:

1) створення та функціонування “гарячих” телефонних ліній для виявлення потреб одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей з дітьми, зокрема з дітьми з інвалідністю, про що поінформувати Міністерство соціальної політики;

2) виявлення осіб, які потребують допомоги, через “гарячі” телефонні лінії, проведення аналізу звернень громадян і повідомлень інших осіб в інтересах громадян, які потребують допомоги;

3) розміщення щодня на інформаційній платформі “Допомога поруч”:

інформації про потреби одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей з дітьми, зокрема з дітьми з інвалідністю, в основних продуктах харчування, засобах особистої гігієни, побутової хімії для їх життєзабезпечення, в транспортних послугах для доставки зазначеної допомоги, в довезенні соціальних робітників, соціальних працівників, фахівців із соціальної роботи для надання послуг громадянам;

звіту про надання допомоги одиноким громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, сім’ям з дітьми, зокрема з дітьми з інвалідністю;

4) проведення серед населення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо можливості дистанційної оплати житлово-комунальних послуг одержувачами пенсій та грошової допомоги та про “гарячі” телефонні лінії для виявлення потреб одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей з дітьми, зокрема з дітьми з інвалідністю.

8. Обласним, Київській міській державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування та Міністерству внутрішніх справ сприяти акціонерному товариству “Укрпошта” в організації доставки готівкових коштів додому одержувачам пенсій та грошової допомоги під час карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061).

9. Міністерству соціальної політики поінформувати до 20 січня 2021 р. Кабінет Міністрів України про результати реалізації експериментального проекту, передбаченого абзацом другим пункту 1 цієї постанови, та подати пропозиції щодо внесення змін до актів законодавства.

Прем’єр-міністр України Д.ШМИГАЛЬ
Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 квітня 2020 р. № 287

ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо формування навичок та популяризації дистанційної оплати житлово-комунальних послуг серед одержувачів пенсій та грошової допомоги

1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації експериментального проекту щодо формування навичок та популяризації дистанційної оплати житлово-комунальних послуг серед одержувачів пенсій та грошової допомоги, яким проводяться виплати через уповноважені банки відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 (Офіційний вісник України, 1999 р., № 35, ст. 1803; 2016 р., № 79, ст. 2636), або через підрозділи АТ “Укрпошта” (далі – одержувачі), в тому числі щодо оплати таких послуг за місцем проживання одержувача за відсутності в нього можливості проводити оплату дистанційно (далі – експериментальний проект).

2. Для реалізації експериментального проекту уповноважені банки використовують діючі та модернізовані системи дистанційного обслуговування та “гарячі” телефонні лінії для взаємодії з одержувачами з метою проведення дистанційної оплати за спожиті житлово-комунальні послуги на рахунки управителям, об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельним (житловим) кооперативам, виконавцям комунальних послуг (далі – об’єднання та виконавці послуг).

3. Уповноважені банки щомісяця протягом реалізації експериментального проекту інформують одержувачів шляхом відправлення смс-повідомлень або іншим способом про роботу систем дистанційного обслуговування та “гарячих” телефонних ліній, можливості дистанційної оплати за спожиті житлово-комунальні послуги.

4. Для перерахування коштів з банківського рахунка одержувача на рахунки об’єднанням та виконавцям послуг за спожиті житлово-комунальні послуги одержувач реєструється у системі дистанційного обслуговування або звертається на “гарячу” телефонну лінію уповноваженого банку і надає інформацію про себе для проведення ідентифікації особи уповноваженим банком.

Обсяг інформації, необхідної для проведення ідентифікації особи, визначається уповноваженим банком.

5. Уповноважений банк після проведення ідентифікації особи одержувача отримує від нього інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, які він бажає оплатити дистанційно, та необхідні дані для проведення оплати послуг з його рахунка.

На період реалізації експериментального проекту рекомендується уповноваженим банкам не стягувати з одержувача плату за перерахування коштів з його банківського рахунка на рахунки об’єднанням та виконавцям послуг.

Про проведену оплату житлово-комунальних послуг з банківського рахунка уповноважений банк інформує одержувача смс-повідомленням або іншим способом.

6. За відсутності в одержувача можливості проводити оплату житлово-комунальних послуг через системи дистанційного обслуговування уповноважених банків АТ “Укрпошта” забезпечує можливість їх оплати безпосередньо під час доставки пенсій та грошової допомоги додому або на замовлення одержувача, у тому числі засобами телефонного зв’язку, шляхом приймання від одержувача платежів за спожиті житлово-комунальні послуги.

Факт оплати послуг підтверджується наданням розрахункової квитанції.

Для обліку розрахункових квитанцій, якими оформлено операції за межами об’єктів поштового зв’язку, використовуються розрахункові книжки та/або книги обліку розрахункових операцій, що зареєстровані в установленому порядку.

7. АТ “Укрпошта” постійно протягом реалізації експериментального проекту інформує одержувачів про можливість проведення оплати житлово-комунальних послуг безпосередньо у листоноші під час отримання пенсії та грошової допомоги, або замовивши відповідну послугу, в тому числі засобами телефонного зв’язку.

8. Пенсійний фонд України для популяризації експериментального проекту протягом його реалізації забезпечує індивідуальне та масове інформування пенсіонерів, яким пенсія виплачується через:

уповноважені банки, – про можливість дистанційної оплати житлово-комунальних послуг з використанням системи дистанційного обслуговування та “гарячих” телефонних ліній уповноважених банків;

АТ “Укрпошта” або уповноважені банки, – про можливість проведення оплати житлово-комунальних послуг безпосередньо у листоноші під час отримання пенсій та грошової допомоги, або замовивши відповідну послугу в АТ “Укрпошта”.

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про особливості надання житлових субсидій» від 25 березня 2020 року № 247

           Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про особливості надання житлових субсидій» від 25 березня 2020 року № 247.

          Уряд заборонив на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211, припинення надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи.

           Також Уряд постановив, зокрема:

 • забезпечити розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019 – 2020 років, без заяв громадян про призначення житлових субсидій, не застосовуючи вимоги п. 78 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848;
 • призначати житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

Соціальний вимір техногенної катастрофи: Чорнобильська проблема в українському суспільстві

26 квітня 2020 року виповнюється 34 роки з дня Чорнобильської трагедії, яка до сьогодні залишається найбільшою техногенною катастрофою за всю історію ядерної енергетики. 

Екскурс в історію події

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Ця аварія вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. Крім того, вона набула великого суспільно-політичного значення для України та українців.

Аварія призвела до забруднення значної території України, Білорусі та Росії, а число постраждалих можна визначити лише приблизно. Населення 30-кілометрової зони навколо ЧАЕС внаслідок катастрофи було змушене покинути свої домівки. Розрив зі звичним соціальним середовищем призвів до низки проблем – соціальних, матеріальних і психологічних.

Спочатку керівництво СРСР намагалося приховати масштаби трагедії – аргументом для замовчування висувалися міркування про запобігання паніці – та відмовлялося від міжнародного співробітництва для проведення робіт із ліквідації наслідків ядерної катастрофи. Евакуацію планували провести 26 квітня 1986 року, однак уряд СРСР її затримав. Тільки в 1989 році радянське керівництво звернулося до Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) з проханням дати експертну оцінку діям щодо ліквідації наслідків аварії.

Катастрофа на Чорнобильській АЄС сколихнула українське суспільство та мала значний вплив на подальші події, які призвели до падіння Радянського Союзу. Трагедія на ЧАЕС підірвала довіру серед населення й державно-партійної номенклатури УРСР до керівництва СРСР, оскільки атомна електростанція напряму підпорядковувалася центральним державним органам у Москві. Чорнобильська катастрофа продемонструвала недоліки радянської системи, яка призвела до катастрофи та не змогла ефективно впоратися з її наслідками. Особливе обурення людей викликали спроби радянської влади приховати масштаб трагедії. Реакція суспільства на катастрофу та дії влади активізувала демократичні процеси в УРСР. А в листопаді 1988 року в радянській Україні відбувся перший масовий мітинг із критикою влади в галузі вирішення екологічних проблем, зумовлених катастрофою на АЕС.

Чорнобильська катастрофа вказала на небезпеку відгородження ядерної енергетики від контролю громадськості й довела необхідність відкритого й об’єктивного діалогу щодо всіх аспектів використання атомної енергії. Під впливом аварії на ЧАЕС в Україні активізувався екологічний рух. Внаслідок колосальних робіт по дезактивації рівня радіації вдалося досягнути вагомих результатів. Завдяки зусиллям учених, інженерів і ліквідаторів значно зменшили обсяги радіаційного забруднення, що в перспективі врятувало тисячі життів. 

Соціальний вимір трагедії на Чорнобильській АЕС

У перші роки після катастрофи найбільше остерігалися впливу радіації на здоров’я людей, однак згодом виявилося, що й соціально-психологічні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС є не менш небезпечними для суспільства. Через аварію з Чорнобильської зони евакуйовано понад 100 тис. осіб. Переселенці із зони відчуження часто не могли адаптуватися, оскільки не відчували себе постійними жителями на новому місці. 

