Вдовиченко Олена Леонідівна

В.о. начальника відділу житлово-комунального господарства та будівництва

 

Музичко Вікторія Вікторівна

Головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства та будівництва

 

Положення про відділ

Контакти

Телефон: (03657) 2-39-79

Пошта: jkgkost@ukr.net

Графік роботи

Понеділок – П’ятниця:

 • 9:00 до 18:00

Субота – Неділя:

 • вихідний

Як заощадити на комунальних послугах до 70%: Голова Держенергоефективності дає практичні поради
Саме перед початком опалювального сезону, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив дієві інструменти з енергоефективності для кожної громади, зокрема:

– саме комплексна термомодернізація будівлі, у т.ч. у рамках «теплих кредитів», дає 40-50% і більше економії витрат на комунальних послугах;

– завдяки енергосервісу (ЕСКО) економія енергоспоживання у бюджетних закладах сягає до 70% без жодної бюджетної інвестиції;

– в Україні є реальні успішні приклади використання біомаси для генерації теплової та електричної енергії;

– європейський досвід доводить ефективність генерації енергії із сміття, який найближчим часом  має застосовуватись в різних містах України.

Детальніше читайте в інтерв’ю: https://www.obozrevatel.com/ukr/green/yak-zaoschaditi-na-komunalnih-poslugah-70-scho-treba-zrobiti.htm

Ще 180 ОСББ залучили майже 60 млн грн «теплих кредитів» на енергоощадні заходи за останні 2 тижні

Попит ОСББ на державну програму з енергоефективності триває. За останні 2 тижні ще 180 ОСББ залучили майже 60 млн грн «теплих кредитів» на енергоефективні заходи у багатоповерхівках.

ОСББ мають ще чимало можливостей скористатися програмою у ц. р. та підготуватися до опалювального сезону.

Крім цього, у проекті Держбюджету-2020 вже передбачено 400 млн грн на фінансування програми «теплих кредитів» у наступному році. Відповідний законопроект від 15.09.2019 № 2000 зареєстровано у Парламенті (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66853).

За попередніми розрахунками, у 2020 р. програмою зможуть скористатися до 200 тис. родин та залучити до 1,2 млрд грн «теплих кредитів» на комплексне утеплення будівель.

«Дякую усім, хто підтримує прозорий, дієвий та економічно вигідний механізм співфінансування «теплих кредитів», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Саме завдяки цій програмі «теплих кредитів»:

– родини заощаджують до 70% витрат на комунальні послуги;

– утеплені квартири зростають у ціні в середньому на 30%;

– активізується бізнес, у т.ч. в суміжних галузях економіки;

– розвивається економіка: 1 грн державного співфінансування залучає до 3 грн інвестицій;

– державний та місцеві бюджети отримують повернення вкладених у програму коштів у вигляді податків;

– у суспільстві формується нова культура ефективного енергоспоживання.

Про внесення змін до статті 9 ЗУ ``Про альтернативні джерела енергії`` щодо врегулювання питання генерації електричної енергії приватними домогосподарствами
Увага!Первоцвіти!

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.

Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини.

Зірвали стеблину з трьома первоцвітами, а це означає, що загинуло 45 – 60 насінин. І як наслідок – відсутність нових рослин. Для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина, необхідно 7 – 8 років. Сам процес проростання насіння тривалий і складний.

Всі вони потребують нашого захисту. Не знищуйте квіти! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс.

Не зривайте, не продавайте й не купуйте перших весняних квітів. Подбайте про збереження унікальної рідної природи!

Своєчасний розрахунок за енергоносії – запорука надання якісних житлово-комунальних послуг

22 лютого 2019 року перший заступник голови Костопільської райдержадміністрації Олександр Коваль провів нараду із керівниками підприємств, установ, організацій житлово-комунального господарства району з питання розрахунків, населення за житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії, у ході проведеня проінформовано, що станом на  01.02.2019 забезпечена проплата:

– за надані послуги теплопостачання на 75,46 % (спожито на суму  10911,5 тис. грн., оплачено – 8234,3 тис. грн.).

Найбільшими споживачами-боржниками теплової енергії категорії «інші» станом на 01.02.2019 у розрізі теплопостачальних підприємств є:

1) ПП «Гончар» – 3648,5 грн;

2) ТзОВ Юнона брокер – 3521,47 грн;

3) ТзОВ «Аптека – центр» 21882,49 грн;

4) ФОП Козачук – 2792,27 грн;

5) ПП Маснічук М.В. – 5419,57 грн;

6) ПП «ЕКО» – 14216,65 грн.

– за надані послуги з водопостачання та водовідведення складає 109,63 % (спожито на суму 1463 тис. грн.,  оплачено – 1603,9 тис. грн.);

– утримання житла – 94,5%  (спожито на суму 1488,8  тис. грн.,  оплачено 1406,6 тис. грн.).

Підприємства комунальної теплоенергетики району розрахувалися за спожитий природний газ на 71,5 % (спожито на суму 5664,42 тис грн. оплачено – 4050 тис. грн. 

