ДБАЄМО ПРО ДІТЕЙ РАЗОМ

У 2018 році набрав законної сили Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07 грудня 2017 року № 2234-VIII, яким було уведено суспільно корисні роботи як вид адміністративного стягнення.

Працівники Костопільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області відповідно до чинного законодавства ведуть облік порушників на яких постановами судів накладені адміністративні стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, та проводить із ними відповідну роботу. Станом на 30 вересня 2020 року у відділі на обліку перебуває 18 громадян засуджених до виконання суспільно корисних робіт (1 відбуває у приватного підприємця). Із 18 засуджених 4 жінки, які судом позбавлені батьківських прав стосовно дітей, мають значну заборгованість зі сплати аліментів на утримання дітей.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 24 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) суспільно корисні роботи є одним із видів адміністративних стягнень за вчинення адміністративних правопорушень. Згідно з частиною першою статті 31 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає орган місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану роботу. Зароблені кошти керівник підприємства перераховує у державну виконавчу службу в рахунок погашення заборгованості громадян по сплаті аліментів. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

У зв’язку з цим 29-30 вересня 2020 року працівники Костопільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області провели робочі зустрічі із керівниками та працівниками державних підприємств «Костопільське лісове господарство», «Костопільський військовий лісгосп», Костопільської експлуатаційної дільниці, Костопільської міської ради, комунального підприємства «Костопільводоканал».

У результаті зустрічей одного порушника вдалося влаштувати на комунальне підприємство міста та домовлено про влаштування ще двох громадян.

       

        

Повідомлення про оприлюднення проєкту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку

 1. Повна назва документа державного планування

Детальний план території, що обмежується земельними ділянками орієнтовною площею 0,3927 га, площею 0,2452 га, та площею 2,0 га за межами населених пунктів на території Головинської сільської ради Костопільського району для будівництва кар`єрів з видобування базальтів

.2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Костопільська районна державна адміністрація

 1. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:

3.1. Дата подання заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки і оприлюднення її шляхом розміщення на офіційному веб-сайті

15 серпня 2020 року

3.2. Дата подання проєкту ДДП, звіту про СЕО та повідомлення про оприлюднення проєкту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку на офіційному веб-сайті

25 вересня 2020 року

3.3. Способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо)

надання зауважень і пропозицій з 25 вересня по 25 жовтня 2020 року

3.4. Дата, час і місце проведення запланованих громадських слухань (у разі проведення)

Громадські слухання відбудуться в 12.00 годині 20.10.2020р. в приміщенні Головинської сільської ради розташованої по вул.Вишнева, буд.1 в с.Головин, Костопільський район, Рівненська область. Контактні телефони: 0673768480, (03657)5-33-32.

3.5. Орган, від якого можна отримати інформацію та адреса, за якою можна ознайомитися з проєктом  документа державного планування, звітом про про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування

Костопільська районна державна адміністрація (Рівненська обл., м.Костопіль, вул.Незалежності,7, каб. №5) та на веб-сайті http://kostrda@rv.gov.ua

3.6. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреса та строки подання зауважень і пропозицій

Зауваження та пропозиції від громадян будуть прийматися в приміщені Костопільської районної державної  адміністрації за адресою: Рівненська обл., м.Костопіль, вул.Незалежності,7, каб. №5; роб. тел. (03657)2-17-58, моб.тел.  (097) 383 74 90  протягом 30 днів з дня публікації даного повідомлення

3.7. Місцезнаходження наявної екологічної інформації, у тому числі пов’язаної зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування

Костопільська районна державна адміністрація за адресою: Рівненська обл., м.Костопіль, вул.Незалежності,7, каб. №5 та на веб-сайті http://kostrda@rv.gov.ua

наявна екологічна інформація – Департамент екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації за адресою: вулиця Льва Толстого, 20, Рівне, Рівненська область, 33004

наявна інформація пов’язана зі здоров’ям населення – Управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації за адресою 33028
м. Рівне, вул. 16 Липня, 38

4. Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проєкту документа державного планування відсутня.

Костопільський районний сектор нагадує заходи по дотриманню правил пожежної безпеки на виборчих дільницях

Приміщення, в яких розташовані виборчі дільниці повинні бути  забезпечені вогнегасниками з розрахунку один вогнегасник на кожні 100 квадратних­ метрів площі підлоги, але не менш одного вогнегасника на кожне окреме приміщення.

Вогнегасники у приміщеннях, в яких розташовані виборчі дільниці необхідно розміщувати на видних легкодоступних місцях.

На випадок відключення електроенергії обслуговуючий персонал будівель, де знаходяться виборчі дільниці, повинні бути забезпечені електричними ліхтарями.

