Механізм двостороннього співробітництва Франції з іншими країнами

 

·             Європейський Парламент

·             Європейська агенція довкілля

·             Україна – НАТО

·             Офіційний сайт НАТО

·             ПРОЕКТИ

Угода про партнерство і співробітництво

 між Україною і Європейськими Співтовариствами

та їх державами-членами

ВИГОДИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Презентація “Асоціація ЄС – Україна: що це дасть ВАМ”

Презентація “ЄС-Україна: поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі”

Вигоди для України

Експорт в ЄС

Експорт в ЄС: сільське господарство

Посібник “Асоціація з ЄС у ваших медіа”

Програми, конкурси, гранти

“Щорічні програми міжнародної технічної допомоги, в яких можуть брати участь потенційні реципієнти області”

Увага!!! Конкурс!!!

ULEAD з Європою

http://donors.decentralization.gov.ua/project/u-lead

http://tsnap.ulead.org.ua/

Програма «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» (ULEAD with Europe: Ukraine — Local Empowerment, Accountability and Development Programme) спільно фінансується ЄС та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Проект «Підтримка впровадження  Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» — Association4U

http://association4u.com.ua/

Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується спільно з Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та галузевими міністерствами, які відповідальні за виконання Угоди про асоціацію в своїх секторах. Реалізується проект консорціумом на чолі з GFA Consulting Group Gmbh. Головна мета — посилити інституційну спроможність урядових інституцій України для забезпечення комплексного виконання ними зобов’язань країни в рамках Угоди про асоціацію.

ЄС для бізнесу

http://www.eu4business.eu/uk/ukraine

«ЄС для бізнесу» (EU4Business) — це програма Європейського Союзу, націлена на допомогу малому та середньому бізнесу в Україні.

Проект FORBIZ

http://forbiz.org.ua/

«FORBIZ  — створення кращого бізнес-середовища»  — провідний проект, який спрямовано на поліпшення бізнес-середовища в Україні. Він здійснюється в рамках ініціативи Євросоюзу EU4Business. Проект фінансується коштом ЄС та реалізується у партнерстві із Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Антикорупційна ініціатива ЄС

https://twitter.com/euaci_ukraine

В 2017 році ЄС запустив в Україні Антикорупційну ініціативу (EUACI). Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA). Бюджет ініціативи на три роки становить 16,34 млн. євро (15 млн. євро надає Європейська Комісія, 1,34 млн. євро — Міністерство закордонних справ Королівства Данія).

Для отримання останніх новин щодо Антикорупційної ініціативи ЄС  підписуйтесь на @EUACI_Ukraine, https://twitter. com/EUACI_Ukraine  

Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу — COSME

Competitiveness of Enterprises and Small and Mediumsized Enterprises — COSME

http://cosme.me.gov.ua/

Програма «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу», або COSME — це програма ЄС на період з 2014 по 2020 роки із загальним (не лише для України) бюджетом 2,3 млрд євро. Її мета — сприяти розвитку підприємництва та покращити бізнес-клімат для малого та середнього бізнесу.

Інший компонент програми ЄС COSME — «Еразмус для молодих підприємців». Це  програма транскордонного обміну, яка дає можливість новим підприємцям (тим, хто займається підприємницькою діяльністю не більше трьох років) навчатися у досвідчених підприємців в інших країнах-учасницях програми ЄС COSME.

«Креативна Європа». «Культура та креативність» «Креативна Європа»

https://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/

«Креативна Європа» — це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. З 2014 до 2020 року на підтримку європейських проектів у цій сфері, що дають можливість подорожувати, охоплювати нові аудиторії, обмінюватися практичними навичками та вдосконалюватися, планується виділити 1,46 мільярда євро.

«Культура і креативність»

www.culturepartnership.eu/

Програма ЄС та Східного партнерства «Культура і креативність» прагне забезпечити підтримку культурних та креативних секторів в країнах Східного партнерства, зокрема Україні. Програма здійснює майстер-класи, тренінги, онлайн-курси, навчальні тури, партнерські ярмарки та чимало інших заходів для розвитку культурної сфери.

Еразмус+ в Україні

erasmusplus.org.ua  

Еразмус+ — програма обмінів студентів, викладачів та науковців, яка діє у Євросоюзі в 2014–2020 роках. Вона надає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в інших країнах, які є її учасницями. Україна є країною-партнером програми Еразмус+, а тому її громадяни можуть брати участь у конкурсах, відкритих для всіх країн-партнерів у рамках міжнародного виміру Еразмус+.

eTwinning Plus

http://www.etwinning.com.ua/

eTwinning — це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 році. Її мета — розвивати співпрацю європейських шкіл. Вчителі та учні, зареєстровані в мережі eTwinning, отримують можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами. Ключовою складовою навчання є використання інформаційно-комунікаційних технологій. Проект eTwinning розширює сферу освітніх можливостей для учнів та вчителів, підвищує мотивацію до навчання та ступінь відкритості до Європи.