У 1986 році в Україні запровадили компенсаційну політику, яка стосувалася постраждалих внаслідок Чорнобильської аварії. Після 1991 року соціальні програми для подолання наслідків цієї трагедії розширили. Однак взяті зобов’язання повністю не виконувалися, що зумовлювалося їхньою незбалансованістю, акцентуванням насамперед на виділенні компенсацій, які важким тягарем лягли на бюджет. 

З 2002 року свою діяльність розпочала Чорнобильська програма відродження та розвитку (ЧПВР), заснована на основі рекомендацій агенцій ООН. Її метою стало подолання довготермінових соціальних, економічних і екологічних наслідків Чорнобильської катастрофи.

Однак і досі значна частина населення, постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС, покладає розв’язання своїх проблем насамперед на державу, що разом із тим поєднується з незадоволеністю владою, повною особистою пасивністю та орієнтацією на довічну державну ренту. Грошова допомога та пільги – це насамперед підтримка виживання індивіда, яка не допомагає соціальній реабілітації та розвитку. 

Управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації вирішує всі можливі питання, які постають перед потерпілою категорією населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 

Відділом у справах  захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС ведеться облік постраждалого населення та здійснюється забезпечення соціального захисту шляхом надання пільг та виплат грошових компенсацій, встановлених Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС”.

Станом на 15 квітня цього року в нашому районі перебуває на обліку 1147 осіб, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, а саме: 

дорослих  – 624 осіб (з них учасників ліквідації арії на ЧАЕС – 188): 

-1 категорії – 101 особи (з них учасників ліквідації арії на ЧАЕС – 54)

-2 категорії – 85 особа (з них учасників ліквідації арії на ЧАЕС – 80)

-3 категорії – 438 осіб (з них учасників ліквідації арії на ЧАЕС – 54) 

дітей – 523 осіб (в тому числі 2 дитини з інвалідністю від наслідків аварії на  ЧАЕС).

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС» та на виконання пункту 9 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачено компенсаційних виплат в сумі 250,7 тис.грн. з них:

 • 228,2 тис.грн. на грошову компенсацію на продукти харчування учасникам ліквідації арії на ЧАЕС (для 1 категорії по 406.20 грн., для 2 категорії по 203.10 грн.);
 • 22,5 тис.грн. на додаткову оплату праці, додаткову відпустку потерпілим громадянам;

Повністю погашена заборгованість за минулий рік, яка складала суму 59,2 тис.грн.

Відшкодування  щодо безоплатного забезпечення ліками для амбулаторного лікування  проведено  на суму 5,1 тис.грн. (з виділених 20,4 тис.грн. на рік) для 54 осіб, які потерпіли від наслідків аварії на ЧАЕС по 77 безкоштовних рецептах лікарів Товариству з Додатковою Відповідальністю «Рівнефармація». Відшкодування коштів по безоплатному зубопротезуванню громадян,  постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено Костопільській районній стоматологічній поліклініці на суму 0,5  тис.грн. (з виділених  2,4 тис.грн. на рік) для 1 особи (загальна черга 24 особи).

 З 1 січня 2015 року відмінено оздоровлення всіх категорій потерпілих громадян та дітей, за винятком 1 категорії (особи з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС) та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

Всього звернулися з заявами та відповідними документами на санаторно-курортне оздоровлення в 2020 році  84 особи віднесені до 1 категорії, тобто особи з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС та батьки 2 дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

 Оздоровлення  розпочнеться після стабілізації ситуації в Україні та офіційного закінчення карантинних обмежень. У 2020 році, відповідно до  орієнтовного розподілу асигнувань, передбаченого для санаторно-курортного лікування осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи заплановано оздоровити 56 осіб 1 категорії та 2 дітей з інвалідністю разом з одним з батьків в санаторно-курортних закладах курортів Закарпаття, Трускавця, Моршина, Куяльника, Сергіївки та Одеси за бажанням постраждалих громадян та згідно з укладеним трьохстороннім договором. 

У сфері соціального захисту постраждалих є  чимало не до кінця вирішених питань, але у співпраці з громадською організацією учасників ліквідації і органами виконавчої влади та місцевого самоврядування з кожним днем проблеми потерпілих громадян вирішуватимуться швидше та результативніше. Кожен постраждалий зможе відчути на собі результати спільної співпраці.

«Деякі питання надання державної соціальної допомоги»

З 11.04.2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2020 р. № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги».      Даною постановою передбачено наступне:

На період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, строк виплати державних соціальних допомог, які було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Строк звернення за призначенням державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, продовжується на період карантину та один місяць після дати його відміни.

У разі коли отримувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропущено строк переогляду, виплата таких видів допомоги не зупиняється до закінчення строку дії карантину з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої допомоги на підставі результатів переогляду та заяви отримувачів або їх батьків чи інших законних представників.

Установлено що  управління протягом одного місяця після відміни карантину проводить перерахунок розмірів виплачених державних соціальних допомог  на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів, та визначає суми надміру виплаченої допомоги чи доплати. Перерахунок проводиться з першого числа місяця, в якому закінчився строк виплати допомоги, але не раніше ніж з місяця встановлення карантину.

Заява та документи, необхідні для призначення державних соціальних допомоги  можуть бути надіслані поштою (вул.Сарненська,15а, м.Костопіль, Рівненська область, 35000).

Особи, яким виплачуються державні соціальні допомоги  інформують орган соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, шляхом надсилання письмового звернення поштою та за допомогою засобів електронного зв’язку (sobez_5609@ukr.net).

Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій   у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. працює «гаряча» телефонна лінія за №2-38-60. 

 

Підсумки роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації

Управління праці та соціального захисту населення обслуговує 13243 пільговика. До бази Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про пільгові категорії громадян, а саме: ветеранів війни – 1883 в т.ч. 812 ветеранів АТО: 240 учасників бойових дій, 115 –   інвалідів війни, 241 – член загиблих ветеранів війни; ветеранів праці – 3152; постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 721; ветеранів військової служби – 124; дітей війни – 3598; сільських педагогів і медиків – 367; багатодітних сімей – 4043, студентів – 23, учасників війни – 475.

         З початку року надано пільг на житлово-комунальні послуги пільговим  категоріям громадян на суму 6991,8 тис. грн., оплачено – 6991,8 тис. грн.. Заборгованість становить 0,0 тис. грн..      

         Відповідно до механізму забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації видано 32 направлення на технічні та індивідуальні засоби реабілітації та 155  на протезування.

           Укладено 19 договорів на суму 280,1 тис.грн. та оплачено 162,6 тис.грн. на забезпечення  технічними засобами реабілітації  осіб з інвалідністю.

     Продовжується прийом громадян по питанню надання пільг з урахуванням доходів. Всього прийнято 103 декларації про доходи.

           За 2020 рік з питань призначення державних соціальних допомог звернулося 1202 особи та житлових субсидій – 12284 осіб.  

            Державними соціальними інспекторами управління проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 377 сімей, які звернулися за призначенням соціальних допомог та житлових субсидій.

         Виплати всіх видів соціальних допомог проведені у повному обсязі. Заборгованості немає. Проведено виплату допомоги внутрішньо переміщеним особам на суму 1551,7 тис. грн.

           Проведено виплату одноразової грошової  допомоги особам звільненим з строкової служби на суму 5,8 тис. грн.

           Проведено  виплату допомоги сім’ям з дітьми в сумі 30784,9 тис. грн., державної соціальної допомоги  на соціальні послуги 108,4 тис. грн.

За І квартал 2020року нараховано та виплачено субсидій і пільг  громадянам на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 43565,9 тис. грн..та пільги на суму 2534,5 тис. грн.. Субсидії і пільги у безготівковій формі від загальної становлять 13,5 відсотків на суму 5891,6 тис. грн., в тому числі субсидії – на суму 1434,2 тис. грн.. та пільги – на суму 4457,4 тис. грн. Виплати проведені в повному обсязі.

Виплачені соціальної стипендії студентам у сумі 89 тис.грн.

 Оздоровлено путівками Мінсоцполітики 3 члени померлого ветерана війни.

           Видано  посвідчення нового зразка для 2 учасників аварії на ЧАЕС, для 42 потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, 1 учаснику ядерних випробувань 1 категорії, 2 дітям, які народилися від потерпілих батьків, учасникам ліквідації 2 категорії, 1 учаснику ліквідації 3 категорії.

           Відшкодовано за медикаменти і зубопротезування для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 5,6 тис. грн..

           Витрати на забезпечення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становлять 170 тис. грн.

За статистичними  даними станом на 01.04.2020 заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Протягом січня-березня 2020 року у районі відбулося 3 засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 30 інформацій керівників підприємств, зокрема:

12 – із питання заборгованості внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          18 – щодо заборгованості платників району зі сплати  єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.                                                                                                                             

Здійснюється постійний контроль за проведенням атестації робочих місць на підприємствах, в установах та закладах із важкими та шкідливими умовами праці. Протягом січня-березня  2020 року експертом з умов праці проведено 15 експертиз якості проведення атестації робочих місць за умовами праці. Видано 15 актів. Зареєстровано 19 колективних договорів, зміни та доповнення до них. Проведено 1 засідання робочої групи з питань альтернативної (невійськової) служби.

