На здійснення протиепідемічних заходів під час проведення виборів з місцевих бюджетів передбачено 37,4 млн грн

На виконання постанови Кабінету Міністрів України №846 від 14 вересня 2020 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» у місцевих бюджетах передбачено 37,4 млн гривень на здійснення протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, під час організації та проведення виборів 25 жовтня 2020 року.

Загалом з Державного бюджету України на підготовку і проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року затверджено видатки за бюджетною програмою 6741020 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» в обсязі 2 252, 1 млн гривень.

571 мільйон гривень субвенції було перераховано в регіони для забезпечення киснем ліжок в опорних лікарнях

571 мільйон гривень субвенції було перераховано в регіони для забезпечення киснем ліжок в опорних лікарнях, де приймають хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19. Про це доповіли представники уряду на селекторній нараді щодо запобігання поширенню та подолання наслідків коронавірусу в Україні, що відбулася під головуванням Президента Володимира Зеленського.

Також уряд працює над розгортанням ліжок у немедичних закладах у Києві, Одесі та на Донеччині. Додатково проведено інвентаризацію ліжок інститутів Національної академії медичних наук та лікарень «Укрзалізниці». Міністерство охорони здоров’я розглядає ці ліжка для використання в ургентних ситуаціях.

«Мене турбує високий показник завантаженості ліжок у медичних закладах. Цього місяця Національна служба здоров’я України законтрактувала додатково 23 лікарні. За умови зростання кількості хворих ми маємо бути впевнені, що є достатньо ліжок, забезпечених киснем, у лікарнях», – сказав Глава держави.

Міністерство охорони здоров’я доповіло, що проводить ліцензування підприємств, які виробляють необхідний кисень для забезпечення лікарень. Нині в Україні 15,5 тис. ліжок у лікарнях забезпечені киснем, майже 7,5 тис. – вільні.

Володимир Зеленський наголосив, що вимагає розробки програми страхування лікарів від COVID-19.

https://www.president.gov.ua/news/mayemo-buti-vpevneni-v-dostatnij-kilkosti-lizhok-zabezpechen-64705?fbclid=IwAR13C5nUwqfJ8pX8v-Giwnyd49PZEzVPrQgXuHk7JlCX4eXCWwBN-Z9awsw

СЕЗОН  ПЕРЕМОГ ВІДКРИТО!

18 жовтня вихованці зразкового колективу циркової студії «Каскад» Костопільського будинку школярів та юнацтва (керівник Людмила Грицюк), взяли участь у V Міжнародному фестивалі-конкурсі «Єдина Країна». Фестиваль проходив за підтримки Департаменту молоді та спорту Комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики Київської міської Ради ТВ проєкту Зіркафест.

Гідно представиши свою творчість, колектив «Каскаду» здобув ГРАН ПРІ з акробатичною композицією «Люди як кораблі» та нагороджений дипломами і подарунками.

Керівнику колективу, Людмилі Грицюк, вручено Подяку, за популяризацію та збереження українських традицій, формування національних цінностей та високу професійну майстерність.

Щиро вітаємо і пишаємося!

Мінрегіон продовжує конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку

Конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, продовжено до 3 листопада.

«У зв’язку з численними зверненнями заявників, а також у зв’язку із карантинними обмеженнями, що діють в країні, пов’язані з пандемією COVID-19, та проведенням в Україні виборів депутатів Верховної Ради, конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку продовжено до 3 листопада.», – Як повідомив заступник Міністра Іван Лукеря,

Документи на участь у конкурсному відборі подаються виключно в електронному вигляді через онлайн-платформу https://sectoral.minregion.gov.ua до 17 год. 00 хв. 03 листопада 2020 року включно.