Звертаємося до всіх споживачів-жителів району з проханням провести розрахунки за енергоносії, що є запорукою надання якісних житлово-комунальних послуг.

До уваги жителів Костопільського району!

Костопільська районна державна адміністрація звертається до вас з проханням вчасно проводити розрахунки за спожиту електричну та теплову енергію, природний газ, отримані послуги з утримання житла, водопостачання та водовідведення. Адже саме від Вас залежить енергетична безпека та добробут нашої держави, стабільне функціонування житлово-комунального комплексу району.

Держенергоефективності та Міністерство енергетики ОАЕ розглянули нагальні питання співпраці та можливості запуску «зелених» проектів за участю арабських фондів і компаній
У рамках 9-ї сесії Асамблеї IRENA в Абу-Дабі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів продуктивну зустріч із представниками Міністерства енергетики та промисловості Об’єднаних Арабських Еміратів, з якими обговорив:
 • актуальні питання реалізації Меморандуму про співпрацю з Держенергоефективності, підписаного у серпні 2018 року;
 • стратегії стимулювання розвитку «чистої» енергетики в Україні та ОАЕ;
 • перспективні інвестиційні проекти відновлюваної енергетики та переробки сміття в Україні.

Незважаючи на те, що ОАЕ відома одними із найбільших у світі ресурсами нафти і газу, ця країна враховує світові тенденції щодо сталого енергетичного розвитку та запобігання змінам клімату.

ОАЕ має амбітну ціль у відновлюваній енергетиці – збільшити частку «чистої» енергії  щонайменше до 44 % та зменшити шкідливі викиди вуглецю на 70% до 2050 року.

Вже неподалік міста Дубай встановлюється найбільший у світі сонячний парк із запланованою загальною потужністю 5 ГВт.

Окрім СЕС, ОАЕ розвиває інші проекти відновлюваних джерел енергії, а також генерації енергії із сміття, сталого розвитку міст, екологічного транспорту тощо. У цих напрямах працює і Україна.

«Особливо важливим є партнерство із діючими в ОАЕ потужними інвестиційними компаніями, фондами, фінансовими організаціями. Наприклад, одна з найвідоміших компаній «Masdar» впроваджує «зелені» проекти на 3 ГВт по всьому світу та будує найбільше у світі еко-місто Масдар», – повідомив С.Савчук.

Загалом, сторони дійшли згоди опрацювати можливості участі арабських компаній та фондів у розвитку української відновлюваної енергетики.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

тел/факс +38 (044) 590-59-65
www.saee.gov.ua

https://www.facebook.com/saeeUA 

https://twitter.com/SAEE_Ukraine

м.Київ, провулок Музейний, 12

Україну як нового повноправного члена IRENA та її шлях розвитку відновлюваної енергетики презентовано на 9-й сесії Асамблеї IRENA

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у складі української делегації взяв участь у відкритті 9-ї сесії Асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) 11 січня.

Цьогоріч IRENA об’єднала більше 1200 делегатів із понад 160 країн для перегляду глобального розвитку «чистої» енергетики.

На відкритті сесії відзначено нових членів IRENA, серед яких – Україна, а також Канада, Чад, Коста-Ріка, Парагвай і Туркменістан.Окреслюючи глобальні тренди у відновлюваній енергетиці, генеральний директор IRENA Аднан Амін відзначив, що швидке зменшення вартості технологій, інновації, сприятливі законодавчі стимули та економічне середовище є рушійною силою енергетичної децентралізації.

Темпи впровадження нових «зелених» проектів прискорюються, а в глобальному квесті за сталий розвиток з’являються нові гравці. Про це чітко свідчить статистика:

-загальна потужність відновлюваної енергетики збільшилася на 167 ГВт у 2017 р. і сягнула 2179 ГВт у всьому світі;

-«чиста» енергетика дала додатково 500 тис. нових робочих місць у 2017 р., а загальна їхня кількість вже перевищує 10 млн у світі.

Водночас, Аднан Амін переконаний, що це лише початок революції відновлюваної енергетики і необхідні подальші ефективні законодавчі дії, інновації та інвестиції.Україна, у свою чергу, докладає усі зусилля для розвитку «чистої» енергетики, збільшивши частку «зеленої» енергії у 1,7 разів – із 3,9 % у 2014 р. до 7% у 2017 році. Нові впроваджені «зелені» проекти залучили в економіку країни близько 1,7 млрд євро інвестицій за останні 4 роки.

«Серед цілої низки законодавчих ініціатив запланована головна реформа – запуск «зелених» аукціонів. Відповідний законопроект від 05.12.2018 № 8449-д  розроблено за ініціативи Комітету ВРУ ПЕК за участю усіх стейкхолдерів, у т.ч. Держенергоефективності. Підтримку Україні щодо переходу на аукціони та консультаційну допомогу також надавали експерти IRENA. На сьогодні законопроект схвалено Парламентом у першому читанні за основу», – повідомив Голова.С. Савчук переконаний, що IRENA і надалі буде надійним партнером для України у впровадженні кращих світових практик та презентації значного інвестиційного потенціалу «зеленої» енергетики на міжнародній арені.

