Повх Віталій Віталійович

Начальник відділу

Відділу економічного та інвестиційного розвитку

Волошина Світлана Петрівна

Головний спеціаліст

Музичко Вікторія Вікторівна

Головний спеціаліст

Положення про відділ

Контакти

0365724447

econom5@ukr.net

econom6@ukr.net

Графік роботи

Понеділок – Четвер:
 • з 9:00 до 18:15

П’ятниця:

 • з 9:00 до 17:00
 • напередодні святкових днів тривалість роботи працівників скорочується на одну годину

Субота – Неділя:

 • вихідний

До відома операторів ринку харчових продуктів Рівненської області

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області надає роз’яснення щодо виконання Рішення Головного держаного інспектора Рівненської області про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів від 20.03.2020 № 8.

Тимчасове призупинення обігу стосується готових страв власного приготування (салати з майонезами, соусами, олією, печена, смажена риба, картопля смажена, варена, кури гриль, м’ясо птиці, яловиче свинне, смажене та печене, напівфабрикати з терміном реалізації до 24 годин, тощо) та заборону приготування вуличної їжі.

Хлібобулочні вироби, тістечка та інші харчові повинні реалізовуватися в промисловому пакуванні, або після фасування у виробничих приміщеннях закладів роздрібної торгівлі.

Пункт другий Рішення: відповідальність наступає вразі виявлення приготування, пропонування до реалізації або реалізація вищезазначених готових страв, або швидкопсувних напівфабрикатів.

http://www.rivneprod.gov.ua/2020/03/20/do-vidoma-operatoriv-rynku-harchovyh-produktiv-rivnenskoyi-oblasti/

Про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за 9 місяців 2019 року
Д О В І Д К А

на засідання колегії райдержадміністрації з питання „Про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за 9 місяців 2019 року”.

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Промисловий комплекс району представляє 16 провідних підприємств, на яких виробляється 7,8 відс. промислової продукції області.  Обсяг виробленої промислової продукції  за січень – вересень 2019 року склав 2236,6 млн. грн.

Обсяг реалізованої промислової продукції за січень-серпень 2019 року склав 2141,0 млн. грн., у розрахунку на одну особу – 33,4 тис. грн. (по області – 32,1 тис. грн.). За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

У загальнорайонному обсязі  всього промислового виробництва 51,9 відс. зосереджено на ТОВ „Свиспан  Лімітед”,  27,5 відс. – на ПрАТ „Костопільський завод скловиробів”, 4,9 відс. – на ТОВ „Українські Лісопильні”, 4,5 відс. – на підприємствах торгової марки „Родина”, 4,0 відс. – на ТзОВ „Костопільський фанерний завод”, 1,6 відс. – на  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар”єр”, 0,9 відс.-  на ТзОВ „Ліспромсервіс ЛТД”.

Перевищено обсяги випуску  січня–вересня 2018 року у натуральному виразі пляшки зі скла місткістю менше 2,5 л для напоїв і харчових продуктів, каменю дробленого (щебеню), пряників, маргарину, соусів і продуктів для приготування соусів, приправ та прянощів змішаних інших. Разом з тим, допущено скорочення обсягів випуску промислової продукції деревообробної промисловості (виробів з деревини)  через скорочення замовлень на продукцію ТзОВ «Свиспан Лімітед» та ТзОВ «Костопільський фанерний завод».

Промислові підприємства району постійно працюють над модернізацією існуючих  та впровадженням і оновленням виробничих потужностей. Зокрема, упродовж  січня – вересня  2019 року продовжувались роботи:

– на ТОВ «Свиспан Лімітед»  по завершенню інвестиційного проекту «Модернізація існуючого виробництва, заміна старої лінії формування та пресування ДСП на нову фірми Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу»(2017 – 2019 роки), вартістю 25 млн. євро;

– на ТОВ Українські лісопильні» по реалізації другої черги інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів»;

– на  АТ «Родина»- придбано сучасну кліпсаторну машину в хлібобулочний цех, вартістю 700 тис.грн. Освоєно 12 нових  видів продукції(хліб-6,цукерки-2, кекси-2, пиріг-2);

– на ПрАТ «Івано-Долинський спецкарׄ’єр» придбано та встановлено в  каменерізальний  цех нове виробниче устаткування на суму 1274 тис.грн.

– на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» придбано інспекційне обладнання на суму 645 тис.євро, виробниче обладнання – на суму 1650 тис.євро.

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

Сільгосппідприємства долучилися до участі у державних програмах де бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за напрямами:

 • спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності;
 • часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів молочного та м’ясного напряму продуктивності у сумі 175,5 тис. грн. отримали чотири сільгосппідприємства. Станом на 01 жовтня 2019 року агроформування представили повторно пакет необхідних документів для отримання решти фінансування з державного бюджету за утримання 231 корови молочного та м’ясного напрямку продуктивності в сумі 207,9  тис грн.

Часткову компенсацію з державного бюджету за придбану сільськогосподарську техніку вітчизняного виробництва 25 % від її вартості отримали три фермерські господарства за закуплені чотири одиниці техніки більше 300,0 тис. грн.

Для отримання з обласного бюджету відшкодування понесених витрат із проведення сертифікації з органічного виробництва фізична особа ПП Мельник Т.М. представила на засідання комісії пакет документів в департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Спеціальну бюджетну дотацію із державного бюджету за вирощування молодняку великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб, уже отримало 377 особисто – селянських господарств – 850,9 тис. грн. Фізичні особи і надалі продовжують представляти необхідні документи для отримання вищезазначеної дотації станом на 01 грудня 2019 року.

Посівна площа сільськогосподарських культур у 2019 році склала 10,9 тис.га, що на 2,5 тис. га більше минулого року.

Аграріями району зібрано понад 11 тис.тонн зерна ранніх зернових культур, урожайність склала 35,0 цн/га, а саме: озимої пшениці – 8,0 тис. тонн (урожайність – 36,0 ц/га), озимого жита – 2,5 тис.тонн (урожайність – 34,0 цн/га),озимого ріпаку – 1,5 тис.тонн (урожайність – 25,0 цн/га). На даний час сільськогосподарські підприємства збирають пізні культури – кукурудзу на зерно, соняшник, сою .Високих показників досягли: ТОВ «Захід Агропром», ТОВ « Світанок Агрозахід», ФГ «Агротех Р», ФГ «Родимівка».       Під урожай 2020 року посіяно 315 га озимої пшениці, озимого жита – 800 га., озимого ріпаку – 1940 га. Посів проведено високоякісним  насінням і в оптимальні терміни.

Станом на 01 жовтня 2019 року   у сільгосппідприємствах утримується 670 голів великої рогатої худоби, в тому числі 231 корова, 1250 голів свиней. Поголів’я великої рогатої хутоби, в тому числі корів збільшилося до відповідного періоду минулого року на 32% та 21%, свиней зменшилося на 23%.

За даний період сільгосппідприємствами району вироблено (реалізовано) м’яса в живій вазі – 107 тонн, надоєно молока – 278 тонн. Виробництво м’яса збільшилося на 13%.

Одержано приросту від вирощування та відгодівлі   великої рогатої худоби та свиней – 102 тонни, що 31 % менше минулого року.

Станом на 01.10.2019 року   сільгосппідприємствами із населенням району укладено 8,5 тис.  договорів на оренду     земельних    ділянок   площею 13,03 тис. га. на суму 7,8 млн. грн.

В районі залучені інвестиційні компанії, які вже засіяли частину земель, що не оброблялися. В порівнянні з минулим роком загальна кількість укладених договорів оренди збільшилась на 1931 договір та відплвідно розмір нарахованої орендної плати за землю збільшилась на 1,2 млн. грн.

Поряд з господарствами, які успішно ведуть свою господарську діяльність, у район із своїми інвестиціями зайшли новостворені господарства ФГ «Еко-Біф», ФГ «Захар-Агро» та “Агротех-Р», які займаються вирощуванням продукції рослинництва та проводять реконструкцію тваринницьких приміщень для розведення великої рогатої худоби і свиней.

МІСТОБУДУВАННЯ ТА ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО

На даний час стан забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території району є задовільним.  Повністю завершені роботи по Схемі планування території Костопільського району. Дана містобудівна документація затверджена рішенням Костопільської районної ради від 06.07.2016 № 95. З 62 населених пунктів району 60 мають генеральні плани. Виготовлено 16 нових генеральних планів та актуалізовано  46 старих генпланів.

Станом на вересень 2019 року виготовлено та затверджено 16 нових генеральних планів, по населених пунктах:

– с.Лісопіль Малолюбашанської сільської ради ( 2012 рік), внесення змін (2019 рік);

– с.Мала Любаша Малолюбашанської сільської ради (2013 рік);

– с.Корчин Звіздівської сільської ради (2015 рік);

– с.Головин Головинської сільської ради (2015 рік);

– с.Осова   Маломидської сільської ради (2015 рік);

– с.Берестовець Головинської сільської ради (2016 рік);

– с.Іваничі Головинської сільської ради (2016 рік);

– с.Маща Малолюбашанської сільської ради (2016 рік);

– с.Ганнівка Деражненської сільської ради (2016 рік);

– с.Суськ  Деражненської сільської ради (2016 рік);

– с.Дюксин Деражненської сільської ради (2016 рік);

– с.Кам’яна Гора Малолюбашанської сільської ради (2017 рік);

– с.Ставок Звіздівської сільської ради (2018 рік);

– с.Велика Любаша Підлужненської сільської ради (2019 рік);

– с.Підлужне Підлужненської сільської ради (2019 рік)

– с.Вигін Злазненської сільської ради (2019 рік).

На сьогоднішній день в стадії розробки 9 генеральних планів населених пунктів, а саме:

– с.Рокитне Пісківської сільської ради;

– с.Пісків Пісківської сільської ради;

– с.Борщівка Малолюбашанської сільської ради;

– с.Базальтове Головинської сільської ради;

– с.Садки Головинської сільської ради;

– с.Злазне Злазненської сільсько ради;

с.Деражне Деражненської сільської ради;

– с.Бичаль Деражненської сільської ради.

– с.Звіздівка Звіздівської сільської ради.

У 2014 році розпочались роботи по оновленню генерального плану                        м. Костопіль. Повністю виконані роботи по виготовленю топографо-геодезичної зйомки. На сьогоднішній день ведуться проектні роботи Державним підприємством Державним інститутом проектування міст «Містопроект» м.Львів.

   Крім генеральних планів населених пунктів виготовлено 16 планів зонування територій по населених пунктах: Лісопіль, Кам’яна Гора, Дюксин, Суськ, Ганнівка, Маща, Іваничі, Берестовець, Осова, Головин, Корчин, Мала Любаша, Ставок, Підлужне, Велика Любаша, Вигін.

За 9 місяців 2019 року затверджено 23 детальних планів територій.

Забудовникам району на будівництво індивідуального житла за  9 місяців 2019 року видано 118 будівельних паспортів, 39 містобудівних умов і обмежень на забудову земельних ділянок  для об’єктів будівництва, розглянуто і надано висновки по 251 проекті землеустрою, видано 4 паспорти прив’язки на влаштування  тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності.

Організовано та проведено 5 засідань архітектурно-містобудівної ради  на яких розглянуто 38 питань по містобудівній діяльності.

За січень-червень 2019 року введено 8796 кв.м загальної площі житла, що становить 121,5 % до періоду січень-червень 2019 року. Статистичні дані за  9 місяців 2019 року  станом на жовтень 2019 року  не оприлюднено.

З метою створення бази даних про існуючу забудову в населених пунктах району з конкретизацією розміщення об’єктів на певній території чи земельній ділянці, сектором розроблено нову Програму створення та ведення містобудівного кадастру в Костопільському районі на 2018-2022 роки, схвалену розпорядженням голови райдержадміністрації від 02 травня 2018 року №128 та затверджена рішенням Костопільської районної ради від 27.06.2018 №420.

Створення та ведення містобудівного кадастру потребує відповідної матеріальної та програмно-технічної бази для виконання кадастрових робіт, а саме: виділення штатної одиниці, забезпечення її приміщенням, комп’ютерною технікою та програмно-технічним комплексом містобудівного кадастру.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Житловий фонд

За 9 місяців 2019 року на поточний ремонт житлового фонду міста витрачено 2984,8 тис. грн.

Виконані наступні роботи:

 • частковий ремонт покрівель у 25-ти житлових будинках;
 • ремонт електрощитових у 13-ох будинках.
 • ремонт системи холодного водопостачання та каналізації у 14-ти будинках;
 • ремонт та фарбування під’їздів у 11-ох будинках;
 • проведено побілку фасадів у 10-ти будинках;
 • виконано ремонт 14-ти дитячих майданчиків;
 • відремонтовано оголовки димовентканалів у 19-ох будинках;
 • ремонт системи опалення у 18-ох будинках.

На проведення капітального ремонту житлового фонду у 2019 році із міського бюджету виділено 410,0 тис.грн. За рахунок відповідних коштів проведено:

 • капітальний ремонт в т.ч. експертно-технічне обстеження, виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення диспетчеризації ліфтів в багатоквартирних житлових будинках за адресами:  по  вул. Рівненська, 6 – 1, 2 під’їзди, вул. Степанська, 22А – 1, 2  під’їзд вул. Коперника,1 – 1 – 4  під’їзд,  вул. Нова,1Б – 1,2 під’їзди вул. Степанська, 26 – 1-5 під’їзди;
 • капітальний ремонт в т.ч. виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення державної експертизи проекту, виконання технічного нагляду прибудинкової території  житлового будинку по вул. Коперника 1а.

Крім того, з міського бюджету виділено 84,0 тис. грн., за які придбано секційну машину для чищення трубопроводів.

Теплопостачання.

За рахунок коштів амортизаціних відрахувань КП «Костопількомуненергія» за І півріччя поточного року, відповідно до звіту «Про капітальні інвестиції» за І-й та ІІ-й квартали 2019 року, інвестувало на капітальні інвестиції 1 346 тис. грн. (без ПДВ).

В 3 кварталі підприємством проведено заміну морально та фізично застарілих мережних насосів на нові під існуючі потреби на котельнях по вул. Нова 1, Бурова 3, Грушевського 19 на суму 400,0 тис.грн., також проводить реконструкцію вузлів обліку природного газу.

Також КП «Костопількомуненергія було впроваджено проект по заміні 564 п.м. теплових мереж в мінераловатній ізоляції на трубопроводи в пінополіуретановій ізоляції, за рахунок коштів міської ради (900,0 тис. грн.) та  коштів підприємства в сумі 105,0 тис. грн..

Загальна сума коштів інвестованих у розвиток підприємства за рахунок амортизаційних відрахувань складе 2000 тис. грн., що підтверджує ефективне використання амортизаціних відрахувань в повному обсязі без зростання тарифів.

Відповідно до Закону України від 22.06.2017 № 2118-VІІІ «Про енергетичну ефективність будівель», який ввійшов в дію з 01 липня 2019 року КП «Костопільські районні мережі» заплановано за рахунок коштів місцевих бюджетів придбати тепловізор для проведення енергетичного аудиту та енергетичної сертифікації будівель у Костопільському районі.

Водопровідно-каналізаційне господарство

За 9 місяців 2019 року КП «Костопільводоканал» проведено:

 • капітальний ремонт водопроводу від вул. 8 Березня, 13 по вул. Нова (до вул. 1Травня) діаметром 100-160 мм. довжиною 777 м;
 • капітальний ремонт та підняття горловин оглядових каналізаційних колодязів в кількості 14 шт. на вуличній каналізаційній мережі (вул. Рівненська, вул. Грушевського, вул. Сидорова, вул. Симоненка);
 • проводиться реконструкція каналізаційної мережі по вул. Фабрична, вул. Дерев’яна.

Загальна сума коштів, використаних на ремонтні роботи становить 353,9 тис. грн., у т.ч.:

– у водопровідному господарстві – 208,4  тис. грн.;

–  у каналізаційному господарстві – 145,5  тис. гривень.

Дорожньо-мостове господарство

Станом на 01 жовтня 2019 року на утримання та розвиток дорожньої мережі комунальної власності з місцевих бюджетів міського та сільських рад здійснено видатків на загальну суму 15370,3 тис.грн. Із цих коштів 8366,5 тис.грн. виділено на капітальний ремонт автомобільних доріг комунальної власності та 7001,8 тис.грн. – на дрібний, середній ремонти. Виконані роботи по утриманню доріг без твердого покриття на суму 116,6 тис. грн. Проведено роботи по підсипанню щебенем вулиць Винниченка, Поповича, Шопена, Карбишева, загальною вартістю 683,7 тис.грн. Проведено роботи по поточному ремонту мостів через р. Замчисько на суму 26,8 тис.грн.

Проведено роботи по капітальному ремонту тротуарів та вулиць міста:

– капітальний ремонт тротуару по вулиці Б.Хмельницького – 534,0 тис.грн.;

– капітальний ремонт тротуару по правій стороні вулиці Степанська від будинку № 8 до будинку № 16 – 750,9 тис.грн.;

– капітальний ремонт частини тротуару по вулиці В.Стуса – 292,2 тис.грн.;

– капітальний ремонт вулиці Шкільна – 3607,4 тис.грн.;

– капітальний ремонт вулиці 8-гоБерезня – 1519,2тис.грн.

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ. РОЗРАХУНКИ ЗА ЕНЕРГОНОСІЇ

В районі активно впроваджується Урядова програма з енергоефективності для населення ОСББ та ЖБК (відшкодування тіла кредита від 20,0 до 70,0 %).

Протягом поточного року за Програмою у районі надано кредит 82 особам на загальну суму 2983,35 тис. грн., із них  на твердопаливні котли  – 3 особам  на 110,45 тис. грн., на матеріали і обладнання  – 79 особам на суму 2872,9 тис. грн. Крім того, надано кредити на придбання вікон двом ОСББ на загальну суму 292,5 тис. грн. З початку дії Програми у районі надано кредити та укладено 1002 договори на загальну суму 19,48 млн. грн., із них на твердопаливні котли – 67 на суму 1,43 млн. грн., на матеріали і обладнання – 935 на суму 18,05 млн. грн.

У рамках обласного конкурсу з енергоефективності на 2019 рік реалізовано проекти:

«Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням вузла регулювання споживання теплової енергії Костопільського НВК «ЗОШ І ступенів-гімназія ім.Т.Г.Шевченка» Костопільської районної ради Рівненської області м.Костопіль, вул. М.Грушевського, 11». Загальна вартість 135,281 тис. грн.;

«Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням вузла регулювання споживання теплової енергії Костопільської ЗОШ І-ІІ ступенів №8 Костопільською районної ради Рівненської області м. Костопіль, вул. Зелена, 3». Загальна вартість 166,004 тис. грн.;

«Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням вузла регулювання споживання теплової енергії Костопільською ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів Костопільської районної ради Рівненської області м. Костопіль, вул. М. Грушевського, 17». Загальна вартість 135,906 тис. грн.

Загальна вартість впровадження енергозберігаючих заходів становить 437,191 тис. грн. (174,878 тис. грн. – частка фінансування з районного бюджету, 262,313 тис. грн. – з обласного), з яких 60% обласні та 40% районні кошти.

Бюджетними організаціями та установами району забезпечена 100% оплата за використані протягом  9 місяців 2019 року енергоносії.

Проводиться претензійно-позовна робота з погашення заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги, зокрема:

– до суду подано 51 позов на суму 508,3 тис. грн.;

– добровільно погашено 41,1 тис. грн.;

– передано до ВДВС 38 судових наказів, виконавчих листів на суму 258,2 тис. грн.;

– стягнуто по судових наказах 24,8 тис. грн.

Всіма категоріями споживачів з початку року станом на 01.10.2019 року забезпечена проплата за надані послуги теплопостачання на 120,3% (спожито на суму 30352,3 тис. грн., оплачено – 36511,4 тис. грн.), за надані послуги з водопостачання та водовідведення – 98,1% (спожито на суму 13345,7 тис. грн.,  оплачено – 13086,5 тис. грн.), утримання будинків – 96,8% (спожито – 9634,3 тис. грн., оплачено 9322,1 тис. грн.).

КП „Костопількомуненергія” та КП „Костопільські районні мережі” забезпечена на 127,9% оплата за використаний природний газ, в тому числі – КП „Костопількомуненергія” – 130,5% (спожито 13197,3 тис. грн., оплачено – 17219,6 тис. грн.), КП „Костопільські районні мережі” – 100% (спожито та оплачено природного газу на суму 1213,2 тис. грн.).          

Протягом 09 місяців 2019 року відбулося 5 засідання районної спеціальної комісії по розрахунках за енергоносії.

ПІДПРИЄМНИЦТВО

Господарську діяльність у районі здійснюють 2677 суб’єктів всіх форм власності, із них фізичних осіб–підприємців – 1748, юридичних осіб – 929.