Прилади пічного опалення повинні бути справними, в разі потреби необхідно провести огляд та поточний ремонт, перед топковими отворами необхідно влаштувати притопочні листи розміром 0,5х0,7м.

Електропроводка місцевого освітлення кабін для голосування повинна виконуватися за допомогою ізольованих електричних проводів, прокладка яких здійснюється по негорючим матеріалам­ З’єднання, відгалуження та окільцювання жил проводів і кабелів мають здійснюватися за допомогою опресування, зварювання і паяння, або затискачів (гвинтових, болтових тощо).

Евакуаційні шляхи і виходи утримувати вільними, нічим не захаращеними.

Обслуговуючий персонал та осіб, які будуть залучені для роботи на виборчих дільницях, необхідно ознайомити з вимогами пожежної безпеки та діями при виникненні пожежі.

 

НА ВИБОРЧІЙ ДІЛЬНИЦІ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 • Застосування відкритого вогню, некаліброваних (саморобних) запобіжників саморобних подовжувачів, які не відповідають ПУЄ.
 • Користування пошкодженими розетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами.
 • Підвішувати світильники безпосередньо на струмопровідних проводах.
 • Використання побутових електронагрівальних приладів у не встановлених для цього місцях.
 • Залишати без нагляду ввімкнуті в електромережу електроприлади (радіоприймачі, телевізори, магнітофони).
 • Застосовувати в приміщеннях виборчих дільниць електро-печі (плити), рефлектори й електрокаміни.

Костопільський районний сектор

Головного управління ДСНС України у Рівненській області

В Україні стартував Тиждень освіти

До щорічного Тижня освіти, який стартував в Україні 11 вересня 2020, долучилась і Костопільська філія Рівненського обласного центру зайнятості. Даний захід проходить під егідою ЮНЕСКО і має на меті популяризацію освіти серед дорослого населення. Під час вирішення питань щодо допомоги у працевлаштуванні наших клієнтів організація професійного навчання має важливе значення.

Яка людина не замислювалась про своє професійне майбутнє? З якою професією пов’язати своє життя, щоб робота приносила задоволення? Відповіді на ці питання знають слухачі Костопільського відділення РЦПТО, які навчаються на кравця за направленням служби зайнятості.

 Професія «Кравець» передбачає відповідальне ставлення до навчального процесу, максимальну увагу та бездоганне дотримання вимог на робочому місці, а саме на швейній машині. А ще – талант і велику любов до професії. Майбутні кравчині продовжують вдосконалювати свої знання і навички роботи на швейних машинах під керівництвом майстра виробничого навчання Болюх Юлії Марківни, адже не за горами кваліфікаційна атестація.

В подальших планах – відкриття наступної групи в листопаді 2020 року. Додаткові консультації можна отримати у фахівців Костопільської філії РОЦЗ за тел. 23266.

Провідний фахівець з профорієнтації Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості

Наталія Радіон

Обережно – ГРИБИ!

Гриби – це дарунок лісу, але, одночас, вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.

Основні причини отруєнь:

 • вживання отруйних грибів;
 • неправильне приготування умовно їстівних грибів;
 • вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
 • вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Щоб запобігти отруєння грибами, ми рекомендуємо вам заходи та правила, які необхідні для виконання кожній людині, дотримуйтесь їх.

 Застерігаємо!

 • Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.
 • Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.
 • Не збирайте гриби:
  • якщо не впевнені, що знаєте їх, якими б апетитними вони не здавалися;
  • поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
  • невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення “бульба”, оточене оболонкою;
  • з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих або ослизлих;
  • ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;
  • “шампіньйони” та “печериці”, у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.
 • Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, – вони не завжди відповідають дійсності.
 • Не куштуйте сирі гриби на смак.
 • Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні -викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом – викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
 • Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
 • При обробці кип’ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
 • Обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління, – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунку.
 • Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
 • Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.
 • Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд – також може статись отруєння.
 • Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.
 • УВАГА! У жодному разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням:
  • “Усі їстівні гриби мають приємний смак”.
  • “Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні – приємний”.
  • “Усі гриби в молодому віці їстівні”.
  • “Личинки комах, черви й равлики не чіпають отруйних грибів”.
  • “Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби”.
  • “Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні”.
  • “Отрута з грибів видаляється після кип’ятіння протягом кількох годин”.
  • “Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах”.
 • Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) з’являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров’я потерпілого, кількості з’їдених грибів.

Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

 

Перша допомога при отруєнні грибами

 1. Викличте “Швидку медичну допомогу”.
 2. Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.
 3. Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.
 4. З’ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

Забороняється

 • Вживати будь-які ліки та їжу, а надто алкогольні напої, молоко, – це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику.
 • Займатися будь-якими іншими видами самолікування.

 Запам’ятайте: отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню.

Костопільський РС

ГУ ДСНС України у Рівненській області