У Костопільській РДА відбулася координаційна нарада

Сьогодні, 24 лютого 2020 року, у великій залі адмінприміщення Костопільської райдержадміністрації та Костопільської районної ради відбулася координаційна нарада за участі Володимира Жданюка, в.о.керівника апарату РДА, Віталія Плахотнюка,  т.в.о. військового комісара Костопільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівників підприємств, установ, організацій та працівників, які відповідають за військовий облік.

На порядок денний винесено ряд важливих питань, зокрема:

1) організація та ведення військового обліку на підприємствах установах та організаціях;

2) інформування про наявність транспортних засобів і техніки;

3) підготовка та проведення мобілізації на території району.

За результатами обговорення надано відповідні доручення до виконання.

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

Станом на 24 лютого 2020 року у світі зареєстровано 79 360 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2 619 – летальні. Одужало вже 25 360 осіб.

За межами Китаю виявлено 2 098 випадків у 29 країнах світу. В країнах Європи зареєстровано 201 випадок (Німеччина – 16; Франція – 12; Великобританія – 9; Італія – 157; Росія – 2; Іспанія – 2; Фінляндія, Швеція та Бельгія по одному випадку)

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

21 лютого Центром було отримано повідомлення щодо виявлення у потягу Київ-Москва громадянки Китайської Народної Республіки (далі – КНР) із симптомами гострого респіраторного захворювання.

Відповідно проведеній верифікації отриманої інформаці фахівцями відділу реагування на надзвичайні події та ММСП Центру встановлено, що згідно даних епіданамнезу захворілої громадянки КНР відомо, в період з 16 по 20 лютого вона брала участь як торговий представник у виставці будівельних матеріалів та проживала в готелі “Україна” м. Києва. Скарг на стан здоров’я не висувала. З 20 на 21 лютого, вночі в рамках санітарно-карантинного контролю у неї було виявлено підвищення температури тіла до 38,1 градусів С, госпіталізована в Брянську обласну інфекційну лікарню, на території Російської Федерації.

Станом на 15 год. 21 лютого самопочуття нормальне, результати лабораторних досліджень на новий коронавірус негативні. З числа контактних осіб по вагону, також в інфекційну лікарню госпіталізовано 5 громадян України (2 чоловіки та 3 жінки), стан нормальний, скарг немає, лабораторні дослідження в роботі. У відчепленому і поставленому на санітарну стоянку вагоні, в якому їхала хвора китаянка також знаходяться 6 громадян України, які відмовилися від госпіталізації. Громадяни України забезпечені всім необхідним, включаючи гаряче харчування. Після отримання результатів лабораторних досліджень на новий коронавірус буде прийнято рішення про їх подальше прямування.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

  1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

https://www.rv.gov.ua/news/operativna-informaciya-pro-poshirennya-koronavirusnoyi-infekciyi-covid-19

Рівненська ОДА ініціювала аудит закупівель енергоносіїв бюджетними організаціями

Із пропозицією провести аудит закупівельних цін на енергоносії Рівненська ОДА звернулася до Західного офісу державної аудитслужби.

Попередньо, за дорученням заступниці голови ОДА Людмили Шатковської, департамент ЖКГ, енергетики та енергоефективності проаналізував такі закупівлі. Виявилося, що окремі бюджетні організації області провели тендери, за результатами яких вартість газу і електрики була суттєво завищена.

«Є випадки, коли закупівельні ціни в договорах були завищені у 2 рази, аніж в середньому на ринку. Як по газу, так і по електроенергії. Це означає, що ціни не аналізувалися, або ж тендери були проведені безвідповідально. До того ж, організації не проводили додаткові угоди під час зменшення ціни. На сьогодні держаудитслужба вже включилася в роботу, за результатами будуть прийняті відповідні рішення», – прокоментувала Людмила Шатковська.

У зв’язку з цим, під час селекторної наради вона звернулася до керівників РДА, структурних підрозділів ОДА, розпорядників бюджетних коштів ще раз проаналізувати тендерну документацію та, по можливості, переглянути договори на 2020 рік щодо закупівельних цін на енергоносії.

Також Людмила Шатковська наголосила, що тим організаціям, які укладали угоди із цінами, вищими від середньоринкових, ОДА буде відмовляти у коштах на утеплення в рамках Програми енергоефективності.

https://www.rv.gov.ua/news/rivnenska-oda-iniciyuvala-audit-zakupivel-energonosiyiv-byudzhetnimi-organizaciyami

Слава Вам, Героїні Майдану

…Жінки Майдану: хлопці тримали щити,

а ми були тилом…

20 лютого  виповнилося 6 років з дня розстрілу Небесної Сотні, який став переломним моментом в Революції Гідності. Цього дня 2014 року під час Революції Гідності на Інститутській вулиці у Києві силовики розстрілювали протестувальників. Всього за день було до 100 жертв, яких назвали “Небесною Сотнею”.  Ці герої поклали своє життя за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.  