Горизонт 2020

http://h2020.com.ua/uk/

Горизонт 2020 — це найбільша рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій. Її загальний бюджет на 2014–2020 роки складає близько 80 млрд. євро. Програма виділяє кошти на підтримку розвитку і впровадження інновацій, зокрема у підприємництві і промисловості.

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

http://cba.org.ua

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) — це спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН. Він був довготривалою і комплексною ініціативою зі зміцнення потенціалу місцевих громад в Україні та пропагування сталого місцевого розвитку.

Програма транскордонного співробітництва ПольщаБілорусьУкраїна 2014–2020

http://www.pbu2020.eu

Тематичними цілями Програми є (1) промоція місцевої культури та охорона історичної спадщини; (2) покращення доступності регіонів, розвиток надійного та стійкого до кліматичних впливів транспорту, комунікаційних мереж і систем; (3) спільні виклики у сфері безпеки; (4) покращення управління кордонами та охорона кордонів, управління безпекою, мобільністю та міграцією. Управління Програмою здійснює Міністерство економічного розвитку Республіки Польща.

Програма територіального співробітництва країн Східного партнерства Білорусь – Україна

http://www.eaptc.eu/ru/

Програма територіального співробітництва країн Східного партнерства Білорусь – Україна дає можливість разом визначати та вирішувати спільні задачі прикордонних територій, забезпечуючи стійкий економічний та соціальний розвиток на місцевому рівні.

Програма «ЄС в дії»

http://www.euneighbours.eu/ru/east/eu-in-action/ukraine

Ініціатива “EU4Business”

http://www.eu4business.eu/uk/about

Новини

Міністр оборони України Степан Полторак провів зустріч зі стратегічним радником високого рівня від Канади пані Джил Сінклер

http://www.mil.gov.ua/news/2018/02/08/ministr-oboroni-ukraini-stepan-poltorak-proviv-zustrich-zi-strategichnim-radnikom-visokogo-rivnya-vid-kanadi-pani-dzhil-sinkler/

08.02.2018

8 лютого, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак провів зустріч зі стратегічним радником високого рівня від Канади пані Джил Сінклер.

Сторони обговорили питання процесу реформування, яке наразі триває у Міністерстві оборони та Збройних Силах України.

Зокрема, Джил Сінклер поінформувала очільника оборонного відомства про результати зустрічі стратегічних радників, яка була присвячена цьому питанню та проходила минулого тижня в Брюсселі.

Генерал армії України Степан Полторак розглянув надані пропозиції та подякував за всебічну допомогу, яка надається партнерами для реалізації амбітних планів впровадження масштабної реформи українського війська.

У свою чергу, пані Джил Сінклер завірила у всебічній підтримці України з боку Канади. 

Військовослужбовці ЛИТПОЛУКБРИГ тренують свої дії в обороні

http://www.mil.gov.ua/news/2018/02/03/vijskovosluzhbovczi-litpolukbrig-trenuyut-svoi-dii-v-oboroni/

03.02.2018

Знаковим заходом бойової підготовки для командування Литовсько-Польсько-Української бригади імені великого гетьмана Костянтина Острозького на початку 2018 року стало проведення першого етапу щорічного командно-штабного тренування «Брейв Бенд».

Так, з 29 січня по 2 лютого близько 60 військовослужбовців трьох країн-засновниць багатонаціональної військової частини розгорнули командний пункт бригади. Протягом 5 днів відповідно до процедур НАТО учасники провели тренування виконання процедур процесу прийняття рішення для оборонного бою.

За словами заступника командира полковника Володимира Юданова командно-штабні тренування «Брейв Бенд» ознаменували початок нового навчального року. Адже цьогоріч, після введення в дію змін до технічної умови щодо створення ЛИТПОЛУКРБРИГ, бригада приступила до поглиблення розгляду операцій оборонного та наступального характерів.

Слід наголосити, що під час першого етапу командно-штабного тренування «Брейв Бенд», командування Литовсько-Польсько-Української військової частини видало операційний наказ бригади. Він стане основою другого етапу КШТ для тренування зі штабами приданих підрозділів ЛИТПОЛУКРБРИГ, яке відбудеться наприкінці лютого.