У рамках сесії також розглянули вплив геополітичних змін на розвиток «чистої» енергетики та сфери енергоефективності.

Увагу приділено й амбітним планам ЄС досягти щонайменше 32% «чистої» енергії у 2030 році. Нові цілі ЄС обговорив С.Савчук із Генеральним директором Генерального директорату Європейської Комісії з  питань енергетики Домініком Рісторі.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

тел/факс +38 (044) 590-59-65
www.saee.gov.ua

https://www.facebook.com/saeeUA 

https://twitter.com/SAEE_Ukraine

м.Київ, провулок Музейний, 12

Відбувся семінар на тему «Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громадян»

viber image4221 грудня 2018 року головні спеціалісти відділу житлово-комунального господарства райдержадміністрації Олена Вдовиченко та Вікторія Музичко взяли участь у семінарі на тему «Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громадян».

Під час семінару Ірина Вишняк, головний спеціаліст відділу енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства, Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України розповіла про інструменти державної підтримки енергоефективних заходів у житловому секторі.

Про допомогу уряду Німеччини Україні у сфері енергоефективності: діяльність та перспективи розповіла Ірина Гудзьконсультант проекту «Реформи в сфері енергоефективності в Україні», що виконується GIZ

     На завершення учасники обговорили кращі практики реалізації енергоефективних заходів у Рівненській області.

Проекти, які зреалізовано (2016, 2017) та реалізуються (2018) у рамках обласного конкурсу з енергоефективності

У рамках обласного конкурсу з енергоефективності на 2016 рік реалізовувалися проекти:

 • Реконструкція вузла вводу теплової енергії з встановленням вузла обліку та регулювання споживання теплової енергії Малолюбаської ЗОШ І-ІІ ступенів,вул. Центральна,9 ,с.Мала Любаша, Костопільського району.
 • Реконструкція вузла вводу теплової енергії з встановленням вузла обліку та регулювання споживання теплової енергії Постійненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул. Незалежності,10 с.Постійне, Костопільського району.

У рамках обласного конкурсу з енергоефективності на 2017 рік реалізовувалися проекти:

 • «Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням  обліку та регулювання споживання теплової енергії Злазненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вул. Шкільна, 42,  с.Злазне  Костопільського району»
 • «Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням  обліку та регулювання споживання теплової енергії Маломидської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вул. Шевченка, 88, с.Малий Мидськ,  Костопільського району»
 • «Капітальний ремонт  мережі внутрішнього освітлення із застосуванням енергозберігаючих технологій в  Костопільському  навчально-виховному комплексі  «Загальноосвітня  школа  І ступеня – гімназія  ім.  Т. Г. Шевченка» по вул. Грушевського, 11  в  м. Костопіль Рівненської області»). У закладі проведено роботи по демонтажу старих люмінесцентних ламп та  ламп розжарювання, на місці демонтованих встановлено нові сучасні енергозберігаючі світлодіодні світильники вітчизняного виробника ТОВ «Рівне Лед».

      ЗОШ №1: – з вересня по квітень 2016-2017 використано 9718 кВт;

                          – з вересня по квітень 2017-2018 використано 8072 кВт.

Економія становить 1646 кВт і це при тому, що збільшилися години оренди за тиждень з 10 год до 14.5год.

Також у 2017 році енергоефективні ремонти проводилися:

 • утеплення фасаду Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – 1495,0 тис. грн.,

        ЗОШ № 5: – з жовтня по березень 2016-2017 використано 262 Гкал;

       – з жовтня по березень 2017-2018 використано 202 Гкал;

Економія 60 Гкал

 • утеплення фасаду Звіздівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1446,48 тис. грн.,

Звіздівська ЗОШ:- з жовтня по березень 2016-2017 використано 435 Гкал;

-з жовтня по березень 2017-2018 використано 408 Гкал;

економія 27 Гкал

 • утеплення фасаду Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – 1465,0 тис. грн.,

ЗОШ № 4:- з жовтня по березень 2016-2017 використано 235 Гкал;

                  – з жовтня по березень 2017-2018 використано 193 Гкал;

економія 41 Гкал

  Проекти з енергоефективності, які реалізуються в 2018 році

  У рамках обласного конкурсу з енергоефективності на 2018 рік реалізується проект «Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням регулювання споживання теплової енергії Будинку школярів та юнацтва Костопільської районної ради Рівненської області, м. Костопіль, вул. Незалежності 9». Загальна вартість впровадження енергозберігаючих заходів становить 89,568 тис. грн., з яких 60% обласні кошти, 40% районні кошти.

Впорядкування сміттєзвалищ та благоустроу на території району

IMG_20181011_101843Із метою покращення екологічного стану краю керівництвом райдержадміністрації прийнято рішення навести лад із сміттєзвалищами за рахунок коштів природоохоронного фонду. Відтак, на сьогодні  завершено роботи по упорядкуванню сміттєзвалищ твердих побутових відходів та ліквідації несанкціонованих звалищ відходів на території  всього району.

