«Три роки тому ніхто з нас і уявити не міг, що половину коштів залишатимуть у громаді. Коли у 2015 році Президент заговорив про передачу повноважень на місця, у це мало хто вірив. Нам всім знадобився час, аби звикнути до слова «децентралізація», а тепер воно є ключовим в сучасній Україні. Нині маємо успішні приклади реалізації цієї реформи. А чого варті позитивні зміни в галузях освіти та медицини?! Звісно, є й наболілі питання, однак процеси тривають, і ми не лише віримо, а й робимо все можливе для їх успішного завершення», – зазначив Олександр Середа, голова Костопільської райдержадміністрації на засіданні представників восьми територіальних громад Костопільщини (Мидський напрямок)  з питань регіонального розвитку.

P1020567

Сьогодні вищезазначений захід відбувся у будинку культури села Збуж Костопільського району та зібрав представників обласної, районної влад, бізнесу, громадськості восьми сільських рад (Гутянської, Маломидської, Великомидської, Великостидинської, Малостидинської, Золотолинської, Підлужненської, Яполотської), керівників закладів медицини, освіти та культури.

P1020565 P1020566

До участі також долучилися Олександр Данильчук, голова Рівненської обласної ради, Валентин Крока та Руслан Потапчук, депутати Рівненської обласної ради, які були єдині у своїх виступах – лише завдяки рішучим, спільним зусиллям представників громад на шляху реалізації реформи децентралізації мешканці навколишніх сіл отримають  можливість самостійно розпоряджатись своїм бюджетом, самим вирішувати питання, приймати рішення і нести за них відповідальність.

P1020577

У ході засідання представників восьми територіальних громад з питань регіонального розвитку сільські голови за допомогою слайдових презентацій розповіли про те, які позитивні зміни на даний час звершені та окреслили перспективи на майбутнє.

P1020610 P1020611 P1020628

Активними були представники громад в оговоренні актуальних питань: розвитку освіти, медицини та фінансової децентралізації, тих, що потребують першочергового вирішення найближчим часом.

Олександр Середа, очільник району, підводячи підсумки, зазначив, що такі зустрічі дають можливість почути думку громади щодо перспектив її розвитку.

За результатами обговорення заплановано ряд заходів для подальшого виконання їх у період з 2019 по 2021 роки.

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>