«На початку навчального дня діти сідають колом. Хвилин 10 вони невимушено спілкуються, грають в ігри, співають пісні, обговорюють, чим займатимуться далі.

Більшість їхніх уроків – інтегровані. Тобто кілька годин щодня учні не мають чіткого поділу на предмети, а всебічно розглядають якусь певну тему, занурюються в неї,  навчаючись читати, рахувати, малювати, мислити, робити творчі проекти.

Парти в класі стоять не рядами, а об’єднані по 4 або по 6, бо більшість завдань діти виконують у групах.

На уроках вони слухають музику та звуки природи, дивляться відео, читають книжки за власним вибором, виконують фізичні вправи, сидять на підлозі, на перерві надворі грають у рухливі ігри.

Це не Фінляндія й не США, це навіть не альтернативна й не приватна школа».

Це реальність, яку  втілюють у школах Костопільського району 49 учителів  перших класів для 771 учня з вересня 2018 року. Саме вони за період із грудня 2017 по червень 2018 року пройшли дистанційні курси на освітній платформі EdErа та очні сесії, які проводили тренери Ірина Олійник, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти Рівненського  обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, та Жанна Козак, учитель Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

IMG_0437

Із початку 2018-2019  навчального року для полегшення роботи вчителям-початківцям  Костопільський районний методичний кабінет розробив ряд майстер-класів, освітніх апгрейдів, цікавих воркшопів, націлених на вдосконалення нових напрямків роботи та організацію методів, прийомів опанування нових знань учнями.

У центрі роботи педагогів стоїть дитина. Один із пріоритетів – навчання, яке приносить дітям задоволення. Дитина має почуватися вільно, щоб із задоволенням іти щоранку до школи, легко комунікувати один із одним та дорослими, що їх оточують у закладі.

Навчальний простір облаштований так, щоби задовольнити індивідуальні потреби кожної дитини та сприяти роботі  в малих групах по 5-6 учнів у кожній, склад яких постійно змінюється.  Спільна робота у шкільному колективі сприяє розвитку взаємоповаги і відповідальності. Водночас є місце, де дитина зможе побути наодинці – «Центр усамітнення», або відпочити, пограти – зручні килимки із правилами дорожнього руху, іграми в класі та коридорі.

20180927_133844

Стіни і меблі  вчителі та діти використовують для розміщення творчих робіт учнів,  друкованих матеріалів, необхідних у роботі впродовж з тематичного тижня. Така увага до дитячої праці й творчості підвищує їхню самооцінку, формує гідність.

Нова українська школа відкрила для вчителів багато цікавих та різних методів,  прийомів. Кожен ранок діти починають із ранкового кола та щоденних новин. Однією з найцікавіших є стратегія «Daily 5», або «Щоденні 5» –  це      система роботи із удосконалення навичок читання та письма.

IMG-ed833744604576ac2b6d5820c3eaa0c4-V

Для продуктивної роботи на уроках педагоги використовують  конструктори  LEGO, геоборди, танграми, палички Кюізенера.

WP_20180926_11_51_45_Pro

У Міністерстві освіти і науки розробили нову модель оцінювання в перших класах «Нової української школи». Вона ґрунтується на формувальному оцінюванні, що дозволяє оцінити насамперед процес навчання, а не результат (тобто кількість помилок), а також поступ кожного учня. Зокрема, за запропонованим зразком Свідоцтва досягнень учителі оцінюватимуть, як активно дитина працювала на уроці, чи була допитливою, чи добре співпрацювала з іншими. Уже в жовтні батьки отримають таке Свідоцтво і вестимуть його паралельно із учителем на умовах співпраці та партнерства.

Неможливо досягти успіху без тісної взаємодії між учителями і батьками. Тому ми запрошуємо батьківську спільноту до участі та співпраці –  під час Ранкових зустрічей, уроків, майстер-класів,  спільних із дітками батьківських зборів, які проходять  у різних цікавих та корисних для всіх учасників формах: «Коло», «Спільна вправа», «Творча родина». Адже майбутнє наших дітей залежить від якості такого  партнерства.

Для успішного впровадження Нової української школи  важливою складовою є матеріально-технічне забезпечення закладів освіти. Для створення комфортного освітнього середовища у початковій школі у Костопільському районі використано 686 852 грн. – на  закупівлю дидактичних матеріалів для учнів, які навчаються за новими методиками; 873 075 грн. на закупівлю сучасних меблів; 85 161 грн. – на  закупівлю комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів нової української школи.

Нова українська школа – крок у майбутнє вже сьогодні! Головне її завдання – вже не забезпечити знаннями, бо вони дуже мінливі в сучасному світі, а навчити дітей тому, як знання і навички втілювати у життя.

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>