З початку року зменшилось суб’єктів господарювання (фізичних осіб) на 26 одиниць, юридичних збільшилось на 16 одиниць.

Частка фізичних осіб в загальній кількості зареєстрованих суб’єктів господарювання становить 65,3 відсотки.

Кількість суб’єктів малого підприємництва (фізичних та юридичних осіб) в районі складає – 2215.

Від діяльності суб’єктів малого підприємництва за 9 місяців 2019 року частка надходжень у загальнорайонному надходженні становить:  до зведеного бюджету 48,6 відс. (140,35 з 289,01 млн. грн.), в тому числі до місцевого бюджету –  59 відс. (100,33 з 170,16 млн. грн.).

Обсяг  реалізованих послуг підприємствами сфери послуг району за І півріччя 2019 року становить 17,77 млн. грн., що на 9% менше ніж за аналогічний період минулого року.

Роздрібний товарооборот за І півріччя 2019 року по району підприємствами роздрібної торгівлі становить 194,82 млн. грн., що на 11,5% більш ніж за аналогічний період минулого року.

Протягом 9 місяців  2019 року до ЦНАПу звернулося понад 13,6 тисяч осіб. Надано 12576 результатів адмінпослуг, зокрема 108 будівельних паспортів, 260 погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, 33 містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, 2521 посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї,  7204 послуг Держземагенства,  2093 послуг по реєстрації прав власності на нерухоме майно , 7 пакетів документів на виготовлення та затвердження технічної документації із землеустрою, 20 – на послуги по реєстрації громадських об’єднань головного управління юстиції , 12 документів дозвільного характеру та інші.

Оброблено 366 заяв на адміністративні послуги , які надійшли через єдиний державний портал адміністративних послуг та видані результати.

За 9 місяців  до районного бюджету за надання адміністративних послуг надійшло   183915 гривень.

Надано 12576 результатів адміністративних послуг, що становить 166 відсотків до  відповідного періоду 2018 (надано 7563 адміністративних послуг).

ІНВЕСТИЦІЙНА ТА БУДІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

У січні-серпні поточного року обсяг виробленої будівельної продукції складає 2,16 млн. грн., що на 36 відс. менше ніж за аналогічний період минулого року.

Надійшли кошти з обласного бюджету на проведення будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів, зокрема:

– на капітальний ремонт (зовнішнє опорядження та утеплення фасадів, часткова заміна вікон та зовнішніх дверей) Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів № 6 Костопільської районної ради Рівненської області на вул. Юрія Жилка, 3 м. Костопіль Рівненської області в розмірі 3000,0 тис. грн. (загальна вартість проекту 12,68 млн.грн.);

– на капітальний ремонт Маломидської ЗОШ І-ІІІ ступенів (утеплення фасадів) в с. Малий Мидськ на вул. Шевченка, 88 Костопільського району Рівненської області в розмірі 560,63 тис. грн. (загальна вартість робіт по проекту – 1,81 млн. грн.) ;

– на реконструкцію покрівлі приміщення Головинського ліцею по вул. Прищепи, 22 в с. Головин Костопільського району в розмірі  1000,0 тис. грн. та коштів районного бюджету в розмірі – 417,1 тис. грн.

Для забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів освіти району, зокрема Костопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 та №3, Перетоцької ЗОШ, проводяться роботи щодо ремонту санвузлів, на що спрямовано кошти обласного та районного бюджету в розмірі 1485,7 тис. грн.

За рахунок районного бюджету спрямовано кошти:

– на капітальний ремонт Гутянської ЗОШ  (заміна вікон та влаштування санвузлів)  – 1421,9 тис. грн.;

– на дофінансування капітального ремонту покрівлі Костопільської ЗОШ №3 – 969,8  тис. грн.;

– на капітальний  ремонт Яполотської ЗОШ  -1000,0 тис. грн. (загальна вартість робіт згідно проекту – 2,86 млн. грн.);

– на поточний ремонт вбиралень Злазненської ЗОШ -164,0 тис. грн.;

– на капітальний ремонт приміщення (утеплення фасаду) ЗОШ № 4 – 101,0 тис. грн.;

– на поточний ремонт приміщення Костопільської ЗОШ №4 – 198,0 тис. грн.;

– на поточний ремонт  у НВК „Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія                       ім. Т.Г.Шевченка” вартістю 199,0 та 30,0 тис. грн.

– на завершення капітального ремонту (заміни вікон та дверей) Великомидської ЗОШ – 380,0 тис. грн.;

– на капітальний ремонт покрівлі будівлі гуртожитку по вул. Грушевського, 2 в м. Костопіль – 1100,0 тис. грн.;

– на заміну вікон і дверей в Іваницькій філії Головинського ліцею – 40,0 тис. грн.;

– на заміну вікон і дверей в Ставецькій ЗОШ – 198,0 тис. грн.;

– на заміну вікон адмінприміщення районної ради та райдержадміністрації – 310 тис. грн.;

– поточний ремонт інклюзивно-ресурсного центру №1 – 199,6 тис. грн;

– на капітальний ремонт ФАПу в с. Золотолин – 1100,0 тис. грн.;

– ремонт системи водопостачання Злазненської АЗПСМ – 198,0 тис. грн.;

– на реалізацію проекту „Реконструкція трибун та бігових доріжок стадіону «Колос» Костопільської дитячо-юнацької спортивної школи в м. Костопіль, провул. Артилерійський, 7 (коригування)” – 100,0 тис. грн. (загальна вартість проекту 14,9 млн. грн.).

У звітному періоді розпочато будівельні роботи щодо реалізації проекту: „Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну на базі Костопільської ДЮСШ за адресою: провулок Артилерійський, 5а м. Костопіль, Рівненська область” вартістю 45,94 млн. грн. На 2019 рік передбачено фінансування в розмірі 12,4 млн. грн., в тому числі з ДФРР – 10,5 млн. грн., районного бюджету 1,9 млн. грн.

За рахунок коштів районного та обласного бюджетів в розмірі 1000,0 тис. грн. проведено роботи щодо відновлення даху будинку культури в селі В.Мидськ. Розпочато ремонтні роботи сільського клубу в селі Жалин, на що спрямовано 340,0 тис. грн., проводяться роботи з ремонту приміщення бібліотеки по вул. Котляревського в місті Костопіль, вартістю 198,0 тис. грн

За 9 місяців 2019 року з обласного бюджету надійшли цільові субвенції для покращення благоустрою сільських населених пунктів району, зокрема:

–  на реконструкцію вуличного освітлення в с. Космачів, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій в розмірі  286,65 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Трубиці, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій в розмірі 319,44 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Чудви, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій в розмірі 222,78 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Корчин, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій на суму 335,3 тис. грн.

З державного бюджету на означені цілі надійшла субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, яка спрямована:

на придбання  та облаштування дитячого ігрового майданчика у с. Підлужне Костопільського району Рівненської області – 100,00 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Корчів’я Костопільського району Рівненської області – 300,00 тис. грн.;

– на  придбання та облаштування дитячого ігрового майданчика у с. Яполоть Костопільського району Рівненської області – 100,0 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Звіздівка, Костопільського району, Рівненської області у сумі 70,81 грн. (перехідні кошти з 2018 року).

Протягом І півріччя 2019 року в економіку району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 223,8 млн. грн. капітальних інвестицій, що у 2,3 рази менше відповідного періоду минулого року.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій району з початку інвестування станом на 01 липня  поточного року становить 5,8 млн. дол. США. і в порівнянні з початком року не змінився. Прямі інвестиції на одну особу в районі склали 90,2 дол. США.

БЮДЖЕТНО-ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА

За звітний період до зведеного бюджету від платників податків району надійшло 289,01 млн. грн., що на 23,86 млн. грн. або на 9% більше минулого року.

До державного бюджету надійшло надійшло 118,85 млн. грн., що на 1,96 млн. грн. або на 1,6 відс. менше минулого року.

До бюджету області надійшло 170,16 млн. грн., що на 25,82 млн. грн. або на 17,9 відс. більше минулого року.

За 9 місяців 2019 року до місцевих бюджетів району надійшло 123,05 млн. грн. власних доходів, що на 19,48 тис.грн. більше ніж за січень-вересень 2018 року.

Виконання планових призначень із надходження власних доходів загального фонду, передбачених розписом з урахуванням змін  на звітний період, в цілому по району забезпечено на 102,9 відсотка, понад завдання надійшло 3,42 млн.грн.

До районного бюджету надійшло 78,31 млн. грн. власних доходів при плані  з урахуванням змін 75,97 млн. грн., що становить 103,1 відсотка або більше на 2,34 млн. грн.

Бюджет м. Костопіль виконано на 98,9 відсотка (затверджений план з урахуванням змін – 35,16 млн.грн., надійшло – 34,76 млн. грн.),  що менше на 399,4 тис. грн.

Виконані 9 із 11 сільських бюджетів.

Значний ріст в порівнянні з аналогічним періодом минулого року отримано по податку на доходи фізичних осіб, що в сумі складає 12248,0 тис.грн. У 2019 році до районного бюджету почала надходити рентна плата (37%) за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування. За 9 місяців такі надходження склали 2020,4 тис.грн.

За звітний період в повному обсязі район отримав з державного бюджету базову дотацію (15522,3 тис.грн.), додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я (13948,9 тис.грн.), освітню субвенцію (82442,1 тис.грн.) та медичну субвенцію (24228,9 тис.грн.). Крім того до бюджету району надійшла з державного та місцевих бюджетів субвенція в сумі  101667,4 тис.грн.

Протягом 9 місяців 2019 року з місцевих бюджетів району проведено видатків по загальному фонду на загальну суму 402032,0 тис.грн., що складає 92,5 відсотка до призначень на звітний період.

На захищені статті видатків з місцевих бюджетів використано 391919,5 тис.грн. або 97,5 відсотка загального обсягу, в тому числі на соціальне забезпечення – 150900,1 тис.грн. або 37,5 відсотка, на оплату праці з нарахуваннями – 150365,8 тис.грн. або 37,4 відсотка, міжбюджетні трансферти – 77671,9 тис.грн. або 19,3 відсотка, видатки на оплату комунальних послуг та інших енергоносіїв – 11076,7 тис.грн. або 2,8 відсотка та продукти харчування – 1878,5 тис.грн. або 0,5 відсотка.

По спеціальному фонду бюджету за звітний період використано 35262,5 тис.грн., з них: за рахунок коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами – 2827,0 тис.грн., коштів, отриманих з інших джерел власних надходжень бюджетних установ – 1182,7 тис.грн. та за рахунок коштів, які направляються на спеціальні видатки – 31252,8 тис.грн.

Протягом 9 місяців поточного року по загальному фонду районного бюджету було проведено 8747,5 тис.грн. (план на рік 10742,5 тис.грн.) видатків на фінансування регіональних програм, прийнятих районною радою та по спеціальному фонду – 848,5 тис.грн. при плані 2633,4 тис.грн.

Станом на 1 жовтня 2019 року по загальному фонду за рахунок субвенції з державного бюджету по пільгах і субсидіях рахується кредиторська заборгованість у сумі 478,8 тис.грн.

В районі забезпечено позитивну динаміку дохідної частини пенсійного бюджету та своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій.

За січень-вересень 2019 року надходження власних коштів склали 1475,0 тис. грн., завдання виконано на 123,3% (завдання 1196,6 тис. грн., по рейтингу – 12 місце в області), у порівнянні з відповідним періодом 2019 року  надходження зросли  на 14,3  тис. грн.,  (по рейтингу – 11 місце).

Станом на 01.10.2019 борг платників району перед Пенсійним фондом по всіх видах платежів склав 2415,0 тис. грн., у порівнянні з 01.01.2019 заборгованість зросла на 213,2 тис. грн. (в т.ч. борг економічно-активних платників зріс на 124,6 тис. грн. і склав 292,2 тис. грн.).

Отже, наростили борги платники, які не ведуть господарську діяльність багато років, однак, відповідно до діючого законодавства повинні здійснювати відшкодування Пенсійному фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій:

ТзОВ «Костопільський КБМ» на 16,7  тис. грн. (загальний борг 753,2  тис. грн.),

ВАТ «АТП-15638» на 31,9 тис. грн. (загальний борг 203,2 тис. грн.),

ПСГП «Прогрес» на 12,4  тис. грн. (загальний борг 95,5  тис. грн.),

          СВК «Мир» на 13,6 тис. грн. (загальний борг 472,0  тис. грн.),

          СВК «Маяк»  на 4,0 тис. грн. (загальний борг 182,3 тис. грн.) та інші.     

Структура боргу на даний час виглядає наступним чином:

заборгованість із дієвим статусом  292,2 тис. грн. або 12,1 % (до початку року зріс  на 124,6  тис. грн.) ,

заборгованість платників із безнадійним статусом – 2122,8 тис. грн. Або 87,9 % .

Серед економічно активних платників  борги мають:

ВАТ «Берестовецький спецкар’єр» -224 тис. грн. ( борг зріс  на 112,4  тис. грн.),

СП ВЗТП Костопільської райспоживспілки – 29,0 тис. грн. (борг зріс  на 7,0  тис. грн.), 

ФГ «Тихомир» – 11,2 тис. грн. ( борг  зменшився на 1,0 тис.грн.);

ПВКФ «Захід-Євро» – 15,2 тис. грн. (  борг не змінився, на даний час відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування);

МПП «Граніт» -3,2 тис. грн. (відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування);

ТзОВ «Костопільська агропромтехніка»- 1,8 тис. грн.  ( на початок року боргу  не було);

ТОВ «Костопільська друкарня» – 3,5 тис. грн. (відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування).

Питання сплати боргів перебуває на щоденному контролі, спеціалістами Пенсійного фонду вживаються усі міри впливу до боржників відповідно до діючого законодавства і наданих повноважень щодо їх погашення.

Наявність залишку нестягнутих сум за виконавчими документами про стягнення боргу на користь Пенсійного фонду, що перебувають на примусовому виконанні, пояснюється тим, що боржниками є підприємства у яких відсутнє рухоме та нерухоме майно (в т.ч. транспортні засоби), на яке може бути звернено стягнення, на розрахункових рахунках відсутні кошти протягом тривалого часу. Оскільки виконавчі документи по боржниках багато разів поверталися із виконавчої служби без виконання через відсутність майна, і повторно направлялися Пенсійним фондом на виконання, тому це питання потребує врегулювання на законодавчому рівні.

За січень-червень 2019 року надійшло єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування в розмірі 95,09 млн. грн., що на 9,568 млн. грн. більше ніж за аналогічний період 2018 року. Темп приросту 111,2 %.

Заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.07.2019 року склала 6065,4 тис. грн., що у порівнянні з 01.01.2019 року збільшилася на 19,2 відс., або на 978,9 тис. грн.

Податкова заборгованість станом на 01.07.2019 року в районі складає 12055,3  тис. грн., що у порівнянні з початком року збільшилась на 31,2% або 2863,9 тис. грн.

СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННИХ ЗАКУПІВЕЛЬ PROZORRO

За 9 місяців 2019 року розпорядниками коштів бюджету району проведено через систему Prozorro 114 закупівлю на суму 105,70 млн.грн., в тому числі:

– 26 переговорні процедури на суму – 21,11 млн. грн.;

– 26 відкритих торгів на суму – 82,22 млн. грн.;

– 62 допорогових закупівлі на суму – 2,38 млн. грн.

Проведено допорогових закупівель 50,0 тис. грн. і більше через систему електронних торгів – 18 із 81 на суму 1,66 млн. грн., що складає 22,2 відс. (обласна норма 30%).

Економія коштів від застосування системи в цілому складає 5,36 відс. або 5,98 млн. грн., в тому числі без застосування переговорної процедури6,57 відс. або 5,95 млн. грн.

За звітний період розпорядниками коштів опубліковано на платформі Prozorro 342 звітів про укладені договори на суму 27,39 млн. грн.

ЗАРОБІТНА ПЛАТА ТА РИНОК ПРАЦІ

Середньомісячна заробітна плата станом на 01 липня 2019 року зросла в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 26,4 відс. і склала 9054 грн., (була станом на 01.07.2018 – 7163 грн.),  що на 4,5 відс. більше середньообласної (8668 грн.- область). 

Протягом  9 місяців  2019 року у районі відбулося 9 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 103 інформацій керівників підприємств, зокрема: 36 – із питання заборгованості внесків до Пенсійного фонду України в районі; 1- щодо нарахувань середньомісячної заробітної плати у розмірах нижче законодавчо встановленої, 65 – по заборгованості із ЄСВ.

Станом на 01.10.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі склала 115,9 тис. грн. (філія „Костопільський райавтодор”). Станом на 15.10.2019 року борг частково погашений в сумі 15,9 тис. грн.

У січні-вересні 2019 року послугами служби зайнятості скористались 1835 безробітних. Зареєстрований рівень безробіття станом на 01.10.19 року складає 1,7 відс.

У січні-вересні 2019 року:

– працевлаштовано всього 1834 особи, у тому числі 664 безробітних;

– професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходили 407 безробітних;

– до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 146 безробітних. Громадські роботи на умовах співфінансування із коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття проводились у Малолюбашанській, Пісківській, Деражненській, Підлужненській, Золотолинській сільських радах, центральній районній лікарні, управлінні праці та соціального захисту населення. На організацію громадських робіт було використано 351,2 тис.грн., із яких 175,6 тис. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 175,6 тис. грн. – кошти місцевих бюджетів.

Надано роботодавцям відшкодування єдиного соціального внеску за 19  працівників, які працевлаштовані із числа безробітних на нові робочі місця відповідно до статтей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення».

В. о.

голови райдержадміністрації                                                            О. Коваль 

Про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за 9 місяців 2019 року
Д О В І Д К А

на засідання колегії райдержадміністрації з питання „Про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за 9 місяців 2019 року”.

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Промисловий комплекс району представляє 16 провідних підприємств, на яких виробляється 7,8 відс. промислової продукції області.  Обсяг виробленої промислової продукції  за січень – вересень 2019 року склав 2236,6 млн. грн.

Обсяг реалізованої промислової продукції за січень-серпень 2019 року склав 2141,0 млн. грн., у розрахунку на одну особу – 33,4 тис. грн. (по області – 32,1 тис. грн.). За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

У загальнорайонному обсязі  всього промислового виробництва 51,9 відс. зосереджено на ТОВ „Свиспан  Лімітед”,  27,5 відс. – на ПрАТ „Костопільський завод скловиробів”, 4,9 відс. – на ТОВ „Українські Лісопильні”, 4,5 відс. – на підприємствах торгової марки „Родина”, 4,0 відс. – на ТзОВ „Костопільський фанерний завод”, 1,6 відс. – на  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар”єр”, 0,9 відс.-  на ТзОВ „Ліспромсервіс ЛТД”.

Перевищено обсяги випуску  січня–вересня 2018 року у натуральному виразі пляшки зі скла місткістю менше 2,5 л для напоїв і харчових продуктів, каменю дробленого (щебеню), пряників, маргарину, соусів і продуктів для приготування соусів, приправ та прянощів змішаних інших. Разом з тим, допущено скорочення обсягів випуску промислової продукції деревообробної промисловості (виробів з деревини)  через скорочення замовлень на продукцію ТзОВ «Свиспан Лімітед» та ТзОВ «Костопільський фанерний завод».

Промислові підприємства району постійно працюють над модернізацією існуючих  та впровадженням і оновленням виробничих потужностей. Зокрема, упродовж  січня – вересня  2019 року продовжувались роботи:

– на ТОВ «Свиспан Лімітед»  по завершенню інвестиційного проекту «Модернізація існуючого виробництва, заміна старої лінії формування та пресування ДСП на нову фірми Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу»(2017 – 2019 роки), вартістю 25 млн. євро;

– на ТОВ Українські лісопильні» по реалізації другої черги інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів»;

– на  АТ «Родина»- придбано сучасну кліпсаторну машину в хлібобулочний цех, вартістю 700 тис.грн. Освоєно 12 нових  видів продукції(хліб-6,цукерки-2, кекси-2, пиріг-2);

– на ПрАТ «Івано-Долинський спецкарׄ’єр» придбано та встановлено в  каменерізальний  цех нове виробниче устаткування на суму 1274 тис.грн.

– на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» придбано інспекційне обладнання на суму 645 тис.євро, виробниче обладнання – на суму 1650 тис.євро.

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

Сільгосппідприємства долучилися до участі у державних програмах де бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за напрямами:

 • спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності;
 • часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів молочного та м’ясного напряму продуктивності у сумі 175,5 тис. грн. отримали чотири сільгосппідприємства. Станом на 01 жовтня 2019 року агроформування представили повторно пакет необхідних документів для отримання решти фінансування з державного бюджету за утримання 231 корови молочного та м’ясного напрямку продуктивності в сумі 207,9  тис грн.

