Понад 200 працівників  Костопільщини  отримають допомогу від держави

Роботодавці Костопільського району продовжують звертатися до служби зайнятості для отримання допомоги по частковому безробіттю. Ця допомога надається суб’єктам малого та середнього підприємництва, які зупинили або скоротили свою діяльність в період карантину. У подальшому кошти перераховуються працівникам.

Протягом травня-червня 2020 року в Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості такою допомогою скористалися вже понад 20 суб’єктів господарювання, виплачено допомоги найманим працівникам 451,2 тис.грн.

Крім того, з 06 червня фізичні особи підприємці, які є застрахованими особами, можуть отримати фінансову допомогу по частковому безробіттю на час карантину для себе, незалежно від того, чи мають вони найманих працівників. Такі зміни стали можливими після ухвали Постанови КМУ від 03 червня 2020 № 453.

Однією з умов надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину відповідно до ст. 471 Закону України «Про зайнятість населення» є сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності (абз. 3 частини 1 ст. 471).

Для отримання допомоги по частковому безробіттю потрібно:

  1. Звернутися до центру зайнятості/районної філії за місцем сплати ЄСВ упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.
  2. Підготувати необхідний пакeт документів:

– заява на отримання допомоги в довільній формі;

– копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;

– довідка про сплату ЄСВ за останніх 6 місяців;

– відомості про осіб, щодо яких виконуються вимоги частини третьої статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» (Додатку 2 Порядку).

  1. Оригінали документів подати до філії в один із зручних для способів – поштою або через скриньку для кореспонденції.
  2. Упродовж трьох робочих днів філія перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, наші спеціалісти повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.
  3. Рішення щодо надання допомоги приймає Рівненський обласний центр зайнятості.
  4. Після одержання коштів на свій рахунок Рівненський обласний центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.

Загалом станом на  22 червня 2020 р. до Костопільської районної філії  подали заяви і комплект документів  на отримання допомоги по частковому безробіттю понад 170 суб’єктів підприємництва, з них 114 фізичних осіб -підприємців за себе.

Відповіді на актуальні питання про отримання допомоги по частковому безробіттю можна отримати у Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості за тел. 03657-20865

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями

Костопільської районної філії І.Степура

Онлайн-заходи для клієнтів служби зайнятості

Костопільська районна філія Рівненського обласного центру зайнятості за допомогою онлайн-платформ Zoom та VIBER проводить профорієнтаційні заходи (вебінари) для безробітних.

Запровадження дистанційних форм роботи з клієнтами в умовах карантину дає змогу безробітним не виходячи з дому швидко і доступно отримати необхідну інформацію про послуги служби зайнятості, вакансії для працевлаштування, опанувати навики складання резюме, задати свої запитання та отримати на них компетентні відповіді.

Інформування клієнтів та надання соціальних послуг із працевлаштування із використанням електронних сервісів практикується фахівцями Костопільської районної філії вже тривалий час. Формування відеорезюме шукача роботи із подальшою його презентацією потенційному роботодавцю, а також підготовка відеороликів про вакансії для їх презентації шукачам роботи довели свою ефективність та удосконалюються відповідно до вимог часу. Сьогодні до них додались онлайн-вебінари для безробітних, на черзі – онлайн-заходи для роботодавців.

Виплата допомоги по частковому безробіттю сприяє збереженню робочих місць

11 роботодавців Костопільщини звернулись протягом травня 2020 р. до  Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості та подали необхідний пакет документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на час карантину. По всіх роботодавцях Рівненським обласним центром зайнятості прийняті позитивні рішення про надання такої допомоги. Завдяки цьому на підприємствах району будуть збережені робочі місця для 72 працівників.

Допомога надається за умови дотримання вимог «Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину», встановленого Кабінетом Міністрів України.

Нагадуємо, що допомога по частковому безробіттю на період карантину – кошти, передбачені в бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, що надаються службою зайнятості  роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва  для виплати допомоги працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок  карантину.

Допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові. Допомога з часткового безробіття за місяць не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати – 4 723 грн. 

