15 лютого у Костопільському районному будинку культури відбувся вечір-пам’яті «Ціна чужої війни» з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, воїнів-інтернаціоналістів афганської війни та учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції.

Географія участі наших земляків у збройних конфліктах на території інших держав досить широка: 238 вихідців із Костопільщини брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних країн. Наші чоловіки воювали в пустелях Іраку, на землях Угорщини та Чехословаччини, Польщі, В’єтнаму, Кореї, Китаю, Монголії, Чилі, Єгипту, Нікарагуа, Ефіопії, в Югославії, на далекій Кубі. Найбільше земляків взяло участь у бойових діях в Афганістані. Семеро з них загинули у цій війні, а одного визнано зниклим безвісти.

Із вітальною промовою до присутніх звернулися перший заступник голови Костопільської райдержадміністрації Олександр Коваль, голова Костопільської районної ради Сергій Ткачук, перший заступник міського голови Андрій Ткачук.

Олександр Коваль, за дорученням голови Костопільської райдержадміністрації Олександра Середи, подякував присутнім у залі учасникам бойових дій за виявлені мужність та героїзм,

IMG_20180215_142405

зазначив, що вони заслужили визнання і вдячність багатьох народів,  є взірцем  відваги, гідним прикладом  сучасникам для наслідування.

За вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, визначні досягнення в реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав грамотою Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції під час заходу урочисто нагороджено Олександра Варениченка, Почесною грамотою Рівненської обласної державної адміністрації – Ігоря Лукашевич, Михайла Пацурківського.

Почесну грамоту Рівненської обласної ради отримали Юрій Демідов, Сергій Сінчук. Почесною грамотою Костопільської районної державної адміністрації та Костопільської районної ради відзначені Олександр Кидюк, Борис Ліхач, Василь Хомич, Олег Войтюк, Володимир Мельник. Грамоти Костопільської міської ради вручено Олександру Перельоту, Віктору Дашкелю, Василю Старовойту, Віктору Жданюку, Петру Трохимчуку. До вітань та нагородження також долучилися голова Костопільської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Михайло Пацурківський та член правління організації Віталій Левчук.

IMG_20180215_142853

IMG_20180215_150434

Хвилю святкового настрою присутнім подарували вихованці Костопільського будинку школярів та юнацтва, солісти та художні аматорські колективи Костопільського районного будинку кукльтури, виконавець авторських пісень Юрій Кравчук.

1

IMG_20180215_144218

IMG_20180215_145000

IMG_20180215_151633

Учасники вечора-пам’яті вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять земляків, які загинули в далекому Афганістані (Миколи Банацького, Миколи Степанчука, Василя Прищепи, Валентина Жданюка, Миколи Кулініча, Миколи Левчука, Леоніда Савчука, Ігоря Мартинюка) і героїв-земляків, які віддали життя за Україну, під час революції Гідності, загинули на сході держави, в зоні проведення АТО (це Валерій Опанасюк, Руслан Салівончик, Віталій Ставський, Сергій Головчак, Роман Пиясюк, Володимир Жук, Олександр Мацюк, Юрій Ткачук, Олексій Кондратюк).

Присутнім на заході матерям Героїв-земляків юні костопільчани вручили  в пошані квіти та подарунки.

IMG_20180215_144536

IMG_20180215_141649

Після завершення вечора -пам’яті відбулася церемонія покладання квітів до меморіалу «Герої не вмирають» та до підніжжя пам’ятника «Скорботна матір» на меморіалі Слави у Костополі.

IMG_20180215_152701

IMG_20180215_154046

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>