13 березня  2019 року у Костопільській районній державній адміністрації відбувся семінар із питань дотримання та застосування Закону України «Про захист прав споживачів» за участі першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Коваля, працівників Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, представників громадських об’єднань, суб’єктів господарювання, пересічних споживачів товарів і послуг.

Перед початком семінару про роботу управління захисту споживачів доповіла заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Оксана Немкович, яка зазначила, що впродовж 2018 року спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області проведено 171 перевірку у суб’єктів господарювання різних форм власності, із них: 128 – планових заходів та 43 – позапланових. У ході перевірок виявлено 523 порушень.

Впродовж поточного року перевірено безпеку продукції на суму 1,1 млн. грн. Із них забраковано та тимчасово знято з реалізації – на суму 361 тис.грн., або 33 %  від вартості перевіреної продукції.
За виявлені порушення вимог чинного законодавства про захист прав споживачів до адміністративної відповідальності притягнуто 161 посадову особу, сума штрафів склала 27,5 тис.грн.. Відповідно до ст.. 23 Закону України «Про захист прав споживачів» до 103 суб’єктів господарської діяльності застосовано адміністративно – господарські санкції на суму 115,1 тис. грн.

У ході семінару розглянуто питання: Забезпечення прав споживачів у разі придбання ними товару належної якості (ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів»). Доповідачем із  цього питання  був Петро Фесянов, начальник управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, який надав необхідну інформацію слухачам щодо термінів повернення товару торговому закладу, інформацію про товари, які не підлягають поверненню та про вимоги щодо цілісності до товару, що повертається продавцеві.

«На що має право покупець у разі придбання товару неналежної якості? Чи має право покупець отримати у користування інший прилад на час ремонту? Скільки може тривати усунення недоліків товару? Хто доставляє покупцеві великогабаритні товари?»- на ці та ряд інших питань дав відповідь присутнім Сергій Бондарчук, заступник начальника управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Підвела підсумки семінару Олеся Полюхович, головний спеціаліст відділу правового забезпечення Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, яка зосередила увагу присутніх на питаннях: як і куди звертатись у разі порушення продавцем прав споживача в частині гарантійного ремонту, заміни товару, придбання товарів через мережу Інтернет.

Велика кількість корисної інформації для продавця і споживача можна отримати із сайту Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області http://www.rivneprod.gov.ua/  або http://www.consumer.gov.ua.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>