Це так звана інклюзивна форма навчання. Сьогодні у Києві на всеукраїнській нараді під головуванням Президента Петра Порошенка підсумували як просуваються ці зміни.

Станом на тепер вже 14 тисяч дітей з особливими потребами навчаються разом зі своїми ровесниками у школах та дошкільних закладах.

«Інклюзія – це не лише для дітей з особливими потребами. Це не лише для їхніх родин, батьків. Інклюзія – це для всіх нас. Це одна з тих реформ, які змінюють не окремий сектор економіки чи державного управління. Це частина найважливішої і, я мушу сказати, найскладнішої, але водночас і найпотрібнішої реформи – перетворення самого суспільства», – пояснив Петро Порошенко.

Рівненська делегація також була представлена там. Олексій Муляренко, начальник управління освіти Григорій Таргонський, керівник ІРЦ в м.Сарни Людмила Свінціонік і фахівці-освітяни з ОДА вивчали досвід інших регіонів.


«У нас вже третина шкіл мають інклюзивні класи у яких навчається 594 дітей з особливими освітніми потребами, а у 33 дошкільних закладах організована інклюзія», – голова ОДА Олексій Муляренко.

Дружина Президента Марина Порошенко нагадала, що відповідна програма із запровадження інклюзії була затверджена наказом Міністерства освіти і науки України у липні 2016 року, після чого було розпочато впровадження науково-практичного експерименту Фондом Порошенка спільно з МОН.

«Найперші кроки відразу показали нам наскільки ця тема важлива і актуальна для українського суспільства і вже у березні 2017 року на питання інклюзивної освіти звернули увагу на найвищому державному рівні, а Концепцію з впровадження інклюзивної освіти затверджено на Раді реформ», – сказала Перша леді, зауваживши, що саме з цього моменту почалося системне впровадження інклюзивної освіти у всіх регіонах України.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>