Важливу роль у Революції Гідності відіграли українські жінки, які стали тилом для наших хлопців. Жінки на Майдані проявили себе не менш активно, ніж чоловіки. Вони волонтерували і на кухні, і у шпиталях, інформували громадськість про потреби революції, носили дрова та шини, патрулювали райони Києва та безліч іншого.

Із перших днів протесту, жінки почали об`єднуватись у окремі групи та створювати свої ініціативи. Зокрема, на початку революції утворився рух «Жіноча половина Майдану», який займався інформуванням громадськості щодо гендерних питань. Надалі, в Тернополі, Івано-Франківську, Рівному створювалися місцеві жіночі сотні, які підхоплювали ініціативу.

«Жіноча сотня Майдану» сформувалася 23 січня 2014-ого року. Це було не військове утворення, а ініціатива, яка займалася мирним спротивом і освітніми заходами. До сотні входили близько двохсот активісток-правозахисниць, журналістки, громадські діячки. 

Якщо визначати роль жінки в революції, то це те саме, що запитувати «яку роль відіграли чоловіки на Майдані». І жінки, і чоловіки – це Майдан, усі пліч-о-пліч виборювали свою свободу і можливість жити в демократичній правовій державі.

Жінки працювали в усіх сферах на Майдані, починаючи від віддаленої роботи перекладачок та організаторок, закінчуючи вартою на барикадах. Не слід цього забувати та применшувати роль кожної та кожного.

Не стали осторонь і наші місцеві жінки, які у ті буремні часи теж поїхали на Майдан.

Із метою вшанування цих відважних жінок 23 лютого у Костопільській районній бібліотеці відбувся захід «Слава Вам, Героїні Майдану», організоване ГО «Союз Українок». На зустрічі була присутня Ситник Людмила, яка безпосередньо довгий час була на Майдані. Вона  поділилась своїми  спогадами з присутніми про революційні події 2014 року, які супроводжувалися фото світлинами  та відео матеріалами про Майдан.

Вшанувати героїнь прийшли  представники влади району та міста, просвітяни та союзянки, ветерани,громадськість.

Активну участь у проведенні заходу взяли студенти Костопільського медичного коледжу.

Не забуває  громадськість  і Героїнь, які у минулому боролися за незалежність нашої держави. На заході розповідали також і про: Надію Демчук, Марію  Цимбалюк, Ольгу Жданюк. Ці жінки відносяться до жінок-Героїнь старшого покоління, які за віддану любов до України, за її волю та незалежність були вислані в сталінські табори в Сибір. Вони витримали холод і  голод, знущання та тортури із Божої ласки повернулись до рідної України, яка снилась їм ночами. Приємним є те, що в Україні щораз впевненіше утверджується це свято українських Героїнь, зароджене ще в 50-х роках ХХ століття в діаспорі.

Отож, не забуваймо наших героїв, шануймо та поважаймо їхні подвиги та жертовність заради України!

Костопільчани – переможці Кубку Рівненської області з волейболу серед збірних команд райорганізацій ВФСТ «Колос»

22 лютого у м.Березне відбувся розіграш Кубку області з волейболу серед чоловіків збірних команд райорганізацій ВФСТ «Колос» присвячений 70—річчю створення фізкультурно—спортивного товариства «Колос». Костопільський район на цих змаганнях представляли: Кузьмук Віталій, Палій Анатолій, Панкратенков В’ячеслав, Панкратенков Станіслав, Швагринський Василь, Гергелюк Руслан, Захожий Павло. Команди були розподілені на 2 групи. У своїй групі костопільчани перемогли збірну Березнівського району із рахунком 2:1, Дубенського району- із рахунком 2:0, Здолбунівського району -із рахунком 2:0 та з першого місця у своїй групі вийшли до фіналу.
У фіналі зустрілися з колегами із Сарненського району, де перемогу із рахунком 2:0 здобули костопільчани та вибороли Кубок.

Олександр Коваль прозвітував про роботу райдержадміністрації за підсумками 2019 року

Сьогодні, 21 лютого 2020 року, у великій залі адмінприміщення Костопільської районної ради та райдержадміністрації про підсумки діяльності Костопільської РДА за 2019 рік прозвітував голова райдержадміністрації Олександр Коваль. На заході були присутні керівники та представники трудових колективів, підприємств, установ, організацій району, сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів  виконавчої влади, громадськості.

