Про ці актуальні питання медичної та освітянської реформ у ході другої дискусійної платформи продовжили свій діалог спікери, експерти вищезазначених галузей – Олена Сініцина та Наталія Беляновська.

Заступник головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Центр ПМД» Олена Петрівна під час Ради регіонального розвитку зазначила:

«На сьогодні наш заклад зробив все можливе і неможливе заради втілення у життя  основних критеріїв реформи медицини. Маємо осучаснений діалог лікаря та пацієнта, вони  тримають більш тісний зв’язок, у телефонному режимі можна отримати консультацію спеціаліста та записатись на прийом, отримати поради».

«Уже відчутні позитивні зміни в реформі медицини. Під час національної кампанії «Обери свого лікаря» – медзаклади первинки, які уклали договір з Нацслужбою здоров’я, можуть самостійно розпоряджатися своїм бюджетом, у медиків зросли зарплати. Заклад первинної медичної допомоги надає безкоштовний гарантований пакет послуг. Оновлено матеріально-технічну базу. Плануємо ввести електронний документообіг».

P1000710

Про Нову українську школу, Новий освітній простір та впровадження інклюзивної освіти на теренах Костопільщини розповіла учасникам Ради начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Миколаївна:

«Не завжди  наші кроки на шляху реалізації напрямків освітньої галузі зустрічали розуміння з боку педагогів чи місцевих громад, тому доводилось прикладати значні зусилля, щоб переконати людей у правильності, раціональності та результативності проведення робіт з оптимізації закладів та введення у дію реформу Нової української школи.

Адже створюючи опорні школи, ми мали за мету не лише оптимальне використання державних коштів, а й покращення умов навчання та виховання школярів.

Одним із основних етапів освітніх змін у країні є упровадження інклюзивної освіти. На даний час триває поточний ремонт приміщення Центру».

P1000717

«Зміни, що відбуваються в суспільстві, переконують, що найбільшою цінністю є людська особистість з її нахилами, вподобаннями, обдаруваннями.

Тому виявлення та розвиток здібних та обдарованих учнів, розкриття їхнього потенціалу є одним з пріоритетних напрямків роботи усіх педагогічних колективів  району», – переконаний Олександр Адамович.

Також підводячи підсумки другої дискусійної платформи голова Костопільської райдержадміністрації нагадав присутнім, що Рівненська область – у п’ятірці лідерів за темпами реалізації президентського проекту з будівництва сільських амбулаторій. Зокрема у рамках здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, у поточному році розпочато будівництво нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини в селах Пісків, Дюксин та Постійне. Завершення означених проектів планується у 2019 році.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>