…Жінки Майдану: хлопці тримали щити,

а ми були тилом…

20 лютого  виповнилося 6 років з дня розстрілу Небесної Сотні, який став переломним моментом в Революції Гідності. Цього дня 2014 року під час Революції Гідності на Інститутській вулиці у Києві силовики розстрілювали протестувальників. Всього за день було до 100 жертв, яких назвали “Небесною Сотнею”.  Ці герої поклали своє життя за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.  

Важливу роль у Революції Гідності відіграли українські жінки, які стали тилом для наших хлопців. Жінки на Майдані проявили себе не менш активно, ніж чоловіки. Вони волонтерували і на кухні, і у шпиталях, інформували громадськість про потреби революції, носили дрова та шини, патрулювали райони Києва та безліч іншого.

Із перших днів протесту, жінки почали об`єднуватись у окремі групи та створювати свої ініціативи. Зокрема, на початку революції утворився рух «Жіноча половина Майдану», який займався інформуванням громадськості щодо гендерних питань. Надалі, в Тернополі, Івано-Франківську, Рівному створювалися місцеві жіночі сотні, які підхоплювали ініціативу.

«Жіноча сотня Майдану» сформувалася 23 січня 2014-ого року. Це було не військове утворення, а ініціатива, яка займалася мирним спротивом і освітніми заходами. До сотні входили близько двохсот активісток-правозахисниць, журналістки, громадські діячки. 

Якщо визначати роль жінки в революції, то це те саме, що запитувати «яку роль відіграли чоловіки на Майдані». І жінки, і чоловіки – це Майдан, усі пліч-о-пліч виборювали свою свободу і можливість жити в демократичній правовій державі.

Жінки працювали в усіх сферах на Майдані, починаючи від віддаленої роботи перекладачок та організаторок, закінчуючи вартою на барикадах. Не слід цього забувати та применшувати роль кожної та кожного.

Не стали осторонь і наші місцеві жінки, які у ті буремні часи теж поїхали на Майдан.

Із метою вшанування цих відважних жінок 23 лютого у Костопільській районній бібліотеці відбувся захід «Слава Вам, Героїні Майдану», організоване ГО «Союз Українок». На зустрічі була присутня Ситник Людмила, яка безпосередньо довгий час була на Майдані. Вона  поділилась своїми  спогадами з присутніми про революційні події 2014 року, які супроводжувалися фото світлинами  та відео матеріалами про Майдан.

Вшанувати героїнь прийшли  представники влади району та міста, просвітяни та союзянки, ветерани,громадськість.

Активну участь у проведенні заходу взяли студенти Костопільського медичного коледжу.

Не забуває  громадськість  і Героїнь, які у минулому боролися за незалежність нашої держави. На заході розповідали також і про: Надію Демчук, Марію  Цимбалюк, Ольгу Жданюк. Ці жінки відносяться до жінок-Героїнь старшого покоління, які за віддану любов до України, за її волю та незалежність були вислані в сталінські табори в Сибір. Вони витримали холод і  голод, знущання та тортури із Божої ласки повернулись до рідної України, яка снилась їм ночами. Приємним є те, що в Україні щораз впевненіше утверджується це свято українських Героїнь, зароджене ще в 50-х роках ХХ століття в діаспорі.

Отож, не забуваймо наших героїв, шануймо та поважаймо їхні подвиги та жертовність заради України!

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>