Проблема травматизму — одна з найгостріших проблем сьогодення, до якої прикута увага органів охорони здоров’я,   освіти, інших органів державної влади, які мають відношення до навчання і виховання дітей,

На виконання  плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру у Костопільському районі  на 2018 рік, затвердженого головою райдержадміністрації 16 лютого 2018 року, служба у справах дітей райдержадміністрації здійснила  аналіз стану  причин травматизму дітей невиробничого характеру.

Упродовж 2017 року  у службу у справах дітей надійшло 76 повідомлень з  Костопільської центральної районної лікарні  про  нещасні випадки з неповнолітніми (малолітніми). Найчастіше діти травмуються вдома або на вулиці. Малюки часто падають, залазячи на щось високе, дістають опіки, доторкаючись до гарячого, отруюються, пробуючи на смак доступні їм речі. Діти шкільного віку частіше травмуються на дорозі або під час ігор на вулиці.

Нещасні випадки у районі сталися із 49 хлопчиками та 27 дівчатками, із них 37 проживають у місті, 39 – у селі. Це діти віком: до 1 року – 7, 1 –  6 років – 29, 7 – 14 років – 28, 15 -18 років – 12.

29 дітей отримали травми при падінні,  4 – під час дорожньо-транспортних пригод, 2 – від укусів собак, 1 – від ураження електричним струмом, 1 – у зв’язку з необережним поводженням зі зброєю.

Із алкогольним отруєнням до лікарні потрапили 5 дітей (наймолодшій дитині – 12 років), із підозрою на вживання ліків – 5 дітей (наймолодшій – 1 рік),  із передозуванням лікарських засобів – 2 дітей, із опіками тіла та ротової порожнини – 15 дітей, із стороннім тілом у стравоході – 3, із отруєнням невідомою речовиною – 1, чадним газом – 1, з істеричним синдромом – 1 дитина. 6 дітей отримали травми під час скоєння насильства з боку рідних, однолітків або незнайомих.

У 2018 році у службу у справах дітей з Костопільської центральної районної лікарні поступило 10 повідомлень: 5 дітей – з алкогольним отруєнням, 1 – з медикаментозним отруєнням, 1 – з термічним опіком, 1 – з інтоксикаційним синдромом, 1 дитину побив батько,  1 – отримала травми під час падіння.

Усі  випадки з дітьми перевірені працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації, загальноосвітніх навчальних закладів, сільвиконкомів, об’єднаних територіальних громад, проведена робота із дітьми, їх батьками, членами родини щодо недопущення повторного травматизму.

Щодня у всьому світі з тисячами дітей трапляються нещасні випадки. Тому батькам та  дорослим, з якими діти залишаються вдома, слід пам’ятати, що подібне лихо може трапитися і з їх дитиною. І їх завдання – убезпечити дитину від нещасного випадку.

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>