Згідно із угодами, Костопільським міжрайонним управлінням водного господарства проведені роботи на загальну суму 49887,08 грн. на території  Маломидської, Великомидської, Малостидинської, Золотолинської, Звіздівської, Злазненської та Підлужненської сільських рад. Загальна площа упорядкованих сміттєзвалищ становить 11,1 га.

Райдержадміністрацією щомісячно здійснюється моніторинг за благоустроєм та санітарним станом діючих сміттєзвалищ.

У свою чергу благоустрій та санітарний стан місць зберігання відходів знаходяться на постійному контролі в міськсільвиконкомах, які забезпечують їх обвалування, огородження та упорядкування.

Управління рибагенства заборонило з 1 листопада вилов риби на 2 ділянках річки Горинь

У відповідності до абз. 18,22 статті 10 Закону України “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів” та наказу Рівнерибоохорони № 68-ОД від 24.10.2018 року “Про встановлення заборони лову водних біоресурсів на зимувальних ямах у водоймах, що знаходяться в зоні діяльності Рівнерибохорони” заборонено лов водних біоресурсів на зимувальних ямах з 1 листопада 2018 року до сходу криги у рибогосподарських водних об’єктах Костопільського району та й взагалі області ( зимувальна яма на р.Горинь поблизу с.Суськ Костопільського р-ну, 1км від мосту вниз по течії Кординати: А 50.77986, 26.11819, В 50.78011, 2611794; зимувальна яма на р.Горинь поблизу с.Дюксин Костопільського р-ну Координати: А 50.83475, 26.086, В 50.8353, 26.08436).

Вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах категорично забороняється! Рибалити на водоймах району дозволяється поза межами зимувальних ям в порядку, встановленому Правилами любительського і спортивного рибальства.

За порушення правил рибальства на зимувальних ямах передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладання штрафу на громадян від 34 до 170 грн; за грубе порушення правил рибальства ( наприклад, за рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел тощо) передбачено штраф 340-680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400-6800 грн. або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів.

 Костопільська райдержадміністрація звертається не лише до рибалок – любителів, а і до усіх суб’єктів господарювання в рибній галузі, поставитись до даної заборони відповідально, не порушувати правил рибальства, раціонально використовувати та примножувати рибні запаси нашого району та й взагалі області.

Користуйтеся ресурсами ефективно і сплачуйте менше
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=qoAnO3SQP-U
Бережіть тепло – економте гроші
Методи, що не потребують грошових витрат
 1. Закривайте крани. Не витрачайте марно воду під час чищення зубів або гоління. Не розморожуйте м’ясо чи рибу під струменем — це збереже не тільки воду, а й корисні речовини у продуктах. З відкритого крана витікає від 5 до 10 літрів води на хвилину. Тож ці прості правила дозволять зекономити мінімум 500 літрів на місяць, або понад 6 000 літрів на рік. За нинішніми тарифами економія в середньому складає близько 100 гривень.
 2. Вимикайте пристрої, якими на разі ніхто не користується (телевізори, комп’ютери, аудіоцентри) та світло в кімнатах, де нікого немає. Це дозволить заощадити від 20% до 80% ваших щомісячних витрат на електроенергію.
 3. Слідкуйте, щоб у холодильнику та морозильній камері не було снігу і льоду, а дверцята щільно зачинялися. Морозильні камери втрачають до 60% потужності та ефективності, якщо в них багато льоду. Також не ставте в холодильник гарячу їжу — це призведе до зайвих витрат електроенергії.
 4. Під час готування їжі не відчиняйте електродуховку— це призведе до втрат 20% тепла у ній і, відповідно, до втрат електроенергії.
 5. Правильно розташовуйте прилади на кухні. Наприклад, холодильник має стояти подалі від джерел тепла (плити, нагрівача, бойлера, батареї та прямих сонячних променів).
 6. Не затуляйте меблями, шторами опалювальні прилади та батареї. Відкритий радіатор дозволить підвищити температуру в приміщенні на 1—3ºС.

Методи, що потребують відносно невеликих витрат

 1. Замініть лампочки на енергоефективні. Світлодіодні енергоощадніLED-лампочки дозволять знизити витрати на електроенергію на 30%, навіть з урахуванням їх вартості. LED-лампа коштує близько 135 гривень, час її роботи — 50 000 годин, вартість електроенергії за цей час — 168 гривень. Люмінесцентна лампочка коштує 40 гривень, працює 12 000 годин, за 50 000 годин роботи витрачається електроенергія вартістю 280 гривень. Звичайна лампочка коштує 5 гривень, працює 1000 годин, за 50 000 годин роботи «спалює» електроенергію на 400 гривень.
 2. Встановіть на кухні та у ванній кульовий змішувач. Це дозволить швидко підбирати потрібну температуру, вмикати та вимикати воду одним рухом, тобто не витрачати її дарма. Ціни на такі змішувачі стартують від 200—300 гривень.
 3. Придбайте подвійну раковину для заощадження води — щоб мити посуд в одній частині, а полоскати — в іншій. Вартість — від 1000 грн.
 4. Утепліть вікна звичайною липкою стрічкою та поролоном — це збереже 10—15% тепла в оселі. Матеріали для одного вікна коштуватимуть близько 20 гривень.
 5. Встановіть тепловідбивніекрани за радіаторами. Це дозволить підвищити температуру в кімнаті на 1—3°С. Ціна екрана — близько 50 гривень на одну батарею.

