У районах Рівненщини триває робота над детальним аналізом сільськогосподарських земель. Відповідно розпорядження голови ОДА Віталія Коваля створені робочі групи. Основна мета аудиту – детінізація землі, що стимулює надходження коштів до місцевих бюджетів.

«Першою ластівкою» аудиту землі можна вважати Головинську ОТГ.

«За допомогою квадракоптера ми провели аудит земель. Побачили ділянки, які по факту не використовуються, та навіть такі, які самовільно захоплені і вже здаються в оренду. Це і є той резерв сільської ради», – розповідає голова Костопільської РДА Олександр Коваль.

У результаті встановлено, що на сьогодні Головинська ОТГ має 121 гектар вільних земель. Це ті ділянки, які використовуються нераціонально, внаслідок чого бюджет сільської ради недоотримує щороку 400-500 тисяч  гривень.

Аналізуючи ситуацію, голова Рівненської ОДА Віталій КОВАЛЬ зазначає: «Схожа ситуація і в інших сільрадах. Тому робота триває. Аудит земель – це, передусім, захист від рейдерства та вихід землі з «тіні». Це дозволить наповнити місцеві бюджети та знайти інвестора для “вільних ділянок”. Оформлення навіть половини земель, що не використовуються, забезпечить збільшення надходжень до обласного бюджету до 15 млн грн».

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>