На полях Давосу відбулася зустріч Павла Клімкіна з очільником ФДЗС Швейцарії Іньяціо Кассісом

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/62646-na-polyah-davosu-vidbulasya-zustrich-pavla-klimkina-z-ochilynikom-fdzs-shvejcariji-inyjacio-kassisom

26.01.2018

В рамках участі у Щорічному засіданні Всесвітнього економічного форуму у Давосі 25 січня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з очільником Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Іньяціо Кассісом.

Сторони обговорили питання активізації двостороннього співробітництва в торговельно-економічній сфері, гуманітарної заангажованості Швейцарії в Україні, а також взаємодії в рамках міжнародних організацій, зокрема Раді Європи. Швейцарській стороні було висловлено вдячність за підтримку українських ініціатив з проблематики Криму і очікування щодо їх підтримки в майбутньому.

Міністр П.Клімкін запросив швейцарського колегу відвідати Україну.

Під час зустрічі було підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Федеральною Радою Швейцарії про здійснення оплачуваної діяльності особами, супроводжуючими співробітників дипломатичних представництв, консульських установ та постійних представництв при міжнародній організації. 

 

Україна та Хорватія відновлюють роботу спільної Міжурядової українсько-хорватської комісії з торговельно-економічного співробітництва

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/ukrayina-ta-horvatiya-vidnovlyuyut-robotu-spilnoyi-mizhuryadovoyi-ukrayinsko-horvatskoyi-komisiyi-z-torgovelno-ekonomichnogo-spivrobitnictva

26.01.2018

16 квітня в Загребі після п’яти з половиною років перерви відбудеться засідання спільної Міжурядової українсько-хорватської комісії з торговельно-економічного співробітництва. Про це повідомила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе після зустрічі з Прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, що відбулася в рамках 48-го щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму у Давосі (Швейцарія).

«Хорватія готова поглиблювати співпрацю з Україною в усіх сферах. Особливо важливим напрямом є торговельно-економічне співробітництво. Поновлення роботи Міжурядової комісії – дієвий інструмент для цього», – зазначив Андрей Пленкович.

Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила подяку Хорватії за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та її європейського вибору, і зокрема, за послідовну й активну підтримку України в питаннях завершення ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС та лібералізації візового режиму для українських громадян.

Віце-прем`єр-міністр дала високу оцінку підтримці Хорватією резолюції Генасамблеї ООН «Становище з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь» і привітала початок діяльності двосторонньої Робочої групи з допомоги Україні.

Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила зацікавленість України у вивченні унікального досвіду Хорватії зі звільнення та мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій. Вона констатувала відчутний прогрес у двосторонньому військово-технічному співробітництві й запропонувала провести у 2018 році наступне засідання Об’єднаного комітету з військово-технічного співробітництва.

Також вона висловила очікування, що двосторонні економічні відносини країн будуть інтенсифіковані. Цьому має посприяти засідання спільної Міжурядової українсько-хорватської комісії з торговельно-економічного співробітництва, що відбудеться 16 квітня у Загребі. Серед успішних прикладів участі хорватського бізнесу в українських проектах Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала компанію «Crosco», яка у серпні 2017 року підписала з українською державною компанією «Укргазвидобування» два контракти загальною сумою 47 млн. євро на виконання робіт із розвідування покладів нафти у Полтавській області.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Прем`єр-міністру Хорватії за його особисту підтримку подальшого посилення галузевих санкцій ЄС проти Росії та продовження періодичності їхнього перегляду з шести до дванадцяти місяців.

 

 Наталія Бойко взяла участь у засіданні Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/nataliya-bojko-vzyala-uchast-u-zasidanni-komitetu-vru-z-pitan-yevropejskoyi-integraciyi

18.01.2018

17 січня 2018 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, присвячене підбиттю підсумків 2017 року та обговоренню плану заходів на 2018 рік з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. У засіданні взяли участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

Під час засідання було обговорено хід виконання плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію, основні досягнення, наявні проблемні питання, а також окреслено пріоритети у спільній роботі Парламенту та Уряду на поточний рік.

Заступник Міністра Наталія Бойко у свою чергу зазначила, що 2017 рік був надзвичайно динамічним для енергетичної сфери України. Вона підкреслила, що серед основних досягнень – схвалення Урядом Енергетичної стратегії України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність». Зауважено, що стратегія не тільки чітко окреслює євроінтеграційний вектор розвитку української енергетики та стратегічні цілі, а також визначає конкретні завдання для їх досягнення. Це серед іншого стосується нашої стратегічної інфраструктурної інтеграції з ЄС, зокрема, повна інтеграція у європейську систему транспортування газу (ENTSO-G) та приєднання ОЕС України до енергетичної системи континентальної Європи (ENTSO-E) та відповідне від’єднання від РФ. Підкреслено, що вказане є складовою енергетичної безпеки України.

