Рівненське управління ГУ ДПС у Рівненській області нагадує суб’єктам господарювання про необхідність своєчасної подачі повідомлення форми 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність».

Платники податків повинні повідомляти орган ДПС про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, які належать їм на праві власності або користування (далі – об’єкти оподаткування) (п. 63.3 Податкового кодексу, далі – ПК). Тобто платник має повідомляти про наявні в нього на праві власності або користування об’єкти нерухомості (земельні ділянки, будівлі тощо) та інші об’єкти (транспортні засоби, далі – ТЗ, тощо).

Об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, – це майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Подавати форму № 20-ОПП зобов’язані всі платники податків: юрособи та їхні відокремлені підрозділи, фізособи-підприємці.

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП (додаток 10 до «Порядку обліку платників податків і зборів», який затверджено наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. №1588) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

           Важливо! Форма № 20-ОПП подається за власними та орендованими об’єктами. У разі зміни стану об’єкта (наприклад, надання його в оренду) платник повинен подати форму № 20-ОПП з оновленою інформацією. При цьому її подає як орендодавець, так і орендар, адже в кожного з них відбулися зміни.

Форма № 20-ОПП подається до органу ДПC за основним місцем обліку платника податку протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування (п. 8.4 Порядку № 1588).

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

Платники податків, які не забезпечили подання відповідного повідомлення у визначений ПКУ термін, зобов’язані невідкладно подати повідомлення за формою №20-ОПП з інформацією про об’єкти оподаткування.

Зауважимо, що подати Повідомлення про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. №20-ОПП платники можуть в електронному вигляді за допомогою Електронного кабінету через приватну частину (особистий кабінет). Реєстраційні дані платника в Повідомленні за ф. №20-ОПП заповнюються автоматично на основі даних ДПС, дані щодо об’єктів оподаткування заповнюються платником самостійно.

 

Начальник Рівненського управління

ГУ ДПС у Рівненській області                                                                 Віталій ЖАБЧИК