11 жовтня відбулася робоча зустріч голови Костопільської районної державної адміністрації Олександра Середи із заступником начальника Костопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду Оксаною Цимбалюк, під час якої обговорено питання про підвищення пенсій пенсіонерам з 1 жовтня 2017 року та про стан справ у районі з фінансуванням підвищених пенсій.

Оксана Цимбалюк  у  розмові наголосила, що фахівці управління Пенсійного фонду України в області  зробили все можливе для пенсійного забезпечення пенсіонерів Рівненщини, у тому числі і Костопільського району, виплати оновлених пенсій. На разі основні та додаткові відомості на виплату пенсій за жовтень 2017 року підготовлені. На сьогоднішній день здійснення виплати перерахованих пенсій залежить виключно від відділень поштового зв’язку та установ уповноважених банків.

Пенсійним фондом перераховані кошти банківським установам на виплату пенсій з 4 по 11 жовтня включно, відділенням поштового зв’язку – з 4 по 14 жовтня включно. Отже, пенсіонери отримують пенсії у жовтні одночасно по двох відомостях, якщо сума підвищення більше 140 гривень (при меншій сумі підвищення отримають у листопаді). Через проведення масового перерахунку пенсій по Костопільському району необхідно додатково 4,8 млн. гривень для забезпечення виплати підвищених пенсій.

Варто зазначити, що Пенсійна реформа забезпечує єдині принципи обчислення пенсій та усуває різницю у розмірах пенсій, призначених у різні роки.

Пенсійна реформа передбачає:

– осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій з урахуванням середньої заробітної плати за останні три роки — 3764,40 грн. Натомість, величина оцінки одного року страхового стажу зменшується з коефіцієнта 1,35 до 1,0;

– підвищення  з 01 жовтня 2017 року мінімальної пенсії за віком на 140 грн. – з 1312,00 до 1452,00;

– скасування обмежень у виплаті пенсій для працюючих пенсіонерів;

– розрахунок розмірів мінімальної пенсії за віком, різних доплат, надбавок і підвищень, виходячи із суми 1452 грн., а не 1373 грн., як передбачалося бюджетом України з 01 грудня 2017 року;

– порядок відновлення виплати пенсій жінкам, які достроково вийшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років.

Запроваджується новий порядок визначення мінімального розміру пенсії, а саме:

– з 01 січня 2018 року для осіб, які досягли 65-річного віку, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

– механізм постійного осучаснення пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії, на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення;

– автоматичний перерахунок пенсій.

З 01 жовтня 2017 року перерахунок надбавок, підвищень та інших виплат з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на 01 грудня 2017 року (1373 грн) і збільшеного на 79 грн — до 1452 грн;

– новий порядок підтвердження страхового стажу та заробітної плати військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу. Зокрема, з 01.10.2017 страховий стаж та зарплата для таких осіб за період роботи з 01.07.2000 по 31.12.2016 враховується на підставі довідок про періоди служби та нараховані суми грошового забезпечення.

 Нові правила виходу на пенсію з 01 січня 2018 року

Пенсія за віком у 60 років. Пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхового стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на один рік, і в 2028 році, щоб отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

Якщо в 60-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років. Ці правила діятимуть з урахуванням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам.

Пенсія за віком у 63 роки. У 63 роки пенсія за віком як для чоловіків, так і для жінок призначатиметься в разі наявності страхового стажу тривалістю від 15 до 25 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшуватиметься на один рік до досягнення в 2028 році 25-35 років страхового стажу.

Якщо в 63-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 років.

 Пенсія за віком у 65 років. Починаючи з 1 січня 2019 року особам, у яких страховий стаж складе 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років.

Особи, які не матимуть страхового стажу тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років за сукупним доходом сім’ї.

Збалансування бюджету Пенсійного фонду України

Пропонується звільнити пенсійну систему від невластивих видатків. Окремі виплати, які нині проводить Фонд за рахунок надходжень від ЄСВ, будуть здійснюватись з інших джерел, зокрема з Державного бюджету.

 Враховано пропозиції, схвалені постановою Верховної Ради за результатами розгляду законопроекту в першому читанні. Зокрема, збережено:

– право для жінок, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей, на пільгове пенсійне забезпечення;

– право артистів на пенсію за вислугу років;

– право на пенсію за вислугу років осіб, які на день набрання чинності цього Закону мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення такої пенсії.

Окремо уряду доручено до 01 листопада цього року подати на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>