Ми – горда, сильна, молода держава незламних людей, міцного духу, талановитих дітей! Ось такими патріотично-піднесеними словами розпочалися 15 березня 2019 року навчально-тренувальні ігри «Патріот» на базі Великолюбаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, у яких взяли участь 102 учні з Головинського ліцею, Звіздівської, Злазненської, Перетоцької та Ставецької загальноосвітніх шкіл. Ігри були приурочені Дню українського добровольця, що напередодні відзначався в Україні.

Ведучі, розпочинаючи захід, зазначили, що у такий нелегкий, тривожний час, коли український народ безстрашно відстоює незалежність і цілісність рідної держави на Сході України, важливим завданням, всіх дорослих і юних громадян є плекання у своїх душах патріотичних почуттів, національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції. Саме з метою виховання у молодого покоління відданості Батьківщині та українському народу, готовності обороняти рідну землю, бути фізично розвиненими та духовно багатими проводяться відділом освіти Костопільської районної державної адміністрації та військовою частиною А-2390 уже протягом останніх п’яти років військові ігри «Патріот».

Усі учасники заходу під супровід духового оркестру Великолюбаської школи гордо і величаво виконали Державний Гімн України, члени прапороносної групи під звуки козацького маршу урочисто внесли святиню вільної держави – синьо-жовтий прапор. У ході відкриття ігор «Патріот» у виконанні вихованців освітнього закладу прозвучала музична композиція «Там на Україні» та пісні  «Хай радіють усі» і «Україна – це ми».

У навчально-тренувальних іграх взяли участь заступник голови Костопільської районної державної адміністрації Оксана Кіптель, начальник відділу освіти Костопільської районної державної адміністрації Наталія Беляновська, завідувач районного методичного кабінету Оксана Регеза, офіцер відділу оперативного командування ОК «Захід» Валерій Басалига, заступник командира з виховної роботи військової частини А-2390 Роман Федчук, військовослужбовці та педагоги навчальних закладів. До присутніх від імені голови Костопільської райдержадміністрації Олександра Середи звернулась Оксана Кіптель та подякувала усім учасникам за активну участь, відзначила  необхідність проведення таких заходів, які сприяють формуванню в учнів патріотичних почуттів, відповідальності за долю своєї держави, вмінню працювати в команді та цінувати щире спілкування з ровесниками. Начальник відділу освіти Наталія Беляновська висловила слова щирої подяки усім присутнім учням, педагогам, батькам за активну участь у патріотичних акціях, закцентувала увагу на тому, щоб практичні навички поводження зі зброєю ніколи не знадобилися дітям у житті, побажала усім мирного неба та злагоди у суспільстві.

На першому етапі ігор, презентації команд, школярі продемонстрували щирі почуття любові до України. Синьо-жовті атрибути, елементи української символіки, вишиванки, патріотичні вірші та пісні, гасла створили піднесений настрій; зворушили присутніх музичними композиціями. Далі настав час випробувань. Наступні види ігор проводилися за зупинками, на яких військовослужбовці допомагали дітям вправлятись у розбиранні та складанні автомата АК-74, наданні домедичної допомоги в умовах бойових дій, одяганні протигазу та загальновійськового захисного комплекта. Усі учасники заходу взяли активну участь у тематичній вікторині «Історія козацтва», яку провів Валерій Басалига, а також прослухали  лекцію із теми «Мінна безпека», з якою ознайомив їх Роман Федчук.  Учні відчули себе справжніми солдатами, воїнами, рятівниками, готовими до будь-яких екстремальних ситуацій.

Як завжди, на завершення заходу кашовари військової частини А-2390 запропонували усім учасникам ігор і гостям смачний козацький куліш.

Підводячи підсумки військових навчально-тренувальних ігор «Патріот», Наталія Беляновська побажала учнівській молоді рости мужніми, сильними і надійними, завжди бути опорою для своєї сім’ї та народу, з гідністю нести звання справжніх патріотів, майбутніх захисників України.Представник  ОК «Захід» вручив представникам команд пам´ятні подарунки.

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>