Марчук Ніна Олексіївна

Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Посадова інструкція

Положення про управління

Контакти

Телефон: (03657)2-11 -74

Факс: (03657)2-11-74

Пошта: sobez_5609@ukr.net

Графік роботи

Понеділок – Четвер:

9:00 до 18:15

П’ятниця

09:00 – 17:00

Субота – Неділя:

вихідні

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.02.2019

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).
Протягом січня 2019 року у районі відбулося 1 засідання тимчасової комісії, на яких було заслухано 6 інформацій керівників підприємств, зокрема:

5- із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

0 – із питання заборгованості по виплаті заробітної плати;

1 – щодо нарахувань середньомісячної заробітної плати у розмірах нижче законодавчо встановленої.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

За статистичними даними станом на 01 січня 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Паспорти бюджетної програми на 2019 рік
 1. Забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування – 

  Завантажити (ZIP, 2.04MB)

 2. Утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб, дітей та молоді – 

  Завантажити (ZIP, 682KB)

 3. Надання субсидій населенню для відшкодування витрат на оплату житолово-комунальних послуг 
 4. Надання субсидій населення для відшкодування витрат  на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива 
 5. Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 

  Завантажити (ZIP, 351KB)

 6. Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян відповідно до законодавства
 7. Надання пільг на придбання твердого та рідкого пічного побутового пилива і скрепленого газу
 8. Надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв’язку 
 9. Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремим категоріям 
 10. Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення

Підсумки роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за 12 місяців 2018 року
Управління праці та соціального захисту населення обслуговує 12489 пільговиків. До бази Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про пільгові категорії громадян, а саме: ветерани війни – 2016 в т.ч. 722 ветеранів АТО: 259 учасників бойових дій, 129 –   інвалідів війни, 254 – членів загиблих ветеранів війни; ветерани праці – 3488; постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 808; ветерани військової служби – 117; діти війни – 4226; сільські педагоги і медики – 377; багатодітні сім’ї – 835, студенти – 23.

З початку року надано пільг на житлово-комунальні послуги пільговим  категоріям громадян на суму 9596,4 тис. грн., проплачено – 10210,5 тис. грн.. Заборгованість становить 330,4 тис. грн..

Проведено виплату компенсації за належні жилі приміщення  сім’ї, особа якої загинула під час участі в АТО в сумі 659,9 тис.грн., особі з інвалідністю, який  брав участь в АТО 659,9 тис.грн., 2 особам з інвалідністю, які брали безпосередню участь в бойових діях на території інших держав                                                        на суму  1625,9 тис.грн.

Відповідно до механізму забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації видано 314 направлень на технічні та індивідуальні засоби реабілітації та 392 направлення на протезування.

5 учасників АТО пройшли курс психологічної реабілітації. Укладено 69 договорів на забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю. Оплачено 1617,5 тис.грн. за забезпечення технічними засобами реабілітації.

Пройшли курс соціальної реабілітації 2 дітей з інвалідністю та 22 осіб з інвалідністю пройшли комплексну реабілітацію. 6 учасників АТО за направленням управління проходять навчання. Виплачено матеріальну допомогу 37 особам, які направлялися Костопільським райвійськкоматом на військову службу за контрактом на суму 185,0 тис.грн.

Продовжується прийом громадян по питанню надання пільг з урахуванням доходів. Всього прийнято 494 декларації про доходи.

Проведено одноразову виплату членам сім’ї загиблого учасника АТО в сумі 1033,5 тис.грн.

Станом на 01 січня 2019 року з питань призначення державних соціальних допомог звернулося 5164 особи та житлових субсидій – 25582 особи.

Державними соціальними інспекторами управління проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 2703 сімей, які звернулися за призначенням соціальних допомог та житлових субсидій.

Виплати всіх видів соціальних допомог проведені у повному обсязі. Заборгованості немає. Проведено виплату допомоги внутрішньо переміщеним особам на суму 608,0 тис.грн.

Проведено виплату одноразової грошової  допомоги особам звільненим з строкової служби на суму 75,9 тис.грн.

Проведено  виплату допомоги сім’ям з дітьми в сумі 111158,6 тис.грн., допомоги дітям- сиротам в сумі 787,5 тис.грн., державної соціальної допомоги  на соціальні послуги 320,9 тис.грн.

Обсяг субсидій, призначених на оплату житлово–комунальних послуг, складає 99149,25 тис. грн. (заборгованість – 15851,36 тис. грн.), відшкодування витрат на придбання твердого палива готівкою – 6326,90 тис. грн. (заборгованість – 59,07 тис. грн.).

Оплачено соціальної стипендії студентам у сумі 394,06 тис.грн.

Оздоровлено:

– 53 особи, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС на суму 381,7 тис.грн.;

– 28 осіб  загального захворювання та осіб інвалідів з дитинства на суму 188,7 тис.грн.;

– 3 особи зінвалідністю з захворюванням хребта та спинного мозку на суму 62,1 тис.грн.;

– 42 учасники бойових дій АТО на суму343,3 тис.грн.;

Відшкодовано за медикаменти і зубопротезування для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 32,3 тис.грн.

Витрати на забезпечення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становлять 861,6 тис.грн.

За статистичними  даними станом на 01.09.2018 заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 130,4 тис.грн.. Заборгованість погашена 29.12.2018 року в повному обсязі.

Протягом січня-грудня 2018 року у районі відбулося 13 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 63 інформації керівників підприємств, зокрема:

6 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

46 – із питання заборгованості внесків до Пенсійного фонду України в районі.

11- щодо нарахувань середньомісячної заробітної плати у розмірах нижче законодавчо встановленої.

Здійснюється постійний контроль за проведенням атестації робочих місць на підприємствах, в установах та закладах із важкими та шкідливими умовами праці. Протягом  2018 року експертом з умов праці проведено 12 експертиз якості проведення атестації робочих місць за умовами праці. Видано 12 актів. Зареєстровано 39 колективних договорів, зміни та доповнення до них.

Звернення до інформаційно-консультаційного центру Національної служби посередництва та примирення і департаменту соціального захисту населення при управлінні праці то соціального захисту населення у поточному році носили індивідуальний характер. Надано 70 консультацій щодо питань правильності надання додаткових відпусток за особливий характер праці, доплат за використання дезінфікуючих засобів, призначення права на пільгову пенсію за Списками № 1та № 2, приведення назв професій у штатному розписі відповідно до ДК 003:2010, внесення правильних записів у трудову книжку та з інших питань, що відносяться до компетенції відділу.

Розроблено 6 розпоряджень голови райдержадміністрації  про направ-

лення на альтернативну (невійськову) службу.

Одноразова виплата жінкам, яким присвоєно почесне звання «Мати- Героїня» за 2018 рік  становить 317, 2 тис. грн.

Знято з обліку 9 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Отримано і вручено 120  пакунків малюка.

Протягом  2018 року відбулося 12 засідань районної комісії з призначення  всіх видів соціальних допомог. Розглянуто 5238 справ з них: 110 по соціальних допомогах, 5085 по субсидіях та 43 по пільгах.

Відповідно до графіка виїздів у населені пункти району « Мобільного соціального офісу» у 2018 році  здійснено 22 виїзди у 23 населені пункти, а саме Гутянську, Злазненську, Малостидинську, Великомидську, Маломидську, Яполотьську, Золотолинську, Звіздівську,

Великостидинську сільські ради, Деражненську ОТГ , Малолюбашанську ОТГ, Пісківську ОТГ.На особистому прийомі побувало 186 громадян. Від них прийнято заяви та документи на призначення соціальних виплат.

Забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю засобами реабілітації та протезування

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 238  „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” змінено порядок забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації.

        При наявності медичних показань особа з інвалідністю або її представник повинен звернутися до управління праці та соціального захисту населення з відповідною заявою. Спеціаліст управління створює в централізованому банку даних з проблем інвалідності направлення на виготовлення відповідного виробу та укладає договір з підприємством, вибраним замовником.

      Спеціаліст управління праці соціального захисту населення здійснює супровід особи з інвалідністю протягом усього процесу її забезпечення технічними засобами реабілітації та під час користування виробами для покращення якості надання послуг та сприяння у розв’язанні організаційних проблем, що можуть виникати, зокрема, у взаємодії з підприємством.

       З початку 2018 року створено 214 направлення на виготовлення технічних засобів реабілітації (коляски, милиці, палиці, засоби гігієни тощо), та 388 направлень на протезування (протези, ортези верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття). Укладено 65 договорів з підприємствами на суму 1555,9 тис. грн.. За укладеними договорами у 2018 році сплачено 1375,7 тис грн.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.11.2018

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

02 жовтня 2018 року тимчасовою комісією було здійснено комісійні обстеження суб’єктів господарювання з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в м. Костопіль.

         Протягом січня – жовтня 2018 року у районі відбулося 11 засідань тимчасової комісії, на яких було заслухано 52  інформації керівників підприємств, зокрема:

          39 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

         4 – із питання заборгованості по виплати заробітної плати;
9  – щодо нарахувань середньомісячної заробітної  плати у розмірах нижче законодавчо встановленої.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

За статистичними даними станом на 01 жовтня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 191,3 тис.грн. на філії «Костопільський райавтодор» – 139,0 тис. грн. та КП «Костопількомуненергія» – 52,3 тис. грн. Відповідно до листів філії «Костопільський райавтодор» від 25.10.2018 № 186 та № 193 від 05.11.2018 та КП «Костопількомуненергія» від 26.10.2018 №02-15/1707 заборгованість погашена в повному обсязі.

         Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

ПОВІДОМЛЕННЯ про початок проходження перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» Компанець Валерії Федорівни
10 жовтня 2018 року в Управлінні праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» щодо КОМПАНЕЦЬ Валерії Федорівни, яка призначена 09 жовтня 2018 року на посаду головного спеціаліста відділу соціальних виплат та трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації за результатами конкурсу на зайняття вакантної посади державного службовця категорії «В».
Призначення житлової субсидії без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні
Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329) житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховується.

Водночас житлову субсидію може бути призначено без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають за місцем реєстрації.

У таких випадках субсидія призначається за рішенням комісій, утворених районними, районними у м.Києві держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах на підставі акта обстеження матеріально – побутових умов проживання.

За рішенням Комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично за даною адресою не проживають, в сукупний дохід домогосподарства не враховуються.

Для прийняття обґрунтованого рішення Комісією управління праці та соціального захисту населення може запропонувати громадянину подати додаткові підтверджуючі документи, зокрема стосовно місця проживання/ роботи від адреси домогосподарства.

Таким підтверджуючими документами можуть бути, зокрема, довідка, що підтверджує місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання; довідка про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку); акт обстеження матеріально-побутових умов проживання, складений селищною, сільською або міською радою; акт житлово-експлуатаційної організації про фактичне проживання осіб; договір оренди житла в іншому місці тощо.

Слід зауважити, що позитивні рішення Комісією у такому випадку не можуть бути прийняті лише щодо виключення із складу домогосподарства членів однієї сім’ї, а також непрацюючих працездатних осіб, які (за яких) не сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і які перебували за кордоном сукупно більше 60 днів.

Інформація за 10 місяців 2018 року відповідно до розподілу на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Управління праці та соціального захисту населення Костопільської райдержадміністрації інформує, що на 2018 рік відповідно до розподілу на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачено видатки на суму 32 300 грн. з них використано станом на 01.10.2018 р. – 24 230 грн., а саме:

– на безоплатне забезпечення ліками для амбулаторного лікування –22 430 грн. по 392 рецептах лікарів для 270 осіб;

– надання послуг з безоплатного зубопротезування – 1800 грн. для 4 осіб (загальна черга 26 осіб).

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.10.2018

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

12 вересня 2018 року тимчасовою комісією було здійснено комісійні обстеження суб’єктів господарювання з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

         Протягом січня – вересня 2018 року у районі відбулося 10 засідань тимчасової комісії, на якому було заслухано 47  інформації керівників підприємств, зокрема:

          35 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

         4 – із питання заборгованості по виплати заробітної плати;
          8  – щодо нарахувань середньомісячної заробітної  плати у розмірах нижче законодавчо встановленої.         

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

         За статистичними даними станом на 01 вересня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 183,0 тис.грн. на філії «Костопільський райавтодор» – 118,3 тис. грн. та КП «Костопількомуненергія» – 64,7 тис. грн. Відповідно до листів філії «Костопільський райавтодор» від 06.09.2018 № 144 заборгованість погашена 06 вересня 2018 року у повному обсязі та КП «Костопількомуненергія» від 27.09.2018 №02-15/1651 заборгованість погашена в повному обсязі.

         Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

 

 

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.09.2018

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

         Протягом січня – серпня 2018 року у районі відбулося 9 засідань тимчасової комісії, на яких було заслухано 43 інформації керівників підприємств, зокрема:

          31 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          4 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

          8 – щодо нарахувань середньомісячної заробітної плати у розмірах нижче законодавчо встановленої.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

         За статистичними даними станом на 01 серпня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 131,3 тис. грн. на філії «Костопільський райавтодор». Відповідно до листа філії «Костопільський райавтодор» від 08.08.2018 року № 126 заборгованість погашена 07 серпня 2018 року у повному обсязі.

         Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.08.2018

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

         Протягом січня – липня 2018 року у районі відбулося 8 засідань тимчасової комісії, на яких було заслухано 37 інформацій керівників підприємств, зокрема:

          27 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          3 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

          7 – щодо нарахувань середньомісячної заробітної плати у розмірах нижче законодавчо встановленої.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

         За статистичними даними станом на 01 липня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 48,2 тис. грн. на філії «Костопільський райавтодор». Відповідно до листа філії «Костопільський райавтодор» від 04.07.2018 року № 105 заборгованість погашена 03 липня 2018 року у повному обсязі.

         Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.07.2018

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом січня – червня 2018 року у районі відбулося 6 засідань тимчасової комісії, на яких було заслухано 26 інформацій керівників підприємств, зокрема:

23 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

3 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати.

У районі постійно проводиться моніторинг своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях району (основне коло підприємств) та щоденний моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За статистичними даними станом на 01 червня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

 Під час повідомної реєстрації колективних договорів спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема в частині оплати праці працівникам.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

 

 

Підсумки роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за 6 місяців 2018 року

Управління праці та соціального захисту населення обслуговує 13254 пільговики. До бази Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про пільгові категорії громадян, а саме: ветерани війни – 2002 в т.ч. 679 ветеранів АТО: 218 учасників бойових дій, 135 –   інвалідів війни, 248 – членів загиблих ветеранів війни; ветерани праці – 3592; постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1320; ветерани військової служби – 114; діти війни – 4436; сільські педагоги і медики – 378; багатодітні сім’ї – 690, студенти – 23.

         З початку року надано пільг на житлово-комунальні послуги пільговим  категоріям громадян на суму 6173,4 тис. грн., проплачено – 7058,2 тис. грн.. Заборгованість становить 268,5 тис. грн..    

         Відповідно до механізму забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації видано 46 направлень на технічні та індивідуальні засоби реабілітації та 57 направлень на протезування.

         Продовжується прийом громадян по питанню надання пільг з урахуванням доходів. Всього прийнято 133 декларації про доходи.

           Станом на 01 липня 2018 року з питань призначення державних соціальних допомог звернулося 2886 осіб та житлових субсидій – 13847 осіб.

           Призначено 2700 особових справ по соціальних допомога та 4512 – по житлових субсидіях.

            Державними соціальними інспекторами управління проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 459 сімей, які звернулися за призначенням соціальних допомог та житлових субсидій.

         Виплати всіх видів соціальних допомог проведені у повному обсязі. Заборгованості немає. Проведено виплату допомоги внутрішньо переміщеним особам на суму 285,6 тис.грн.

            Проведено виплату одноразової грошової допомоги особам звільненим з строкової служби на суму 42,9 тис.грн.

           Проведено  виплату допомоги сім’ям з дітьми в сумі 56446,1 тис.грн., допомоги дітям- сиротам в сумі 387,4 тис.грн., державної соціальної допомоги  на соціальні послуги 164,8 тис.грн..

  Обсяг субсидій, призначених на оплату житлово–комунальних послуг, складає 66577,09 тис. грн. (заборгованість – 11597,15 тис. грн.), відшкодування витрат на придбання твердого палива готівкою – 3784,17 тис. грн. (заборгованість – 3451,88 тис. грн.).

  Оплачено соціальної стипендії студентам у сумі 188,07 тис.грн.

  Обсяг виплат для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС становить 392,2 тис. грн.. Заборгованість по виплатах ЧАЕС становить 64,9 тис. грн.. Відшкодовано на пільгове забезпечення медикаментами та зубопротезування – 16,2 тис. грн.. Оплачено санаторно-курортне лікування громадян віднесених до 1 категорії ЧАЕС 13 особам в розмірі – 95,4 тис.грн., для 8  осіб з інвалідністю  в сумі 54,0 тис.грн. та для 2 осіб потерпілих внаслідок антитерористичної операції в сумі 16,3 тис.грн.. Укладено 28 договорів,  оздоровлено 3 особи, подано заявок на 49 осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. Укладено 15 договорів та оздоровлено 12 осіб з інвалідністю, оздоровлено 8 ветеранів війни, укладено 26 договорів та оздоровлено 2 учасників бойових дій АТО.

         Проводиться відповідна робота з обслуговування громадян безпосередньо за місцем проживання.   

За статистичними  даними станом на 01.06.2018 заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Протягом січня-червня 2018 року у районі відбулося 6 засідань тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 26 інформацій керівників підприємств, зокрема:

3 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

23 – із питання заборгованості внесків до Пенсійного фонду України в районі.

Здійснюється постійний контроль за проведенням атестації робочих місць на підприємствах, в установах та закладах із важкими та шкідливими умовами праці. Протягом І кварталу 2018 року експертом з умов праці проведено 6 експертиз якості проведення атестації робочих місць за умовами праці. Видано 6 актів. Зареєстровано 22 колективних договорів.

Звернення до інформаційно-консультаційного центру Національної служби посередництва та примирення і департаменту соціального захисту населення при управлінні праці то соціального захисту населення у поточному році носили індивідуальний характер. Надано 41 консультацію щодо питань правильності надання додаткових відпусток за особливий характер праці, доплат за використання дезінфікуючих засобів, призначення права на пільгову пенсію за Списками № 1та № 2, приведення назв професій у штатному розписі відповідно до ДК 003:2010, внесення правильних записів у трудову книжку та з інших питань, що відносяться до компетенції відділу.

 Розроблено 4 розпорядження голови райдержадміністрації.

           Знято з обліку 12 вимушено переміщених осіб (ВПО). Поставлено на облік 10 осіб.

Протягом січня – червня 2018 року відбулося 6 засідань районної комісії з призначення  всіх видів соціальних допомог. Розглянуто 798 справ з них: 49 по соціальних допомогах, 737 по субсидіях та 12 по пільгах.

Відповідно до графіка виїздів у населені пункти району « Мобільного соціального офісу» у 2018 році за 1 півріччя 11 виїздів у 12 населених пунктів, а саме Гутянську, Злазненську, Деражненську ОТГ ( с.Деражне та с.Дюксин), Малолюбашанську ОТГ, Пісківську ОТГ (с. Пеньків), Малостидинську,Великомидську,Маломидську та Яполотьську сільські ради.На особистому прийомі побувало 101 громадян. Від них прийнято заяви та документи на призначення соціальних виплат у кількості 4 шт.

 

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.06.2018

У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

         Протягом січня – травня 2018 року у районі відбулося 5 засідань тимчасової комісії, на яких було заслухано 22 інформації керівників підприємств, зокрема:

          19 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          3 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати.

          Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з внесків до Пенсійного фонду України  рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

У районі постійно проводиться моніторинг своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях району (основне коло підприємств) та щоденний моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

         За статистичними даними станом на 01 травня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 114,2 тис.грн. на філії «Костопільський райавтодор». Відповідно до листа філії «Костопільський райавтодор» від 03.05.2018    № 85 заборгованість погашена 03 травня 2018 року у повному обсязі. Станом на 01.06.2018 (оперативні дані) заборгованість у районі відсутня.

         Під час повідомної реєстрації колективних договорів спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема в частині оплати праці працівникам.

         Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.05.2018
У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення (далі – тимчасова комісія).

Протягом січня – квітня 2018 року у районі відбулося 4 засідання тимчасової комісії, на якому було заслухано 19 інформацій керівників підприємств, зокрема:

16- із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

3 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни. Керівнику підприємства-боржника із заробітної плати рекомендовано не допускати заборгованості із заробітної плати.

У районі постійно проводиться моніторинг своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях району (основне коло підприємств) та щоденний моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За статистичними даними станом на 01 травня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 114,2 тис.грн. на філії «Костопільський райавтодор». Відповідно до листа філії «Костопільський райавтодор» від 03.05.2018    № 85 заборгованість погашена 03 травня 2018 року у повному обсязі.

Під час повідомної реєстрації колективних договорів спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема в частині оплати праці працівникам.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

 

 

Підсумки роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за березень 2018 року
Управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації проведено оплату субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 35242,51 тис. грн.. Нараховано за місяць субсидій на житлово-комунальні послуги – 24853,86 тис. грн.. Борг по житлово-комунальному господарству – 64316,04 тис. грн., по твердому паливу заборгованість становить 3217,34 тис. грн.

Проведено виплату допомоги сім’ям із дітьми в сумі 8348,8 тис. грн., державної соціальної допомоги дітям-сиротам у сумі 57,1 тис. грн.., державної соціальної допомоги на соціальні послуги в сумі 22,6 тис. грн..

Проведено виплату допомоги переміщеним особам – 56,4 тис. грн..

За березень 2018 року прийнято 907 пакетів документів на призначення соціальних виплат, з них: 390 – соціальних допомог, 517 – житлових субсидій. Призначено 1567 особових справ, з них: 364 – соціальних допомог, 1203 – житлових субсидій.

Державними соціальними інспекторами управління протягом звітного періоду проведено 58 обстежень умов проживання заявників.

Проплачено витрати на забезпечення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС в сумі 78,7 тис. грн.. Відшкодовано на пільгове забезпечення медикаментами та зубопротезування – 2,7 тис. грн.. Прийнято 5 заяв на оздоровлення потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії, 4 заяви учасників бойових дій, 1 заяву інваліда загального захворювання.

Оздоровлено 5 постраждалих осіб від наслідків аварії на ЧАЕС та укладено 37 договорів з санаторно-курортними закладами для осіб, старших 18-ти років, та 3 договори для дітей-інвалідів, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС разом з одним з потерпілих батьків для санаторно-курортного оздоровлення.

Надано    пільг  на  загальну  суму  1382,0 тис.  грн..   Проплачено – 843,7 тис. грн.. До ЄДАРП внесено персональні дані по 52 багатодітних сім’ях та 12 учасниках бойових дій.

У  березні  2018  року  виплачено   соціальних  стипендій  на  суму  30,8 тис. грн..

Видано 5 направлень для осіб з інвалідністю для забезпечення технічними засобами реабілітації та 5 направлень на протезування.

У березні 2018 року подано 5 декларацій багатодітних сімей.

За оперативними даними станом на 02 березня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 67,7 тис. грн.. (філія “Костопільавтодор”). 22.03.2018 заборгованість погашена в повному обсязі. Проведено 1 експертизу якості проведення атестації робочих місць за умовами праці.

28 березня відбулося засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Зареєстровано 3 колективних договори, зміни та доповнення до них.

29 березня відбулося засідання районної комісії з питань призначення всіх видів соціальних допомог, житлових субсидій та пільг.

На розгляд комісії було подано 72 справи, з них:

57 – по призначенню житлових субсидій;

12 – по призначенню соціальних допомог;

3 – по внесенню в ЄДАРП (Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків) багатодітних сімей за фактичним місцем проживання.

За результатами розгляду було призначено 67 справ, з них:

55 – по призначенню житлових субсидій;

9 – по призначенню соціальних допомог;

3 – по внесенню в ЄДАРП (Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків).

Відмова: 3 справи, з них:

2 – по призначенню соціальних допомог;

1 – по призначенню житлових субсидій.

До з’ясування 2 справи:

1 – по призначенню соціальних допомог;

1 – по призначенню житлових субсидій.

Знято з обліку 2 внутрішньо переміщених особи. Кількість ВПО у районі становить 110 осіб.

Відбулося 2 виїзди Мобільного соціального офісу до Злазненської сільської ради (07.03.2018) та Деражненської ОТГ с Деражне (21.03.2018)

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення проводиться прийом громадян з особистих питань.

Постійно діє «гаряча» телефонна лінія щодо інформування населення з питань надання соціальних виплат сім’ям, які перебувають у скрутному становищі, а також з питань невиплати заробітної плати на підприємствах району.