Часткову компенсацію з державного бюджету за придбану сільськогосподарську техніку вітчизняного виробництва 25 % від її вартості отримали три фермерські господарства за закуплені чотири одиниці техніки більше 300,0 тис. грн.

Для отримання з обласного бюджету відшкодування понесених витрат із проведення сертифікації з органічного виробництва фізична особа ПП Мельник Т.М. представила на засідання комісії пакет документів в департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Спеціальну бюджетну дотацію із державного бюджету за вирощування молодняку великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб, уже отримало 377 особисто – селянських господарств – 850,9 тис. грн. Фізичні особи і надалі продовжують представляти необхідні документи для отримання вищезазначеної дотації станом на 01 грудня 2019 року.

Посівна площа сільськогосподарських культур у 2019 році склала 10,9 тис.га, що на 2,5 тис. га більше минулого року.

Аграріями району зібрано понад 11 тис.тонн зерна ранніх зернових культур, урожайність склала 35,0 цн/га, а саме: озимої пшениці – 8,0 тис. тонн (урожайність – 36,0 ц/га), озимого жита – 2,5 тис.тонн (урожайність – 34,0 цн/га),озимого ріпаку – 1,5 тис.тонн (урожайність – 25,0 цн/га). На даний час сільськогосподарські підприємства збирають пізні культури – кукурудзу на зерно, соняшник, сою .Високих показників досягли: ТОВ «Захід Агропром», ТОВ « Світанок Агрозахід», ФГ «Агротех Р», ФГ «Родимівка».       Під урожай 2020 року посіяно 315 га озимої пшениці, озимого жита – 800 га., озимого ріпаку – 1940 га. Посів проведено високоякісним  насінням і в оптимальні терміни.

Станом на 01 жовтня 2019 року   у сільгосппідприємствах утримується 670 голів великої рогатої худоби, в тому числі 231 корова, 1250 голів свиней. Поголів’я великої рогатої хутоби, в тому числі корів збільшилося до відповідного періоду минулого року на 32% та 21%, свиней зменшилося на 23%.

За даний період сільгосппідприємствами району вироблено (реалізовано) м’яса в живій вазі – 107 тонн, надоєно молока – 278 тонн. Виробництво м’яса збільшилося на 13%.

Одержано приросту від вирощування та відгодівлі   великої рогатої худоби та свиней – 102 тонни, що 31 % менше минулого року.

Станом на 01.10.2019 року   сільгосппідприємствами із населенням району укладено 8,5 тис.  договорів на оренду     земельних    ділянок   площею 13,03 тис. га. на суму 7,8 млн. грн.

В районі залучені інвестиційні компанії, які вже засіяли частину земель, що не оброблялися. В порівнянні з минулим роком загальна кількість укладених договорів оренди збільшилась на 1931 договір та відплвідно розмір нарахованої орендної плати за землю збільшилась на 1,2 млн. грн.

Поряд з господарствами, які успішно ведуть свою господарську діяльність, у район із своїми інвестиціями зайшли новостворені господарства ФГ «Еко-Біф», ФГ «Захар-Агро» та “Агротех-Р», які займаються вирощуванням продукції рослинництва та проводять реконструкцію тваринницьких приміщень для розведення великої рогатої худоби і свиней.

МІСТОБУДУВАННЯ ТА ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО

На даний час стан забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території району є задовільним.  Повністю завершені роботи по Схемі планування території Костопільського району. Дана містобудівна документація затверджена рішенням Костопільської районної ради від 06.07.2016 № 95. З 62 населених пунктів району 60 мають генеральні плани. Виготовлено 16 нових генеральних планів та актуалізовано  46 старих генпланів.

Станом на вересень 2019 року виготовлено та затверджено 16 нових генеральних планів, по населених пунктах:

– с.Лісопіль Малолюбашанської сільської ради ( 2012 рік), внесення змін (2019 рік);

– с.Мала Любаша Малолюбашанської сільської ради (2013 рік);

– с.Корчин Звіздівської сільської ради (2015 рік);

– с.Головин Головинської сільської ради (2015 рік);

– с.Осова   Маломидської сільської ради (2015 рік);

– с.Берестовець Головинської сільської ради (2016 рік);

– с.Іваничі Головинської сільської ради (2016 рік);

– с.Маща Малолюбашанської сільської ради (2016 рік);

– с.Ганнівка Деражненської сільської ради (2016 рік);

– с.Суськ  Деражненської сільської ради (2016 рік);

– с.Дюксин Деражненської сільської ради (2016 рік);

– с.Кам’яна Гора Малолюбашанської сільської ради (2017 рік);

– с.Ставок Звіздівської сільської ради (2018 рік);

– с.Велика Любаша Підлужненської сільської ради (2019 рік);

– с.Підлужне Підлужненської сільської ради (2019 рік)

– с.Вигін Злазненської сільської ради (2019 рік).

На сьогоднішній день в стадії розробки 9 генеральних планів населених пунктів, а саме:

– с.Рокитне Пісківської сільської ради;

– с.Пісків Пісківської сільської ради;

– с.Борщівка Малолюбашанської сільської ради;

– с.Базальтове Головинської сільської ради;

– с.Садки Головинської сільської ради;

– с.Злазне Злазненської сільсько ради;

с.Деражне Деражненської сільської ради;

– с.Бичаль Деражненської сільської ради.

– с.Звіздівка Звіздівської сільської ради.

У 2014 році розпочались роботи по оновленню генерального плану                        м. Костопіль. Повністю виконані роботи по виготовленю топографо-геодезичної зйомки. На сьогоднішній день ведуться проектні роботи Державним підприємством Державним інститутом проектування міст «Містопроект» м.Львів.

   Крім генеральних планів населених пунктів виготовлено 16 планів зонування територій по населених пунктах: Лісопіль, Кам’яна Гора, Дюксин, Суськ, Ганнівка, Маща, Іваничі, Берестовець, Осова, Головин, Корчин, Мала Любаша, Ставок, Підлужне, Велика Любаша, Вигін.

За 9 місяців 2019 року затверджено 23 детальних планів територій.

Забудовникам району на будівництво індивідуального житла за  9 місяців 2019 року видано 118 будівельних паспортів, 39 містобудівних умов і обмежень на забудову земельних ділянок  для об’єктів будівництва, розглянуто і надано висновки по 251 проекті землеустрою, видано 4 паспорти прив’язки на влаштування  тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності.

Організовано та проведено 5 засідань архітектурно-містобудівної ради  на яких розглянуто 38 питань по містобудівній діяльності.

За січень-червень 2019 року введено 8796 кв.м загальної площі житла, що становить 121,5 % до періоду січень-червень 2019 року. Статистичні дані за  9 місяців 2019 року  станом на жовтень 2019 року  не оприлюднено.

З метою створення бази даних про існуючу забудову в населених пунктах району з конкретизацією розміщення об’єктів на певній території чи земельній ділянці, сектором розроблено нову Програму створення та ведення містобудівного кадастру в Костопільському районі на 2018-2022 роки, схвалену розпорядженням голови райдержадміністрації від 02 травня 2018 року №128 та затверджена рішенням Костопільської районної ради від 27.06.2018 №420.

Створення та ведення містобудівного кадастру потребує відповідної матеріальної та програмно-технічної бази для виконання кадастрових робіт, а саме: виділення штатної одиниці, забезпечення її приміщенням, комп’ютерною технікою та програмно-технічним комплексом містобудівного кадастру.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Житловий фонд

За 9 місяців 2019 року на поточний ремонт житлового фонду міста витрачено 2984,8 тис. грн.

Виконані наступні роботи:

 • частковий ремонт покрівель у 25-ти житлових будинках;
 • ремонт електрощитових у 13-ох будинках.
 • ремонт системи холодного водопостачання та каналізації у 14-ти будинках;
 • ремонт та фарбування під’їздів у 11-ох будинках;
 • проведено побілку фасадів у 10-ти будинках;
 • виконано ремонт 14-ти дитячих майданчиків;
 • відремонтовано оголовки димовентканалів у 19-ох будинках;
 • ремонт системи опалення у 18-ох будинках.

На проведення капітального ремонту житлового фонду у 2019 році із міського бюджету виділено 410,0 тис.грн. За рахунок відповідних коштів проведено:

 • капітальний ремонт в т.ч. експертно-технічне обстеження, виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення диспетчеризації ліфтів в багатоквартирних житлових будинках за адресами:  по  вул. Рівненська, 6 – 1, 2 під’їзди, вул. Степанська, 22А – 1, 2  під’їзд вул. Коперника,1 – 1 – 4  під’їзд,  вул. Нова,1Б – 1,2 під’їзди вул. Степанська, 26 – 1-5 під’їзди;
 • капітальний ремонт в т.ч. виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення державної експертизи проекту, виконання технічного нагляду прибудинкової території  житлового будинку по вул. Коперника 1а.

Крім того, з міського бюджету виділено 84,0 тис. грн., за які придбано секційну машину для чищення трубопроводів.

Теплопостачання.

За рахунок коштів амортизаціних відрахувань КП «Костопількомуненергія» за І півріччя поточного року, відповідно до звіту «Про капітальні інвестиції» за І-й та ІІ-й квартали 2019 року, інвестувало на капітальні інвестиції 1 346 тис. грн. (без ПДВ).

В 3 кварталі підприємством проведено заміну морально та фізично застарілих мережних насосів на нові під існуючі потреби на котельнях по вул. Нова 1, Бурова 3, Грушевського 19 на суму 400,0 тис.грн., також проводить реконструкцію вузлів обліку природного газу.

Також КП «Костопількомуненергія було впроваджено проект по заміні 564 п.м. теплових мереж в мінераловатній ізоляції на трубопроводи в пінополіуретановій ізоляції, за рахунок коштів міської ради (900,0 тис. грн.) та  коштів підприємства в сумі 105,0 тис. грн..

Загальна сума коштів інвестованих у розвиток підприємства за рахунок амортизаційних відрахувань складе 2000 тис. грн., що підтверджує ефективне використання амортизаціних відрахувань в повному обсязі без зростання тарифів.

Відповідно до Закону України від 22.06.2017 № 2118-VІІІ «Про енергетичну ефективність будівель», який ввійшов в дію з 01 липня 2019 року КП «Костопільські районні мережі» заплановано за рахунок коштів місцевих бюджетів придбати тепловізор для проведення енергетичного аудиту та енергетичної сертифікації будівель у Костопільському районі.

Водопровідно-каналізаційне господарство

За 9 місяців 2019 року КП «Костопільводоканал» проведено:

 • капітальний ремонт водопроводу від вул. 8 Березня, 13 по вул. Нова (до вул. 1Травня) діаметром 100-160 мм. довжиною 777 м;
 • капітальний ремонт та підняття горловин оглядових каналізаційних колодязів в кількості 14 шт. на вуличній каналізаційній мережі (вул. Рівненська, вул. Грушевського, вул. Сидорова, вул. Симоненка);
 • проводиться реконструкція каналізаційної мережі по вул. Фабрична, вул. Дерев’яна.

Загальна сума коштів, використаних на ремонтні роботи становить 353,9 тис. грн., у т.ч.:

– у водопровідному господарстві – 208,4  тис. грн.;

–  у каналізаційному господарстві – 145,5  тис. гривень.

Дорожньо-мостове господарство

Станом на 01 жовтня 2019 року на утримання та розвиток дорожньої мережі комунальної власності з місцевих бюджетів міського та сільських рад здійснено видатків на загальну суму 15370,3 тис.грн. Із цих коштів 8366,5 тис.грн. виділено на капітальний ремонт автомобільних доріг комунальної власності та 7001,8 тис.грн. – на дрібний, середній ремонти. Виконані роботи по утриманню доріг без твердого покриття на суму 116,6 тис. грн. Проведено роботи по підсипанню щебенем вулиць Винниченка, Поповича, Шопена, Карбишева, загальною вартістю 683,7 тис.грн. Проведено роботи по поточному ремонту мостів через р. Замчисько на суму 26,8 тис.грн.

Проведено роботи по капітальному ремонту тротуарів та вулиць міста:

– капітальний ремонт тротуару по вулиці Б.Хмельницького – 534,0 тис.грн.;

– капітальний ремонт тротуару по правій стороні вулиці Степанська від будинку № 8 до будинку № 16 – 750,9 тис.грн.;

– капітальний ремонт частини тротуару по вулиці В.Стуса – 292,2 тис.грн.;

– капітальний ремонт вулиці Шкільна – 3607,4 тис.грн.;

– капітальний ремонт вулиці 8-гоБерезня – 1519,2тис.грн.

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ. РОЗРАХУНКИ ЗА ЕНЕРГОНОСІЇ

В районі активно впроваджується Урядова програма з енергоефективності для населення ОСББ та ЖБК (відшкодування тіла кредита від 20,0 до 70,0 %).

Протягом поточного року за Програмою у районі надано кредит 82 особам на загальну суму 2983,35 тис. грн., із них  на твердопаливні котли  – 3 особам  на 110,45 тис. грн., на матеріали і обладнання  – 79 особам на суму 2872,9 тис. грн. Крім того, надано кредити на придбання вікон двом ОСББ на загальну суму 292,5 тис. грн. З початку дії Програми у районі надано кредити та укладено 1002 договори на загальну суму 19,48 млн. грн., із них на твердопаливні котли – 67 на суму 1,43 млн. грн., на матеріали і обладнання – 935 на суму 18,05 млн. грн.

У рамках обласного конкурсу з енергоефективності на 2019 рік реалізовано проекти:

«Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням вузла регулювання споживання теплової енергії Костопільського НВК «ЗОШ І ступенів-гімназія ім.Т.Г.Шевченка» Костопільської районної ради Рівненської області м.Костопіль, вул. М.Грушевського, 11». Загальна вартість 135,281 тис. грн.;

«Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням вузла регулювання споживання теплової енергії Костопільської ЗОШ І-ІІ ступенів №8 Костопільською районної ради Рівненської області м. Костопіль, вул. Зелена, 3». Загальна вартість 166,004 тис. грн.;

«Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням вузла регулювання споживання теплової енергії Костопільською ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів Костопільської районної ради Рівненської області м. Костопіль, вул. М. Грушевського, 17». Загальна вартість 135,906 тис. грн.

Загальна вартість впровадження енергозберігаючих заходів становить 437,191 тис. грн. (174,878 тис. грн. – частка фінансування з районного бюджету, 262,313 тис. грн. – з обласного), з яких 60% обласні та 40% районні кошти.

Бюджетними організаціями та установами району забезпечена 100% оплата за використані протягом  9 місяців 2019 року енергоносії.

Проводиться претензійно-позовна робота з погашення заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги, зокрема:

– до суду подано 51 позов на суму 508,3 тис. грн.;

– добровільно погашено 41,1 тис. грн.;

– передано до ВДВС 38 судових наказів, виконавчих листів на суму 258,2 тис. грн.;

– стягнуто по судових наказах 24,8 тис. грн.

Всіма категоріями споживачів з початку року станом на 01.10.2019 року забезпечена проплата за надані послуги теплопостачання на 120,3% (спожито на суму 30352,3 тис. грн., оплачено – 36511,4 тис. грн.), за надані послуги з водопостачання та водовідведення – 98,1% (спожито на суму 13345,7 тис. грн.,  оплачено – 13086,5 тис. грн.), утримання будинків – 96,8% (спожито – 9634,3 тис. грн., оплачено 9322,1 тис. грн.).

КП „Костопількомуненергія” та КП „Костопільські районні мережі” забезпечена на 127,9% оплата за використаний природний газ, в тому числі – КП „Костопількомуненергія” – 130,5% (спожито 13197,3 тис. грн., оплачено – 17219,6 тис. грн.), КП „Костопільські районні мережі” – 100% (спожито та оплачено природного газу на суму 1213,2 тис. грн.).          

Протягом 09 місяців 2019 року відбулося 5 засідання районної спеціальної комісії по розрахунках за енергоносії.

ПІДПРИЄМНИЦТВО

Господарську діяльність у районі здійснюють 2677 суб’єктів всіх форм власності, із них фізичних осіб–підприємців – 1748, юридичних осіб – 929.

З початку року зменшилось суб’єктів господарювання (фізичних осіб) на 26 одиниць, юридичних збільшилось на 16 одиниць.

Частка фізичних осіб в загальній кількості зареєстрованих суб’єктів господарювання становить 65,3 відсотки.

Кількість суб’єктів малого підприємництва (фізичних та юридичних осіб) в районі складає – 2215.

Від діяльності суб’єктів малого підприємництва за 9 місяців 2019 року частка надходжень у загальнорайонному надходженні становить:  до зведеного бюджету 48,6 відс. (140,35 з 289,01 млн. грн.), в тому числі до місцевого бюджету –  59 відс. (100,33 з 170,16 млн. грн.).

Обсяг  реалізованих послуг підприємствами сфери послуг району за І півріччя 2019 року становить 17,77 млн. грн., що на 9% менше ніж за аналогічний період минулого року.

Роздрібний товарооборот за І півріччя 2019 року по району підприємствами роздрібної торгівлі становить 194,82 млн. грн., що на 11,5% більш ніж за аналогічний період минулого року.

Протягом 9 місяців  2019 року до ЦНАПу звернулося понад 13,6 тисяч осіб. Надано 12576 результатів адмінпослуг, зокрема 108 будівельних паспортів, 260 погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, 33 містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, 2521 посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї,  7204 послуг Держземагенства,  2093 послуг по реєстрації прав власності на нерухоме майно , 7 пакетів документів на виготовлення та затвердження технічної документації із землеустрою, 20 – на послуги по реєстрації громадських об’єднань головного управління юстиції , 12 документів дозвільного характеру та інші.

Оброблено 366 заяв на адміністративні послуги , які надійшли через єдиний державний портал адміністративних послуг та видані результати.

За 9 місяців  до районного бюджету за надання адміністративних послуг надійшло   183915 гривень.

Надано 12576 результатів адміністративних послуг, що становить 166 відсотків до  відповідного періоду 2018 (надано 7563 адміністративних послуг).

ІНВЕСТИЦІЙНА ТА БУДІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

У січні-серпні поточного року обсяг виробленої будівельної продукції складає 2,16 млн. грн., що на 36 відс. менше ніж за аналогічний період минулого року.

Надійшли кошти з обласного бюджету на проведення будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів, зокрема:

– на капітальний ремонт (зовнішнє опорядження та утеплення фасадів, часткова заміна вікон та зовнішніх дверей) Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів № 6 Костопільської районної ради Рівненської області на вул. Юрія Жилка, 3 м. Костопіль Рівненської області в розмірі 3000,0 тис. грн. (загальна вартість проекту 12,68 млн.грн.);

– на капітальний ремонт Маломидської ЗОШ І-ІІІ ступенів (утеплення фасадів) в с. Малий Мидськ на вул. Шевченка, 88 Костопільського району Рівненської області в розмірі 560,63 тис. грн. (загальна вартість робіт по проекту – 1,81 млн. грн.) ;

– на реконструкцію покрівлі приміщення Головинського ліцею по вул. Прищепи, 22 в с. Головин Костопільського району в розмірі  1000,0 тис. грн. та коштів районного бюджету в розмірі – 417,1 тис. грн.

Для забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів освіти району, зокрема Костопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 та №3, Перетоцької ЗОШ, проводяться роботи щодо ремонту санвузлів, на що спрямовано кошти обласного та районного бюджету в розмірі 1485,7 тис. грн.

За рахунок районного бюджету спрямовано кошти:

– на капітальний ремонт Гутянської ЗОШ  (заміна вікон та влаштування санвузлів)  – 1421,9 тис. грн.;

– на дофінансування капітального ремонту покрівлі Костопільської ЗОШ №3 – 969,8  тис. грн.;

– на капітальний  ремонт Яполотської ЗОШ  -1000,0 тис. грн. (загальна вартість робіт згідно проекту – 2,86 млн. грн.);

– на поточний ремонт вбиралень Злазненської ЗОШ -164,0 тис. грн.;

– на капітальний ремонт приміщення (утеплення фасаду) ЗОШ № 4 – 101,0 тис. грн.;

– на поточний ремонт приміщення Костопільської ЗОШ №4 – 198,0 тис. грн.;

– на поточний ремонт  у НВК „Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія                       ім. Т.Г.Шевченка” вартістю 199,0 та 30,0 тис. грн.

