Кожного року синоптики фіксують на Землі до 8 мільйонів блискавок. Куди саме вони вдарять, передбачити неможливо. При ураженні громовицею найбільше страждають мозок серце і легені – саме через них проходить розряд.
То які головні правила поведінки під час грози?
Не ховайтеся під деревами! ПАМЯТАЙТЕ: йдеться про будь-які зелені насадження вищі за Вас. Хочете сховатися, то краще причаїтися під кущами. Нема кущів? Шукайте молоде деревце, або просто присядьте на землю й накрийте голову одягом або руками.
Не купайтеся під час грози, тому що вода притягує блискавку. Якщо ж гроза застала під час купання, не поспішаючи дістаньтеся берега, вийшовши з води, якомога далі відійдіть від водойми.
Якщо гроза застала на відкритому просторі, не біжіть, сядьте та перечекайте негоду. Не лягайте! Не спирайтеся об землю руками – що більше з нею точок дотику, то більше небезпеки ураження електричним зарядом, який поширюється землею після удару блискавки. Якомога швидше зніміть з себе металеві предмети (браслети, годинника, ланцюжки навіть сережки). Не забудьтеся негайно вимкнути мобільний телефон!
Якщо гроза застала на вулиці, то постарайтеся якнайшвидше  дістатися домівки або перечекати зливу у під”їзді. Якою сильною не була б злива, не користуйтеся парасолькою, бо вона може стати громовідводом, не ховайтеся під дашки зупинок громадського транспорту, бо більшість з них металеві, тримайтеся подалі від високих дерев, ліній електропередач і ліхтарних стовпів.
Якщо під час грози Ви вдома, не підходьте до вікон і не виходьте на балкон, а особливо, якщо він не засклений, не користуйтеся стаціонарним телефоном, не ставайте під душ, не приймайте ванни, не мийте посуди. Потрібно знеструмити всі електроприлади – як мінімум, від стрибків електрики вони можуть перегоріти, як максимум коротке замикання може призвести до пожежі.
Бережіть себе!

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>