Капітальні способи енергозбереження

 1. Встановіть лічильники на воду і на газ — це забезпечить до 70% економії порівняно зобліком за середніми нормами. Для встановлення лічильників власнику квартири треба: — подати відповідну заяву постачальникові послуги та погасити заборгованість, якщо вона є;
  — обрати компанію, яка виконуватиме монтаж лічильників (це можуть бути і приватні компанії з відповідною ліцензією, і представники постачальника послуги);
  — за рекомендаціями спеціалістів купити лічильники;
  — запросити представників постачальника послуги для пломбування лічильника;
  — укласти договір або зареєструвати відповідні документи про встановлення лічильників у постачальника послуги. Середня ціна встановлення газового лічильника — 1000—1500 грн, двох лічильників, для холодної та гарячої води, — 1500—2000 гривень (з урахуванням вартості приладів).
 2. Енергоефективні склопакети знижують втрати тепла через вікна на 70%. Вартість: одне вікно — від 2000 гривень, балконні двері — від 3000 гривень, балкони — від 5000 гривень.
 3. Лічильник тепла — забезпечує до 60% економії. Він дає змогу прослідкувати, скільки тепла ви отримали, та платити тільки за цю кількість. Затрати на придбання та встановлення лічильників можуть окупитися за один сезон. Але це варіант лише для будинків, спроектованих після 2005 року.
  Приблизний алгоритм встановлення лічильника тепла:
  — власник квартири погашає заборгованість, отримує від постачальника послуги дозвіл на монтаж лічильника і технічні умови для встановлення;
  — обирає компанію з монтажу приладу та за рекомендаціями спеціалістів купує лічильник;
  — після встановлення лічильник необхідно перевірити в присутності власника квартири, виконавця робіт, представників постачальника послуги та балансоутримувача будинку (ЖЕК, ОСББ) і опломбувати. Після цього укласти угоду.
  Вартість встановлення — від 4000 гривень.
 4. Утепліть стіни ззовні, це має зменшити споживання тепла на 25—30%. Вартість послуги — від 10 000 грн.
 5. Замініть батареї. Сучасні батареї дозволять економити до 10%, а спеціальні терморегуляторина них — до 10—20%. Вартість — від 600 гривень за одну батарею та її монтаж.
 6. Замініть газову колонку або бойлер, які відпрацювали 15—20 років — з часом вони втрачають енергоефективність. Ціна: близько 1500 гривень, встановлення — 400—500 гривень.

Енергоефективна техніка

 1. Купуйте енергоощадніпобутові прилади з маркуванням «А» чи «А+». Наприклад, холодильник такого класу споживатиме на 30—50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
 2. Використовуйте посудомийні машини. У середньому посудомийні машини витрачають втричі менше води на миття одного комплекту посуду, аніж звичайне миття такого ж комплекту руками — це економія до 8000 літрів води на рік. Крім того, заощаджується саме гаряча вода, а вона дорожча.
 3. Користуйтеся сучасними приладами для приготування їжі — мультиварками (які дозволяють готувати дві страви одночасно), індукційними плитами — вони працюють швидко та економічно.

Енергоефективні поради для приватних будинків
https://www.youtube.com/watch?time_continue=28&v=AOEo-X_ZQYc
Питання з побутовими відходами знаходиться на постійному контролі райдержадміністрації
Упорядкування діючих місць зберігання твердих побутових відходів та їх ліквідації – одне з найболючіших питань у життєдіяльності сільських рад, яке потребує прийняття відповідних управлінських рішень з боку Костопільської районної державної адміністрації, адже коштів у сільському бюджеті критично не вистачає для виконання певних обсягів робіт.

Саме тому Костопільською районною державною адміністрацією сформовано перелік природоохоронних заходів на 2018 рік, який погоджено департаментом екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації. Їх фінансування здійснює Костопільський районний природоохоронний фонд. Кошти на виконання цих заходів – це надходження із рахунків екологічного податку сільських рад до районного природоохоронного фонду.

Сьогодні Костопільським міжрайонним управлінням водного господарства завершено роботи по упорядкуванню діючого сміттєзвалища твердих побутових відходів на території Маломидської та Великомидської сільських рад. Загальна вартість робіт склала 9488,65 грн. Цьому сприяла акумуляція коштів на рахунку природоохоронного фонду. Також розпочато роботи по упорядкуванню сміттєзвалища на території Малостидинської сільської ради.