– на завершення капітального ремонту (заміни вікон та дверей) Великомидської ЗОШ – 380,0 тис. грн.;

– на капітальний ремонт покрівлі будівлі гуртожитку по вул. Грушевського, 2 в м. Костопіль – 1100,0 тис. грн.;

– на заміну вікон і дверей в Іваницькій філії Головинського ліцею – 40,0 тис. грн.;

– на заміну вікон і дверей в Ставецькій ЗОШ – 198,0 тис. грн.;

– на заміну вікон адмінприміщення районної ради та райдержадміністрації – 310 тис. грн.;

– поточний ремонт інклюзивно-ресурсного центру №1 – 199,6 тис. грн;

– на капітальний ремонт ФАПу в с. Золотолин – 1100,0 тис. грн.;

– ремонт системи водопостачання Злазненської АЗПСМ – 198,0 тис. грн.;

– на реалізацію проекту „Реконструкція трибун та бігових доріжок стадіону «Колос» Костопільської дитячо-юнацької спортивної школи в м. Костопіль, провул. Артилерійський, 7 (коригування)” – 100,0 тис. грн. (загальна вартість проекту 14,9 млн. грн.).

У звітному періоді розпочато будівельні роботи щодо реалізації проекту: „Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну на базі Костопільської ДЮСШ за адресою: провулок Артилерійський, 5а м. Костопіль, Рівненська область” вартістю 45,94 млн. грн. На 2019 рік передбачено фінансування в розмірі 12,4 млн. грн., в тому числі з ДФРР – 10,5 млн. грн., районного бюджету 1,9 млн. грн.

За рахунок коштів районного та обласного бюджетів в розмірі 1000,0 тис. грн. проведено роботи щодо відновлення даху будинку культури в селі В.Мидськ. Розпочато ремонтні роботи сільського клубу в селі Жалин, на що спрямовано 340,0 тис. грн., проводяться роботи з ремонту приміщення бібліотеки по вул. Котляревського в місті Костопіль, вартістю 198,0 тис. грн

За 9 місяців 2019 року з обласного бюджету надійшли цільові субвенції для покращення благоустрою сільських населених пунктів району, зокрема:

–  на реконструкцію вуличного освітлення в с. Космачів, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій в розмірі  286,65 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Трубиці, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій в розмірі 319,44 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Чудви, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій в розмірі 222,78 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Корчин, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій на суму 335,3 тис. грн.

З державного бюджету на означені цілі надійшла субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, яка спрямована:

на придбання  та облаштування дитячого ігрового майданчика у с. Підлужне Костопільського району Рівненської області – 100,00 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Корчів’я Костопільського району Рівненської області – 300,00 тис. грн.;

– на  придбання та облаштування дитячого ігрового майданчика у с. Яполоть Костопільського району Рівненської області – 100,0 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Звіздівка, Костопільського району, Рівненської області у сумі 70,81 грн. (перехідні кошти з 2018 року).

Протягом І півріччя 2019 року в економіку району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 223,8 млн. грн. капітальних інвестицій, що у 2,3 рази менше відповідного періоду минулого року.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій району з початку інвестування станом на 01 липня  поточного року становить 5,8 млн. дол. США. і в порівнянні з початком року не змінився. Прямі інвестиції на одну особу в районі склали 90,2 дол. США.

БЮДЖЕТНО-ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА

За звітний період до зведеного бюджету від платників податків району надійшло 289,01 млн. грн., що на 23,86 млн. грн. або на 9% більше минулого року.

До державного бюджету надійшло надійшло 118,85 млн. грн., що на 1,96 млн. грн. або на 1,6 відс. менше минулого року.

До бюджету області надійшло 170,16 млн. грн., що на 25,82 млн. грн. або на 17,9 відс. більше минулого року.

За 9 місяців 2019 року до місцевих бюджетів району надійшло 123,05 млн. грн. власних доходів, що на 19,48 тис.грн. більше ніж за січень-вересень 2018 року.

Виконання планових призначень із надходження власних доходів загального фонду, передбачених розписом з урахуванням змін  на звітний період, в цілому по району забезпечено на 102,9 відсотка, понад завдання надійшло 3,42 млн.грн.

До районного бюджету надійшло 78,31 млн. грн. власних доходів при плані  з урахуванням змін 75,97 млн. грн., що становить 103,1 відсотка або більше на 2,34 млн. грн.

Бюджет м. Костопіль виконано на 98,9 відсотка (затверджений план з урахуванням змін – 35,16 млн.грн., надійшло – 34,76 млн. грн.),  що менше на 399,4 тис. грн.

Виконані 9 із 11 сільських бюджетів.

Значний ріст в порівнянні з аналогічним періодом минулого року отримано по податку на доходи фізичних осіб, що в сумі складає 12248,0 тис.грн. У 2019 році до районного бюджету почала надходити рентна плата (37%) за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування. За 9 місяців такі надходження склали 2020,4 тис.грн.

За звітний період в повному обсязі район отримав з державного бюджету базову дотацію (15522,3 тис.грн.), додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я (13948,9 тис.грн.), освітню субвенцію (82442,1 тис.грн.) та медичну субвенцію (24228,9 тис.грн.). Крім того до бюджету району надійшла з державного та місцевих бюджетів субвенція в сумі  101667,4 тис.грн.

Протягом 9 місяців 2019 року з місцевих бюджетів району проведено видатків по загальному фонду на загальну суму 402032,0 тис.грн., що складає 92,5 відсотка до призначень на звітний період.

На захищені статті видатків з місцевих бюджетів використано 391919,5 тис.грн. або 97,5 відсотка загального обсягу, в тому числі на соціальне забезпечення – 150900,1 тис.грн. або 37,5 відсотка, на оплату праці з нарахуваннями – 150365,8 тис.грн. або 37,4 відсотка, міжбюджетні трансферти – 77671,9 тис.грн. або 19,3 відсотка, видатки на оплату комунальних послуг та інших енергоносіїв – 11076,7 тис.грн. або 2,8 відсотка та продукти харчування – 1878,5 тис.грн. або 0,5 відсотка.

По спеціальному фонду бюджету за звітний період використано 35262,5 тис.грн., з них: за рахунок коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами – 2827,0 тис.грн., коштів, отриманих з інших джерел власних надходжень бюджетних установ – 1182,7 тис.грн. та за рахунок коштів, які направляються на спеціальні видатки – 31252,8 тис.грн.

Протягом 9 місяців поточного року по загальному фонду районного бюджету було проведено 8747,5 тис.грн. (план на рік 10742,5 тис.грн.) видатків на фінансування регіональних програм, прийнятих районною радою та по спеціальному фонду – 848,5 тис.грн. при плані 2633,4 тис.грн.

Станом на 1 жовтня 2019 року по загальному фонду за рахунок субвенції з державного бюджету по пільгах і субсидіях рахується кредиторська заборгованість у сумі 478,8 тис.грн.

В районі забезпечено позитивну динаміку дохідної частини пенсійного бюджету та своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій.

За січень-вересень 2019 року надходження власних коштів склали 1475,0 тис. грн., завдання виконано на 123,3% (завдання 1196,6 тис. грн., по рейтингу – 12 місце в області), у порівнянні з відповідним періодом 2019 року  надходження зросли  на 14,3  тис. грн.,  (по рейтингу – 11 місце).

Станом на 01.10.2019 борг платників району перед Пенсійним фондом по всіх видах платежів склав 2415,0 тис. грн., у порівнянні з 01.01.2019 заборгованість зросла на 213,2 тис. грн. (в т.ч. борг економічно-активних платників зріс на 124,6 тис. грн. і склав 292,2 тис. грн.).

Отже, наростили борги платники, які не ведуть господарську діяльність багато років, однак, відповідно до діючого законодавства повинні здійснювати відшкодування Пенсійному фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій:

ТзОВ «Костопільський КБМ» на 16,7  тис. грн. (загальний борг 753,2  тис. грн.),

ВАТ «АТП-15638» на 31,9 тис. грн. (загальний борг 203,2 тис. грн.),

ПСГП «Прогрес» на 12,4  тис. грн. (загальний борг 95,5  тис. грн.),

          СВК «Мир» на 13,6 тис. грн. (загальний борг 472,0  тис. грн.),

          СВК «Маяк»  на 4,0 тис. грн. (загальний борг 182,3 тис. грн.) та інші.     

Структура боргу на даний час виглядає наступним чином:

заборгованість із дієвим статусом  292,2 тис. грн. або 12,1 % (до початку року зріс  на 124,6  тис. грн.) ,

заборгованість платників із безнадійним статусом – 2122,8 тис. грн. Або 87,9 % .

Серед економічно активних платників  борги мають:

ВАТ «Берестовецький спецкар’єр» -224 тис. грн. ( борг зріс  на 112,4  тис. грн.),

СП ВЗТП Костопільської райспоживспілки – 29,0 тис. грн. (борг зріс  на 7,0  тис. грн.), 

ФГ «Тихомир» – 11,2 тис. грн. ( борг  зменшився на 1,0 тис.грн.);

ПВКФ «Захід-Євро» – 15,2 тис. грн. (  борг не змінився, на даний час відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування);

МПП «Граніт» -3,2 тис. грн. (відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування);

ТзОВ «Костопільська агропромтехніка»- 1,8 тис. грн.  ( на початок року боргу  не було);

ТОВ «Костопільська друкарня» – 3,5 тис. грн. (відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування).

Питання сплати боргів перебуває на щоденному контролі, спеціалістами Пенсійного фонду вживаються усі міри впливу до боржників відповідно до діючого законодавства і наданих повноважень щодо їх погашення.

Наявність залишку нестягнутих сум за виконавчими документами про стягнення боргу на користь Пенсійного фонду, що перебувають на примусовому виконанні, пояснюється тим, що боржниками є підприємства у яких відсутнє рухоме та нерухоме майно (в т.ч. транспортні засоби), на яке може бути звернено стягнення, на розрахункових рахунках відсутні кошти протягом тривалого часу. Оскільки виконавчі документи по боржниках багато разів поверталися із виконавчої служби без виконання через відсутність майна, і повторно направлялися Пенсійним фондом на виконання, тому це питання потребує врегулювання на законодавчому рівні.

За січень-червень 2019 року надійшло єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування в розмірі 95,09 млн. грн., що на 9,568 млн. грн. більше ніж за аналогічний період 2018 року. Темп приросту 111,2 %.

Заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.07.2019 року склала 6065,4 тис. грн., що у порівнянні з 01.01.2019 року збільшилася на 19,2 відс., або на 978,9 тис. грн.

Податкова заборгованість станом на 01.07.2019 року в районі складає 12055,3  тис. грн., що у порівнянні з початком року збільшилась на 31,2% або 2863,9 тис. грн.

СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННИХ ЗАКУПІВЕЛЬ PROZORRO

За 9 місяців 2019 року розпорядниками коштів бюджету району проведено через систему Prozorro 114 закупівлю на суму 105,70 млн.грн., в тому числі:

– 26 переговорні процедури на суму – 21,11 млн. грн.;

– 26 відкритих торгів на суму – 82,22 млн. грн.;

– 62 допорогових закупівлі на суму – 2,38 млн. грн.

Проведено допорогових закупівель 50,0 тис. грн. і більше через систему електронних торгів – 18 із 81 на суму 1,66 млн. грн., що складає 22,2 відс. (обласна норма 30%).

Економія коштів від застосування системи в цілому складає 5,36 відс. або 5,98 млн. грн., в тому числі без застосування переговорної процедури6,57 відс. або 5,95 млн. грн.

За звітний період розпорядниками коштів опубліковано на платформі Prozorro 342 звітів про укладені договори на суму 27,39 млн. грн.

ЗАРОБІТНА ПЛАТА ТА РИНОК ПРАЦІ

Середньомісячна заробітна плата станом на 01 липня 2019 року зросла в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 26,4 відс. і склала 9054 грн., (була станом на 01.07.2018 – 7163 грн.),  що на 4,5 відс. більше середньообласної (8668 грн.- область). 

Протягом  9 місяців  2019 року у районі відбулося 9 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 103 інформацій керівників підприємств, зокрема: 36 – із питання заборгованості внесків до Пенсійного фонду України в районі; 1- щодо нарахувань середньомісячної заробітної плати у розмірах нижче законодавчо встановленої, 65 – по заборгованості із ЄСВ.

Станом на 01.10.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі склала 115,9 тис. грн. (філія „Костопільський райавтодор”). Станом на 15.10.2019 року борг частково погашений в сумі 15,9 тис. грн.

У січні-вересні 2019 року послугами служби зайнятості скористались 1835 безробітних. Зареєстрований рівень безробіття станом на 01.10.19 року складає 1,7 відс.

У січні-вересні 2019 року:

– працевлаштовано всього 1834 особи, у тому числі 664 безробітних;

– професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходили 407 безробітних;

– до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 146 безробітних. Громадські роботи на умовах співфінансування із коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття проводились у Малолюбашанській, Пісківській, Деражненській, Підлужненській, Золотолинській сільських радах, центральній районній лікарні, управлінні праці та соціального захисту населення. На організацію громадських робіт було використано 351,2 тис.грн., із яких 175,6 тис. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 175,6 тис. грн. – кошти місцевих бюджетів.

Надано роботодавцям відшкодування єдиного соціального внеску за 19  працівників, які працевлаштовані із числа безробітних на нові робочі місця відповідно до статтей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення».

В. о.

голови райдержадміністрації                                                            О. Коваль 

Про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за І півріччя 2019 року

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Упродовж І півріччя 2019 року у районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 16 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 7,6 відс. промислової продукції області.    Обсяг виробленої промислової продукції склав 1692,0 млн. грн., що на 213,6 млн. грн. більше  відповідного періоду 2018 року.  Індекс промислової продукції до січня-червня  2018 року становить 114,4 відс. (область – 121,2 відс., Україна – 100,9 відс. за січень-травень).

У загальнорайонному обсязі  всього промислового виробництва 56,7 відс. зосереджено на ТОВ „Свиспан  Лімітед”,  24,7 відс. – на ПрАТ „Костопільський завод скловиробів”, 4,2 відс. – на ТОВ „Українські Лісопильні”, 4,0 відс. – на ТзОВ „Костопільський фанерний завод”, 3,8 відс. – на підприємствах торгової марки „Родина”, 1,3 відс. – на  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар”єр”, 0,7 відс.-  на ТзОВ „Ліспромсервіс ЛТД”.

Перевищено обсяги випуску протягом січня–червня 2018 року у натуральному виразі з виготовлення виробів з деревини, пляшки зі скла місткістю менше 2,5 л для напоїв і харчових продуктів, каменю дробленого (щебеню), меду штучного, пряників, маргарину, соусів і продуктів для приготування соусів, приправ та прянощів змішаних інших та борошна м’ясокісткового.

 Обсяг реалізованої промислової продукції за січень-травень 2019 року склав 1366,4  млн. грн., у розрахунку на одну особу – 21,4 тис. грн. (по області – 15,3,0 тис. грн.). За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

Промислові підприємства району постійно працюють над модернізацією існуючих  та впровадженням і оновленням виробничих потужностей. Зокрема, упродовж  січня – червня 2019 року продовжувались роботи:

  – на ТОВ «Свиспан Лімітед»  по завершенню інвестиційного проекту «Модернізація існуючого виробництва, заміна старої лінії формування та пресування ДСП на нову фірми Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу»(2017 – 2019 роки), вартістю 25 млн. євро;

– на ТОВ Українські лісопильні» по реалізації другої черги інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів»;

– на  АТ «Родина»- придбано сучасну кліпсаторну машину в хлібобулочний цех, вартістю 700 тис. грн. Освоєно 7 нових  видів продукції (хліб-5,цукерки-2);

 – на ПрАТ «Івано-Долинський спецкар’єр» придбано та встановлено в  каменерізальний  цех нове виробниче устаткування на суму 1274 тис. грн.;

      – на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» придбано інспекційне обладнання на суму 645 тис. євро, виробниче обладнання – на суму 1650 тис. євро.

 

 

 

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

У звітному періоді за попередніми даними сільгосптоваровиробниками району вироблено валової продукції сільського господарства (в порівняльних цінах 2010 року) на суму 1333 тис. грн., що на 826 тис., грн. менше до минулого року (спад валової продукції 38,3 відсотків). Спад виробництва валової продукції обумовлений  зменшенням виробництва молока, вовни та продукції вирощування свиней.

Сільгосппідприємства долучилися до участі у державних програмах де бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за напрямами:

 • спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності;
 • часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

На виконання Постанови КМУ від 07.02.2018 №107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» зі змінами, внесеними постановою КМУ від 30.01.2019 № 110, для отримання спеціальної бюджетної дотації за вирощування молодняку великої рогатої худоби станом на 01 травня 2019 року представлені у департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації відомості фізичних осіб, які мають право для отримання дотації,  322 фізичні особи отримали дотацію у сумі 695,2 тис.грн. Чотири сільгосппідприємста представили пакет документів до Мінагрополітики для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного та м’ясного напрямку продуктивності (195 голів)  на суму 175,5 тис. грн., кошти уже спрямовані  одержувачам. 

На виконання Постанови КМУ від 07.02.2018 № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» зі змінами, внесеними постановою КМУ від 30.01.2019 № 126, для отримання часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання три сільгосппідприємства представили пакет документів до уповноважених банків, що підписали з Мінагрополітики Меморандум про відшкодування  25% вартості (без ПДВ) закупленої техніки. Державною програмою скористалося 2 сільськогосподарських товаровиробники. Загалом, господарствами придбано 3 одиниці техніки та обладнання на суму 271,0  тис. гривень.

Посівна площа сільськогосподарських культур у 2019 році склала 10,9 тис.га, що на 2,5 тис. га більше минулого року.

За даний період сільгосппідприємствами району вироблено (реалізовано) м’яса в живій вазі – 81 тонну, надоєно молока – 167 тонн.

Одержано приросту від вирощування та відгодівлі   великої рогатої худоби, свиней – 71 тонну, що 12 % менше минулого року.

Станом на 01 липня 2019 року   у сільгосппідприємствах утримується 668 голів великої рогатої худоби, в тому числі 231 корова, 1197 голів свиней та 25 голів овець.     

Станом на 01.07.2019 року   сільгосппідприємствами із населенням району укладено 8,4 тис.  договорів на оренду     земельних    ділянок   площею 12,9 тис. га. на суму 7,7 млн. грн.

В районі залучені інвестиційні компанії, які вже засіяли частину земель, що не оброблялися. В порівнянні з минулим роком загальна кількість укладених договорів оренди збільшилась на 1000 договорів та відплвідно розмір нарахованої орендної плати за землю збільшилась на 0,5 млн. грн.

МІСТОБУДУВАННЯ ТА ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО

На даний час стан забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території району є задовільним.  Повністю завершені роботи по Схемі планування території Костопільського району. Дана містобудівна документація затверджена рішенням Костопільської районної ради від 06.07.2016 № 95. З 62 населених пунктів району 60 мають генеральні плани. Виготовлено 15 нових генеральних планів та актуалізовано  47 старих генпланів.

Станом на липень 2019 року виготовлено та затверджено 15 нових генеральних планів, по населених пунктах:

– с.Лісопіль Малолюбашанської сільської ради ( 2012 рік), внесення змін (2019 рік);

– с.Мала Любаша Малолюбашанської сільської ради (2013 рік);

– с.Корчин Звіздівської сільської ради (2015 рік);

– с.Головин Головинської сільської ради (2015 рік);

– с.Осова   Маломидської сільської ради (2015 рік);

– с.Берестовець Головинської сільської ради (2016 рік);

– с.Іваничі Головинської сільської ради (2016 рік);

– с.Маща Малолюбашанської сільської ради (2016 рік);

– с.Ганнівка Деражненської сільської ради (2016 рік);

– с.Суськ  Деражненської сільської ради (2016 рік);

– с.Дюксин Деражненської сільської ради (2016 рік);

– с.Кам’яна Гора Малолюбашанської сільської ради (2017 рік);

– с.Ставок Звіздівської сільської ради (2018 рік);

– с.Велика Любаша Підлужненської сільської ради (2019 рік);

– с.Підлужне Підлужненської сільської ради (2019 рік).

На сьогоднішній день в стадії розробки 8 генеральних планів населених пунктів, а саме:

– с.Рокитне Пісківської сільської ради;

– с.Пісків Пісківської сільської ради;

– с.Борщівка Малолюбашанської сільської ради;

– с.Базальтове Головинської сільської ради;

– с.Вигін Злазненської сільської ради;

– с.Садки Головинської сільської ради;

– с.Злазне Злазненської сільської ради;

– с.Перетоки Злазненської сільської ради.

У 2014 році розпочались роботи по оновленню генерального плану                        м. Костопіль. Повністю виконані роботи по виготовленю топографо-геодезичної зйомки. На сьогоднішній день ведуться проектні роботи Державним підприємством Державним інститутом проектування міст «Містопроект» м.Львів.

   Крім генеральних планів населених пунктів виготовлено 15 планів зонування територій по населених пунктах: Лісопіль, Кам’яна Гора, Дюксин, Суськ, Ганнівка, Маща, Іваничі, Берестовець, Осова, Головин, Корчин, Мала Любаша, Ставок, Підлужне, Велика Любаша.

