Відповідно до рішення Рівненської обласної ради 2018 рік в області оголошено Роком Тараса Бульби-Боровця, засновника Української повстанської армії «Поліська Січ». У зв’язку з цим у районі проводиться ряд заходів. Так, сьогодні, 9 березня, із нагоди відзначення 110-ї річниці від Дня народження незламного борця за свободу, у центральній районній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася година вшанування  «Тарас Бульба-Боровець та його «Поліська Січ» за участі голови райдержадміністрації Олександра Середи, голови районної ветеранської організації Георгія Лазарчука, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Наталії Петренчук та користувачів бібліотеки.

Ведуча заходу Алла Колошва познайомила присутніх із біографією Тараса Бульби-Боровця та презентувала книгу «Тарас Бульба-Боровець, засновник і організатор УПА», автором якої є Алла Куц, мешканка м. Березне, юрист за освітою, краєзнавець за покликанням, дослідник повстанського руху Тараса Бульби-Боровця. Ця книга про надзвичайний розум, про організаторські здібності Тараса Бульби-Боровця, який був далекоглядним політичним діячем, а найголовніше, великим українським патріотом, національно свідомим і незламним.

На захід були запрошені особистий охоронець Тараса Бульби-Боровця – Микола Павлович Ширко та краєзнавець, дослідник, письменник – Анатолій Микитович Карп’юк.

Олександр Адамович та Анатолій Микитович розповіли учасникам заходу про основні історичні події, пов’язані із життям отамана “Поліської Січі”.1

Микола Павлович поділився з присутніми спогадами про роки, проведені з Тарасом Бульбою-Боровцем, про його життя, про те, як він поєднав у собі таланти журналіста, письменника, дипломата, розвідника, військового діяча.

Виступи запрошених перепліталися звучанням повстанських пісень у виконанні солістів Районного будинку культури та членів Громадської організації міського осередку «Союз Українок».

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>