У ході зустрічі зазначено, що наразі Міненерговугілля працює над планом заходів з реалізації стратегії. У цьому контексті учасників заходу було поінформовано щодо виокремлення п’яти опорних завдань у контексті пересічного споживача.

Наталія Бойко підкреслила, що минулий рік став переломним стосовно впровадження нових правил реформування ринків електроенергії та газу. Почався процес підготовки до анбандлінгу не тільки у газовій сфері, а і в електроенергетичній. Було прийнято Закон України «Про ринок електричної енергії» та схвалено План організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення його реалізації. Зауважено, що Закон про новий ринок електроенергії передбачає реалізацію низки серйозних організаційних і структурних змін у компаніях галузі, які торкнуться, зокрема, НЕК “Укренерго” та ДП “Енергоринок”. Очікуємо на повноцінний запуск ринку електроенергії.

У рамках зустрічі зауважено, що Верховною Радою створено основне законодавче підґрунтя, що дозволило у 2017 році забезпечити розробку та прийняття нормативно-правових актів вторинного законодавства для виконання вимог Закону України «Про ринок природного газу» з метою вдосконалення механізму реформування ринку газу.

 

Прогрес виконання Угоди про асоціацію слід оцінювати передусім не за кількісними, а за якісними показниками, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/progres-vikonannya-ugodi-pro-asociaciyu-slid-ocinyuvati-peredusim-ne-za-kilkisnimi-za-yakisnimi-pokaznikami-ivanna-klimpush-cincadze

18.01.2018

План заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який був затверджений Урядом восени та проходить остаточні внутрішні процедури відпрацювання, незабаром буде оприлюднено. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала членів Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, засідання якого відбулося в середу, 17 січня, за участі членів Кабінету Міністрів.

На думку Віце-прем’єр-міністра, з набуттям чинності Угоди про асоціацію минулий 2017 рік став роком, коли були зняті останні перепони на шляху України до європейської інтеграції, а урядова євроінтеграційна команда присвятила свою роботу створенню всіх умов для ефективного виконання Угоди.

План заходів з виконання Угоди про асоціацію з ЄС, на думку Віце-прем’єра, є одним з найважливіших напрацювань Уряду, до розробки якого протягом багатьох місяців були залучені всі органи державної влади. План заходів є досить об’ємним документом та складається з 1950 пунктів, викладених на 700 сторінках.

І.Климпуш-Цинцадзе зауважила, що покроковий План заходів з виконання такого комплексного міжнародного договору, як Угода про асоціацію з ЄС, державою розроблено вперше. Він повністю узгоджується з пріоритетними завданнями Уряду, стратегічними документами з питань секторальних політик, враховує рішення та спільні операційні висновки, зроблені за результатами проведення щорічних засідань органів асоціації Україна – ЄС. План заходів також включає в себе узгоджені зі стороною ЄС дорожні карти наближення законодавства України до законодавства ЄС у сферах держзакупівель, санітарних та фітосанітарних заходів, поштових, кур’єрських і телекомунікаційних послуг.

Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що належне виконання міжнародних зобов’язань України неможливе без злагодженої та системної взаємодії народних депутатів та урядовців. «Це план Уряду, але без допомоги Верховної Ради ми його виконати не зможемо, бо він передбачає ухвалення дуже багатьох законопроектів», – наголосила вона. На думку Віце-прем’єра, в Раді має бути опрацьований механізм підвищення ролі парламентського комітету з питань європейської інтеграції, а негативний висновок цього комітету щодо якогось законопроекту мав би дорівнювати вето на його розгляд у парламенті.

Також Іванна Климпуш-Цинцадзе запросила народних депутатів до участі в засіданнях Урядового комітету з питань євроінтеграції, який розглядатиме питання прогресу виконання Угоди відповідальними органами державної влади та доцільності оновлення завдань у зв’язку з ухваленням відповідних рішень органами асоціації Україна – ЄС.

Разом з тим під час обміну думками з членами парламентського комітету Віце-прем’єр підкреслила, що повністю поділяє їхнє бачення стосовно того, що ініціатором законопроектів, спрямованих на виконання Угоди про асоціацію, має бути саме Уряд.