У 2019 році на розроблення містобудівної документації населених пунктів та територій Костопільського району передбачено кошти із міського та сільських бюджетів у сумі: 283,338 тис. грн.:

 – 109,914 тис.грн. – на виготовлення генерального плану м.Костопіль,

 – 88,0 тис. грн.. – на виконання топографо-геодезичних вишукувань по топографічній зйомці с.Мирне,

 – 33,0 тис. грн. – на розроблення інженерно-технічних заходів  цивільного захисту при виконанні  генеральних планів с. Садки та с. Базальтове Костопільського  району Рівненської області на мирний час та особливий період,

– 34,556 тис. грн.. – на виконання топографо-геодезичних вишукувань по топографічній зйомці с.Звіздівка,

– 17,868 тис. грн.. – на розроблення інженерно-технічних заходів  цивільного захисту при виконанні  генерального плану с. Лісопіль (внесення змін) Костопільського  району Рівненської області на мирний час та особливий період.

На виготовлення містобудівної документації у 2019 році з місцевих бюджетів освоєно – 52,424 тис.грн.:

– 34,556 тис. грн. – топогеодезична зйомка до генерального плану с.Звіздівка,

-17,868 тис.грн. – розроблення розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту при виконанні генерального плану с.Лісопіль на мирний час та особливий період.

          В 2019 році затверджено 8 детальних планів територій по м.Костопіль та 4 за межами населених пунктів.

З метою створення бази даних про існуючу забудову в населених пунктах району з конкретизацією розміщення об’єктів на певній території чи земельній ділянці, сектором розроблено нову Програму створення та ведення містобудівного кадастру в Костопільському районі на 2018-2022 роки, схвалену розпорядженням голови райдержадміністрації від 02 травня 2018 року №128 та затверджена рішенням Костопільської районної ради від 27.06.2018 №420.

Створення та ведення містобудівного кадастру потребує відповідної матеріальної та програмно-технічної бази для виконання кадастрових робіт, а саме: виділення штатної одиниці, забезпечення її приміщенням, комп’ютерною технікою та програмно-технічним комплексом містобудівного кадастру.

В зв’язку з відсутністю коштів на придбання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення, а також відсутністю штатної одиниці в секторі архітектури і містобудування райдержадміністрації, містобудівний кадастр в районі не створений.

 

 

 

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

За І півріччя 2019 року підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства піднято 461,0 тис. м3 води, що складає 2,5 тис. м³ води за добу. Прийнято та очищено на комплексі очисних споруд 242,4 тис. м3 стічних вод.

КП «Костопільводоканал» проведено капітальний ремонт водопроводу від вул. 8 Березня, 13 по вул. Нова до вул. 1 Травня (діаметр трубопроводу ПВХ 110-160 мм,  довжина – 777 м. п).  Під час виконання робіт по капітальному ремонту водопровідної мережі в  м. Костопіль встановлено нові пожежні гідранти за адресами вул. 8 Березня, 5, вул. 8 Березня, 9, вул. 8 Березня, 13, вул. Нова, 8 та 1 Травня.

Протягом 1 півріччя 2019 року аварійно-відновлювальними бригадами              КП „Костопільводоканал” ліквідовано 59 аварійних ситуацій на комунальних водопровідних мережах міста (здебільшого пориви водопровідної мережі)  та 151 аварійну ситуацію на комунальних каналізаційних мережах (здебільшого затори каналізаційної мережі та пориви напірних каналізаційних колекторів).

Для забезпечення  стабільної роботи КП «Костопількомуненергія» в опалювальному сезоні 2019-2020 підприємством заплановані ряд заходів, зокрема – заміну аварійних ділянок теплових мереж в мінераловатній ізоляції на попередньоізольовані трубопроводи, заміна циркуляційних насосів на котельнях по вул. Нова, Бурова, Грушевського. Також запланований поточний ремонт 15 діючих котелень та теплових мереж. 

 Станом на 01.07.2019 року  за рахунок коштів міської ради та коштів підприємства активно проводиться заміна аварійних ділянок теплових мереж в мінераловатній ізоляції на попередньоізольовані трубопроводи, проводяться поточні ремонтні роботи на котельнях та теплових мереж.

За 06 місяців 2019 року комунальними підприємствами на поточний ремонт житлового фонду витрачено 1 518,286 тис. грн.

Виконані наступні роботи:

 • частковий ремонт покрівель у 24-ох житлових будинках;
 • ремонт електрощитових у 5-ох будинках.
 • ремонт системи холодного водопостачання та каналізації у 23-ох будинку;
 • ремонт систем теплопостачання у 11-ох будинках;
 • ремонт та фарбування під’їздів у 12-ох будинках;
 • відремонтовано оголовки димовентканалів у 13-ох будинках.

Комунальним підприємством «Костопільське будинкоуправляння» за кошти міського бюджету (84,0 тис. грн.)  придбано секційну машину для чищення трубопроводів.

Для забезпечення  стабільної роботи КП «Костопільські районні мережі» з районного бюджету виділено 130,0 тис. грн. на придбання твердопаливного котла у котельню Підлужненської ЗОШ, 200 тис. грн. на придбання твердопаливного котла у котельню Злазненської ЗОШ та 150,0 тис. грн. на придбання та встановлення модемів для обліку спожитого природного газу.

 

 

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ. РОЗРАХУНКИ ЗА ЕНЕРГОНОСІЇ

Урядом запроваджено програму з утеплення житла, за якою держава відшкодовує частину суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали для населення, ОСББ та ЖБК (від 20,0 до 70,0 %). 

Протягом І півріччя 2019 року за Програмою у районі надано кредит 55 особам на загальну суму 704,629 тис. грн. Крім того, надано кредити двом ОСББ на загальну суму 560,67 тис. грн. З початку дії Програми у районі надано кредити та укладено 1060 договори на загальну суму 20,75 млн. грн., із них на твердопаливні котли – 67 на суму 1,43 млн. грн., на матеріали і обладнання – 993 на суму 19,32 млн. грн. 

У звітному періоді стали переможцями обласного конкурсу з енергоефективності проекти:        

 • «Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням вузла регулювання споживання теплової енергії Костопільського НВК «ЗОШ І ступенів – гімназія ім.. Т. Г. Шевченка» Костопільською районної ради Рівненської області м. Костопіль, вул. М. Грушевського, 11» вартістю 135,281 тис. грн.;
 • «Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням вузла регулювання споживання теплової енергії Костопільської ЗОШ І-ІІ ступенів №8 Костопільською районної ради Рівненської області м. Костопіль, вул. Зелена, 3», вартістю 166,004 тис. грн.;
 • «Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням вузла регулювання споживання теплової енергії Костопільської  ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів Костопільської районної ради Рівненської області м. Костопіль, вул. М. Грушевського, 17», вартістю 135,906 тис. грн.

 

Всіма категоріями споживачів з початку року станом на 01.07.2019 забезпечена проплата за надані послуги теплопостачання на 116,6% (спожито на суму  30352,3 тис. грн., оплачено – 35399,6 тис. грн.). Рівень розрахунків всіх споживачів району за надані послуги з водопостачання та водовідведення за   січень-червень 2019 року складає 99,15% (спожито на суму 8840,9 тис. грн.,  оплачено – 8765,5. грн.), утримання житла – 99,7%  (спожито на суму 6644,2  тис. грн.,  оплачено 6625,8 тис. грн.).

Установи, що фінансуються з місцевих бюджетів, мають заборгованість тільки за теплову енергію в сумі  258,0 тис. грн.

Підприємства комунальної теплоенергетики району розрахувалися за спожитий природний газ на 127,2% (спожито на суму 14410,5 тис грн. оплачено – 18335,89 тис. грн.  

Проводиться претензійно-позовна робота з погашення заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги, зокрема:

– до суду подано 22 позов на суму 164,2 тис. грн.;

– добровільно погашено 34,7 тис. грн.;

– передано до ВДВС 12 судових наказів, виконавчих листів на суму 102,6 тис. грн.;

– стягнуто по судових наказах 18,18 тис. грн.  

Протягом 06 місяців 2019 року відбулося 4 засідання районної спеціальної комісії по розрахунках за енергоносії.

 

 

ПІДПРИЄМНИЦТВО

Господарську діяльність у районі здійснюють 2679 суб’єктів всіх форм власності, із них фізичних осіб–підприємців – 1758, юридичних осіб – 921.

З початку року зменшилось суб’єктів господарювання (фізичних осіб) на 16 одиниць, юридичних збільшилось на 8 одиницю.

Частка фізичних осіб в загальній кількості зареєстрованих суб’єктів господарювання становить 65,6 відсотків.

Кількість суб’єктів малого підприємництва (фізичних та юридичних осіб) в районі складає – 2225, в яких працевлаштовано 3817 чоловік.

Від діяльності суб’єктів малого підприємництва за І півріччя 2019 року частка надходжень у загальнорайонному надходженні становить:  до зведеного бюджету 44,8 відс. (86,2 з 192,3 млн. грн.), в тому числі до місцевого бюджету –         55 відс. (61,51 з 111,89 млн. грн.).

Обсяг  реалізованих послуг підприємствами сфери послуг району за 1 квартал 2019 року становить 7,4 млн. грн., що на 24% менше ніж за аналогічний період минулого року.

Роздрібний товарооборот за 1 квартал 2019 року по району підприємствами роздрібної торгівлі становить 95,32 млн. грн., що на 13,3% більш ніж за аналогічний період минулого року.

Протягом І півріччя 2019 року до ЦНАПу звернулося понад 9,5 тисяч осіб. Надано 8289 результатів адмінпослуг, зокрема 81 будівельних паспортів, 181 погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, 20 містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, 2299 посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї,  4206 послуг Держземагенства,  1456 послуг по реєстрації прав власності на нерухоме майно, 7 пакетів документів на виготовлення та затвердження технічної документації із землеустрою, 15 – на послуги по реєстрації громадських об’єднань головного управління юстиції , 11 документів дозвільного характеру та інші.    Що становить 162 відсотків до  відповідного періоду 2018 (надано 5064 адміністративних послуг). 

  За І півріччя 2019 року  до районного бюджету за надання адміністративних послуг надійшло   147210  гривень.

 

 

ІНВЕСТИЦІЙНА ТА БУДІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

       У січні-червні поточного року обсяг виробленої будівельної продукції складає 1,09 млн. грн., що у 5 разів менше ніж за аналогічний період минулого року.

       У І півріччі 2019 року надійшли кошти з обласного бюджету на проведення будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів, зокрема:

– на капітальний ремонт (зовнішнє опорядження та утеплення фасадів, часткова заміна вікон та зовнішніх дверей) Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів № 6 Костопільської районної ради Рівненської області на вул. Юрія Жилка, 3 м. Костопіль Рівненської області в розмірі 3000,0 тис. грн. (загальна вартість проекту 12,68 млн.грн.);

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Космачів, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій в розмірі  286,65 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Трубиці, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій в розмірі 319,44 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Чудви, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій в розмірі 222,78 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Корчин, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій на суму 335,3 тис. грн.;

– на капітальний ремонт Маломидської ЗОШ І-ІІІ ступенів (утеплення фасадів) в с. Малий Мидськ на вул. Шевченка, 88 Костопільського району Рівненської області в розмірі 560,63 тис. грн. (загальна вартість проекту – 1,97 млн. грн.) ;

– на реконструкцію покрівлі приміщення Головинського ліцею по вул. Прищепи, 22 в с. Головин Костопільського району в розмірі  1000,0 тис. грн. (загальна вартість проекту 1,96 тис. грн.)

З державного бюджету надійшла субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 2070,81 тис. грн., яка спрямована:

– на придбання  та облаштування дитячого ігрового майданчика у с. Підлужне Костопільського району Рівненської області – 100,00 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Корчів’я Костопільського району Рівненської області – 300,00 тис. грн.;

– на  придбання та облаштування дитячого ігрового майданчика у с. Яполоть Костопільського району Рівненської області – 100,0 тис. грн.

– на закупівлю футбольного майданчика для Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 8 Костопільської районної ради Рівненської області за адресою: вул. Зелена, 8 – 1500,0 тис. грн.  (перехідні кошти з 2018 року).

– на реконструкцію вуличного освітлення в с.Звіздівка, Костопільського району, Рівненської області у сумі 70,81 грн. (перехідні кошти з 2018 року).

За рахунок районного бюджету спрямовано кошти:

– на капітальний ремонт Гутянської ЗОШ  (заміна вікон та влаштування санвузлів)  – 1295,0 тис. грн.;

– на дофінансування капітального ремонту покрівлі Костопільської ЗОШ №3 – 969,8  тис. грн.;

– на капітальний  ремонт Яполотської ЗОШ  -1000,0 тис. грн. (загальна вартість проекту – 1,95 млн. грн.);

– на поточний ремонт вбиралень Злазненської ЗОШ -164,0 тис. грн.;

– на поточний ремонт системи електроопалення Корчинської філії Звіздівської ЗОШ – 48,0 тис. грн.;

– на капітальний ремонт приміщення (утеплення фасаду) ЗОШ № 4 – 85,0 тис. грн.;

– на поточний ремонт приміщення ЗОШ №4 – 198,0 тис. грн.;

        – на поточний ремонт  у НВК „Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія                       ім. Т.Г.Шевченка” вартістю 199,0 тис. грн.

– на завершення капітального ремонту (заміни вікон та дверей) Великомидської ЗОШ – 380000 грн.;

– на капітальний ремонт покрівлі будівлі гуртожитку по вул. Грушевського, 2 в м. Костопіль – 1100,0 тис. грн.;

– на заміну вікон і дверей в Іваницькій філії Головинського ліцею- 40,0 тис. грн.

– на заміну вікон і дверей в Ставецькій ЗОШ – 198,0 тис. грн.;

– на капітальний ремонт клубу в с. Жалин – 340,0 тис. грн.;

– на заміну вікон адмінприміщення районної ради та райдержадміністрації – 310 тис. грн.;

– на капітальний ремонт ФАПу в с. Золотолин – 950,0 тис. грн.;

– на аварійно-відновлювальні роботи будинку культури с. В. Мидськ – 500,0 тис. грн.;

– на заміну вікон в Великомидській ЗОШ І-ІІІ ступенів -380,0 тис. грн.;

– на реалізацію проекту „Реконструкція трибун та бігових доріжок стадіону «Колос» Костопільської дитячо-юнацької спортивної школи в м. Костопіль, провул. Артилерійський, 7 (коригування)” – 100,0 тис. грн. (загальна вартість проекту 14,9 млн. грн.).

У І півріччі 2019 року за рахунок обласного та районного бюджету виділені кошти в розмірі 1485,7 тис. грн. на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях Костопільської ЗОШ №5, Костопільської ЗОШ №3, Перетоцької ЗОШ.

У звітному періоді розпочато будівельні роботи щодо реалізації проекту: „Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну на базі Костопільської ДЮСШ за адресою: провулок Артилерійський, 5а м. Костопіль, Рівненська область” вартістю 45,94 млн. грн. На 2019 рік передбачено фінансування в розмірі 12,4 млн. грн., в тому числі з ДФРР – 10,5 млн. грн., районного бюджету 1,9 млн. грн.

Протягом І кварталу 2019 року в економіку району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 88,2 млн. грн. капітальних інвестицій, що у 2,5 рази менше відповідного періоду минулого року.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій району з початку інвестування станом на 01 квітня  поточного року становить 5,7 млн. дол. США. і зменшився на 2,1 відс. в порівнянні з початком року. Прямі інвестиції на одну особу в районі склали 89,2 дол. США.

 

БЮДЖЕТНО-ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА

У звітному періоді досягнуто прирости у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року по надходженнях до бюджетів усіх рівнів, так:

 • до зведеного бюджету від платників податків району надійшло 192,305 млн. грн., що на 22,09 млн. грн. або на 17,6% більше минулого року;
 • аналогічно до державного бюджету надійшло 80,418 млн. грн., що на 2,208 млн. грн. або на 2,8 відс. більше минулого року;
 • до бюджету області надійшло 111,887 млн. грн., що на 19,879 млн. грн. або на 21,6 відс. більше минулого року.

 За І півріччя 2019 року до місцевих бюджетів району надійшло 80948,8 тис. грн. власних доходів, що на 22,6 відсотка або на 14929,9 тис.грн. більше, ніж за січень-червень 2018 року.

Виконання планових призначень із надходження власних доходів загального фонду, передбачених розписом з урахуванням змін  на звітний період, в цілому по району забезпечено на 110 відсотків, понад завдання надійшло 7390,8 тис.грн.

До районного бюджету надійшло 52509,5 тис. грн. власних доходів при плані  з урахуванням змін 47575,6 тис.грн., що становить 110,4 відсотка або більше на 4933,9 тис.грн.

Бюджет м. Костопіль виконано на 105,8 відсотка (затверджений план – 21412,7 тис.грн., надійшло – 22646,0 тис.грн.),  що більше на 1233,3 тис.грн.

Виконані всі 11 сільських бюджетів.              

Значний приріст в порівнянні з аналогічним періодом минулого року отримано по податку на доходи фізичних осіб – 19,9 відсотка, що в сумі складає 8484,0 тис. грн. У 2019 році до районного бюджету почала надходити рентна плата (37%) за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування. За 6 місяців такі надходження склали 1127,2 тис. грн.                   

За звітний період в повному обсязі район отримав з державного бюджету базову дотацію (10348,2 тис.грн.), додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я (9299,3 тис. грн.), освітню субвенцію (66114,4 тис. грн.) та медичну субвенцію (16152,6 тис.грн.).

Протягом І півріччя 2019 року з місцевих бюджетів району проведено видатків по загальному фонду на загальну суму 296682,9 тис. грн., що складає 93,1 відсотка до призначень на звітний період.

На захищені статті видатків з місцевих бюджетів використано 260747,6 тис. грн. або 87,9 відсотка загального обсягу, в тому числі на соціальне забезпечення – 114084,5 тис.грн. або 38,5 відсотки, на оплату праці з нарахуваннями – 114647,3 тис.грн. або 38,6 відсотка, міжбюджетні трансферти – 20010,9 тис. грн. або 6,7 відсотка, видатки на оплату комунальних послуг та інших енергоносіїв – 10578,8 тис.грн. або 3,6 відсотка та медикаменти і продукти харчування – 1426,1 тис. грн. або 0,5 відсотка.

По спеціальному фонду бюджету за звітний період використано 20503,8 тис. грн., з них: за рахунок коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами – 2072,7 тис. грн., коштів, отриманих з інших джерел власних надходжень бюджетних установ – 708,1 тис. грн. та за рахунок коштів, які направляються на спеціальні видатки – 17723,0 тис. грн. 

Протягом І півріччя поточного року по загальному фонду районного бюджету було проведено 5489,8 тис.грн. (план на рік 10700,9 тис. грн.) видатків на фінансування регіональних програм, прийнятих районною радою.

Станом на 1 липня 2019 року по загальному фонду за рахунок субвенції з державного бюджету по пільгах і субсидіях рахується кредиторська заборгованість у сумі 658,2 тис. грн.

За січень-червень 2019 року надходження власних коштів склали 762,4 тис. грн., завдання виконано на 98,1 %.

Станом на 01.07.2019 борг платників району перед Пенсійним фондом по всіх видах платежів склав 2164.2 тис. грн., у порівнянні з 01.01.2019 заборгованість зросла на 116,3 тис. грн.

Отже, наростили борги платники, які не ведуть господарську діяльність багато років, однак, відповідно до діючого законодавства повинні здійснювати відшкодування Пенсійному фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій:

ТзОВ «Костопільський КБМ» 10,5 тис. грн. (загальний борг 747,0  тис. грн.),

ВАТ «АТП-15638» 27,2 тис. грн(загальний борг 198,5 тис. грн.),

          ПСГП «Прогрес» 8,0 тис.грн (загальний борг 91,1  тис. грн.), 

          СВК «Мир» на 8,7 тис. грн. (загальний борг 467,1  тис. грн.), 

          СВК «Маяк»  на 5 тис. грн. (загальний борг 183,3 тис. грн.) та інші.     

Серед економічно активних платників  борги мають:

ВАТ «Берестовецький спецкар’єр» -168,1 тис. грн. ( борг зріс  на 56,6 тис. грн.),

СП ВЗТП Костопільської райспоживспілки – 19,8 тис. грн. (борг зменшився  на 8,1 тис. грн.),

ФГ «Тихомир» – 12,2 тис. грн. ( борг не змінився);

ПВКФ «Захід-Євро» – 15,3 тис. грн. (  борг не змінився, на даний час відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування);

МПП «Граніт» -3,2 тис. грн. (відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування);

ТзОВ «Костопільська агропромтехніка»- 2 тис. грн.  ( на початок року боргу  не було);

ТОВ «Костопільська друкарня» – 3,5 тис. грн. (відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування).