Звернення до інформаційно-консультаційного центру Національної служби посередництва та примирення і департаменту соціального захисту населення при управлінні праці то соціального захисту населення у поточному році носили індивідуальний характер.

           Поставлено на  облік 9 (дев’ять) внутрішньо переміщених осіб (129 на обліку).

            Протягом січня-березня 2020 року відбулося 3 засідання районної комісії з призначення  всіх видів соціальних допомог. Розглянуто 485 справ з них 12 по соціальних допомогах, 452 по субсидіях та 14 по пільгах.

            Відповідно до графіка виїздів у населені пункти району « Мобільного соціального офісу» у 2020 році  здійснено 4 виїзди у 4 населені пункти, а саме Гутянську, Злазненську сільські ради, Малолюбашанську ОТГ (с. Мирне та с. Мала Любаша). На особистому прийомі побувало 28 громадян.

         

Як діяти, щоб не довелось повертати субсидію державі

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 із змінами, громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо:

зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств, зміни соціального статусу членів домогосподарства;

зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа), при цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу;

будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень.

Одним з покаранням громадян, які подають недостовірну інформацію є позбавлення права їх на отримання житлової субсидії до наступного опалювального (неопалювального) сезону.

Отже, попередити зайве отримання коштів і запобігти пов’язаним з цим неприємностям нескладно, для цього лише потрібно усвідомлювати ступінь своєї відповідальності при зверненні за державною допомогою і надавати повну та достовірну інформацію про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу вашого домогосподарства.

Наталія Головачик,  заступник   начальника –завідувач сектору прийому відділу соціальних випла та трудових відносин

Розміри державних соціальних допомог у 2020 році

З 1 липня 2020 року підвищено розміри державних соціальних допомог

З 1 липня 2020 року змінилися розміри прожиткових мінімумів для основних соціальних і демографічних груп населення:

для дітей віком до 6 років – 1859 грн. (був 1779 грн.)

для дітей віком від 6 до 18 років – 2318 грн. (2218 грн.)

для працездатних осіб – 2197 грн. (2102 грн.)

для осіб, які втратили працездатність –1712 грн. (1638 грн.).

Відтак, відповідно до нових розмірів прожиткового мінімуму, нараховуватимуться і нові суми соціальних допомог:

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

Допомога надається у розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги по безробіттю тощо) на місяць, але вона не може бути меншою ніж 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи: з 1 липня 2020 року вона не може бути меншою, ніж  549,25 грн. (була 525,50 грн.).

Право на допомогу мають жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Допомога на дітей одиноким матерям

Надається у розмірі, що дорівнює різниці між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. З 1 липня 2020 року максимальний розмір допомоги для дітей віком до 6 років становить 1859 грн. (був 1779 грн.), від 6 до 18 років – 2318 грн. (2218 грн.), від 18 до 23 років (якщо навчаються на денній формі навчання) –  2197 грн. (2102 грн.).

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Після набуття чинності Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб” (перерахунок допомоги буде проведено автоматично) розмір допомоги буде надається у сумі, що дорівнює різниці між 2,5 прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку, а для дітей з інвалідністю  між 3,5 прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги. Термін, з якого  буде перераховано допомогу у збільшеному розмірі, визначено з 1 січня 2020 року.

Максимальний розмір допомоги становить:

з 1 січня 2020 року:

для дітей віком до 6 років – 4447,50 грн.;

від 6 до 18 років – 5545,00 грн.;

для дітей з інвалідністю віком до 6 років — 6226,50 грн., від 6 до 18 років — 7763,00 грн.

з 1 липня 2020 року:

для дітей віком до 6 років – 4647,50 грн.;

від 6 до 18 років – 5795,00 грн.;

для дітей з інвалідністю віком до 6 років — 6506,50 грн., від 6 до 18 років — 8113,00 грн.

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, а також тим, батьки яких не мають можливості утримувати дитину, або їхнє місце проживання невідоме, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір допомоги для дітей до 6 років становить 929,50 грн. (був 889,50 грн.), від 6 до 18 років – 1159 грн. (був 1109 грн.).

Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною

Допомога надається у розмірі прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність. З 1 липня 2020 року вона становить 1712 грн. (було 1638 грн.).

Допомога малозабезпеченим сім’ям

Статтею 9 Закону України”Про Державний бюджет України на 2020 рік” встановлено, що у 2020 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб — 25 відсотків;  для дітей: з 1 січня 2020 року  – 85 відсотків, з  1 липня 2020 року — 130 відсотків; для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю — 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

З 1 липня 2020 року розміри прожиткових мінімумів для нарахування цієї допомоги наступні:

для працездатних осіб – 549,25 грн. (було 525,50 грн.),

для осіб, що втратили працездатність, та осіб з інвалідністю – 1712 грн. (було 1638 грн.),

для дітей віком до 6 років – 2416,70 грн. (було 1663,36 грн.),

для дітей віком від 6 до 18 років – 3013,40 грн. (було 2073,83 грн.),

для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання) – 2856,10 грн. (було 1965,37 грн.).

Допомога особам з інвалідністю з дитинства

Розміри допомоги особам з інвалідністю з дитинства з 01 липня 2020 року:

– 1 група: підгрупа А – 3516,40 грн. (було 3364,64 грн.), підгрупа Б – 2568,00 грн. (було 2457 грн.)

– II група – 1712 грн. (було 1638 грн.)

– III група – 1712 грн. (було 1638 грн.).

Допомога малозабезпеченій особі, яка доглядає особу з інвалідністю  І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу

Розмір даної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більший ніж мінімальна заробітна плата.

Допомога надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає з особою з інвалідністю. З 1 липня 2020 року  максимальний розмір допомоги становить 2118 грн. (було 2027 грн.).

Тимчасова соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

Призначається непрацюючим громадянам, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату та які на момент оформлення соціальних виплат має не менше 15 років страхового стажу.

Сума допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не більше  100% прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. З 1 липня 2020 року максимальний розмір допомоги становить: 1712 грн. (було 1638 грн.).

Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю

Право на соціальну допомогу мають особи, які не мають права на пенсію, та особи з інвалідністю:

– особи, які досягли віку 65 років і не мають права на пенсію відповідно до законодавства або яким установлено інвалідність в установленому порядку;

– не одержують пенсію або соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я на виробництві;

– є малозабезпеченими особами (крім осіб з інвалідністю І групи та дітей померлого годувальника).

З 1 липня 2020 року  максимальний розмір допомоги становить: 1712 грн. (було 1638 грн.).

Допомога за померлого годувальника

Якщо у померлого годувальника не було необхідного страхового стажу для призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника, його дітям може бути призначена державна соціальна допомога. Кошти виплачуються щомісяця до досягнення дитиною повноліття, а студентам – до закінчення навчання, але не довше ніж до досягнення 23 років.

Сума державної соціальної допомоги по втраті годувальника з 1 липня 2020 року встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: на одну дитину померлого годувальника – 1712,00 грн. (100 %), на двох – 2054,40 грн. (120 %), на трьох і більше дітей – 2568,00 грн. (150 %).

Державна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються опікунами (піклувальниками), батьками-вихователями та прийомними батьками

Призначається в грошовій формі батькам-вихователям на кожну дитину-вихованця і прийомним батькам на кожну прийомну дитину з моменту влаштування дитини у будинок сімейного типу або прийомну сім’ю. Якщо дитині виплачується призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державні допомоги, розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між 2,5 прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та середньомісячним розміром призначених на дитину пенсії, аліментів, стипендії, допомоги у разі якщо дитина з інвалідністю 3,5 прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку.

Для дітей, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах, за денною формою навчання у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та професійно-технічних закладах до закінчення відповідних навчальних закладів – 2,5 прожиткових мінімуми для працездатної особи з урахуванням призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.

Максимальні розміри допомоги з 1 липня 2020 року:

для дитини віком до 6 років – 4647,30 грн. (було 4447,50 грн.)

для дитини віком від 6 до 18 років –  5795,00 грн. (було 5545,00 грн.)

для осіб віком від 18 до 23 років, які навчаються – 5492,50 грн. (було 5255,00 грн.)

Розміри державних соціальних допомог у 2020 році

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», на 2020 рік визначено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2020 року – 2027 гривень, з 1 липня – 2118 гривень, з 1 грудня – 2189 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня 2020 року – 1779 гривень, з 1 липня – 1859 гривень, з 1 грудня – 1921 гривня;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2020 року – 2218 гривень, з 1 липня – 2318 гривень, з 1 грудня – 2395 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня 2020 року –  2102 гривні, з 1 липня – 2197 гривень, з 1 грудня – 2270 гривень;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2020 року –  1638 гривень, з 1 липня – 1712 гривень, з 1 грудня – 1769 гривень.