 

Підсумки роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за 03 місяців 2018 року

Управління праці та соціального захисту населення обслуговує 13254 пільговиків. До бази Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про пільгові категорії громадян, а саме: ветерани війни – 2002 в т.ч. 679– ветеранів АТО: 218 – учасників бойових дій, 135 – інвалідів війни, 248 – членів загиблих ветеранів війни; ветерани праці – 3592; постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1320; ветерани військової служби – 114; діти війни – 4436; сільські педагоги і медики – 378; багатодітні сім’ї – 690, студенти – 23.

З початку року надано пільг на житлово-комунальні послуги пільговим  категоріям громадян на суму 3485,2 тис. грн., проплачено – 1752,2 тис. грн.. Заборгованість становить 2677,5 тис. грн..

Відповідно до механізму забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації видано 28 направлень на технічні та індивідуальні засоби реабілітації та 22 направлення на протезування.

Продовжується прийом громадян по питанню надання пільг з урахуванням доходів. Всього прийнято 47 декларацій про доходи.

Станом на 1 квітня  2018 року з питань призначення державних соціальних допомог звернулося 1546 осіб та житлових субсидій – 3763 осіб.

Державними соціальними інспекторами управління проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 149 сімей, які звернулися за призначенням соціальних допомог та житлових субсидій.

Виплати всіх видів соціальних допомог проведені у повному обсязі. Заборгованості немає. Проведено виплату допомоги внутрішньо переміщеним особам на суму 140,2 тис. грн..

Проведено виплату одноразової грошової допомоги особам звільненим з строкової служби на суму 1,4 тис. грн..

Проведено виплату допомоги сім’ям з дітьми в сумі 28167,0 тис. грн., допомоги дітям-сиротам в сумі 187,3 тис. грн., державної соціальної дороги на соціальні послуги –  79,7 тис. грн..

Обсяг субсидій, призначених на оплату житлово–комунальних послуг, складає 73146,81 тис. грн. (заборгованість – 64316,04 тис. грн.), відшкодування витрат на придбання твердого палива готівкою – 1259,63 тис. грн. (заборгованість – 3217,34 тис. грн.).

Оплачено соціальної стипендії студентам у сумі 91,39 тис. грн.

Обсяг виплат для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС становить 184,2 тис. грн. Заборгованість по виплатах ЧАЕС становить 56,4 тис. грн. Відшкодовано на пільгове забезпечення медикаментами та зубопротезування – 8,1 тис. грн. Оплачено санаторно-курортне лікування громадян віднесених до 1 категорії ЧАЕС 2 особам в розмірі – 13,6 тис. грн.

Укладено 6 договорів, оздоровлено 4 особи, подано заявок на 49 осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС.

Проводиться відповідна робота з обслуговування громадян безпосередньо за місцем проживання.

За статистичними даними станом на 01.03.2018 заборгованість із виплати заробітної плати у районі становить 67,7 тис. грн.. Заборгованість погашена 22.03.2018 року у повному обсязі.

Протягом січня-березня 2018 року у районі відбулося 3 засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 14 інформацій керівників підприємств, зокрема:

2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

12 – із питання заборгованості внесків до Пенсійного фонду України в районі;

Здійснюється постійний контроль за проведенням атестації робочих місць на підприємствах, в установах та закладах із важкими та шкідливими умовами праці. Протягом І кварталу 2018 року експертом з умов праці проведено 2 експертизи якості проведення атестації робочих місць за умовами праці. Видано 2 акти.

Звернення до інформаційно-консультаційного центру Національної служби посередництва та примирення і департаменту соціального захисту населення при управлінні праці то соціального захисту населення у поточному році носили індивідуальний характер. Надано 28 консультацій щодо питань правильності надання додаткових відпусток за особливий характер праці, доплат за використання дезінфікуючих засобів, призначення права на пільгову пенсію за Списками № 1та № 2, приведення назв професій у штатному розписі відповідно до ДК 003:2010, внесення правильних записів у трудову книжку та з інших питань, що відносяться до компетенції відділу.

Розроблено розпорядження голови райдержадміністрації від 02.02.2018 № 29 “Про направлення на альтернативну (невійськову) службу”.

Знято з обліку 7 вимушено переміщених особи (ВПО). Поставлено на облік 5 осіб.

Протягом січня-березня 2018 року відбулося 3 засідання районної комісії з призначення всіх видів соціальних допомог. Розглянуто 295 справ з них: 24 – по соціальних допомога, 254 – по субсидіях, 7 – по пільгах.

Відповідно до графіка виїздів на селені пункти району «Мобільного соціального офісу» у 2018 році за І квартал 5 виїздів у 5 населених пункти, а саме Гутянську, , Злазненську, Деражненську ОТГ (с. Деражне) та  Малолюбашанську ОТГ. На особистому прийомі побувало 47 громадян. Від громадян прийнято заяви та документи на призначення соціальних виплат.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.04.2018

    У районі вжито невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

         Протягом січня-березня 2018 року у районі відбулося 3 засідання тимчасової комісії, на якому було заслухано 14 інформацій керівників підприємств, зокрема:

          12- із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати.

          Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з внесків до Пенсійного фонду України  рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни. Керівнику підприємства-боржника із заробітної плати рекомендовано не допускати заборгованості із заробітної плати.

У районі постійно проводиться моніторинг своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях району (основне коло підприємств) та щоденний моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За статистичними даними станом на 01 березня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 67,7 тис. грн. на філії «Костопільський райавтодор». Відповідно до листа філії «Костопільський райавтодор» від 23.03.2018 № 55, заборгованість погашена 22 березня 2018 у повному обсязі.

         Під час повідомної реєстрації колективних договорів спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема в частині оплати праці працівникам.

         Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, порядку реєстрації трудових договорів, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

У районі постійно проводиться інформування громадськості щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Інформацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Інформація про стан справ за фаховими напрямками роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за період з 02.04.2018 по 06.04.2018

За період з 02.04.2018 по 06.04.2018 прийнято 112 заяв для  призначення соціальних  допомог та 333 для призначення житлових субсидій. Призначено 91 особову справу  по соціальних допомогах та 75 по житлових субсидіях.

         Державним соціальним інспектором проведено обстеження матеріально-побутових умов 3 сімей.

         Заборгованість по субсидіям на житлово-комунальні послуги становить 64316,04 тис. грн. Проведено оплату субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 43,55 тис. грн.. Заборгованість по твердому паливу – 3217,34 тис. грн..

         Заборгованість  по  пільгах  становить 2677,5 тис. грн..

Прийнято 4 декларації для  продовження пільг від багатодітних сімей. Видано 3 направлення особам з інвалідністю для забезпечення ТЗР і 2 направлення на протезування. Направлено 7 осіб з інвалідністю до Рівненського обласного центру комплексної реабілітації.

         До ЄДАРП внесено персональні дані по 4 учасниках АТО та 13 багатодітних сім’ях.

         Прийнято 2 заяви на оздоровлення інвалідів загального захворювання, 2 заяви на оздоровлення ветеранів війни, 4 заяви на оздоровлення учасників бойових дій АТО та 2 заяви на оздоровлення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Направлено до санаторно-курортних закладів на оздоровлення учасників бойових дій АТО 49 заяв.

         Заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

         Постійно діє «гаряча» телефонна лінія за № 2-38-60 щодо інформування населення з питань надання соціальних  допомог та житлових субсидій.

Підсумки роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за 03 місяці 2018 року

Управління праці та соціального захисту населення обслуговує 13254 пільговиків. До бази Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про пільгові категорії громадян, а саме: ветерани війни – 2002 в т.ч. 679– ветеранів АТО: 218 – учасників бойових дій, 135 – інвалідів війни, 248 – членів загиблих ветеранів війни; ветерани праці – 3592; постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1320; ветерани військової служби – 114; діти війни – 4436; сільські педагоги і медики – 378; багатодітні сім’ї – 690, студенти – 23.

         З початку року надано пільг на житлово-комунальні послуги пільговим  категоріям громадян на суму 3485,2 тис. грн., проплачено – 1752,2 тис. грн.. Заборгованість становить 2677,5 тис. грн..

         Відповідно до механізму забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації видано 28 направлень на технічні та індивідуальні засоби реабілітації та 22 направлення на протезування.

         Продовжується прийом громадян по питанню надання пільг з урахуванням доходів. Всього прийнято 47 декларацій про доходи.

         Станом на 1 квітня  2018 року з питань призначення державних соціальних допомог звернулося 1546 осіб та житлових субсидій – 3763 осіб.

  Державними соціальними інспекторами управління проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 149 сімей, які звернулися за призначенням соціальних допомог та житлових субсидій.

Виплати всіх видів соціальних допомог проведені у повному обсязі. Заборгованості немає. Проведено виплату допомоги внутрішньо переміщеним особам на суму 140,2 тис. грн..

Проведено виплату одноразової грошової допомоги особам звільненим з строкової служби на суму 1,4 тис. грн..

Проведено виплату допомоги сім’ям з дітьми в сумі 28167,0 тис. грн., допомоги дітям-сиротам в сумі 187,3 тис. грн., державної соціальної дороги на соціальні послуги –  79,7 тис. грн..

Обсяг субсидій, призначених на оплату житлово–комунальних послуг, складає 73146,81 тис. грн. (заборгованість – 64316,04 тис. грн.), відшкодування витрат на придбання твердого палива готівкою – 1259,63 тис. грн. (заборгованість – 3217,34 тис. грн.).

         Оплачено соціальної стипендії студентам у сумі 91,39 тис. грн..

         Обсяг виплат для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС становить 184,2 тис. грн.. Заборгованість по виплатах ЧАЕС становить 56,4 тис. грн.. Відшкодовано на пільгове забезпечення медикаментами та зубопротезування – 8,1 тис. грн.. Оплачено санаторно-курортне лікування громадян віднесених до 1 категорії ЧАЕС 2 особам в розмірі – 13,6 тис. грн.

            Укладено 6 договорів, оздоровлено 4 особи, подано заявок на 49 осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС.

         Проводиться відповідна робота з обслуговування громадян безпосередньо за місцем проживання.

За статистичними даними станом на 01.03.2018 заборгованість із виплати заробітної плати у районі становить 67,7 тис. грн.. Заборгованість погашена 22.03.2018 року у повному обсязі.

Протягом січня-березня 2018 року у районі відбулося 3 засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 14 інформацій керівників підприємств, зокрема:

2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

12 – із питання заборгованості внесків до Пенсійного фонду України в районі;

Здійснюється постійний контроль за проведенням атестації робочих місць на підприємствах, в установах та закладах із важкими та шкідливими умовами праці. Протягом І кварталу 2018 року експертом з умов праці проведено 2 експертизи якості проведення атестації робочих місць за умовами праці. Видано 2 акти.

Звернення до інформаційно-консультаційного центру Національної служби посередництва та примирення і департаменту соціального захисту населення при управлінні праці то соціального захисту населення у поточному році носили індивідуальний характер. Надано 28 консультацій щодо питань правильності надання додаткових відпусток за особливий характер праці, доплат за використання дезінфікуючих засобів, призначення права на пільгову пенсію за Списками № 1та № 2, приведення назв професій у штатному розписі відповідно до ДК 003:2010, внесення правильних записів у трудову книжку та з інших питань, що відносяться до компетенції відділу.

Розроблено розпорядження голови райдержадміністрації від 02.02.2018 № 29 “Про направлення на альтернативну (невійськову) службу”.

Знято з обліку 7 вимушено переміщених особи (ВПО). Поставлено на облік 5 осіб.

Протягом січня-березня 2018 року відбулося 3 засідання районної комісії з призначення всіх видів соціальних допомог. Розглянуто 295 справ з них: 24 – по соціальних допомога, 254 – по субсидіях, 7 – по пільгах.

Відповідно до графіка виїздів на селені пункти району «Мобільного соціального офісу» у 2018 році за І квартал 5 виїздів у 5 населених пункти, а саме Гутянську, , Злазненську, Деражненську ОТГ (с. Деражне) та  Малолюбашанську ОТГ. На особистому прийомі побувало 47 громадян. Від громадян прийнято заяви та документи на призначення соціальних виплат.

Інформація за фаховими напрямками роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за період з 26.03.2018 по 30.03.2018

На протокольне доручення голови районної державної адміністрації про стан справ за фаховими напрямками роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації інформує наступне.

За період з 26.03.2018 по 30.03.2018 прийнято 88 заяв для  призначення соціальних  допомог та 291 для призначення житлових субсидій. Призначено 57 особових справ  по соціальних допомогах та 672 по житлових субсидіях.

