Співробітники Головного управління ДСНС України у Рівненській області проводять профілактичні рейди по ставках та річках області. Рятувальники проводять профілактичні бесіди, роз’яснюють, що міцність криги не завжди безпечна. роздаються пам’ятки із телефонами екстрених служб, заходами безпеки та правилами поводження на льоду.

25 лютого співробітники Державної пожежно-рятувальної частини провели профілактичні бесіди з громадянами, котрі рибалили на річці Горинь.

«Перш, ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. Виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см. Виходити на лід і йти по ньому безпечніше там, де вже пройшли люди. Якщо на лід виходите першим, необхідно глянути, чи не просів лід, бо він завжди тонший там, де впадають теплі стічні води промислових підприємств, ростуть кущі або очерет, де швидка течія та б’ють джерела. Робити лунки для риболовлі варто на безпечній відстані одне від одного, обов’язково потрібно мати при собі міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся. Не виходьте на лід поодинці й у нічний час. Вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете», – наголошували фахівці Служби порятунку.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій нагадує, що у разі потрапляння в холодну воду необхідно не піддаватись паніці, не кричати, якщо поруч нікого немає, адже так тільки даремно витратите сили, не робити різких рухів, стабілізувати подих, уникати занурення з головою. Потрібно розкинути руки в сторони та постаратися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину. Спробувати обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>