Внесено зміни до Переліку об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються

14 вересня 2018 року набрав чинності Наказ Мінрегіону від 14.08.2018 року №214 Про внесення змін до Переліку об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються.

Вказаним вище наказом Перелік об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються(затверджений наказом Мінрегіону від 06 листопада 2017 року №289) було доповнено новим пунктом такого змісту:

«29. Нове будівництво та реконструкція об’єктів загальновійськового і спеціального призначення безпосередньо на території діючих військових частин (підрозділів), установ, організацій Збройних Сил України.».

Результати перевірки стану готовності Костопільського району до опалювального сезону 2018-2019 років

0-02-01-f91f430be7988d12cf6fb81ae031f76a04f7b70956f77196dd73812da97fec08_706b354a

13 вересня 2018 року заступник начальника управління – начальник відділу енергетики, енергоефективності та економічної діяльності управління енергетики та енергоефективності департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності Рівненської облдержадміністрації – керівник робочої групи Ганна Пахнюк  за участі першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Коваля провела огляд готовності населених пунктів Костопільського району та територіальних громад до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

Підсумовуючи результати огляду готовності до роботи в опалювальний сезон 2018-2019 років, зроблено висновки, що підприємствами житлово-комунального господарства та соціальної сфери, Костопільським міськвиконкомом, сільськими радами, у відповідності з розробленими та затвердженими заходами, проведений значний обсяг робіт із підготовки житлового фонду, закладів освіти та культури, охорони здоров’я, комунальної теплоенергетики, водопровідно-каналізаційного, дорожнього господарства та підприємств енергетичного комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років. Готовність району оцінено в 4,79 бала.

viber image

Інформація щодо фінансування і використання субвенції з державного бюджету місцевими бюджетами на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження за 2017 рік

Із метою виконання ст. 12-2 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційної безпеки» та відповідно до поданих райдержадміністрацією пропозицій, які фінансувалися у 2017 році за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження проведено:

 1. Капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці Шкільна від будинку №5 до будинку №13 в с. Гута Костопільського району. Вартість робіт становить – 122,97 тис.грн;
 2. Поточний ремонт дорожнього покриття від вулиці Шевченка будинок №23 до перехрестя з вулицею Господарською в с.Гута Костопільського району. Вартість робіт становить – 15,2 тис.грн.;
 3. Закупівлю для ФАПів с.Осова та с.Гута Костопільського району препаратів стабільного йоду захисту для непрацюючого населення (калій йодит). Вартість придбання становить – 7,22036 тис.грн;
 4. Закупівлю для ФАПів с.Осова та с.Гута Костопільського району засобів індивідуального захисту органів дихання (респіратори). Вартість придбання становить – 21,8 тис.грн.

Моніторинг децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування
GDE Помилка: Помилка при завантаженні файлу - При необхідності виключіть перевірку помилок (404:Not Found)
Перелік будівель бюджетних установ, які потребують здійснення енергоефективних заходів вчора
Геннадій Зубко відвідає з робочим візитом Рівненщину

Завтра, 21 грудня, на Рівненщині з робочою поїздкою перебуватиме Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Урядовець відкриє новозбудовану опорну Пісківську ЗОШ І-ІІІ ступенів, що у Костопільському районі.

Також Геннадій Зубко відкриє підприємство з іноземними інвестиціями «Українські лісопильні» в Костополі.

Польський досвід щодо вдосконалення механізмів державного управління в екологічній сфері

Серед основних завдань для української делегації, у складі якої перебуває перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Коваль, є вивчення кращого польського досвіду у сфері реалізації державної політики, спрямованої на охорону навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів, обговорення  сучасних екологічних викликів та загроз, а також ознайомлення з найбільш ефективними шляхами їх вирішення, які можуть бути запроваджені на місцевому та регіональному рівнях. Водночас стимулювання населення бережливо ставитися до навколишнього природного середовища.

За програмою візиту делегація прослухала цікаву лекцію про роботу польської екологічної служби.

На високому рівні запроваджено в сільській та міській місцевостях роздільне сміттєзбирання. Біля таких пунктів навіть знаходяться пункти відео спостереження, оскільки є випадки крадіжок сміття «сірими компаніями».

фото 2

У сфері збирання та доставки твердих побутових відходів працює приватна компанія, яка доставляє сміття до заводу, який є власністю спілки цілого регіону. Такі компанії обираються шляхом конкурсного відбору. Потрібно зауважити, що за роздільне сміття збирається найнижча плата.

Вразив також міжрегіональний сміттєпереробний завод на 100 тис. населення, де переробляється 95% сміття.

Щодо послуги з управлінням багатоквартирним будинком
Щодо послуги з управлінням багатоквартирним будинкомhttp://kostvlada.org/wp-content/uploads/2017/06/На-сайт.zip
Реконструкція амбулаторії в с. В. Стидин
Подання запитів на виділення коштів із обласного природоохоронного фонду

Костопільська райдержадміністрація спільно з районною радою надіслали запит до департаменту екології  Рівненської облдержадміністрації щодо  сприяння у виділенні коштів в сумі 2438,00 тис. грн. з обласного природоохоронного фонду у 2017 році на роботи з встановлення біологічного фільтра на  Костопільській філії ДП «Укрветсанзавод» (с.Лісопіль Малолюбашанської сільської ради). Запит надіслано відповідно до заходів обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2017-2021 роки, схваленої розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 24.01.2017 № 24.

