Реаліями сучасного життя є те, що тисячі жителів Костопільщини вирушають за кордон із метою працевлаштування. Необізнаність громадян із правових питань, підвищення мобільності населення, активізація трудової міграції та попит на дешеву робочу силу створили сприятливі умови для процвітання торгівлі людьми.

29 серпня 2017 року Марина Глущук, фахівець із соціальної роботи Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на базі районного центру зайнятості провела інформаційний захід для безробітних із профілактики торгівлі людьми. Нині це добре організований транснаціональний злочинний бізнес, тісно пов’язаний з такими явищами як важка праця, проституція, наркоманія та порноіндустрія. Наша держава – це країна, з якої, як правило, здійснюється експорт жінок на світові ринки інтимного бізнесу – в Туреччину, Італію, Польщу, Іспанію, Німеччину та інші країни.

Головну увагу під час заходу було акцентовано на правилах, яких варто  дотримуватися, вирушаючи на роботу чи навчання за кордон, а саме:

  1. Обережно ставтеся до пропозицій людей, які обіцяють допомогу у пошуках роботи. Пам’ятайте про ризик!
  2. У разі працевлаштування за кордоном необхідно підписати трудовий контракт, який перед цим варто уважно прочитати.

Можливі пастки у контракті:

– положення контракту викладені у складному для розуміння стилі, нечітко сформульовані;

– можуть давати для розгляду не повний текст контракту, а лише його частину;

– важливі умови контракту, які матимуть дуже серйозні наслідки, можуть наводитися дрібними літерами.

Необхідно вимагати, щоб контракт про роботу та навчання за кордоном був викладений зрозумілою мовою і в ньому було чітко зазначено:

– країну призначення;

– роботодавця;

– вид праці;

– умови оплати праці;

– умови праці/проживання;

– тривалість контракту.

  1. Варто звернутися до посольства країни передбачуваного призначення, щоб отримати інформацію стосовно працевлаштування в їх країнах та імміграційних формальностей.
  2. Необхідно залишити рідним або друзям наступну інформацію (та зробити додаткові примірники для себе, які краще тримати окремо від оригіналів):

– копії закордонного паспорту, візи та контракту;

– фотографію, зроблену нещодавно;

– адресу та номер телефону помешкання, в якому плануєте жити за кордоном;

– ім’я та адресу закордонного роботодавця;

– адреси та номери телефонів контактних осіб за кордоном;

– адресу та номер телефону посольства України у країні, до якої планується виїзд.

  1. Обов’язково потрібно зробити копії своїх внутрішніх паспортів. Наявність такої копії значно прискорить консулу України оформлення документів на повернення у випадку їх втрат, або, якщо торгівці вилучать закордонні паспорти.
  2. Після прибуття до місця перебування за кордоном необхідно зареєструватися в посольстві або консульстві України у країні призначення.

У процесі спілкування присутні ставили запитання та долучалися до дискусії з даної теми.

Підвищення рівня обізнаності населення з вищезазначеними правилами дозволить попередити злочини з торгівлі людьми.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>