Державним соціальним інспектором проведено обстеження матеріально-побутових умов 5 сімей.

Заборгованість по субсидіям на житлово-комунальні послуги становить 64316,04 тис. грн. Проведено оплату субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 43,55 тис. грн.. Заборгованість по твердому паливу – 3217,34 тис. грн..

Проплачено пільг – 10,8 тис. грн.. Заборгованість  по  пільгах  становить 2677,5 тис. грн..

Прийнято 4 декларації для  продовження пільг від багатодітних сімей. Видано 2 направлення особам з інвалідністю для забезпечення ТЗР і 1 направлення на протезування.

         До ЄДАРП внесено персональні дані по 30 учасниках АТО та 28 багатодітних сім’ях.

Прийнято 2 заяви на оздоровлення інвалідів загального захворювання, 2 заяви на оздоровлення ветеранів війни, 4 заяви на оздоровлення учасників бойових дій АТО та 2 заяви на оздоровлення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Направлено до санаторно-курортних закладів 49 заяв.

Виплата відшкодування за пільгове забезпечення медикаментами та зубопротезуванням в сумі становила 2,7 тис. грн..

28.03.2018 відбулося засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати. Проведено 1 експертизу якості проведення атестації робочих місць за умовами праці. За оперативними даними станом на 30.03.2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Постійно діє «гаряча» телефонна лінія за № 2-38-60 щодо інформування населення з питань надання соціальних  допомог та житлових субсидій.

Інформація за фаховими напрямками роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за період з 19.03.2018 по 23.03.2018

За період з 19.03.2018 по 23.03.2018 прийнято 109 заяви для  призначення соціальних  допомог та 69 для призначення житлових субсидій. Призначено 153 особових справ  по соціальних допомогах та 480 по житлових субсидіях.

         Державним соціальним інспектором проведено обстеження матеріально-побутових умов 5 сімей.

         Заборгованість по субсидіям на житлово-комунальні послуги становить 39465,72 тис. грн. Проведено оплату субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 34640,97 тис. грн..

         Проведено виплату допомоги дітям-сиротам в сумі 65,5 тис. грн. та державної соціальної допомоги на соціальні послуги в сумі 29,2 тис. грн..

         Нараховано  пільг – 32,7 тис. грн., проплачено – 758,4 тис. грн.. Заборгованість  по  пільгах  становить 2688,3 тис. грн..

Прийнято 1 декларацію для  продовження пільг від багатодітних сімей. Видано 4 направлення особам з інвалідністю для забезпечення ТЗР і 3 направлення на протезування.

         До ЄДАРП внесено персональні дані по 10 учасниках АТО та 16 багатодітних сім’ях.

         Прийнято 2 заяви на оздоровлення інвалідів загального захворювання, 1 заяву на оздоровлення ветеранів війни, 4 заяви на оздоровлення учасників бойових дій АТО та 3 заяви на оздоровлення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Укладено 6 договорів на санаторно-курортне оздоровлення постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.

         За оперативними даними станом на 23.03.2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Зареєстровано 1 колективний договір, зміни та доповнення до них.

21.03.2018 р. – відбувся виїзд Мобільного соціального офісу в Деражненську об’єднану територіальну громаду с. Деражне. Прийнято та привезено 1 пакет документів. Звернулось 10 громадян.

Постійно діє «гаряча» телефонна лінія за № 2-38-60 щодо інформування населення з питань надання соціальних  допомог та житлових субсидій.

Інформація про виконання плану роботи за лютий 2018 року

Упродовж звітного періоду проводилась робота відповідно до плану заходів на виконання завдань, обов’язків та повноважень.

Проведено оплату субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 38658,35 тис. грн.. Нараховано за місяць субсидій на житлово-комунальні послуги – 24413,87 тис. грн.. Борг по ЖКГ- 75061,84 тис. грн., по твердому паливу заборгованість становить 0,0 тис. грн.. Проведено оплату по твердому паливу на суму 380,5 тис. грн.

Проведено виплату допомоги сім’ям з дітьми в сумі 8348,8 тис. грн., державної соціальної допомоги дітям-сиротам в сумі 57,1 тис. грн.., державної соціальної допомоги на соціальні послуги в сумі 22,6 тис. грн.

Проведено виплату допомоги переміщеним особам – 56,4 тис. грн.

За лютий 2018 року прийнято 2680 пакетів документів на призначення соціальних виплат, з них: 474 – соціальних допомог, 2206 – житлових субсидій. Призначено 621 особову справу, з них: 569 – соціальних допомог, 52 – житлових субсидій.

Державними соціальними інспекторами управління протягом звітного періоду проведено 58 обстежень умов проживання заявників.

Проплачено витрати на забезпечення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС в сумі 59,3 тис. грн.. Відшкодовано на пільгове забезпечення медикаментами та зубопротезування – 2,7 тис. грн.. Прийнято 5 заяв на оздоровлення потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії, 6 заяв учачників бойових дій, 4 інваліди загального захворювання.

Надано    пільг  на  загальну  суму  1314,95  тис.  грн..   Проплачено – 869,7 тис. грн. До ЄДАРП внесено персональні дані по 1 студенту.

 У  лютому  2018  року  виплачено   соціальних  стипендій  на  суму    30,8 тис. грн.

Видано 18 направлень для осіб з інвалідністю для забезпечення технічними засобами реабілітації та 12 направлень на протезування.

У лютому 2018 року подано 42 декларації багатодітних сімей.

За оперативними даними станом на 02 березня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 67,7 тис. грн.. (філія “Костопільавтодор”). Станом на 01.02.2018 заборгованість становила 60,7 тис. грн.. Проведено 1 експертизу якості проведення атестації робочих місць за умовами праці.

28.02.2018 року відбулося засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Зареєстровано 4 колективних договорів, зміни та доповнення до них.

Відбулося 1 засідання районної комісія з питань призначення всіх видів соціальних допомог, житлових субсидій та пільг 27 лютого 2018 року.

На розгляд комісії було подано 145 справ, з них:

131 – по призначенню житлових субсидій;

11 – по призначенню соціальних допомог;

3 – по внесенню в ЄДАРП (Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків) багатодітних сімей за фактичним місцем проживання.

         За результатами розгляду було призначено 128 справ, з них:

120 – по призначенню житлових субсидій;

5 – по призначенню соціальних допомог;

3 – по внесенню в ЄДАРП (Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків).

         Відмова: 13 справ, з них:

3 – по призначенню соціальних допомог;

10 – по призначенню житлових субсидій;

0 – по внесенню в ЄДАРП (Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків).

         До з’ясування 4 справи:

3 – по призначенню соціальних допомог;

1 – по призначенню житлових субсидій.

 Знято з обліку 2 внутрішньо переміщених особи. Кількість ВПО у районі становить 110 осіб.

 Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення проводиться прийом громадян з особистих питань.

 Постійно діє «гаряча» телефонна лінія щодо інформування населення з питань надання соціальних виплат сім’ям, які перебувають у скрутному становищі, а також з питань невиплати заробітної плати на підприємствах району.

 Щопонеділка проводиться нарада із керівниками відділів управління щодо аналізу роботи за тиждень та плану роботи на наступний.

Про стан проведення розрахунків за надані пільги та житлові субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Костопільському районі

Із 1 січня 2018 року внесено зміни до Порядку відшкодування підприємствам житлово-комунального  господарства пільг та субсидій, наданих населенню на оплату житлово-комунальних послуг (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2017 № 951 та наказу Мінфіну від 04.01.2018 № 1).

Відповідно до запровадженого механізму проведення розрахунків органом Казначейства та взаємодії учасників таких розрахунків (в т.ч. підприємств – надавачів послуг) виникли проблемні питання стосовно формування реєстрів обсягів наданих послуг, що підлягають перерахуванню, відповідно до фактичних наданих послуг.

Як виняток, з метою прискорення переходу на монетизацію пільг та субсидій на рівні домогосподарств, розрахунки з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами здійснюються через рахунки, відкриті в установах банків, а з бюджетними установами – через спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органі казначейства.

Отже, нараховані    упродовж 2017 року бюджетні кошти (пільги та субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг) об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, що надають домогосподарствам послуги, проплачені у повному обсязі. Зокрема, 17 ОСББ м. Костопіль відшкодовано 193316  грн. сум субсидій та 13 ОСББ м. Костопіль профінансовано пільг на суму 14827 грн.

Водночас інформуємо, що обсяг субсидій, призначених на оплату житлово-комунальних послуг для домогосподарств району (звернулось 20537 заявників) протягом 2017 року склав 136990,8 тис.грн. (заборгованість на 01.01.2018 – 66100,4 тис.грн.). За 2017 рік надано пільг на житлово-комунальні послуги пільговим категоріям громадян району на суму 9159,6 тис.грн. (заборгованість на 01.01.2018 року становила 1153,4 тис.грн.).

Крім того, прийнято та профінансовано 4497 заяв, які надійшли управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації на виплату грошової винагороди за енергоефективність на загальну суму 2942,9 тис.грн.

Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету на 2018 рік
 1. Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік “Інші видатки та заходи” 

  Завантажити (ZIP, 808KB)

 2. Надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 

  Завантажити (ZIP, 687KB)

 3. Надання допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, тимчасової допомоги дітям – 

  Завантажити (ZIP, 1.01MB)

 4. Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги –

  Завантажити (ZIP, 651KB)

 5. Виплата державної соціальної допомоги на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях  – 

  Завантажити (ZIP, 606KB)

 6. Здійснення соціальної роботи з вразливими категоріями населення – 

  Завантажити (ZIP, 810KB)

 7. Надання соціальних та реабілітаційних послуг громадянам похилого віку –

  Завантажити (ZIP, 496KB)

 8. Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок ЧАЕС –

  Завантажити (ZIP, 447KB)

 9.  Надання соціальних гарантій – 

  Завантажити (ZIP, 87KB)

 10. Надання пільг з оплати послуг зв’язку – 

  Завантажити (ZIP, 72KB)

 11. Надання соціальних та реабіталіційних послуг громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам в установах соціального обслуговування – 

  Завантажити (ZIP, 478KB)

 12. Здійснення соціальної роботи з вразливими категоріями населення –

  Завантажити (ZIP, 971KB)

 13. Інші заклади та заходи – 

  Завантажити (ZIP, 836KB)

 14. Надання пільг з оплати послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг окремим категоріям громадян та компенсації  за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 

  Завантажити (ZIP, 455KB)

 15. Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги – 

  Завантажити (ZIP, 576KB)

 16. Надання соціального та реабілітаційних послуг громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам в установах соціального обслуговування –

  Завантажити (ZIP, 2.06MB)

 17. Надання допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, тимчасової допомоги дітям – упсзн
 18. Інші заклади та заходи –

  Завантажити (ZIP, 150B)

 19. Надання соціальних та реабілітаційних послуг громадянам похилого віку , інвалідам, дітям-інвалідам в установах соціального обслуговування –

  Завантажити (ZIP, 503KB)

 20. Здійснення соціальної роботи з вразливими категоріями населення – 

  Завантажити (ZIP, 567KB)

 21. Надання пільг та житлових пільг населенню – 

  Завантажити (ZIP, 1.79MB)

 22. Надання допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, тимчасової допомоги дітям – 

  Завантажити (ZIP, 3.62MB)

 23. Грошова компенсація за належні для дотримання жилі приміщення для окремих категорій населення відповідно до законодавства – 

  Завантажити (ZIP, 3.11MB)

 24. Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують посторонньої допомоги – 

  Завантажити (ZIP, 1.94MB)

 25. Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  – 

  Завантажити (ZIP, 1.74MB)

 26. Надання допомоги особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психичного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за собою, яка досягла 80-річного віку – 

  Завантажити (ZIP, 3.48MB)

 27. Виплата державної соціальної допомоги на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “Гроші ходять за дитиною” та оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя – 

  Завантажити (ZIP, 1.79MB)

 28. Надання допомоги сім’ям з дітьми – 

  Завантажити (ZIP, 1.05MB)

 29. Надання допомоги особам з інвалідністю….. – 

  Завантажити (ZIP, 868KB)

 30. Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку та іншим соціально незахищеним категоріям – 

  Завантажити (ZIP, 486KB)

Інформація про стан справ за фаховими напрямками роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за період з 22.01.2018 по 26.01.2018

           За період з 22.01.2018 по 26.01.2018 прийнято 162 заяви для  призначення соціальних  допомог та 706 для призначення житлових субсидій. Призначено 142 особові справи  по соціальних допомогах та 29 по житлових субсидіях. Проводиться інвентаризація особових справ отримувачів соціальних допомог.