Крім того, Костопільським міжрайонним управлінням водного господарства за сприяння Костопільської райдержадміністрації надіслано запит щодо виділення коштів в сумі 140,0 тис. грн. з обласного природоохоронного фонду на проведення в 2017 році реконструкції гідротехнічної споруди на річці Печалівці.

Малолюбашанською сільською радою надіслано запит на виділення коштів в сумі 728,0 тис.грн. з обласного природоохоронного фонду на проведення в 2017 році заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Замчисько в межах с.Мала Любаша.

У разі надання фінансування з обласного природоохоронного фонду виконання вищезазначених заходів дасть можливість збереженню екологічної рівноваги району.

Інформація про Галузеву угоду

Інформуємо, що 10.01.2017 підписано Галузеву угоду між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конференція роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2018 роки, яку зареєстровано в Мінсоцполітики 31.01.2017 за №7.

Галузеву угоду на 2017-2018 роки розміщено на офіційному веб-сайті Мін регіону в розділі: Напрямки діяльності ≥ Житлово-комунальне господарство ≥ Економіка та тарифна політика ≥ Інформація щодо прийнятих нормативно-правових актів.

Школі у с. Пісків – бути!

Костопільська райдержадміністрація інформує, що 29 грудня 2016 року відбулося засідання обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, які можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та оцінено проекти для можливого фінансування у 2017 році за рахунок коштів ДФРР.

Проект будівництва школи в с. Пісків отримав рейтингову середню оцінку 58,778 бала, відповідно зайнявши друге місце із 78-ми поданих проектів до обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору.

Геннадій Зубко відвідає з робочим візитом Рівненщину

Завтра, 21 грудня, на Рівненщині з робочою поїздкою перебуватиме Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Урядовець відкриє новозбудовану опорну Пісківську ЗОШ І-ІІІ ступенів, що у Костопільському районі.

Також Геннадій Зубко відкриє підприємство з іноземними інвестиціями «Українські лісопильні» в Костополі.

Польський досвід щодо вдосконалення механізмів державного управління в екологічній сфері

Серед основних завдань для української делегації, у складі якої перебуває перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Коваль, є вивчення кращого польського досвіду у сфері реалізації державної політики, спрямованої на охорону навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів, обговорення  сучасних екологічних викликів та загроз, а також ознайомлення з найбільш ефективними шляхами їх вирішення, які можуть бути запроваджені на місцевому та регіональному рівнях. Водночас стимулювання населення бережливо ставитися до навколишнього природного середовища.

За програмою візиту делегація прослухала цікаву лекцію про роботу польської екологічної служби.

На високому рівні запроваджено в сільській та міській місцевостях роздільне сміттєзбирання. Біля таких пунктів навіть знаходяться пункти відео спостереження, оскільки є випадки крадіжок сміття «сірими компаніями».

фото 2

У сфері збирання та доставки твердих побутових відходів працює приватна компанія, яка доставляє сміття до заводу, який є власністю спілки цілого регіону. Такі компанії обираються шляхом конкурсного відбору. Потрібно зауважити, що за роздільне сміття збирається найнижча плата.

Вразив також міжрегіональний сміттєпереробний завод на 100 тис. населення, де переробляється 95% сміття.

Щодо послуги з управлінням багатоквартирним будинком
Щодо послуги з управлінням багатоквартирним будинкомhttp://kostvlada.org/wp-content/uploads/2017/06/На-сайт.zip
Реконструкція амбулаторії в с. В. Стидин
Подання запитів на виділення коштів із обласного природоохоронного фонду

Костопільська райдержадміністрація спільно з районною радою надіслали запит до департаменту екології  Рівненської облдержадміністрації щодо  сприяння у виділенні коштів в сумі 2438,00 тис. грн. з обласного природоохоронного фонду у 2017 році на роботи з встановлення біологічного фільтра на  Костопільській філії ДП «Укрветсанзавод» (с.Лісопіль Малолюбашанської сільської ради). Запит надіслано відповідно до заходів обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2017-2021 роки, схваленої розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 24.01.2017 № 24.

Крім того, Костопільським міжрайонним управлінням водного господарства за сприяння Костопільської райдержадміністрації надіслано запит щодо виділення коштів в сумі 140,0 тис. грн. з обласного природоохоронного фонду на проведення в 2017 році реконструкції гідротехнічної споруди на річці Печалівці.

Малолюбашанською сільською радою надіслано запит на виділення коштів в сумі 728,0 тис.грн. з обласного природоохоронного фонду на проведення в 2017 році заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Замчисько в межах с.Мала Любаша.

У разі надання фінансування з обласного природоохоронного фонду виконання вищезазначених заходів дасть можливість збереженню екологічної рівноваги району.

