Талант і творча обдарованість особистості стають сьогодні запорукою інтенсивного економічного розвитку України і сприятливим фактором національного престижу держави. Саме учнівські олімпіади є різновидом інтелектуальних змагань, вони  зацікавили учнівську молодь  закладів загальної середньої освіти району до поглибленого вивчення навчальних предметів.

 Краще у порівнянні з попереднім навчальним роком у кількісному і в якісному вираженні виступила учнівська команда  району у конкурсних змаганнях. Учасниками ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад із навчальних предметів  стали 75 школярів із 14 освітніх закладів, які вибороли 43 призові місця з 15 навчальних предметів, зокрема, І – 6, ІІ – 10, ІІІ – 27.

Уже вкотре радують  нас своїми результатами команди обдарованих дітей закладів освіти  міста. Такий результат є підтвердженням «високої проби» учнівських знань. Це значить, що  правильний відбір зроблено членами журі під час проведення ІІ (районного) етапу інтелектуальних змагань, що передував обласним олімпіадам. Як результат – учні Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім.Т.Г.Шевченка» вибороли 9 призових місць, Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів № 6 – 8  та Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №8  – 3 призові місця.

 Цьогоріч заявили про себе в якості переможців у обласних олімпіадах, продемонструвавши  високий результат рівня навченості із трьох навчальних предметів,  Слободенюк Марта (Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4) та Козачок Назарій (Костопільська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2), які вважають, що участь в олімпіадах – це  шлях для самореалізації та самовдосконалення, серйозний крок для прийняття  важливих рішень у житті. Цікавими в цьому аспекті є думки наших переможців. Вихованці Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім.Т.Г.Шевченка» Островська Мар’яна, Потапчук Аліна  та Похозей Марина стверджують, що завдяки участі в олімпіадах навчилися зосереджувати увагу на потрібній інформації, правильно розставляти пріоритети, стали цілеспрямованими, відчули гордість за  отриману перемогу.

Учні  загальноосвітніх шкіл міста  Кирильчук Дарина, Гнітецький Костянтин, Корнієвський Андрій, Пересунько Володимир, Систук Анастасія, Стєшина Софія,  Швець Юлія, Стельмах Дмитро, Мальчик Юліана, Мамчур Софія, Колдун Марія, Бондар Дмитро доводять, що участь в олімпіаді їм допомогла обрати правильний вектор для подальшого розвитку власних                            інтересів та цілей, а також удосконалила їх самостійність.

Добре, що цьогоріч вихованці Костопільського району спробують  відновити раніше втрачені позиції на Всеукраїнському етапі олімпіад, адже  учасниками  ІV   етапу конкурсних змагань стали Чернадчук Анна, учениця Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім.Т.Г.Шевченка» та  Крока Назарій, учень 9 класу Жалинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Відрадно і те, що восьмикласники вперше взяли участь в обласному етапі олімпіад і задекларували свої перемоги.  Це Рабець Вероніка (Костопільська  загальноосвітня школа-комплекс І-ІІІ ступенів №6), Потапчук Аліна (Костопільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім.Т.Г.Шевченка»), Морозюк Марина (Костопільська  загальноосвітня школа №3 І-ІІІ ступенів), Тарковський Андрій (Костопільська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4).  «Саме  участь в олімпіаді допомогла нам   більше повірити в себе і зрозуміти, що ніяка праця не є марною тратою часу», – своїми  думками поділилися конкурсанти.

Зрозуміло,  що за кожним високим результатом, кожним досягненням  стоїть учитель-наставник, його  клопітка праця, бо одна справа навчити дитину, друга не менш  важлива – спрямувати знання   у практичну  площину, сформувавши предметні та ключові компетентності  учнів.

Цьогоріч найбільше переможців  ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів підготували вчителі міських загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема, три переможці – Лукомська Валентина Вікторівна, вчитель французької мови Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім.Т.Г.Шевченка». По два переможці підготували Стешина Наталія Ігорівна та Вербецька Лілія Миколаївна, учителі трудового навчання і англійської мови Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів №6, Дениско Наталія Миколаївна, вчитель зарубіжної літератури Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім.Т.Г.Шевченка» та Редкодубська Світлана Мирославівна, вчитель біології Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, що засвідчує системність у роботі даних педагогів із обдарованими дітьми та високу результативність їх праці впродовж останніх років.

Що з цього приводу думають  педагоги, які підготували переможців олімпіад? Учитель фізики Костопільської загальноосвітньої школи №3 І-ІІІ ступенів Басюк В.О. стверджує, що велике щастя вчителя, коли твої учні досягають вершин. А ось учитель трудового навчання Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів №6 Стєшина Н.І. вважає, що щорічні перемоги її учнів у ІІІ етапі змагань надихають її на пошук нових ідей та технологій у виготовлені виробів, створення чогось нового, цікавого. «Підготовка учня до олімпіади – це клопітка, цілеспрямована щоденна праця, яка потребує багато знань від педагога, адже потрібно організувати діяльність дитини так, щоб ознайомити її з якнайширшим спектром знань», –   переконана учитель французької мови Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім.Т.Г.Шевченка» Лукомська В.В. Важливою є думка Лохвич Т.М., учителя Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5,  яка впевнена, що підготовка школярів до участі в олімпіадах сприяє розвитку їх критичного мислення та підвищенню самооцінки,самопізнання.  Учитель трудового навчання Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №8 Киріша О.В.  щороку готує переможців ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з предмета завдяки тому, що у своїй педагогічній діяльності використовує нові технології навчання, які сприяють розвитку творчих здібностей та креативного мислення школярів.

Слова подяки висловлюємо  педагогам за відданість обраній професії, розуміння своєї суті і обов’язку  перед школою. Спасибі адміністраціям освітніх закладів, обдарованим дітям та їх батькам за високу результативність роботи, підтримку творчої молоді, гідну презентацію району під час проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Важливим є те, що завдяки меценату, найбільшому  у місті підприємству ТОВ «Свиспан Лімітед», яке  вкладає інвестиції в обдаровану молодь району,  забезпечуються комфортні умови доїзду всіх учасників ІІІ етапу Всеукраїнських  учнівських олімпіад  до місць проведення змагань у м. Рівне. Тож щиро вдячні спонсору за підтримку талановитої учнівської моло.

Хочеться вірити, що захопленість школярів науками, їхнє бажання та здатність учитися, фахова майстерність учителів та віра батьків у своїх дітей допоможуть досягти перемог у майбутньому.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>