Для участі в конкурсному відборі заявник проєкту (центральний або місцевий орган виконавчої влади; органи місцевого самоврядування, агенції регіонального розвитку, утворені відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики») подає через онлайн-платформу https://sectoral.minregion.gov.ua документи (заявку на участь, інформаційну картку проекту та опис проекту, оформлені відповідно до вимог, визначених наказом Мінрегіону від 18.05.2017 № 120 (у редакції наказу Мінрегіонувід 15.04.2020 № 93) «Про затвердження Вимог до опису та інформаційної картки проекту регіонального розвитку, який може реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу»).

Телефон для довідок: (044) 207-17-21; електронні адреси: bondar@minregion.gov.ua, budykoo@minregion.gov.ua.

За матеріалами офіційного вебсайту Рівненської ОДА

На Рівненщині зафіксовано 4316 повідомлень про порушення карантину

На Рівненщині мобільні бригади виявляють порушення карантинних обмежень у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19. До них входять працівники підрозділів поліції ГУ НП в області, залучаються представники органів місцевого самоврядування, ДСНС, територіальних районних підрозділів Держпродспоживслужби в області, Укртрансбезпеки.

На сьогодні мобільні групи перевірили 17882 об’єктів господарювання, за результатами складено 269 протоколів. За порушення вимог головного державного санітарного лікаря України в місцях торгівлі на агропродовольчих ринках, об’єктах торгівлі продовольчими та промисловими товарами, у закладах громадського харчування тощо складено 460 протоколів за статтею 42 КУпАП.

Загалом в області зафіксовано 4316 повідомлень про недотримання протиепідемічних норм. Складено 565 адміністративних протоколів за ст. 44-3 КУпАП.

Щоденно до здійснення заходів залучається 22 рейдові групи, якими щодня здійснюється до 35 рейдів. Окрім того, до несення служби із забезпечення публічної безпеки і порядку на вулицях та громадських місцях залучено 382 працівники поліції та 37 військовослужбовців Національної гвардії України ГУ. Вони працюють у складі самостійних піших та автопатрулів.

Загалом від початку запровадження карантинну Держпродспоживслужба області контролює проведення суб’єктами господарювання дезінфекції приміщень та реалізації продуктів харчування в фасованому та ізольованому вигляді. Окрім того, здійснено дезінфекціїю 1095 одиниць транспорту, 5 вокзалів, 142 дезінфекцію супермаркетів і торгівельних центрів, 1704 – інших закладів громадського призначення, здійснено 72715 інших саносвітних заходів (роздано санбюлетенів, плакатів, листівок, проведено роз’яснювальних бесід з населенням).

З метою створення безпечних умов для навчання в умовах карантину у закладах освіти області проводили профілактичні заходи:

вологе прибирання приміщень з дезінфікуючими засобами,

регулярне провітрювання класних кімнат,

встановлення особливого режиму роботи навчальних закладів та переміщення учасників навчального процесу в них тощо.

Заклади освіти області забезпечені пірометрами, засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами для обробки рук та поверхонь.

Починаючи з 1 вересня, у Рівненській області захворіли 186 учнів та 459 вчителя/працівники закладів загальної середньої освіти, на самоізоляції перебувало 6103 учня, 769 вчителів/працівників та 273 класи. На сьогодні у 59 закладах освіти навчальний процес переведено на дистанційну форму навчання.

За інформацією офіційного вебсайту Рівненської ОДА

Працівники Костопільської РДА взяли участь в акції “Мільйон дерев за добу”

17 жовтня працівники Костопільської районної державної адміністрації та її структурних підрозділів разом із учнями 7-го класу Великомидської ЗОШ І-ІІІ ступенів взяли участь у Всеукраїнській акції – висадити разом Мільйон дерев за добу, долучившись до висадки дерев на території Великомидського лісництва Костопільського району.
Державні службовці та школярі висадили майже 10 тисяч піврічних сіянців за допомогою спеціального обладнання.
Із метою недопущення поширення коронавірусу Covid-19, проведення акції відбувалося з дотриманням усіх необхідних карантинних обмежень.


Довідково, 09 вересня 2020 року між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Державним агентством лісових ресурсів України та Благодійною організацією «Озеленення України» підписано Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво, щодо впровадження загальнодержавної екологічної ініціативи із висаджування дерев та іншого співробітництва у сфері охорони навколишнього природного середовища метою якого є проведення акції з осіннього висаджування 1 млн. дерев за один день.