Враховуючи зазначене, у 2020 році розміри деяких видів державної допомоги становитимуть:

2020  рік
з січня   з липня з грудня
Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами  
  525,50 549,25 567,50
Допомога при народженні дитини 41 280
одноразова виплата: 10 320
щомісячна виплата: 860
2020  рік
з січня   з липня з грудня
Допомога на дітей одиноким матерям  
надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців
на дітей віком: максимальний
 до 6 років  1779 1859 1921
максимальний
 від 6 до 18 років 2218 2318 2395
максимальний
від 18 до 23 років   2102 2197 2270
 

 

 

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

надається у розмірі, що дорівнює різниці між двома прожитковиви мінімумами для дитини вдповідного віку та розміром призначених пенсій, аліментів, стипендії, державної допомоги

на дітей віком: максимальний
до 6 років 3558 3718 3842
від 6 до 18 років 4436 4636 4790
Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною
надається у розмірі прожиткового  мінімуму для осіб, які втратили працездатність 1638 1712 1769
Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються

від сплати аліментів

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців
на дітей віком: максимальний
до 6 років 889,50 929,50 960,50
від 6 до 18 років 1109 1159 1197,50
Державна соціальна допомога на дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
на дітей віком: максимальний
до 6 років 3558 3718 3842
від 6 до 18 років 4436 4636 4790
від 18 до 23 років 4204 4394 4540
Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу
прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць 2027 2118 2189

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

 Статтею 9 Закону встановлено, що у 2020 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб – 25 відсотків, для дітей: з 1 січня 2020 року – 85 відсотків, з   1 липня 2020 року – 130 відсотків; для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю – 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

З огляду на зазначене, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2020 році становитимуть:

з січня з липня  з грудня
для працездатних осіб
(25 % ПМ для працездатних осіб)
525,50 549,25 567,50
для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю (100%) 1638 1712 1769
для дітей віком  з 1 січня – 85%, з 1 липня – 130 %
до 6 років 1512,15 2416,70 2497,30
від 6 до 18 років 1885,30 3013,40 3113,50
від 18 до 23 років (за умови навчання) 1786,70 2856,10 2951,00
Доплата на дітей:
віком від 0 до 13 років 250
віком від 13 до 18 років 500

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Державна соціальна допомога з січня з липня з грудня
особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд 3364,60  3516,48 3633,30
інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд 2457,00 2568,00 2653,50
особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд 1638 1712 1769
особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд 1638 1712 1769
на дітей з інвалідністю віком до 18 років 1638 1712 1769
на дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років з надбавкою на догляд 2925,60 3057,40 3159,30
на дітей з інвалідністю віком до 6 років з надбавкою на догляд 2036,10 2127,90 2198,80
на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд 3364,60  3516,48 3633,30
на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд 2255,60 2357,40 2435,80
на дітей з інвалідністю віком до 18 років, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою 1719,90 1797,60 1857,45
на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком до 6 років з надбавкою на догляд  3498,90 3656,60 3778,45
на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком до 6 років з надбавкою на догляд  2609,40 2727,10 2817,95
на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд 3937,90 4115,60 4252,45
на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд 2828,90 2956,60 3054,95

Разова грошова допомога до 5 травня

19 лютого  2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», якою установив розміри виплати разової грошової допомоги, котрі проводяться Міністерством соціальної політики до 5 травня.

 1. Інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаними інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та із інших причин:

інвалідам I групи – 4120 гривень;

інвалідам II групи – 3640 гривень;

інвалідам III групи – 3160 гривень;

 1. 2. Учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1390 гривень.
 2. Членам сім’ї загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 900 гривень.
 3. Учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістичним режимом у тилу ворога – 570 гривень.

         Виплати будуть проводитись через поштові відділення зв’язку або на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, – за місцем їх проживання).

Рівні забезпечення прожиткового мінімуму для визначення розміру державної соціальної допомоги на 2020 рік
Категорія особи Право на надбавку Розрахунок 01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020
Працездатний 2102*25% 525,50 549,25 567,50
Пенсіонер 1638*100% 1638,00 1712,00 1769,00
Інвалід І, ІІ, ІІІ групи 1638*100% 1638,00 1712,00 1769,00
  З 01.07.20р. для дітей 130%

1859*130%=2416,70

2416,70*1,1

Дитина до 6-ти років 1779*85%=1512,15

1512,15*1,1

1663,37 2658,37 2747,03
Дитина з інвалідністю до 6-ти років 1512,15*1,2 1814,58 2900,04 2996,76
Заявник о/м або інв. І, ІІ групи 1512,15*1,2 1814,58 2900,04 2996,76
Заявник о/м, та інв. І, ІІ групи 1512,15*1,4 2117,01 3383,38 3496,22
Заявник о/м, інв. І, ІІ групи та дитина з інвал. 1512,15*1,6 2419,44 3866,72 3995,68
Дитина від 6-ти до 18-ти років 2218*85%=1885,30

1885,30*1,1

2073,83 3314,74 3424,85
Дитина з інвалідністю від   6-ти до 18 років 1885,30*1,2 2262,36 3616,08 3736,20
Заявник о/м або інв. І, ІІ групи 1885,30*1,2 2262,36 3616,08 3736,20
Заявник о/м, та інв. І, ІІ групи 1885,30*1,4 2639,42 4218,76 4358,90
Заявник о/м, інв. І, ІІ групи та дитина з інвал. 1885,30*1,6 3016,48 4821,44 4981,60
Дитина від 18-ти 23-х років 2102*85%=1786,70

1786,70*1,1

1965,37 3141,71 3246,10
Заявник о/м або інв. І, ІІ 1786,70*1,2 2144,04 3427,32 3541,20
Заявник о/м та інв. І, ІІ гр 1786,70*1,4 2501,38 3998,54 4131,40

 

 

 

Розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2018р. становить 3723,00грн.

Розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2019р. становить 4173,00грн.

Розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2020р. становить 4723,00грн.

Прожиткові мінімуми згідно ст.7 ЗУ «Про держ. бюджет на 2020 рік»

 

Категорія 01.12.19 01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020
Працездатні особи 2102,00 2102,00 2197,00 2270,00
Діти віком до 6-ти р. 1779,00 1779,00 1859,00 1921,00
Діти віком від 6-ти до 18-ти р. 2218,00 2218,00 2318,00 2395,00
Непрацездатні особи 1638,00 1638,00 1712,00 1769,00

 

Допомога у зв»язку з вагітністю та пологами

(для непрацюючих жінок призначається у розмірі 25% прожиткового мінімуму для працездатної особи)

 

Розмір допомоги 01.12.2019 01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020
25% 525,50 525,50 549,25 567,50
Застраховані в ЦЗ 1440,00 1630,00
Незастраховані в ЦЗ 544,00 610,00

 

Допомога при народженні дитини

 

Одноразова виплата 10320,00
Щомісячна виплата до досягнення дитиною 3-х річного віку 860,00

 

Допомога на дітей одиноким матерям

(призначається в розмірі 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку – середньомісячний дохід сім»ї на одну особу)

 

 

Категорія дитини

01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020
Діти віком до 6-ти р. 1779,00 1859,00 1921,00
Діти віком від 6-ти до 18 р. 2218,00 2318,00 2395,00
Діти віком від 18-ти до 23 р. 2102,00 2197,00 2270,00

 

Допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням

(призначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та середньомісячним розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги)

 

 

Категорія дитини

01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020
Діти віком до 6-ти років 3558,00 3718,00 3842,00
Діти віком від 6-ти до 18 років 4436,00 4636,00 4790,00

 

 

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

(призначається у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку – середньомісячний дохід сім»ї на одну особу)

 

 

Категорія дитини

01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020
Діти віком до 6-ти років 889,50 929,50 960,50
Діти віком від 6-ти до 18 років 1109,00 1159,00 1197,50

 

Державна соціальна допомога дітям-сиротам (ДБСТ)

 

(розмір соціальної допомоги визначається як різниця між 2,5 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, а для дітей з інвалідністю 3,5 прожиткових мінімумів та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги)

 

Категорія дитини 01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020
Діти віком до 6 років 4447,50 4647,50 4802,50
Діти віком від 6 до 18 років 5545,00 5795,00 5987,75
Діти віком від 18 до 23 років 5255,00 5492,50 5675,00
Дитина з інвалідністю віком до 6 років 6226,50 6506,50 6723,50
Дитина з інвалідністю віком від 6 до 18 років 7763,00 8113,00 8382,50
Дитина з інвалідністю віком від 18 до 23 років 7357,00 7689,50 7945,00

 

 

Державна соціальна допомога особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю

 

Назва допомоги 01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020
Допомога особі з інвалідністю І групи (100%) 1638,00 1712,00 1769,00
Надбавка на догляд особі з інвалідністю І гр. підгрупа А 1638,00*75%

1228,50+498,10

1712,00*75%

1284,00+520,40

1769,00*75%

1326,75+537,55

Надбавка на догляд особі з інвалідністю І гр. підгрупа Б 1638,00*50%

819,00

1712,00*50%

856,00

1769,00*50%

884,50

Допомога особі з інвалідністю ІІ групи 1638,00*80%

1310,40

1712,00*80%

1369,60

1769,00*80%

1415,20

Надбавка на догляд особі з інвалідністю ІІ гр 1638,00*15%

245,70

1712,00*15%

256,80

1769,00*15%

265,35

Допомога особі з інвалідністю ІІІ групи 1638,00*60%

982,80

1712,00*60%

1027,20

1769,00*60%

1061,40

Надбавка на догляд особі з інвалідністю ІІІ гр. 1638,00*15%

245,70

1712,00*15%

256,80

1769,00*15%

265,35

Допомога дитині з інвалідністю 1638,00*70%

1146,60

1712,00*70%

1198,40

1769,00*70%

1238,30

Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю, віком до 6 років 1779*50%