         Державним соціальним інспектором проведено обстеження матеріально-побутових умов 25 сімей.

         Проведено   виплату   внутрішньо   переміщеним   особам  в  сумі  38,1 тис. грн..

         Заборгованість по субсидіям на житлово-комунальні послуги становить 66100,3 тис. грн.. Заборгованість по твердому паливу становить 380,4 тис. грн..

         Нараховано  пільг – 32,1 тис. грн. проплачено – 0,0 тис. грн.. Заборгованість  по  пільгах  становить  1698,1 тис. грн..

Прийнято 5 декларацій для  продовження пільг від багатодітних сімей. Видано 1 направлення особам з інвалідністю для забезпечення ТЗР і 2 направлення на протезування.

         До ЄДАРП внесено персональні дані по 2 учасниках АТО, 3 студентах та 12 багатодітних сімей.

         Проведено виплату соціальних стипендій в сумі 29,8 тис. грн..

         Прийнято 10 заяв на оздоровлення інвалідів загального захворювання, 4 заяви на оздоровлення ветеранів війни, 4 заяви на оздоровлення учасників бойових дій АТО та 1 заява на оздоровлення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

         Витрати на забезпечення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 59,8 тис. грн..

         Заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня. Зареєстровано 2 колективних договорів.

         Виплачено матеріальну допомогу громадянам, які звільнилися з військової строкової служби в сумі 1378,00 грн..

         Знято з обліку 5 внутрішньо переміщених осіб.

         Постійно діє «гаряча» телефонна лінія за № 2-38-60 щодо інформування населення з питань надання соціальних  допомог та житлових субсидій.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.01.2018

У районі вжито невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі.

    Щотижня проводиться моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За оперативними даними станом на 01 січня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

                   Інформацію щодо погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

         Розпорядженнями голови райдержадміністрації від 27 квітня 2017 року  № 135 «Про затвердження Положення про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» та від 27 квітня 2017 року  № 136 «Про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» у Костопільському районі здійснюються обстеження суб’єктів підприємницької діяльності та виконуються заходи щодо питань передбачених Положенням.

          Протягом 2017 року у районі відбулося 12 засідань тимчасових комісій, на яких було заслухано 75 інформацій керівників підприємств, зокрема:

          3 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

          64 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          8 – із питань легалізації заробітної плати.

          Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з внесків до Пенсійного фонду України  рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

       Під час повідомної реєстрації колективних договорів  спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема з питань оплати праці найманим працівникам. В 2017 році зареєстровано 110 колективних договорів, зміни та доповнення до них.

     Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

Про роботу комісії районної державної адміністрації з питань призначення всіх видів соціальних допомог

Комісія районної державної адміністрації з питань призначення всіх видів соціальних допомог (надалі – комісія) є постійно діючим дорадчим органом і утворена Костопільською районною державною адміністрацією.

Склад комісії затверджено розпорядженням голови районної державної адміністрації від 14лютого 2017 року №39 «Про комісію районної державної адміністрації з питань призначення всіх видів соціальних допомог».

Комісія у своїй роботі керується постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року №250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» (із змінами), постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (із змінами), постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року №117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги», постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року №77 «Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива, скрапленого газу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» (із змінами), іншими законодавчими актами та Положенням про комісію.

Засідання комісії проводиться в міру необхідності, але не рідше одного разу в місяць.

У 2017 року проведено 13 засідань комісії районної державної адміністрації з питань призначення всіх видів соціальних допомог.

За період 2017 року на розгляд комісії було подано 1157 особових справ, з них: 136 щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, 996 – щодо призначення житлових субсидій, 25 – щодо надання пільг за фактичним місцем проживання. За результатами розгляду призначено 1076 особових справ, з них: 96 – щодо соціальної допомоги, 956 – щодо житлових субсидій, 24 – щодо надання пільг за фактичним місцем проживання. Прийнято рішення про відмову в призначенні по 81 особовій справі, а саме: відмовлено в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям для 40 заявників, відмовлено в наданні субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива для 40 домогосподарств та 1 заявнику відмовлено у наданні пільг на оплату житлово-комунальних послуг за фактичним місцем проживання.

По всіх особових справах рішення комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від числа присутніх на засіданні членів комісії, про що складається відповідний протокол.

Інформація про роботу за фаховими напрямками роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за період з 15.01.2018 по 19.01.2018

За період з 15.01.2018 по 19.01.2018 прийнято 142 заяви для  призначення соціальних  допомог та 26 для призначення житлових субсидій. Призначено 118 особових справ  по соціальних допомогах та 10 по житлових субсидіях. Проводиться інвентаризація особових справ отримувачів соціальних допомог.

         Державним соціальним інспектором проведено обстеження матеріально-побутових умов 11 сімей.

         Проведено виплату допомоги сім’ям з дітьми в сумі 9455,3 тис. грн. та виплату допомоги дітям-сиротам в сумі 64,7 тис. грн..

         Заборгованість по субсидіям на житлово-комунальні послуги становить 66100,3 тис. грн.. Заборгованість по твердому паливу становить 380,4 тис. грн..

         Нараховано  пільг – 24,0 тис. грн. проплачено – 159,8 тис. грн.. Заборгованість  по  пільгах  становить  1666,0 тис. грн..

Прийнято 4 декларації для  продовження пільг від багатодітних сімей. Видано 3 направлення особам з інвалідністю для забезпечення ТЗР і 1 направлення на протезування.

         До ЄДАРП внесено персональні дані по 3 учасниках АТО та 38 багатодітних сімей.

         Прийнято 0 заяв на оздоровлення інвалідів загального захворювання, 4 заяви на оздоровлення ветеранів війни, 4 заяви на оздоровлення учасників бойових дій АТО та 1 заява на оздоровлення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

         Заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

         Нараховано матеріальну допомогу громадянам, які звільнилися з військової строкової служби в сумі 1378,00 грн..

         17.01.2018 відбувся виїзд «Мобільного соціального офісу» до Гутянської сільської ради; с. Гута з 1000  до 1200 години. На особистому прийомі у фахівців побувало 8 осіб.

         Постійно діє «гаряча» телефонна лінія за № 2-38-60 щодо інформування населення з питань надання соціальних  допомог та житлових субсидій.

Про роботу комісії районної державної адміністрації з питань призначення всіх видів соціальних допомог

Комісія районної державної адміністрації з питань призначення всіх видів соціальних допомог (надалі – комісія) є постійно діючим дорадчим органом і утворена Костопільською районною державною адміністрацією.

            Склад комісії затверджено розпорядженням голови районної державної адміністрації від 14лютого 2017 року №39 «Про комісію районної державної адміністрації з питань призначення всіх видів соціальних допомог».

            Комісія у своїй роботі керується постановою Кабінету Міністрів України  від 24 лютого 2003 року №250  «Про затвердження  Порядку  призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» (із змінами), постановою Кабінету Міністрів України  від 21 жовтня 1995 року №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (із змінами),  постановою Кабінету Міністрів України  від 29 січня 2003 року №117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги», постановою Кабінету Міністрів України  від 31 січня 2007 року №77 «Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива, скрапленого газу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» (із змінами),  іншими законодавчими актами та Положенням про комісію.

            Засідання комісії проводиться в міру необхідності, але не рідше одного разу в місяць.

            У 2017 року проведено 13 засідань комісії районної державної адміністрації з питань призначення всіх видів соціальних допомог.

            За період 2017 року на розгляд комісії було подано 1157 особових справ, з них: 136 щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, 996 – щодо призначення житлових субсидій, 25 – щодо надання пільг за фактичним місцем проживання. За результатами розгляду призначено 1076 особових справ, з них: 96 – щодо соціальної допомоги, 956 – щодо житлових субсидій, 24 – щодо надання пільг за фактичним місцем проживання. Прийнято рішення про відмову в призначенні по 81 особовій справі, а саме:  відмовлено в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям для 40 заявників, відмовлено в наданні субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива для 40 домогосподарств та 1 заявнику відмовлено у наданні пільг на оплату житлово-комунальних послуг за фактичним місцем проживання.

            По всіх особових справах рішення комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від числа присутніх на засіданні членів комісії, про що складається відповідний протокол.

Інформація про стан справ за фаховими напрямками за період з 02.01.2018 по 05.01.2018

За період з 02.01.2018 по 05.01.2018 прийнято 70 заяв для  призначення соціальних  допомог та 64 для призначення житлових субсидій. Призначено 55 особових справ  по соціальних допомогах та 13 по житлових субсидіях.

         Державним соціальним інспектором проведено обстеження матеріально-побутових умов 4 сім’ї.

         Заборгованість по субсидіям на житлово-комунальні послуги становить 66100,3 тис. грн.. Заборгованість по твердому паливу становить 1259,6 тис. грн..

         Нараховано  пільг – 1,3 тис. грн. проплачено – 0,0 тис. грн.. Заборгованість  по  пільгах  становить  1154,7 тис. грн..

Прийнято 2 декларації для  продовження пільг від багатодітних сімей. Видано 1 направлення особам з інвалідністю для забезпечення ТЗР і 1 направлення на протезування.

         До ЄДАРП внесено персональні дані по 4 учасниках АТО та 5 багатодітних сімей.

         Прийнято 1 заяви на оздоровлення інвалідів загального захворювання, 1 заява на оздоровлення ветеранів війни, 1 заява на оздоровлення учасників бойових дій АТО та 1 заява на оздоровлення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

         Укладений договір із ПАТ «Укрпошта» на послуги із виплати і доставки соціальних допомог за державні кошти за переговорною процедурою закупівлі на суму 1200 тис. грн..

         Заборгованість із виплати заробітної плати на філії Костопільський райавтодор (оперативні дані) відсутня. Зареєстровано 2 колективних договорів.

         Постійно діє «гаряча» телефонна лінія за № 2-38-60 щодо інформування населення з питань надання соціальних  допомог та житлових субсидій.

Про виконання плану роботи за грудень 2017 року

Проведено оплату субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 14698,3 тис. грн.. Нараховано за місяць субсидій на житлово-комунальні послуги – 26015,1 тис. грн.. Субсидії на тверде паливо нараховувались на суму 117,3 тис. грн.. Борг по ЖКГ- 66100,4 тис. грн., по твердому паливу заборгованість становить 1259,6 тис. грн.. Виплачено монетизації субсидій на  суму 49,0 тис. грн..

         Проведено виплату допомоги сім’ям з дітьми в сумі 9385,7 тис. грн., державної соціальної допомоги дітям-сиротам в сумі 72,8 тис. грн.., державної соціальної допомоги на соціальні послуги в сумі 22,3 тис. грн..

         Проведено виплату допомоги переміщеним особам – 55,8 тис. грн..

         За грудень 2017 року прийнято 579 пакетів документів на призначення соціальних виплат, з них: 411 – соціальних допомог, 168 – житлових субсидій. Призначено 846 особових справи, з них: 556 – соціальних допомог, 290 – житлових субсидій.

         Проведено виплату грошової винагороди за енергоефективність в готівковій формі на банківські рахунки отримувачів субсидій за економію газу та електропостачання (монетизацію) для 76 осіб на суму 46,0 тис. грн..

         Державними соціальними інспекторами управління протягом звітного періоду проведено 49 обстежень умов проживання заявників.

         Проплачено витрати на забезпечення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС в сумі 91,5 тис. грн.. Відшкодовано на пільгове забезпечення медикаментами та зубопротезування – 4,3 тис. грн.. Оплачено санаторно-курортне лікування громадян віднесених до 1 категорії ЧАЕС для 8 осіб в сумі 42,0 тис. грн..

         Нараховано і виплачено санаторно-курортне лікування особам з інвалідністю для 4 осіб в сумі 59,9 тис. грн.. та санаторно-курортне лікування постраждалих учасників антитерористичної операції  для 30 осіб в сумі 189,0 тис. грн..

         Надано    пільг  на  загальну  суму  546,1  тис.  грн..   Проплачено – 1534,0 тис. грн..

         У  грудні  2017  року  виплачено   соціальних  стипендій  на  суму    33,8 тис. грн..

         Видано 12 направлень для осіб з інвалідністю для забезпечення технічними засобами реабілітації та 6 направлень на протезування.

         У грудні 2017 року подано 12 декларацій багатодітних сімей.

         За оперативними даними станом на 01 грудня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 119,6 тис. грн.. (філія “Костопільавтодор”). 28.12.2017 заборгованість погашена повністю.