Під час свого звіту Олександр Коваль, голова районної державної адміністрації, за допомогою слайдової презентації звіту охарактеризував роботу райдержадміністрації впродовж минулого року з усіх стратегічних напрямків, детально зупинившись на бюджетних питаннях, реалізації проєктів будівництва, ремонту доріг, соціальному захисті населення та на конкретних справах, що втілені в життя у галузях освіти, медицини, культури, спорту, закцентував увагу присутніх на питаннях відкритості влади та її дієвій співпраці із усіма структурами та широким колом громадськості району.

На завершення звіту керівник виконавчої гілки влади у районі висловив слова вдячності всім, хто практичними справами підтримував районну державну адміністрацію та наголосив, що попри позитивні результати роботи в певних напрямках, залишаються ще проблеми, які повинні вирішуватися спільно, тому закликав всіх до співпраці.

По завершенню звіту присутні мали можливість задати питання голові РДА Олександру Ковалю та отримати вичерпні відповіді на них.

Ознайомитися із публічним звітом голови Костопільської райдержадміністрації Олександра Коваля за підсумками 2019 року можна за цим посиланням

Публічний звіт голови

На Рівненщині змінюватимуть якість освіти

Днями  область відвідав керівник Державної служби якості освіти Руслан Гурак. Під час зустрічі із керівництвом Рівненщини обговорили напрямки роботи в контексті реформування системи освіти.

«Ми розпочинаємо аналіз тенденцій у сфері освіти. У 2020 році у Рівненській області заплановано проведення інституційних аудитів у 6 закладах освіти. Після такого аудиту ми зможемо сказати, що відбувається в школах, в якому вони стані, як налаштовані процеси і які є порушення й недоліки. Тут нам потрібна співпраця між місцевими адміністраціями, радами та ОТГ, з якими зможемо ефективно реагувати на виклики», – наголосив Руслан Гурак.

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль підтримує проведення перевірок у закладах освіти, оскільки у цій сфері є недоліки. «Варто було б запровадити для директорів шкіл систему KPI. Тобто мають бути чіткі критерії, за якими можна оцінити роботу закладів. І якщо рейтинг школи падає, проводити позапланові аудити», – запропонував Віталій Коваль.

Під час зустрічі також обговорили важливість сертифікації вчителів початкових класів. Так, торік 31 вчитель з різних куточків області стали першопрохідцями, тож вже з січня цього року вони отримують доплату 20% посадового окладу.  Сертифікація триватиме і цьогоріч.

Шляхи покращення якості освіти розглянули під час наради за участю директорів шкіл.

Так, на думку першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна, на сьогодні ЗНО не має бути єдиним критерієм оцінки якості знань учня, мають бути інші виміри. Адже кожен регіон має як свої проблеми, так і переваги. До викликів у системі освіти Рівненщини можна віднести дисбаланс між рівнем освіти в селі та місті, двозмінне навчання у 67 школах, нестача шкіл на півночі області та незаповненість закладів на півдні.

Тому, щоб діти із сільської місцевості отримали якіснішу освіту, в області інвестують кошти в ефективну мережу шкіл. Це створення опорних закладів, придбання шкільних автобусів та ремонт доріг за принципом маршрутизації (до опорних закладів).

Як розповів у своїй доповіді начальник управління освіти і науки ОДА Григорій Таргонський, на сьогодні із 587 шкіл області лише 50 малокомплектних (8,5%). Така шкільна мережа є однією з кращих в Україні. Збалансована мережа і закладів системи професійно-технічної освіти – за останніми дослідженнями науковців, на Рівненщині найкраща кількість учнів у співвідношенні до кількості викладачів, а також найдешевша вартість утримання учнів.

https://www.rv.gov.ua/news/na-rivnenshchini-zminyuvatimut-yakist-osviti

Людська шана і вдячність полеглим героям

І рани їхні вже не їм болять..

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…

Костопільчани, гості міста вже вкотре зібралися на урочистий захід біля меморіалу «Герої не вмирають», аби вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у зоні АТО/ООС.

Участь у заході взяли військовослужбовці, учасники лихолітніх подій, матері загиблих Героїв-земляків, духовенство, представники ветеранських організацій та районної, міської влади. Зокрема, голова Костопільської РДА Олександр КОВАЛЬ, голова Костопільської районної ради Сергій ТКАЧУК, заступник міського голови Володимир ВОЛОС.

Зі словами пошани, глибокої пам’яті про тих, хто жертовно загинув від снайперських куль на Майдані, до присутніх звернулися дружина Героя Небесної Сотні –нашого земляка Валерія Опанасюка – Вікторія та учасник подій 2014 року, депутат районної ради Юрій Завада.

