В Україні символічно у день християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, 30 вересня, відзначається День усиновлення.

Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наша спільна мета, обов’язок суспільства, держави, що всебічно підтримує дітей, які з різних причин втратили батьківську турботу.

Зокрема, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають право на:

– одержання аліментів, пенсії по втраті годувальника, стипендії, інших виплат;
– щорічне безоплатне оздоровлення у дитячих санаторіях, оздоровчих і спортивних таборах;

– безплатне забезпечення шкільною і спортивною формами, обідами на період навчання у загальноосвітньому навчальному закладі;

– отримання єдиного квитка, який дає право на безплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд, безплатний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті (крім таксі), який видається керівником навчально-виховного закладу, в якому навчається дитина;

– одноразову допомогу дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку,

– вступ до вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації на пільгових умовах;

– позачергове забезпечення впорядкованим житлом після завершення перебування дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування,  у відповідних закладах  для таких дітей,  дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї або завершення терміну  піклування  над  такими  дітьми та в разі відсутності  у  таких  дітей  житла.

Реалізація права дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні можлива завдяки її влаштуванню, до сімейних форм виховання: усиновлення, під опіку, піклування, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Кожній сім’ї, яка усиновила дитину, держава гарантує:
– одноразову допомогу у зв’язку з усиновленням у розмірі як при народженні першої дитини;

– одноразову оплачувану відпустку тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей).

Так у 2017 році службою у справах дітей взято на облік 3 сім’ї, які виявили бажання усиновити дітей, у 2016 році –  5, у 2015 році таких сімей не було, у 2014 році –  3, у 2013 році – 1, 2012 – 6. Щоправда, усиновити хочуть переважно тих, кому немає п’яти. А от замінити батьків старшим дітям поки що охочих небагато.

Жителі нашого району  у 2017 році усиновили 2 дитини, у  2016 – 4 дитини,   у 2015 році – 2 дитини, у 2014 році – 1 дитину,  у 2013 році – 4 дитини, у 2012 – 5 дітей. Усього в районі проживає 49 усиновлених дітей.   Зберігаючи таємницю усиновлення,  ми не можемо назвати прізвища цих людей, але з впевненістю можемо сказати, що завдяки їх любові, гуманності і милосердю діти знайшли матір та батька, щасливу родину, сімейний затишок. Усиновлення – це дуже відповідальний крок щодо прийняття в сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками як з боку дорослих, так і з боку дитини. Усиновлювачі заслуговують на велику повагу та пошану оточуючих.

Діяльність служби у справах дітей Костопільської райдержадміністрації спрямована на   створення умов реалізації права кожної дитини на виховання у сім’ї або сімейному оточенні.  У службі у справах дітей на обліку перебуває 132 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, із них виховуються  в сім’ях опікунів/піклувальників 109 дітей, у прийомних сім’ях – 12, у дитячих будинках сімейного типу – 8, у державних закладах – 3. Протягом 2017 року виявлено 21 дитину, яка залишилася без піклування батьків, із них 5 дітей усиновлено, над 16 дітьми встановлено опіку.

Кількість дітей-сиріт, які влаштовуються в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу щороку збільшується.  У Костопільському районі функціонує 7 прийомних сімей, у яких виховується 17 дітей,

Гарантовані державою права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають забезпечити їм гідне життя, але тільки в тому разі , коли ми – громадяни, небайдужі до дитячих доль допоможемо відкрити нові обрії  для малечі, яка має право на щасливе майбутнє.

Усиновлення — це особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями і дитини і дорослого. І тому саме напередодні такого свята хочеться від щирого серця привітати тих відважних батьків, які здійснили цей відповідальний крок і взяли дитину у свою родину, побажати їм розуміння, доброти, терпіння та здоров’я. Адже бути батьками — це один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті, але водночас цікавий та гідний старань.

Звертаємося до усіх, хто готовий усиновити дитину, звертатися у службу у справах дітей за адресою вул. Незалежності, 7, каб.№46, довідки за телефоном 2-13-94.  Ми  готові допомогти  дитині та  батькам знайти один одного.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>