         27.12.2017 року відбулося засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Зареєстровано 6 колективних договорів, зміни та доповнення до них.

         Відбулося 1 засідання районної комісія з питань призначення всіх видів соціальних допомог, житлових субсидій та пільг 22 грудня 2017 року.

         На розгляд комісії було подано 111 справ, з них:

100 – по призначенню житлових субсидій;

11 – по призначенню соціальних допомог;

0 – по внесенню в ЄДАРП (Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків) багатодітних сімей за фактичним місцем проживання.

         За результатами розгляду було призначено 107 справ, з них:

99 – по призначенню житлових субсидій;

8 – по призначенню соціальних допомог;

0 – по внесенню в ЄДАРП (Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків).

         Відмова: 4 справи, з них:

3 – по призначенню соціальних допомог;

1 – по призначенню житлових субсидій;

0 – по внесенню в ЄДАРП (Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків).

         До з’ясування 0 справ:

0 – по призначенню соціальних допомог;

0 – по призначенню житлових субсидій.

         Взято на облік 3 внутрішньо переміщених осіб. Знято з обліку – 9 осіб.

         Відповідно до графіку виїзду “Мобільного соціального офісу” здійснено виїзд у Пісківську ОТГ  (07.12.2017).

         Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення проводиться прийом громадян з особистих питань.

          Постійно діє «гаряча» телефонна лінія щодо інформування населення з питань надання соціальних виплат сім’ям, які перебувають у скрутному становищі, а також з питань невиплати заробітної плати на підприємствах району.

         Щопонеділка проводиться нарада із керівниками відділів управління щодо аналізу роботи за тиждень та плану роботи на наступний.

ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ СІМ’ЯМ, ДО СКЛАДУ ЯКИХ ВХОДЯТЬ ОСОБИ, ЯКІ ДОСЯГЛИ 14-РІЧНОГО ВІКУ

 Пунктом 8 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (зі змінами) (далі – Положення), передбачено, що для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, нарахованих особам,  які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування.

Відсутність необхідних даних у файлі – запиті (паспортні дані, ідентифікаційний номер) унеможливлює отримання від ДФС та ПФУ інформації про доходи 14-річних осіб і, як наслідок, проведення розрахунку субсидії домогосподарствам, у складі яких є такі особи.

Згідно з пунктом 14 Положення якщо отримати інформацію про доходи, необхідну для проведення автоматичного розрахунку субсидії, неможливо внаслідок помилки, виявленої в персональних даних особи під час обміну інформацією, орган соціального захисту населення повідомляє особу про необхідність виправлення помилки і проводить розрахунок субсидії протягом десяти днів після подання особою оновлених даних та отримання інформації про доходи.

При цьому, враховуючи норму пункту 13 Положення щодо можливості подання протягом місяця необхідних документів у разі надання неповних даних, громадянин має надати необхідні відомості про 14-річних осіб протягом місяця після інформування його про це.

Враховуючи викладене, розрахунок субсидії домогосподарствам, у складі яких є 14-річні особи, проводиться після отримання інформації про доходи цих осіб.

Додатково інформуємо, що відповідно до частини другої статті 21 Закону України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. працює «гаряча» телефонна лінія за №2-38-60 . 

                                     

Про стан справ за фаховими напрямками роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації

За період з 18.12.2017 по 22.12.2017 прийнято 123 заяви для  призначення соціальних допомог та 52 для призначення житлових субсидій. Призначено 178 особових справи  по соціальних допомогах та 59 по житлових субсидіях.

Державним соціальним інспектором проведено обстеження матеріально-побутових умов 6 сімей.

Проведено виплату коштів по допомозі на соціальні послуги в сумі 22,8 тис. грн..

Проведено виплату допомоги внутрішньо переміщеним особам в сумі 11,2 тис. грн..

Виплачено соціальні стипендії у сумі 33,8 тис. грн..

Заборгованість по субсидіям на житлово-комунальні послуги становить 40148,4 тис. грн.. Заборгованість по твердому паливу становить 1142,2 тис. грн..

Нараховано  пільг – 135,7 тис. грн. проплачено – 534,0 тис. грн.. Заборгованість  по  пільгах  становить  983,6 тис. грн..

Прийнято 2 декларації для  продовження пільг від багатодітних сімей. Видано 4 направлення особам з інвалідністю для забезпечення ТЗР і 2 направлення на протезування.

До ЄДАРП внесено персональні дані по 2 учасниках АТО та 8 багатодітних сімей.

Прийнято 6 заяв на оздоровлення інвалідів загального захворювання, 1 заява на оздоровлення ветеранів війни, 2 заяви на оздоровлення учасників бойових дій АТО та 1 заява на оздоровлення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Витрати на санаторно-курортне лікування постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 15,7 тис. грн.. Витрати на санаторно-курортне лікування інвалідів загального захворювання – 36,4 тис. грн.. Витрати на санаторно лікування учасників АТО – 15,7 тис. грн..

Заборгованість із виплати заробітної плати на філії Костопільський райавтодор (оперативні дані) становить 113,8 тис. грн.. Зареєстровано 3 колективних договорів.

Постійно діє «гаряча» телефонна лінія за № 2-38-60 щодо інформування населення з питань надання соціальних  допомог та житлових субсидій.

За період з 27.11.2017 по 01.12.2017 прийнято 81 заява для  призначення соціальних  допомог та 112 для призначення житлових субсидій. Призначено 14 особових справи  по соціальних допомогах та 68 по житлових субсидіях.

 Державним соціальним інспектором проведено обстеження матеріально-побутових умов 25 сімей.

         Заборгованість по субсидіям на житлово-комунальні послуги становить 54528,3 тис. грн.. Оплачено субсидій на суму 255,2 тис. грн.. Заборгованість по твердому паливу становить 3138,0 тис. грн..

 Виплата монетизації для 3515 осіб на суму 2301,9 тис. грн..

 Нараховано  пільг – 308,6 тис. грн. Заборгованість  по  пільгах  становить  936,7 тис. грн..

Прийнято 8 декларацій для  продовження пільг від багатодітних сімей. Видано 7 направлень особам з інвалідністю для забезпечення ТЗР і 8 направлень на протезування.

         До ЄДАРП внесено персональні дані по 2 учасниках АТО.

         Виплачено соціальну стипендію на суму 25,9 тис. грн..

Прийнято 6 заяв на оздоровлення інвалідів загального захворювання, 1 заява на оздоровлення ветеранів війни, 10 заяв на оздоровлення учасників бойових дій АТО та 3 заяви на оздоровлення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Укладено 1 договір з санаторно-курортними закладами для оздоровлення громадян постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи та 4 договори для санаторного лікування учасників АТО.

Витрати на забезпечення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи –  80,7 тис. грн..

Оплата за санаторно-курортне лікування учасників аТО – 6,3 тис. грн.. Відшкодування пільгового забезпечення медикаментами та зубопротезуванням постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 4,2 тис. грн..

Заборгованість із виплати заробітної плати на філії Костопільський райавтодор (оперативні дані) становить 119,6 тис. грн.. Зареєстровано 1 колективний договір.

30.11.2017 відбулося засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Проведено виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям звільненим  із строкової служби в сумі 11,7 тис. грн.

Поставлено на облік 9 внутрішньо переміщених особи.

Постійно діє «гаряча» телефонна лінія за № 2-38-60 щодо інформування населення з питань надання соціальних  допомог та житлових субсидій.

Щодо надання відомостей Єдиної інформаційної бази даних для внутрішньо переміщених осіб суб’єктам персональних даних
Scan2Scan20001

Scan20002

Про інформаційно-консультаційні центри з питань вирішення трудових спорів

З 2003 року у Рівненській області діють інформаційно-консультаційні центри Національної служби посередництва і примирення та Департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації (далі – Центри), створені при міських та районних управліннях праці та соціального захисту населення.

Основною метою діяльності Центрів є наближення консультативних послуг Національної служби посередництва і примирення та Департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації до представників соціально-трудових відносин на місцях, поширення правових знань з питань соціально-трудових відносин та практики вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), підвищення правосвідомості роботодавців та найманих працівників, запобігання порушенням законодавства в процесі вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), підвищення поінформованості громадськості.

Діяльність Центрів здійснюється у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та роботодавцями, іншими зацікавленими органами.

Безпосереднє керівництво Центром та організацію його роботи здійснює завідувач Центру, який виконує свої обов’язки на безоплатній основі. Завідувачем Центру призначається особа, яка володіє необхідними знаннями та має досвід в питаннях соціально-трудових відносин та вирішення конфліктних ситуацій.

Вимогою часу є переконання сторін соціально-побутових відносин вирішувати спірні питання у цивілізований спосіб, як це відбувається в розвинутих країнах віту, а саме, шляхом проведення примирних процедур під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). Адже в багатьох випадках одна із сторін соціально-трудових відносин з метою вирішення конфлікту вдається до проведення стихійних акцій протесту чи страйків, що без процедури вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) є порушенням положень Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Колективний трудовий спір (конфлікт) залишається на даний час єдиним в нашій країні позасудовим шляхом вирішувати протиріччя в колективі за столом переговорів і цю процедуру застосовувати необхідно частіше.

Завідувач інформаційно-консультаційного центру відділення Національної служби посередництва і примирення в Костопільському районі – Олейнікова Наталія Анатоліївна (м. Костопіль, вул. Сарненська, 15 а, тел. 0-257-2-14-13).

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік
 1. “Здійснення соціальної роботи з вразливими категоріями населення”
 2. “Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Інші видатки””
 3. “Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Надання пільг”
 4. “Надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот”
 5. “Паспорт бюджетної програми на 2017 рік”
 6. “Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Надання допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги дітям”
 7. Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот”
 8. Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу”
 9. Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот”
 10. Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Надання соціальних гарантій особам з інвалідністю, фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги”
 11. Паспорт бюджетної програми на 2017 рік “Забезпечення належних умов для виховання та розвитку дітей позбавлених батьківського піклування в дитячих будинках (у т. ч. сімейного типу, прийомних сім’ях)”
 12. Паспорт бюджетної програми

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.11.2017

У районі вжито невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі.

Щотижня проводиться моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За оперативними даними станом на 01 листопада 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Інформацію щодо погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Розпорядженнями голови райдержадміністрації від 27 квітня 2017 року  №135 «Про затвердження Положення про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» та від 27 квітня 2017 року  №136 «Про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» у Костопільському районі здійснюються обстеження суб’єктів підприємницької діяльності та виконуються заходи щодо питань передбачених Положенням.

Протягом січня – жовтня 2017 року у районі відбулося 10 засідань тимчасових комісій, на яких було заслухано 63 інформації керівників підприємств, зокрема:

2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

53 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

8 – із питань легалізації заробітної плати.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з внесків до Пенсійного фонду України  рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

Під час повідомної реєстрації колективних договорів  спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема з питань оплати праці найманим працівникам.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

Відбулося чергове засідання районної комісії з питань призначення всіх видів соціальних допомог

31 жовтня 2017 року в приміщенні управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації під головуванням заступника голови райдержадміністрації О. Кітель,  відбулося засідання районної комісії з питань призначення всіх видів соціальних допомог, житлових субсидій та пільг.

На розгляд комісії було подано 271 справи з них:

249 – по призначенню житлових субсидій;

19 – по призначенню соціальних допомог;

3 –  по внесенню в ЄДАРП (єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків) багатодітних  сімей за фактичним місцем проживання.

За результатами розгляду було призначено допомогу по 264 справах з них:

244 – по призначенню житлових субсидій;

17 – по призначенню соціальних допомог;

3 – по внесенню в ЄДАРП (єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків) багатодітних  сімей за фактичним місцем проживання.

Відмову надано по 7 справах (2 – по призначенню соціальних допомог; 5 – по призначенню житлових субсидій).

Про стан справ за фаховими напрямками роботи УПСЗН за період із 23 по 27.10.2017
Прийнято 120 заяв для  призначення соціальних  допомог та 105 для призначення житлових субсидій. Призначено 90 особових справ  по соціальних допомогах та 43 по житлових субсидіях.

Станом на 27.10.2017 року прийнято 4405 заяв на призначення виплати грошової допомоги за енергоефективність суму 2880,2 тис. грн., що становить 76,7 відсотка  від загальної кількості. Всього мали подати 5742 заяв на загальну суму 3730,0 тис. грн.. Призначено виплату монетизації субсидій для 1522 громадян на загальну суму 1998,1 тис. грн..