І.Климпуш-Цинцадзе розповіла, що з метою належного виконання Україною зобов’язань щодо імплементації Угоди про асоціацію Кабінет Міністрів розробив проект спільної з Верховною Радою Дорожньої карти з адаптації законодавства до права ЄС відповідно до Угоди та Плану заходів з її виконання. Даний документ складається з двох частин: списку законопроектів, внесених до Парламенту, які потребують невідкладного розгляду, та графіку подання до Парламенту законодавчих ініціатив Уряду на виконання відповідного урядового плану заходів з виконання Угоди.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що в контексті виконання покладених на Україну зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, протягом 2017 року було ухвалено 18 євроінтеграційних законів, але у 2018 році ухвалення очікують набагато більше законопроектів. При цьому І.Климпуш-Цинцадзе наполегливо рекомендувала при оцінюванні прогресу виконання Угоди про асоціацію брати до уваги не лише кількісні показники, а передусім якість, системність ухвалених документів і впроваджених змін. 

Вона поділилася стурбованістю, що «2018-й рік, який наближає нас до виборчого циклу, буде породжувати зростання кількості маніпулятивних дискусій щодо європейської інтеграції», і висловила сподівання, що проєвропейські сили ефективно їм протистоятимуть.

Присутні на засіданні заступники міністрів, відповідальні за питання європейської інтеграції, поінформували членів профільного парламентського комітету про результати 2017-го і плани на 2018-й рік в контексті виконання Угоди про асоціацію.

Вдячні США за рішення надати Україні зброю та скоординовані кроки щодо розміщення миротворчої місії ООН – Президент

http://www.mil.gov.ua/news/2018/01/16/vdyachni-ssha-za-rishennya-nadati-ukraini-zbroyu-ta-skoordinovani-kroki-shhodo-rozmishhennya-mirotvorchoi-misii-oon-%E2%80%93-prezident/

16.01.2018

Президент Петро Порошенко подякував Сполученим Штатам Америки за підтримку України.

«Минулого року наші американські партнери підтвердили своє лідерство у протистоянні російському реваншизму. З першої зустрічі з Президентом Трампом ми координували зміцнення нашого стратегічного партнерства на основі Великої угоди миру та Великого плану успіху», — наголосив Глава держави під час зустрічі з главами дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

Президент додав: «Ми вдячні за підхід „мир через міць“ і, відповідно, рішення про надання Україні оборонної летальної зброї, а також скоординовані кроки з метою реалізації ініціативи про розміщення миротворчої місії ООН на окупованому Донбасі».

За його словами, Україна також високо цінує тверду позицію США щодо трансатлантичної єдності та солідарності з Українською державою, у тому числі щодо політики санкцій. «Вони є найбільш дієвою і цивілізованою відповіддю агресивній Росії», — зауважив Глава держави.

 

У командуванні ЛИТПОЛУКРБРИГ відбувся семінар з підготовки та ведення оборонного бою

http://www.mil.gov.ua/news/2018/01/16/u-komanduvanni-litpolukrbrig-vidbuvsya-seminar-z-pidgotovki-ta-vedennya-oboronnogo-boyu/

16.01.2018

16 січня, у Любліні, вперше у Багатонаціональній бригаді відбувся тематичний семінар, під час якого офіцери та військовослужбовці за контрактом розглянули теоретичні аспекти участі ЛИТПОЛУКРБРИГ в оборонному бою відповідно до принципів НАТО.

Як відзначив заступник командира Литовсько-Польсько-Української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького полковник Володимир Юданов після підписання змін до Угоди між трьома країнами-засновницями восени 2017 року, спектр застосування ЛИТПОЛУКРБРИГ в операціях та виконання завдань значно розширився.

Протягом семінару військовослужбовці штабу ознайомилися із принципами мистецтва війни, відповідними тактичними символами та доктринальним підходом.

Закінчився семінар практичним заняттям, під час якого учасники виконали тактичні розрахунки для оборонного бою.

 Генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у засіданнях Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів

http://www.mil.gov.ua/news/2018/01/17/general-armii-ukraini-viktor-muzhenko-vzyav-uchast-u-zasidannyah-vijskovogo-komitetu-nato-na-rivni-nachalnikiv-generalnih-shtabiv/

17.01.2018

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у двох засіданнях Військового комітету НАТО, у Брюсселі.

На засіданні Військового комітету НАТО у форматі “Проекціювання стабільності” керівників військових відомств країн НАТО та партнерів поінформовано про поточну безпекову ситуацію у прилеглих до НАТО регіонах Близького Сходу та Північної Африки. Обговорено партнерство у питаннях регіональної безпеки між Європейським союзом і НАТО. Також розглянуто напрямки удосконалення форм партнерства у рамках зазначеної платформи.

