Грип – одна з актуальних проблем медицини. Швидкому поширенню хвороби сприяють численні контакти в процесі трудової діяльності і відпочинку. Можливість швидкого пересування значних мас людей транспортом, призводять до стрімкого поширення хвороби. Цьому сприяє велика кількість легких (стертих) форм грипу, що як правило, переноситься на ногах. 

Грип потребує особливої уваги та лікування. Класичний грип починається раптово: різко підвищується температура тіла до 38,5 – 40˚С, з’являється  біль голови, особливо у лобній, скроневій, надбрівній ділянках, характерним є біль очей, м’язів. Грип перебігає важче, ніж гострі респіраторні вірусні інфекції, та часто дає ускладнення. 

 Відповідно до опублікованого прогнозу Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, котрі ймовірно циркулюватимуть в Україні, у новому епідсезоні будуть:

• вірус, подібний до A/Brisbane/ (H1N1);
• вірус, подібний до A/Kansas/ (H3N2);
• вірус, подібний до B/Colorado/; вірус, подібний до B/Phuket/.

Очікується підйом захворюваності на грип та ГРВІ в кінці січня – на початку лютого 2020 року.  Прогнозовано, що на грип та ГРВІ захворіє близько 6,7 млн. українців. Хвороба спричиняє важкі наслідки для здоров’я кожної людини.

Проти грипу є не мало профілактичних засобів. Найефективнішим є вакцинація. Вакцину можна придбати в мережі аптек  району, а щеплення зробити в щеплювальних кабінетах лікувально – профілактичних закладів.

Відповідно до національного законодавства, щеплення проти грипу не входять до календаря щеплень, а відтак, вакцина проти грипу не закуповується за кошти державного бюджету. Кожен українець зможе придбати її в аптеці за власний кошт і зробити відповідне щеплення у закладі охорони здоров’я.

В Україні зареєстровано наступні  вакцини проти грипу: “Ваксігрип тетра” (Франція), “Інфлювак” (Нідерланди), “Джісі Флю” (Корея). Вакцини містять штами вірусів грипу трьох типів. Досвід вакцинації свідчить про високу ефективність цього профілактичного заходу. Враховуючи високу мінливість вірусів грипу з урахуванням оновленого складу вірусів, що вірогідно циркулюватимуть на території країни, у новому сезоні слід очікувати збільшення кількості захворілих.

 Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Слід звернутися до лікаря. У кожному трудовому колективі варто проводити раннє виявлення хворих і відправляти їх додому для лікування.

​​Що робити, якщо відчули перші ознаки хвороби?

Звернутися до лікаря. Пам’ятайте, що в кожного можуть бути індивідуальні прояви хвороби і за ними можуть ховатися й інші хвороби або алергії.

Обмежити відвідування людних місць. 

Плануючи йти на роботу чи ще кудись, відчуваючи ознаки хвороби, ви наражаєте не тільки себе, а й оточуючих на небезпеку.

Навіть із незначними проявами ГРВІ людина є потенційно небезпечною, з епідемічної сторони, особливо для вагітних, дітей і людей з важкими захворюваннями (наприклад, серцево-судинної системи, дихальної системи, імунологічними проблемами або онкологічними захворюваннями). Саме у цих людей гострі респіраторні інфекції, грип можуть викликати досить важкі ускладнення.

Використання захисних масок є ефективним лише при короткотривалому їх застосуванні. Час дії захисної маски – 2 години. Після цього її потрібно змінити, щоб не накопичувались частинки видихуваного нами повітря, в яких можуть міститися віруси та бактерії.

Заходи в домашніх умовах. Промивання носових ходів соляними розчинами 5 разів на добу. Промивання ротової порожнини і горла антисептичними розчинами, розсмоктування антисептичних засобів для ротової порожнини та горла. При температурі вище за 38оС варто прийняти жарознижувальні засоби та охолодити делікатно себе фізичними методами (провітрювати приміщення, вживати воду кімнатної температури, вбратися у легкий одяг). Слід приділити значну увагу питному режиму людини. Пийте чим побільше чистої негазованої води, компоту, кисілів, теплого неміцного чаю. Ефективне наводнення допоможе швидше й ефективніше впоратися з виведенням вірусів та інших шкідливих мікроорганізмів із вашого організму.

Необхідно використовувати і інші методи профілактики: інтерферон, оксалінову мазь, імуноглобулін, полівітаміни та інші. Не слід забувати про “живі фітонциди”: цибулю, часник, малину тощо. Дотримання профілактичних заходів допоможе уникнути цього захворювання. Загалом, результат боротьби   з епідемією грипу залежить від самого населення, від рівня його санітарної культури.

Будьте здорові!

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>