Перепризначено 10571 особову справу отримувачів субсидій, термін яких закінчився у вересні 2017 р (96,9 %).

Державним соціальним інспектором проведено обстеження матеріально-побутових умов 25 сімей.

Заборгованість по субсидіям на житлово-комунальні послуги становить 24059,2 тис. грн.. Оплачено субсидій на суму 145,2 тис. грн.. Заборгованість по твердому паливу становить 2805,1 тис. грн.. Нараховано 2867,4 тис. грн. за монетизацією субсидій.

Нараховано  пільг – 25,8 тис. грн. Проплачено – 1,9 тис. грн.. Заборгованість  по  пільгах  становить  460,8 тис. грн..

Прийнято 10 декларацій для  продовження пільг від багатодітних сімей. Видано 2 направлення особам з інвалідністю для забезпечення ТЗР і 3 направлення на протезування.

До ЄДАРП внесено персональні дані по 3 учасниках АТО.

Виплачено   соціальні   стипендії   студентам   за   жовтень   у   сумі 31,4 тис. грн..

Прийнято 4 заяви на оздоровлення інвалідів загального захворювання, 4 заяви на оздоровлення ветеранів війни, 5 заяв на оздоровлення учасників бойових дій АТО та 4 заяви на оздоровлення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Укладено 3 договори з санаторно-курортними закладами для оздоровлення громадян постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи та 3 договори для санаторного лікування учасників АТО.

Оплата за санаторно-курортне лікування постраждалих учасників АТО становила 6,3 тис. грн.. Оплата за сановно-курортне лікування інваліді загального захворювання – 17,3 тис. грн..

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах району відсутня. Зареєстровано 2 колективних договорів.

Постійно діє «гаряча» телефонна лінія за № 2-38-60 щодо інформування населення з питань надання соціальних  допомог та житлових субсидій.

Законодавство у сфері соціального захисту

Закон України “Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 14.01.1998 р. № 16/98-ВР

 Закон України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”  від 21.11.1992 р. № 2811-XII

 Закон України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам” від 18.05.2004 р. № 1727-IV

Закон України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” від 01.06.2000 р. № 1768-III

Закон України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” від 16.11.2000 р. № 2109-III

Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 р. № 3551-XII

Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 р.     №796-XII

 Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03. 1991 р. N 875-XII

 Закон України “Про соціальні послуги” від 19 .06.2003 р.  № 966-IV

Закон України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” від 20.10.2014 № 1706-VII.

Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

Постанова Кабінету Міністрів України від від 19 липня 2006 р. № 999 “Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями”

Постанова Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187  “Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад”

Постанова Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 р. № 785 “Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян”

Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321  “Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів”

Постанова Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 р. № 887  “Про затвердження Порядку надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням”

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 р. № 832 “Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 “Про Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми”

Постанова Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 р. № 261 “Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд”

Постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 “Про затвердження Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. № 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги”

Постанова Кабінету Міністрів України від  26 липня 1996 р. № 832 “Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”

Постанова Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 № 1192 “Про затвердження Порядку надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним”

Постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2011 № 158 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам”

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 “Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 “Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції”.

   Постанова Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 “Про здійснення соціальних виплат особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної  операції”.

Наказ Мінсоцполітики від 22.02.2012  № 96 “Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг”

Наказ Міністерства соціальної політики України від 08.10.2014  № 738 “Про затвердження форми заяви про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції”.

Адреса управління Рівненська область, м. Костопіль, вул. Сарненська 15 А , електронна пошта: sobez_5609@ukr.net

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.10.2017

У районі вжито невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі.

    Щотижня проводиться моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За оперативними даними станом на 01 жовтня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

                   Інформацію щодо погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Розпорядженнями голови райдержадміністрації від 27 квітня 2017 року  №135 «Про затвердження Положення про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» та від 27 квітня 2017 року  №136 «Про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» у Костопільському районі здійснюються обстеження суб’єктів підприємницької діяльності та виконуються заходи щодо питань передбачених Положенням.

           Протягом січня – вересня 2017 року у районі відбулося 9 засідань тимчасових комісій, на яких було заслухано 59 інформацій керівників підприємств, зокрема:

          2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

          49 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          8 – із питань легалізації заробітної плати.

          Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з внесків до Пенсійного фонду України  рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

     Під час повідомної реєстрації колективних договорів  спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема з питань оплати праці найманим працівникам.

     Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

Роз'яснення щодо нових умов призначення тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

З 5 жовтня 2017 року змінено порядок призначення тимчасової допомоги дітям батьки, яких ухиляються від сплати аліментів в частині встановлення розміру аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі.

Тимчасова допомога на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Максимальний розмір такої допомоги з травня 2017 року становить:

на дитину до 6 років – 713,00 грн.;

на дитину від 6 до 18 років – 888,50 грн.;

Особи, які звертаються до управління соціального захисту населення за наданням тимчасової допомоги на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів подають:

– заяву;

– копію свідоцтва про народження дитини;

– довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) заявника та дитини;

– рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину;

– довідку державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;

– декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій, а також проведення попереднього запису на прийом до спеціалістів відділу соціальних виплат та трудових відносин у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. працює «гаряча» телефонна лінія:2-38-60.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 1 вересня 2017 року

У районі вжито невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, зокрема щотижня проводиться моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За оперативними даними станом на 01 вересня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Інформацію щодо погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Розпорядженнями голови райдержадміністрації від 27 квітня 2017 року  №135 «Про затвердження Положення про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» та від 27 квітня 2017 року  №136 «Про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» у Костопільському районі здійснюються обстеження суб’єктів підприємницької діяльності та виконуються заходи щодо питань передбачених Положенням.

          Протягом січня – серпня 2017 року у районі відбулося 8 засідань тимчасових комісій, на яких було заслухано 53 інформації керівників підприємств, зокрема:

          2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

          44 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          7 – із питань легалізації заробітної плати.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, із внесків до Пенсійного фонду України  рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

Під час повідомної реєстрації колективних договорів  спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема з питань оплати праці найманим працівникам.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

Субсидія на індивідуальне опалення призначатиметься з 16 жовтня до 15 квітня, а для централізованого - термін визначатиметься рішенням виконавчого органу міського самоврядування або органів виконавчої влади

Для родини, яка використовує централізоване опалення, субсидія у жовтні та квітні нараховувалася відповідно до рішень органу місцевого самоврядування залежно від погодних умов подачі теплоносія. Тому, для таких сімей опалювальний період,  починався, скажімо, 12 жовтня й завершувався 7 квітня. Відповідно й здійснювалося нарахування субсидії.

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і обов’язково перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховуватиметься з 16 жовтня до 15 квітня включно.

На опалювальний період 2017 – 2018 років розрахунок субсидії   буде проводитись у жовтні 2017 року автоматично (без звернення громадян, які є отримувачами субсидії).

Сім’я має право вибору: користуватися в неопалювальний період субсидією чи пільгою

З 1 травня 2016 року діє норма, відповідно до якої сім’я має право вибору: користуватися в неопалювальний період субсидією чи пільгою. Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії. І навпаки: якщо на опалювальний період сім’ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно буде подати документи для призначення субсидії з жовтня місяця.

Якщо пільговику субсидія на неопалювальний період не виходить, то йому надалі постачальники послуг враховуватимуть пільгу.

Підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа, яка знижка з оплати за житлово-комунальні послуги їй належить.

При пільговій оплаті за послуги у квитанціях, які надсилаються мешканцям, нарахування плати за послуги вказується з врахуванням знижки плати за послуги. Наприклад, учасникам війни – знижка плати 50 відсотків у межах соціальних норм споживання.

Умови, за яких надається пільга зі сплати ЖКП.

Для отримання пільги на оплату житлово-комунальних послуг особа, яка має право на пільги, повинна звернутись до надавача послуг, подати заяву, оригінал посвідчення, яке засвідчує право на пільгу, та його копію, ідентифікаційний номер, довідку про склад сім’ї (для визначення права на пільги членів сім’ї). Крім цього, пільговику необхідно звернутись також до органу соціального захисту для внесення даних про пільговика до Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги.

Варто нагадати, що відповідно до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2015 № 389, пільги окремим категоріям пільговиків надаватимуться за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з 01.01.2017 – 2240 грн.).

Це такі категорії осіб, які мають право на пільги:

•    учасники війни;
•    особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
•    вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
•    особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
•    вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
•    жертви нацистських переслідувань;
•    діти війни;

У яких випадках вигідніше користуватися пільгами зі сплати ЖКП, а в яких – субсидією.

Ті сім’ї, які мають невеликі доходи, і, навіть з урахуванням пільгової плати, сплачують за послуги, більше ніж частка плати за послуги для цієї сім’ї, однозначно повинні отримувати субсидію. Проте, якщо з урахуванням пільгової оплати за послуги частка плати є більша, ніж пільгова оплата за послуги, то такій сім’ї доцільніше відмовитися від субсидії і в неопалювальний період сплачувати за послуги з урахуванням пільги.

Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. працює «гаряча» телефонна лінія за №2-38-60, для отримання консультацій з питань надання пільг звертаєтеся за №2-19-87.

Забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» в районний бюджет надійшла субвенція з державного бюджету в сумі 475,8 тис. грн. на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

Кошти надійшли адресно, зокрема для придбання житла доньці учасника антитерористичній операції Мацюка Олександра Володимировича Мацюк Ользі Олександрівні. За ці кошти Мацюк О.О. зможе придбати житло в будь-якому населеному пункті України за її бажанням.

Всього ж за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому бюджету протягом 2015 – 2017 років придбали 6 квартир  сім’ї загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

На квартирному обліку за місцем реєстрації перебувають ще 3 членів сім’ї загиблого військовослужбовця Кондратюка Олексія Володимировича, які мають право на отримання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

Виплата боргів по заробітній платі
Щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі

станом на 1 серпня 2017 року

 У районі вжито невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі.

    Щотижня проводиться моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За оперативними даними станом на 01 серпня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

                   Інформацію щодо погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Розпорядженнями голови райдержадміністрації від 27 квітня 2017 року  №135 «Про затвердження Положення про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» та від 27 квітня 2017 року  №136 «Про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» у Костопільському районі здійснюються перевірки та виконуються заходи щодо питань передбачених Положенням.

          Протягом січня – липня 2017 року у районі відбулося 7 засідань тимчасових комісій, на яких було заслухано 47 інформацій керівників підприємств, зокрема:

          2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

          39 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          6 – із питань легалізації заробітної плати.

          Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з внесків до Пенсійного фонду України  рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

У липні 2017 року виїзд  робочої групи не здійснювався, оскільки інспектор з управління Держпраці  не був делегований  на територію району.  Виїзд перенесений на момент присутності представника з управління Держпраці в Рівненській області.

     Під час повідомної реєстрації колективних договорів  спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема з питань оплати праці найманим працівникам.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.07.2017

У районі вжито невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі.

    Щотижня проводиться моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За оперативними даними станом на 01 липня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Інформацію щодо погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Розпорядженнями голови райдержадміністрації від 27 квітня 2017 року  №135 «Про затвердження Положення про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» та від 27 квітня 2017 року  №136 «Про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» у Костопільському районі здійснюються перевірки та виконуються заходи щодо питань передбачених Положенням.

         Протягом січня – червня 2017 року у районі відбулося 6 засідань тимчасових комісій, на яких було заслухано 42 інформації керівників підприємств, зокрема:

          2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

          34 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          6 – із питань легалізації заробітної плати.

          Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з внесків до Пенсійного фонду України  рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

29 червня 2017 року відбувся виїзд в господарський двір с. Підлужне Костопільського району, а саме в цех переробки каменю на предмет дотримання законодавства з питань оплати праці та зайнятості населення. Були виявлені ознаки виробничої діяльності декількох осіб, але територія була недоступна.

     Під час повідомної реєстрації колективних договорів  спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема з питань оплати праці найманим працівникам.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.06.2017

За оперативними даними станом на 01 червня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати у  Костопільському районі становила 26,1 тис.грн.,зокрема на філії «Костопільський райавтодор».

У зв’язку із повторним виникненням заборгованості на цьому підприємстві було надіслано лист філії «Костопільський райавтодор» (від 07.06.2017 № 03-10/2138) із проханням щодо надання інформації про терміни та шляхи погашення заборгованості. 9 червня заборгованість із виплати заробітної плати була ліквідована підприємством в повній мірі.