Із професійним святом вас, працівники і ветерани харчової галузі!

Виробництво харчових продуктів є однією з найперших умов життя людей і розвитку суспільства. На цю галузь покладено відповідальне завдання – задоволення потреб кожної родини в якісній, смачній та доступній продукції. Висококваліфіковані майстри харчової промисловості нашого району мають значні здобутки і чудові перспективи подальшого розвитку.

Тому прийміть слова заслуженої подяки та шани і найщиріші вітання з нагоди Дня працівників харчової промисловості.

Нехай кожен день приносить вам нові здобутки і досягнення, а ваше життя буде щасливим і радісним. Хай родинне тепло і затишок допомагають вам у виконанні почесного і відповідального професійного обов’язку.

Із повагою,

голова Костопільської

райдержадміністрації            Олександр КОВАЛЬ,

голова Костопільської

районної ради                      Сергій ТКАЧУК.

Майже 70 тисяч гектарів передадуть у власність для об’єднаних громад Рівненщини

26 жовтня усі новостворені громади Рівненщини отримають землі в комунальну власність та зможуть використовувати кошти від землекористування для свого розвитку.

Цьому сприятиме Указ Президента України № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин». Документ передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності.

Цей крок завершить реформу з децентралізації.

«Ключовий момент, без якого децентралізація не може бути в Україні завершена. Це передача земель безпосередньо громадам. Цей важливий крок буде зроблено. Я підписав указ про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності», – зазначає Президент України Володимир Зеленський.

Загалом місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн га землі, на Рівненщині – це 70 тисяч гектарів.

Глава держави заявив, що нинішня влада обіцяла надати українцям реальне право власності на землю. І виконала цю обіцянку. Так, 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про обіг с/г земель, який передбачає надання права купівлі землі лише українцям. Також законодавчо встановлені обмеження максимальної площі, яка може перебувати у власності однієї особи, та пільгові умови для українських фермерів. 6 травня Президент підписав закон про Національну інфраструктуру геопросторових даних, що наведе лад в усіх реєстрах природних ресурсів України, а 22 липня – закон щодо просторового планування громад.

За словами заступника голови ОДА Ігоря Тимошенка, Указ Президента значно прискорить передачу земель у власність громад.

«Це створить додаткові переваги децентралізації. Адже ОТГ найкраще знають, де будувати дитсадки, школи чи лікарні, створювати промислові зони або ж парки. Деякі ділянки можна буде здати в оренду та поповнювати власні бюджети за рахунок податку на землю. Одним словом, ОТГ отримають багато переваг, що дозволить стати їм більш спроможніми», – додає Ігор Тимошенко.

Також в межах земельної реформи для українських фермерів будуть запроваджені пільгові умови для доступу до ринку землі.

Фермери можуть викупити земельні ділянки, надані їм у постійне користування або довічне успадковане володіння, а також переоформлені в оренду (розстрочка платежу до 10 років, вартість на рівні нормативної грошової оцінки таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів).

https://www.rv.gov.ua/news/majzhe-70-tisyach-gektariv-peredadut-u-vlasnist-dlya-obyednanih-gromad-rivnenshchini?fbclid=IwAR0P0ErxujmDUaYu-mt1H5_gRcxgQkms51GEGYPYOmMjfwondvC2-0y3rCU

Із 19 жовтня Костопільський район в “червоній” карантинній зоні

15 жовтня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, за результатами якого із 19 жовтня починає діяти нове епідемічне зонування.

Відповідно до спільного рішенням державної та обласної комісій Костопільський район разом зі Здолбунівським та міста Дубно, Вараш, Острог потрапили до переліку територій із “червоним” рівнем епідеміологічної небезпеки. Така ситуація викликана значним зростанням захворювання на COVID-19 протягом останніх тижнів.

