Про зміни щодо порядку застосування державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального господарства, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2017 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

Особливості застосування соціальних нормативів обумовлені порядком розрахунку пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, який відповідно до вимог чинного законодавства є різним.

Пільги розраховуються виконавцями/виробниками житлово-комунальних послуг, об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку/житлово-будівельними кооперативами (у разі, якщо вони є колективним споживачем (замовником) житлово-комунальних послуг) і надаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за фактичними обсягами споживання (в межах соціальних нормативів) з урахуванням вимог пунктів 11, 12, 20-22 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630.

Призначення субсидій здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення на опалювальний/неопалювальний сезон у розмірі соціальних нормативів користування відповідними житлово-комунальними послугами з урахуванням вимог Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг,  придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.

Крім того, інформуємо, що з 02.08.2017 набрав чинності Закон України від 22.06.2017 № 2119-VIII «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Статтею 2 цього Закону передбачено, що він регулює відносини щодо:

І) комерційного обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання (далі – комунальні послуги);

2) розподілу між споживачами обсягу спожитих комунальних послуг;

3) встановлення, обслуговування, заміни вузлів обліку/приладів -розподілювачів теплової енергії;

4) формування та надання споживачам рахунків на оплату комунальних послуг;

5) забезпечення споживачів обліковою інформацією.

Зокрема, згідно із зазначеним Законом визначено засади забезпечення комерційного та розподільного обліку комунальних послуг.

 

 

 

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>