Спеціалістами Костопільського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) проводиться оперативна робота щодо повного охоплення боргів заходами примусового стягнення та направлення виконавчих документів на виконання у відділі державної виконавчої служби. Питання сплати боргів перебуває на щоденному контролі, спеціалістами Пенсійного фонду вживаються усі міри впливу до боржників відповідно до діючого законодавства і наданих повноважень щодо їх погашення.

Наявність залишку нестягнутих сум за виконавчими документами про стягнення боргу на користь Пенсійного фонду, що перебувають на примусовому виконанні, пояснюється тим, що боржниками є підприємства у яких відсутнє рухоме та нерухоме майно (в т.ч. транспортні засоби), на яке може бути звернено стягнення, на розрахункових рахунках відсутні кошти протягом тривалого часу. Оскільки виконавчі документи по боржниках багато разів поверталися із виконавчої служби без виконання через відсутність майна, і повторно направлялися Пенсійним фондом на виконання, тому це питання потребує врегулювання на законодавчому рівні.

 

За січень-червень 2019 року надійшло єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування в розмірі 95,09 млн. грн., що на 9,568 млн. грн. більше ніж за аналогічний період 2018 року. Темп приросту 111,2 %.

Заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.07.2019 року склала 6065,4 тис. грн., що у порівнянні з 01.01.2019 року збільшилася на 19,2 відс., або на 978,9 тис. грн.

Податкова заборгованість станом на 01.07.2019 року в районі складає 12055,3  тис. грн., що у порівнянні з початком року збільшилась на 31,2% або 2863,9 тис. грн.

СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННИХ ЗАКУПІВЕЛЬ PROZORRO

За І півріччя 2019 року розпорядниками коштів бюджету району проведено через систему Prozorro 81 закупівлю на суму 101,51 млн.грн., в тому числі:

– 24 переговорні процедури на суму – 19,94 млн. грн.;

– 16 відкритих торгів на суму – 79,87 млн. грн.;

– 41 допорогову закупівлю на суму – 1,699 млн. грн.

Проведено допорогових закупівель 50,0 тис. грн. і більше через систему електронних торгів – 11 із 53 на суму 1,05 млн. грн., що складає 20,8 відс.

Економія коштів від застосування системи в цілому складає 5,38 відс. або 5,46 млн. грн., в тому числі без застосування переговорної процедури – 6,64 відс. або 5,4 млн. грн.

За звітний період розпорядниками коштів опубліковано на платформі Prozorro 235 звітів про укладені договори на суму 21,46 млн. грн

ЗАРОБІТНА ПЛАТА ТА РИНОК ПРАЦІ

Середньомісячна заробітна плата станом на 01 квітня 2019 року зросла в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 30,3 відс. і склала 8612 грн., (була станом на 01.04.2018 – 6609 грн.),  що на 3,6 відс. більше середньообласної (8311 грн.- область).

Протягом  І півріччя 2019 року у районі відбулося 6 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 68 інформацій керівників підприємств, зокрема: 25 – із питання заборгованості внесків до Пенсійного фонду України в районі; 1- щодо нарахувань середньомісячної заробітної плати у розмірах нижче законодавчо встановленої.

Станом на 01.07.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

У січні-червні 2019 року послугами служби зайнятості скористались 1440 безробітних. Зареєстрований рівень безробіття станом на 01.07.19 року складає 1,8 відс.    

У січні-червні 2019 року:

        – працевлаштовано всього 1089 осіб, у тому числі 432 безробітних;

        – професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходили 236 безробітних;

        – до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 136 безробітних. Громадські роботи на умовах співфінансування із коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття проводились у Малолюбашанській, Пісківській, Деражненській, Підлужненській, Золотолинській сільських радах, центральній районній лікарні. На організацію громадських робіт було використано 221 тис.грн., із яких 110,5 тис. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 110,5 тис. грн. – кошти місцевих бюджетів.

Надано роботодавцям відшкодування єдиного соціального внеску за 14  працівників, які працевлаштовані із числа безробітних на нові робочі місця відповідно до статтей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення».

 

Про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за І квартал 2019 року

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Упродовж І кварталу 2019 року у районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 16 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 8,7 відс. промислової продукції області.    Обсяг виробленої промислової продукції склав 776,4 млн. грн., що на 3,3 млн. грн. більше  відповідного періоду 2018 року.  Індекс промислової продукції до січня-березня  2018 року становить 100,4 відс. (область – 117,3 відс., Україна – 97,5 відс. за січень-лютий).

У загальнорайонному обсязі  всього промислового виробництва 50,8 відс. зосереджено на ТОВ „Свиспан  Лімітед”,  26,4 відс. – на ПрАТ „Костопільський завод скловиробів”, 5,6 відс. – на ТОВ „Українські Лісопильні”, 5,3 відс. – на ТзОВ „Костопільський фанерний завод”, 4,1 відс. – на підприємствах торгової марки „Родина”, 1,4 відс. – на  ПрАТ „Івано-Долинський спецкар”єр”, 0,5 відс.- ТзОВ „Ліспромсервіс ЛТД”.

Перевищено обсяги випуску  січня–березня 2019 року у натуральному виразі з виготовлення виробів з деревини, пляшки зі скла місткістю менше 2,5 л для напоїв і харчових продуктів, каменю дробленого (щебеню), меду штучного, пряників, виробів ковбасних, маргарину, соусів і продуктів для приготування соусів, приправ та прянощів змішаних інших та борошна м’ясокісткового.

 Обсяг реалізованої промислової продукції за січень-лютий 2019 року склав 565,6  млн. грн., у розрахунку на одну особу – 8,8 тис. грн. (по області – 6,0 тис. грн.). За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

Промислові підприємства району постійно працюють над модернізацією існуючих  та впровадженням і оновленням виробничих потужностей. Зокрема, упродовж  січня – березня  2019 року продовжувались роботи:

– на ПрАТ «Івано-Долинський спецкарׄ’єр» по реконструкції каменерізального цеху із переробки каменю базальту і гранітів та роботи по розширенню площ діючих кар’єрів №4, площею 3,8 га та №2, площею 2,87 га., для видобутку базальту;

  – на ТОВ «Свиспан Лімітед»  по завершенню інвестиційного проекту «Модернізація існуючого виробництва, заміна старої лінії формування та пресування ДСП на нову фірми Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу»(2017 – 2019 роки), вартістю 25 млн. євро;

– на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» по проведенню модернізації виробничого та інспекційного обладнання, оновлення автомобільного парку (сума інвестицій – 60 млн. грн.).;

 • на АТ «Родина» по впровадженню нових технологій та оновлення асортименту продукції;
 • на ТОВ Українські лісопильні» по реалізації другої черги інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів».

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

         За І квартал 2019 року сільгосптоваровиробниками району вироблено валової продукції на суму 640,0 тис. грн., що на 400,0 тис. грн. менше, ніж за відповіний період 2018 року  (спад 39,0 відс.). Спад виробництва валової продукції обумовлений зменшенням виробництва молока.

Станом на 12.04.2019 року в районі підживлено 2884 га озимих зернових культур та 600 га озимого ріпаку. Посіяно зернових та зернобобових культур всього – 720 га, в тому числі соняшнику – 190 га, гірчиці – 50 га, кукурудзи та зерна – 150 га, гороху – 100 га, люцерни -50 га.

Сільськогосподарські підприємства долучилися до участі у державних програмах, де  бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за напрямами:

– спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності;

– часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

У сільгосппідприємствах за І квартал 2019 року вироблено (реалізовано) м’яса тварин 39 тонн, молока 58 тонн. Виробництво (реалізація) м’яса зросло на 65 відс. або на 16 тонн. Станом на 01.04.2019 року  в сільсьгосппідприємствах утримується 700 голів великої рогатої худоби, в тому числі 218 голів корів, свиней 1274 голів. Наявність поголівя великої рогатої худоби збільшилося до відповідного періоду минулого року відповідно на на 73 голови (12 відс.), свиней зменшилося на 199 голів (14 відс.)

За І квартал поточного року на 68 заготівельних пунктах в сільських радах району від особистих селянських господарств переробними підприємствами закуплено 5,9 тис. тонн молока, що дало можливість селянам поповнити свої сімейні бюджети на 2,9 млн. грн.

МІСТОБУДУВАННЯ ТА ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО

На даний час стан забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території району є задовільним.  Повністю завершені роботи по Схемі планування території Костопільського району. Дана містобудівна документація затверджена рішенням Костопільської районної ради від 06.07.2016 № 95. З 62 населених пунктів району 60 мають генеральні плани. Виготовлено 15 нових генеральних планів та актуалізовано  47 старих генпланів.

На сьогоднішній день в стадії розробки 6 генеральних планів населених пунктів, а саме: сіл Пісків, Рокитне, Базальтове, Садки, Лісопіль, Борщівка, Вигін.

 У 2014 році розпочались роботи по оновленню генерального плану м. Костопіль. Повністю виконані роботи по виготовленю топографо-геодезичної зйомки. На сьогоднішній день ведуться проектні роботи Державним підприємством Державним інститутом проектування міст «Містопроект» м.Львів.

Крім генеральних планів населених пунктів виготовлено 15 планів зонування територій по населених пунктах: Лісопіль, Кам’яна Гора, Дюксин, Суськ, Ганнівка, Маща, Іваничі, Берестовець, Осова, Головин, Корчин, Мала Любаша, Ставок, Підлужне, Велика Любаша.

В І кварталі 2019 року затверджено 7 детальних планів територій.

Забудовникам району на будівництво індивідуального житла за І квартал  2019 року видано 31 будівельний паспорт, 21 містобудівних умов і обмежень на забудову земельних ділянок  для об’єктів будівництва, розглянуто і надано висновки по 68 проектах землеустрою, видано 1 паспорт прив’язки на влаштування  тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності.

Організовано та проведено 2 засідання архітектурно-містобудівної ради  на яких розглянуто 20 питань по містобудівній діяльності.

За 2018 рік введено 17107 кв.м загальної площі житла, що становить 129,6 відс. до 2017 року.

З метою створення бази даних про існуючу забудову в населених пунктах району з конкретизацією розміщення об’єктів на певній території чи земельній ділянці, сектором розроблено нову Програму створення та ведення містобудівного кадастру в Костопільському районі на 2018-2022 роки, схвалену розпорядженням голови райдержадміністрації від 02 травня 2018 року №128 та затверджена рішенням Костопільської районної ради від 27.06.2018 №420.

В місті заплановано реалізувати проект будівництва фізкультурно-оздоровчого басейну. Саме для цього з районного бюджету заплановано виділити 2 млн. грн. За ці кошти вже виготовлено проектно-кошторисну документацію «Будівництво фізкультурно-о   здоровчого басейну на базі Костопільської ДЮСШ за адресою: провулок Артилерійський, 5а  м.Костопіль Рівненська область». Споруда передбачає 5 плавальних доріжок по 25 метрів та одну дитячу, спортивну залу та всі необхідні допоміжні приміщення. В березні 2019 року отримано експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини проектної документації. Загальна кошторисна вартість будівництва, у поточних цінах станом на 11 березня 2019 року, складає 45 936,915 тис.грн.

У 2019 році для продовження реалізації проекту: «Капітальний ремонт (зовнішнє опорядження та утеплення фасадів, часткова заміна вікон та зовнішніх дверей)  Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів №6 Костопільської районної ради Рівненської області  на вул. Юрія Жилки, 3 м. Костопіль  Рівненської  області» вартістю 12684,466 тис.грн. з обласного бюджету виділено 3000,0 тис.грн. на утеплення фасаду. З квітня 2019 року згідно договору підрядною організацією ТзОВ «Стиль Декор» розпочаті відповідні роботи.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Теплопостачання

Протягом І кварталу 2019 року на теплопостачальних підприємствах району вироблено 12,902 тис. Гкал теплової енергії, в тому числі 1,934 тис. Гкал на джерелах з альтернативним паливом.

Водопровідно-каналізаційне господарство

За І квартал 2019 року підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства піднято 231,8  тис. м3 води. Прийнято від населення, промислових підприємств міста та очищено на комплексі очисних споруд 124,426 тис. м3 стічних вод.

У березні поточного року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 №228 комунальним підприємством «Костопільводоканал» подано заявку у Міністерство екології та природних ресурсів України на здійснення природоохоронних заходів за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на об’єктах комунальної власності, а саме: «Реконструкція каналізаційних очисних споруд м.Костопіль потужністю 5000 м.куб.на добу».

Дорожньо-мостове господарство

З метою утримання територій населених пунктів району у належному стані та їх санітарного очищення у І кварталі 2019 року комунальним підприємством «Костопількомунсервіс» проведено капітальний ремонт вулиці Шкільна, на  суму 191,6 тис. грн., а також роботи по поточному та ямковому ремонту вулиць міста на суму 258,00 тис. грн.

Для забезпечення безпеки дорожнього руху в місті Костопіль проведено роботи по встановленню нових та оновленню старих дорожніх знаків, використано – 10,00 тис. грн. Разом з тим, здійснено очистку вулиць міста від протиожеледної суміші та нанесеної землі – 159,00 тис. грн.

Проведено поточний ремонт освітлення по вулицях Ю.Жилки та Винниченка на суму 147,00 тис. грн

Крім того, зобов’язано жителів району упорядкувати прилеглі до житлових будинків території. Здійснити заходи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ побутових та інших відходів. До виконання вищезазначених робіт по благоустрою залучаються безробітні, які перебувають на обліку у районному центрі зайнятості, а також інші громадяни, які відбувають покарання у виді громадських робіт.

Основний об’єм робіт по благоустрою населених пунктів району заплановано провести з настанням сприятливих погодних умов у період з 11 по 30 квітня 2019 року. Заплановано висадити орієнтовно 2900 шт. саджанців дерев та кущів різних порід.

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ. РОЗРАХУНКИ ЗА ЕНЕРГОНОСІЇ

Урядом запроваджено програму з утеплення житла, за якою держава відшкодовує частину суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали для населення, ОСББ та ЖБК (від 20,0 до 70,0 %).  Протягом І кварталу 2019 року вказана Програма не фінансувалася.

Всіма категоріями споживачів з початку року станом на 01.04.2019 забезпечена проплата за надані послуги теплопостачання на 97,6% (спожито на суму  27252,6 тис. грн., оплачено – 26601,0 тис. грн.). Рівень розрахунків всіх споживачів району за надані послуги з водопостачання та водовідведення за   січень-березень 2019 року складає 108,0% (спожито на суму 4406,3 тис. грн.,  оплачено – 4740,2тис. грн.), утримання житла – 103%  (спожито на суму 3669,5  тис. грн.,  оплачено 3767,6 тис. грн.).

Установи, що фінансуються з місцевих бюджетів, мають заборгованість тільки за теплову енергію в сумі  258,0 тис. грн.

Підприємства комунальної теплоенергетики району розрахувалися за спожитий природний газ на 104% (спожито на суму 13157,7 тис грн. оплачено – 13681,9 тис. грн.

Проводиться претензійно-позовна робота з погашення заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги, зокрема:

– до суду подано 15 позов на суму 77,8 тис. грн.;

– добровільно погашено 4,6 тис. грн.;

– передано до ВДВС 14 судових наказів, виконавчих листів на суму 52,9 тис. грн.;

– стягнуто по судових наказах 0,14 тис. грн.

Протягом 3 місяців  2019 року відбулося 3 засідання районної спеціальної комісії по розрахунках за енергоносії.

 ПІДПРИЄМНИЦТВО

Господарську діяльність у районі здійснюють 2682 суб’єктів всіх форм власності, із них фізичних осіб–підприємців – 1768, юридичних осіб – 914.

З початку року зменшилось суб’єктів господарювання (фізичних осіб) на 6 одиниць, юридичних збільшилось на 1 одиницю.

Частка фізичних осіб в загальній кількості зареєстрованих суб’єктів господарювання становить 65,9 відсотків.

Протягом І кварталу 2019 року до ЦНАПу звернулося понад 3,6 тисяч осіб. Надано 3165  результатів адмінпослуг, зокрема 35 будівельних паспортів, 75 погоджень проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, 10 містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, 197 посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, 2180 послуг Держгеокадастру,  640 послуг по реєстрації прав власності на нерухоме майно, 7 пакетів документів на виготовлення та затвердження технічної документації із землеустрою, 6 пакетів на послуги по реєстрації громадських обєднань головного управління юстиції, 9 документів дозвільного характеру та інші.

Станом на 01.04.2019 року  в Центрі громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 106 видів послуг у 12 сферах діяльності. Кількість адміністративних послуг збільшилась за рахунок послуг головного управління юстиції .

       За І квартал 2019 року  до районного бюджету за надання адміністративних послуг надійшло   71210 гривень.

ІНВЕСТИЦІЙНА ТА БУДІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

       У 1 кварталі 2019 року надійшли кошти з обласного бюджету на проведення будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів, зокрема:

– на капітальний ремонт (зовнішнє опорядження та утеплення фасадів, часткова заміна вікон та зовнішніх дверей) Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів № 6 Костопільської районної ради Рівненської області на вул. Юрія Жилка, 3 м. Костопіль Рівненської області в розмірі 3000,0 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Космачів, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій в розмірі  286,65 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Трубиці, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій в розмірі 319,44 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Чудви, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій в розмірі 222,78 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Корчин, Костопільського району Рівненської області з використанням енергозберігаючих технологій на суму 335,3 тис. грн.;

– на капітальний ремонт Маломидської ЗОШ І-ІІІ ступенів (утеплення фасадів) в с. Малий Мидськ на вул. Шевченка, 88 Костопільського району Рівненської області в розмірі 560,63 тис. грн.;

– на реконструкцію покрівлі приміщення ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. Прищепи, 22 в с. Головин Костопільського району в розмірі  1000,0 тис. грн.

З державного бюджету надійшла субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 2070,81 тис. грн., яка спрямована:

– на придбання  та облаштування дитячого ігрового майданчика у с. Підлужне Костопільського району Рівненської області – 100,00 тис. грн.;

– на реконструкцію вуличного освітлення в с. Корчів’я Костопільського району Рівненської області – 300,00 тис. грн.;

– на  придбання та облаштування дитячого ігрового майданчика у с. Яполоть Костопільського району Рівненської області – 100,0 тис. грн.

– на закупівлю футбольного майданчика для Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 8 Костопільської районної ради Рівненської області за адресою: вул.Зелена, 8 (перехідні кошти з 2018 року).

– на реконструкцію вуличного освітлення в с.Звіздівка, Костопільського району, Рівненської області у сумі 70,81 грн. (перехідні кошти з 2018 року).

За рахунок коштів районного бюджету спрямовано кошти:

– на капітальний ремонт Гутянської ЗОШ  (заміна вікон та влаштування санвузлів)  – 1295,0 тис. грн.;

– на дофінансування капітального ремонту покрівлі Костопільської ЗОШ №3 – 969,8  тис. грн.;

– на капітальний  ремонт Яполотської ЗОШ  -1000,0 тис. грн.;

– на поточний ремонт вбиралень Злазненської ЗОШ -164,0 тис. грн.;

– на поточний ремонт системи електроопалення Корчинської філії Звіздівської ЗОШ – 48,0 тис. грн.;

– на капітальний ремонт приміщення (утеплення фасаду) ЗОШ № 4 – 85,0 тис. грн.;

        – на поточний ремонт  у НВК „Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. Т.Г.Шевченка” вартістю 199,0 тис. грн.

– на завершення капітального ремонту (заміни вікон та дверей) Великомидської ЗОШ – 380000 грн.;

– на капітальний ремонт покрівлі будівлі гуртожитку по вул. Грушевського, 2 в м. Костопіль – 1100,0 тис. грн.;

– на заміну вікон і дверей в Іваницькій філії Головинського ліцею- 40,0 тис. грн.

– на заміну вікон і дверей в Ставецькій ЗОШ – 198,0 тис. грн.

У звітному періоді за рахунок обласного та районного бюджету виділені кошти в розмірі 1485,7 тис. грн. на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях Костопільської ЗОШ №5, Костопільської ЗОШ №3, Перетоцької ЗОШ.

За рахунок бюджету розвитку районного бюджету виділено 1900,0 тис. грн. на реалізацію проекту: „Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну на базі Костопільської ДЮСШ за адресою: провулок Артилерійський, 5а м. Костопіль, Рівненська область”.

За 2018 рік в економіку району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 896 млн. грн. капітальних інвестицій, що у 4,5 рази більше відповідного періоду минулого року і є найкращим показником серед районів області.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій району з початку інвестування станом на 01 січня  поточного року становить 5,82 млн. дол. США і збільшився на 39,2 відс. в порівнянні з початком року. Прямі інвестиції на одну особу в районі склали 90,9 дол. США.