Під час засідання у форматі операційних партнерів місії НАТО в Афганістані “Рішуча підтримка” було здійснено короткий огляд розвитку політичної та безпекової ситуації, а також обговорено плани подальшої діяльності місії Альянсу в цій країні.

Також начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України провів низку двосторонніх робочих зустрічей з політичним та військовим керівництвом НАТО та країн-партнерів під час яких було обговорено стан поточної обстановки в Україні та навколо неї і напрямки розвитку подальшого співробітництва.

 Допомога від НАТО залишається дуже важливою для реформування Збройних Сил України — генерал армії України Віктор Муженко

http://www.mil.gov.ua/news/2018/01/17/dopomoga-vid-nato-zalishaetsya-duzhe-vazhlivoyu-dlya-reformuvannya-zbrojnih-sil-ukraini-general-armii-ukraini-viktor-muzhenko/

17.01.2018

Допомога, яку Україна отримує від НАТО і від окремих країн-членів Альянсу, залишається дуже важливою для успішного реформування Збройних Сил України.

На цьому у середу 17 січня під час виступу на засіданні Військового комітету НАТО з Україною наголосив начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко.

Він довів до учасників засідання інформацію щодо поточної безпекової ситуації в Україні та навколо її кордонів, окреслив загрози, які дії Російської Федерації становлять для безпеки як України, так і країн НАТО, виклав бачення ролі, яку Збройні Сили України відіграють у забезпеченні загальноєвропейської безпеки.

Окремий виступ генерала армії України Віктора Муженка перед учасниками засідання Військового Комітету НАТО був присвячений стану реформування Українського війська. Начальник Генерального штабу Збройних Сил України окреслив основні досягнення у реформуванні Збройних Сил у період з початку конфлікту у 2014 році і по цей час, наголосив на тому, що продовження всебічної підтримки України як з боку НАТО так і від країн-членів Альянсу залишається дуже важливим для успіху цих зусиль. Він довів до присутніх воєначальників НАТО напрямки співробітництва, де Україна очікує допомоги від країн Альянсу та від Організації Північноатлантичного Договору.

Військові керівники країн НАТО висловили повну підтримку України у її боротьбі із зовнішньою агресією Російської Федерації. Учасники зустрічі наголошували на тому, що Україна може розраховувати на продовження всебічної співпраці та розширеного діалогу з НАТО як у військовій, так і політичній сферах.

Крім того, 17 січня генерал армії України Віктор Муженко провів окрему зустріч з Головою Військового комітету НАТО генералом Петером Павелом, в ході якої сторони обмінялися поглядами щодо пріоритетів військового співробітництва між Україною і НАТО.

 

Головні старшини видів і родів ЗС України взяли участь міжнародному семінарі у Литовській Республіці

http://www.mil.gov.ua/news/2018/01/18/golovni-starshini-vidiv-i-rodiv-zs-ukraini-vzyali-uchast-mizhnarodnomu-seminari-u-litovskij-respubliczi/

18.01.2018

Військовослужбовці Збройних Сил України взяли участь у міжнародному семінарі з питань ролі та місця головних старшин в заходах бойової підготовки, який проходив на базі Військово-Морських Сил Литовської Республіки у місті Клайпеда.

У заході взяли участь головні старшини видів і родів Збройних Сил України. Український флот представляв головний старшина Військово-Морських Сил Збройних Сил України старший мічман Павло Ручка.

Під час візиту представники Збройних Сил України оглянули зразки озброєння і військової техніки, відвідали модульні містечка та кораблі, де ознайомилися з організацією роботи головних старшин.

Литовські колеги також поділилися досвідом з сержантським та старшинським складом Збройних України щодо управління підрозділами під час заходів повсякденної діяльності, бойової підготовки, управлінні кар’єрою підлеглого особового складу.

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/62261-german-federal-foreign-minister-sigmar-gabriel-stressed-that-the-situation-in-ukraine-is-not-a-bilateral-conflict-with-russia-but-is-a-challenge-to-integrity-in-the-center-of-europe

 

Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель наголосив, що ситуація в Україні не є двостороннім конфліктом з Росією, а є викликом цілісності в центрі Європи

 04.01.2018

У ході переговорів Міністрів закордонних справ України Павла Клімкіна та Федерального міністра закордонних справ Німеччини Зігмара Габріеля, який з робочим візитом 3-4 січня перебував в Україні, обговорювалися питання, пов’язані з підтримкою України у відстоюванні територіальної цілісності та суверенітету нашої держави.

