І це ще не всі результати реалізації реформи децентралізації Костопільщини.

«Коли у 2015 році Президент України Петро Порошенко заговорив про передачу повноважень на місця, у це все ще не вірили, ніхто з нас і уявити не міг, що половину коштів залишатимуться в громаді. Нам всім знадобився час, аби звикнути до слова «децентралізація», а тепер воно є ключовим в сучасній Україні.

На сьогоднішній день у нашому районі уже утворено 3 сільські об’єднані територіальні громади: Пісківську, Деражненську та Малолюбашанську. Фінансова децентралізація дала можливість зосередити значні фінансові ресурси для розвитку соціальної сфери та інфраструктури.

До кінця року отримають в повному обсязі субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад кошти в розмірі:

– Пісківська ОТГ – 1394,4 тис. грн., освоєно на 01.12.2018 – 100%;

– Деражненська ОТГ – 3020,4 тис. грн., освоєно на 01.12.2018- 69,2%;

– Малолюбашанська ОТГ – 3947,3 тис. грн. освоєно на 01.12.2018 – 85,5%»,- акцентує увагу присутніх очільник району.

Про конкретні приклади успіху громад на другій дискусійній платформі «Децентралізація та реформи» розповіли перший заступник міського голови Андрій Ткачук, голова Деражненської ОТГ Олександр Пустовіт, сільський голова Малостидинської сільської ради Людмила Король.

P1000742

Сільський голова Малостидинської сільської ради Людмила Король у своєму виступі зазначила: «Моя думка, є переконливою, що на сьогодні економічно самодостатньою може бути лише громада у центрі м.Костопіль, а по селах старостати. Чому я є прихильником однієї великої громади?(до речі це є і думка жителів Малостидинської сільської ради). Та тому, що кращою є ефективність управління усіма службами, які уже функціонують у Костополі, і досить непогано. Для чого вигадувати паровоз?Для чого створювати такі самі структури по селах? Де шукати кадри, кошти? Що, щось буде краще? При завершенні децентралізації, слід брати до уваги і той фактор, що кількість сільського населення дуже помітно зменшується, у співвідношенні 1:3 (народжуваність і смертність)».

Підводячи підсумки, Олександр Середа зазначив, що станом на сьогоднішній день Костопільською районною державною адміністрацією готуються зміни до переспективного плану формування громад району, які передбачають доєднання в єдину Костопільську громаду усіх сільських рад району.

P1000708

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>