БЮДЖЕТНО-ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА

У звітному періоді досягнуто значні прирости у порівнянні з аналогічним періодом 2018 роком по надходженнях до бюджетів усіх рівнів, так:

 • до зведеного бюджету від платників податків району надійшло 93,4 млн. грн., що на 14,0 млн. грн. або на 17,6% більше минулого року;
 • аналогічно до державного бюджету надійшло 40,71 млн. грн., що на 4,23 млн. грн. або на 11,6% більше минулого року;
 • до бюджету області надійшло 52,69 млн. грн., що на 9,77 млн. грн. або на 22,8% більше минулого року;

За І квартал 2019 року до місцевих бюджетів району надійшло 36685,7 тис.грн. власних доходів, що на 17,9 відсотка або на 5575,8 тис.грн. більше, ніж у І кварталі 2018 року.

Виконання планових призначень із надходження власних доходів загального фонду, передбачених розписом на звітний період, в цілому по району забезпечено на 107,4 відсотка, понад завдання надійшло 2530,3 тис.грн.

До районного бюджету надійшло 25207,8 тис.грн. власних доходів при плані  22753,0 тис.грн., що становить 110,8 відсотка або більше на 2454,8 тис.грн.

Бюджет м. Костопіль виконано на 94,1 відсотка (затверджений план – 9577,5 тис.грн., надійшло – 9014,3 тис.грн.),  що менше на 563,2 тис.грн.

Виконані всі 11 сільських бюджетів.

Із 18 видів запланованих податків і зборів виконано 12.

         Значний приріст в порівнянні з таким же періодом минулого року отримано по податку на доходи фізичних осіб – 19,9 відсотка, що в сумі складає 4050,7 тис.грн. Зросли також надходження податку на нерухоме майно в частині плати за землю на 1596,8 тис.грн. або 66,6 відсотка. У 2019 році до районного бюджету почала надходити рентна плата (37%) за використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, за І квартал такі надходження склали 593,4 тис.грн.

У звітному періоді до бюджету району надійшла з державного бюджету в повному обсязі базова дотація  в сумі 5174,1 тис.грн. та субвенції на загальну суму 33369,2 тис.грн. з них освітньої субвенції – 24792,9 тис.грн., медичної субвенції – 8076,3 тис.грн.

Протягом І кварталу 2019 року з місцевих бюджетів району проведено видатків по загальному фонду на загальну суму 154507,7 тис.грн., що складає 92,5 відсотка до призначень на звітний період.

На захищені статті видатків з місцевих бюджетів використано 142462,5 тис.грн. або 92,2 відсотка загального обсягу, в тому числі на соціальне забезпечення – 72055,1 тис.грн. або 46,6 відсотки, на оплату праці з нарахуваннями – 46954,2 тис.грн. або 30,4 відсотка, міжбюджетні трансферти – 14162,8 тис.грн. або 9,2 відсотка, видатки на оплату комунальних послуг та інших енергоносіїв – 8842,6 тис.грн. або 5,7 відсотка та продукти харчування – 447,8 тис.грн. або 0,3 відсотка.

По спеціальному фонду бюджету за звітний період використано 7914,5 тис.грн., з них: за рахунок коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами – 955,5 тис.грн., коштів, отриманих з інших джерел власних надходжень бюджетних установ – 481,9 тис.грн. та за рахунок коштів, які направляються на спеціальні видатки – 6477,1 тис.грн.

Протягом І кварталу поточного року по загальному фонду районного бюджету було проведено 2792,9 тис.грн. (план на рік 8189,2 тис.грн.) видатків на фінансування регіональних програм, прийнятих районною радою.

Станом на 1 квітня 2019 року по загальному фонду за рахунок субвенції з державного бюджету по пільгах і субсидіях рахується кредиторська заборгованість у сумі 3712,9 тис.грн.

В районі забезпечено позитивну динаміку дохідної частини пенсійного бюджету та своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій.

Спеціалісти управління вживають заходів щодо виконання доведених завдань по надходженню власних коштів до бюджету управління Пенсійного фонду України. За січень-березень 2019 року надходження власних коштів склали 354,1 тис. грн., завдання виконано на 132,2% (завдання 267,9 тис. грн., по рейтингу – 11 місце в області), у порівнянні з відповідним періодом 2019 року  надходження зменшилися  на 104,9  тис. грн., темп росту 77,1 % (по рейтингу – 10 місце). Зменшення надходжень пояснюється наявністю авансових платежів на початок року по бюджетоутворюючих платниках, які здійснюють відшкодування Фонду пільгових пенсій.

Станом на 01.04.2019 борг платників району перед Пенсійним фондом по всіх видах платежів склав 2295,4 тис. грн., у порівнянні з 01.01.2019 заборгованість зросла на 93,6 тис. грн. (в т.ч. борг економічно-активних платників зріс на 53,4 тис. грн. і склав 221 тис. грн.).

Отже, наростили борги платники, які не ведуть господарську діяльність багато років, однак, відповідно до діючого законодавства повинні здійснювати відшкодування Пенсійному фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій:

ТзОВ «Костопільський КБМ» на 8,4  тис. грн. (загальний борг 744,9  тис. грн.),

ВАТ «АТП-15638» на 13,6 тис. грн. (загальний борг 184,9 тис. грн.),

          ПСГП «Прогрес» на 8,4  тис. грн. (загальний борг 91,5  тис. грн.),

          СВК «Мир» на 3,7 тис. грн. (загальний борг 462,1  тис. грн.),

          СВК «Маяк»  на 3,5 тис. грн. (загальний борг 181,8 тис. грн.) та інші.     

Структура боргу на даний час виглядає наступним чином:

заборгованість із дієвим статусом  221  тис. грн. або 9,6 % (до початку року зріс  на 53,4  тис. грн.) ,

заборгованість платників із безнадійним статусом – 2074,4 тис. грн. або 90,4% .

Серед економічно активних платників  борги мають:

ВАТ «Берестовецький спецкар’єр» -157 тис. грн. ( борг зріс  на 45,5  тис. грн.),

СП ВЗТП Костопільської райспоживспілки – 27,9 тис. грн. (борг зріс  на 5,9  тис. грн.),

ФГ «Тихомир» – 12,2 тис. грн. ( борг не змінився);

ПВКФ «Захід-Євро» – 15,2 тис. грн. (  борг не змінився, на даний час відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування);

МПП «Граніт» -3,2 тис. грн. (відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування);

ТзОВ «Костопільська агропромтехніка»- 2 тис. грн.  ( на початок року боргу  не було);

ТОВ «Костопільська друкарня» – 3,5 тис. грн. (відсутні пенсіонери, по яких повинні проводитися відшкодування).

Спеціалістами управління проводиться оперативна робота щодо повного охоплення боргів заходами примусового стягнення та направлення виконавчих документів на виконання у відділі державної виконавчої служби. Питання сплати боргів перебуває на щоденному контролі, спеціалістами Пенсійного фонду вживаються усі міри впливу до боржників відповідно до діючого законодавства і наданих повноважень щодо їх погашення.

Наявність залишку нестягнутих сум за виконавчими документами про стягнення боргу на користь Пенсійного фонду, що перебувають на примусовому виконанні, пояснюється тим, що боржниками є підприємства у яких відсутнє рухоме та нерухоме майно (в т.ч. транспортні засоби), на яке може бути звернено стягнення, на розрахункових рахунках відсутні кошти протягом тривалого часу. Оскільки виконавчі документи по боржниках багато разів поверталися із виконавчої служби без виконання через відсутність майна, і повторно направлялися Пенсійним фондом на виконання, тому це питання потребує врегулювання на законодавчому рівні.

 

За січень-березень 2019 року надійшло єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування в розмірі 44,25 млн. грн., що на 5,3 млн. грн. більше ніж за аналогічний період 2018 року. Темп приросту 113,5 %.

Заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.04.2019 року склала 5 млн. 643 тис. грн., що у порівнянні з 01.01.2019 року збільшилася на 10,9 відс., або на  556,4 тис. грн.

Податкова заборгованість станом на 01.04.2019 року в районі складає 10 млн. 739 тис. грн., що у порівнянні з початком року збільшилась на 16,8% або 1548,0 тис. грн.

СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННИХ ЗАКУПІВЕЛЬ PROZORRO

За 1 квартал 2019 року розпорядниками коштів бюджету району проведено через систему Prozorro 63 закупівлі на суму 41,7 млн.грн., в тому числі:

– 22 переговорних процедур на суму – 18,28 млн. грн.;

– 10 відкритих торгів на суму – 22,12 млн. грн.;

– 31 допорогову закупівлю на суму – 1,33 млн. грн.

Економія коштів від застосування системи в цілому складає 3,18 відс. або 1,37 млн. грн., в тому числі без застосування переговорної процедури – 5,36 відс. або 1,33 млн. грн.

За звітний період розпорядниками коштів опубліковано на платформі Prozorro 137 звітів про укладені договори на суму 12,0 млн. грн.

ЗАРОБІТНА ПЛАТА ТА РИНОК ПРАЦІ

Середньомісячна заробітна плата станом на 01 січня 2019 року зросла в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 13,8 відс. і склала 8334 грн., (була станом на 01.01.2018 -6022 грн.)  що на 1,0 відс. більше середньообласної (8321 грн.- область).

Протягом  І кварталу 2019 року у районі відбулося 3 засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 30 інформацій керівників підприємств, зокрема: 13 – із питання заборгованості внесків до Пенсійного фонду України в районі; 1- щодо нарахувань середньомісячної заробітної плати у розмірах нижче законодавчо встановленої.

Станом на 01.04.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати у районі відсутня.

          Управління праці та соціального захисту населення обслуговує 13568 пільговиків. До бази Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про пільгові категорії громадян, а саме: ветерани війни – 1953 в т.ч. 722 ветеранів АТО: 259 учасників бойових дій, 129 –   інвалідів війни, 255 – членів загиблих ветеранів війни; ветерани праці – 4028; постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 782; ветерани військової служби – 118; діти війни – 4001; сільські педагоги і медики – 377; багатодітні сім’ї – 925, студенти – 25.

       З початку року надано пільг на житлово-комунальні послуги пільговим  категоріям громадян на суму 6141,6 тис. грн., проплачено – 6096,7 тис. грн.. Заборгованість становить 375,3 тис. грн..

       Відповідно до механізму забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації видано 39 направлень на технічні та індивідуальні засоби реабілітації та 147 направлень на протезування.

           Укладено 21 договір та оплачено 289,0 тис.грн. на забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю.

Пройшли курс соціальної реабілітації 1 дитина з інвалідністю та 14 осіб з інвалідністю пройшли комплексну реабілітацію. 1 учасник АТО за направленням управління проходить навчання.

       Продовжується прийом громадян по питанню надання пільг з урахуванням доходів. Всього прийнято 98 декларацій про доходи.

Станом на 01 квітня 2019 року з питань призначення державних соціальних допомог звернулося 1316 осіб та житлових субсидій – 2561 особа.

  Державними соціальними інспекторами управління проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 1178 сімей, які звернулися за призначенням соціальних допомог та житлових субсидій.

       Виплати всіх видів соціальних допомог проведені у повному обсязі. Заборгованості немає. Проведено виплату допомоги внутрішньо переміщеним особам на суму 155,8 тис. грн.

Проведено виплату одноразової грошової  допомоги особам звільненим з строкової служби на суму 3,2 тис. грн.

Проведено  виплату допомоги сім’ям з дітьми в сумі 25229,6 тис. грн., допомоги дітям- сиротам в сумі 220,4 тис. грн., державної соціальної допомоги  на соціальні послуги 68,8 тис. грн.

Обсяг субсидій, призначених на оплату житлово–комунальних послуг, складає 26456,2 тис. грн. (заборгованість – 3134,6 тис. грн.), відшкодування витрат на придбання твердого палива готівкою – 59,7 тис. грн. (заборгованість відсутня ).

  Оплачено соціальної стипендії студентам у сумі 98,51 тис.грн.

          Оздоровлено:

 1. Путівками Мінсоцполітики:

         – 3 учасники бойових дій ;

         – 1 особа з інвалідністю внаслідок війни;

         – 5 осіб з інвалідністю загального захворювання;

 1. Оздоровлено 4 особи, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС на суму 29,2 тис.грн.;

              Видано 20 посвідчень нового зразка для постраждалих осіб від наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії. Проводиться перереєстрація посвідчень для постраждалого населення від наслідків аварії на ЧАЕС.

           Відшкодовано за медикаменти і зубопротезування для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 5,7 тис. грн.

           Витрати на забезпечення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становлять 179,9 тис. грн.

За статистичними  даними станом на 01.03.2019 заборгованість із виплати заробітної плати у районі становила 130,7 тис. грн.. Заборгованість частково погашена 02.03.2019 року в розмірі 40,1 тис. грн..

Протягом січня-березня 2019 року у районі відбулося 3 засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 30 інформацій керівників підприємств, зокрема:

13 – із питання заборгованості внесків до Пенсійного фонду України в районі;

 1- щодо нарахувань середньомісячної заробітної плати у розмірах нижче законодавчо встановленої;

16- щодо заборгованості платників району зі сплати  єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Здійснюється постійний контроль за проведенням атестації робочих місць на підприємствах, в установах та закладах із важкими та шкідливими умовами праці. Протягом 1 кварталу  2019 року експертом з умов праці проведено 7 експертиз якості проведення атестації робочих місць за умовами праці. Видано 7 актів. Зареєстровано 17 колективних договорів, зміни та доповнення до них.

Звернення до інформаційно-консультаційного центру Національної служби посередництва та примирення і департаменту соціального захисту населення при управлінні праці то соціального захисту населення у поточному році носили індивідуальний характер. Надано 20 консультацій щодо питань правильності надання додаткових відпусток за особливий характер праці, доплат за використання дезінфікуючих засобів, призначення права на пільгову пенсію за Списками № 1та № 2, приведення назв професій у штатному розписі відповідно до ДК 003:2010, внесення правильних записів у трудову книжку та з інших питань, що відносяться до компетенції відділу.

 Розроблено 1 розпорядження голови райдержадміністрації  про направ-

лення на альтернативну (невійськову) службу.

 Знято з обліку 2 внутрішньо переміщених осіб (ВПО), взято на облік 4 осіб. Отримано і вручено 65  пакунків малюка.

 Протягом 1 кварталу 2019 року відбулося 5 засідань районної комісії з призначення  всіх видів соціальних допомог. Розглянуто 305 справ з них: 24 по соціальних допомогах, 272 по субсидіях та 9 по пільгах.

Відповідно до графіка виїздів у населені пункти району « Мобільного соціального офісу» у 2019 році  здійснено 5 виїздів у 6 населених пункти, а саме Гутянську, Злазненську, Малолюбашанську ОТГ та Деражненську ОТГ.

На особистому прийомі побувало 37 громадян. Від них прийнято 2 заяви та документи на призначення соціальних виплат.

 Сформовано та передано до Міністерства соціальної політики України реєстри на виплату житлової субсидії у готівковій формі:

 1. за лютий 2019 року для 7519 домогосподарств на суму 16280,5 тис. грн.. Виплата проводилася березні 2019р.
 2. за березень 2019 року для 8125 домогосподарств на суму 18693,5 тис. грн. Виплата буде проводитися у квітні 2019 року.

У січні-березні 2019 року послугами служби зайнятості скористались 1022 безробітних. Зареєстрований рівень безробіття станом на 01.04.2019 року складає 1,9 відс.

У січні-березні 2019 року:

         – працевлаштовано всього 503 особи, у тому числі 151 безробітний;

         – професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходили 175 безробітних;

         – до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 52 особи. Громадські роботи на умовах співфінансування із коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття проводились у Малолюбашанській, Пісківській, Деражненській сільських радах, центральній районній лікарні. На організацію громадських робіт було використано 76,6 тис.грн., із яких 38,3 тис. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 38,3 тис. грн. – кошти місцевих бюджетів.

Надано роботодавцям відшкодування єдиного соціального внеску за 7  працівників, які працевлаштовані із числа безробітних на нові робочі місця відповідно до статтей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення».

План перспективного розвитку Костопільського району на 2019-2021 роки
Про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за 2018 рік

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Завдяки оновленню основних фондів та технічного переоснащення промислового виробництва в районі збережено позитивну динаміку розвитку промислового комплексу, що представляє 15 провідних промислових підприємств, на яких виробляється 8,7 відс. промислової продукції області. У 2018 році обсяг виробленої промислової продукції склав 3135,7 млн. грн., що на 848,2 млн. грн. більше 2017 року.  Індекс промислової продукції до 2017 року склав 137,1 відс. (область – 95,3 відс., Україна – 101,1 відс.). Обсяг реалізованої продукції становить 3260,3 млн. грн., у розрахунку на одну особу – 50,7 тис. грн. (по області – 32,4 тис. грн.).

За обсягами реалізованої продукції район посідає друге місце серед районів та четверте – серед регіонів області після міст Рівне, Вараш та Рівненського району.

У 2018 році порівняно з 2017 роком підприємствами району у 3,9 раза збільшено виробництво меблів кухонних, на 12,4 відс. – каменю дробленого (щебеню), на 3,9 відс. – базальту, туфу вулканічного і каменю іншого, необроблених або начорно оброблених чи розпиляних на прямокутні або квадратні блоки та плити, у 2,8 рази – кетчупу і соусів томатних інших, на 13,8 відс. – виробів ковбасних та подібних продуктів з м’яса, на 11,5 відс. – соусів і продуктів для приготування соусів, приправ та прянощів змішаних інших.

Від господарської діяльності профільних промислових підприємств району за 2018 рік надійшло платежів до державного бюджету – 62,1 млн. грн., до місцевого бюджету – 52,4 млн. грн., що складає у загальнорайонному показнику надходжень до бюджетів відповідно 38,4 відс. та 26,6 відс.

Промислові підприємства району постійно працюють над впровадженням та оновленням виробничих потужностей, створенням нових робочих місць. Зокрема, упродовж 2018 року:

– на ПрАТ «Івано-Долинський спецкарׄ’єр» продовжувались роботи по реконструкції каменерізального цеху по переробці каменю базальту і гранітів, загальною вартістю 1,8 млн. грн. (пробний запуск був у листопаді 2018 року). Придбано екскаватор Volvo вартістю 1,5 млн.грн. Завершуються роботи по розширенню площ діючих кар’єрів №4 площею 3,8 га та №2 площею 2,87 га.

– на ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» реалізовано інвестиційний проект «Модернізація виробничого устаткування» вартістю 260 млн. грн., що є рекордним показником для підприємства. За ці кошти проведено капітальний (холодний) ремонт ванної печі №1 із збільшенням її потужності до 140 тонн скломаси за добу (+15%), придбано нову дванадцятисекційну склоформуючу машину IS-12-2, проведений поточний ремонт іншого виробничого обладнання. Впродовж року підприємством освоєно 23 нових види продукції.

– на ТОВ Українські лісопильні» продовжувалась робота по реалізації другої черги інвестиційного проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів»  в обсязі 300 тис. куб. метрів.

– на ТОВ «Свиспан – Лімітед» продовжувалась робота з реалізації інвестиційного проекту «Модернізація існуючого виробництва, заміна старої лінії формування та пресування ДСП на нову фірми Siempelkamp, заміна морально застарілої частини сушильно-сортувального відділення на нову сушильну лінію фірми Buttner з фільтром вологої очистки, зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу»(2017 – 2019 роки), вартістю 25 млн. євро.

        – на АТ «Родина» освоєно 2 нових види хлібобулочних виробів (ріжки з джемом та багет «Колос» та  1- кондитерський (цукерки «Tri di chocolate).

На регіональному рівні визнано переможцями конкурсу «Лідер якості Рівненщини» ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» та ТзОВ «Свиспан Лімітед», що  дозволило підприємствам маркувати свою продукцію логотипом «Лідер якості Рівненщини», розширити рекламу своєї продукції, підвищити інвестиційну привабливість та їхній імідж. Крім того, ТОВ «Свиспан Лімітед» постійно бере участь у всіх виставкових заходах, де представляють колекції нових декорів меблевих плит від Swisspan By Sorbes.

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

За 11 місяців 2018 року сільгосптоваровиробниками району вироблено валової продукції на суму 33,454 млн. грн., що на 19,75 млн. грн. більше до минулого року (244,0 відс.). Ріст виробництва валової продукції обумовлений збільшенням валового збору зернових культур, та збільшення вирощування продукції тваринництва.

20 агроформувань здійснюють свою господарську діяльність на понад 14,0 тис. га. орендованих земель, сплативши до бюджетів всіх рівнів із початку 2018 року понад 5 млн. грн., що на 1,8 млн. більше, ніж в минулому році.

Упродовж останніх років у районі за рахунок прогресивних технологій збільшилися валові збори зернових, технічних, кормових культур, що дало можливість вийти на валовий збір зернових 15,1 тис. т, урожайність – 29,4 ц/га, в т.ч. кукурудзи на зерно – 49,0 ц/га, соняшнику – 19,0 ц/га. Найбільший приріст відзначається у ТОВ «Захід Агропром», ТОВ «Світанок Агрозахід», ФГ «Родимівка. Під урожай 2019 року посіяно 2,9 тис. га озимих зернових, що становить 145 відс. до запланованих площ, окрім того посіяно 630 га озимого ріпаку. Найбільше засіяли озимини: ТОВ «Захід Агропром», ТОВ «Світанок Агрозахід», ФГ «Агротех – Р».

Якщо в останні роки господарства району зерно зберігали в підприємствах області, то у 2019 році плануємо сушити, зберігати збіжжя в нашому районі. Елеваторний комплекс на базі ВАТ «Костопільське ХПП» реконструює, переобладнує ТОВ «Захід Агропром», який інвестував в даний проект більше 50 млн. грн.

Значно зросла в 2018 році виплата орендної плати за земельні частки (паї). Укладено майже 7,3 тисячі договорів оренди таких земель за використання яких агровиробниками сплачено власникам земельних часток (паїв) 7,4 млн. грн., що більше на 2,7 млн. грн. ніж в минулому році, проводиться виплата згідно укладених договорів оренди.

Поряд з господарствами, які успішно ведуть свою господарську діяльність у район із своїми інвестиціями зайшли новостворені господарства: ФГ «Дюксин Дорф», ФГ »Агротех-Р», ТОВ «Рівне Агроленд», які займаються вирощуванням продукції рослинництва та тваринництва.

Проведено реконструкцію і введено в дію ферму ФГ «Родимівка» на 150 голів великої рогатої худоби, проводяться роботи по реконструкції ферми ФГ «Еко-Біф» в с. Рудня, відповідно фермерським господарством проводяться заключення договорів оренди земельних часток (паїв) по Яполотській сільській раді.

У 2018 році фізичні та юридичні особи були учасниками восьми програм на виконання яких  з державного та обласного бюджету отримали дотацій всього – 5015,5 тис. грн., а саме:

Чотири сільгосппідприємства у 2018 році долучилися до участі у державній програмі «Державна підтримка галузі тваринництва» та отримали спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів молочного та м’ясного напряму продуктивності та закуплені племінні нетелі 364,2 тис. грн.

Три сільгосппідприємства із державного бюджету отримали компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва у сумі – 3565,1 тис. грн., п’ять новостворених фермерських господарств за одиницю оброблених угідь (1 гектар) – 209,1 тис. грн.

Спеціальну бюджетну дотацію із державного бюджету за вирощування молодняку великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб отримали 443 особисто – селянських господарств – 858,0  тис. грн.

Із обласного бюджету за придбану доїльну установку вітчизняного виробництва було відшкодовано 8,1 тис. грн. одному особисто-селянському господарству та 11,0 тис. грн. відшкодовано витрат за послуги сертифікації земель.

Одним із напрямків розвитку агропромислового комплексу району є тваринництво. За попередні роки чисельність тварин суттєво не змінилася, а саме не допущено різкого спаду поголів’я.

За 2018 року сільгосппідприємствами району вироблено (реалізовано) м’яса в живій вазі –143 тонни, надоєно молока від корів молочного напрямку продуктивності 650 тонн,  надій на одну середньорічну корову склав 3738 кг.

Станом на 01 січня 2019 року у сільгосппідприємствах утримується 454 голови великої рогатої худоби, в т. ч. 177 корова, 1563 голів свиней.

Переробними підприємствами за 2018 року на 71 заготівельному пункті закуплено молока від населення 5,7 тис. тонн молока, що дало можливість  поповнити сімейні бюджети селян на 25,6 млн. грн.

Усі ці компоненти в сукупності дозволять стабільно розвиватися сільськогосподарському сектору району, а відтак створювати нові робочі місця, підвищувати рівень життя на селі, поповнювати бюджети.

МІСТОБУДУВАННЯ ТА ЖИЛОВЕ БУДІВНИЦТВО

На даний час стан забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території району є задовільним.  Повністю завершені роботи по Схемі планування території Костопільського району. Дана містобудівна документація затверджена рішенням Костопільської районної ради від 06.07.2016 № 95. З 62 населених пунктів району 60 мають генеральні плани. Виготовлено 13 нових генеральних планів та актуалізовано  49 старих генпланів.

На сьогоднішній день в стадії розробки 9 генеральних планів населених пунктів, а саме: сіл Пісків, Рокитне, Базальтове, Садки, Лісопіль, Борщівка, Вигін, Велика Любаша, Підлужне. У 2014 році розпочались роботи по оновленню генерального плану м. Костопіль. Повністю виконані роботи по виготовленю топографо-геодезичної зйомки. На сьогоднішній день ведуться проектні роботи Державним підприємством Державним інститутом проектування міст «Містопроект» м.Львів.

Крім генеральних планів населених пунктів виготовлено 12 планів зонування територій по населених пунктах: Кам’яна Гора, Дюксин, Суськ, Ганнівка, Маща, Іваничі, Берестовець, Осова, Головин, Корчин, Мала Любаша, Ставок.

В 2018 році затверджено 10 детальних планів територій.

Забудовникам району на будівництво індивідуального житла за  2018 рік видано 117 будівельних паспортів, 38 містобудівних умов і обмежень на забудову земельних ділянок  для об’єктів будівництва, розглянуто і надано висновки по 230 проектах землеустрою, видано 4 паспорти прив’язки на влаштування  тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності.

Організовано та проведено 6 засідань архітектурно-містобудівної ради  на яких розглянуто 31 питання по містобудівній діяльності.

За 9 місяців 2018 року введено 10461,1 кв.м загальної площі житла, що становить 122,9 відс. до відповідного періоду 2017 року.

З метою створення бази даних про існуючу забудову в населених пунктах району з конкретизацією розміщення об’єктів на певній території чи земельній ділянці, сектором розроблено нову Програму створення та ведення містобудівного кадастру в Костопільському районі на 2018-2022 роки, схвалену розпорядженням голови райдержадміністрації від 02 травня 2018 року №128 та затверджена рішенням Костопільської районної ради від 27.06.2018 №420.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Житлове господарство

За 12 місяців 2018 року комунальними підприємствами на поточний ремонт житлового фонду витрачено 5232,2 тис. грн.

Виконані наступні роботи:

 • частковий ремонт покрівель у 33-ох житлових будинках;
 • ремонт електрощитових у 11-ох будинках.
 • ремонт системи холодного водопостачання та каналізації у 27-ми будинках;
 • ремонт системи теплопостачання у 15-ох будинках;
 • ремонт та фарбування під’їздів у 32-ох будинках;
 • виконано ремонт 17-ти дитячих майданчиків;
 • відремонтовано оголовки димовентканалів у 20-ох будинках.

З міського бюджету на капітальний ремонт житлових будинків виділено і освоєно 3 759,45 тис. грн., за рахунок виділених коштів проведено:

 • Благоустрій прибудинкової території житлового будинку по вул. Нова,1б.
 • Капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Грушевського, 20.
 • Частковий капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Коперника,1.
 • Частковий капітальний ремонт прибудинкової території житлового будинку по вул. Степанська, 20.
 • Благоустрій прибудинкової території житлового будинку по вул. Грушевського, 27.
 • Благоустрій прибудинкової території житлового будинку по вул. Рівненська, 1, 1а.
 • Благоустрій прибудинкової території житлового будинку по вул.8Березня, 13.

Крім того, виготовлено проектно-кошторисну документацію:

 • на ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Сидорова, 24;
 • на проведення благоустрою прибудинкової території житлових будинків по вул. Сидорова, 9, Сидорова, 7, В.Стуса, 54;
 • на утеплення житлового будинку по вул. Грушевського, 27.

Теплопостачання

Комунальним підприємством «Костопількомуненергія» замінено 162 п. м мереж в мінераловатній ізоляції  на попередньоізольовані труби. Також  проведено капітальний ремонт котельні по вул. Жилки, 3, а саме, встановлено твердопаливний котел КОЛВІ 700А, потужністю 700кВт, що дасть змогу зменшити споживання природного газу.

У с. Головин проведено переобладнання газового котла НІІСТУ-5М на твердопаливний.

Костопільським БЖКП спільно з ТОВ «Свиспан Лімітед» проведено заміну 260 п.м теплових мереж на попередньоізольовані.

Водопровідно-каналізаційне господарство

Протягом 2018 року підприємством «Костопільводоканал” за кошти міського бюджету на виконання «Програми підтримки та розвитку КП «Костопільводоканал» на 2018 р.» виконано наступні заходи:

 • Проведено капітальний ремонт: прочистка меліоративного каналу від комплексу очисних споруд КП «Костопільводоканал» (мікрорайон «Переменка») в м. Костопіль, довжина ділянки каналу 650 м.,
 • Встановлено загальнобудинкові прилади обліку питної води.
 • Капітальний ремонт самопливного каналізаційного колектора по вул. Рівненська (вул. Рівненська 109А, 111, 113) в м. Костопіль.
 • Капітальний ремонт самопливного каналізаційного колектора по провулку Новому в м. Костопіль.
 • Капітальний ремонт водопроводу по вул. Парківська в м. Костопіль.
 • Очищення меліоративного каналу в районі «Хмизи».
 • Реконструкція водопровідної мережі від вул. О.Олеся з підключенням абонентів (району Скловиробів) до перехрестя вул. Дерев’яної та провул. Дерев’яний, загальною довжиною водопровідної мережі 2,76 км.

Загальна вартість реалізованих заходів  становить  2763,7 тис. грн. Крім того, за рахунок власних коштів  КП «Костопільводоканал» провів ремонтні та профілактичні роботи на комунальних мережах водопостачання та водовідведення на загальну суму 315,1 тис. грн.

Дорожньо-мостове господарство

Проведено капітальний ремонту тротуарів та вулиць міста на суму 6684,7 тис. грн., а саме:

– капітальний ремонт тротуарів по вулицях міста: вул. Грушевського, вул. Коперніка та вул. Степанська  – 1 945,5 тис .грн.;

– капітальний ремонт вулиць міста: Хмизопільська, Бурова, Грушевського, Котляревського – 4 739,2 тис. грн.

Також проведено роботи по поточному та ямковому ремонту вулиць міста з асфальтобетонним покриттям на суму 11902,5 тис. грн., а також роботи по грейдуванню ґрунтових та ґрунтово-щебеневих вулиць міста на суму  1047,63 тис. грн.

Для забезпечення безпеки дорожнього руху в місті Костопіль проведено роботи по встановленню нових та оновленню старих дорожніх знаків та нанесенню дорожньої розмітки вартістю 2519 тис. грн. Прочищено решітки зливних каналізації по вулицях міста.

Комунальним підприємством «Костопількомунскрвіс» придбано піскорозкидальне обладнання та поворотний відвал на самоскид МАЗ-5551 (місткість кузова 6,2 м2) та поворотний відвал на самоскид КАМАЗ.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в 2018 році проведено поточний, капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Хмелярська в с. Дюксин Костопільського району, капітальний ремонт дороги вул.Жовтнева в с.Злазне Костопільського району, капітальний ремонт вул.Першотравнева в с.Дюксин (ремонт 0,5км) білощебенева, поточний середній ремонт дороги  О181006 /Н-25/- Борщівка км 4+050 -км 6+800 (ремонт 0,8км ) асфальтування, поточний середній ремонт дороги О181007 Деражне – Суськ – Клевань км 0+350 – км 0+912 (ремонт 0,562км) асфальтування, поточний середній ремонт дороги О181005 Мар’янівка-Рокитне (ремонт 2,2км) асфальтування. Загальна вартість робіт становить 18481,2 тис. грн.

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ. РОЗРАХУНКИ ЗА ЕНЕРГОНОСІЇ

Урядом запроваджено програму з утеплення житла, за якою держава відшкодовує частину суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали для населення, ОСББ та ЖБК (від 20,0 до 40,0 %).

Протягом 12 місяців 2018 року за Програмою у районі надано кредит 82 особам на загальну суму 2983,35 тис. грн., із них  на твердопаливні котли – 3 особам  на 110,45 тис. грн., на матеріали і обладнання  – 79 особам на суму 2872,9 тис. грн. Крім того, надано кредити на придбання вікон двом ОСББ на загальну суму 292,5 тис. грн. З початку дії Програми у районі надано кредити та укладено 1002 договори на загальну суму 19,48 млн. грн., із них на твердопаливні котли – 67 на суму 1,43 млн. грн., на матеріали і обладнання – 935 на суму 18,05 млн. грн.

У рамках обласного конкурсу з енергоефективності на 2018 рік реалізовано проект: «Капітальний ремонт теплового вузла з встановленням регулювання споживання теплової енергії Будинку школярів та юнацтва Костопільської районної ради Рівненської області, м. Костопіль, вул. Незалежності 9». Загальна вартість впровадження енергозберігаючих заходів становить 89,568 тис. грн., з яких 60% обласні кошти, 40% районні кошти. Бюджетними організаціями та установами району забезпечена 100% оплата за використані протягом  12 місяців 2018 року енергоносії.

Проводиться претензійно-позовна робота з погашення заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги, зокрема:

– до суду подано 68 позовів на суму 634,0 тис. грн.;

– добровільно погашено 32,4 тис. грн.;

– передано до ВДВС 26 судових наказів, виконавчих листів на суму 121,6 тис. грн.;

– стягнуто по судових наказах 17,6 тис. грн.

Всіма категоріями споживачів з початку року станом на 01.01.2019 року забезпечена проплата за надані послуги теплопостачання на 93,28% (спожито на суму 50387,5 тис. грн., оплачено – 47003,1 тис. грн.), за надані послуги з водопостачання та водовідведення – 95,76% (спожито на суму 15807,2 тис. грн.,  оплачено – 15136,2 тис. грн.), утримання будинків – 106,8% (спожито – 13416,8 тис. грн., оплачено –  14329,8 тис. грн.).

КП „Костопількомуненергія” та КП „Костопільські районні мережі” забезпечена на 97% оплата за використаний природний газ, в тому числі – КП „Костопількомуненергія” – 96,7% (спожито 23514,3 тис. грн., оплачено – 22730,5 тис. грн.), КП „Костопільські районні мережі” – 100% (спожито та оплачено природного газу на суму 2463,1 тис. грн.).           

Протягом 12 місяців 2018 року відбулося 5 засідання районної спеціальної комісії по розрахунках за енергоносії.

Розрахунки населенням району за спожиті енергоносії та житло-комунального у 2019 році за статистичними даними складає 84,2% , спожито на суму 82,9 млн. грн., оплачено – 69,8 млн.грн.

ПІДПРИЄМНИЦТВО

Господарську діяльність у районі здійснюють 2687 суб’єктів всіх форм власності, із них фізичних осіб–підприємців – 1774, юридичних осіб – 913.

З початку року збільшилось суб’єктів господарювання на 111 одиниць, в тому числі фізичних осіб збільшилось на 88 осіб,  а юридичних на 23 особи.

Частка фізичних осіб в загальній кількості зареєстрованих суб’єктів господарювання становить 66,0 відсотків.

Від діяльності суб’єктів малого підприємництва за 2018 рік частка надходжень у загальнорайонному надходженні становить: до Зведеного бюджету 50,0 відс. (179,7 млн.грн. з 359,6 млн.грн.), до місцевого бюджету – 67,5 відс. (133,4 млн. грн. з 197,6 млн.грн.).

Протягом 2018 року до ЦНАПу звернулося понад 15 тисяч осіб. Надано 12927  результатів адмінпослуг, зокрема 124 будівельних паспортів, 222 погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, 47 містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, 1297 посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, 7504 послуг Держгеокадастру,  2188 послуг по реєстрації прав власності на нерухоме майно 18 документів дозвільного характеру та інші.

Станом на 01.01.2018 в Центрі громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 106 видів послуг у 12 сферах діяльності. Кількість адміністративних послуг збільшилась за рахунок послуг головного управління юстиції .

За 2018 рік до районного бюджету за надання адміністративних послуг надійшло 218,44  тис. грн.

ІНВЕСТИЦІЙНА ТА БУДІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Протягом 2018 року сільгосппідприємствами проведено інвестування в основний капітал 50,3 млн. грн. на закупівлю обладнання, поліпшення наявних транспортних засобів та реконструкцію елеватора.

За рахунок коштів Державного Фонду регіонального розвитку проводилась реалізація проекту „Реконструкція трибун та бігових доріжок стадіону «Колос» Костопільської дитячо-юнацької спортивної школи в м. Костопіль, провул. Артилерійський, 7 (коригування)”.

Загальна вартість проекту на 2018-2019 роки: 8764,965 тис. грн., в тому числі будівельна частина – 8582,575 тис. грн., заходи із популяризації здорового способу життя –182,39 тис. грн. Вартість будівельних робіт відповідно до зведеного кошторису ПКД – 9348,451, протягом  2016-2017 років на означені цілі  використано коштів 765,876 тис. грн. Протягом 2018 року станом на 01.01.2019 освоєно по проекту – 8677,465 тис. грн., в тому числі на будівельні роботи – 8582,575 тис. грн., на заходи із популяризації здорового способу життя  75,48 тис. грн., інші заходи -19,41 тис. грн.

Проведено капітальний ремонт ДЮСШ (заміна вікон і вхідних дверей в адміністративно-побутових приміщеннях та легкоатлетичному залі) пров. Артилерійський, 7 в місті Костопіль, Рівненської області, вартістю 195,0 тис.грн.

Придбано та встановлено футбольний майданчик на території Костопільської ЗОШ №2, вартістю близько 1,4 млн.грн.

Проведено будівельні роботи в закладах освіти, зокрема:

 • капітальний ремонт приміщення Костопільської ЗОШ №4 (утеплення фасаду), загальною вартістю 1390,8 тис. грн., в тому числі 2018 рік -482,0 тис. грн.;
 • капітальний ремонт приміщення Берестовецької ЗОШ (заміна вікон та дверей, благоустрій території), вартістю 1450,32 тис. грн.;
 • капітальний ремонт приміщення Костопільської ЗОШ №2 (утеплення фасаду, ремонт даху).
 • придбання та встановлення вікон в приміщення Ставецької ЗОШ вартістю 185,0 тис.грн.
 • поточний ремонт у НВК „Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. Т.Г.Шевченка” вартістю 195,0 тис. грн.
 • капітальний ремонт (зовнішнє опорядження та утеплення фасадів, часткова заміна вікон та зовнішніх дверей)  Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів №6 Костопільської районної ради Рівненської області  на вул. Юрія Жилки, 3 м. Костопіль. В 2018 році освоєно 2,0 млн.грн.

Реалізовано проект «Капітальний ремонт дошкільного навчального закладу № 3 “Сонечко” (заміна вікон і дверей) в м. Костопіль на вул. Грушевського № 36 вартістю 1138,2 тис.грн.

Завершено поточний ремонт в райстоматполіклінніці (заміна дверних блоків) вартістю 194,9 тис. грн.

Проведено ремонт інклюзивно-ресурсного центру (придбання вікон та дверей) вартістю 298,0 тис.грн.

Костопільською райдержадміністрацією відібрано земельну ділянку для реалізації проекту будівництва фізкультурно-оздоровчого басейну, за адресою пров. Артилерійський,7а м.Костопіль,  поряд з районною дитячо-юнацькою спортивною школою. Підготовлено передпроектні пропозиції, згідно яких запроектована будівля з басейном на 5 доріжок по 25 метрів та однією дитячою. Реалізація такого масштабного проекту, за попередніми розрахунками коштуватиме 46,480 млн. грн.

На 26-му пленарному засіданні сесії Костопільської районної ради прийнято рішення про виділення коштів в сумі 150,0 тис.грн для початку проектувальних робіт.

На даний час виготовлена проектно-кошторисна документація на: Костопільської ЗОШ №3 (улаштування покрівлі та санвузлів), Головинської ЗОШ (улаштування покрівлі), Мащанської ЗОШ (заміна покрівлі), реконструкція дитячого садочка Яполоть, капітальний ремонт клубу Збуж, будівництво котельні Головин, капітальний ремонт ФАП Золотолин, замовлено ПКД на капітальний ремонт Злазненської ЗОШ, Костопільської ЗОШ №9.

У рамках проекту Світового банку „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” в Рівненській області” проведено роботи по виготовленню проектно-кошторисних документацій та проведено експертизу проектів на проведення реконструкцій, капітальних ремонтів у шести амбулаторіях району: м. Костопіль №1-№3, с. Велика Любаша, с. Яполоть, с. Великий Стидин, с. Головин. На дай час проекти передані консультантам Світового банку, які проводять погодження для виділення фінансування на 2019 рік.

За 9 місяців 2018 року в економіку району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 774,94 млн. грн. капітальних інвестицій, що у 3,9 раза більше відповідного періоду минулого року і є найкращим показником серед районів області.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій району з початку інвестування станом на 01 жовтня поточного рокm