Моліться, люди України,

За тих, хто на передовій!

Моліться за чужого сина,

Щоб вас, колись потішив свій!

Ті хлопці Нам не є чужими,

Бо нашу волю бережуть.

Вони не знають, чи живими,

До матерів колись дійдуть.

 Із метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи  до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості 17 січня 2017 року  Верховна Рада України постановила – щороку 14 березня відзначати  День українського добровольця. Це день тих українських патріотів, хто першим став на захист незалежності.

Саме з цієї нагоди у читальній залі Костопільської районної бібліотеки для дітей та юнацтва відбулася зустріч “Українські добровольці – воїни світла і добра” за участі керівництва району, добровольців, військовослужбовців, представників трудових колективів підприємств, установ, організацій, громадськості, учнівської молоді.

Ведучі заходу ввели присутніх в історичний екскурс виникнення феномену добровольства, здавна притаманного українцям. Це і Запорозька Січ, і легіон Українських Січових Стрільців, і добровольчі батальйони Другої світової війни.

Але найновіший приклад – це Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави, коли тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини спочатку пішли на Майдани країни, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній до зубів російській армії. 

Їх подвиг врятував країну. Вони пройшли пекло найтяжчих бойових операцій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецький аеропорт.

Однак саме завдяки учасникам добровольчих батальйонів та формувань, які активно створювались та вирушали в зону воєнного конфлікту, вдалося створити справжню боєздатну армію та не допустити просування ворога далі материковою Україною.

У зоні ATO знаходилось близько 40 добровольчих батальйонів серед них:

  • Нацгвардія
  • Батальйон територіальної оборони (БТрО)
  • Спеціальні батальйони міліції
  • Батальйони «Правого сектору» та «ОУН»
  • Батальйон «Горинь»

«Ви – спадкoємці висoкoї слави українськoгo кoзацтва, герoїв національно-визвoльного руху. Для кожного з Вас  захист рідної землі – найвища честь, покликання, обов’язок. Дякую усім Вам, хто, ризикуючи власним життям, з честю і гідністю виконує свій громадянський і військовий обов’язок, мужньо протистоїть агресорам. Ми – Українці, підтримуємо свою власну країну – своє майбутнє. Ми віримо в мирне майбутнє України!»- зазначив у своєму вітальному виступі Олександр Середа, голова Костопільської райдержадміністрації.

До вітального слова приєднались також Юрій Кузнюк, заступник голови Костопільської районної ради, Олександр Литвиненко, районний військовий комісар, Олександр Ковальчук, представник цивільно-військового співробітництва та Валерій Басалига, підполковник, Михайло Пацурківський,  голова районної спілки ветеранів Афганістану та були єдині у своїх побажаннях присутнім, а саме, міцного здоров’я та мирного неба над головою.

У ході проведення заходу 26 добровольців, учасників АТО отримали відзнаки Президента України «За участь у антитерористичній операції», 8 – Подяки голови Костопільської РДА та 4 – медалі «За Волю, Честь і Мужність», «За вільну Україну».

Продовжився далі захід у форматі діалогу, під час якого Олександр Середа, голова Костопільської РДА, надав вичерпні відповіді на поставлені запитання , зокрема, про посилення роботи щодо національно-патріотичного виховання.

Звучали сьогодні і патріотичні пісні у виконанні солістів народного аматорського чоловічого квартету «Тризуб».

Неперевершеним стало виконання національного Гімну України усіма присутніми учасниками заходу.

Хвилиною мовчання  присутні вшанували усіх борців за незалежність України, героїв, які віддали своє життя за Україну.

По завершенню заходу відбулося покладання квітів до меморіалу «Герої не вмирають» .

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>