889,50

1859,00*50%

929,50

1921,00*50%

960,50

Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю, віком до 6р.підгрупа А 1779,00*100%

1779,00

1859,00*100%

1859,00

1921,00*100%

1921,00

Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю, віком від 6 до 18 років 2218,00*50%

1109,00

2318,00*50%

1159,00

2395,00*50%

1197,50

Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю, віком від 6 до 18років підгрупа А 2218,00*100%

2218,00

2318,00*100%

2318,00

2395,00*100%

2395,00

Підвищення дітям з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС 1638,00*70%*50%

573,30

1712,00*70%*50%

599,20

1769,00*70%*50%

619,15

 

 

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

 

Вид компенсації Розмір компенсації для працездатних осіб Розмір компенсації для осіб, які втратили працездатність
01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020 01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020
Компенсація фіз.ос., які надають соц.послуги ос. з інвалідністю Ігр. (15% прожиткового мінімуму)  

315,30

 

329,55

 

340,50

 

245,70

 

 

256,80

 

265,35

Компенсація фіз.ос., які надають соц.послуги громадянам похилого віку, ос. з інвалідністю ІІгр. та дітям з інвалідністю (10% прожиткового мінімуму)  

 

210,20

 

 

219,70

 

 

227,00

 

 

163,80

 

 

171,20

 

 

176,90

Компенсація фіз.ос., які надають соц.послуги ос. з інвалідністю ІІІгр. та хворим (7% прожиткового мінімуму)  

147,14

 

153,79

 

158,90

 

114,66

 

119,84

 

123,83

 

Тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

 

(призначається у розмірі 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність– середньомісячний дохід сім»ї на одну особу)

 

 

Розмір допомоги

01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020
1638,00 1712,00 1769,00

 

Допомога по догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу

 

 

Розмір допомоги

01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020
2027,00 2118,00 2189,00

 

 

Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю та допомоги на догляд

 

Назва допомоги 01.01.2020 01.07.2020 01.12.2020
ДСД особам з інвалідністю Ігр. 1638,00%

1638,00

1712,00*100%

1712,00

1769,00*100%

1769,00

ДСД особам з інвалідністю ІІгр. 1638,00*80%

1310,40

1712,00*80%

1369,60

1769,00*80%

1415,20

ДСД особам з інвалідністю ІІІгр. 1638,00*60%

982,80

1712,00*60%

1027,20

1769,00*60%

1061,40

ДСД священнослужителям, церковнослужителям та ін. 1638,00*50%

до виплати

1638,00

1712,00*50%

до виплати

1712,00

1769,00*50%

до виплати

1769,00

ДСД особам, які досягли віку 65р. 1638,00*30%

до виплати

1638,00

1712,00*30%

до виплати

1712,00

1769,00*30%

до виплати

1769,00

ДСД на догляд пенсіонеру 1638,00*15%

245,70

1712,00*15%

256,80

1769,00*15%

265,35

ДСД на догляд ос. з інвалід. Ігр. підгрупа А 1638,00*30%

491,40

1712,00*30%

513,60

1769,00*30%

530,70

ДСД на догляд ос. з інвалід. Ігр. підгрупа Б 1638,00*15%

245,70

1712,00*15%

256,80

1769,00*15%

265,35

ДСД померлого годувальника на 1 дитину 1638,00*100%

1638,00

1712,00*100%

1712,00

1769,00*100%

1769,00

ДСД померлого годувальника на 2-х дітей 1638,00*120%

1965,60

1712,00*120%

2054,40

1769,00*120%

2122,80

ДСД померлого годувальника на 3-х і більше дітей 1638,00*150%

2457,00

1712,00*150%

2568,00

1769,00*150%

2653,50

 

Паспорти бюджетних програм 2020 рік

Колективні договори

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі

станом на 01.11.2020

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом січня – жовтня 2020 року у районі відбулося 10 засідань тимчасової комісії, на яких було заслухано 128 інформацій підприємців та керівників юридичних осіб щодо перспектив погашення боргів, зокрема:

40 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

88 – щодо заборгованості платників району зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Керівникам підприємств-боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

У районі постійно проводиться моніторинг своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях району (основне коло підприємств) та щоденний моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За статистичними даними станом на 01 жовтня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня. Станом на 01.11.2020 заборгованість становила 90,0 тис.грн на філії «Костопільський райавтодор». 06.11.2020 заборгованість погашена у повному обсязі.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі

станом на 01.09.2020

 У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом січня – серпня 2020 року у районі відбулося 8 засідань тимчасової комісії, на яких було заслухано 100 інформацій підприємців та керівників юридичних осіб щодо перспектив погашення боргів, зокрема:

32 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

68 – щодо заборгованості платників району зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

За статистичними даними станом на 01 серпня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.07.2020

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом січня – червня 2020 року у районі відбулося 6 засідань тимчасової комісії, на яких було заслухано 72 інформації підприємців та керівників юридичних осіб щодо перспектив погашення боргів, зокрема:

24 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

48 – щодо заборгованості платників району зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

За статистичними даними станом на 01 червня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.05.2020

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом січня – квітня 2020 року у районі відбулося 4 засідання тимчасової комісії, на яких було заслухано 44 інформації підприємців та керівників юридичних осіб щодо перспектив погашення боргів, зокрема:

16 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

28 – щодо заборгованості платників району зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

За статистичними даними станом на 01 квітня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.04.2020

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом січня – березня 2020 року у районі відбулося 3 засідання тимчасової комісії, на якому було заслухано 30 інформацій керівників підприємств, зокрема:

12 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

18 – щодо заборгованості платників району зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

За статистичними даними станом на 01 березня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплат заробітної плати у районі станом на 01.03.2020

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом січня – лютого 2020 року у районі відбулося 2 засідання тимчасової комісії, на яких було заслухано 20 інформацій керівників підприємств, зокрема:

8 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

12 – щодо заборгованості платників району зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

За статистичними даними станом на 01 лютого 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.02.2020

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом січня 2020 року у районі відбулося 1 засідання тимчасової комісії, на якому було заслухано 10 інформацій керівників підприємств, зокрема:

4 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

6 – щодо заборгованості платників району зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

За статистичними даними станом на 01 січня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.01.2020

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом 2019 року у районі відбулося 12 засідань тимчасової комісії, на якому було заслухано 139 інформації керівників підприємств, зокрема:

48 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

2 – із питання заборгованості по виплаті заробітної плати;

1 – щодо нарахувань середньомісячної заробітної  плати у розмірах нижче законодавчо встановленої;

88 – щодо заборгованості платників району зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

За статистичними даними станом на 01 грудня 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 102,5 тис.грн. на філії «Костопільський райавтодор» ДП «Рівненський облавтодор». 24 грудня
2019 року борг погашений у повному обсязі.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.12.2019

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом січня – листопада 2019 року у районі відбулося 11 засідань тимчасової комісії, на якому було заслухано 128 інформацій керівників підприємств, зокрема:

44  – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

1 – із питання заборгованості по виплаті заробітної плати;
          1 – щодо нарахувань середньомісячної заробітної  плати у розмірах нижче законодавчо встановленої;

82 – щодо заборгованості платників району зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.        

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

За статистичними даними станом на 01 листопада 2019 заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

         Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Протидія домашньому насильству

Захист дітей від жорстокого поводження та запобігання  домашньому насильству

Проблема насильства над дітьми є дуже значною в усьому світі. Факти жорстокого поводження з дітьми відомі давно, але дуже довго ніхто не займався підтвердженням наслідків цих явищ, які впливають на моральне, фізичне і психічне здоров’я дитини. 

Наразі право дітей в Україні на захист від усіх форм насильства гарантується статтями 28, 52 Конституції України, відповідно до яких будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом, ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Прийнятим у  2018 році Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначені організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.

До насильства над дітьми найчастіше призводять важка соціально-економічна ситуація країні, руйнування моральних та сімейних цінностей нашого суспільства, батьківське страждання від домашнього насильства в дитинстві, хибна впевненість, що такий стиль виховання є корисним для дитини, раннє батьківство та інше. Великий вплив на життя дитини, становлення її як особистості, здійснює повсякденна атмосфера в сім’ї. Сімейні взаємовідносини — найперші та найміцніші соціальні стосунки, які значною мірою впливають на майбутнє дитини, її здатність до адаптації в соціумі, її відчуття безпеки та благополуччя.

Фізичне, психологічне, сексуальне, економічне  насильство, жорстоке поводження над дітьми, нехтування їхніми базовими законними правами та інтересами спричинюють  наслідки, які  завдають непоправних збитків для здоров’я, розвитку й соціалізації дитини, нерідко несуть  загрозу її життю та здоров’ю.