У цих містах та районах буде ЗАБОРОНЕНО:

навчання у закладах освіти, у тому числі школах, дитсадках та училищах, крім спецшкіл;

відвідування закладів культури та кінотеатрів;

робота барів, кафе, ресторанів і торгово-розважальних закладів.;

відвідування соціальних та реабілітаційних закладів, крім тих, що надають послуги екстрено, центрів бездомних тощо.

У той же час ДОЗВОЛЕНО роботу:
пасажирського транспорту, буде здійснюватися висадка та посадка пасажирів;

закладів торговельного та побутового обслуговування.

Нагадаємо, на засіданні Кабміну 13 жовтня було внесено зміни до Постанови, яка регламентує умови карантину на території України. Зокрема, було внесено додаткові зміни до критеріїв відповідності «червоному» рівню епідемічної небезпеки. За новими правилами, райони можуть потрапити на «червоний рівень» за показником інцидентності. Це показник щодо захворюваності на 100 тисяч населення за останні 14 днів. Він змінений і зараз встановлений на рівні 320 на 100 тисяч населення.

15 жовтня відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради

У залі засідань райдержадміністрації  15 жовтня 2020 року відбулося  засідання архітектурно-містобудівної ради при відділі з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації.

На засіданні були присутні 9 членів архітектурно-містобудівної ради. Запрошена заступник голови Деражненської сільської ради Мисюк Ірина Костянтинівна.

Член архітектурно-містобудівної ради Семенюк Р.В. звернувся з пропозицією, внести зміни до порядку денного засідання архітектурно-містобудівної ради при відділі з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації включивши на розгляд Детальний план території, що обмежується вулицею 8 Березня (від перехрестя з вул.Нова до перехрестя з вул.Грушевського) та прилеглими до неї територіями м.Костопіль Рівненської області.

Шляхом голосування дане питання включено до порядку денного.

Архітектурно-містобудівною радою розглянуто 6 питань:

Порядок денний:

  1. Розгляд проєкту Детального плану території земельної ділянки площею 1,0688га для будівництва та обслуговування будівлі по забою великої рогатої худоби за межами населених пунктів на території Великомидської сільської ради за адресою: вул.Колгоспна, 8-у с.Великий Мидськ Костопільського району Рівненської області.

Замовник:  Костопільська районна державна адміністрація.

  1. Розгляд проєкту внесення змін до детального плану території, що обмежується вулицею Рівненська (від перехрестя з вул. Шевченка до перехрестя з вул. Руданського) та прилеглими до неї територіями в м. Костопіль Костопільського району Рівненської області.

Замовник:  Костопільська міська  рада.

  1. Розгляд проєкту Детального плану території, що обмежується вулицею Дерев’яна, 104 та прилеглими територіями в м. Костопіль Костопільського району Рівненської області.

Замовник:  Костопільська міська  рада.

  1. Розгляд проєкту Детального плану території, що обмежується вулицею Степанська (територія навколо багатоквартирного житлового будинку по вул. Степанська, 121) та прилеглими до неї територіями в м. Костопіль Костопільського району Рівненської області.

Замовник:  Костопільська міська  рада.

  1. Розгляд проєкту Детального плану території земельної ділянки орієнтовною площею 1,0 га за адресою в с.Деражне вул.Шевченка Костопільського району Рівненської області для будівництва та обслуговування культової будівлі (молитовного будинку).

Замовник:  Деражненська сільська  рада.

  1. Детальний план території, що обмежується вулицею 8 Березня (від перехрестя з вул.Нова до перехрестя з вул.Грушевського) та прилеглими до неї територіями м.Костопіль Рівненської області.

Замовник:  Костопільська міська  рада

Під час засідання за результатами розгляду і обговорення, шляхом голосування вирішено: схвалити вищезазначену містобудівну документацію та рекомендувати замовникам при умові виконання зауважень і пропозицій висловлених членами архітектурно-містобудівної ради провести громадські слухання відповідно вимог чинного законодавства та затвердити вищезазначену містобудівну документацію.