0y6p6vudkomba5p5ngxyn6ehl17 квітня на Рівненщині проводиться форум «Децентралізація в дії: місце «району» в новій системі адміністративно-територіального устрою України», який організований спільно із Рівненським регіональним відділенням Української асоціації районних та обласних рад та Рівненською обласною радою за підтримки програми «U-LEAD з Європою», за сприяння Рівненської обласної державної адміністрації.

У числі керівників органів виконавчої влади в районах, районних рад Рівненської області, депутатів Рівненської обласної ради, лідерів ОТГ у форумі беруть участь голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа, перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Коваль на начальник відділу економічного та інвестиційного розвитку Костопільської райдержадміністрації Віталій Повх.

Із доповідями перед слухачами  виступають представники Мінрегіону, УАРОР, експерти програми «U-LEAD з Європою», зокрема і Юрій Ганущак.

Головна тема форуму – дискусія щодо майбутнього районів у ході децентралізації та роз’яснення змісту нових законодавчих ініціатив в цій сфері.

«Законодавча база, необхідна для децентралізації в Україні, невпинно оновлюється.  Наприклад, нещодавно Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону про добровільне приєднання громад сіл, селищ до міст обласного значення. Це дозволить усунути перешкоди для розростання великих міст та розбудови їх інфраструктури», – зазначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко під час відкриття Форуму.

На Рівненщині сформовано 28 об’єднаних територіальних громад, що становить 42 відсотки ОТГ, передбачених перспективним планом.

Найбільш активними та організованими в питаннях реформування місцевого самоврядування є громади Млинівського та Демидівського районів (де об’єднано понад 90 відсотків громад), а також Радивилівського району (три чверті громад).

В останній період активізувалась відповідна робота у Рівненському, Костопільському та Березнівському районах.

«Ми не маємо залишати «білих плям». Ще гірше, коли цілий район не має жодного ОТГ – тоді людям немає з чим порівняти, вони будуть відставати в цьому марафоні самоорганізації і безперервного розвитку. Таких районів у нас, на жаль, шість», – додав Олексій Муляренко.

На форумі експерти говорили і про переваги та можливості об’єднання територіальних громад.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>