Сторони обговорили ситуацію на Донбасі, зокрема можливості запровадження миротворчої місії ООН в ОРДЛО.

Особливий наголос було зроблено на необхідності звільнення заручників, які перебувають на території окупованого Донбасу, а також політичних в’язнів, які утримуються Кремлем на території Росії та в окупованому Криму.

Глави зовнішньополітичних відомств дали високу оцінку стану українсько-німецьких двосторонніх відносин, особливо відзначили успішність проведення року української та німецької мов в обох країнах, а також інтенсифікацію двостороннього торговельного та інвестиційного співробітництва.

За результатом переговорів підписано двосторонню Угоду про трудову діяльність членів сімей співробітників дипломатичних представництв і консульських установ.

Заплановане на 4 січня відвідання Міністрами прилеглої до лінії зіткнення в зоні АТО місцевості на Донбасі було відкладено через несприятливі погодні умови. Глави зовнішньополітичних відомств домовилися здійснити спільну поїздку на Донбас найближчим часом.

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/62325-ukrajina-ta-polyshha-dokladatimuty-spilynih-zusily-dlya-podalyshogo-pogliblennya-strategichnogo-partnerstva-v-dusi-rivnopravnosti-ta-konstruktivizmu

Україна та Польща докладатимуть спільних зусиль для подальшого поглиблення стратегічного партнерства в дусі рівноправності та конструктивізму

 11.01.2018

Про це йшлося в ході зустрічі Заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Яном Пєкло, яка відбулася 10 січня 2018 р.

Сторони висловили готовність забезпечити підтримку високої динаміки політичного діалогу, зміцнення співпраці у сферах, що становлять взаємний інтерес, врегулювання спільними зусиллями наявних проблемних питань у двосторонніх відносинах. У цьому контексті, на виконання домовленостей, досягнутих на високому рівні, було узгоджено алгоритм проведення низки першочергових двосторонніх заходів.

Окрему увагу польської сторони привернуто до чутливості для України питання українських трудових мігрантів стосовно яких у Польщі часто використовується термін «біженці», у т.ч. з урахуванням дії безвізового режиму України-ЄС.

ЄС має посилити стійкість до російської пропаганди – депутати Європарламенту

18 січня 2018 року

Депутати Європейського Парламенту підняли тривогу через вплив російської пропаганди на країни ЄС. В середу під час обговорення цієї теми вони запропонували посилити стратегічну комунікацію ЄС.

Від початку війни в Україні збільшилась кількість витоків інформації, фейкових новин, дезінформаційних кампаній та кібератак, організованих Кремлем. Про це сказали депутати Європарламенту під час дебатів з Єврокомісаром з питань безпекового союз Джуліаном Кінґом. Вони відзначили роль Росії у Брекзіті, а також її втручання у нещодавні вибори у Франції, Німеччині та Іспанії.

Депутатам Європарламенту шкода через обмеженість відповіді ЄС. Вони відзначили, що маленька команда ЄС із стратегічної комунікації,  яка складається з 17 працівників, прагне протидіяти таким пропагандистським інструментам Росії як Sputnik чи Russia Today. На них Кремль витрачає мільярди євро.

Для посилення спроможності ЄС протидіяти цим інструментам депутати Європарламенту закликали вжити заходів для покращення медійної грамотності, підвищення обізнаності, сприяння незалежним медіа та журналістським розслідуванням. Також європарламентарі порадили переглянути аудіовізуальну директиву ЄС. Вона має зобов’язати національних регуляторів впроваджувати нульову толерантність до  розпалювання ненависті та ворожнечі.

Депутати також наголосили на необхідності послити транспарентність власності в медіа та фінансування політичних партій та їхніх кампаній. Деякі депутати також відзначили, що основним джерелом новин для багатьох стають соціальні медіа. Тому вони мають працювати за загальними правилами, які діють для медіа.

Єврокомісар Кінґ відзначив, що для російської воєнної доктрини та генералів хибні дані та дестабілізуюча пропаганда є легітимними інструментами збройних сил. Він привітав пропозиції депутатів Європарламенту щодо посилення команди ЄС із стратегічної комунікації. Він також відзначив, що цієї весни Єврокомісія подасть стратегію щодо фейкових новин.

Корисні посилання

Європейська Рада

http://www.consilium.europa.eu/en/european-council/

Європейська Рада — найвища інституція ЄС. Вона є зібранням голів держав та урядів країн ЄС, Президента Європейської Ради та Президента Європейської Комісії, де погоджуються найбільш важливі та значущі для ЄС рішення.

