Саме ці слова є своєрідним девізом проекту GoCamp, діяльність якого координується командою громадської організації GoGlobal за підтримки Президента України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Посольства США в Україні, Британської Ради в Україні, компанії Microsoft та інших партнерів.

Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 стала одним із п’яти загальноосвітніх навчальних закладів Костопільського району та однією із 23 шкіл Рівненської області, що здобули перемогу у відбіркових турах для участі у GoCamp. На це колективу школу знадобилося лише 90 секунд, адже саме стільки тривала презентація міста Костополя у форматі креативної роботи “Запроси волонтера до своєї школи”, яку підготували вчитель англійської мови Оксана Дрюченко та вчитель інформатики Дмитро Стасюк.

GoCamp – це новий формат літнього табору, робочою мовою якого є іноземна (англійська), експериментальний майданчик для апробації новітніх технологій та методик навчання та виховання, унікальний простір для спілкування англійською і активного відпочинку, обміну культурними цінностями та розширення світогляду. Запрошення заохотило волонтера обрати саме Костопільську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №4, ним виявився громадянин Єгипту Kareem AbdelKhalek.

Враження та емоції від зустрічі з волонтером учасників програми надзвичайні. Атмосфера спілкування – тепла і невимушена, мовний барєр майже не відчувався. Творча співпраця із представником культурно-освітньої дипломатії сусіднього континенту для 33 вихованців ЗОШ №5 міста Костополя обіцяла бути насиченою цікавими та яскравими подіями, першою з яких стало вручення ексклюзивних сувенірів з Єгипту.

– Хочу, щоб усі зрозуміли, що коли ти володієш іноземною мовою, ти можеш почувати себе в безпеці у будь-якому куточку світу. Сподіваюся, що своєю історією життя я зможу надихнути дітей та показати їм, що немає нічого складного у спілкуванні англійською. Та й взагалі, в житті немає нічого неможливого!”, – окреслив своє прагнення допомагати волонтер Карім під час спілкування з представниками літнього табору.

Із приїздом волонтера відпочинок у таборі набув якісно нового змісту: взаємне знайомство, бесіди виключно англійською, обмін враженнями, подолання культурних стереотипів, робота в групах, екскурсії містом тощо. Карім став почесним гостем під час проведення загальношкільного свята «Творче обдарування-2017», очолив групу підтримки Вікторії Бирди, учениці 7-Б класу нашої школи під час проведення фестивалю дитячої краси та моди до Міжнародного дня захисту дітей. Перший тиждень плідної співпраці увінчався проведенням CrossCultural Metting, до участі в якому долучилися мовні табори міста: Костопільського НВК, ЗОШ №3,4,5.

Розділити позитивні дитячі емоції завітали начальник відділу освіти Костопільської РДА Наталія Беляновська, завідувач РМК Оксана Регеза та регіональний координатор GoCamp Олена Андрійчук. Вихованці мовних таборів презентували національні традиції, представляли українську кухню, одяг, танцювали та грали в ігри, активним учасником яких був волонтер. Найцікавішою для дітей стала власне розповідь Каріма про його рідну країну – Єгипет, що супроводжувалася яскравою мультимедійною презентацією. Діти дізналися багато цікавих фактів про батьківщину волонтера, а також отримали відповіді на свої запитання, зробили селфі та просто поспілкувалися. Наступна спільна зустріч мовних таборів міста відбулася на пришкільній території ЗОШ№4 під час проведення Kids Quest “Treasure Hunting”», у ході якого діти натхненно демонстрували табірні motto, співали енерджайзери, виконували творчі завдання на станціях “Museum Quest”, “Geography quiz”, “Do It Yourself”, шукали солодкі «скарби», спілкувалися з волонтером та фотографувалися. Незабутньою як для далекого гостя, так і для всіх учасників – табірчан стала поїздка до Карпат.

Аби комунікувати на рівних, потрібно вдосконалювати освітні підходи та культурні зв’язки – саме в такий висновок вилився багатий досвід спілкування з волонтером із Єгипту для наших юних костопільчан та їх наставників.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>