У районі приділяється належна увага раціональному використанню земель сільськогосподарського призначення, збереженню і відтворенню родючості грунтів у рамках заходів Національного плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням  на території Рівненської області.

насамперед задля раціанольного і ефективного використання сільськогосподарських земель постійно проводиться робота по залучення інвесторів. І в цьому напрямку вже є певні напрацювання.

Сільськогосподарські землі, які використовуються, підлягають обов’язковому вапнуванню. Варто зазначити, що на Костопільщині  створені  сприятливі умови для розвитку виробництва органічної продукції та сировини. Власникам агроформувань та  особистих селянських господарств працівники відділу агропромислового розвитку надають вичерпну інформацію щодо перспективного виробництва та попиту органічної продукції на ринку України, країн Європи. На сьогоднішній день у районі планується реалізувати екопроект по вирощування яблуневого саду. Під посадку фруктових саджанців мають бути виділені площі із земель запасу Золотолинської сільської ради.

Збереженню родючості грунтів сприяє і ряд заходів, які щорічно проводяться  по створенню та відновленню сіножатей і пасовищ, які передбачають підживлення  мінеральними добривами,  підсів багаторічними травами.

Схвальним є те, що на теренах району до добрих справ долучається молодь. На Костопільщині діє три учнівських лісництва: Моквинське, Злазненське, Великомидське, котрі в загальному охоплюють 457 га лісу. Восени учні залучені до заготівлі, здачі жолудів до лісництва, весною – до засадження жолудями лісових ділянок.  Лісництва є базою для проведення навчальних екскурсій.

На території району регіональною програмою розвитку земельних відносин у Костопільському районі на 2016-2020 роки передбачено:

– обсяги робіт і витрат на поліпшення кормових угідь на суму 450 тис. грн., площею 5408 га;

– обсяги робіт і витрат на поліпшення кормових угідь на відновлення і рекультивацію порушених земель після добування корисних копалин площею 45,16 га на суму 1176 тис. грн.;

– обсяги робіт і витрат на створення захисних лісових насаджень площею 50 га на суму 100 тис. грн.;

– обсяги робіт і витрат на виготовлення схем землеустрою і техніко-економічного обгрунтування використання і охорони земель адміністративно-територіальних утворень площею 149,7 тис. га на суму 1542 тис. грн.;

– обсяги робіт на виготовлення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозмін та впорядкування угідь на суму 1500 тис. грн.

Варто додати, що 17 червня 1994 року була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням. Цей день міжнародна спільнота відзначає, як Всесвітній день боротьби з опустелюванням. Україна приєдналася до Конвенції в 2002 році згідно із Законом України від 04 липня 2002 року №61-ІV. У рамках Конвенції, опустелювання розглядається не як процес утворення пустель, а як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних чинників. Саме тому, сторонами Конвенції на сьогодні є 193 країни світу.

Опустелювання – це деградація засушливих ґрунтів, через яку гинуть родючі землі, пасовища та ліси. На сьогодні воно є однією з найбільш глобальних економічних проблем світу в цілому та України зокрема. Причиною жахливої деградації земель є надмірна неправильна експлуатація ґрунтів, нераціональна вирубка лісів тощо.

 

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>