Про це інформував Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк в ході розширеного засідання Колегії ще на початку року.

Право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років.

Для участі у виборах на території України громадянин України повинен мати при собі паспорт громадянина України (книжечка або ID-картка), а за межами України – закордонний паспорт або дипломатичний чи службовий паспорт для виїзду за кордон.

Голова міграційної служби України також нагадав, що Центральна виборча комісія постановою від 27.12.2018 № 268 затвердила роз’яснення, які дають чіткі відповіді на питання щодо використання паспортних документів виборцями. Зокрема, згідно роз’яснень ЦВК:

  • паспорт громадянина України, необхідний для отримання виборчого бюлетеня, може бути у як вигляді паспортної книжечки так і у вигляді картки;
  • розбіжності у виборчій адресі виборця в списку виборців та паспорті  громадянина України у вигляді паспортної книжечки, пов’язані з перейменуванням населеного пункту, вулиці, зміною нумерації будинку, або відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки – не є підставою для відмови у видачі виборчого бюлетеня такому виборцю та не потребують внесення змін до списку виборців;
  • відмова виборцю, включеному до списку виборців на виборчій дільниці, в реалізації його права голосу на виборах та відповідно у видачі виборчого бюлетеня з підстав відсутності у паспорті такого виборця у вигляді паспортної книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні особою 25- та 45-річного віку або з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки не допускається.

Разом з тим, Управління ДМС України в області пропонує виборцям заздалегідь перевірити наявність та дійсність свого паспортного документа. Так, відповідно до чинного законодавства, паспорт визнається недійсним у разі:

➡️коли він підлягає обміну у зв’язку із зміною інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації);

➡️виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

➡️непридатності паспорта для подальшого використання;

➡️припинення громадянства України або скасування рішення про громадянство України;

➡️коли він заявлений як втрачений або викрадений.

Адміністративна послуга з оформлення паспорта громадянина України, в тому числі в порядку обміну або взамін втраченого, надається громадянам в територіальних підрозділах УДМС за зареєстрованим місцем проживання .

Ознайомитися із переліком територіальних підрозділів Управління, а також із адміністративними послугами, які входять до компетенції ДМС України можна на офіційному сайті ДМС України.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>