Проведення профілактичних відпрацювань фахівцями ДСНС України  є одним із методів боротьби з пожежами у житловому секторі. З настанням опалювального сезону значно погіршується статистика щодо кількості займань у помешканнях громадян. У першу чергу завдяки тому, що самі ж громадяни нехтують елементарними правилами безпеки: використовують несправні обігрівачі, не слідкують за перевантаженням електромереж та справністю пічного опалення.

Рятувальники радять завжди дотримуватися простих правил безпеки у побуті для того, щоб уникнути сумних наслідків.

Щодня співробітниками Служби порятунку проводиться роз’яснювальна робота з населенням.

Учасники рейдових груп навідуються до помешкань громадян, які опинилися в складних життєвих умовах, та категорія котрих найчастіше стає жертвами вогняної стихії. Це одинокі та літні люди, багатодітні сім’ї. Фахівці ДСНС здійснюють подворовий обхід, спілкуються з мешканцями щодо безпеки життєдіяльності під час осінньо-зимового періоду, нагадують про сезонні фактори, які можуть спровокувати виникнення пожежі або надзвичайної події.

Рятувальники розповідають мешканцям приватних домоволодінь про статистику та причини пожеж, які щодня трапляються в області, наголошують, що основним чинником виникнення загорянь є людська недбалість. Для того, щоб отримана інформація запам’яталась громадянам, фахівці Служби порятунку залишають співрозмовникам тематичні листівки.

Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення пожеж у житловому секторі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.

Важливо дотримуватись таких елементарних правил безпеки:

  • не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо, виходячи з приміщення;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • подбайте про стан опалення в помешканні, не використовуйте старі чи несправні обігрівачі;
  • при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>