 Про що мають знати батьки? З 11 січня 2019 року набули чинності окремі норми закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» відповідно до яких, за вчинення домашнього насильства введено кримінальну відповідальність. Припинити домашнє насильство можна, навчившись поважати іншу думку, індивідуальні особливості та інший стиль поведінки, адже жорстокість простіше попередити, ніж вести з нею боротьбу. Варто пам’ятати про те, що діти — це особистості, хоча ще й маленькі. Потрібно не тільки любити, але й поважати їх. Виховання — складний процес, який вимагає зусиль та терпіння. Не варто вимагати від дитини бути ідеальною. Не буває такого, щоб малюк все знав і вмів однаково добре. Не потрібно порівнювати своїх дітей з іншими, натомість звертайте увагу на попередні досягненнями самої дитини. І найважливіше: потрібно частіше показувати дітям нашу любов, не забувати про обійми та приємні слова. Вони так їх потребують! До того ж, це кращий захист малюків від жорстокого поводження.

Сьогодні, коли в країні довготривалий карантин  – це є доволі важким випробуванням як для батьків, так і для дітей. Але цей час можна використати для спілкування з дітьми та для вияву турботи. Отож, шановні батьки, любіть своїх дітей!

У випадку проявів домашнього насильства телефонуйте до:

 • поліції – 102;
 • управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації – 2-38-60;
 • Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 2-10-77;
 • служби у справах дітей – 2-13-94; 2-31-59;
 • Костопільського бюро правової допомоги – 2-11-13.

Щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти  насильства»

Управління праці та соціального захисту населення інформує, що  у період з 25 листопада до 10 грудня відбувається щорічна Всеукраїнська акція „16 днів проти  насильства”.

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію „16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домінікнського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році.

Щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера,  6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства   (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми „Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні”, яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії „Розірви коло”. Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.

В рамках інформаційної кампанії у новому відеоролику „Розірви коло” демонструється, як із покоління в покоління герої передають один  одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час поколінь підкреслює вкоріненість проблеми.

Інформаційна кампанія „Розірви коло” закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче – це не прояв симпатії; твоя “хата не скраю” – ти можеш допомогти.

https://www.youtube.com/watch?v=ZGoWmM3nZAU

Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального параліч
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року №309 «Про затвердження порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» запроваджено новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною», що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

-паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

-індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

-виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:

-консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);

-реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат”, логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Методичні рекомендації щодо реалізації даного Порядку(інформаційні матеріали, питання-відповіді, інфоргафіка тощо) розміщені на веб-сайті Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua) у розділі «Інвалідність» – «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу»

 

Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я,

які здійснюють реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

Станом на 22.04.2019

Область Повна назва реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я Скорочена назва реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я Код за ЕДРПОУ Адреса реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я Контакти
1 м. Київ Державний заклад «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров’я України» ДЗ «Укрмедцентр МОЗ України» 20072556 04209, м. Київ,

вул. Богатирська, 30

 

 

Тел. (044)4120578

Факс. (044)4121068

e-mail: ukrmedcentr@gmail.com

веб- сайт: childneuro.gov.ua

2 Львівська область Товариство з обмеженою відповідальністю «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна» ТОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна» 42179792 82200, Львівська область,

м. Трускавець,

вул. Помірецька, 37

 

Тел. (03247)65200

Факс 03247(65220)

e-mail: clinic@kozyavkin.com  веб- сайт: kozyavkin.com

3 м. Львів Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» ДРУЦКРОІ «Галичина» 25248327 79070, м. Львів,

вул. Хуторівська, 38

Тел. (032) 2215908

e-mail: reablinfo@gmail.com

веб- сайт: reabl.lviv.ua

4. м. Київ Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр Пріоритет» ТОВ «Центр Пріоритет» 41940203 04208, м. Київ,

Проспект Василя Порика, 13-Б

Тел. (044)3642004

e-mail: centermindst@gmail.com

веб- сайт:

mind-stimulation.com

5. Кіровоградська область Товариство з обмеженою відповідальністю  «АПРІКА» ТОВ «АПРІКА» 30567346 25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, буд. 28 Тел. (050)-595-10-62, (050)-487-40-80

Т/ф (0522) 36-11-27

e-mail:

prudkun@ukr.net

 

За додатковою інформацією та оформленням документів на проходження реабілітації просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Костопільської РДА за адресою: вул..Сарненська15а, відділ пільг та соціального обслуговування 2 поверх, 2 кабінет, тел.2-19-87.

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

Постановою Кабінету Міністрів України №250 від 13 березня 2019 року «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» запроваджено новий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

З 1 квітня 2019 року  багатодітні сім’ї  мають право на отримання допомоги. Допомога призначається  у розмірі 1700 гривень.

Щомісячна державна допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

Для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 року включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, зазначена допомога буде призначатися з 1 квітня 2019 року.

Для того щоб оформити допомогу на дитину, до управління праці та соціального захисту населення подається  особисто (за умови пред’явлення паспорта громадянина України)  заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, довідка, що підтверджує спільне проживання заявника і дитини, та копії таких документів:

посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

  У сільській місцевості прийняття заяв з необхідними документами для призначення допомоги і передачу їх  до управління здійснюють уповноважені особи,  визначені виконавчими комітетами сільських  рад.

Виплати здійснюватимуться через відділення Укрпошти чи уповноважений державою банк на соціальні виплати за вибором сім’ї.

 

            Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій, а також проведення попереднього запису на прийом до спеціалістів відділу  соціальних виплат та трудових відносин у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. працює «гаряча» телефонна лінія за №2-38-60. 

 

Запровадження послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”

Для підтримки українських сімей, в яких народжуються діти, постановою Кабінету Міністрів України №68 від 30 січня 2019 року «Деякі питання надання  послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня» запроваджено новий вид соціальної допомоги.

Незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у відпустці по догляду за дитиною, держава виплачуватиме такій сім’ї компенсацію на няню.

Послуга з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”  – це послуга, що надається для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення догляду за дитиною до трьох років

Отримувач послуги “муніципальна няня” – батьки (усиновлювачі), опікуни дитини.

Муніципальна няня – будь-яка фізична особа – підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) / юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Відшкодування вартості послуги “муніципальна няня” є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років.

Компенсація послуги “муніципальна няня” виплачується отримувачу послуги “муніципальна няня” у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня.

З 1 січня 2019 року розмір компенсації становить 1626 грн.

Для отримання компенсації послуги “муніципальна няня” отримувач послуги “муніципальна няня” протягом місяця після укладення договору подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи:

заяву про надання компенсації послуги “муніципальна няня”;

заяву про перерахування коштів для компенсації послуги “муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банку;

копію договору між отримувачем послуги “муніципальна няня” та муніципальною нянею;

документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня” (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

До заяви додаються копії:

свідоцтва про народження дитини;

паспорта отримувача компенсації послуги “муніципальна няня” з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;

документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);

документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) отримувача компенсації послуги “муніципальна няня”;

Компенсація послуги “муніципальна няня” призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між отримувачем послуги “муніципальна няня” та муніципальною нянею.

Виплата компенсації послуги “муніципальна няня” здійснюється щомісяця на підставі поданих отримувачем послуги “муніципальна няня” документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня”.

Отримувач послуги “муніципальна няня” щомісяця до 5 числа подає в письмовій (електронній) формі або в будь-який інший зручний спосіб місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня”.

 Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій, а також проведення попереднього запису на прийом до спеціалістів відділу  соціальних виплат та трудових відносин у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. працює «гаряча» телефонна лінія за №2-38-60. 

Паспорти бюджетних програм на 2019 рік
 1. 99 001

  Завантажити (ZIP, 1.96MB)

 2. Завантажити (ZIP, 348KB)

 3. Desktop
 4. Забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування – 
  GDE Помилка: Помилка при завантаженні файлу - При необхідності виключіть перевірку помилок (404:Not Found)
 5. Утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб, дітей та молоді – 

  Завантажити (ZIP, 682KB)

 6. Надання субсидій населенню для відшкодування витрат на оплату житолово-комунальних послуг 
 7. Надання субсидій населення для відшкодування витрат  на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива 
 8. Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 

  Завантажити (ZIP, 351KB)

 9. Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян відповідно до законодавства
 10. Надання пільг на придбання твердого та рідкого пічного побутового пилива і скрепленого газу
 11. Надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв’язку 
 12. Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремим категоріям 
 13. Утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 14. Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення
 15. Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян відповідно до законодавство
 16. 99 001
 17. 99 002
 18. 99

Забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю засобами реабілітації та протезування

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 238  „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” змінено порядок забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації.

        При наявності медичних показань особа з інвалідністю або її представник повинен звернутися до управління праці та соціального захисту населення з відповідною заявою. Спеціаліст управління створює в централізованому банку даних з проблем інвалідності направлення на виготовлення відповідного виробу та укладає договір з підприємством, вибраним замовником.

      Спеціаліст управління праці соціального захисту населення здійснює супровід особи з інвалідністю протягом усього процесу її забезпечення технічними засобами реабілітації та під час користування виробами для покращення якості надання послуг та сприяння у розв’язанні організаційних проблем, що можуть виникати, зокрема, у взаємодії з підприємством.