Рада Європейського Союзу

http://www.consilium.europa.eu/en/council-eu/

Рада Європейського Союзу — основний орган ЄС, наділений найбільшими владними повноваженнями. Рада ЄС є головною у процесі ухвалення як законодавчих, так і політичних рішень.

Європейська Комісія

www.ec.europa.eu

Європейська Комісія  — це виконавчий орган Європейського Союзу, який має право законодавчої ініціативи.

Європейський Парламент 

http://www.europarl.europa.eu/portal/en

Європейський Парламент  — єдина інституція ЄС, яка прямо обирається громадянами ЄС, а отже представляє їхні інтереси.

Суд Європейського Союзу

www.curia.europa.eu

Європейський суд (або Суд Європейського Союзу) — це наддержавна структура, завданням якої є забезпечення дотримання права ЄС. Суд забезпечує єдине тлумачення і застосування законодавства ЄС. 

Представництво Європейського Союзу  в Україні

https://eeas.europa.eu/delegations/ukraine

Сторінка Представництва ЄС у Facebook

facebook.com/EUDelegationUkraine   

Відкрий Європу

https://openeurope.in.ua/

Інформаційна платформа всеукраїнської кампанії про безвізовий режим з країнами Європейського союзу.

Євробібліотека

http://bit.ly/EUlibraryMedium

Євробібліотека — це бібліотека довідкових матеріалів для українських регіональних медіа. Її створено в рамках проекту Представництва Європейського Союзу в Україні.

Консультативна місія ЄС в Україні

www.euam-ukraine.eu

Місія  розпочала роботу в Києві 1 грудня 2014 року. Надає підтримку державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки, здійснює стратегічні консультації і надає практичну підтримку реформам — відповідно до стандартів ЄС та міжнародних принципів належного врядування і дотримання прав людини.

Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM)

eubam.org  

Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) почала свою роботу у 2005 році. Вона сприяє поліпшенню норм та процедур прикордонного контролю, митної справи та торгівлі в Україні та Молдові, а також наближенню їх до стандартів ЄС. 

Служба гуманітарної допомоги ЄС: ECHO

ec.europa.eu/echo/where/europe-and-central-asia/ukraine_en

Європейський інвестиційний банк

www.eib.org/infocentre/contact/offices/ukraine.htm

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) є офіційним банком Європейського Союзу. Це єдиний банк, чиїм власником є держави-члени ЄС, і який представляє інтереси держав Євросоюзу.

Європейський банк реконструкції та розвитку

www.ebrd.com/ukraine

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) не є інституцією Європейського Союзу, проте він здійснює деякі проекти на кошти ЄС. Зокрема, це програми підтримки малого та середнього бізнесу в Україні, будівництво нового саркофагу на Чорнобильській АЕС, заходи з енергоефективності.

Європейський центральний банк

http://www.ecb.europa.eu

Європейський центральний банк — незалежна фінансова установа, яка відповідає за монетарну політику, валютні операції та управління валютними резервами країн Єврозони.

Урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

https://www.kmu.gov.ua/ua/gromadskosti/kontakti/departamenti-na-upravlinnya/uryadovij-ofis-z-pitan-yevropejskoyi-ta-yevroatlantichnoyi-integraciyi

Завданням Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України є організаційне, експертно-аналітичне, інформаційне забезпечення діяльності українського Уряду, Прем’єр-міністра та Віце-прем’єр-міністра у сферах європейської та євроатлантичної інтеграції.

Інститут ЄвроАтлантичного співробітництва

www.ieac.org.ua

Ця організація значною мірою орієнтована на тематику Україна — НАТО та Україна-ЄС.  Експерти інституту можуть прокоментувати ті чи інші питання відносин Україна — ЄС.

Організація Північноатлантичного договору

https://www.nato.int/cps/uk/natohq/index.htm

Україна – НАТО

http://ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua

Центр інформації та документації НАТО

https://www.nato.int/cps/uk/natolive/topics_64610.htm

Центр інформації та документації НАТО (ЦІДН) відкрився у Києві у 1997 році з метою поліпшення інформованості про НАТО та взаєморозуміння між Україною та НАТО. Центр надає інформацію, сприяє проведенню досліджень, а також фінансує здійснення проектів громадянами України та організаціями за темами, пов’язаними з діяльністю НАТО. Через ЦІДН Ви можете отримати доступ до документів та публікацій НАТО.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС . Інфографіка

http://ukrpolgerm.com/event/30/325