Прийом документів від роботодавців малого і середнього бізнесу триває.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Костопільської   районної філії Рівненського ОЦЗ

Ірина Степура

26.05.2020р.

Шановні клієнти служби зайнятості!

Спрощено процедуру подання документів до центру зайнятості.

Вам необхідно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю!

Бланки заяв знаходяться тут⤵

https://is.gd/6wW4ph та https://is.gd/o8O5Cg.

Заяви ви можете подати в два способи: на електронну пошту центру зайнятості (nkostopol@rvocz.gov.ua) або через скриньку для кореспонденції безпосередньо в центрі зайнятості.

Якщо ви вирішили надіслати заяви електронною поштою:

Заповніть заяви власноруч за зразком і сфотографуйте або відскануйте їх. Надішліть їх на email центру зайнятості.

Важливо! У темі листа зазначте ваше прізвище, ім’я, по батькові.

Якщо у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх. Підпишіть власноруч, відскануйте (чи сфотографуйте) і надішліть на email центру зайнятості. Так само вкажіть у темі листа ваше прізвище, ім’я, по батькові.

Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Якщо ви вирішили подати заяви через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості:

Якщо у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх вдома, складіть їх у конверт або з’єднайте в інший зручний спосіб, або заповніть заяви безпосередньо біля скриньки в центрі зайнятості. Слід пам’ятати, що для заповнення заяв вам знадобляться ваші паспортні дані, номер ідентифікаційного коду, дані про освіту та попередню трудову діяльність, тому візьміть документи з собою.

Покладіть заяви у скриньку для кореспонденції (у робочі години робочого дня).

Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Упродовж 10 днів після завершення карантину до центру зайнятості необхідно буде подати оригінали ваших документів.

Обізнаність роботодавців – захищеність працюючих

Із  метою ознайомлення роботодавців з послугами, що надає служба зайнятості для роботодавців, формування позитивного ставлення та підвищення зацікавленості до співпраці зі службою зайнятості, 11 березня в приміщенні Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ проведений семінар з роботодавцями на тему «Презентація послуг, що надаються службою зайнятості роботодавцям, у тому числі щодо вирішення питання зайнятості осіб з інвалідністю. Запобігання порушенням роботодавцями законодавства про працю». Участь у заході  взяли  29 представників приватних підприємств, фізичні особи- підприємці.

Заступник директор  районної філії Богдан Орлов ознайомив присутніх з основними пріоритетами діяльності служби зайнятості на сучасному етапі,  повідомив про нові підходи в обслуговуванні клієнтів служби зайнятості в зв’язку зі змінами в законодавстві про зайнятість населення, зокрема, що введення інституту консультанта роботодавця.

З послугами для роботодавців, в тому числі щодо нової форми роботи з роботодавцями в частині підбору працівників методом рекрутингу, ознайомила присутніх начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ірина Степура. Також присутнім було наголошено на участі роботодавців у забезпеченні зайнятості населення,  нагадано їх права і обов’язки відповідно до законодавства про зайнятість населення, наголошено на перевагах реєстрації в електронному кабінеті роботодавця, надано інформацію щодо запровадження нового проєкту Державної служби зайнятості –  освітнього порталу ДСЗ.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Світлана Лопушанська надала інформацію щодо можливості професійного навчання безробітних під замовлення роботодавців, в тому числі в РЦПТО, повідомила   щодо можливості підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років шляхом отримання ваучера.

Провідний юрисконсульт служби зайнятості Ірина Селепина акцентувала увагу роботодавців щодо запобігання порушенням роботодавцями законодавства про працю, ознайомила з порядком накладення штрафі за порушення законодавства про працю та зайнятість населення. Важливим питанням, яке викликало жваве обговорення, була легалізація тіньової робочої сили, адже не секрет, що значна частина працівників у приватних підприємців працюють нелегально.

В кінці семінару обговорені проблемні питання сфери зайнятості та окреслено шляхи подальшого удосконалення співпраці служби зайнятості з роботодавцями.