Сьогодні, 13 травня 2019 року, у селі Бичаль Деражненської ОТГ відбувся захід з вшанування пам’яті борця за волю, за Україну – Василя Івахіва, за участі представників виконавчої влади району та органу місцевого самоврядування, духовенства, педагогів та учнів Бичальської філії Деражненської ОТГ, громадськості.

Виклики  сьогодення, ситуація на Сході України спонукають шукати в історії визвольних змагань постаті, які сучасній українській молоді могли б стати взірцем для гартування характеру.

Василь Івахів у далекому 1943 році був одним із ініціаторів та організаторів УПА та першим її командиром. З літа 1942 року – військовий референт ОУН(р) на ПЗУЗ і член підпільного військового штабу, створеного при РП ОУН. З лютого 1943 року вів переговори зі штабом Т.Бульби-Боровця щодо об’єднання сил у боротьбі зі спільним ворогом.

На заваді успіху цих переговорів  стала загибель В.Івахіва 13 травня 1943 року. Посмертно він був підвищений до звання підполковника. Лицар Золотого Хреста.

Про феномен народного героя присутнім розповіла Катерина Коротчук, колишній вчитель історії Бичальської філії Деражненської ОТГ.

Людмила Новак, керівник апарату Костопільської РДА, яка за дорученням  голови райдержадміністрації Олександра Середи, взяла участь у заході, у своєму виступі  зазначила на актуальності подій національно-визвольної боротьби періоду Другої світової війни.

«Берегти пам’ять про подвиги незламних борців, вивчати історію визвольних змагань- ось виклики, які повинні рухати вас, сучасне підростаюче покоління,»- зазначила Людмила Новак.

О.Андрій – священик релігійної громади Свято-Хресто-Воздвиженської парафії села Деражне та о.Василь –  священик релігійної громади Української Православної Церкви села Дюксин провели поминальний молебень, під час якого усі присутні віддали шану Герою, згадали всіх патріотів-земляків, борців  за волю та незалежність України, захоронених у селі Бичаль.

По завершенню заходу відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку місця поховання Василя Івахіва та його побратимів.

Ніхто не забутий, ніщо не забуте…

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>