У спільній молитві священники разом із костопільчанами пом’янули тих, хто загинув, захищаючи Батьківщину: її свободу та незалежність, мирне небо та спокій на рідній землі.

Як данину тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості пожертвував собою, родина Валерія Опанасюка та матері загиблих Героїв – земляків запалили свічу пам’яті.

У пошані було покладено живі квіти, запалено лампадки. Пам’ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання. Кожен присутній мав можливість розмістити біля меморіалу паперові фігурки ангеликів у знак пам’яті загиблих Героїв.

Цього ж дня учасники заходів також вшанували  пам’ять борців за Україну і на території церкви Олександра Невського біля пам’ятного хреста січовим стрільцям. Потому костопільчани вшанували полеглих визволителів міста Костополя від московсько-більшовицьких загарбників у лютому 1919 року біля меморіальної дошки, розміщеної на території залізничного вокзалу.

20 лютого – це не лише згадка про трагічні історичні події, які змінили нашу країну назавжди. Це данина пам’яті тим, хто мужньо захищав і героїчно поліг за те, аби Україна залишалася вільною і незалежною державою, а в наших домівках панували мир і спокій. Це приклад для молоді та нагадування кожному з нас – війна ще не закінчена, і там продовжують гинути українські патріоти.

Рівнян з інвалідністю запрошують на безкоштовне навчання у сфері-ІТ

Стартував набір на безкоштовне навчання сучасним професіям у IT-сфері для людей з інвалідністю.

Таку ініціативу запроваджують Мінсоцполітики разом з ГО «Прометеус» та Асоціацією «Інформаційні технології України». Вони спільно підписали  Меморандум про співпрацю та презентують соціальний проєкт «Ти можеш усе! Можливості безмежні».

Мета проєкту – надати безкоштовні можливості навчання затребуваним професіям у сфері IT для людей з інвалідністю і після успішного тестування та отримання сертифікатів взяти участь у конкурсах на вакантні  посади у провідних IT-компаніях України.

За словами Міністра соціальної політики Юлії Соколовської, завдяки цьому проєкту люди з інвалідністю зможуть пройти якісне навчання і отримати престижну затребувану на ринку професію у IT-сфері за гідну платню.

Проєкт триватиме наступні пів року у кілька етапів: у лютому триватиме реєстрація на участь у проєкті. Бажаючі можуть вже реєструватись на https://education.msp.gov.ua/

Під час реєстрації учасники мають обрати обов’язкові два курси та кілька (від одного до трьох) додаткових, за власним бажанням.

«Наша мета – дати можливість цим людям жити новим життям, забезпечувати себе та родину. Для цього наші партнери створили курси, де провідні ментори з IT-компаній та викладачі провідних українських вишів будуть навчати їх затребуваних IT-професій. Це дасть змогу зменшити різницю в оплаті праці для людей з інвалідністю і значно покращить їх соціальний статус», – наголосила Юлія Соколовська.

Навчання розпочнеться з 5 березня. Навчальний процес відбуватиметься протягом 14 тижнів, ще тиждень на складання тестів і отримання сертифікатів, а далі – конкурси на вакантні посади.

https://www.rv.gov.ua/news/rivnyan-z-invalidnistyu-zaproshuyut-na-bezkoshtovne-navchannya-u-sferi-it

Рівненська обласна державна адміністрація
33028, м.Рівне, майдан Просвіти, 1
Телефони
(0362) 695-165
Гаряча лінія
Електронна пошта
Власність Секретаріату Кабінету Міністрів України. Проект реалізовано Фондом Східна Європа та Державним агентством з питань електронного урядування України у межах програми міжнародної технічної допомоги “Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP) , за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва
  • Людям із порушенням зору

  • In English

ВЕБсайт працює в тестовому режимі. Технічна підтримка support@rv.gov.ua
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше
Компанія «KitSoft» — розробник порталу

Шановні краяни!

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та вільне європейське майбутнє України, віддав своє життя під час Революції Гідності.

Високий дух Небесної Сотні став сучасним символом боротьби українського народу за незалежність, прикладом самопожертви, мужності, патріотизму та непохитності у відстоюванні власних переконань.

Подвиг Героїв свідчить, що лише об’єднавшись навколо спільних цінностей та ідеалів, ми зможемо розбудовувати нашу країну, яка, пройшовши крізь не одне лихоліття, вибрала шлях єднання, миру, розвитку та демократії.

Світла пам’ять Героїв Небесної Сотні!

Слава Україні! Слава її Героям!

Голова Костопільської

районної державної адміністрації                          Олександр КОВАЛЬ,

голова Костопільської

районної ради                                                           Сергій ТКАЧУК.