       З початку 2018 року створено 214 направлення на виготовлення технічних засобів реабілітації (коляски, милиці, палиці, засоби гігієни тощо), та 388 направлень на протезування (протези, ортези верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття). Укладено 65 договорів з підприємствами на суму 1555,9 тис. грн.. За укладеними договорами у 2018 році сплачено 1375,7 тис грн.

ПОВІДОМЛЕННЯ про початок проходження перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» Лебедюк Тетяни Володимирівни
06 травня 2019 року в Управлінні праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» щодо ЛЕБЕДЮК Тетяни Володимирівни, яка призначена 03 травня 2019 року на посаду провідного спеціаліста відділу соціальних виплат та трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації за результатами конкурсу на зайняття вакантної посади державного службовця категорії «В».
ПОВІДОМЛЕННЯ про початок проходження перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» Прищепи Ірини Георгіївни
28 березня 2019 року в Управлінні праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» щодо ПРИЩЕПИ Ірини Георгіївни, яка призначена 27 березня 2019 року на посаду провідного спеціаліста відділу соціальних виплат та трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації за результатами конкурсу на зайняття вакантної посади державного службовця категорії “В”.
Щодо порядку виплати житлових субсидій готівкою у разі смерті заявника
Пунктом 16 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення прядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами) (далі – Положення), визначено, що у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подають нові заяви про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі через АТ «Ощадбанк» та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення після подання зазначених документів приймається рішення про: призначення житлової субсидії ; відмову в призначенні житлової субсидії ; подання документів на розгляд комісії .

Відповідно до пункту 18 Положення невиплачені протягом трьох місяців одержувачем готівкові кошти житлової субсидії повертаються Пенсійним фондом України та АТ «Ощадбанк» на рахунок Мінсоцполітики , відкритий в Казначействі. Реєстри осіб , яким не виплачена житлова субсидія у готівковій формі , отримані від Пенсійного фонду України та АТ «Ощадбанк» , передаються Мінсоцполітики структурним підрозділам з питань соціального захисту населення для врахування під час надання житлової субсидії у наступних періодах .

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення отримання інформації про осіб , яким не виплачена житлова субсидія у готівковій формі у зв’язку зі смертю , формуючи реєстри одержувачів житлової субсидії у поточному місяці для її виплати у готівковій формі , включать до них суми невиплаченої житлової субсидії для їх виплат новим уповноваженим представникам домогосподарств , до яких належали померлі.

Таким чином , домогосподарства , яким призначено житлову субсидію , і до складу яких належав померлий, отримають невиплачену житлову субсидію у готівковій формі у наступних періодах.

В усіх інших випадках право успадковування третіми особами нарахованих сум житлової субсидії у готівковій формі , яка не була виплачена одержувачу житлової субсидії у зв’язку зі смертю , не передбачено.

Призначення житлової субсидії без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні
Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329) житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховується.

Водночас житлову субсидію може бути призначено без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають за місцем реєстрації.

У таких випадках субсидія призначається за рішенням комісій, утворених районними, районними у м.Києві держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах на підставі акта обстеження матеріально – побутових умов проживання.

За рішенням Комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично за даною адресою не проживають, в сукупний дохід домогосподарства не враховуються.

Для прийняття обґрунтованого рішення Комісією управління праці та соціального захисту населення може запропонувати громадянину подати додаткові підтверджуючі документи, зокрема стосовно місця проживання/ роботи від адреси домогосподарства.

Таким підтверджуючими документами можуть бути, зокрема, довідка, що підтверджує місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання; довідка про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку); акт обстеження матеріально-побутових умов проживання, складений селищною, сільською або міською радою; акт житлово-експлуатаційної організації про фактичне проживання осіб; договір оренди житла в іншому місці тощо.

Слід зауважити, що позитивні рішення Комісією у такому випадку не можуть бути прийняті лише щодо виключення із складу домогосподарства членів однієї сім’ї, а також непрацюючих працездатних осіб, які (за яких) не сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і які перебували за кордоном сукупно більше 60 днів.

Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету на 2018 рік
 1. Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік “Інші видатки та заходи” 

  Завантажити (ZIP, 808KB)

 2. Надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 

  Завантажити (ZIP, 687KB)

 3. Надання допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, тимчасової допомоги дітям – 

  Завантажити (ZIP, 1.01MB)

 4. Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги –

  Завантажити (ZIP, 651KB)

 5. Виплата державної соціальної допомоги на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях  – 

  Завантажити (ZIP, 606KB)

 6. Здійснення соціальної роботи з вразливими категоріями населення – 

  Завантажити (ZIP, 810KB)

 7. Надання соціальних та реабілітаційних послуг громадянам похилого віку –

  Завантажити (ZIP, 496KB)

 8. Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок ЧАЕС –

  Завантажити (ZIP, 447KB)

 9.  Надання соціальних гарантій – 

  Завантажити (ZIP, 87KB)

 10. Надання пільг з оплати послуг зв’язку – 

  Завантажити (ZIP, 72KB)

 11. Надання соціальних та реабіталіційних послуг громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам в установах соціального обслуговування – 

  Завантажити (ZIP, 478KB)

 12. Здійснення соціальної роботи з вразливими категоріями населення –

  Завантажити (ZIP, 971KB)

 13. Інші заклади та заходи – 

  Завантажити (ZIP, 836KB)

 14. Надання пільг з оплати послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг окремим категоріям громадян та компенсації  за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 

  Завантажити (ZIP, 455KB)

 15. Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги – 

  Завантажити (ZIP, 576KB)

 16. Надання соціального та реабілітаційних послуг громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам в установах соціального обслуговування –
  GDE Помилка: Помилка при завантаженні файлу - При необхідності виключіть перевірку помилок (404:Not Found)
 17. Надання допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, тимчасової допомоги дітям – упсзн
 18. Інші заклади та заходи –

  Завантажити (ZIP, 150B)

 19. Надання соціальних та реабілітаційних послуг громадянам похилого віку , інвалідам, дітям-інвалідам в установах соціального обслуговування –

  Завантажити (ZIP, 503KB)

 20. Здійснення соціальної роботи з вразливими категоріями населення – 

  Завантажити (ZIP, 567KB)

 21. Надання пільг та житлових пільг населенню – 

  Завантажити (ZIP, 1.79MB)

 22. Надання допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, тимчасової допомоги дітям – 

  Завантажити (ZIP, 3.62MB)

 23. Грошова компенсація за належні для дотримання жилі приміщення для окремих категорій населення відповідно до законодавства – 

  Завантажити (ZIP, 3.11MB)

 24. Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують посторонньої допомоги – 

  Завантажити (ZIP, 1.94MB)

 25. Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  – 

  Завантажити (ZIP, 1.74MB)

 26. Надання допомоги особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психичного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за собою, яка досягла 80-річного віку – 

  Завантажити (ZIP, 3.48MB)

 27. Виплата державної соціальної допомоги на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “Гроші ходять за дитиною” та оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя – 

  Завантажити (ZIP, 1.79MB)

 28. Надання допомоги сім’ям з дітьми – 

  Завантажити (ZIP, 1.05MB)

 29. Надання допомоги особам з інвалідністю….. – 

  Завантажити (ZIP, 868KB)

 30. Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку та іншим соціально незахищеним категоріям – 

  Завантажити (ZIP, 486KB)

Про роботу комісії районної державної адміністрації з питань призначення всіх видів соціальних допомог

Комісія районної державної адміністрації з питань призначення всіх видів соціальних допомог (надалі – комісія) є постійно діючим дорадчим органом і утворена Костопільською районною державною адміністрацією.

Склад комісії затверджено розпорядженням голови районної державної адміністрації від 24 червня 2019 року №215 «Про внесення зміни до розпорядження голови районної державної адміністрації від 01 серпня 2018 року №239 «Про комісію районної державної адміністрації з питань призначення всіх видів соціальних допомог».

Комісія у своїй роботі керується постановою Кабінету Міністрів України  від 24 лютого 2003 року №250  «Про затвердження  Порядку  призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям», постановою Кабінету Міністрів України  від 21 жовтня 1995 року №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»,  постановою Кабінету Міністрів України  від 29 січня 2003 року №117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги», постановою Кабінету Міністрів України  від 31 січня 2007 року №77 «Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива, скрапленого газу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1098 «Про затвердження Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату», іншими законодавчими актами та Положенням про комісію.

Засідання комісії проводиться  у разі потреби за пропозицією голови комісії.

У 2019 року проведено 15 засідань комісії районної державної адміністрації з питань призначення всіх видів соціальних допомог.

За період 2019 року на розгляд комісії було подано 5310 особових справ, з них: 122 щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, 5135 – щодо призначення житлових субсидій, 53 – щодо надання пільг за фактичним місцем проживання. За результатами розгляду призначено 5252 особових справи, з них: 106 – щодо соціальної допомоги, 5093 – щодо житлових субсидій, 53 – щодо надання пільг за фактичним місцем проживання. Прийнято рішення про відмову в призначенні по 58 особових справах, а саме:  відмовлено в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям для 16 заявників, відмовлено в наданні субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива для 42 домогосподарств. 