Інформацію про погашення заборгованості із виплати заробітної плати надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Протягом січня – травня 2017 року у районі відбулося 5 засідань тимчасових комісій, на яких було заслухано 29 інформацій керівників підприємств, зокрема: 2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати; 27 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з внесків до Пенсійного фонду України  рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

26 травня відбувся виїзд у с. Деражне Костопільського району,  на ТОВ «СІПЕР» на предмет дотримання  законодавства з питань оплати праці та зайнятості населення, але ніякі документи представником товариства щодо його діяльності не були надані.

Під час повідомної реєстрації колективних договорів  спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема з питань оплати праці найманим працівникам.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

Монетизація субсидій: хто і як може отримати гроші

ВИПЛАТА ЧАСТИНИ ЗЕКОНОМЛЕНИХ СУБСИДІЙ У ВИГЛЯДІ «ЖИВИХ» ГРОШЕЙ ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ НА ПІДСТАВІ ЗАЯВИ ГРОМАДЯНИНА

Рішення Уряду від 26.04.2017р. про внесення змін до деяких Постанов КМУ, в тому числі №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», передбачає чіткий алгоритм монетизації частини зекономлених житлових субсидій.

Про це, зокрема, йдеться у підписаній Прем’єр-міністром України В.Гройсманом Постанові Кабінету міністрів України № 300.

Відповідно до документу, Урядовий проект монетизації частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам – еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

Підприємствами-виробниками послуг з газо-, та електропостачання  надано структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, або у відділеннях Укрпошти має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

УВАГА!!! Згідно зі статтею 165.1.1 Податкового кодексу України, субсидія, незалежно від вигляду в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином НЕ впливає на процес декларування, а отримана від держави сума  не повинна зазначатися у Декларації про доходи громадян.

Списки осіб по електричному опаленню

Списки осіб по газовому опаленню

Бланк заяви

Стосовно терміну, на який призначається субсидія

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.

Оскільки згідно з Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та рідкого пічного побутового палива, опалювальний сезон закінчується 30 квітня, то субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, які розраховуються у травні 2016 року – квітні 2017 року (у тому числі на наступний період без звернення громадян), будуть призначені до квітня 2017 року включно.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік. Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення громадян. У зв’язку з цим субсидія на придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які отримували субсидію у 2016 році автоматично на 2017 рік не призначається. Для її призначення має бути подана заява і декларація. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення у 2017 році.

За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається по місяць, в якому завершується термін дії договору найму (оренди). Призначення субсидії на наступний період здійснюється на підставі заяви і декларації.

Актуальна інформація для отримувачів субсидії

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

       Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (далі – Постанова)  громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Про період врахування доходу для призначення субсидії

Виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням.

Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі, – на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.

Про подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронній формі

Передбачено можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді (у тому числі з використанням електронного цифрового підпису). Отримані таким чином заяви та декларації, у яких відсутній підпис громадянина, опрацьовуються лише після їх підпису протягом місяця. Якщо заявник не підписав заяву і декларацію в зазначений строк, мають бути подані нові заява і декларація.

Постановою також передбачено:

Під час призначення субсидії без звернень громадян на наступний період сім’ям, яким субсидія призначалася на підставі рішення комісії, переглядати зазначені рішення комісії лише у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб або здійсненні однією із зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб протягом 12 місяців купівлі, оплати послуг на суму понад 50 тис. гривень.

Інформація про виплату заборгованості по зарплаті станом на 01.04.2017

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.04.2017

У районі вжито невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі. Щотижня проводиться моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати. За оперативними даними станом на 01 квітня 2017 року заборгованість із заробітної плати у районі відсутня. Інформацію щодо погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області. У районі працює районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – тимчасова комісія). Протягом січня – березня 2017 року у районі відбулося 3 засідання тимчасової комісії, на яких було заслухано 18 інформацій керівників підприємств, зокрема: 2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати; 16 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі. Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з внесків до Пенсійного фонду України рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни. Під час повідомної реєстрації колективних договорів спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема з питань оплати праці найманим працівникам. Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що з метою запобігання фактам використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин у районі створена і постійно працює районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Діяльність даної групи спланована на щомісячні виїзди на територію району (згідно з розробленою та затвердженою Положенням районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення). 31.03.2017 року відбувся виїзд на територію бувшого сільгосппідприємства, що знаходиться на території Звіздівської сільської ради, зокрема на деревообробний цех, для з’ясування факту зайнятості найманих працівників. Ворота господарського двора були зачинені на замок. Протягом січня – лютого 2017 року відбулося 2 засідання даної робочої групи. Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 1 вересня 2017 року

У районі вжито невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, зокрема щотижня проводиться моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За оперативними даними станом на 01 вересня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Інформацію щодо погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Розпорядженнями голови райдержадміністрації від 27 квітня 2017 року  №135 «Про затвердження Положення про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» та від 27 квітня 2017 року  №136 «Про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» у Костопільському районі здійснюються обстеження суб’єктів підприємницької діяльності та виконуються заходи щодо питань передбачених Положенням.

          Протягом січня – серпня 2017 року у районі відбулося 8 засідань тимчасових комісій, на яких було заслухано 53 інформації керівників підприємств, зокрема:

          2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

          44 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          7 – із питань легалізації заробітної плати.

Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, із внесків до Пенсійного фонду України  рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

Під час повідомної реєстрації колективних договорів  спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема з питань оплати праці найманим працівникам.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

Субсидія на індивідуальне опалення призначатиметься з 16 жовтня до 15 квітня, а для централізованого - термін визначатиметься рішенням виконавчого органу міського самоврядування або органів виконавчої влади

Для родини, яка використовує централізоване опалення, субсидія у жовтні та квітні нараховувалася відповідно до рішень органу місцевого самоврядування залежно від погодних умов подачі теплоносія. Тому, для таких сімей опалювальний період,  починався, скажімо, 12 жовтня й завершувався 7 квітня. Відповідно й здійснювалося нарахування субсидії.

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і обов’язково перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховуватиметься з 16 жовтня до 15 квітня включно.

На опалювальний період 2017 – 2018 років розрахунок субсидії   буде проводитись у жовтні 2017 року автоматично (без звернення громадян, які є отримувачами субсидії).

Сім’я має право вибору: користуватися в неопалювальний період субсидією чи пільгою

З 1 травня 2016 року діє норма, відповідно до якої сім’я має право вибору: користуватися в неопалювальний період субсидією чи пільгою. Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії. І навпаки: якщо на опалювальний період сім’ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно буде подати документи для призначення субсидії з жовтня місяця.

Якщо пільговику субсидія на неопалювальний період не виходить, то йому надалі постачальники послуг враховуватимуть пільгу.

Підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа, яка знижка з оплати за житлово-комунальні послуги їй належить.

При пільговій оплаті за послуги у квитанціях, які надсилаються мешканцям, нарахування плати за послуги вказується з врахуванням знижки плати за послуги. Наприклад, учасникам війни – знижка плати 50 відсотків у межах соціальних норм споживання.

Умови, за яких надається пільга зі сплати ЖКП.

Для отримання пільги на оплату житлово-комунальних послуг особа, яка має право на пільги, повинна звернутись до надавача послуг, подати заяву, оригінал посвідчення, яке засвідчує право на пільгу, та його копію, ідентифікаційний номер, довідку про склад сім’ї (для визначення права на пільги членів сім’ї). Крім цього, пільговику необхідно звернутись також до органу соціального захисту для внесення даних про пільговика до Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги.

Варто нагадати, що відповідно до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2015 № 389, пільги окремим категоріям пільговиків надаватимуться за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з 01.01.2017 – 2240 грн.).

Це такі категорії осіб, які мають право на пільги:

•    учасники війни;
•    особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
•    вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
•    особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
•    вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
•    жертви нацистських переслідувань;
•    діти війни;

У яких випадках вигідніше користуватися пільгами зі сплати ЖКП, а в яких – субсидією.

Ті сім’ї, які мають невеликі доходи, і, навіть з урахуванням пільгової плати, сплачують за послуги, більше ніж частка плати за послуги для цієї сім’ї, однозначно повинні отримувати субсидію. Проте, якщо з урахуванням пільгової оплати за послуги частка плати є більша, ніж пільгова оплата за послуги, то такій сім’ї доцільніше відмовитися від субсидії і в неопалювальний період сплачувати за послуги з урахуванням пільги.

Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. працює «гаряча» телефонна лінія за №2-38-60, для отримання консультацій з питань надання пільг звертаєтеся за №2-19-87.

Забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» в районний бюджет надійшла субвенція з державного бюджету в сумі 475,8 тис. грн. на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

Кошти надійшли адресно, зокрема для придбання житла доньці учасника антитерористичній операції Мацюка Олександра Володимировича Мацюк Ользі Олександрівні. За ці кошти Мацюк О.О. зможе придбати житло в будь-якому населеному пункті України за її бажанням.

Всього ж за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому бюджету протягом 2015 – 2017 років придбали 6 квартир  сім’ї загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

На квартирному обліку за місцем реєстрації перебувають ще 3 членів сім’ї загиблого військовослужбовця Кондратюка Олексія Володимировича, які мають право на отримання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

Виплата боргів по заробітній платі
Щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі

станом на 1 серпня 2017 року

 У районі вжито невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі.

    Щотижня проводиться моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За оперативними даними станом на 01 серпня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

                   Інформацію щодо погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Розпорядженнями голови райдержадміністрації від 27 квітня 2017 року  №135 «Про затвердження Положення про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» та від 27 квітня 2017 року  №136 «Про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» у Костопільському районі здійснюються перевірки та виконуються заходи щодо питань передбачених Положенням.

          Протягом січня – липня 2017 року у районі відбулося 7 засідань тимчасових комісій, на яких було заслухано 47 інформацій керівників підприємств, зокрема:

          2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

          39 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          6 – із питань легалізації заробітної плати.

          Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з внесків до Пенсійного фонду України  рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

У липні 2017 року виїзд  робочої групи не здійснювався, оскільки інспектор з управління Держпраці  не був делегований  на територію району.  Виїзд перенесений на момент присутності представника з управління Держпраці в Рівненській області.

     Під час повідомної реєстрації колективних договорів  спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема з питань оплати праці найманим працівникам.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.07.2017

У районі вжито невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі.

    Щотижня проводиться моніторинг погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати.

За оперативними даними станом на 01 липня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

Інформацію щодо погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати у районі надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Розпорядженнями голови райдержадміністрації від 27 квітня 2017 року  №135 «Про затвердження Положення про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» та від 27 квітня 2017 року  №136 «Про районну тимчасову комісію з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення» у Костопільському районі здійснюються перевірки та виконуються заходи щодо питань передбачених Положенням.

         Протягом січня – червня 2017 року у районі відбулося 6 засідань тимчасових комісій, на яких було заслухано 42 інформації керівників підприємств, зокрема:

          2 – із питання заборгованості з виплати заробітної плати;

          34 – із питання заборгованості з внесків до Пенсійного фонду України в районі;

          6 – із питань легалізації заробітної плати.

          Керівникам підприємств – боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з внесків до Пенсійного фонду України  рекомендовано частково або повністю погасити існуючу заборгованість у відповідні терміни.

29 червня 2017 року відбувся виїзд в господарський двір с. Підлужне Костопільського району, а саме в цех переробки каменю на предмет дотримання законодавства з питань оплати праці та зайнятості населення. Були виявлені ознаки виробничої діяльності декількох осіб, але територія була недоступна.

     Під час повідомної реєстрації колективних договорів  спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надають роз’яснення сторонам колдоговірного процесу, в межах компетенції, щодо дотримання норм Генеральної та галузевих угод на підприємствах, в установах та організаціях району, зокрема з питань оплати праці найманим працівникам.

Серед працівників та керівників підприємств різних форм власності продовжується проведення роз’яснювальної роботи щодо норм трудового законодавства, сплати страхових внесків та переваг легалізації робочої сили.

Інформація щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у районі станом на 01.06.2017

За оперативними даними станом на 01 червня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати у  Костопільському районі становила 26,1 тис.грн.,зокрема на філії «Костопільський райавтодор».

У зв’язку із повторним виникненням заборгованості на цьому підприємстві було надіслано лист філії «Костопільський райавтодор» (від 07.06.2017 № 03-10/2138) із проханням щодо надання інформації про терміни та шляхи погашення заборгованості. 9 червня заборгованість із виплати заробітної плати була ліквідована підприємством в повній мірі.

Інформацію про погашення заборгованості із виплати заробітної плати надано Костопільському відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області.

Протягом січня – травня 2017 року у районі відбулося 5 зас&#