Інформація про Галузеву угоду

Інформуємо, що 10.01.2017 підписано Галузеву угоду між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конференція роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2018 роки, яку зареєстровано в Мінсоцполітики 31.01.2017 за №7.

Галузеву угоду на 2017-2018 роки розміщено на офіційному веб-сайті Мін регіону в розділі: Напрямки діяльності ≥ Житлово-комунальне господарство ≥ Економіка та тарифна політика ≥ Інформація щодо прийнятих нормативно-правових актів.

Школі у с. Пісків – бути!

Костопільська райдержадміністрація інформує, що 29 грудня 2016 року відбулося засідання обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, які можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та оцінено проекти для можливого фінансування у 2017 році за рахунок коштів ДФРР.

Проект будівництва школи в с. Пісків отримав рейтингову середню оцінку 58,778 бала, відповідно зайнявши друге місце із 78-ми поданих проектів до обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору.

Геннадій Зубко відвідає з робочим візитом Рівненщину

Завтра, 21 грудня, на Рівненщині з робочою поїздкою перебуватиме Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Урядовець відкриє новозбудовану опорну Пісківську ЗОШ І-ІІІ ступенів, що у Костопільському районі.

Також Геннадій Зубко відкриє підприємство з іноземними інвестиціями «Українські лісопильні» в Костополі.

Польський досвід щодо вдосконалення механізмів державного управління в екологічній сфері

Серед основних завдань для української делегації, у складі якої перебуває перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Коваль, є вивчення кращого польського досвіду у сфері реалізації державної політики, спрямованої на охорону навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів, обговорення  сучасних екологічних викликів та загроз, а також ознайомлення з найбільш ефективними шляхами їх вирішення, які можуть бути запроваджені на місцевому та регіональному рівнях. Водночас стимулювання населення бережливо ставитися до навколишнього природного середовища.

За програмою візиту делегація прослухала цікаву лекцію про роботу польської екологічної служби.

На високому рівні запроваджено в сільській та міській місцевостях роздільне сміттєзбирання. Біля таких пунктів навіть знаходяться пункти відео спостереження, оскільки є випадки крадіжок сміття «сірими компаніями».

фото 2

У сфері збирання та доставки твердих побутових відходів працює приватна компанія, яка доставляє сміття до заводу, який є власністю спілки цілого регіону. Такі компанії обираються шляхом конкурсного відбору. Потрібно зауважити, що за роздільне сміття збирається найнижча плата.

Вразив також міжрегіональний сміттєпереробний завод на 100 тис. населення, де переробляється 95% сміття.

Щодо послуги з управлінням багатоквартирним будинком
Щодо послуги з управлінням багатоквартирним будинкомhttp://kostvlada.org/wp-content/uploads/2017/06/На-сайт.zip
Реконструкція амбулаторії в с. В. Стидин
Подання запитів на виділення коштів із обласного природоохоронного фонду

Костопільська райдержадміністрація спільно з районною радою надіслали запит до департаменту екології  Рівненської облдержадміністрації щодо  сприяння у виділенні коштів в сумі 2438,00 тис. грн. з обласного природоохоронного фонду у 2017 році на роботи з встановлення біологічного фільтра на  Костопільській філії ДП «Укрветсанзавод» (с.Лісопіль Малолюбашанської сільської ради). Запит надіслано відповідно до заходів обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2017-2021 роки, схваленої розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 24.01.2017 № 24.

Крім того, Костопільським міжрайонним управлінням водного господарства за сприяння Костопільської райдержадміністрації надіслано запит щодо виділення коштів в сумі 140,0 тис. грн. з обласного природоохоронного фонду на проведення в 2017 році реконструкції гідротехнічної споруди на річці Печалівці.

Малолюбашанською сільською радою надіслано запит на виділення коштів в сумі 728,0 тис.грн. з обласного природоохоронного фонду на проведення в 2017 році заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Замчисько в межах с.Мала Любаша.

У разі надання фінансування з обласного природоохоронного фонду виконання вищезазначених заходів дасть можливість збереженню екологічної рівноваги району.

Інформація про Галузеву угоду

Інформуємо, що 10.01.2017 підписано Галузеву угоду між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конференція роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2018 роки, яку зареєстровано в Мінсоцполітики 31.01.2017 за №7.

Галузеву угоду на 2017-2018 роки розміщено на офіційному веб-сайті Мін регіону в розділі: Напрямки діяльності ≥ Житлово-комунальне господарство ≥ Економіка та тарифна політика ≥ Інформація щодо прийнятих нормативно-правових актів.

Школі у с. Пісків – бути!

Костопільська райдержадміністрація інформує, що 29 грудня 2016 року відбулося засідання обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, які можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та оцінено проекти для можливого фінансування у 2017 році за рахунок коштів ДФРР.

Проект будівництва школи в с. Пісків отримав рейтингову середню оцінку 58,778 бала, відповідно зайнявши друге місце із 78-ми поданих проектів до обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору.