Із 1 липня 2020 року виборці мають можливість надіслати до органу ведення Державного реєстру виборців з використанням мережі “Інтернет” такі звернення:

– заяву щодо свого включення до Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) – до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України (для виборців, які проживають на території України) або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України (для виборців, які проживають чи перебувають за межами України) ;
– заяву про внесення змін до своїх ідентифікаційних персональних даних у Реєстрі – до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси (для виборців, які проживають на території України) або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України (для виборців, які проживають чи перебувають за межами України);
– заяву щодо зміни своєї виборчої адреси – до органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою;
– заяву про внесення змін до відомостей про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно – до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси;
– заяву щодо виправлення неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи – до органу ведення Реєстру за виборчою адресою такої особи або до відповідної закордонної дипломатичної установи України, якщо виборча адреса особи знаходиться за межами України;  
– запит щодо змісту своїх персональних даних – до будь-якого органу ведення Реєстру;
– запит щодо прізвищ, власних імен, по батькові, дати народження усіх виборців, внесених до Реєстру за своєю власною виборчою адресою – до будь-якого органу ведення Реєстру.

Виборець для визначення йому органом ведення Державного реєстру виборців виборчої адреси за місцем фактичного проживання може звернутися з відповідною заявою у міжвиборчий період та у перші п’ять днів відповідного виборчого процесу або процесу референдуму – до органу ведення Реєстру, повноваження якого поширюються на територію, до якої відноситься місце фактичного проживання виборця. 

У разі якщо виборчі процеси виборів, які відбуваються на відповідній території в один день, розпочинаються неодночасно, заява може бути подана не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу, який розпочинається пізніше.

Виборець, якому за його мотивованою заявою органом ведення Реєстру буде визначено іншу виборчу адресу, ніж адреса, за якою зареєстровано його місце проживання, може звернутися до органу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни його виборчої адреси.
Звернення в електронній формі можуть бути надіслані виборцем із використанням мережі “Інтернет” за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги” (кваліфікований електронний підпис).

Звернення в електронній формі створюються шляхом заповнення виборцем форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Звернення, надіслані з використанням мережі “Інтернет”, повинні містити адресу електронної пошти заявника. 

“Про Державний реєстр виборців”

ЦВК своєю постановою затвердила Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”.

ПОСТАНОВА НАБРАЛА ЧИННОСТІ З 1 ЛИПНЯ 2020 РОКУ.

Затверджений Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси.

Цей Порядок робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання. Він спрямований на реалізацію виборчих прав як внутрішньо переміщених осіб, так й інших виборців, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації.

Ухваленим Порядком, зокрема, передбачено, що виборець може подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення ДРВ як особисто у паперовій формі , так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет через кабінет виборця на сайті www.drv.gov.ua з використанням кваліфікованого електронного підпису. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить безперешкодно скористатися цією процедурою людям з інвалідністю.

УВАГА. Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу. Окрім того, виборець може звернутися до органу ведення ДРВ з новою заявою не раніше ніж через рік після дати внесення до ДРВ останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

Відтак, після ухвалення цього Порядку розширюються можливості для реалізації виборчих прав громадян. Зокрема, завдяки зазначеній процедурі у найближчих місцевих виборах зможуть взяти участь внутрішньо переміщені особи. Своєю чергою для інших громадян України вона створить можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають.

 

Управління праці та соціального захисту населення інформує

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня
2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» зі змінами на час встановленого карантину до 31 серпня 2020 року  виїздів «Мобільного соціального офісу» не заплановано.

ПРОТОКОЛ № 82

17.07.2020 № 02-2545/07/20

ПРОТОКОЛ   № 82

позачергового засідання оперативної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району

”17”липня 2020 року                                                                            м. Костопіль

Головував:       КОВАЛЬ Олександр – голова райдержадміністрації, голова

комісії з питань ТЕБ і НС Костопільського району.

Присутні: Члени районної комісії (за окремим списком).

Запрошені: За списком підрозділу, що готував питання.

І.  Про виникнення ситуації на території Костопільського району  внаслідок гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

(Доповідь: НИСЕВИЧ Ірина)

Заслухавши  інформацію Костопільського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо  збільшення кількості  активних  випадків захворювань на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 на території Костопільського району  комісія вирішила:

  1. Костопільському відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області:

 

1.1. активізувати роботу щодо притягнення до адміністративної відповідальності жителів Костопільського району, які не дотримуються маскового режиму у громадських місцях, ігнорують інші карантинні заходи;

1.2.забезпечити контроль за дотриманням обмежувальних заходів у всіх закладах торгівлі, особливо на ринках, присікати випадки несанкціонованої вуличної торгівлі;

1.3. посилити контроль за дотриманням карантинних обмежень в громадському транспорті, перевіряти дотримання маскового режиму серед водіїв та пасажирів, притягувати до відповідальності власників пасажирського транспорту, які не вживають належних заходів для організації безпечного перевезення громадян.

  1. Керівникам підприємств, установ, організацій району усіх форм власності взяти під особистий контроль здійснення заходів дезінфекції приміщень, дотримання правил особистої гігієни на кожному підпорядкованому об’єкті, запровадити систему постійного проходження температурного скринінгу для усіх працівників та відвідувачів.

  1. Ввести у практику засідань комісії ТЕБ та НС Костопільського району заслуховування керівників підприємств, установ, організацій, де спостерігається спалах захворюваності на COVID-19, з метою визначення дієвості заходів, які вживаються для запобігання поширенню даної хвороби.

  1. Костопільському міжрайонному відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України»:

 

4.1. здійснювати постійний моніторинг епідемічної ситуації на території району;

4.2. забезпечити надання щоденної інформації щодо її розвитку у відділ з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення рандержадміністрації (станом на 10 годину);

4.3. посилити контроль за дотриманням режиму самоізоляції особами, які її потребують;

4.4. продовжити відповідні рейдові перевірки із залученням працівників поліції.

  1. Органам місцевого самоврядування продовжити заходи дезінфекції на автобусних зупинках, тротуарах, павільйонах, місцях можливого скупчення людей, використовуючи засоби автомобільного обладнання комбінованої дорожньої мишини.

  1. Органам місцевого самоврядування, Костопільському відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області, Костопільському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області, в межах функціональних повноважень, здійснювати постійний контроль за виконанням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 (зі змінами) у частині надання суб’єктами господарської діяльності послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях.

  1. Керівникам усіх закладів торгівлі та громадського харчування Костопільського району:

7.1. діяльність суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, здійснювати за умови дотримання протиепідемічних заходів у відповідності до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного санітарного лікаря України від 09.05.2020 № 18 (в редакції постанови від 02.06.2020 № 32);

7.2. наповненість закладів харчування, які здійснюють обслуговування в приміщеннях, має бути не більше 50 відсотків стаціонарних місць для сидіння, відстань між сусідніми столами має становити не менше 2 м та за одним столом має бути розміщено не більше чотирьох клієнтів (без урахування дітей віком до 14 років), якщо столи не відокремлені один від одного суцільною перегородкою;

7.3. взяти на особистий контроль та забезпечити суворе дотримання санітарних та протиепідемічних норм на підпорядкованих об’єктах, у відповідності до постанов Головного санітарного лікаря України, текстові матеріали яких викладені на офіційному сайті МОЗ України.

  1. Головному спеціалісту з питань інформаційного забезпечення та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації, відділу культури, молоді і спорту райдержадміністрації продовжити широку роз’яснювальну роботу з населенням Костопільського району щодо необхідності дотримання карантинних обмежень, активно залучати до просвітницьких заходів громадські організації, релігійні громади, волонтерські рухи, активістів та лідерів громадської довіри.

  1. Виконавцямпро хід виконання заходів інформувати відділ з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації щоп’ятниці до 14:00 год на електронну адресу: nskost@ukr.net.

 

  1. Контроль за виконанням рішення комісії покласти на районний штаб з ліквідації надзвичайної ситуації.

Голова комісії з питань ТЕБ і НС району,
         голова райдержадміністрації                                                       Олександр  КОВАЛЬ

Відповідальний секретар Комісії                                                       Любов САВЧУК

Рятувальники Костопільщини продовжують відпрацьовувати населені пункти

Рятувальники  Державного пожежно – рятувального поста 19 – ї державної пожежно – рятувальної частини ГУ ДСНС України у Рівненській  області провели відпрацювання Головенської об’єднаної територіальної громади щодо попередження виникнення пожеж та дотримання карантинних вимог із запобігання поширенню вірусної інфекції викликаною COVID – 19.

Захід відбувся за участі представників місцевої влади та соціального працівника.  Особлива увага приділялась самотнім людям похилого віку та багатодітним сім’ям. Рятувальники провели з мешканцями інструктаж щодо дотримання основних правил пожежної безпеки при експлуатації електроустановок, електромереж, наголосили про заходи щодо недопущення поширення захворюваності на коронавірусну інфекцію а також про заборону спалювання сухої рослинності. В результаті відпрацювання рятувальники роздали громадянам профілактичні пам’ятки та листівки щодо недопущення пожеж в населених пунктах і в побуті, а також щодо попередження пожеж в екосистемах та інструкції з правилами дотримання санітарно – гігієнічних правил під час карантину. 

Крім того, рятувальники розмістили листівки зовнішньої соціальної реклами з питань пожежної безпеки у магазинах, а також дошках оголошень, що знаходяться на території с. Ставок Костопільського району.

Усе почуте та побачене викликало у громадян чимало запитань, на які рятувальники з радістю відповідали у доступній формі.