Iноземна мова – це ключ до сьогодення,  світової науки,  культури, спілкування та взаєморозуміння досягнень у різних галузях сучасного життя. Із метою забезпечення повноцінного відпочинку учнів та покращення їх навичок володіння іноземними мовами  Костопільський НВК «ЗОШ І ступеня-гімназія ім.Т.Г.Шевченка» вже вдруге взяв участь та пройшов конкурсний відбір за програмою GoCamp. 

Робота її координується командою громадської організації GoGlobal за підтримки Президента України, Міністерств освіти і науки, закордонних справ України, Посольства Сполучених Штатів Америки, Британської Ради в Україні, компанії Microsoft та інших партнерів. Костопільський НВК став одним із двох загальноосвітніх навчальних закладів району та з-поміж двадцяти п’яти шкіл Рівненської області, що здобули перемогу у відбіркових турах для участі у GoCamp. Учителі іноземних мов нашого закладу Пастушенко С.С., Ткач В.В. були учасниками тренінгів, що проводилися тренерами GoCamp для викладачів у місті Києві.

DSC00318

Тісна співпраця з волонтерами здійснюється з 2006 року.  Наші учні мали змогу ознайомитися з культурними цінностями та покращити рівень володіння французькою мовою спілкуючись з багатьма волонтерами ( квітень 2006 р. – Едіт Гурвіц-Шанель та Марівон Вержюс; листопад 2006р. – Єва  Маньковська ; квітень 2008 р. – Катрін Жіроде ; квітень 2009 р. – Крістін  Клемансон; жовтень 2009 р. – Колет і Жан Перо; листопад 2010 р. – Жермен Бететто; квітень 2012р. – Колет  і Жан Перо; березень 2015 р. – Себастьєн   Капрон; червень 2015р. – Себастьєн  Капрон; Березень 2017 р. – Тібо   Вервел). 13 червня 2018 року до вихованців мовного табору «GoCamp» Костопільського НВК прибув французький волонтер Sebastian Palayret із містечка Оріяк, (провінція Канталь). Sebastian, крім французької мови, вільно володіє ще й англійською та іспанською, має досвід волонтерської роботи на Мадагаскарі, в Монголії, відвідав Непал, США, Ірландію, Ізраїль, Йорданію та інші країни. 30 вихованців мовного табору брали участь у реалізації цікавих проектів та завдань, спілкуючись англійською та французькою мовами між собою та з іноземним волонтером, навчилися працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі, критично мислити та бути толерантними до інших. До роботи в таборі було залучено 8 учителів та 4 учнів-волонтерів старших класів. Керівник табору Пастушенко С.С., вихователі Стригун Ж.В., Данилюк О.Ф., Карась О.В. та Ткач В.М. спланували так роботу пришкільного табору «GoCamp», щоб максимально співпрацювати з волонтером Sebastien Palayret. Протягом 14 днів вихованці мовного табору GoCamp презентували українські національні традиції, кухню, одяг, танцювали українські танці, декламували вірші та співали пісні різними мовами, постійно залучаючи до цього Себастіяна. Волонтер виконав елементи гопака в українському національному костюмі козака та декламував вірш Артюра Рембо «Відчуття». Дітям було цікаво  знайомитися з рідним містом Себастіяна Оріяком, Парижем та Францією в цілому, переглядаючи відео та фото, слухаючи розповідь волонтера,  дізнатися багато фактів про батьківщину волонтера, отримати відповіді на численні запитання. Учні навчилися з повагою ставитися до представників інших культур.

DSC00379

Така співпраця сприяє вихованню всебічно розвиненого та освіченого покоління свідомих громадян України, здатних до навчання впродовж життя і готових до викликів 21-го століття, надихає молодь вільно володіти іноземними мовами та бути відкритими до інших культур і досвідів.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>