По всіх особових справах рішення комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів членів комісії присутніх на засіданні.   Рішення комісії оформляється протоколом. 

                                                                                                                

                                                                                          

                                              

                                                                          

             

ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ СІМ’ЯМ, ДО СКЛАДУ ЯКИХ ВХОДЯТЬ ОСОБИ, ЯКІ ДОСЯГЛИ 14-РІЧНОГО ВІКУ

 Пунктом 8 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (зі змінами) (далі – Положення), передбачено, що для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, нарахованих особам,  які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування.

Відсутність необхідних даних у файлі – запиті (паспортні дані, ідентифікаційний номер) унеможливлює отримання від ДФС та ПФУ інформації про доходи 14-річних осіб і, як наслідок, проведення розрахунку субсидії домогосподарствам, у складі яких є такі особи.

Згідно з пунктом 14 Положення якщо отримати інформацію про доходи, необхідну для проведення автоматичного розрахунку субсидії, неможливо внаслідок помилки, виявленої в персональних даних особи під час обміну інформацією, орган соціального захисту населення повідомляє особу про необхідність виправлення помилки і проводить розрахунок субсидії протягом десяти днів після подання особою оновлених даних та отримання інформації про доходи.

При цьому, враховуючи норму пункту 13 Положення щодо можливості подання протягом місяця необхідних документів у разі надання неповних даних, громадянин має надати необхідні відомості про 14-річних осіб протягом місяця після інформування його про це.

Враховуючи викладене, розрахунок субсидії домогосподарствам, у складі яких є 14-річні особи, проводиться після отримання інформації про доходи цих осіб.

Додатково інформуємо, що відповідно до частини другої статті 21 Закону України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. працює «гаряча» телефонна лінія за №2-38-60 . 

                                     

Щодо надання відомостей Єдиної інформаційної бази даних для внутрішньо переміщених осіб суб’єктам персональних даних
Scan2Scan20001

Scan20002

Про інформаційно-консультаційні центри з питань вирішення трудових спорів

З 2003 року у Рівненській області діють інформаційно-консультаційні центри Національної служби посередництва і примирення та Департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації (далі – Центри), створені при міських та районних управліннях праці та соціального захисту населення.

Основною метою діяльності Центрів є наближення консультативних послуг Національної служби посередництва і примирення та Департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації до представників соціально-трудових відносин на місцях, поширення правових знань з питань соціально-трудових відносин та практики вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), підвищення правосвідомості роботодавців та найманих працівників, запобігання порушенням законодавства в процесі вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), підвищення поінформованості громадськості.

Діяльність Центрів здійснюється у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та роботодавцями, іншими зацікавленими органами.

Безпосереднє керівництво Центром та організацію його роботи здійснює завідувач Центру, який виконує свої обов’язки на безоплатній основі. Завідувачем Центру призначається особа, яка володіє необхідними знаннями та має досвід в питаннях соціально-трудових відносин та вирішення конфліктних ситуацій.

Вимогою часу є переконання сторін соціально-побутових відносин вирішувати спірні питання у цивілізований спосіб, як це відбувається в розвинутих країнах віту, а саме, шляхом проведення примирних процедур під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). Адже в багатьох випадках одна із сторін соціально-трудових відносин з метою вирішення конфлікту вдається до проведення стихійних акцій протесту чи страйків, що без процедури вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) є порушенням положень Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Колективний трудовий спір (конфлікт) залишається на даний час єдиним в нашій країні позасудовим шляхом вирішувати протиріччя в колективі за столом переговорів і цю процедуру застосовувати необхідно частіше.

Завідувач інформаційно-консультаційного центру відділення Національної служби посередництва і примирення в Костопільському районі – Олейнікова Наталія Анатоліївна (м. Костопіль, вул. Сарненська, 15 а, тел. 0-257-2-14-13).

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік
 1. “Здійснення соціальної роботи з вразливими категоріями населення”
 2. “Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Інші видатки””
 3. “Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Надання пільг”
 4. “Надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот”
 5. “Паспорт бюджетної програми на 2017 рік”
 6. “Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Надання допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги дітям”
 7. Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот”
 8. Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу”
 9. Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот”
 10. Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Надання соціальних гарантій особам з інвалідністю, фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги”
 11. Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Забезпечення належних умов для виховання та розвитку дітей позбавлених батьківського піклування в дитячих будинках (у т. ч. сімейного типу, прийомних сім’ях)”
 12. Паспорт бюджетної програми

Законодавство у сфері соціального захисту

Закон України “Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 14.01.1998 р. № 16/98-ВР

 Закон України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”  від 21.11.1992 р. № 2811-XII

 Закон України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам” від 18.05.2004 р. № 1727-IV

Закон України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” від 01.06.2000 р. № 1768-III

Закон України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” від 16.11.2000 р. № 2109-III

Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 р. № 3551-XII

Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 р.     №796-XII

 Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03. 1991 р. N 875-XII

 Закон України “Про соціальні послуги” від 19 .06.2003 р.  № 966-IV

Закон України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” від 20.10.2014 № 1706-VII.

Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

Постанова Кабінету Міністрів України від від 19 липня 2006 р. № 999 “Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями”

Постанова Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187  “Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад”

Постанова Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 р. № 785 “Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян”

Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321  “Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів”

Постанова Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 р. № 887  “Про затвердження Порядку надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням”

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 р. № 832 “Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 “Про Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми”

Постанова Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 р. № 261 “Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд”

Постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 “Про затвердження Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. № 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги”

Постанова Кабінету Міністрів України від  26 липня 1996 р. № 832 “Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”

Постанова Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 № 1192 “Про затвердження Порядку надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним”

Постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2011 № 158 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам”

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 “Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 “Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції”.

   Постанова Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 “Про здійснення соціальних виплат особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної  операції”.

Наказ Мінсоцполітики від 22.02.2012  № 96 “Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг”

Наказ Міністерства соціальної політики України від 08.10.2014  № 738 “Про затвердження форми заяви про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції”.

Адреса управління Рівненська область, м. Костопіль, вул. Сарненська 15 А , електронна пошта: sobez_5609@ukr.net

Сім’я має право вибору: користуватися в неопалювальний період субсидією чи пільгою

З 1 травня 2016 року діє норма, відповідно до якої сім’я має право вибору: користуватися в неопалювальний період субсидією чи пільгою. Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії. І навпаки: якщо на опалювальний період сім’ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно буде подати документи для призначення субсидії з жовтня місяця.

Якщо пільговику субсидія на неопалювальний період не виходить, то йому надалі постачальники послуг враховуватимуть пільгу.

Підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа, яка знижка з оплати за житлово-комунальні послуги їй належить.

При пільговій оплаті за послуги у квитанціях, які надсилаються мешканцям, нарахування плати за послуги вказується з врахуванням знижки плати за послуги. Наприклад, учасникам війни – знижка плати 50 відсотків у межах соціальних норм споживання.

Умови, за яких надається пільга зі сплати ЖКП.

Для отримання пільги на оплату житлово-комунальних послуг особа, яка має право на пільги, повинна звернутись до надавача послуг, подати заяву, оригінал посвідчення, яке засвідчує право на пільгу, та його копію, ідентифікаційний номер, довідку про склад сім’ї (для визначення права на пільги членів сім’ї). Крім цього, пільговику необхідно звернутись також до органу соціального захисту для внесення даних про пільговика до Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги.

Варто нагадати, що відповідно до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2015 № 389, пільги окремим категоріям пільговиків надаватимуться за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з 01.01.2017 – 2240 грн.).

Це такі категорії осіб, які мають право на пільги:

•    учасники війни;
•    особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
•    вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
•    особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
•    вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
•    жертви нацистських переслідувань;
•    діти війни;

У яких випадках вигідніше користуватися пільгами зі сплати ЖКП, а в яких – субсидією.

Ті сім’ї, які мають невеликі доходи, і, навіть з урахуванням пільгової плати, сплачують за послуги, більше ніж частка плати за послуги для цієї сім’ї, однозначно повинні отримувати субсидію. Проте, якщо з урахуванням пільгової оплати за послуги частка плати є більша, ніж пільгова оплата за послуги, то такій сім’ї доцільніше відмовитися від субсидії і в неопалювальний період сплачувати за послуги з урахуванням пільги.

Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. працює «гаряча» телефонна лінія за №2-38-60, для отримання консультацій з питань надання пільг звертаєтеся за №2-19-87.

Забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» в районний бюджет надійшла субвенція з державного бюджету в сумі 475,8 тис. грн. на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

Кошти надійшли адресно, зокрема для придбання житла доньці учасника антитерористичній операції Мацюка Олександра Володимировича Мацюк Ользі Олександрівні. За ці кошти Мацюк О.О. зможе придбати житло в будь-якому населеному пункті України за її бажанням.

Всього ж за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому бюджету протягом 2015 – 2017 років придбали 6 квартир  сім’ї загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

На квартирному обліку за місцем реєстрації перебувають ще 3 членів сім’ї загиблого військовослужбовця Кондратюка Олексія Володимировича, які мають право на отримання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.